DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Qemeentecaden OTERLEEK. Door ds arbeiders in de gemeente was ten Witte en gezonde tanden £tmd: m JMMOUW JUcfUsia&eti vredigde arij niet volkomen. Ik was geen man om altijd op de kantoorkruk te zitten en bovendien meende ik, dat mijn talenten elders een beter emplooi konden vinden. Weer predikant. Ik bad toen meer vrijen tijd dan als Kamerlid en mijn belangstelling ging weer uit naar religleuse en wijsgeerige vraagstukken. Zonder mij beroepbaar te stellen ging ik een jaar lang dikwijls uit preeken. Daarna kreeg ik twee beroepen tegelijk. Ik koos Ursem, omdat ik een kleine gemeente wenschte, die belang stellend met bet kerkelijk leven mede leefde. Hier deed ik op 23 Augustus 1908 mijn intrede. Na 21 maanden nam ik een beroep aan naar Purmerend en bleef bier 14 maanden. Daarna vertrok ik naar Almelo. Hier deed ik mijn intrede op 6 Augustus 1911. Toen ik daar kwam leek de zaak voor de vrijzinnigen bijkans verloren. Er was geen belangstelling voor het kerkelijk leven van deze zijde en bij de laatste verkiezing had men met 7 stemmen de meerderheid op de ortho doxie behaald. Ik ging hard aan 't werk en het gelukte mij veel wat sliep wakker te schudden. Het kerkbezoek nam sterk toe en bij do eerstvolgende verkiezing behaalden wij een meerderheid van 330 stemmen. Ik beschouwde dit als een verkiezingssucces, doch niet als een re ligieus succes. Vandaar dat ik door het houden van lezingen en cursussen probeerde het godsdienstig leven te verdiepen. Naast aangename had ik ook hier ervaringen van minder aangenamen aard en hoe wel déze later ver 1 wenen, meende ik toch in 1919 het bo roep naar Warga te moeten aannemen. Niet alleen omdat do gemeente k'einer on het traktement hoo- ger wat, al v as dit fti die jaien- toen al les zoo duur werd, een factor van be lang, maar ook, omdat ik meende, dat te Warga behoefte was aan een sociaal democratisch predikant. Immers het was bij de beroeping een strijd geweest tusschen liberalen en sociaal-democra ten en deze iaatsten hadden bij de stem bus de overwinning behaala Deze mijne verwachting ie niet uitge komen. Er bleek hier geen belangstel ling voor een sociaal-democratisch pre dikant te bestaan. Waarom men er dar) een beroepen heeft? Misschien om hem te exploiteeren voor allerlei partijwerk? Doch daar leen ik mij niet voor, al ben ik bereid ook hel; mijne te doen. Ik be schouw een predikant als iemand, die zonder aanzien des persoons en ook zon der aanzien van richting behoort op te treden. Warga is ren gemeente met pas toralia en in de Middeleeuwen hebben de bisschoppen pastoralia aan verschil lende gemeenten beschikt als een waar borg, dat de geestelijke economisch on afhankelijk van zijn gemeente zou zijn, Vele sociaal-democraten, die op mij gestemd hebben, blijken slechts stembus christenen te zijn geweest. Zij kom jn nooit in de kerk en ook de liberalen komen er niet, omdat de dominó niet van hun richting is. Zoo heeft ook Warga mü teleurstelling gebracht. Thans acht ik èn om gezondheidsredenen èn wegens Imt bereiken van den vijf en zestigjari gen leeftijd den tijd gekomen om heen te gaan. Nog even bleven wij doorpraten. Ds. Melchers vertelde nog van velerlei moei- liikheden. die hij in zijn partij had on dervonden Volgens hem werd daar te veel opgeofferd aan de propaganda, be stond te veel het streven in de eerste plaat. vat te krijgen op de groote massa En hierdoor zouden dan de moraal en de geestelijke