ALKMAARSCHE COURANT HUIDUITSLAG met jeuk die dol maakt KLOOSTERBALSEM Ho- 88 ZATERDAG 14 APRIL 1934 Stad en Omgeving Dr. Schröder deelde gisteravond in de algemeene vergadering mede, dat hij aftreedt als voorzitter. DE CONTRIBUTIE ONVERANDERD. CASTRICUM. veroorzaakt vurige wond Dank zij den KLOOSTER BALSEM verdwijnt wond en huiduitslag AKKER S OftMINIIL Tm INZMV HET GEHEIM DER DUIKBOOT. Deze vergadering, gisteravond in het hotel Proot gehouden, werd bijgewoond door een 25-tal heeren. Voorzitter was dr. S c h r d e r, die bij de opening herinnerde aan het 20-jarig bestaan van het fonds te Alkmaar in Maart j.1., waar op al spoedig deelname van artsen van bui ten Alkmaar volgde. Spr. constateerde, dat steeds de politiek buiten het fonds is gehou den en dat nooit anders het doel is geweest dan goede geneeskundige verzorging met vrije artsenkeuze. Begonnen werd met slechts enkele specialisten, welk aantal geleidelijk toenam. Spr. schetste den bloei van het fonds in de afgeloopen jaren en de huidige moei lijkheden voor vele leden als gevolg van de crisis, zoodat een „crisis-commissie" werd in gesteld, om zooveel mogelijk te bereiken dat deze leden in het fonds konden blijven. Spr. betreurde het, dat verschillende gemeente besturen het belang der gemeentenaren slecht hebben ingezien door niet in te gaan op de voorstellen der crisis-commissie. Intusschen bracht spr. de leden dier commissie dank voor hun bemoeiingen en de deelnemende artsen enz. voor het toestemmen in een nieuwe rege ling der vergoedingen. Rekening 1933. Namens de commissie voor het nazien der rekening over 1932 deelde de heer T. B o n- s e m a mede, dat er een contributie-achter stand is gebleken in verschillende gemeenten. Spr. stelde voor maatregelen te nemen, dat dergelijke gelden, die reeds geïnd moeten zijn, ook aan het fonds worden afgedragen Voorts had de commissie opgemerkt, dat de voorschotten aan de boden reeds zijn op- geloopen tot 1500. Spr. wenschte, dat ook daaraan paal en perk zal worden gesteld. Het bestuur zegde toe, de gevraagde maat regelen te zullen overwegen, het keurde zelf pok een en ander af. D rekening werd hierop goedgekeurd over eenkomstig het advies der commissie. De voorzitter heette speciaal welkom den heer Keuzenkamp, wien tegen 1 April j.1. op zijn verzoek eervol ontslag als administra teur was verleend, maar die nog door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling in het fonds bleef getuigen. Jaarverslag 1933 secr.-penning- meester. Wij ontleenen aan het verslag van den heer B. H. J. Schouten: De nood in 't algemeen heeft in ons land weer goede eigenschappen naar buiten doen treden die anders als niet gevraagd latent waren gebleven. Deze eigenschappen betreffen zoowel de geestelijke als de stoffelijke belangen van ver zekerden en deelnemers; hierme werd spe ciaal bedoeld het werken van de crisiscom missie. Al moet dadelijk worden toegegeven, dat de resultaten, die zij zich had voorgesteld niet direct in vollen omvang den verzekerden zijn ten goede gekomen, bij de afsluiting van 't jaar zijn wij in Alkmaar zoover gevorderd, dat er een regeling is getroffen om onze ver zekerden, waarvoor zulks noodig blijkt, ge deeltelijk te ontlasten van hun premiebetalin gen. Nadrukkelijk werd erop gewezen, dat de crisismaatregelen door het fonds geheel uit vrijen wil zijn genomen. De voor de buitengemeenten in werking ge stelde regeling, op andere basis geschoeid, heeft veel van de werkkracht gevergd van de commissie en zonder in 't minst te kort te willen doen aan het gepresteerde der andere leden, noemde het verslag speciaal de heeren v. d. Sluis en Bonsema, resp. voorzitter en secretaris. Zij hebben vele uren arbeid be steed aan de voorbereiding en de bespreking