DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. (Rechta-zaken 1'Buitenland tBinnmtand i arrondissements-rechtbank te alkmaar. Meervoudige strafkamer. (Vervolg). De Nijenrode-zaak. De rechercheurs worden niet vervolgd wegens meineed. De huishoudster van Koning gehoord. Koning verpandde paarden. die zijn eigendom niet waren. TANDPASTA DE BANDIET SPADA EET NIET MEER. Voortdurend onder observatie, INSULL NAAR AMERIKA. Op de Adana scheepgegaan. HET AMBT VAN BELASTING AMBTENAAR. In Amerika erg gevaarlijk. GRENS-VERSTERKING IN DUITSCHLAND. Op de grens van frankrijk. VREDE OP AARDE. Voor de zekerheid toch bewapenen, maar VUURWERK ONTPLOFT IN ZUID- AMERIKA. Zes personen verminkt. DE SWEEPSTAKE. ver* EEN BAKFIETS MET DESZELFS- BERIJDER STUK GEREDEN. In den avond van 17 November reed de taxi-chauffeur Math, Fred. Willem B- met zijn auto op den Kogendijk en was daarbij zoo onfortuinlijk een bakfiets aan te rijden met gevolg dat deze bak fiets aan den wegberm werd gesmakt en den bestuurder, de 16-jarige fruitventer A Wetsteyn, door den val een ernstige beenbreuk bekwam, waardoor hij gerui- men tijd verhinderd was zijn beroeps bezigheden uit te oefenen. Aangezien het door den chefveldwach ter van Bergen, Henri Vermeulen, werd vastgesteld dat bedoelde aanrijding aan de schuld van de nchauffeur was te wij ten, werd een strafvervolging ingesteld en stond hij in de middagzitting terecht terzake het toebrengen door grove schuid van ernstig lichamelijk letsel. Dr. van Gelder uit Bergen had den gewonde de eerste medische hulp ver leend en hem doen overbrengen naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar. Hij be schouwde de beenbreuk beslist als zwaar lichamelijk letsel. De vader van den minderjarigen A. Wetsteyn stelde zich civiele partij voor zijn minderjarigen zoon tot een bedrag var. 149,50, voor lijfs-, materiaal- en arbeidsschode. Mr. p. Langeveld, verdediger en raads man van den verdachte deelde mede, dat zijn cliënt de vordering toegaf tot een bedrag van 100. Hooger civiele eisch is trouwens in een dergelijke zaak niet te- gestaan. Volgens lezing van den jongenheer Wetsteijn bevond zich ter plaatse ook een handkar aan den anderen wegzijde. Wetsteijn is toen met zijn bakfiets op den berm gaan rijden om den auto te ontwijken doch werd toch door den auto gepikt. Hij heeft 9 weken in het zieken huis vertoefd en zijn been is thans vrij wel normaal op een wond en eenige stijfheid na. Verdachte had hem vier malen in het ziekenhuis bezocht. Chef Vermeulen was spoedig op de plek des onheils en had een situatietee- kenipg vervaardigd, die met gewone in tense belangstelling werd bezichtigd. De verspreide vruchten uit de kar als ge volg van den schok gaven motief tot een geanimeerde discussie. Be bestuurder van de handkar, de heer Middelkoop, werd ook nog als getuige gehoord ter versterking van het bewijs. Hij hoorde een gekraak en gegil, hij durfde niet te kijken. Dacht je dat het spookte? vroeg de president. Reconstrueerende het voorgevallene, achtte de officier het dempen der lich ten het begin van het bitter lijden Door niet voldoende rekening te houden met de bakfiets, vermeende de officier dat grove schuld aanwezig was, maar hij bepaalde zich ca.su quo te vorderen 75 boete subs. 30 dagen hechtenis Mr Langeveld bracht in een hartelijke speech eenige lichtpunten in het voor deel van zijn cliënt naar voren en riep alle clementie in voor deze fatsoenlijk verdachte en broodvechter. DE BRILLENKOOPMAN. Op 15 Januari werd Enkhuizen in den meest ongunstigen zin des woords „be zocht" door den 31jarigen reizen den „opticien" Gerard B uit Rotterdam, wel ke allesbehalve welvoegelijke mijnheer toen hij Zich had vervoegd bij een we duwe, mej, T, K en in goed vertrouwen op zijn