onafhankelijkheid der func tionarissen wel eens in het gedrang komen. De werkverschaffing 28 April stopgezet. De raad vergaderde Maandagmiddag ten 1 ure. Voor verschillende leden bleek dat on gewone uur een ongewenscht uur. Om één uur was althans -alleen de heer Heringa pre sent. De anderen arriveerden althans 10 minuten later, zoodat de voorzitter kwart over één de vergadering kon openen. Voor Oterleek iets ongewoons, aangezien steeds punctueel op tijd wordt begonnen. De voorzitter, burgemeester D. H u ij s e r vanReenen las, na opening als secretaris, de notulen, die onveranderd werden vast gesteld. Voor kenmiggeving werd aangenomen het verslag over het verloop van de cursus voor openbaar vervolgonderwijs te Stompetoren, welke cursus doorloopend door 10 leer lingen was gevolgd en zich door een prettige geest hadden gekenmerkt. Eveneens werd v. k. g. aangenomen het verslag van de commissie van toezicht op het L. O., dat met het oog op het gering aantal leerlingen der school te Oterleek, een sombere klank voor de toekomst laat hooren. De onderwijsresultaten aan beide scholen waren gunstig. De heer Heringa bracht een woord van lof voor de correctheid der verslagen. Medegedeeld werd, dat bij de laatste kas opname overeenkomstig de boeken bij den ontvanger in kas was f 839.55. Aan mevr. Klaver werd wegens verande ring van woonplaats eervol ontslag als lid van de commissie van toezicht op het L. O. ven. aanvragen van de heeren Schram en Ham, om hun zoontje naar de Ambachts school te Alkmaar te mogen zenden, werden ingewilligd. Voor kennisgeving werd aangenomen het bericht van den heer C. Kok, houdende be richt van de aanneming zijner benoeming tot Kd van het B. A.; benevens de goedkeuring van Ged. Staten op het besluit tot regeling van de presentiegelden en het schrijden, waarin tot 1 Augustus vrijstelling verleend wordt voor het onderwijs in de lichamelijke opvoeding. adres ingekomen, waarin teleurstelling wordt uitgesproken over het feit, dat de gemeente voor de werkloosheidsvoorziening de rijks regeling nog niet had aanvaard. Onder ver wijzing naar de gemeente Schermerhorn, werd verzocht, daartoe te besluiten. Aangezien in deze richting voor het ?-s. seizoen wordt gewerkt, werd het adres voor kennisgeving aangenomen. Voor kennisgeving werd eveneens aange nomen een adres van den Ned. Politiebond, waarin bezwaren worden ontwikkeld tegen de regeling voor een veldwachter. De heer Heringa bepleitte aanhouding van de behandeling van de van hoogerhana gewenschte wijzigingen in het vastgestelde ambtenarenreglement. Spr. ging met verschil lende uitbreidingen accoord, doch had be zwaaren tegen de uitbreidingen in art. 30 en tegen h^t feit, dat het wachtgeld lager zou zijn dan was vastgesteld. Spr. kon zich er mede vereenigen, dat een gehuwde ambte nares bij op wachtgeldstelling voor gaat, tenzij zij kostwinster van een gezin is. Spr. wil „van een gezin" schrappen. De voorzitter was van oordeel, dat onder „van een gezin" ook een kostwinster verstaan wordt, die een ander dan haar eigen gezin onderhoudt. De raad vereenigde zich met deze ziens wijze, terwijl ook de heer Heringa met deze interpretatie accoord ging. In verband met het reglement betoogde de heer Heringa de wenschelijkheid om een voorloopig aangestelde, voor vast aan te stéllen, aangezien de vrouw al een jaar los werkzaam is. Verschillende leden oordeelden ook een vaste aanstelling wenschelijk. De voorzitter stelde die in uitzicht. Voorts wilde de heer