van voorstellen, die door de belanghebbenden in casu de gemeenten maar matig ge apprecieerd zijn, zoodat dank van die zijde hun grootste belooning niet is geworden. Wellicht zal als de crisis bestendig blijft door de commissie een andere koers gezocht moeten worden, die de belangen der verzekerden nog meer in 't oog houdt. Intusschen is voor zoover bekend er zooveel mogelijk voor gezorgd, dat verzeker den, die door de crisis niet bij machte waren hun premie te voldoen, niet buiten het fonds werden gesloten. Dat dit voor de apotheek- houdend-geneeskundigen geldelijk nadeel heeft gebracht, werd terloops vastgelegd. Naast de crisisbesprekingen hebben ook de onderhandelingen met specialisten en zieken huizen veel gevergd van 't bestuur. Gelukkig is de verstandhouding daarbij uitstekend ge bleven en wat de specialisten betreft, kan werden medegedeeld, dat voor 1934 weer een regeling is getroffen; wat de ziekenhuizen aangaat, ook hier moet een bevredigende op lossing gevonden worden. Aan het fonds waren verbonden op 31 December: 43 apotheekh. geneeskundigen, 11 huisartsen, 17 specialisten, 6 apothekers en 7 tandartsen. Door vertrek bedankten de heeren v. d Laan (Akersloot) en Vogelenzang (Oud karspel), waarvoor in de plaats kwamen de heeren van yugt en de Wit. Door vestiging als specialist traden toe: mej. A. v. Beek; mej. dr. A. Schoo en de heer Th. v. Beek. In het bestuur kwam geen verandering. Het gemeentebestuur heeft den accountant gedwongen, de dienstbetrekking met het fonds per 1 September 1933 te doen eindigen Tot 31 December was nog niet in de vaca ture voorzien, aangezien door de Ned. Mij th.d. Geneeskunst voorbereidingen zouden worden getroffen een centralen accountants dienst voor Maatschappijfondsen te stichten De boeken en bescheiden over 1933 werden intusschen door een in bovenbedoelden zin werkenden accountant nagekeken. Wat de financieele verantwoording en daarmee verbandhoudende zaken van elk der beide deelen van het fonds betreft, zij ver meld, dat de buitengemeenten aan de admi nistratie deden toekomen een bedrag van 80.495.65, zijnde 25 der berekende pre mies, verminderd met bodenloon. Over de saldi van 1931 en 1932, die uit sluitend behooren aan de apotheekh. genees kundigen, werd nog niet beschikt; zoodat de post ontvangsten met deze saldi vermeerderd bleef. Vermeerderd met eenige andere baten, waaronder afbetaling voorschot bouwfonds 250 en rente 166.88, bedroeg de totaal ontvangsten 87.617.94. De uitgaven be droegen 78.308.09, zoodat er met inbegrip van de saldi over 1931 en 1932 een batig slot is van f 9.309.85 dus over 1933 2.763.57. Het aantal verzekerden was op 31 Decem ber 1933, zijnde 24680 volwassenen, 16500 kinderen, waarvan 12670 betalende, in totaal dus 41180 zielen; 31 Dec. 1932 waren deze getallen: 23418, 15821, 12099 en 39239, een vooruitgang van 1941 zielen. Het onderdeel Alkmaar had op 31 Decem ber 1.1. 24680 volwassenen met 16500 ren, waarvan 4074 betalende, is 16053 zie len; op 31 Dec. 1932; 11072 volwassenen 4774 kinderen, waarvan 4118 betalende, is 15846 zielen; dus een vooruitgang van 207 zielen. De ontvangsten waren 168328.31, de uitgaven 162.066.60. Als saldo blijft een bedrag van 6.261.70, dat echter verminderd moet worden met nog te betalen gelden aan de ziekenhuizen en ver meerderd met 900, welke als noodzakelijke voorschotten aan de boden zijn verstrekt. In verband met den post gezins- en wijk verpleging kan worden medegedeeld, dat op een daartoe gedaan verzoek van het r.k Wit- Gde Kruis om subsidie, door het bestuur in bevestigden zin is geantwoord Het reservefonds van 't onderdeel A'k maar bedroeg f 38.372.62, in December 1933 was dit 36 950.04, derhalve een voor uitgang van 1.422.58. Hierbij gevoegd de storting der nivelleering van het tekort Alk maar 1932 ad 77S.47, wordt een méér- bezit van 2.201.05 Het bouwfonds bedroeg op 31 December 11 20.167.48. De kantoorinventaris is tot 400 afgeschreven, terwijl aan de buitenge meenten nog verschuldigd was 500. 