Nederland wint van Ierland met 5-2. Onze voorhoedejredt den strijd. het klokje tikt. het gevaarlijke binnen-trio. voetbal-vreugde. Vóór den grooten strijd. Na den heroïken strijd. Het verloop van den strijd. Er is wel eens beweerd, dat Nederland in het Stadion zoo slecht speelde, omdat het elftal steeds te weinig contact had met het publiek Daar schijnt iets waars in die bewe ring te liggen. Wel is het product van Wils zeer fraai, maar het speelveld ligt iets te ver van de tribunes verwijderd en vooral de koude wielerbaan is een onprettige afscheiding geweest. Toen de hulptribunes voor de beide overdekte kwam, werd het geheel intie mer; er kwam meer contact met de spe lers en meteen werd het succes grooter, Doen nu, gisteren wai alles geheel an ders. De overgroote belangstelling van dezen wedstrijd was oorzaak, dat op nieuw hulptribunes gebouwd moesten worden. En ziet, dat volle stadion, met hulptribunes op de wielerbaan, met groote tribunes achter de doelen, dat v^Ile, tjokvolle stadion was nu plot-e- ling een echt veld geworden, dat om zoomd was door kijkers. Het geheel deed verbazend prettig aan. 0—— De massale in.ocht begon al vroeg. Treinen uit alle provincies brachten be zoekers naar Amsterdam, autobussen met alle letters er op, brachten honder den van naar onze hoofdstad, duizenden "particuliere auto's verlevendigden de wegen rondom Amsterdam. In de stad zelf heerschte een ongeken^ de drukte. Amsterdammers, die wij spra. ken, vonden het een uitgelezen dag, meenden, dat nog nimmer zooveel ver tier in de stad geweest was. Er heerschte in alle straten, in alle café's een interland-sfeer, grooter, inten ser dan anders, zelf grooter dan bij NederlandBelgië. Al vroeg trokken wij naar den Amstel- veenschen weg. Daar heerschte weer de bekende drukte en de Amsterdamsche politie was weer in voll eactie. Tempo, tempo! dat was haar devies; hoe sneller de auto's reden, hoe beter; er moest geen opstopping komen. En er kwam geen opstopping! Alles liep vlot. En weldra vulden de tribunes zich. De Marathonpoort stond vol. Daar passeerden alle menschen van de aller nieuwste tribunes; 't was iets nieuws, maar ook dat nieuwe liep als gesmeerd. Verder was alles als gewoon. De muziek der Amsterdamsche politie speelde de meest frissche marschen, vlaggetjes gingen nu al de hoogte in; sfeer was er en sfeer zou er blijven! Toen kwam de strijd, de enerveerende strijd, die Nederland won met 5 —2. Maar voor dat het zoover was, bleek toch een deel van het publiek weer eigenwijs ge weest te zijn. 't Was algemeen bekend, dat houders van kaarten voor de nieuwe tr ibunes voor 2 uur binnen moesten zijn. De groote massa was inderdaad binnen; een resteerend gedeelte kwam te laat én miste een deel van den strijd, een deel waarin echter geen doe'punten gemaakt werden .Deze telaatkomers zullen een volgende keer de eersten zijn! Wij hebben het Zaterdag gehad over he te groote optimisme, dat er bij het ptJ>Iiek heerschte. Gelukkig was dat bij ae spelers anders; Karei Lotsy had met zfa bekende woordenvloed de spelers gewaarschuwd; zij wisten drommels goed, dat de strijd zwaar zou worden, zwaarder dan ooit, ook al omdat het deze keer ging om de puntjes en niet al leen om de eer! Maar het publiek? Zeker, een zeer groot deel zag den wedstrijd met een zekere bezorgdheid tegemoet. Dat waren zij, die geregeld wedstrijden bezoeken, die weten, dat niet steeds het geluk met een elftal is. Maar anderen dachten zoo niet. Zij zagen slechts de 93 tegen België voor hun ocgen en droomden reeds van dubbele cijfers. En het heeft ons zeer