Heringa ontslag- verleening van een ambtenaar door het col lege, dat hem heeft benoemd. De voorzitter merkte op, dat deze materie reeds eerder is geregeld. Wette Dekker wees er op, dat op Oterleek steeds de raad gekend wordt in het aanstellen van alle ambtenaren, zoodat ook het ontslag door den raad verleend wordt. Besloten werd de redactie ongewijzigd te laten. Vastgesteld werd de suppletoire begroo ting voor 1933 wegens overschrijding van de post voor werkloosheidsvoorziening met f 1553. Ook werd goedgevonden de begrooting te wijzigen. De aftredende leden van de commissie tot wering van schoolverzuim, de heeren de Wit, Jb. de Boer, Kólme, Witteveen en v. d. Oraft werden herkozen. De heeren de Wit en Köhne werden met algemeene stemmen, de heeren de Boer en v. d. Gragt met 6 en de heer Witteveen met 4 stemmen herkozen. De benoeming geschiedde voor 3 jaar. Herkozen werden ook het lid van de Com missie van Toezicht op het L. O., te weten de heer .1 Siooten. In de vacature mevr. Klaver werd mevr. HeepGroot gekozen, na herstemming met mevr KorverKwantes en wel met 4 tegen 3 stemmen op mevr. KorverKwantes Tot leden van het stembureau werden ge kozen P. Swaan en P. Dekker, tot plaatsver vangers de heeren Jb. de Boer en Baltus. De voorzitter fungeert als voorzitter. De verkiezing van den heer Baltus maakte nog een beslissing door het lot noodzakelijk. Stopzetting werkverschaffing. Aan de orde was hierop een voorstel van B. en,W. om met ingang van 28 April de werkverschaffing stop te zetten, omdat het geld op is. De neer Heringa verzocht B. en W. te onderzoeken of in Mei de werkloozen, even als die uit Grootschermer, bij het provinciaal werk te werk kunnen worden gesteld. Devoorzitter zal dit onderzoeken. Op het oogenblik zijn nog 7 werkloozen te werk gesteld. Wethouder Dekker oordeelde, dat de re geling het volgend seizoen anders moet zijn. Nu is het voorgekomen, dat iemand vast werk bij een boer weigerde. De heer Heringa laakte het, dat een voeger lid was van de Landarbeidersorgara- satie. Aan dezulke wil hij geen 70 cent per week tegemoetkoming voor controbutie geven. Weth. Dekker had het zijn sympathie niet om de menschen naar de bonden te stu ren. De bonden moeten eerst maar eeru hun eigen millioenen aanspreken. De gemeenschap wordt zoo te veel uitgekleed. Nu zijn ook wij noodlijdend. De heer Swaan geloofde niet, dat de kassen zoo gevuld waren. Weth. Dekker wees er, op, dat de heer Swaan de werkloozenkassen van de bonden met de bondskassen verward. De heer Swaan vroeg, wat B. en W. met de menschen denkt te doen. Devoorzitter: Wij hebben geen werk meer en als er zijn die geen werk kunnen vin den, dan zullen zij naar het B. A. moeten. De heer Swaan vroeg of de gemeente geen eigen steunregeling in het leven kon roepen. Weth. Dekker: Het leek onteerend om naar het B. A. te gaan, dat de menschen steeds welwillend ontving. Spr. oordeelde dit niet meer onteerend, door de wijze, waarop door velen de werkverschaffing wordt opgevat. Hier is steeds de leer gehuldigd, de menschen niet aan hun lot over te laten. De heer v. d. Gragt oordeelde werkver schaffing toch steeds beter dan steun. De heer Baltus wilde, zoo noodig, in Mei opnieuw vergaderen. De heer de Boer vroeg of het niet mo gelijk was, dat het B. A. de menschen met steun bij particulieren te werk stelt. De heer v. d. Gragt zei, dat in 3 ge meenten dit bij wijze van proef geschiedt. De heer d e B o e r Er behoeft geen werk loosheid te zijn, wanneer de werkloozen