't Eind saldo was dus 20.067.48. Tenslotte wordt nogmaals naar voren ge bracht de onvoordeeligheid der kinderenver- zekering in het A.A.Z.Ak. a. De buitengemeenten. Wanneer wij na gaan dat er 16500 kinderen zijn tegen 24680 volwassenen, m.a.w. een verhouding als 2 3 en wij de algemeene onkosten afronden op pl.m. f 78.000, dan drukken deze op de kinderen tot een bedrag van 31.200. Var. deze 16500 betalen er 12570 een bedrag van 39.218.40, na aftrek van 8 bodeloon 3.137.47) ontvangt de administratie 25 van 36.080.93 is 9.020.23. Zoodat dus meer wordt uitgegeven dan ontvangen ruim 22.000, of per kind ongeveer 1.33. Voor de apotheek-houdend geneeskundigen resteert ongeveer 27.060 of per kind ongev 1.65, waarvoor geneeskundige en pharma- ceutische hulp verzekerd zijn. b. Alkmaar. Het aantal betalende kinde ren bedraagt 4074, die betalen 14.829 36 af bodeloon 4 593.17, resteert 14.236.19. Met verwaarloozing van de uit gaven (ad. ongev. 50 ct. per ziel), als alge meene kantooronkosten, ziekenhuiskosten, brillen, etc., zijn de vaste uitgaven per kind 5.95. Voor 4749 kinderen betaalt het fonds derhalve f 28.256.55. Meer vaste uitgaven dan ontvangsten per kind ongev. f 2.95. Deze getallen voor Alkmaar en buitenge meenten moeten beschouwd worden te zijn ge geven, los van elke tendenz, voegt het verslag hieraan toe. Het eindigt dan met erop te wij zen, dat nu, na een 20-jarig bestaan, zich im- ponderabele symptonen voordoen, die onze onafhankelijkheid zouden kunnen raken. Bespreking jaarverslag. De heer Hart vroeg of de aanschrijvingen van het ziekenhuis aan „loopende" patiënten om vergoeding voor het gebruik van de onderzoekkamer niet kunnen worden stop gezet zoolang de .n deze bestaande kwestie nog niet is opgehelderd. De voorzitter antwoordde dat het bestuur niet het ziekenhuis kan verplichten, dergelijke aanschrijvingen voortaan achter wege te laten, maar wel wilde spr. opmer ken dat de verzekerden bedoelden bedragen niet behoeven te betalen. Aan de vertegenwoordigers der leden en de apotheekhoudende geneeskundigen zal worden medegedeeld, dat ook zij niet be hoeven te betalen. Dr. Blok vond de verhouding in de ver goedingen van specialisten en tandartsen eenigszins eigenaardig; laatstgenoemden ont vangen z.i. wel wat veel. De voorzitter zei, dat voor Alkmaar met de tandartsen een overeenkomst is ge troffen. De heer E 1 e m a wees erop, dat het werk van een tandarts meer prophylactisch dan therapeutisch is en meer werk vraagt. De voorzitter zei nog, dat voor de buitengemeenten een andere overeenkomst met de tandartsen is aangegaan dan voor Alkmaar. Het streven is het eigen gebit der verzekerden zoolang mogelijk in stand te houden. E>e heer B o u m a n vroeg welke reductie het fonds geeft voor een nieuw gebit voor buitenleden. De voorzitter antwoordde, dat het fonds de kosten betaalt van het geschikt maken van den mond voor een nieuw gebit, m.a.w. voor het trekken van tanden en kiezeu. Het jaarverslag werd hierna goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Periodiek waren aftredend als bestuurs leden de heeren Hartong van Ark, Langen- dijk en Spierings. De tweedv. wenschte niet meer in aanmerking te komen, wat door het bestuur werd betreurd. Op voorstel van den voorzitter zal hem een schrijven worden ge zonden met dankbetuiging voor hetgeen voor hetgeen hij voor het fonds heeft gedaan. Dr. Spierings en dr. Hartong van Ark wer den herkozen en gekozen werd de heer Wtllemsen te Anna Paulowna met als