fatsoenlijk uiterlijk was binnen ge'aten, Zich op zeer onbetamelijk niet nader te kwalificeeren wijze tegenover oe?e reeds bejaarde dame had eedragen en bovendien zich nog twee brillen we derrechtelijk, bad toegeëigend. In deze zaak waren een 8-tal getuigen alsmede een psychiater, dr. Barnhorn, gedagvaard, terwijl voorts de zaak, in verband met het zedekweteende, buiten tegenwoordigheid van publiek, werd behandeld, Mr -Smal opponeerde als toegevoegd raadsman en verdediger. Gerequireerd werd tegen den brillen man, die zich reeds eenigen tijd in voor arrest bevond, 6 maanden gevangenis straf, In verschillende zaken a s. Donderdag V uu^ v m. uitspraken. A s. week week geen politie- noch rrnerv. strafkamer zitting. De president van de rechtbank deelde gis ter nog mede, dat het overeenkomstig de ver- dering van den officier volgens art. 293 W. v. Strafvordering door de rechtbank gegeven bevel tot onderzoek naar meineed tegen de rechercheurs te veel bezwaren van juridi- schen aard ontmoet, zoodat de rechtbank dit bevel terug nam en de zaak aan den officier overliet. „U kunt naar huis gaan" zei de president daarop tot de getuigen. Geruimen tijd werd nog over verschillende punten gesproken en gaven enkele getuigen nog naaere toelichtingen. Een chauffeur van verdachte werd nog gehoord; hij is tegen woordig geweest bij de door de verdedigers genomen geluidsproeven op het kasteel en zeide, dat hij geconstateerd heeft, dat men op de slaapkamers niet of nauwelijks kon hoo- ren als beneden gordijnen werden dichtge trokken. Ook werd nog gehoord de huishoudster van Koning, die verklaarde, dat verdachte misschien wel twintig keer Koning heeft op gebeld en dat omgekeerd Koning ook dikwijls naar Breukelen heeft getelefoneerd. Voor den rechter-commissaris heeft zij verklaard, dal Koning de ƒ1000 ontving, die men voor 'Je op haar naam beleende broche ven Onnes heeft gekregen, maar later is zij naar mr. Le- venbach, verdediger van Koning, geweest oin te zeggen, dat zij dit toch niet wist en een on juiste verklaring voor den rechter-commissa ris had afgelegd. Ontkennend antwoordde getuige op een vraag van mr. Muller Massi6, of mr. Levenbach haar niet naar den rechter commissaris heeft verwezen. Desgevraagd zei getuige, dat Koning, spre kende over de broche, tegen haar heeft ge zegd: „Dat is allemaal voor mij" zoodat, concludeerde mr. Muller Massis, getuige dus eigenlijk bij haar verklaringen blijft (Ko ning neeft gezegd, dat hij van de 1000 slechts een deel ontving en de beleening eigenlijk voor verdachte geschiedde). Te één uur werd gepauzeerd. Verdachte een man met groote werkkracht. Na de pauze wórdt als getuige a decharge gehoord de heer de Beaufort, reeder, die ver klaart dat de heer O. gedurende jaren een zeer vooraanstaande plaats in den Amster- damschen koffiehandel heeft ingenomen. Zijn bemoeiingen in verschillende kwaliteiten zijn van uitnemend belang geweest voor den han del, de haven en de scheepvaart te Amster dam. In de commissie ter bestudeering van het vraagstuk der bevordering van de scheep vaart op Amsterdam heeft de getuige met den heep O. zitting gehad, en wel in een sub commissie, waarin de heer O. zeer vrucht baar gewerkt heeft. Zonder twijfel is het vol gens den getuige voor een groot deel aan hem te danken, dat Nederland de grootste koffie- markt van Europa heeft; nu nog hebben hon derden arbeiders daardoor een broodwinning. De bemoeiingen van den heer O. op dat ge bied zijn geheel belangloos geweest. Get legde een brief over van mr. P, den Tex, ge wezen directeur van een der groote Amster- damsche Scheepvaartmaatschappijen, blij kens hetwelk deze zijn hier weergegeven mededeeling volkomen deelde. Volgens getuige a décharge is de heer Jos Unterbrinck, koopman te