met steun bij particulieren te werk werden ge steld. De bedrijven kunnen de loonen niet opbrengen. Weth. Dekker heeft dit steeds bestreden, omdat men dan gevaarlijke precedenten schept. De heer d e Boer oordeelde, dat men niet een te eng standpunt mocht innemen. Weth. Dekker gaf toe, dat de regeling voor beide pa-tijen beter was en dat men dien kant uit moet. Het voorstel van B. en W werd z. h- st aangenomen. B. en W. werden gemachtigd tot het aan gaan van een geldleening. De beer Zwaan informeerde naar het geen de school in Oterleek te wachten staat Spr- wil besluiten tot verbetering. De voorzitter zei, dat de minister in lichtingen heeft gevraagd. Men dient dus af te wacnten. De heer Heringa oordeelde, dat op grond van de cijfers de school een eenmans- sdhool zal worden. Ook dan moet de school verbeterd worden. Weth. Dekker: Dat is ook reeds aan genomen. De heer Zwaan: Wij kunnen maar niet blijven wachten. Liever de school weg, dan zoo voort te sukkelen. Alles is even slecht. Weth. Spaan zei, dat B. en W. alser zekerheid komt, dat de schooi kan blijven, met voorstellen zullen komen, de school te verbeteren. De heer Heringa achtte het wensche lijk, dat bij bijzondere gelegenheden de na tionale vlag werd uitgestoken. Bij de nieuwe school is wel een vlaggenstok, maar geen vlag- De kerkelijke gemeente neemt die dagen wel in acht. De voorzitter: Ook aan het raadhuis wordt steeds de vlag uitgestoken, doch ik zal er het schoolhoofd attent op maken, dat het ook wenschelijk is, dat van het schoolgebouw de driekleur wordt uitgestoken. Hierna sluiting. DE TEELTREGELING VOOR HET RUNDVEE. In vervolg op de eenige weken geleden ge publiceerde uiteenzetting omtrent de teeltre geling maakt de Crisis-rundveecentrale het volgende bekend: Inwisselbaarheid van identiteits bewijzen. Teneinde een zoo ruim mogelijke gelegenheid tot selectie aan de veehouders te bieden, zul len de identiteitsbewijzen van vaarskalveren tot 1 Januari 1935 ingewisseld kunnen wor den tegen die van andere vaarskalveren. Ten aanzien van de inwisselbaarheid van de identiteitsbewijzen der stierkalveren is het volgende bepaald: Veehouders aan wie in totaal 5 of minder kalveren zijn toegewezen, kunnen tot 1 Jan. 1935 het identiteitsbewijs van één stierkalf omruilen tegen dat van een stier- of een vaarskalf, terwijl bij een totale toewijzing van 6 of meer kalveren, de identiteitsbewijzen van twee stierkalveren kunnen worden ver wisseld tegen die van stier- of vaarskalveren. Deze inwisselbaarheid is niet van kracht voor de geregistreerde stierkalveren. Mestvergunningen. Teneinde te voorkomen, dat door het verstrekken van mestvergunnin gen een grooter aantal kalveren zal worden aangehouden dan op grond van de teeltrege ling in de bedoeling ligt, zullen deze vergun ningen door de Gewestelijke Rundveecentra les uitsluitend worden afgegeven in gevallen, waarin het vaststaat, dat de kalveren ais z.g. „zoetemelkskalveren" worden vetge maakt. De mestvergunning zullen uitsluitend worden afgegeven ten behoeve van pasgebo ren kalveren en zullen een geldigheidsduur hebben van uiterlijk drie maanden. Ten over vloede zal aan de houders dezer vergunnin gen de verplichting worden opgelegd de ver gunning acht dagen na verkoop van het kalf wederom in te leveren. De mestvergunningen zullen verkrijgbaar zijn tegen betaling van 25 cents. INKRIMPING VEESTAPEL. Door de Crisis-rundveecentrale za! gele genheid worden geboden aan haar te leve ren: le. runderen, welke de uiterlijke kenteek.