^Binnenland Drie goederenwagens ontspoord. Jooneel tBucgecüjke Stand JMmmetms Stad en Qmqevinq. SCHIP GEZONKEN IN BRITSCH- INDIE. ONDERZEEBOOT IN AANVARING MET EEN STEIGER. De K XVII veroorzaakt het ongeval. Bij het station Mijdrecht. GEKNOEI MET POOTAARDAPPELEN. EEN ONTROERENDE OORLOGSFILM IN HET VICTORIA-THEATER. 8 Personen verdronken. Een rivierschip kwam op de Indus nabij Gaziabad in Britsch-Indie in de Pundjab in aanvaring met een laaghangende tak van een boom waardoor het schip lekstootte. Een paniek ontstond en vele passagiers sprongen overboord. Acht hunner, die niet konden zwemmen, verdronken. CHINEESCHE TREIN OVERVALLEN. Uit Charbin wordt gemeld, dat gisteren bandieten een trein hebben overvallen op het traject van den Oost-Chineeschen Spoorweg', in de buurt van Oelin. Tevoren hadden zij de rails opengebroken. Twee locomotieven en negen wagens zijn vernield. Een Russisch onderdaan en een Mandsjoerijsche soldaat zijn gedood. Tal van Sovjet-Russen en Mandsjoeren zijn gewond. De trein is ge plunderd. Gistermiddag omstreeks half 4 is de on derzeeboot K XVII, commandant luitenant ter zee eerste klasse A. H. I. Kramers, toen zij van een tocht op de reede in de haven van Den Helder terugkeerde in volle vaart op den steiger der Texelsche stoomboot geloo- pen. Deze steiger werd vrijwel geheel ver nield en omhoog gedrukt. Een vrachtauto, die op dezen steiger stond, werd eveneens omhoog gedrukt, doch kon nog in veiligheid worden gebracht. E>e onderzeeboot kan niet op eigen kracht wegvaren. De sleepboot Drente van het bureau Weismuller, welke ter hulp werd geroepen, slaagde er in de onder zeeboot vlot te krijgen. De boot van Texel zal voorloopig niet bij den steiger kunnen aan leggen. Dit veroorzaakt o.m. veel ongerief voor de auto's, die voor Texel bestemd zijn. De oorzaak van het ongeval moet te wijten zijn aan een defect aan het roer van de K XVII. Hedenmorgen te ruim 7 uur zijn even buiten het staton Mijdrecht van een langen goederentrein, komende uit de richting Utrecht, de drie laatste wagons, geladen met kolen, door tot dusverre nog onbekende oor zaak ontspoord De goederentrein moesteven buiten Mijdrecht wachten op het passeeren van een personentrein, die om 6.55 u. uit Uithoorn was vertrokken. Teneinde den wissel vrij te maken, moest de goederentrein een eindje worden opgetrokken. Vermoedelijk tengevolge hiervan heeft de ontsporing van de drie laatste wagons plaats gehad. De drie goederenwagens zijn beschadigd, ook is be langrijke schade aan den spoordijk toege bracht;'Pérsoorilijke ongevalllen hebben niet plaats gehad. Het treinverkeer ondervindt aanmerkelijke vertraging, daar de spoor baan is versperd. De dienst wordt onderhou den tusschen Mijdrecht-Nieuwersluis en Uithoorn-Mijdrecht. Reizigers in beide rich tingen moeten in Mijdrecht overstappen. Uit Utrecht is een materiaal-trein aange vraagd, teneinde met het opruimingswerk te kunnen beginnen. Vermoedelijk zal dit ge- ruimen tijd duren. EEN ONBEWOONDE WONING GEPLUNDERD. Agent een klap gegeven. In de Laurierstraat te Amsterdam zijn gis teravond een tweetal jongens gearresteerd, die bezig waren uit een leegstaand huis weg te sloopen wat van hun gading was. Later op den avond zag een agent wederom eenige jongens, die hiermede bezig waren. Hij trachtte hen te arresteeren, doch een voorbij ganger