verwonderd, dat men nog niet van een Nederlandsch wonterteam heeft gesproken. Echter, er was één overeenkomst. Iedereen wist, was er absoluut van over tuigd, dat Nederland goed voetbalde. Iedereen wist, dat dit elftal zeer moeilijk te kloppen was, dat het tegen elk ander elftal een kans zou hebben, zelfs tegen een Oostenrijk, zelfs tegenIerland. Een kans, maar meer niet. Zoo dacht zij er over. Zij vonden den wedstrijd geheel „open" en elke uitslag zou mogelijk zijn. De successen der laatste tijden heb ber half Nederland voetbal-gek gemaakt Fraaie overwinningen leiden daartoe en wij wisten het: Nederland telt een woordje mee! Vandaar de sfeer, de prettige sfeer; vandaar de beklemming tevens. Vroeger, toen Nederland wel eens tegen profs speelde, wist men, dat die profs sterker waren. Men legde zich daarbij neer en vroeg slechts af, met hoev^e.l wij zou len verliezen. Dat is nu veranderd. De Oostenrijk- sche profs wonnen met 1—0 dank zij 100 veine en de Iersche profs We zouden zien 't Is misschien nog een minuut voor half drie, als trompetgeschal, het bekende „geeft acht"-signaal, van den Marathon-toren klinkt. De muziek heeft zich opgesteld voor de eere-tribune, een leger van persfotografen staat gereea, om aan te vallen, boven ons saorren drie vliegmachines, de Marathon faroü »!e 'U1(;^en en meteen verschijnen de in "'®zeJlun volkslied hooren, blijven ze r.rrff j?° stean, doch worden weldra gedi- ïgeerd naar de bekende plaats. Ze doen heel erg kennen blijkbaar deze ceremo nie niet al te best. Even daarna komen de Nederlanders en een enorm hoezee klinkt op. En niet zoodra linken de eerste tonen van ons Wilhelmus en alles zingt het volkslied mee, zoo krachtig zoo massaal, als wij nog nim mer gehoord hebben. Er zit electriciteit in de lucht, het publiek :s nu al enthousiast. Alle maal nog vanwege de 9—3! i traPPen de spelers zich los en dan laat Ohlsson tossen. Puck van Heel raadt goed en laat de Ieren het stadsdocl verdedi gen. Verschil in terreinhelft is er echter vrij wel niet, de wind staat precies dwars over het veld, doch straks kan er een voordeeltje ko men. Als nl. de zon komt, krijgt Ierland in de tweede hel'f deze zon schuin tegen zich. Om precies 5 over half drie stellen de vol gende elftallen zich dan op en trapt Moore af: Nederland*. v. Male Weber van Run Pellikaan Anderiesen van Heel Wels Vente Bakhuys Smit Mijnders Meehan Jordan Moore Squires Kennedy Kendrick Chatton O'Reilly Byrne Gaskins Foley. Ierland. Heel eventjes wordt er verkend; de Ieren zetten Moore ver vooruit, doch Weber ont dekt dat al direct en voor dat Moore in actie kan komen, is de bal al bij onze voorhoede en heel onverwacht schiet Bakhuys van verre op het doel. Het schot is echter te zacht en Foley werkt weg. Direct stoomt de Iersche voorhoede vlot combineerend op v. Male af, doch van Run onderschept op fraaie wijze het leer. Weer gaat het op het lerache doel af. Gaskins mist, maar Smit is te verrast, om van dien misser te profiteeren. Het spel gaat razend snel op en neer en beurtelings zijn de doelen in gevaar. Bij ons staat echter Weber als een rots en slaat elke poging, om te doelpunten, af op zekere wijze. Het spel is intusschen niet bijzonder fraai; wel gaat het snel, maar het combd- neeren is iets onzuiver, terwijl de voorzetten ook niet afgemeten zijn. Voorloopig is onze voorhoede iets gevaarlijker, omdat ze een zeer open spel spee.t, terwijl de Ieren het met een klein beetje te kort spel probeeren en bo vendien niet durven te schieten. Plotseling geeft Andriesen een mooie pass naar Bakhuys Het leer is iets te