Münster, die ver klaringen aflegt over den brand in 1927 W den repstal van K. in Mecklenburg, Hij be vestigt dat een aantal paarden bij dezen brand omgekomen zijn. De politie heeft deze zaak onderzocht en K. is toen te Münster gevangen gezet. Daar K. getuige nog een belangrijk bedrag schuldig was, heeft ge tuige hem daar toen in het Huis van Bewa ring opgezocht en een zekerheid gevraagd, K- heeft hem in antwoord daarop de beschik king over de piet-verbrande paarden toege- zegd, die hij op rennen zou kunnen laten loopen; maar liet bleek dat hij ze reeds met dat doel aan andere schuldeiscners had over gedaan, die de paarden geëxploixteerd en daarna verkocht hebben, en zoo aan een ge deelte van hun vorderingen gekomen zijn. K, heeft dus paarden verpand die zijn eigendom niet waren. Getuige heeft toen een proces tegen K. aangespannen, waarin deze veroor deeld is; er is eenter geen beslag gelegd, om dat de aanwezige inboedel niet hem, maar zijn huishoudster toebehoorde, en hijzelf niets had. Voorlezing werd gedaan van een brief yan K. aan getuige, waarin hij dreigt met voor dezen zeer onaangename maatregelen als hij hem blijft lastig vallen en zoo hem het onmogelijk blijft maken om zijn schujd- eischers tevreden te stellen. De zitting is verdaagd tot morgen. ONEERLIJKE CONCURRENTIE. Veertien dagen geleden stond voor de rechtbank terecht de directeur van een verf- fabriek te Wormerveer, omdat hij zich had schuldig gemaakt aan oneerlijke concurrentie, Hij had n.1. een middel in den handel ge bracht voor het afbijten van vernis en verf, waaraan hij dezelfde naam gaf als een fa brikant in Rotterdam, Gisteren werd Hij veroordeeld tot een boete van 300, sub. 30 dagen hechtenis (eisch 500). INBRAKEN IN STATIONS GEBOUWEN IN DE ZAANSTREEK. In de maand Februari werd eenige malen ingebroken in stationsgebouwen in de Zaan streek. De daders werden op heeterdaad be trapt door een agent van politie te Wormer veer, die op 27 Februari gezien heeft, dat een 21-jarige en een 24-jarige jongeman bezig waren een deur van het stationsgebouw al daar te forceeren. Bij onderzoek is gebleken, dat zij den vorigen nacht ingebroken hadden in het restauratiegebouw van het station van Zaandam. Daar hebben zij fleschjes bier en sigaren gestolen, Voorts had de jongste al leen een bezoek gebracht aan het stationsge bouw te Koog aan de Zaan, Hij had het loket van het kaartjesverkoopbureau geforceerd en een bedrag van 1.95 gestolen. Gisteren stonden beide personen voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Zij bekenden ingebroken te hebben. Door werkloosheid waren zij tot hun daad gekomen. Eisch 2 jaar gevangenisstraf. OVERVAL OP EEN WISSEL- LOOPER. De Haarlemsche rechtbank heeft gisteren uitspraak gedaan in de zaak tegen den man, die op 19 Februari j.1. den 59-jarigen wissel- looper E. v. D., in dienst bij het gemeentelijk gasbedrijf te Hillegom, had aangevallen en hem beroofd van een tasch, welke ongeveer 250 bevatte. De politie was door een voor bijganger gewaarschuwd, die den dief wist te arresteeren. Voor de rechtbank toonde de verdachte veel berouw en zeide, uit armoede gehandeld te hebben. De officier eischte 14 dagen geleden drie jaar gevangenisstraf; gis ter is verdachte veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, met aftrek van den tijd, doo> gebracht in preventieve hechtenis. DIERENMISHANDELING. De Haarlemsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een veehouder uit Lisse, die twee zijner koeien met een mes een gat in den neus had geboord. Vervolgens had hij in de gaten stokken gestoken, die voorzien waren van spijkers, om te beletten, dat de stok ken uit de gaten zouden vallen. Terzake die ren mishandeling eischte de officier van justi tie een boete van 