gaf hem een klap op het hoofd, zoo dat hij van de wapens gebruik moest maken. De man wist te ontkomen. Ten gevolge van de geringe verzending van pootaardappelen uit Nederland naar België is een onderzoek ingesteld in Neder land, waarbij men een eigenaardige ontdek king heeft gedaan Twee inspecteurs van de Nederlandsche recherche zijn in verband hiermede te Antwerpen gearriveerd, waar zij te zamen met het parket het onderzoek heb ben voortgezet. Men kwam tot de ontdek king, dat een handelaar te Antwerpen de cer tificaten had vervalscht en op deze valsche certificaten enorme hoeveelheden Belgische pootaardappelen had afgeleverd. In zijn pak huis zijn gistermiddag 30.000 K.G. poot aardappelen in beslag genomen. Het onder zoek duurt voort. VEREENIGING VOOR DE BIJENTEELT. De zeer druk bezochte vergaderign der V. B. B. werd wederom te Utrecht gehouden. Meer dan honderd afdeelingen hadden afge vaardigden gezonden. De vereeniging telt 9000 leden. De Imkersdag zal 15 September te Amster dam gehouden worden. Bij een door het hoofdbestuur voorgesteld royement ter zake van een te groote accijns vrije suikerbestelling komt ter sprake, dat 10 K.G. gedenatuurde suiker per volk te wei nig is en zegt het H.B. toe, de regeering te zullen verzoeken, deze hoeveelheid te ver- grooten. Tegen de door de voorspoedige ontwikke ling van den bijenwolf aangerichte slachtin gen onder de bijen is volgens deskundigen niets te doen Men moet slechts hopen op een extra-koude en natte Julimaand. Een andere sombere mededeeling van 3èn voorzitter was het eerste optreden van de krabbelziekte in Zeeuwsch-Vlaanderen. De vozende jaarvergadering zal weer in Utrecht gehouden worden. per Hdquotum bleef gehandhaafd op 1.15 Na de pauze werd de groote waarde voor de imkers van het rijksmerk voor Ned. honing naar voren gebracht. Goedgekeurd werd een bedrag van duizend gulden te storten in het waarborgfonds van het Ned. hciingcontrole- station. De afd. Velp had een voorstel ingediend om aan de regeering te verzoeken een in voerrecht op buitenlandschen honing te hef- fen, gelijk aan den accijns op suiker. Dit voorstel was door 33 afd. uit eigen beweging schriftelijk ondersteund. Een commissie werd benoemd, die audiën tie bij den minister zal vragen, om het inge zonden verzoek toe te lichten, terwijl staande de vergadering een telegram gezonden wordt. Een belangrijk besluit van net H. B. was, dat tot inrichting van een tuin achter het Bijenhuis als model- en eperimenteerstand, ook wat onze honingende planten betreft Dit vrij kostbare besluit vond sterke bestrijding, van verwacht werden. Het besluit van het H. B. werd met 203 tegen 119 stemmen en 21 onthoudingen goedgekeurd. Na eenig debat werden nog goedgekeurd de balans-, winst- en verliesrekeningen van de afdeeling Handel, Suiker, Verzekering en Vereeniging, evenals de begrooting over 1934, die sluit op een bedrag van 12.005. HEFFING COUPONBELASTING. De inspecteur te Oss moest zijn circulaire intrekken. Het Tweede-Kamerlid de heer Teulings had de volgende vragen aan den minister van Financiën gericht: 1. Is het den minister bekend, dat door den inspecteur der directe belastingen te Oss, ter uitvoering van de wet tot heffing van een couponbelasting, van 29 December 1933 S. 780, een circulaire is rondgezonden, ge dateerd 22 Maart 1934 No. 487, aan