snel en Bakhuys kan er net niet bij. Even later krijgt Vente een kans; een hard schot volgde maar helaas redtBakhuys, tegen wiens been het leer vliegt en ver naast het doel vliegt de bal uit. Tevens blijkt op dit moment, dat Mijnders er totaal uit is. Hij kan geen bal vrij maken en bovendien zijn zijn voorzetten onzuiver, ïn toch blijft Nederland gevaarlijk en zoo ziet plotseling Bakhuys de Iersche verdedi ging passeeren; zijn schol faalt echter. Een zeer gevaarlijke Iersche aanval volg de, doch Weber redt tot twee keer toe op een wijze, die bewondering afdwingt. Een volgende aanval van den linkervleugel strandt op buitenspel van Moore, die trou wens voor dien tijd al eenige keeren in de val is geloopen, waardoor onze verdediging het nog vrij gemakkelijk gehad heeft. Een vrije trap veroorzaakt dan een snelle Nederlandsche aanval, doch Foley stopt eerst een kopbal van Smit en direct daarop een schot van dezen speler. En nog geen minuut later kopt Smit al weer in, doch weer is Foley op zijn plaats. En zoowaar stopt hij nog net op de lijn een kogel van Vente. Het spel is zeer fel; er heerscht de com petitie-sfeer en de Ieren ontsieren hun spel door prof-trucs. Moore blijft maar buitenspel staan, zichtbaar tot zijn eigen ergernis. En opnieuw valt Nederland aan, Wels geeft door naar Bakhuys, doch Foley neemt onzen mid-voor den bal als 't ware van de voet af! Al weer volgt een snelle aanval der Ieren, doch van Run weet te redden. Echter de Ieren komen terug en mogen dan de eerste corner nemen. Kennedy neemt den backschop heel zuiver, doch v. Male stompt weg. Al weer volgt een Iersche aanval, doch Jordan schiet precies in het zijnet. En als de druk op ons doel aanhoudt, blijkt Weber in ongeken- den vorm en retourneert alles. Toch kan hij niet alles doen en plotseling houdt Jordan vlot bij het doel, maar hii durft niet schieten, zet terug naar Meehan, die over de lat poeiert! Dan, bij een rush van Wels, mag Neder land een corner nemen Mijnders zet het leer prachtig voor het doel. Maar Vente is precies iets te laat. En direct daarop moet v. Male hoog opspringen een voorzet onderscheppen. Nu zijn de Ieren weer in den aanval, doch opnieuw is Weber de rots' En ais van Run even later in het nauw gedreven wordt, moet hij corner trappen. Anderiesen zorgt er voor, dat deze geen onheil brengt en ruimt op. Dan moet gestopt worden voor Jordan, die gewond raakt en vervangen wordt door Horlacker, die buiten gaat spelen, terwijl Meehan nu linksbinnen speelt. Als v. Male dan ver uittrapt, komt de bal bij Bakhuys, die ineens naar Wels passeert. Een afgemeten voorzet volgt en Smit zet zijn hoofd eronder. Foley duikt, maar te laat en Nederland leidt met 10! Er is dan nog 3 minuten te spelen. Rèods denken wij, dal met dezen voorsprong de rust zal ingaan, want twee vinnige aanvallen der Ieren wor den afgeslagen door Pellikaan en Smit, doch dan krijgt Moore het leer, een verre schuiver volgt en v. Male grijpt mis! (11) Net, als bij het eerste Belgische doelpunt! En zoo komt de rust met een gelijken stand! De tweede hellt. De teleurstelling bij dien gelijkmaker wordt in de rust niet onder stoelen en banken gestoken en vooial van Male wordt fel becritiseerd. Veel tijd tot debat is er echter niet, want om 3.35 uur wordt weer begonnen. De Ieren vallen direct snel aan en Moore krijgt al dadelijk een kans. Het schot gaat echter net over! Dan combi neeren Mijnders en Smit heel snel en Mijnders lost een scherp schot, dat Gas kins op de doellijn stopt! Even later zal Vente het probeeren; hij passeert een back en net als hij zal