plaats vervanger den heer Rutsen te Nieuwe Niedorp. Herbenoemd werden de leden der com missie voor het nazien der rekening 1934. De heer Greeuw stelde voor in den vervolge telken jare één lid te doen aftreden. De voorzitter zegde zulks toe. Crisis-commissie. Het volgende punt der agenda was: verslag crisiscommissie. Dr. Gr oen hart deelde mede, dat een derde deel van de buitengemeenten slechts wilde medewerken aan de voorstellen der commissie. De weigerachtige gemeenten waren grootendeels in het kanton Schagen. De heer Bonsema schetste het werken van de commissie, waarbij hij sprak van mis lukkingen en verkeerd begrijpen. E)e commis sie heeft haar werk na twee jaar thans over gedragen aan het bestuur. E)e voorzitter getuigde, dat de com missie veel heeft gedaan en prachtige doel einden heeft nagejaagd en sprak zijn dank daarvoor uit. Antwoordende op het betoog van den heer Bonsema, stelde spr. vast, dat het be stuur heeft willen voorkomen het vormen van een groep „crisisverzekerden". De contributie. Het bestuur stelde voor, in overleg met de crisiscommissie: de contributie blijft onveranderd. Indien verzekerden buiten Alkmaar, tengevolge van de crisis hun contributie niet meer ten volle kunnen betalen, zullen gemeente besturen en deelnemers het overblijven de bedrag elk voor de helft aanvullen tot ten hoogste 'fa- In Alkmaar wordt aan de crisis slachtoffers, die bekend zijn bij Maat schappelijk Hulpbetoon of die met dezen gelijkstaan, een crisistoeslag verleend van 50 pet. Als deelnemers, zoowel huisartsen als specialisten en apothekers van het on derdeel Alkmaar, door deze crisisrege ling een schade lijden van meer dan 10 pet., zal het verdere verlies betaald wor den uit het reservefonds van het onder deel Alkmaar. De heer Bonsema vroeg wat er ge daan moet worden met de verzekerden in gemeenten, welke niet willen ingaan op de voorstellen der crisiscommissie ten behoeve van die leden, die de con tributie niet meer kunnen betalen als gevolg van de crisis. De voorzitter antwoordde, dat de verzekerden in die gemeenten zullen moeten worden losgelaten, als geen twee derde deel der contributie kan worden opgebracht, om het even of de gemeente of het burgerlijk armbestuur bijdraagt. Het bestuur is bereid voor crisis-slachtoffers de contributie met een derde te verlagen, het wil hen, in dien eenigszins mogelijk, voor volle ver zekering behouden. Dr. van Dam verdedigde nader het bestuursvoorstel, dat z. i. voor de bedoel de leden beter is dan zooals de crisis commissie het had gewild. De heer Bonsema wilde, ongeacht al of niet medewerken der gemeenten, de contributie voor crisisleden bepalen op twee derde der vastgespelde contri butie. Dr. Groenhart vreesde dat dan de gemeenten heelemaal niet willen mee werken. Dr. Heringa (Schoorl) achtte het voorstel onaannemelijk bij weigeren van medewerking door de gemeentebestu ren. De heer Bonsema wees erop, dat het den gemeentebesturen is verbo den bij te dragen. Spr. wenschte met andere ziekenfondsen bij de regeering aan te dringen op het toestaan aan de gemeenten om in crisis-gevallen de con tributie te suppleeren. De voorzitter zegde toe dit op de eerstvolgende bestuursvergadering te bespreken. Intusschen had spreker ver nomen dat tegen den volgenden winter een andere regeling mag worden tege moet gezien, waarop de heer Bonse ma antwoordde: Dat heb ik verleden jaar ook al gehoord. Het voorstel werd hierop goedge keurd. De voorzitter deelde ten aanzien van het laatste deel van het voorstel nog mede, dat de specialisten hebben toege zegd vijf pet. te zullen laten vallen van hun vorderingen. Het overschot van het onderdeel Alkmaar. Goedgekeurd werd, dat het overschot van het onderdeel Alkmaar wordt ge stort in het fonds