ver schillende rechtspersonen als bedoeld in arti kel 1 dier wet, waarin wordt verzocht: a) „ten einde te kunnen beoordeelën of door U eventueele couponbelasting zal zijn verschuldigd, op te geven alle schulden ten laste van Uw instelling, onder vermelding van het bedrag der schuld, naam en adres van den schuldeischer voorzoover die te pas komt, het tijdstip van het intstaan der schuld, het rentepercentage enz b) „daar ook couponbelasting verschul digd is wegens de opbrengst van buitenland- sche effecten, welke belasting verschuldigd is door den genieter der opbrengst en in som mige gevallen bij dezen moet worden gehe ven, nauwkeurig op te geven de in het bezit van Uwe instelling zijnde inschrijvingen op grootboeken, aandeelen, obligaties enz., welke kunnen worden gerangschikt onder de effecten of publieke fondsen. 2. Wil de minister mededeelen, of deze wijze van inlichtingen verzamelen berust op eenige wettelijke bepaling of op eenig op de wet steunend voorschrift, en zoo ja, op welke? En voor wat betreft het verzoek in vraag 1 onder b. geformuleerd, of dit wel eenig verband houdt met de beweerde uitvoe ring van de wet ter zake van couponbelas ting op buitenlandsche effecten? 3. Indien beide vragen, of één der vragen, onder 2 ontkennend moeten worden beant woord, is de minister dan bereid, den Inspec teur der directe belastingen te Oss intrekking van de bewuste circulaire No. 487 te gelas ten, en terugzending te bevelen van de ge geven antwoorden op een verzoek om inlich tingen, welk verzoek op niet ter zake kundi- gen ten onrechte den indruk maken moet van cp een wettelijken grondslag te berusten; en wil de minister zorg dragen, dat van dteze inlichtingen op geenerlei wijze gebruik wordt gemaakt door de belasting-administratie? Hierop heeft minister Oud thans het vol gende geantwoord: 1 De verzending van de in de eerste vraag bedoelde circulaire is ter kennis van den minister gekomen. Hij heeft toen terstond opdracht doen geven de verdere verzending van deze circulaire in afwachting van een nader onderzoek, in hoeverre de inspecteur tot het stellen van de bedoelde vragen be- veogd moest worden geacht te staken. 2. Geen enkele wetsbepaling geeft den inspecteur het recht het in de eerste vraag onder a bedoelde verzoek om inlichtingen te doen. Te dezen opzichte heeft hij uitsluitend het recht boekeninzage te vorderen overeen komstig de bepalingen van art. 22 der wet op de couponbelasting. Ten aanzien van het in de eerste vraag onder b bedoelde verzoek van den inspec teur zou de wettelijke grondslag kunnen wor den gezien in art. 16 van gemelde wet. Ech ter is dat verzoek dan in ieder geval veel te vroeg gedaan, omdat ten aanzien van de op brengsten, welke thans vorderbaar worden, eerst uiterlijk 31 December 1936 aangifte behoeft te worden gedaan en de inspecteur het aantoonen, bedoeld in het genoemde ar. 16, dus eerst van 1 Januari 1936 kan vor deren. De minister heeft geen reden om aan te nemen, dat dit verzoek niet uitsluitend zou zijn gesteld in verband met de uitvoering van de wet ter zake van couponbelasting op bui tenlandsche effecten. 