schieten, wordt hij gehaakt. Het fluitje klinkt, doch tot aller verrassing beslist Ohlsson, dat het,een vrije trap net op de lijn van het beruchte gebied is. Dat was fout: de overtreding geschiedde ver binnen het strafgebied! Wels moet de vrije schop nemen en plaatst een heel zacht boogballetje in den uitersten bovenhoek! Foley grijpt en kan precies corner tippen. En deze levert niets op. Nog een paar Nederlandsche aanval len volgen en dan krijgt Ierland de over hand. Telkens vallen ze aan, steeds fraai combineerond. Doch de com binatie wordt te ver doorgevoerd en Weber en van Run kunnen telkens in grijpen. Dan krijgt Ierland een corner te ne men; Horlacher zet scherp voor het doel, v. Male stompt mis, doch An- deriessen weet nog juist op de lijn te redden! Merkwaardig genoeg begint Neder land heel onzeker te spelen; het plaat sen wordt slordig en alleen de verdedi ging houdt stand. Een paar uitvallen brengen even wat oplichting, doch dan komt het tweede Iersche doelpunt. De tweede helft is net 13 minuten oud, als Squires ver in het veld een pass wil geven naar Moore. v. Run laat het leer loopen voor v. Male, die gemakkelijk kan stoppen. Moore loopt echter door en met een vaart duwt hij v. Male in het doel. Goal! Een gejoel en gefluit gaat op, maar het doelpunt is geldig. Bakhuys trapt weer af, doch slechts een kopbal van hem gaat over de lat en de Ieren zijn al gauw weer in den aan val. En onze Oranje-jongens kunnen zich niet loswerken. Het lijkt er op, dat Nederland nu geslagen is. Het publiek wordt stil, wordt angstig stil. Minuten lang duurt het duel tusschen de Iersche voorhoede en onze verdediging en als dan eindelijk Weber en Pellikaan op luchtig brengen, krijgt Mijnders een be vlieging. Nu schaart hij net als tegen België, twee spelers schudt hij van zich af en in uiterst moeilijke positie zet hij hoog voor het doel. Vente vangt op, een tikje naar Bakhuys en de gelijkmaker ligt in het net! Na 23 minuten is de stand weer gelijk! Nu wordt het publiek wakker en de spe lers krijgen nieuwen moed. Plotseling is er weer niets van den uitslag te zeggen en de Ieren voelen zich lang niet gerust. Dat blijkt uit de vele prof-trucjes, die ze uithalen en vooral Moore doet soms zeer onsympathiek. Onze voorhoede komt nu pas goea los en zelfs Anderiesen weet een keer hard op hei- doel te schieten. Foley stopt echter alles. Zoo verstrijkt de tijd. Onze backs stoppen met voeten en hoofd diverse ballen en van Male krijgt heel weinig te doen. En langzaam wordt de druk op het Iersche doel grooter. In de 34ste minuut zal het dan gebeuren. Een fraaie, breede aanval van de onzen brengt het leer vlak voor het doel en Byrne kan slechts corner trappen. Wels plaatst het leer zeldzaam zuiver voor het doel, Bakhuys kopt tegen de kruising, de keeper slaat het leer weg en opnieuw kopt BakhuysVol treffer! Nederland leidt met 32! Het publiek is dol, de spelers juichen, er heerscht sfeer. Er is nu nog 12 minuten te spelen. En het succes van Bakhuys prikkelt de anderen en nu pas komt ons elftal op stoom. Mijnders goochelt, zet voor en schoten van ons bin- nentrio volgen. Even nog dreigt er gevaar voor ons doel, doch van Run bezweert dat en dan stormt onze voorhoede weer op het vijandelijke doel aan. Fraai is het combinee ren en als Vente even het leer vrij krijgt, volgt een kogel en 't is 42. Nog 6 minuten is er te spelen. Nederland ruikt de zege en valt nogmaals aan. Al weer combineert onze linker-vleugel heel vlot en rukt de Iersche verdediging uit elkaar. Smit maakt een schijnbeweging, een schot en 't is 52. Nog 4 