100; de rechtbank veroor- deelde den man gisteren tot dezelfde boete, sub. 50 dagen hechtenis. DURE KIPPEN. De voerman F. N. v. d. W. te Oss is gist®" ren door de rechtbank te 's-Hertogenbosch wegens diefstal van kippen ten nadeele van j van Uden te Oss, veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. EEN VERBODEN RADIOTOESTEL. Voor den kantonrechter heeft terecht ge staan de Hagenaar K-. die een radio-electn- sche inrichting, die als zendtoestel gebruikt kon worden, heeft gebouwd, zonder toestem ming van den minister van waterstaat. Verd. erkende, het toestel te hebben ge bouwd; het is echter geen oogenblik zijn be doeling geweest, het als zendtoestel te ge bruiken. Hij zou binnenkort een examen af leggen waarvoor hij dit toestel moest ken nen; bij wijze van voorbereiding voor dit examen heeft hij dit toestel gebouwd om het schema goed te leeren kennen. Verd. zeide, niet geweten te hebben, dat het in bezit heb ben van een dergelijk apparaat, ook wanneer het niet werd gebruikt, niet was toegestaan. De verbalisant verklaarde, dat verdachte onmiddellijk heeft gezegd, dit toestel voor studiedoeleinden te bezitten, Ook lagen in de kamer, waarin het toestel stond, papieren, waaruit bleek, dat verd. een cursus voor het bewuste examen volgde. De ambtenaar van O.M., mr. Van Gheel Gildemeester, achtte het feit zeer ernstig en vorderde een hechtenis van 1 maand, met verbeurdverklaring van het in beslag geno men toestel. Mr. van Haeften, de kantonrechter, veroor deelde K. tot een geldboete van 200, subs. 100 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het toestel. De beruchte Corsicaansche bandiet André Spada, die een week geleden van de gevangenis te Ajaccio op Corsica naar Marseille was overgebracht om psychiatrisch te worden onderzocht, heeft sedert zes dagen geen voedsel tot zich genomen. Hij verkeert doorloopend in een toestand van godsdienstige exaltatie en doet den geheelen dag niets dan bidden. In de gevangenis te Ajaccio was zijn ge drag den laatsten tijd zóó eigenaardig, dat men besloot een nieuw onderzoek naar zijn geestvermogens te doen instel len. Thans z'jn eenige medische deskun digen aangewezen om hem voortdurend te observeeren. Samuel Insull heeft zich gisteren in gescheept op het s.s. „Adana", dat hem naar Panderma zal brengen. Naar men weet, zal hij te Smyrna aan boord wor den gebracht van het Amerikaansche s.s. „Exilona", hetwelk van Smvrna rechtstreeks naar de Vereenigde Staten zal varen. Naar de correspondent van Reuter meldt, is Insull de laatste dagen veel ouder geworden. Toen hij zich aan boord van de „Adana" begaf, liep hij moeilijk. Bij het verlaten van de haven van Istan- boel passeerde men de „Meotis", welker bemanning zich op het dek had verza meld. Verscheiden matrozen hadden tranen in de oogen. DOODSLAG. Gisteren heeft de rechtbank te 's-Hertogen bosch de behandeling voortgezet van de zaak tegen den logementhouder G, J. v. H. te Oos terhout, die te Schijndel in den morgen van 28 Augustus J933 den zwerver J. Schelle had doodgeschoten. Bij de eerste behandeling had het O.M. 6 jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank had een nader onderzoek bevo-^ len en verdachte in vrijheid doen stellen." Reeds meermalen was verdachte zijn vrouw, die zich met S. ophield, gaan halen en ook op bewusten morgen gebeurde dat. S. sloeg toen met een bijl waarop verdachte een revolver, schot loste, uit noodweer naar hij beweerde. Nieuwe feiten kwamen bij de nieuwe behan- deling niet aan het licht. Slechts werden gun stige verklaringen afgelegd omtrent deu per- son van verd. en ongunstige over de vrouw, Het O.M. persisteerde bij zijn eisch van 6 jaar wegens doodslag. HAVIK VLIEGT IN AUTO. Moedig knaapje redt de situatie. Een groote havik