3. Den inspecteur te Oss is gelast de in de vragen bedoelde circulaire in te trekken en de ontvangen of nog te ontvangen antwoorden aan de inzenders terug te zenden, zonder dat daarva nafschrift wordt gehouden. Van de op deze wijze verkregen inlichtiu- gen zal door de belastingadministratie geen gebruik worden gemaakt. RUMOER IN DEN JORDAAN TE AMSTERDAM. Het is gisteravond in den Jordaan uiterst rumoerig geweest. De aanleiding tot dit relletje was een ver gadering van fascisten in „De Pool" op het Damrak. Leden van „Antifa", een commu nistische vereeniging tegen het fascisme, wa ren in den vooravond bezig in den Jordaan stemming te maken. Colporteurs van deze groep waren in grooten getale aanwezig. Luid schreeuwend ventten ongeveer 100 man met anti-fascistische blaadjes. In de Anje lierstraat en omgeving werd het steeds ru moeriger. Het doel van de colporteurs was blijkbaar een wilden optocht te formeeren om daarmee naar het Damrak te trekken en de vergadering in „De Pool" met minder vrede lievende bedoelingen te bezoeken. De politie van het bureau Raampoort rukte per auto uit. Al gauw begon het er te span nen. De buurtbewoners drongen op. Opge schoten jongens en vrouwen bemoeiden zich, zooals dat in de Jordaan gewoonte is, met de zaak. Op een gegeven oogenblik werd de politie met steenen gebombardeerd. Dit was het sein voor e encharge. Met den gummiknuppel werd de menigte uit elkaar geslagen, rake klappen werden uitgedeeld, doch van de vuurwapenen behoefde geen gebruik te wor- uen gemaakt. Inmiddels was een aantal rui ters ter assistentie komen opdagen, wat wel noodig was, daar de menigte zeker tot 1000 man was aangegroeid. Het gejoel en ge schreeuw duurde voort en steeds wanneer een groep uiteen was gejaagd, sloot zij zich elders weer aaneen. Nog enkele charges wa ren noodig om de menigte te verspreiden. Slechts langzaam keerden orde en rust terug, doch nog tot elf uur moest de politie patrouilleeren. Van ernstig verzet was toen geen sprake meer. Er werd niemand ernstig gewond en ook hadden geen arrestaties plaats. De vergadering in „E>e Pool" is rustig ver- loopen en zonder noemenswaardige gebeurte nissen uiteen gegaan. VERDEELING AANTAL VARKENS. De minister van economische zaken heef. het aantal tegelijk te houden varkens boven 20 K.G vastgesteld op: voor de gewestelijke Varkenscentrale Noordholland vastgesteld op 111.300. ONGEWONE INVITATIE. Kom eens op de thee Een raadslid van een der randgemeenten van Den Haag, die al eenige .vergeefsche pogingen heeft aangewend om een hinderlij ke, stankverspreidende sloot gerioleerd en gedempt te krijgen, verzond dezer dagen de volgende uitnoodiging: „Ondergeteekende noodigt burgemeesters, secretaris, wehtouders, hoofdambtenaren en raadsleden der gemeente beleefd uit een de zer dagen bij hem de thee te komen gebrui ken. Deze zal dan, bij gunstig weer, gereser veerd worden in den voortuin, zoodat men niet alleen genieten kan van de frissche buitenlucht, maar ook van het aroma van het open riool, dat een sieraad is voor onze gemeente en een „bron" van vreugde voor de bewoners." HET VERDWENEN PAKKET DIAMANTEN. Een arrestatie te Antwerpen. Reuter meldt uit Antwerpen dat een inspecteur der Weensche politie, in sa menwerking met de Antwerpsche poli tie, een onderzoek te Antwerpen heeft ingesteld naar aanleiding van de ver dwijning van het pakket diamanten, dat van Amsterdam naar Weenen was ver zonden. In deze zaak was te Amsterdam een Antwerpsche ..juw^elenhandelaar aangehouden. 