Agenda iBinnenland RecfUstaken Jieck de School Stad en Omgeving. Weec&ecUAt KONING GUSTAAF GEVALLEN BIJ HET TENNISSEN. Speelt door ondanks kwetsuren. DE TSJELJOESKIN-BEMANNING. Hoe de redding geschiedde. MACHINATIES TEGEN KONING CAROL? INSULL UITGELEVERD. Streng bewaakt. VERBOD VAN „ONDERKRUIPEN". Beslissing van Duitsch Arbeids front. DE SLANKE LIJN EN EEN VROEGE DOOD. Engeland neemt maatregelen er tegen. De Nijenrode-zaak. Vandaag de laatste getuige? arrondissements-rechtbank te alkmaar. Meervooudige strafkamer. de urker visschers krijgen hun netten terug! Stede! ij k Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Schön ist jeder Tag den du mir schenkst, Marie Louise! (operette), hoofdrollen Char les Kullmann, Reva Holsey, Fritz Kampers. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Het geheim der duikboot (onderzeefilm). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopem de voorstellingen. Bioscoop Harmonie, Zondag, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer Deviezen- smokkelaars (sens.), hoofdrol Brigitte Helm. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Duivelskunstenaars (sens.); tweede hoofd nummer De bokskampioen (klucht). Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zaterdag 14 April. Harmonie, opvoering van Het prinsesje van het groene eiland, door T. O. P. Huisvlijttentoonstelling te Oterleek. Zondag 15 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, concert De Ver. eenigde Zangers, ter gelegenheid 25-jarig bestaan. 3 uur, te Koedijk, dames voetbalwedstrijd. Huisvlijttentoonstelling te Oterleek. Bal- masque. Maandag 16 April. 8.15 uur, café De Graanhandel, vergade ring Burger IJsclub. Gistermiddag heeft de koning van Zweden bij het tennissen te Parijs een val gedaan waardoor zijn bovenlip ge spleten werd en hij zich vrij ernstig aan de linkerknie oezeerde. Na verbonden te zijn stond de Koning er op zijn partij door te spelen. Koning Gustaaf vertoeft eenige dagen met zijn kleindochter, prinses Ingrid, te Parijs op de terugreis uit Cannes naar Zweden. Hij is voorne mens Maandag naar Stockholm terug te keeren. Alle bladen publiceeren uitvoerige artike len over de redding van de bemanning van de Tsjeljoeskin. Onderteekend door Stalin, Mo- lotow, Worosjilow, Koeibitsjew en Djanow is een radiogram gezonden aan Liapidwski, Molokow, Kamanene, Slepnew, Vodopianow en Doronin van den volgenden inhoud Wij bewonderen uw heldhaftig werk voor de geredden. Wij zijn trotsch op uw overwin ning over de krachten der elementen. Wij verheugen ons, dat gij de beste verwachtin gen van het land heeft gerechtvaardigd en u hebt getoond waardige zoons van ons groote vaderland. Wij vragen van de Centrale Exe cutieve de toekenning aan u van de hoogste onderscheidingstitel voor uitnemendheid en heldhaftige daden, n.1. de orde van de Hel den der Sowjet Unie. Wij vragen verder de toekenning van de Leninorde aan die avia- teurs en boordmecaniciens, die met u hebben gevlogen en een belooning, die gelijk staat met een jaarlijksche toelage voor elk hunner. De bladen publiceeren tevens een radio- ram onderteekend door Stalin, Molotow, Worosjilow, Koeibisjew, Jidanow en gericht aan Sohmidt, Bobrow, Wornin, Krenkel en verder alle geredden van de Tsjeljoeskin: Wij groeten en feliciteeren hartelijk de moe dige geredden, die heldhaftig en met groot: organisatie streden tegen de strenge Pool elementen en die Stoicyns een gevangenschap in het ijs van twee maanden hebben over leefd. Wij vragen van de Centrale Executieve de toekenning van Alle geredden en aan Oesjakow en Petrow de orde van de Roode Ster en de oprichting in Moskou van een mo nument ter herinnering aan den Pooltocht van de Tsjeljoeskin en het uitkeeren aan alle geredden van een belooning gelijk aan de helft van hun jaarlijksch tractement. gr W In de Hongaarsche bladen wordt gemeld; dat de liberale partij van Roemenië er thans naar streeft de positie van koning Carol zoo moeilijk te maken, dat hij gedwongen zal zijn te