^Binnenland Voor de Huisvrouw. De Nijenrode-zaak. BEZUINIGINGS'VREUGDE. aanvallers hadden zij ook ontdekt zekeren Cornelis Z. en deze mooie meneer stond nu terecht om tot 15 boete of 15 dagen te wor den veroordeeld GEVAARLIJKE „VOORTVARENDHEID". De vrachtauto-chauffeur Cornelis D. te Warmenhuizen reeds op 12 Febr. te Castri- cum den drukken overweg op, juist toen de boomen neerstreken. Voor deze vrijmoedig heid stond het jongmensch heden terecht. Hij beweerde echter in den donkeren morgen de daling der spoorboom te laat te hebben be merkt. En feit is dan ook, dat later ter plaatse schijnwerpers aan de boomen zijn be vestigd. De straf was dus bijzonder licht en werd bepaald op 3 boete of 3 dagen. (Wordt vervolgd.) FIETSENDIEFSTAL EN GROS. Dader tot anderhalf jaar veroordeeld. Wegens diefstal van meer dan vijf en twin tig rijwielen veroordeelde de Amsterdamsche rechtbank een 25-jarigen Amsterdammer tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. Deze succesvolle „zwijntjesjager" toog vooral in Amsterdam-Zuid ter jacht. In dat stadsgedeelte was in het voorjaar van 1933 geen rijwiel veilig. Het terechtzitting bekende hij volledig. Het OM. had twee aar gerequireerd. KOOPMAN VRIJGESPROKEN VAN OPLICHTING. De rechtbank te Amsterdam sprak den koopman J. K., conform den eisch vrij van de hem ten laste gelegde oplichting. Hij stond terecht, verdacht van oplichting van zijn ex-compagnon v. M., met wien hij eenige jaren geleden een commanditaire ven nootschap had opgericht. Hij zou v. M. 9240 afhandig hebben gemaakt. Hij kreeg dit geld los, door groote doch gefingeerde orders te toonen; zijn compagnon gaf hem dan geld voor inkoopen. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK. Zitting van Dinsdag 10 April. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken vorige zitting. Adrianus Petrus Gr., koopman, Heiloo. Poging tot diefstal onder verzwarende om standigheden. Thans zich bevindende te dier zake in voorarrest. 6 maanden gev. met aftrek 3 maanden voorarrest. (Eisch 7 maan den gevangenissraf). Petrus Paulus V., commissionnair in effec ten te Alkmaar. Thans gedetineerd. Valsch- Iheid in geschrifte in verband met een bui- tenlandsche kerkelijke emissie, 2 jaar gevan genisstraf. (Eisch 2 jaar gevangenisstraf). MISBRUIK VAN GEZAG DOOR EEN MOEDER. Zij verhinderde haar zoon zich aan den dienstplicht te onderwerpen. Het Amsterdamsche gerechtshof heeft heden arrest gewezen in de bekende zaak van de moeder die heeft geweigerd, dat haar zoon zich onderwierp aan den dienstplicht. Het hof vernietigde het vonnis van de rechtbank en, opnieuw rechtdoende, veroor deelde het de moeder tot 200 boete of 40 dagen hechtenis, wegens het opzettelijk niet voldoen aan de wet door misbruik maken van •gezag. Ook de rechtbank had haar veroor deeld tot 200 boete of 40 dagen hechtenis. De 25e zitting. Vandaag viert het Nijenrode-proces een jubileum: de 25ste zitting. De eerste getuige van vandaag was de rechtercommissaris mr. Ph. Smits. Getuige vertelde, dat hij in het begin van de instructie Koning gedurence een geheelen dag heeft gehoord. Deze ont kende toen alles. Aan het slot van het verhoor las getuige de verklaring van Onnes aan Koning voor. Onnes had nl. verklaard, dat Koning meer van de zaak wist en hem had ge chanteerd. Koning gaf toe, meer van de zaak af te weten en wel te willen spre ken, als hij eerst met zijn advocaat mocht overleggen. Get. had toen met den advocaat van Koning getelefoneerd, en deze was gekomen. Koning had aan Onnes gevraagd: Is het werkelijk zoo, dat je me van chantage beschuldigd? Onnes had toestemmend geantwoord en Koning had toen uitgeroepen: Ik heb er genoeg van. Pres.: Was het een dramatisch onder houd Get.: Onnes was opgewonden en Ko ning boos. Koning had, nadat hij van chantage was beschuldigd, een bekente nis afgelegd. De president bracht nu