minuten. Nederland blijft aanval len; nog eens probeert Ierland het, doch We ber heeft weinig moeite met deze poging en dan Dan is het tijd. Het publiek stroomt op het veld, de spelers nemen Karei Lotsy op de schouders en wij Wij gaan naar Italië! Wij hebben gewonnen! De gevaarlijke Ier sche profs kunnen vandaag naar huis gaan en daar vertellen, dat Nederland een ploeg ïeeft, die respect afdwingt Maar ongetwij feld zullen ze er bij zeggen, dat de uitslag een beetje geflatteerd is. Wanneer wij nog eens even het verloop van 229 uur: groen-geshirte Ieren op hst grastapijt. 2.31 uur: oranje*»»jen presenteeren zich. 2.32 uur: 38579 menschen zingen het Wilhelmus; de rest zwijgt. 2.34 uur: kruis of munt. 2 35 uur: Moore trapt af. 2.37 uur: Begin van een regen van vrije trappen tegen Ierland. 2.56 uur: Einde van dien regen; een corner op het Hollandsche doel. 3.03 uur: Mijnders bij de hoekvlag; geen succes. 3.10 uur: Nu Ierland weer een corner. 3.17 uur: Smitje kopt en 41.102 men schen juichen. (10). 3.19 uur: De revanche: 11. O v. Male 3.20 uur: Even op adem komen. 3.35 uuiHet beruchte kwartiertje be gint 3.42 uur: Corner op het Iersche doel. 3.44 uur: Van Male bezorgt ons een ze nuwaanval. 3.48 uur: Pinkpillen, een afgekauwde si garet, een brok, kauwgummi achter in de keel (12). 3.49 uur: Corner van Mijnders. 3.50 uur: Einde berucht kwartiertje. 3.51 uur: Weer begint het te regenen (d.w.z. vrije trappen), 3.58 uur: De regen houdt op. 3.59 uur: Wij gaan(2—2). 4.14 uur: Wij gaan naar(32). 4.14 uur: Wij gaan naar Italië (42). 4.17 uur: Wie heeft er nog kaarten voor Italië (5—2). 4.20 uur: Gaat U mee naar Rome? den strijd nagaan, dan zijn de cijfers inder daad een beetje geflatteerd. Of beter gezegd, het had geen 52 mogen zijn, maar wel was een andere uitslag normaal geweest. Onze voorhoede heeft weer 5 doelpunten kunnen maken en dat beteekent, dat wij thans een zeer productieve voorhoede hebben. Maar het was ongetwijfeld niet bij 5 doelpunten ge bleven, als Ohlsson iets beter had opgelet, Tot twee keer toe bleef Ierland een straf schop gespaard en in beide keeren was dat toch verdiend geweest. De eerste keer gaf Ohlsson een vrije trap juist op de iijn van het beruchte gebied en de tweede keer zag hij de overtreding niet. Bovendien had onze voor hoede niet al te veel geluk. Tal van schoten gingen precies naast of over de lat, verschil lende kopballen werden nog net gestopt, kort om, de Ieren hadden niet over het geluk te klagen in hun verdediging. Daarnaast rijst de vraag, of Ierland dan niet meer dan twee doelpunten verdiend heeft. Hun combinatievermogen was toch zeer goed. Dat is allemaal wel waar, maarhet combinatiespel werd veel te ver doorgevoerd. Steeds ging alles even vlot, maar als men op schotafstand kwam, durfde men niet te schieten. En onze verdediging kon dan ook steeds opruimen. Toch had ook onze verdedi ging een paar keei geluk, maar dat bleek eigenlijk uit fouten van van Male. Een corner miste hij en Anderiesen werkte net op tijd weg; een bal beoordeelde hij verkeerd en het schot ging over de lat. Aan den anderen kant blunderde v. Male twee keer en dat kostte twee doelpunten. Eerst mist hij een lage schuiver van Moore en in de tweede helft werd hij met bal en al in doel geloopen door Moore. Dat laatste was wel heel frappant, want van Run had het leer wel heel best kunnen stoppen. Hij liet het echter expres loopen voor van Male, omdat een keeper nu eenmaal beter kan wegwerken. Met het fatale gevolg. Was alles normaal gegaan, dan had Ier land wellicht twee doelpunten kunnen maken, maar