abaiceeren en naar het buitenland te wij ken met mevrouw Loepescoe, waarna de libe ralen een regentschap zouden willen instel len. Samuel Insull is gisteren aan boord ge bracht van het s.s. „Exilona", dat hem naar Amerika zal overbrengen. Onmiddellijk na dat hij aan boord van het schip was gekomen, las de Amerikaansche vice-consul in Smyrna, Berry, het door president Roosevelt ondertee- kende bevel tot arrestatie voor. Samuel Insull wordt tijdens den overtocht dag en nacht streng bewaakt. De „Frankfurter Zeitung" publiceert een interessante beslissing van het „Ar beidsfront" betreffende het verrichten van diensten in de plaats van stakers. Een reederij informeerde dezer dagen bij de afdeeling „Transport" van het Arbeidsfront, of Duitsche zeelieden op Deensche schepen konden aanmonste ren, gedurende de staking der Deensche zeelieden (die waarschijnlijk socialisten of communisten zijn). Vroeger was het. regel, dat in zulke gevallen de stakers door Duitschers wer den vervangen. Het antwoord luidde aldus: „De na tionaal-socialistische zeelieden wijzen met verontwaardiging het voorstel van de hand, dat zij onderkruiperswerk zou den verrichten in dienst van buitenland sche reederijen, en aldus buitenlandsche kameraden in hun rug zouden aanvallen in hun strijd tegen het kapitalisme". Aangezien er den laatsten tijd in Enge land nog wel eens sterfgevallen zijn /Voor gekomen onder vrouwen, die vermagerings middelen innamen zal de regeering maatre gelen nemen de schadelijke middelen op dit gebied te doen plaatsen op de lijst der ver giften, die alleen onder strenge controle er op doktersvoorshrift verkrijgbaar gestelc kunnen worden. SCHIETPARTIJ TE 'S-GRAVENHAGE. Nader meldt men: De verdachte van den revolveraanslag gisterenmiddag gepleegd in een café aan de Raamstraat te Den Haag, de 35-jarige B. J. B., houdt zich nog steeds schuil. Hij is echter een goede bekende van de politie en zijn arrestatie kan ieder oogenblik worden verwacht. De hoed van verdachte is in het café gevonden. Die is, evenals de revolver waarmede geschoten moet zijn, in beslag genomen. De toestand van het slachtof fer, de 30-jarige L., is nog dezelfde. De kogel is nog niet uit zijn lichaam verwij derd. DE BRANDSTICHTING TE HELMOND Omtrent den jongsten brand te Hel mond kunnen wij meedeelen, dat de eigenaar M., die 's nachts op vermoeden van brandstichting werd aangehouden, Vrijdagmiddag weer op vrije voeten is gesteld. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing taxi en vrachtauto. Op den rijksweg onder Dronrijp heeft in den afgeloopen nacht een aanrijding plaats gehad tusschen een taxi en een vrachtauto De taxi botste daarna met groote krach: tegen een boom en werd van voren geheel in gedrukt. De bestuurder van de taxi, de 21- iarige E. Hollema uit Leeuwarden,, raakte beknield tusschen het stuurwiel en overleed korten tijd na het ongeval. Van de twee inzit tende passagiers, de gebr. Adema te Fran- ker, moest de éné naar het diaconessen-zie kenhuis te Leeuwarden worden overgebracht. Hij bleek ernstig te zijn verwond. De andere kon na verbonden te zijn naar huis terugkee- ren. Tegen een boom. gereden; een zwaar gewonden. Gisterenavond is nabij Doesburg een auto, waarin waren gezeten de heeren Ver- haaf, Donderwinkel en Gerritsen, in volle vaart tegen een boom gereden. De heer D. werd zwaar gewond een boer derij binnen gedragen. Zijn toestand is zoo ernstig dat hij niet mag worden vervoerd. De andere inzittenden kregen lichte kwet suren. De auto werd toatal vernield. KORTE BERICHTEN. Ingediend is een wetsontwerp, houden de regeling van den invoer van bladzink en naaigaren. ERGERLIJKE BALDADIGHEID. Een 18-jarige arbeider uit Den Dungen en een 20-jarige landbouwer uit St. Michiels gestel hebben voor de rechtbank terecht ge taan in verband met ergerlijke baldadig- ïeid. Ze hadden in Den Dungen 's avonds iwee boomstammen over den weg gelegd met het gevolgd, dat het rijwiel van een passee rend fietser ernstig werd beschadigd. Herhaaldelijk