ter sprake het gebeurde in het instructiegebouw, waar bij Johanknegt en zijn secretaresse con tact met elkaar zouden hebben gehad, omdat Johanknegt een flauwte kreeg. Getuige verklaarde, dat het hem on waarschijnlijk voorkwam, dat de lezing van van Couten en Blijdenberg juist is. Pres.: Dus Blijenberg heeft een val- sche voorstelling van het geval gegeven tegenover den officier te Utrecht? Get.: Daar komt het wel op neer; ge tuige heeft nooit meegemaakt dat Jo hanknegt een aanval had. Nog verschillende punten werden door den president met den rechter commissaris behandeld. Daarna wordt Blijenberg weer voor het hekje geroepen. Hij is merkbaar ze nuwachtig. Van Cooten moet naar de wachtkamer. Blijenberg handhaaft zijn •lezing van het gebeurde in het instruc tiegebouw. Pres.: Het is een schandaal dat er een politieman als u rond loopt. Mr. Kappijne: Daar protesteer ik tegen. Get: Ja ik protesteer ook! Het is een schande dat u dat zegt. Pres. Het proces-verbaal van de ver klaringen van Johanknegt vermeldt niet hoe het is opgenomen, ik noem het een groot schandaal, dat dergelijke stukken worden opgestuurd aan een rechtbank; het is een groot gevaar voor justitabelen e^- voor de rechtszekerheid. Mr. Muller Massis: Hij vertrouwde op Johanknegt, die 10 aanbevelingen van commissarissen van politie had Blijen berg wilde de daders. Er is dan weer sprake van het liedje dat gezongen is bij Johanknegt. (Hoe lang moeten we nog liegen). Blijenberg: Hoe was die melodie dan eigenlijk. Pres.: Dat kan juffrouw Nöggerath misschien vertellen. Juffrouw Nöggerath is blijkbaar niet i- uzikaal want ze kan het ons op deze jubileumzitting niet voorzingen. Van Loot en wordt weer voorgeroepen en ook hu handhaaft zijn verklaringen. De officier staat dan op en verzoekt de rechtbank volgens artikel 293 Wetb. v. Strafrecht een onderzoek te bevelen naar meineed, gepleegd door de rechercheurs van Cooten en Blijenberg. De rechtbank willigt dit verzoek in en gelast een onderzoek naar de verklarin gen van van Cooten en Blijenberg en de president deelt mede, dat de zitting ge durende een uur wordt geschorst. De wet schrijft n.1. voor, dat in »en dergelijk geval door den griffier dadelijk proces verbaal moet worden opgemaakt. Mr. Muller Massis becritiseert de wij ze, waarop tegen deze twee getuigen is opgetreden en hij vraagt waarom Koning niet werd vervolgd, toen er twee be langrijke en pertinente verklaringen tegen over zijn getuigenverklaringen werde ngesteld. Pres.: Mijnheer Muller Massis, als er varen strafpleiter moet u toch weten, dat het verschil er dik boven op ligt. Bovendien is de rechtbank daarvan geen verantwoording schuldig. Verd. De verdediging verzoekt er acte van dat zij protesteert tegen het verzoek van den officier. Mr. Kappijne verzoekt voor de schor sing welke de president heeft bevolen nog enkele getuigen te hooren Dit wordt toegestaan en een hevig incident bele ven we nog, als de Utrechtsche politie- fotograaf Garnier wordt gehoord. Hij doet verklaringen welke voor een deel met die van Van Cooten en Blijenburg koppen. Hierop merkt verdachte Onnes scham per op: Alweer een meineed. De president vat vlam en vaart scherp tegen Onnes uit. Deze van zijn kant laat zich ook niet onbetuigd. Mr. Muller Massis' woorden werken kalmeerend. Hij zegt tot verdachte, dat hij het in principe met hem eens is, maar dat zijn uiting niet tactisch was. Verd.: Ik zal mijn mond houden. Het verhoor van Garnier wordt voort gezet. Het zooveelste incident. Voorts blijkt, dat op een der foto's in het Utrechtsche dossier een persoon is weggeretoucheerd ,de president windt zich hierover op en noemt het schan delijk. Een incident hevig en onverwachts ontbrandt dan Eenige malen zijn er be langstellenden in en uit de zaal gegaan. Pres.: Uw brutale mond bevalt me niet. opdracht gegeven dat ook de tweede deur moet worden