11 Het onderzoek te Antwerpen had tot resultaat dat een Hongaar, zekere B., is gearresteerd, die op verzoek van de Ne derlandsche justitie zal worden uitge leverd. DOOR EEN TREIN AANGEREDEN. Aan de gevolgen overleden. De 70-jarige ds, T. Kassen, em. predikant der doopsgezinden, is Woensdagavc d, ten gevolge van een onvoorzichtigheid door den electrischen trein uit Haarlem bij de halte Driehuis-Westerveld gegrepen en tegen den grond geworpen. In bewusteloozen toestand is hij naar het ziekenhuis te Velsen vervoerd, waar hij des nachts is overleden. Hij had familieleden naar den trein ge bracht, bemerkte dat de afsluitboomen juist dicht waren, lichtte een boom op en ging er onderdoor, maar zag niet, dat er intusschen een trein uit Haarlem aankwam. De overweg wachter wilde hem nog terughouden, maar bereikte daarmee alleen, dat ds. Kossen een stap achteruit deed en niet onder den trein kwam; hij kreeg toch een aanrijding, met het gemelde gevolg. Ds. Kossen was sinds 1932 te Driehuizen gevestigd. ZELFMOORD? Dijk opgehaald. Nabij Maashees (N.-B.) is het lijk opge haald van den 19-jarigen A. van Dommelen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat v. D Dinsdag j.1. bij werkzaamheden in een bósch bij Vierlingsbeek onvoorzichtig met vuur was omgegaan, waardoor een kleine boschbrand was ontstaan. Sindsdien was hij vermist. EEN MERKWAARDIGE VOORSTELLING IN DE „HARMONIE". Op Zaterdagavond, den 14den April, zal in de schouwburgzaal de „Harmonie" een voor Alkmaar nog geheel nieuw tooneelstuk worden opgevoerd, n.1. „Het Prinsesje van 't Groene Eiland" door Alie van WijheSme ding. Velen die werken op romangebied van deze begaafde schrijfster hebben gelezen, zullen zeker verlangend zijn kennis te maken met dit tooneelwerk. De keuze van haar onderwerp en de ui* werking van haar gegeven zijn zeer origineel en verrassend. Het stuk speelt op het eiland Marken. Honderdduizenden toeristen hebben Marken bezocht en de roem van Nederland is door al die vreemden mede verbreid in hun prijzende verhalen over het kleine, lage eiland met zijr. merkwaardige kleederdrachten en wonderlijk- volgepropte huisjes, die, hoog op hun pa'en gebouwd, wel overblijfsels geleken van een verren Germaanschen voortijd. Ook voor de Hollanders zelf. die de taal verstaan der eilandsbewoners, die weten, dat het geen „show" is voor de „vreemden" en iets kunnen begrijpen van de innerlijke kracht der traditie's, die dit eilandvolk in eere houdi, is veel aantrekkelijks en bewonderenswaar digs in dit bijzondere wereldje. Hier woont een bevolking over het eiland verspreid in blokjes huizen, die als buurten met verschillende namen bij elkander hooren Deze bevolking heeft een eenheid van bedrijf, van zeden, van geloof en van kleederdracht Maar in deze kleine wereld kan het, als in iedere gemeenschap botsen. Onderlinge con flicten, contant met de buitenwereld doen soms felle spanningen ontstaan. Alie Smeding is naar Marken gegaan en met haar feilen blik en groote menschenken- nis heeft ze een tooneelstuk geschreven, dat dit wereldje belicht in al zijn lief en leed. Stoere visschers, harde werkers, lieve eiland- sche meisjes treden voor ons op naast oude „bessie's", afgetobde vrouwen en smuige, over het eiland zwervende kerels. De reali teit schuwt de schrijfster niet, naast de fluis terende teerheid van een schuldeloos meisje en de bevende goedheid