voor crisisdoeleinden van dat onderdeel. Benoeming accountant. De voorzitter stelde voor aan het bestuur dit jaar het benoemen van een accountant over te laten. De heer Bonsema vond het niet wenschelijk, dat het bestuur een accoun tant zal benoemen voor de eigen controle. Do secretaris wilde deze benoe ming overlaten aan de kascommissie. Werd goedgevonden. De voorzitter legt zijn functie neer. Werd benoemd tot lid van verdienste. De voorzitter sloot ten slotte de vergadering met eenige woorden van dank aan de aanwezigen voor de op bouwende besprekingen in het belang van het fonds. Voorts deelde spr. mede, dat hij beslo ten had heen te gaan als voorzitter. Hij had reeds aan de huisartsen gevraagd een opvolger aan te wijzen. Spr. voegde hier nog aan toe, dat hij ook als oud voorzitter het fonds een goed hart blijft toedragen. Dr. van Dam betuigde namens de vergadering spijt over het besluit van den voorzitter. Hij wist dat aandrang om toch te blijven niet zou helpen en daar om wilde hij dr. Schröder dank zeggen voor alles wat hij gedaan heeft voor het fonds, dat door hem groot is gemaakt en waarvoor hij steeds heeft gedaan wat hij kon. De scheidende voorzitter kan getuigen dat hij voorzitter is geweest van het eerste afdeelings-ziekenfonds en ook het beste ziekenfonds in den lande. Op spr.'s voorstel werd dr. Schröder bij acclamatie onder applaus benoemd tot lid van verdienste. De voorzitter dankte voor deze erkenning van zijn werk in het belang van het fonds, aan welks oprichting hij heeft medegewerkt en waarvoor het werken hem een levenstaak was ge worden. Qemeentecaden Donderdagmiddag vergaderde de Raad. Alvorens de agenda af te handelen sprak de voorzitter eenige gevoelvolle woorden aan de nagedachtenis van H M. de koningin moeder. Deze rede werd staande aangehoord. Bij de behandeling van de ingekomen stuk ken kwam ter sprake het schrijven van den minister van binnenlandsche zaken ter zake van het uittrekken van een subsidie voor de Kon. Brandweervereeniging, welke voor deze gemeente geen effect sorteert omdat deze gelukkig nog niet onder toezicht van het Rijk staat. Bij de behandeling van het verslag van de comm. van toezicht op het lager onderwijs bepleitte de heer de Nijs het toezicht op het rookverbod voor kinderen. De voorzitter zeide dat de commissie daar op reeds heeft gewezen en dat dit toezicht door de politie ook wordt toegepast. Niette min zal aan de ouders een circulaire worden verspreid. Bij de behandeling van reclameschoolgeld bepleitte de heer Hellinga hulp aan hen die niet kunnen aantoonen dat zij geen inkom sten hebben gehad maar niettemin niet in staat zijn het schoolgeld te voldoen. De voorzitter zeide dat dit alleen kan, omdat geen grond tot ontheffing is aan te wijzen door oninvorderbaar verklaren van den aanslag. B. en W zullen deze zaak be zien. De woninghuur van de schoolhoofdwoning werd bepaald voor de oude woning op 300 en voor de nieuwe op 350, terwijl de veld wachters woninghuur werd bepaald op 260. De heer Aukes besprak de aanvrage van den exploitant Gorter ter zake van het bepa len van voorwaarden aan andere exploitanten om geen passagiers op te nemen in de ge meente op het door hem gereden traject. De voorzitter zeide dat dit stuk niet in den raad is gebracht omdat dit tot de bevoegdheid van B. en W. behoort. Inmiddels is aan adressant kennis gegeven dat wat de N.A.C.O.