gesloten. Een oogen- blik later klinkt achter uit de zaal een opgewonden stem. Het blijkt, dat mr. Kokosky de zaal wil verlaten en er door den veldwachter niet wordt uitgelaten. Mr. Kokosky: Mijnheer de president ik protesteer, ik zit hier niet preventief, dat wordt me toch te kras. Ik wensch de zitting te verlatei, om niet meer terug te komen, ik moet naar mijn kantoor. Pres.: U gaat zitten en u gaat er niet uit. Mr. Kokosky: Ik zal mij tot den deken wenden het is ongehoord. Pres.: U brutale mond bevalt me niet, u verstoort de orde door achter uit de zaal te roepen, u gaat zitten u blijft in de zaal. Mr. Kokosky neemt in de achterste advocatenbank plaats. Het verhoor van Garnier wordt 10 mi nuten later beëindigd. De zitting wordt tot drie uur geschorst. Is het door de groote schoonmaak, die een ongewone zucht tot handelen in de huisvrouw wekt of is het de lieve lente zon, die haar verlokt om zich vóór het raam te zetten met een handwerk? Ik weet het niet, maar wèl weet ik, dat ik opeens een stroom van brieven kreeg in eenige dagen tijds, met verzoeken om patroontjes voor bay-kleeren, meisjes jumpers, kussens enz. Een lezeres deed mij de groote eer aan mij te verdenken een toovenares te zijn: zij wilde liefst binnen de week, nadat zij mij schreef, al het patroon in haar courant hebben! Maar daar is natuurlijk geen sprake van! Ik heb deze rubriek maar éénmaal in de 14 dagen en ik beantwoord alle vragen eerlijk in de volgorde, waarin ik ze ontving. U moet dus geen van allen ongeduldig worden. De eerste brief ging over een „jarre tellelijfje" voor een jongetje van drie jaar, dat de lezeres wilde breien met geel katoen No. 8. Ik heb geen gebreid model maar wel een gehaakt; deze lijfjes rek ken zoo gauw, als men ze breit; daarom doet u verstandiger met er een te haken U heeft nootfig ongebleekte katoen No 8 en een stalen haakpen No 2. Het lijfje wordt dan 52 c.M. wijd; u werkt in heen- en weergaande toeren Wanneer u het lijfje nauwer of wijder wenscht, kunt u dus minder of meer toeren breien Voor mijn patroontje waren er 78 lossen op gezet; haak dan eerst 11 toeren vasten; dat wordt de rand, waar de knoopen op komen. Daarna begint u met het grond patroon. dat in stokjes wordt gewerkt. Van iedere toer wordt het eerste stokje door 3 lossen vervangen. Werk aldus: op de eerste 10 vasten 10 stokjes; dan 3 maal afwisselend: 1 losse, 1 stokje op iedere volgende 2de vaste steek; 11 stok jes op de volgende 11 vasten; daarna af wisselend 1 losse 1 stokje op ielere vol gende 2de vaste steek tot aan het einde van den toer. In alle volgende toeren moet u nu een stokje haken op elk stokje van den vorigen toer en u slaat elke losse met een losse over. Na 12 toeren begint u met het armsgat. Hiervoor moet u in den volgenden toer na de 2de breede stokjesgroep slechts 12 maal af wisselend 1 losse, 1 stokje haken; daar na haakt u op deze breedte nog 12 toe ren. Daarna maakt u het werk weer 10 gaatjes breeder, door aansluitend aan den laatsten toer, 23 lossen bij te haken en in den volgenden toer het l6te stokje in de op 6 na laatste losse steek te wer ken. Na 25 toeren over de volle breedte wordt het 2de armsgat en de 2de rugge- helft op dezelfde wijze passend bij de eerste afgehaakt. Wanneer u aan den knoopsgatenrand toe is, moet u in de 6de toer knoopsgaten haken, aldus: u slaat de 7de tot de 13de, de 26ste tot de 32ste, de 45ste tot de 51ste en de 64ste tot de 70ste vaste steek met 7 lossen over; daarna volgen nog 5 toeren vaste steken, waarbij u in den lsten toer in iedere boog van 7 lossen, 7 vaste steken haakt. De schouderbandjes moet u op den rug aanhaken, juist op het punt, waar het armsgat inspringt en geheel in het grondpatroon; over de 4 eerste toeren voor armsgat haakt u zes maal 1 stokje 1 losse. Deze bandjes moeten ongeveer 28 toeren lang zijn; aan de voorzijde naait u