van een oude vrouw leeft de onbeschaamdheid van brutale man nen, de gierigheid van een vrekkigen vader. In een boeiend, harmonisch geheel is he; stuk, naar de werkelijkheid geschreven. De regisseur der tooneelvereeniging T.O. P., de heer Eli Prins, heeft ons reeds kennis doen maken met velerlei werken, die nog niet te bekend waren, vooral van Nederlandsche schrijvers. Mevrouw van Wijhe—Smeding heeft het op hoogen prijs gesteld, dat de neer Prins met zijn vereeniging dit stuk in studie heeft genomen. Wij kregen inzage van een brief, welke zij den heer Prins toestuurde na een opvoering te Purmerend, welke hij had geleid en waar bij de schrijfster aanwezig was „Meer en meer, aldus de schrijfster, kom ik tot het inzicht, dat het een „gelukkig toe val" geweest is, dat U de regie gehad heeft van Jiet Prinsesje van het groene Eiland". Uw opvatting, uw intuïtief-aanvoelen van de eilandsche menschen, van de mentaliteit van het eiland, hebben mij reeds bij de repe titie met groote verbazing vervuld. Maar dat U ook uw inzicht en uw opvat ting zoo gaaf kon overbrengen op de zoo ver schillende menschen van uw Purmerender tooneelgezelschap, dat heeft mijn verbazing aangewakkerd tot groote bewondering. En U heeft nooit de groote hoofdlijn in het stuk vergeten, integendeel uw aandacht was daar steeds en strak op geconcentreerd, maar U hebt ook ik zou haast zeggen geen enkel detail verwaarloosd. U haalde uit de spelers(sters) wat er maar uit te halen was en ik kan niet nalaten U daarvoor mijn groote erkentelijkheid te betuigen. De voor stelling, die ik van dit mijn Marker tooneel- spel mocht bijwonen, was voortreffelijk. In elke geste leefde Marken. Hoe fijn en waar dig was Wolmet als het Prinsesje, hoe stug en eerlijk was Jaap, buitengewoon heeft Neele mij getroffen, en Lobberig was zoo echt het zorgenvrouwtje, dat ik op het eiland heb leeren kennen. Bessie heeft mij ook ontroerd, hoe herleefde de Bessie, die ik gekend heb. In deze Bessie en Minke den koopman herkende ik elk gebaar, elk woord. Alles was volkomen gaaf weergegeven. En ik kon het eenvoudig niet nalaten U voor al Uw toewijding, Uw aanvoelen en meeleven in en met de menschen van dit stuk en met de menschen van Uw gezelschap mijn dankbaarheid te betuigen". Met deze getuigenis mogen wij zeker de voorstelling aanbevelen. HARENKARSPEL (Maart). Geboren Jetrus, z. van Johannes Tesselaar en Jans Doodeman. Maria Cor- nelia, d. van Wilhelmus Dekker en Maria Zutt. Cornelis Johannes, z. van Cornelis Kramer en Catharina Bruin. Trijntje, d. van Cornelis Groot en Gerritje Bregman. Grietje, d. van Pieter Biesboer en Johanna Groot. Petrus Adrianus, z van Johannes Dekker en Selma Jonas. Nicolaas Simon. z. van Bartholomeus Boon en Petronelia Johanna Catharina Kuilboer. Pieter, z. van Pieter Spaansen en Maria Johanna Eüsabeth Machtel. Johanna, d. van Johannes Dek ker en Eüsabeth Divera Slijkerman. Geer- truida Maria, d. van Jan Groothuizen en Catharina Commandeur Ondertrouwd: Jacobus Bleeker en Jacoba Appel. Petrus Johannes Jonker en Helena Spaans. Martinus Cornelis Klaveren Agatha Cornelia Roo- zendaal. Overleden: Anr.a Maria Besse- ling, oud 24 jaren, echtgenoote van Jo hannes Maria Schneiders. In het Victoria-theater loopt vanaf Vrij dagavond de film „Ik was een spion", met Madeleine Carroll in de hoofdrol. Heeft men al