vloog door het geopende zijraam van een auto, waarin zich een drie tal kinderen bevond, dat op weg was naar school, in Port Elizabeth (Zuid-Afrika), De vogel wierp zich onmiddellijk op één van de kinderen en bewerkte dit danig met snavel en klauwen. Het kind, een meisje, trachtte haar gezicht met haar schooltasch te beschermen tegen de woedende aanvallen van haar belager, doch deze richtte zich toen op borst en armen van het kind en bracht het ernstige verwondingen toe. Een schoolmakkertje hielp het meisje. Hij greep den vogel en wierp dezen op den bo dem van den wagen, waar hij hem met zijn beenen naar beneden bleef houden. Hierbij haalde de havik het been van het ventje ge heel open. Inmiddels had de bestuurder van den auto, gealarmeerd door het geschreeuw achter nem, gestopt en, gewapend met een zwaren sleutel snelde hij de kinderen tehulp. Met een stevigen tik van den sleutel op den kop werd de vogel gedood. VAN GEVANGENE TOT GEVANGENIS-DIRECTEUR. Eigenaardige promotie. De vroegere gemeente-ambtenaar van Genève, Isaak, werd eenige dagen geleden uit de St. Antoine-gevangenis ontslagen, waar hij, in verband met een politiek mis drijf, een straf had uitgezeten. Thans is hij door den socialistisch en minister van justitie van het Kanton Genève benoemd tot gouver neur der gevangenis. De nieuwe gouverneur was veroordeeld in verband met de ernstige socialistische onlusten te Genève in Novem ber 1932 waarop verscheiden personen wer den gedood. EEN JONGE BOOSWICHT. Misdadig knaapje. Een jongen van 13 jaar, die aan de politie te Ghicago heeft opgegeven dat hij op 8 April een meisje van 2 jaar heeft ontvoerd, zal vermoedelijk worden vervolgd wegens moord. De jonge booswicht had het meisje naar een graanzolder gesleept en haar daar geheel den nacht achtergelaten. Het ge schreeuw van het kind werd eindelijk ge hoord door twee jongens, die de politie waarschuwden. Het meisje, toen al in jam merlijken toestand, werd naar een ziekenhuis gebracht, waar zij is gestorven. Bij het ge rechtelijk medisch onderzoek heeft de jury bevolen, den dader wegens moord te ver volgen. De aankondiging van een belaeting- vechooging in den staat Pensylvania heeft onder de huiseigenaren en grond bezitters te West Mahoncy een oproer veroorzaakt. Naar uit Pottsville wordt gemeld, liep een menigte van ongeveer 1000 personen te hoop voor het admi nistratie-gebouw te Schuyikill en over viel twee staatseommissarissen, die zouden zijn mishandeld en misschien wel geluncht, indien niet tijdig staats- troepen waren gearriveerd om hen te ontzetten. De „Matln" meldt uit Straatsburg, dat nieuw© versterkingen aan de Fransche oostgrens door troepen zijn bezet. In de buurt van Neunhofen, 3 'A K M. van de Duitsche grens, is het garnizoen door reserve-garnizoenen versterkt. Volgens berichten uit Lima en Bogo- ta zou zoowel de Peruaansche als de Columbiaansche cegeering bezig zijn met een koortsachtige werkzaamheid tot, versterking der bewapening. Colum- bia heeft bij Pasto aan den bovenloop van de Amazone troepen geconcen treerd. Te Lima kwam het Peruaansche kabinet gisteren eenige malen in verga dering bijeen. Ter gelegenheid van een feestelijkheid! in het d-orp Canjayar (Bolivië) zou een vuur werk worden afgestoken. Door nog onop gehelderde oorzaak is in het vuurwerk plot seling een onipioffing ontstaan, tengevolge waarvan zes personen vreeselijk verminkt werden. 