ze aan het lijfje vast. Als de bandjes klaar zijn, moet u langs de armsgaten en den hals 'n pi- cotje haken: 1 vaste, 3 lossen, 1 vaste in ieder gaatje. Tot besluit naait u 4 linnen knoopen tegenover de knoopsgaten; verder recht van voren en aan weerszijden telkens twee op de hoogte, die voor uw kleine man het beste uitkomt. Als u bang is, da^ het haakwerk uitzakken zal, moet u achter het werk een witte keperband naaien en daar de knoopen op bevesti gen. Een andere dame vraagt om een baby cape, niet met banen. Ook zij wilde breien, en ook héér moet ik raden: haak hem liever, want dat rekt niet zoo! Hier heeft u een gehaakte cape met capuchon in moezen-patroon. Deze cape wordt 54 c.M. lang en 125 c.M. wijd; u haakt hem heen en weer in moezensteek. Zet* 62 steken op, dat is de halsrand; werk 1 vaste in de 2de losse, 4 stokjes in de vol gende losse; gebruik de achterste lussen. In alle volgende toeren, moet u de stok- g" oepjes („moezen'') op de vasten en de vasten op het midden der moezen van den voorgaan den toer haken. In den eersten en tweeden toer bestaan de moe zen uit vier, in den derden tot achtsten toer uit vijf, in den negenden tot 21sten toer uit zes, in den 22sten tot 34sten toer uit zeven, in den 35sten tot 43sten toer uit acht stokjes. Werk de eerste zes toeren op 30 moe zen: meerder in den zevenden toer door op de vasten tusschen den 8sten en 12den en tusschen den 19den en 23sten moes telkens 2 moezen te haken, zoodat dan iedere toer 38 moezen breed wordt. Haak ten slotte langs den halsrand nog een toer stokjes; daar rijgt u later een blauw of rose lintje door; dan maakt u het geheel af door rondom rose of blau we picots te haken; de cape zelf is na tuurlijk wit. De capuchon wordt gewerkt op de 12 middelste der 62 opzetsteken. Werk 20 toeren; de 12 moezen tellen in den lsten tot 14den toer ieder 5 stokjes; in den 15den tot den 20sten toer ieder 6 stok jes; sla den onderrand dan dubbel tot een kapje; werk langs den binnenrand 1 toer stokjes en 1 toer rose picots; versier te:i slotte de punt van de kap met een kleine witte wollen kwast. DE S.D.A.P. EN DE LIGA. In de Zaterdag gehouden vergadering van het partijbestuur der S.D.A.P. was blijkens bericht in Het Volk, een verzoek ingekomen van M. Polak, voorzitter van de Liga, om de uitgesproken onvereenigbaarheid van het lidmaatschap van Partij en Liga op te schor ten tot na een spoedig te houden congres van de Liga. Het partijbestuur wees dit verzoek van de hand. Na de behandeling van de „Liga-zaak" door het partijcongres neemt het partijbestuur aan, dat de leden van de partij hun lidmaatschap van de Liga hebben opge zegd. Zij, die dit niet deden, moeten begrij pen, dat hierdoor automatisch hun lidmaat schap van de partij is geëindigd. DE LIEFDE EN HET MES. De politie te Rotterdam heeft aangehou den een 52-jarigen grondwerker verdacht van een dubbele poging tot moora. De man heeft in den afgeloopen nacht in de Verlaatstraat zijn vrouw zwaar mishan deld en daarna in de Westwagenstraat een 70-jarigen loswerkman uit de Halvemaan straat met een mes bewerkt. De reden is ge legen in de omstandigheid, dat de vrouw den grondwerker ontrouw zou zijn geworden door bij den ouden man als huishoudster in dienst te treden. De losse werkman heeft messteken gekre gen in schouder en in de lendenen, de vrouw in den rug. Zij moesten in het ziekenhuis verbonden worden. DE „RIJKE" COLUMBIAAN. Met f 10.000 verdwenen. Namens een Bouw- en Handelsmaat schappij, gevestigd aan de Keizersgracht te Amsterdam, is bij de politie van het bureau Marnixstraat aangifte gedaan van oplich ting voor een bedrag van 10000 tot 11.000. De directeur van de betreffende onder- nemng was het vorige jaar door middel van eenige zakenvrienden in relatie gekomen met een Columbiaan, die volgens de vrienden zeer rijk moest zijn. De buitenlander zag er wel