niet genoeg van oorlogsfilms gezien? schreef de Telegraaf, en het blad liet er onmiddellijk op volgen: Hier is nu een oorlogsfilm van Briiish Gaumont die niet de hel der verschrikking toont, maar die de martelende oorlogs-ellen de in het bezette gebied in woord en bee'd brengt, zóó navrant, zóó suggestief, dat men huivert en stil wordt. Dat wat zich afspeelt onder de angstige, gemartelde menschen, zich als doorleefde werkelijkheid dcet gevoelen onder de toeschouwers. Maar hoe wonderbaarlijk sober is heel deze geschiedenis die van Martha Cnockaert, de vermaarde verpleegster, dit achter het front Duitsche soldaten verpleeg de en tegelijkertijd België ais spionne diende gehouden, volkomen gespeend van elk grof effect, elk valsch sentiment. De film is één machtige demonstratie van het kunnen van den regisseur Vicfor 3avilie, die buiten Londen 't Vlaamsche stadje Rous- seldere natuurgetrouw heeft doen opbouwen met de typische Vlaamsche straatjes, huizen en marktplein. Ook de figuratie 'is schitte rend. Men vindt ze bij mass_a's,echt mai- kante Vlaamsche typen- En een aantal scènes, zcoals de kerkpara te hoop geloopen burgerij, de zilting van den krijgsraad, zijn imposant en ontroerend. Een oorlogsfilm, zooals wij er nog geen zagen. Ontroerend van het eerste moment tdl het laatste, gebouwd op den grondslag van een voornaam, sober scenario. Deze film, zegt het Handelsblad, is een oorlogsfilm, en de beide spionnen, Macfe- leine Carroll, en Herbert Marshall in de rol van een in België gedetacheerden hospitaal soldaat, uit den Elzas afkomstig, doen wat spionnen altijd doen, zij vergewissen zich van de aanwezigheid van veel munitie en blazen die op, zij geven den geallieerden in lichtingen als er een grooten velddienst wordt gehouden, opdat ae weerlooze E>uit- sche soldaten zullen kunnen worden wegge maaid door het vuur van een Britsch lucht eskader dit is een huiveringwekkend tafe reel, opgenomen op groote schaal zij trachtten vooral te weten te komen, wanneer de opperste krijgsheer in de buurt van Rou- lers de troepen zal inspecteeren, opdat de vliegers der geallieerden bommen op hem zullen kunnen werpen. Madeleine Carroll gaat daarbij op dezelf de wijze te werk als Mata Hari, zij sluit vriendschap met een hooggeplaatst officier (Conrad Veidt), met wien zij, ofschoon haar hart aan haar medeplichtige, den Elzasser, behoort, in een Brusselsch hotel logeert, en zij bereikt haar doel. Maar het bezoek van den keizer wordt afgelast, en het vinden van een oud horloge op de plaats waar onbeken den een depót van met gifgas gevulde cylin- ders hebben opgeblazen, wordt haar noodlot tig. Madeleine's officier eischt bij de rechtzit ting de doodstraf voor de ontmaskerde spion ne, in haar plaats betaalt echter de ridder lijke Herbert Marshall het gelag, de-vrouw dankt haar vrijheid aan zijn bekentenis, en aan den zegevierenden intocht van Schotsdie troepen in Roulers. Er wordt prachtig in deze gave film ge speeld, Madeleine Carroll zoekt het in een voud en soberheid, Conrad Veidt, met zijn starende oogen en felle gebaren, is een ideaal-overste. Herbert Marshall blijft bij deze twee wat op den achtergrond, doch met bijzonder flair speelt Edmund Gwenn de rot van den burgemeester van het Belgische dorp. INGEKOMEN PERSONEN. G. Bakker, wed. va nF. Berkhout, N.H. Stationsweg 176, van Koedijk. J. P. Noordstrand, R.K., dienstbode, van Ever- dingenstraat 1, van Callantsoog. M. Grin, wed. F. van der Kamp, D.G., z -n- der beroep, Oudegracht 114, van Bergen (N.