-bus be treft deze voorwaarden niet door B. en W. zijn op te leggen omdat dit een interlocale dienst is. Daarvoor heeft hij zich te wenden tot Ged. Staten. Voorts is hem kennis gegeven dat de busdienst op Zee de voorwaarden za» worden opgelegd dat geen passagiers mogen worden opgenomen op het traject Station- Zeeweg voorzoover deze niet voorzien zijn van spoorkaartjes die recht geven op retour- vervoer van en naar zee en dat in omgekeerde richting dit evenzoo het geval zal zijn. Een inwilliging van het verzoek ook een dienst op Zondagen op zee te mogen inlasschen is hem echter niet toegestaan. Verbetering Rijksweg in de kom van het dorp. Hierna was aan de orde het voorstel tot medewerking met den rijkswaterstaat tot het verbeteren van den rijksweg in de kom van de gemeente. Er werd daarvoor een crediet ge vraagd van 10000. De weg zal een nj- breedte krijgen ;a 6 Meter, daarnaast aan elke zijde een rijwielpad van 114 M. en daar naast 'n trottoir zooveel mogelijk ter breedte, ter weerszijde van 2.5 M. Algemeen werd dit voorstel toegejuicht en na eenige bespreking met alg. stemmen aangenomen. Hierna kwam aan de orde het maken van een rioleering en demping van een sloot aan den Ouden Haarl. weg. De heer G. F. Res bezorgde B. en W. een open doekje met een complement voor dit voorstel. Het werd dan ook zonder stemming aangenomen. Het voorstel tot het maken van een ge ruislooswegdek bij de chr. school ondervond ook geen bedenking. Het voorstel tot aarkoop van het perceel van D. Spoor, dat inmiddels in publieke vei ling is gekocht werd nog breedvoerig be sproken. De voorzitter gaf uitvoerig aan waarom B en W. met dezen aankoop zoo hebben ge handeld. Toen het voorstel in de vorige zit ting was aangenomen bleek al ras dat voor het gestelde bedrag de koop niet zou door gaan, toen is met de voorstemmers overleg gepleegd en geen vergadering meer gehou den. Toen bij de veiling bleek dat het bedrag nog 200 hooger moest zijn heeft spr. dat op zijn verantwoording gedaan. Hij bracht voorts een woord van dank voor de wijze waarop de vertrouwensman voor de gemeen te is opgetreden. Het voorstel werd met 7 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen de heeren Twisk, B. Res, Spaansen en de Nijs. Besloten werd tot aankoop van een strook grond langs Schouten boseh. Voorts deden B. en W. het voorstel tot aan koop van een strook grond langs den Klij- broekerweg, hoek Ruiterweg ter verbetering van de bocht. Het voorstel van B. en W. werd na eenige bespreking aangenomen. Het voorstel tot aanvulling van de alge meene politieverordening ter zake van het kampeeren, ondervond geen bestrijding na dat de voorzitter heeft aangetoond dat in de vorige vergadering een bes'uit is genomen, waarin een fout zat, zoodat het kampeeren ,0e moet er niet een krabben, zeide men mij, al» ik klaagde dat de uitslag, die ik op een kwaden morgen op mijn hand ontdekte, zoo verschrikkelijk jeukte. Maar door 't krabben ontstond een wond op mijn hand zoo groot al» een kwartje, welke wond mij hevige pijn bezorgde. Toen niets hielp, nam ik Kloosterbalsem. Dadelijk vermin derde het jeukerige gevoel, de wond werd mooi zuiver, de uitslag vermin derde en verdween en ook de wond genas geheel" L BL D „Geen goud zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snfjwonden Ook ongeëvenaard als wrfjfmlddel bQ Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Overal per pot v. 20 gr. f 0.60 en 60 gr. f 1<— sswi^SIW Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met bijslag voor Omzet-belasting. op het prov. kampeerterrein onmogelijk zou worden gemaakt, des nachts. Het voorstel omtrent vaststelling van het aantal opcenten op de gem. fondsbelasting kon niet behandeld worden omdat, de ge gevens nog niet voldoende bekend zijn. Rondvraag. De heer Aukes vroeg om het aanbrengen van bordjes voor waarschu wing van het verkeer voor de school in Bak* kum. B. en W. zeggen dat een en ander al in uitvoering is. Voorts zou hij wenschen dat nu in den ge vel van de centrale school geen steen is ge metseld in de poort die eerlang zal worden gemaakt duidelijk de