onze voorhoede had naast die 5 doel punten zeker nog 2 strafschoppen moeten be nutten. Zoodat Ierland zelfs nog tevreden mag zijn met dezen uitslag. Toch was dit elftal sterker dan dat der Belgen; dat bleek vooral in het veldwerk. Da-t was verrassend goed. Maar het was nu eenmaal niet productief. En zelfs Moore, die de beste van het geheele elftal genoemd werd, was niet productief. Wij hadden van hem na zijn schuiver verwacht, dat hij meer van deze schoten zou lossen, maar het gebeurde niet. En toch had hij genoeg bewegingsvrijheid, omdat Anderiesen hem heelemaal niet „scha duwde". Nee, de schotvaardigheid der Ieren is tegengevallen. Maar overigens? Een uitste kende ploeg met fraai kop- en voetwerk en met een sterke verdediging, die pas in het laatste kwartier uit elkaar gerukt werd. En toen was er geen houden meer aan. De Nederlanders hebben geprobeerd, hun eigen spelletje te spelen en dat was goed ge zien. En toch wilde het in de eprste helft niet vlotten. Vooral Pellikaan en Mijnders kon den niet in hun spel komen; hun plaatsen was heel onzuiver en Mijnders gaf nimmer een afgewerkte voorzet. De rest van het elftal was er dadelijk goed in, zoodat ondanks het min of meer falen van deze twee spelers de strijd direct aantrekkelijk was. In de achterhoede schitterde Weber. Hij bleek een enorme versterking en van Diepen beek kon niet in zijn schaduw staan. Echter ook van Run was safe en met hun beiden zorgden ze er vooi, dat van Male niet veel te doen kreeg. In de halflinie was na het herstel van Pellikaan geen zwakke plaats meer Van Heel en Anderiesen speelde vlot en gemakkelijk en wisten de voorhoede steeds te voeden, terwijl Als „gewoon" mensch heb ik de achteraf wel lichtzinnige gedachte gehad, dat wan neer ik maar tijdig een kaart voor Holland Ierland aanvroeg ik er inderdaad ook een zou ontvangen. Maar zie, het is thans tot m'n trage herse nen doorgedrongen, dat nu eenmaal niet iedereen een lot uit de voetbal-loterij kan trekken en dus door deze wetenschap ge troost nestelde ik me in m'n luie stoel voor de radio in het „geluidshoekje" van de kamer, het hoekje waaruit vreugde en smart spreekt tot het menschelijk hart in huiselijken kring. Of ik zenuwachtig was? Nee hoor, heele maal niet, al was 't wel opvallend, dat ik m'n anders zoo uitstekend-fungeerend geluids kastje tot vijfmaal toe van on-selectiviteit moest betichten. Maar nadat ik het algemeen zwijgverbod met een zekere geprikkeldheid over m'n wering uit het Stadion had afgekon digd, kon de groote strijd wat mij betrof, een aanvang nemen. Aha, daar hoorde ik onzen vriend Hollan der al, zijn stem was nu nog als de onmerk bare onheilspellende golfslag van de mach tige zee even vóór het losbarsten van den storm. Het klonk zoo naïef: „Ik heb vertrou. wen in onze jongens, we moeten naar Rome". Hij had makkelijk praten, je moest er eerst zelf maar eens voorstaan. Een nauwelijks hoorbaar schril fluitje was al genoeg voor meneer Hollander om op hol te slaan. Het paard was losgebroken, in een wilde ren galoppeerde het de lange, lange voetbal-laan af, steeds vlugger en vlugger, adembeklemmende oogenblikken maak je mee Nu heeft Pellikaan den bal, geeft 'm aan Anderiesen, die plaatst op zijn beurt naar Vente, maar Chatton komt ertusschen, die plaatst scherp naar voren, dribbelt er mee langs Weber, maar het is v. Run, die hier ingrijpt, bravo v. Runen de bal vliegt over de zijlijn, wordt ingegooid door Squires, komt terecht op den voet van Moore, die 'm naar de linkervleugel, naar Meelhan schiet, maar het is hier wederom v. Run, die den bal te