-- nen van drachtigheid vertoonen en minstens 6 maanden drachtig zijn, tenzij zij naar het oordeel van de commissie van overneming als te hoog drachtig moeten worden be schouwd; 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien met normale melkgift; te Alkmaar op Maandag 23 April 1934 van 810 v.m. bij de Doorbraak; te Purmer end op Dinsdag 24 April 1934 van 8—10 u. v.m. op de veemarkt; te Schagen op Donder dag 26 April 1934 van 8—10 uur v.m. op ie veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moe ten uiterlijk 16 April ten kantore van de cri sis-rundveecentrale zijn ontvangen. De overnemingsprijzen zijn met ingang van 3 April vastgesteld. De beoordeeling van de vraag of de aan gebeden runderen van de opgegeven soort zijn en aan de door de crisis-rundveecentrale gestelde eischen voldoen, geschiedt door deze laatste. Wanneer blijkt, dat een rund niet aan de gestelde eischen voldoet, zoo zal op het uit te betalen bedrag 40 pCt. worden gekort. De overige condities zijn als de vooraf gaande week. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Ofschoon we reeds April schreven in de afgeloopen week, waren de aanvoeren aan de twee groote groentenveilingen te Noord- scharwoude en Broek op Langendijk nog groot. Een van de oorzaken van dezen groo- ten aanvoer lag ook in de vrees, dat bij voort durend mooi weer, zooals we dit op enkele dagen der nu afgeloopen week hadden, de prijzen sterk zouden aaien. Die vrees is niet denkbeeldig, daar dit verschijnsel zich in vorige jaren meermalen heeft voorgedaan. Al was het nog niet in ernstige mate toch was het warmere weer al van invloed op de prijzen. Werd voor de groote roode kool van een gewicht van ongeveer 3 K.G. de vorige week nog 2.20 tot 2.40 betaald, nu werd in het midden der week slechts 1.20 tot 1.50 besteed. Later trok de markt weer wat aan als gevolg van meer vraag, zoodat toen weer bijna niets beneden 2 werd verkocht. De mooiste kool, eerste kwaliteit, bracht 6 of iets meer op, zoodat die voor ongeveer 50 cent minder werd verkocht dan vorige weken. Tweede soort, doorschot, van de roode kool, bracht voor twee en een half ponds en klei ner gewicht 4.80 tot 5 op, terwijl voor de groote 1.10 tot 1.80 werd betaald. Veel kleingoed wordt niet meer aangevoerd, daar dit gedurende de geheele wintercampagne nog redelijke prijzen opbracht, wat niet het geval as mwet de groote, zoodat men die be waarde in de hoop op een gunstiger markt De aanvoer bedroeg nog 50 spoorwagens. Ook de gele kool liep in prijs achteruit Werd de vorige weken voor het slag van 3 pand nog 6.80 tot 7 of soms nog iets meer betaald, deze week kwam de prijs niet hooger dan 6 tot 6.60. Ook voor de groote kool trad een prijsdaling in, die aan ae Broekerveiling het sterkst was, werd hier ruim 4 betaald, te Noordscharwoude werd nog 4.60 tot 5 bedongen. Tweede kwali teit bracht voor de grootste 3.70 tot 4.10 en voor de kleinere soorten 4.60 tot 5 op. De aanvoer beliep nog 45 spoorwagens, voor dezen tijd nog een belangrijk kwantum. De bezitters van Deensche witte kool kon den ook nu tevreden zijn en voor hen, die een bevredigende teelt hebben gehad, kan zelfs van een goed jaar worden gesproken. Voor kleingoed werd 7 tot 7.50 en groote van 3 K.G. werde nvoor 4.70 tot 5 verkocht, zoodat één kool tot 15 cent opbracht Ook het middelsoort bracht weer goede prijzen op. Zelfs voor doorschot werd tot 6 voor de kool van ruim 2 pond gemaak en de groott werden ook nog voor 