school wordt aangege ven. Ook dit heeft de aandacht van B. en W De heer Borst besprak het rijwielpad aan den Heerenweg. Dit is niet zooals men het had behooren te verwachten. De heer Ham- mer zeide dat dit zijn aandacht heeft. Den leveranciers is een bedrag voor onderhoud ingehouden. Met den wenk van den heer Borst zal worden rekening gehouden. Vervolgens vroeg de heer Borst voor den hooitijd onderhoud aan den Bleumerweg en de binnen zandwegen, omdat deze door vele gaten en kuilen dan gevaar kunnen opleve ren. Ook dit zal de aandacht hebben. De heer Bijtjes vroeg inlichtingen omtrent de inhoudingen op den tuinderssteun. De voorzitter zeide dat als blijkt dat iemand in komsten heeft gehad daarmede rekening wordt gehouden in de daaropvolgende week. Echter doen B. en W., die toch al over tuigd zijn dat met de steun niet voldoende kan worden geholpen, zeer soepel. De heer G. F. Res wees er op dat in den Oudenweg een trottoir is gemaakt van grind en een grooten betonband is gelgd. Hij ver zocht dat in het vervolg betonbanden wor den aangelegd en betontegels en geen grond De voorzitter zeide, dat ieder wel eens eens fout maakt. Dat is hier ook gebeurd. In het vervolg zal dit worden voorkomen. De heer G. F. Res besprak de vergadering van niet aan het P.E.N. aangesloten gemeen ten die in Amsterdam is gehouden. De voorzitter zeide, dat daardoor niet behoef den uitgesteld te worden de onderhande lingen met het P.E.N. Echter moeten die on derhandelingen gevoerd worden in onder ling overleg. De commissieleden voor de be drijven hebben inzage kunnen nemen' van het thans ingekomen aanbod van het P.E.N. Laat de commissie dit nu eens rustig beoor- deelen, dan kunnen B. en W. nader de zaak bezien en in bespreking treden met het P E.N. Hij staat nog steeds op het stand punt dat als de overname een onafwijsbare daad moet worden genoemd dit niet anders kan dan in onderling overleg. Ten slotte vroeg de heer Hellinga inlich tingen over het venten. De voorzitter zeide dat een en ander wordt toegepast op de wijze als in de pol. veror dening is aangegeven. Echter zal zeer ver moedelijk spoedig een conferentie met andere gemeenten plaats hebben. Hierna sluiting. JiCttutietMS Cinema Americain. Er zwalkt in de oorlogsjaren een Duitsche duikboot in den Oceaan, die links en rechts schepen torpedeert. Van een dezer schepen wordt een kist vol blokken goud buitgemaakt en de kapitein is voornemens den schat te eigen bate aan te wenden zoodra de gelegen heid zich voordoet. Er komt een Noorsche bark in 't zicht en de kapitein besluit daarop een zijner torpe do's af te schieten, maar weldra blijkt dat de bark een gecamoufleerd oorlogsschip is en in een hevig gevecht wordt de duikboot vernie tigd en duikt om niet meer boven te komen. De kapitein en zijn eerste officier worden als schipbreukelingen op een onbewoond eiland geworpen en beiden weten waar de kist met goud tegelijk met de duikboot ge zonken is. De eerste officier maakt een schets kaart van de plaats, maar als er een schip in zicht komt, dat hen redden zal, stoot de kapi tein hem verraderlijk van de rotsen, zoodat hij alleen met de kaart naar de beschaafde wereld kan terugkeeren. Wij zien hem terug als hij de eigenares van een café bewogen heeft om al haar geld in een onderneming te steken waardoor het goud met een daarvoor uitgerust schip zal opgevischt worden. Een jonge duiker is mede van de partij en aan beiden belooft de kapi tein een derde van de opbrengst. Hij steekt onverwachts van wal zoodat de vrouw moet achterblijven, maar in een vree- selijken storm wordt het schip vernield. Ka pitein en duiker worden gered en wij vinden hen andermaal terug op een luxieus vaartuig.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5