kwam het in de gemeenten Den Dungen en St. Michie^gestel voor, dat op een of andere wijze de openbare weg ver sperd werd. Het O. M. eischte tegen beide verdachten 10 maanden gevangenisstraf. LEGERPATRONEN VERKOCHT. Voor de rechtbank te Breda stonden gis ster een tweetal personen terecht, inzake van frauduleus verhandelen van leger-partronen Eerst stond terecht een gewezen sergeant uit Breda, die als ordonnans der burger wacht belast was met de distributie der pa tronen onder de leden. Verdachte had tot zevenmaal toe patronen aan verschillende personen verhandeld. Vervolgens had zich te verantwoorden een 44-jarige man uit Terheyden, leider van den Bijz. Vrijw. Landstorm en oud-commandant der burgerwacht. Ook hij had een aanzienlij ke hoeveelheid patronen onder zijn berus ting. Het O. M. eischte in beide gevallen tien maanden gevangenisstraf. De verhooren in het Onnes-proces zijn vandaag weer voortgezet. De belangstelling is weer tamelijk groot en ook de advocaten in de verwante zaken zijn weer present. Het getuigenverhoor loopt ten einde. Er wordt zelfs gefluisterd, dat vandaag de laatste ge tuige zal worden gehoord. In de kwestie van Cooten en Blijenberg is er nog geen nieuws. Deze kwestie is in het kabinet van den minister behandeld. Getuige van der Dussen werd opnieuw ge hoord. Op 7 Maart 1932, aldus verklaarde getuige, heeft een bespreking plaats gehad tusscnen de heeren van Ledden Hulzebos en Goudstikker, waarbij zij hebben gesproken over de mogelijkheid, dat Onnes zelf de hand in de inbraak zou hebben gehad, 1 Dan kwam de heer A. v. Leeuwen voor het hekje. Op verzoek van mr. Kappeijne verte-de hij zijn ervaringen welke hij met Koning heeft opgedaan. Getuige had in 1929 naar aanleiding van een paarden-affaire tegen Koning een klacht wegens oplichting ingediend. Hij had ook nog correspondentie met Koning gevoerd. De brieven moesten niet naar Bussum doch naar Amsterdam, van Woustraat 239, waar Witbraat woonde. Bij vervroegde uitspraak bevestigde de rechtbank het vonnis van den Hoorn- schen Kantonrechter, waarbij de Urker vi-schers F. B., P. B., R. B., F. H K. P., J. S., P. de V. en KI. V. werden veroor- dee d ter zake het visschen zonder acte op het thans als binnenwater aange merkte IJselrpeer, echter met wijziging van de straf die werd bepaald op 3 boete subs. 3 dagen hechtenis voor elk der appellanten, terwijl voorts werd ge last teruggave der in beslag genomen en verbeurd verklaarde netten. Als raadsman en verdediger in al deze hooger beroepzaken opponeerde Mr. A. Schenkeveld, advocaat te Alkmaar. CORRESPONDENTIE. A. A. W., alhier. Wij gelooven dat U thans geen enkele reden meer tot klagen kunt hebben en achten de kwestie thans afgedaan. Red. Alkm. Crt. PREDIKBEURTEN. Zondag 15 April. STOMPETOREN, 10 uur, de hcc. W. van Veen, uit Amsterdam. GROET, zie Schoorl, SCHOORL 1.30 uur, Jeugddienst; 7 uur, ds. A J. G. Boeke. WARMENHUIZEN, ds. van Baaien. NOORDSCHARWOUDE, 10 u ds. Boeke. JUBILEUM AAN DE IJZERFABRIEK. De heer D. W. Abelskamp herdenkt heden den dag, waarop hij 25 jaar aan de N.V. de Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij ver bonden is. Gekomen als teekenaar, werd hij een paar jaar later tot chef van het teekenbureau be noemd en nam deze betrekking steeds tot volle tevredenheid waar. Dit werd hem hedenmorgen nog door den directeur gezegd, die hem op zijn kan toor ontving, hem hartelijk geluk wenschte en als herinnering aan den feestdag van heden, namens de Vennootschap, een prach tig schrijfbureau aanbood. De verschillende chefs en zijn personeel, alsmede het kantoorpersoneel, vereerden hem met een daabij behooende bureaustoel en een schets, voorsellende de molen van Piet. Met het oog op de tijdsomstandigheden, wilde hij op de fabriek geen verdere publi citeit aan zijn feest geven. Zijn huis was in een bloemenhof her schapen. Het was voor hem en zijn gezin een on- vergetelij'ken dag en wij twijfelen niet, of in den loop van den dag zal hij zeer veel ge- wenschen in