-H.) A. Swaan, N.Hzonder be roep, Meerweg 30, van Zaandam. J. H. T. Koolemans, N.H., Fnidsen 72, van Amsterdam. C. de Wit, wed. A. Stuijt, R.K., zonder beroep, Westerweg 342, van Zijpe A. C. van Straten, R K., dienst bode, Luttik Oudorp 2, van Zijpe. 8 A. van der Graai, N.H., klerk b. d. Rijks- bel., Spoorstraat 87, van Schiedam. Jkhr. F. H. van Kinschot, N.H., burge meester, Langestraat 70, van Zuidlaren. G. J. ten Haken, N.H., arbeider-rem mer N.S., en echtg. en kinderen, Heem raadstraat 16, van Rotterdam. J. N. Schuit, R.K., aannemer (o.) Spoorstraat I, van Boxtel. N. Tuijp, R.K., dienst bode ,Ropjeskuil 50, van Edam. C. M. Egberts, R.K., dienstbode, Wilhelmina- laan 9, van Beemster. G. Jonker, N.H., dienstbode, Baanpad 37, van Ermelo. H. C. Wuis, N.H., hulp in de huishou ding, Ritsevoort 37a, van Oude Niedorp. J. Moedt, N.Hkommies dir. bel., en echtg. en dochtertje, Maclaine Pont straat 24, van Egmond aan Zee. A. van der Oord, N.H., zonder beroep, en echt genoote, Maclaine Pontstraat 24, van Egmond aan Zee. A. M. Hulskamp, R.K., zonder beroep, Achteddam 2, van 's-Gravenhage. W. M. Doek, L. d H., Officier L. d H., Limmerhoek 40, van Gorinchem. J. H. A. Meijer, R.K., kok (oLangestraat 70, van Rheden. D. Beemster, N.H, huishoudster, Verdron- kenoord 23, van Edam. H. J. V. Mid delaar, R.K., arb. remmer N.S., en echtg. en kinderen. K. Wieringa, L d. H., Officier L. d. H., T.immerweg 49. van Gorinchem. C. Komen, R K., dienst bode, van Everdingenstraat 18, van Oude Niedorp. P. Y. Hop, D G, kap per (o.). Heul 3c, van Winterswijk. Tr. Schoehuijs, N.H', kinderjuffrouw, Mag- dalenenstraat 2, van Schiedam. F. P. N. Beomsterboer, R Ktuinder, Gast huisstraat 66, van Heerlen. H. P. E H. Wanna, R.K, muziekleraar. Mient 11, van 's-Gravenhage. A. Hurkmans, R K., schoenmaker (h.), en kinderen, Geest 19, van Oudorp. M. A. Mul, R K dienstbode, Snaarmanslaan 45, van Noordscharwoude. D. M. M. Staa, R K dienstbode, 2e Kabelstraat 12, van Haarlem. VERTROKKEN PERSONEN. P J Veel. R K metselaar, van Wester- kolkstraat 20, naar Hilversum. M. Wittebrood, R K., dienstbode, van Em- mastraat 5, naar Bergen N.-HN. P. G. van Stralen, R K z.b., van St. Joseph- straat 16 naar Pu -merend. I. Cosotan- tin, R K echtgenoote v#n G. Salvo, zon der beroep en dochter, van Baansingei 30a, naar Italië A. van der Wal, L. d. H., wasscher err~5triiker, en echtgenoote en kinderen, van Noorderkade 68 naar St Pancras M. van Veen, R K dienst bode, van Baansingei 19 naar Oudorp J. J Willem se, R.K. verpleegster, van Wilheiminalaan 11, naar Haarlem K. Weisz, R K., db., van Westerweg 114a, naar Amsterdam- E Gaspar, R K., z.b., van v d Meijstraat 16 naar Haar lem. G. Schouten, g:een, leerling verpleegster. van Fontein Verschuir- straat 20. naar Amsterdam. W M Lo- bacr R K., zonder beroep, van Linden- laan 121. naar Zutphen. E. A Ekkel- boorr N IL. hulp in de huishouding, van Ritsevoort 28 naar Egmond aan Zee. P Schortinghuis, G K adj. analyst Keu ring dienst voor Waren, van Nieuwe- sloot 10 naar Limmen S Rem, N.H,, leerling-verpleegster, van Wilhelm'-:-.- laau 11, naar Krommenie.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7