3.50 tot 4 verkocht. De aanvoer beliep nog 25 spoorwagens, die grootendeels vo orhet buitenland waren be stemd, wat trouwens ook voor een belangrijk deel van de overige koolsoorten het geval is Op enkele marktdagen leek het wel, of er voor de bezitters betere dagen zouden aan breken, daar er partijen voor 2,30 werden verkocht. Voor grove uien werd van 2.20 tot 2.70 betaald. Drielingen brachten ech ter niet meer dan doorschot op. De stijging is echter al spoedig tot staan gekomen, zoo dat de oude toestand weer intrad. Voor mooie bieten, klein soort, werd van 2 tot 2.80 betaald, middelsoort ƒ1.40 tot 1.60, grootere 1 tot 1.20. De aanvoer van peen was maar gering, de prijzen echter zeer goed. Mooie groote peer. werd voor 3.40 tot 4.50 verkocht, kleine voor 1.60 tot 2.80, al naar de kwaliteit. Blauwe Eigenheimers brachten 2.70 op Een nieuw product was rabarber. Er werd 4.80 voor betaald, een gelukkige tegenstel ling met enkele vorige jaren, toen ze zoo goed als onverkoopbaar was. Alles te zamen genomen was deze week wel iets minder gunstiger dan enkele vorige, doch de resultaten zijn van dien aard, dat men in tuinderskringen tevreden is. KENNEMERLAND. In de week van 2 tot 7 April gaf de markt een beeld van afwisseling wat de prij zen betreft. Schommelingen komen als regel voor, maar nu was het soms heel erg. Dat beeld kwam nog meer tot uiting als men de prijzen van de diverse veilingen en de kwali teit der aangevoerde producten vergelijkt. Amsterdam die als regel de prijszetter is gaf een veel beteren handel te zien dan de veilingen in Kenuemerland. Wat de door- sneeprijzen betreft, stond Heiloo bovenaan, daarna Alkmaar en op de laatste plaats Be verwijk Behoudens uitzonderingen die er altijd zijn. Wat de aanvoer betrof die week weinig af dan die der vorige week, alleen het oude wordt minder en het nieuwe komt meer. Bloemkool werd in goede kwaliteit aange- voerd, met prijzen van 15—22 per 100 stuks Andijvie, die bijzonder gewild was, „old 3—f 4.25 ptr 100 stuks. Kropsla werd in sterk afwijkende kwaliteit aange voerd, welke tot uiting komt in de prijzen van f 310 per 100 stuks. Rabarber werd1 ruimer aangevoerd en de prijs was beduidend lager n.1. f 3.5O-f 10 per 100 bos. Raap stelen en radijs golden niet hoog. De eerste pl.m. 1-50-/ 2.25, de laatste 1^0-/ 3.25 oer 100 bos. Spinazie, waarvan beduidend grooter aanvoer gold middelmatig, n.1. 0.30—0.80 per kist, de massa ging echter voor 0.40f 0.55 weg. Spruiten zijn nog steeds gewild. De kwa liteit der spruiten gaat zienderoogen terug en 2e kwaliteit göld niet hoog. De prijzen) waren 8— 23 per 100 K.G. Witlof waren gewild voor zoover le soort betreft. De aanvoer van 2e kwaffteft was overheerschendi. De prijzen voor le soort f 1 J°°r 2e soort f 6—10 pér 100 K.G. Selderie was duur n.1. 8- f 13 per 100 bos. De eerete' postelein gold '22-24 per 100 K G Roode en gele kool bleven op de pnjs, n f 8— f 3 per 100 stilte .De eerste aards beien golden 0.05—0.O6 per «tuk De overige aanvoer gaf onveranderde prijzen. VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 6 April. GEEN OVERTREDING! De agenda prijkte heden met 128 zaken. Dit bagatelletje werd geopend met de voort' zetting van het proces tegen den heer W. V., landbouwer te Koedijk en medevennoot in een coöperatieve dorschmachine, welke heer werd verdacht de arbeidswet te hebben gesabot- teerd. Evenwel kwam men na verhoor van den controleur Lodder unaniem tot de con clusie, dat het hier betrof 'n onderdeel