gesteld uit en liet zijn vrienden vaaK „de be wijzen" zien van eigendommen die hij in zijn land bezat. Hij won hierdoor het vertrouwen van den directeur der Bouw-Maatschappij, die den vreemdeling ten slotte verschillende bedragen gaf, waarmede hij voor gezamen lijke rekening zaken zou doen. Op zekeren dag vertrok de Columbiaan echter weer naar het buitenland zonder ver der meer iets van zich te laten hooren. De politie vermoedt, dat de man naar Frankrijk is uitgeweken, aangezien hij daar vroeger geruimen tijd heeft gewoond. TOREN INGESTORT Hedenmorgen is de Zondagavond ten gevolge van het inslaan van den blik sem gedeeltelijk uitgebrande historische toren van de parochiekerk te Meeno (L.) ingestort. Het bleek toen dat de klok gedeeltelijk was gesmo'ten. De thans vernielde klok was een waardevol bezit. EEN DIEF GEPAKT. Door de politie te Lonneker is vanmorgen aangehouden de 17-jarige van D. uit En schede, die zich de laatste weken had schul dig gemaakt aan verschillende inbraken in de omgeving. De jongen, een kantoorbedien de, trachtte zijn slag te slaan in zaken, waar hij vroeger werkzaam was geweest. Vannacht was hij binnen gedrongen in een confectiefabriek aan den Hengeloschenweg te Lonneker. Daar hij niets kon buitmaken, trachtte hij zich toegang te verschaffen tot het naast gelegen woonhuis van den eigen- naar van de confectiefabriek Hij liet echter zijn gereedschap vallen, waardoor de bewo ners wakker werden. Toen de vrouw des hui zes de deur opende, zag zij een persoon. Zij sloot de deur weer om hulp te halen. In dien tusschentijd wist hij zich uit de voeten te maken. Hij liet echter zijn werktuigen liggen Hedenmorgen is D. opnieuw het pand bin nen gedrongen om de werktuigen terug te halen. Hij wist zich weer uit de voeten te maken, doch kon hedenochtend door de po litie worden aangehouden. Hij zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. MOTORSCHIP GEDEELTELIJK UITGEBRAND. Hedenmorgen werd in de haven van Lem mer door het motorschip Amstel 15 binnen gejiacht het motorschip Twee Gebroeders, schipper Mein, afkomstig uit Bellingwolde Op dit schip, aat zonder lading op reis was van Enkhuizen naar Kampen, explodeerde gisteravond te 10 uur ter hoogte van Urk de voorwarmlamp van den motor, waarop de motor in brand vloog. Ondanks alle pogin gen om het vuur te blusschen sloegen de vlammen over naar het woongedeelte van het schip en dit brandde, evenals de machine kamer, geheel uit. De opvarenden, de gebroeders Mein, brachten een moielijken nacht door op het schip, dat onopgemerkt bleef door de in den nacht passeerende schepen. Eerst hedenmor gen werd het schip door de „Amstel 15" ont dekt. De opvarenden liepen geen letsel op. DOOR DE ELECTRISCHE STROOM GEDOOD. Gistermorgen, toen de vrouw van den beer H. te Nunspeef op een trapje staande in den schoenmakerswinkel, bezig was het schakelbord schoon +e maken, kwam zij daarbij met spanning-voerende draden in aanraking en viel bewusteloos op den grond. Onmiddellijk ingeroepen medische hulp mocht niet meer baten. Deze kon slechts den dood constateeren. VERDRAG NEDERLAND—TSJECHO- SLOWAKIJE. Gister heeft te 's-Gravenhage de onder- teekening plaats gevonden van een avenant op een NederlandschTsjecho-Slowaaksch handelsverdrag van 20 Januari 1923. Hier bij werd aa nNederland tarieven-concessie verleend voor bepaalde soorten levende plan ten en kool. Daartegenover verkreeg Tsjecho- Slowakije faciliteiten voor den invoer van brouwgerst, mout en ham. Ongetwijfeld zal bovenstaande titel op het eerste gezicht vreemd aandoen. „Over de vreugde van het bezuinigen", maar toch zijn de feiten er om te bewijzen, dat er zelfs aan het bezuinigen vreugde te beleven is. Dit merkwaardig verschijnsel heb ik dezer dagen kunnen constateeren bij zeer gegoede menschen, die zooals helaas zoovele an deren onder den drang der bittere omstan