ontvangst hebben genomen daar hij zich in een breeden vriendenkring mag verheugen. PONT TE AKERSLOOT GEZONKEN. Hedenmorgen ongeveer half elf is een roote houtauto van de firma Keyser uit laandam op de pont gereden, waardoor deze is gezonken. De pont kan een gewicht van 7 a 8 ton dragen en het gewicht van den auto is waarschijnlijk te licht opgegeven. Naar wij vernemen staat de auto reeds op den kant en is men bezig het pont te lichten. Over enkele uren verwachtte men het verkeer weer normaal te doen plaats vinden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor KOE BAART DRIE KALVEREN. Bij den heer G. Fransen te Oterleek heeft gistereh een koe het leven geschonken aan drie kalveren. Voorwaar een zeldzaam voor komend geval. Moeder en kinderen maken iet best. FAMILIEBAD „DE BERGERMEER". In aansluiting op voorgaande berich ten kunnen wij thans meedeelen dat de boringen in Pesie's familiebad „De Ber- germeer" thans zoo goed als klaar zijn Op 65 Meter werd zuiver water aange troffen, zoodat met de bestaande bron thans ruim 80.000 Liter water in het zwembasin gepompt kan worden. Met het schoonmaken van het basin is eveneens een aanvang gemaakt en thans wordt de bodem van de Karperton grondig gereinigd. De kleedkamers en bijgebouwen zijn alleen opnieuw ge schilderd zoodat het geheel een fleurig aanzien heeft gekregen. Nog nader zal worden bekend ge maakt wanneer Pesie's familiebad ter bezichtiging zal worden opengesteld. SPOORLIJN HOORN-MEDEMBLIK. Onder voorzitterschap van den heer Zijp Jzn., voorzitter van de locaalspoorweg Mij. Hoorn-Medemblik, vergaderden gisteren te Medemblik aandeelhouders van genoemde SI.V. en de commissie van vijf, benoemd in de groote algemeene openbare vergadering van belanghebbenden op Maandag 19 Maart. Besloten werd zoo spoedig mogelijk een audiëntie aan te vrgen bij den minister van waterstaat, ten einde daar het behoud te be pleiten van de lijn Hoorn-Medemblik. Ook in een a res aan ie staten Generaal zal het behoud van de lijn worden bepleit, LEDENVERGADERING ASSOCIATIE VOOR LIJKBEZORGING. Gisteravond had in de dancing van de Harmonie de jaarlijksche algemeene leden vergadering plaats van de vereen. „Associa tie voor lijkbezorging" afd. Alkmaar. De voorzitter, de heer T. B o n s e m a, opende deze vergadering met een woord van welkom en sprak er zijn teleurstelling over uit, dat van de 1800 leden slechts een twin tigtal aanwezig was. Mogelijk lag de reden hierin, dat eenige critiek op het bestuur af wezig was en als zoodanig mocht het als een verheugend verschijnsel beschouwd worden. Hierna los de secretaris, de heer J. W- Beudeker, de notulen voor, die zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging werden gearresteerd. Ook het jaarverslag van den secretaris en den penningmeester werden goedgekeurd. Hierna had de verkiezing plaats van twee bestuursleden. Aan de beurt van aftreden wa ren de heeren J. G. den Hollander en J. Jor- ritsma, die beide herkiesbaar waren en bij acclamatie herkozen werden. In de plaats van den heer A. Burger, die als lid van den raad van toezicht niet herkiesbaar was, werd de heer K. J. Nies bij acclamatie gekozen. Bij de hierop volgende rondvraag vroeg de heer van Kleef, of Alkmaar al- dan niet bij de federatie was aangesloten en vroeg, even als de heer de Nies naar nadere inlichting omtrent de federatie. Met een enkel woord be antwoordde de voorzitter de beide sprekers, hetgeen in hoofdzaak hierop neer kwam, dat de kwestie met de federatie nog aanhangig was. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. BENOEMD. Naar wij vernemen is de heer H. de Raat alhier met ingang van 1 Januari a.s. be noemd tot directeur van de Schager Courant. De heer de Raat vestigt zich dan te Schagen. De heeren Trapman en Kerkmeer zullen als directeuren van de Schager Courant aftreden WEER OP VRIJE VOETEN. Een tweetal arbeiders te den Helder maakte met den auto van der kolen handelaar A. zonder toestemming van den eigenaar een tochtje. In de buurt van Franeker raakte de auto echter de fect. Deze werd aldaar achter gelaten en de beide reislustigen keerden naar hun woonplaats terug. Het grapje viel echter blijkbaar niet in goede aarde. Zij werden gearresteerd en overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Zij zijn heden wederom op vrije voe ten gesteld. MISHANDELING TE LIMMEN. De arbeider D. te Limmen kreeg op zijn erf bezoek van een dorpsgenoot. D., die hiervan niet gediend was, verzocht dezen zijn erf te verlaten. Hieraan werd echter geen gevolg gegeven, waarop een woordenwisseling ontstond. Ten slotte kreeg D. van den onvriendelijken bezoe ker met een stok eenige hevige slagen op het hoofd en het lichaam. De politie maakte proces-verbaal op. TRAMKRUISINGEN OP DEN RIJKSWEG ALKMAAR—DEN HELDER Naar aanleiding van een door den A.N.W.B. en de K.N.A.C. aan den inspec teur-generaal van de spoor- en tramwe gen gericht verzoek om voorzieningen te treffen bij de gevaarlijke tramkruisin gen van den Rijksweg Alkmaar—Den Helder bij Alkmaar, Koedijk en Schoorl- dam in den vorm van aanmerkelijke snelheidsbeperkingen van de tramvoer tuigen bij het passeeren van den weg c.q. het aanbrengen van lichtsignalen ontvingen deze vereenigingen bericht da het in de bedoeling ligt de snelheid van de tramvoertuigen bij het passeeren van bovengenoemden rijksweg te be perken tot 5^ h 15 km., op een enkele plaats n.1 bij Alkmaar voor de treinen van de richting Alkmaar, een stopgebod voor te schrijven. Overwogen is ook bij enkele kruisin gen flikkerlichten aan te brengen, doch bij nader inzien is zulks niet noodig ge acht, wanneer de zekerheid bestaat dat de thans voorgestelde beperkingen wor den in acht genomen. BUURTVEREENIGING „S. I. S." Donderdag j.1. is een gecombineerde vergadering gehouden van leden en do nateurs der buurtvereenigingeu „S.I.S." en „Zocherstraat 1928", 's av. 8 uur in lokaal ,,'t Haasje" van den heer W. Kos, Bergerweg. De voorzitter, de heer W. de Moei, opende met een woord van welkom en zette uiteen de vele moeilijkheden waar mede het bestuur der Zocherstraatbuurt had te kampen om de vereeniging in stand te kunnen houden en waarom zij dan ook bij „S.I.S." waren gekomen om deze buurt over te nemen en alzoo één groote vereeniging te vormen. De geza menlijke besturen waren op 4 April j.1. reeds tot volledige overeenstemming ge komen en zoodoende was deze vergade ring belegd om dit besluit te bekrach tigen. Deze fusie werd van alle kanten beke ken en vooral kwam naar voren dat bij eer grooter aantal leden ook veel meer voor de kinderen kan worden gedaan en dit toch steeds het hoofddoel moet zijn Hierna werd overgegaan tot stemming en werd met op 1 na algemeene stemmen to* fusie besloten en den naanr vastge steld op „Buurtver-eeniging S I S C. W. Bruinvisstraat-Zochterstraat eo De voorzitter dankte alleen voor deze over weldigende meerderheid en beschouwde dit als het grootste blijk van waardeering voor harde werken der bestuursleden van „S. 1.5. rhj stelde voor om op den verderen groei en bloei der vereeniging een driewerf „Hoera uit te brengen, waaraan spontaan werd voldaan. r Tevens werd goedgevonden om het bestuur uit te breiden van 7 tot 9 leden en deze plaat- sen te doen bezetten door de Zocherstraat buurt, alsmede de vacature die S.I.S. had. naar waarnemingen, verricht in den morden van 14 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,1 mM. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 743,1 mM. te Blacksod. Verwachting, geldig tot den avond van 15 April: Meest zuidoostelijke tot zuidelijken of zuid. westelijken windgedeetelijk bewolkt in het westen; in het oosten licht of half bewolkt- waarschijnijk weinig of geen regen; zelfde temperatuur. Weeroverzicht. Over de Oostzee bleef de hooge druk stand houden. Hij breidt zich zuidwaarts uit en nam aan de westzijde en onze omgeving vvat af. Intusschen heeft zich de depressiekern noord-waarts verplaatst, zij ligt thans ten westen van Ierland. De drukgradiënt is ten- gevolge van deze veranderingen toegenomen zoodat het in een langgerekte strook van Noord-Spanje via Bretagne de Britsche eilan den en Zuid-Noorwegen flink waait uit het Zuiden. Ook over Noord-Noorwegen waait het flink, verder is het rustig weer. De de. pressie heeft over de Britsche eilanden het weer verslechterd, vooral over Ierland is het weer veel slechter geworden. De temperatuur is over het algemeen gestegen. Slechts over Noord-IJsland, Nrd.