pakken neemt en het gevaar is geweken, dan krijgt Bakhuys den bal, hupla naar Vente, van Vente naar Wels, Wels dribbelt langs de lijn en zet zuiver voor naar Bakhuys, die 'm iets te laag krijgt en dan is het O'Reilly, die corner maakt, Wels zal den hoekschop nemen, wordt goedgenomen ook, Smit zet z n hoofd er ondertegen de paalnogmaals naar Bakhuystoe nu, toe nu, bravo Mijn ders, schotnee, miskomt nogmaals terugnu naar Smitvooruit Smitje schotgoal Het knallende paard fs tot stilstand ge bracht. Deze j'ubel-schreeuw bezorgt ons, enthousiaste luisteraars, een koude rilling en eenigszins onwezenlijk staren we elkaar aan. De luidspreker gaat schudden van emotie, ondefinieerbare klanken benauwen de druk kende kamer-atmosfeer, meneer Hollander pruttelt alsmaar verder. Zou er ooit een oogenblik geweest zijn, dat zooveel duizenden en tienduizenden in en ver buiten het Stadion zich allen tegelijk voelden, zóó opgelucht, zóó bevend van vreugde, als teen Holland de leiding nam? Neen, voor je gezondheid hoef je heusch niet naar zoo'n wedstrijd te luisteren't is afmattend en zenuwsloopend. Maar dat alles hebben we er graa^ voor over, wantw ij gaan nu tóch naar Rome! zij hun verdedigende taak- nimmer verwaar loosden. Ons binnentrio was den geheelen wedstrijd gced, net als tegen België. De ziel van den aanval was Bakhuys, die 'n sjjel demonstreer de, dat verbluffend goed was. Hij opende naar beide vleugels met een snel temjx) en schoot als hij kans zag. Vente en Smit waren als tegen België, al had Vente niet zooveel geluk met zijn schoten. De ruststand 11 was heel normaal te noemen en zelfs toen het 21 voor Ierland was, kon die stand, wat het veldwerk betreit, niet onverdiend genoemd worden, al hadden wij liever een mooier doelpunt gezien. Maar toen de gelijkmaker kwam, toen bleek, welk een kracht ónze voorhoede had. Toen was ook Mijnders weei de oude en er was geen houden aan. Meer dan een uur hadden Bak huys es. geprobeerd, de verdediging uit el kaar te rukken; toen, in het laatste kwartier lukte het. Onze voorhoede heeft den strijd gewonnen en niet onze achterhoede. Wel ws de laatste heel sterk en zeker, maar de druk op het doel in het begin van de tweede helft had niet langer moeten duren. Er moest opluchting komen en die kwam dank zij het goede spel van onze voorhoede. Deze bracht op het cri- tieke moment .en ommekeer in den strijd en daardoor won Nederland. Ons elftal heeft dus niet teleurgesteld. Al leen v. Male is niet die kracht, die wij er van verwacht hadden. Hij neemt niet genoeg deel aan het spel en maakt bovendien kost bare fouten. Dat kostte tegen België een paar doelpunten, dat kostte er nu twee. Doch het zwakke spel van v Male sprak nog duidelijker uit het systeem dat onze backs volgden Na de tweede fout van v. Male lieten zij niets meer aan hem over, doch ruimden zelf op, ook in zeer moeilijke momenten. Toch is v Male geen slechte keeper. Het schijnt echter dat hij nog steeds niet vrij van zenuwen is. Zouden zijn fouten, gemaakt tegen België daar oorzaak van zijn? Dan zal het er nu nog wel niet beter op zijn ge worden! Misschien krijgt hij nog een kans, doch er is meer kans dat hij straks tegen België ver- vangen zal worden doot Keizer van Ajax. V. d. Meulen wordt wel heel erg gemist o Het publiek was na afloop opgetogen Het verbrak de omrastering en stroomde het veld op. Maar de spelers voelde weinig voor een pijnlijke ovatie. Neen, zij deden iets anders: zij namen Lotsy op hun schouders Dat V-s een groot en grootsch moment. Dat was

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 1