digheden gedwongen werden ie bezuinigen. Niet bezuinigen in den zin van: inplaats van 4 maal uitgaan in de week, nu drie keer neen, radicaal bezuinigen; een wezenlijk trapje lager in stand en huishouding. Hel resultaat was wonderbaarlijk. Toen de pijn van-het-moeten voorbij was en de realiteit geen tijd meer overliet om er lang over na te denken, kwamen er merk waardige dingen aan het licht. N.l. deze: dat men zich in de jaren vóór de crisis had laten vangen in een net van conventioneele ver plichtingen, welke op den keper beschouwd eigenlijk elke redelijke basis misten. Ver plichtingen, welke niet de minste reden van bestaan hadden, maar die jaar in, jaar uit, een zekere, ja, we zouden kunnen zeggen van-zelj-sprekendheid hadden verworven, waaraan niemand ooit dacht te kunnen tor nen. Het radicale van de noodzaak heeft zich toen geopenbaard, hoeveel last deze menschen jarenlang gedragen hadden, zonder eenige tegenprestatie, dan alleen die van: stand. Maar nu bleek, die het verwarring-bren gende begrip „stand" best een stootje kon hebben. Stand is een fixtie zonder meer. De straat is een stand, maar om den hoek van die straat is de stand er ook nog, als men er zelf maar het peil aangeeft. En de tallooze waar- delooze gewoontenvormen dus ook een soort stand. Het leven voegt zich op den duur zoo gemakkelijk naar allerlei gewoontetjes, vormen en aanwendsels, die alleen maar met het woord „stand" zijn te benaderen zonder eenigen wezenlijken inhoud. En zoo heb ik deze menschen In hun nieu we omgeving gelukkiger gezien, dan ik ze ooit had gekend. 7.e hebben de ballast ont dekt van hun stand, ze hebben elkaar terug gevonden. Denk niet, dat ik dit alles schrijf bij wijze van opbeurende troost voor al die genen, die evenzoo radicaal hebben moeten bezuinigen. Het is dus niet als troost bedoeld want werkelijk, er is een oprechte, ongekun stelde vreugde te beleven aan het bezuinigen. Mits Ja, daar komt 't toch eigenlijk op aan: Mits gij er zelf een innerlijke rijkdom op na houdt, waaraan nooit en door niemand aan te tornen valt. De rijkdom van den geest en het koele verstand, die u den dapperen moed geeft een streep te halen door wat i s geweest, om even dapper een nieuwe basis te scheppen, voor wat komen gaat. De rijkdom, van het hart, waarin het geluk leeft ook zonder bepaalde menschen en dure dingen. En vooral nog de rijkdom van de liefde; waardoor aan elkander verbonden en verwante menschen vreugde weten te putten uit elke nood, die hen sterker tot elkaar brengt. Zij alleen, die van zulke rijkdommen het ware begrip hebben, kennen het en be&men het in zichzelf. Teneinde een betere aanpassing aan de gewijzigde economische verhoudingen te ver krijgen, werd het protecol betreffende den in- en uitvoer, dat deel uitmaakt van het han delsverdrag van 1923, door een nieuwe rege ling vervangen, waarin beide landen zich uitvoermogelijkheden voor hun voornaamste uitvoerartikelen verzekeren. Zij werden hier bij werd aan Nederland tarieven-concessie goederenverkeer zooveel mogelijk te bevor deren. Het avenant zal op 1 Mei a.s. in werking treden. Het arrangement op den dag van sluiting. 72 JAAR GETROUWD. Het echtpaar Hak, wonende aan het Gagelplein te Den Haag, zal in November a.s. zijn 73-jarig huwelijksfeest vieren. DE VARKENSPRIJZEN. De Nederlandsche varkens-centrale maakt bekend, dat de prijs welke door haar betaald wordt voor aan haar gele verde varkens welke bestemd zijn voor levenden uitvoer, vastgesteld is op zes en dertig cent per K.G. levend gewicht zonder korting en niet op 38 cent, zooals abusievelijk gepubliceerd is. Vrouwlief„Hier zijn Je pijp en Je pantoffels, liefste, en ik zal je dadelijk de krant brengen." Man „Prachtig. Enehlaat me dan ook Je nieuwe hoed maar eens zien. Ik wil graag het ergste weten." (Happy Mag.)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9