-oost Nederland, Noord- Duitschland en Scandinavië werd het iets kouder. Over onze omgeving zal de weerstoe- stand nog weinig veranderen. De regenkan sen zijn voor de komende dagen klein. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.24 uur licht op. Met overgroote meerderheid van stemmen werden gekozen de heeren J. A. Groen, Chr. Visser en J. J. de Ruiter, die alle drie hunne benoeming aannamen. Tevens werd een com missie ingesteld, die het bestuur bij eventuee- le feestelijkheden zal assisteeren, bestaande uit de heeren J. A. Sik, A. van Dijk, H. L, Schaap, P. Bakker en J. Joostemd. Het eere-lid der Zocherstraat-buurt, de heer O. S. van der Wal, één der oprichters, werd door S.I.S. overgenomen. Nadat nog eenige huishoudelijke zaken waren geregeld, dankte de voorzitter allen voor de aangename besprekingen en memo reerde hij nog eens het belangrijke bestuit dezer vergadering en wekte vooral de "Be stuursleden uit de Zocherstraat-buurt op, m propaganda te maken om eendrachtig de mooie vereeniging „S. I. S." (gezien het be langrijke besluit zou dit thans willen uit drukken door Sterk In Samenwerking) groot en sterk te maken tot heil der kinderen. UITDE ELINGSLIJ STEN GEDEPONEERD. Heden is ter Griffie der Arrondissements rechtbank te Alkmaar gedeponeerd de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van Arend Hoek te Avenhorn met een uitkeering van 11.791 pCt.. Heden is ter Griffie eveneens de eenige uitdeelingslijst in het van Petrus Ruiter, electricien te Bergen (N.- H.) met geen uitkeering. NAAR DE BOLLENVELDEN! Het bollenseizoen is begonnen. Sinds en kele dagen kan men weer de kleurige velden bewonderen, sinds enkele dagen kan men weer onder de bekoring geraken van de schit terende kleuren, die onze bollenvelden ten toon spreiden. Jaarlijks trekken duizenden en nog eens duizenden langs de velden en steeds ziet men dan geweldige bouquetten langs den weg op gestapeld, om te worden verkocht. En als men dan in den namiddag weer huiswaarts keert, is men beladen met kleuren. Morgen verwacht onze bollenstreek de eerste massa's. Ten Zuiden van Haarlem lig gen de kleurige velden te wachten op de be zoekers. Daar, in het oude bollenland, hebben de bewoners zich gereed gemaakt, om duizen den te ontvangen. Doch niet alleen daar, ook ten Zuiden van Alkmaar liggen de kleurrijke velden en hetzelfde is het geval in het Noor den van onze provincie, in en om Breezand. Overal hoopt men, dat de bezoekers ko men. Overal staat men klaar, om het publiek te ontvangen. En als het zonnetje morgen aan den wolkloozen hemel schittert, zal het bollenland trekken! Dan zullen duizenden per auto en per fiets langs de velden trekken en genieten van dat, wat slechts enkele weken onze velden siert: de bloeiende bollen. Men make morgen eens een tocht. Men ga eens langs de velden voorbij Heiloo, in Lint- men, Castricum en verder, of men ga eens naar Breezand en wijde omgeving. Of, als men verder zuidwaarts wil, Hillegom, Noord- wijkerhout, en andere plaatsen in dien om trek zullen u niet teleurstelleen. Of men ga eens naar den Langendijk, waar een gr°°' aantal tulpenvelden in vollen pracht u tege moet schitteren! NATIONALE BOND VAN VERPLEGENDEN. Eenigen tijd geleden is melding maakt van een lezing, die in het cen'rft»' ziekenhuis gehouden zou worden v°° de verplegenden in Alkmaar en omge ving. Door het overlijden van II '\or Moeder moest een en an worden uitgesteld. ,.1 Men verzoekt ons te melden dat avond doorgaat op Dinsdag 17 April a -

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2