van een vrijgesteld landbouwbedrijf en de heer V. werd vrijgesproken. NOGMAALS HET ONGEVAL BIT DE SLOOPING DER GER. KERK. Thans was het de tweede slooperspatroon, de heer G. C, die voor het ongeval den werk- man Beers uit Koedijk bij het sloopen van een muur, terecht stond. De heer C. bleek echter ook niet geneigd om deze zonde tegen de vei ligheidswet te belijden en schoof de verant woordelijkheid weer handig op zijn mede vennoot. Maar de kantonrechter was niet ge neigd dit spelletje van stuivertje-wisselen mede te spelen en veroordeelde den heer C- tot 10 boete of 10 dagen. De civiele vorde ring van Beers ten bedrage van 49.05 werd afgewezen. UITGESTELD. Omdat het claxonsignaal niet tijdig of duidelijk werd gegeven of gehoord, fietste op 11 November de garagehouder Nieuwland te Bergen, nogal vinnig tegen den door den heer W. Moerbeek bestuurden vrachtauto op- De aanrijding bezorgde den heer Nieuwland een ernstige doofheid en den vrachtrijder een strafvervolging, omdat hij niet voldoende de claxon had bespeeld. De heer Moerbeek had zich de rechtskundige bijstand van mr. Buis kool uit Schagen verzekerd. Tot een oplos sing kwam het niet, zoodat de zaak onbe paald werd getraineerd. DE VERZUIMDE AANGIFTE VAN OVERLIJDEN. De veehouder Teun K. te N.-Scharwoude had verzuimd aangifte te doen van den dood van een op het land gestorven schaap. Het door hem gevonden kadaver verkeerde echter in zoo verregaanden staat van ontbinding, dat hij zich had gehaast het stoffelijk over schot aan den schoot der aarde toe te ver trouwen. Boer Teun moest 4 pop betalen. OUDEJAARSAVOND-KABAAL. De arbeider Jan G. te Egmond aan Zee kreeg in den oudejaarsnacht 'n inspiratie, leende G. een startpistool en openbaarde met hevige knallen op het Egmonaer Pompplein zijn eerste nieuwjaars-emoties. De politie ging daar echter weer niet mee accoord en de schutter werd veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen. Het wapen werd meedoogenloos ver beurd verklaard. NACHTRUMOER IN DE WILDERNIS. De Tuitjehorner slager Gerrit de Nljs en echtgenoote werden in den nacht van 7 op 8 Januari eensklaps opgeschrikt door een ge weldig getrommel op de ruiten, teweeg ge bracht aoor Arie P. en Arie Gl., welke heeren op deze barbaarsche manier te kennen gaven, worst te verlangen. Hun wensch werd niet be vredigd, doch 's morgens constateerde de sla ger, dat als gevolg van de roffel 'n spiegel en n kamerruit verbrijzeld waren. Deze balda digheid had het resultaat, dat het tweetal werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen, NACHTRUMOER. In den oudejaarsnacht bevond het echtpaar Berghuis te N. Niedorp zich in diepe rust, die echter plots wreed werd gestoord door een helsch spectakel, gerammel van een verbrij zeld ruit en heftig gebrul. De ontstelde echte lieden liepen naar buiten en ontwaarden een bende van 7 personen, die hen weer in huis terug dreven, al waar zij in hun angst in den stal een schuilplaats zochten. Onder de 195. Ook goejemorgen zei Piet, toen de eerste schrik voorbij was. De oude heer keek hem zwijgend aan, Toen kwam er een grappige uitdrukking op zijn gezicht, half lachen, half huilend. Hij pakte voorzichtig Piet bij de schouders en tilde hem zachtjes overeind. 196. Goe-je morgen, herhaalde Robinson de Tweede, zeg dat nog eens. Ik zing geen twee liedjes voor één cent, zei Piet. Zijn die pijlen vergiftig? En hij wees op de pijlen, die de oude bij zich had.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8