300.000 loten in beslag genomen. De douane-autoriteiten te Hollyhead {in Engeland) hebben een goeden slag geslagen. Zij hebben 300.000 loten van ae Iersche Sweepstake: welke zooals men weet, in En geland contrabande zijn, in beslag genomen. De loten waren verstopt tusschen zendin gen oud papier, bestaand uit boeken, tijd schriften en papierafval, alles in groote balen verpakt. Het transport werd verzorgd door een der Kanaalbooten, die de lading te Dun Laog- haire had ingenomen. De loten zouden juist in een spoorwegwagon worden overgeladen, toen zij aoor een douanebeambte ontdekt wer den. De loten vertegenwoordigen nominaal een waarde van 150.000 pond sterling. Te Hollyhead waren door de Britsche re geering speciale ambtenaren aangewezen om den smokkel van Sweepstakeloten uit Ierland tegen te gaan. Deze maatregel blijkt dus wel succes te hebben gehad. KOEIEN ONDER DEN TREIN. Te Herveld (Betuwe) zijn Wonsdagavond 2 zware runderen van de nlandbouwer Bus op de spoorbaan geraakt. Ze werden door den sneltrein, komende van de richting Keste. ren, welke daar omstreeks half acht passeert, gegrepen en op slag gedood. In het treinverkeer bracht het ongeval geen noemenswaardige vertraging. VERVOLGING OP GROND VAN ART. 451 TER W. V. S. Sinds twee-en-een half jaar te Amsterdam gevestigd het Dr. Aletta Jacobs Huis, con sultatiebureau voor geslachtsleven, huwelijk en geboorteregeling. Door de afdeeling Am sterdam van den Nieuw Malthusiaanschen Bond wordt een vlugschrift verspreid, waar- in o.a. ook op het bestaan van dit bureau wordt gewezen. Naar het persbureau Vaz Dias verneemt, heeft de minister van justitie thans bevolen, dat een proces zal moeten worden uitgelokt, teneinde te constateeren of genoemd vlug schrift in strijd is met artikel 451 ter van het Wetboek van Strafrecht. Door de Amsterdamsche politie-autorftd- ten is nu mededeeling gedaan, dat een vervol ging binnenkort zal worden ingesteld, hetzij tegen den leider van het bureau, dr. B. Prem- sela, hetzij tegen het bestuur van de afdee ling Amsterdam van den Nieuw Malthu siaanschen Bond. LEDENVERLIES N.V.V. N.V.V. verliest in 1933 totaal 14551 leden (4.3 pCten N.A.S. 3440 14.9 pCt.) C.N.V. iels vooruit. In „De Strijd" het orgaan van het N.V.V., wordt de winst- en verliesrekening opge maakt, wat de ledentallen der vakbeweging betreft. Het is voornamelijk een verliesreke ning geworden, hetgeen uit de onderstaande totaalcijfers blijkt: Ned. Verbond van Vakvereenlgingen op 1 Jan. 1934 324.862 leden, achteruitgang van 14.551 leden (4.3 pCt.); R.K. Werklieden- verbond 194 155 leden, achteruitgegaan 3.902 leden (0.2 pCt.)Chr. Nat. Vakverbond 117.193 leden, plus 280 leden (0.2 pCt.)Nat Arb. Secretariaat 19.762 leden, 3.440 leden achteruitgegaan (14.9 pCt.)Ned. Vakcentra- Ie 47.820 leden, achteruitgegaan 1.701 leden (3.4 pCt.). Behalve bij het N.A.S. heeft, zoo wordt ge zegd, de daling zich eerst in het tweede kwartaal van 1933 ingezet, hoewel er vóór dien van groei al niet veel sprake meer was. Grond voor de opvatting, dat de Duitsche gebeurtenissen van Maart en April in dezen achteruitgang hun weerslag vinden, is er. Echter heeft ook een andere factor een rol ge speeld, namelijk het optreden van de regee ring tegen de overheidsdienaren. HONDERD JAAR. Vandaag viert de heer Lambertus van der Ven te St. Oedenrode zijn honderdsten jaardag. Hij is nog zeer kras. 201, De oude heer schrok geweldig. Vliegeniers had hij nog nooit gezien en hij wist niet, wat hij van die stevige kerels moest denken. Maar zij staken hem vriendschappe lijk de hand toe, die hij stevig drukte. Hij kon zijn oogen niet van hun kleeding afhouden en na zooveel jaren als schipbreukeling in de eenzaamheid geleefd te hebben, was hij het praten bijna verleerd. 202. Meneer is ook Nederlander zooals we gehoord heb ben. Hebt u lust om met ons bij gelegenheid weer terug te vliegen naar ons vaderland? Is er dan een schip in d* buurt? Een schip? Een water- en landvliegtuig jal En beschreven een denkbeeldige boog In de lucht, die hun toestel ging maken, huis-toe

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11