Het mysterie van de Reeuwijksche plassen. SPORT EN WEDSTRIJDEN ^Binnenland Wat er morgen gespeeld wordt. koedijk. conversieleening geslaagd. Het veiligst verweer Wedstrijd om het landskampioenschap. Promotie- en degradatiewedstrijden. ALCMARIA-H.R.C. De heer Jb. Kramer was er niet voor. Als er eens actueele zaken moeten worden behandeld?* De heer de Vries was van meening, dat men dan een alg. verg. kon uitschrijven. De heer Gayaard merkte nog op dat zoo als het nu is, de alg. verg. eigenlijk over bodig is. De afd. Julianadorp vroeg of de dragers dier vereen, ook waren verzekerd, als zij een begrafenis uitvoerden voor een onderne mer uit Den Helder, waarop de voorzitter geen bevestigend antwoord kon geven. Over leg is in deze gewenscht. Bij de verzeke ringsmaatschappij zullen inlichtingen wor den ingewonnen. De heer H. Vinke te Broek op Langendijk sprak er zijn verwondering over uit, dat er geen schrijven was ingekomen van den kisten depbthouder Langendijk. De voorzitter antwoordde, dat er geen schrijven is ingekomen. Wel had spr. een persoonlijk schrijven ontvangen. De heer Vinke merkte op, dat het wensche- lijk was, dat het bestuur deze zaak onder de oogen zag, daar het fn het belang der leden zal zijn in dezen tijd, doordat de kisten goedkooper zijn en toch goed. Het bestuur doet nog geen voorstel omdat men een overeenkomst heeft met den heer Klinkert te Oudkarspel. Het belang van goedkoopere kisten werd door meerderen gevoeld. Men ging er echter niet eerder toe over dan nadat de leden er op zouden aandrin gen. De secretaris was voor het steunen van de eigen industrie. Men had over den tegen- woordigen leverancier nimmer klachten ge had. Nadat den heer Wolfswinkel dank was gebracht voo rzijn behandeling, volgde slui ting. Donderdagavond werd door de Vereeni- ging het Schoolverbond de jaarlijksche ver gadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot voor het uitreiken van ge tuigschriften aan de leerlingen, die de open bare school hebben verlaten. De leiding was (bij het hoCfd der school, den heer Stuffers. De voorzatter opende met een woord van welkom aan de kinderen. De eerste die op traden, waren Nelie Klomp met „Ik wou" en „Vader's horloge", Jannie Dol met „De Ita- Éiaan9che hond" Maartje Slotemaker met „Plicht en liefde", Marie Prins met „Een overval in Italië", Dirk Modder met „Ook een leeperd", Corrie Vennik met „Harkje". Liesje Klomp met „De kousjes van de juf frouw", mej Jansonius met „De acteur" waarin men het leven van den acteur thuis ziet en op het tooneel. en met Wat kan een mensch toch gek doen", Marie Prins met „Van fak en fo ken de Kluif", Corn. Hartog met „De hoèd van tante"", Neliie Zeeuw met „De tijger en de fiets". Neliie de Maijer met „Dat komt er van"., Roelof Pander met „Een nichtpe dat fotografeert", Jannie Dol met „Leer om leer', Wim Schipper met „Branie af". Ter afwisseling kregen wij onder lei ding van mej. Jansonius een drietal dansjes in oud-Hollandsche costuums met zang „Vroolijk hotelpersoneel" was een tooneel- stukje met om beurten zang en spreken, ge volgd door „Vergadering doktersclub „De Pil". Aan deze drie nummers was zeer veel veel zorg besteed en ze verwekten een vroo- lijke stemming. De heer Stuffers gaf nu „Vrouwenvolk aan boord". Door het onder wijzend personeel werd een stukje ten beste gegeven „Nog.meer", dat een groote vroolijk- heid veroorzaakte. Voordrachten en tooneel- stukjes ontvingen een luid applaus. Onder de werkzaamheden door werden de kinderen onthaald op chocolade en koek. Hierna werd overgegaan tot het uitreiken der getuig schriften, waarbij de heer Stuffers als hoofd der school met ernstig en verinanende woorden de kinderen toesprak. Hij reikte aan elk een getuigschrift uit met het boekje „Het leven in", dat als een waardevol werk in het komende leven gebruikt kan worden. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun belangstelling en allen die medegewerkt hebben om dezen avond te doen slagen. Een „lang zullen zij leven" ging voor het schoolverbond op. WIERINGEN. Vleeschkeuring. Aan het verslag van den Keurings dienst van vee en vleesch in den kring Den Helder over het jaar 1933 cntleenen wij de volgende cijfers voorzoover deze gemeente betreft: Geslacht werden: 426 runderen, 897 varkens, 54 vette kalveren, 30 graskalve ren, 195 nuchtere kalveren, 218 schapen, 1 geit en 2 paarden. In 1932 bedroegen deze cijfers respj. 440, 1698, 49, 38, 177, 176, 5 en 2. Opmerkelijk is de teruggang in het slachten van varkens. Voor huisslachtingen werden aange geven 1 vet kalf, 3 nuchtere kalveren, 92 varkerts, 30 schapen en 1 geit. Afgekeurd werden: 15 varkens, 1 vet kalf, 12 graskalveren, 49 nuchtere kal veren, 42 schapen en 4 runderen. Voorwaardelijk goedgekeurd werd het vleesch van 2 vett ekalveren, 3 schapen, 3 nuchtere kalveren en 1 paard. Het vleesch van 1 rund werd gesteriliseerd. Rechtstreeks werden naar de verwer kingsinrichting te Schagen veivoerd: 20 runderen, 4 varkens, 4 schapen en 1 paard. EGMOND AAN DEN HOEF. Ongeval. 'Donderdagavond ongeveer 11 uur bekwafii de heer S. Z van Egmondbinnen o- zijh motorfiets door den Hoef om te gaan naar Alkmaar. Gekomen bij het begin van den Hoeverweg, waar de oude weg een bocht maakt en dï nieuwe in het verlengde komt van den weg uit het dorp, werd de heer Z. in de war ge- b acht door de langs dien nieuwen weg staande palen en niet met den toestand bekend, reed hij dezen in aanleg zijnde weg op met het gevolg, dat hij over de steenen kwam te vallen en van den mo tor werd geslingerd. Het aldaar wonende hoofd van de o. 1. sch., die zorgde voor doktershulp, die een enkelkneuzing constateerde. 'Tot voorzitter van den Wimme- nummerpelder werd met 7 tegen 6 stem men herkozen de heer KI Meyne. Men tast nog steeds in het duister. De Avp. had een onderhoud met den subst.-officier van justitie, mr. J. G. G. Me'schke, die de zaak in onderzoek heeft en de stukken ijzer en de eigendommen va' Wubben in beslag heeft genomen, in de hoop dat zij eenige aanwijzingen kunnen verschaffen. Hij verklaarde, dat aan de Reeuwijksche plassen niets ver dachts meer is gevonden. De plaats waar het,lijk is aangetroffen is hoogstwaar schijnlijk ook de plek waar W. te water is gegaan. Het is volstrekt niet onaannemelijk, dat de jongeman de eenzaamheid heeft azocht en zonder dat van misdrijf spra ke is, zich iets onherstelbaars heeft aan gedaan. Hij zou zich dan zelf het ijzer aange bonden moeten hebben. De heer Alberti, commissaris van politie te Rotterdam, heeft foto's genoemen van de wijze, waarop de stukken ijzer 'aten vastge snoerd. Er is een proef genomen, of W. zonder hulp kan hebben gehandeld Die proef bewees er de mogelijkheid van. De tasch van den jongeman, een ge wone schooltasch, welke dubbelgevou wen over het frame van een fiets kan hangen, was met een T-vormig ijzer tegen zijn rug gedrukt. Daaromheen sloot de regenjas, die met het touw en de riemen om het middel was aangetrok ken. Met 2 aangebonden ijzeren staven links en rechts was de belasting totaal 10 K.G. De mogelijkheid, dat er buiten hem niemand anders aan te pas is ge komen, is bewezen, maar «is natuurlijk nog geen waarschijnlijkheid, want deze zou moeten steunen op andere aanwij zingen en deze ontbreken geheel. De vader heeft ontkend, dat de jongen zwaarmoedig was. Het eenige, wat bij den jongen opmerkelijk is geweest, was dat hij nogal onder den indruk is geko men van de jongste Mabuse-film- Gedachten aan moord. De vader houdt vast aan de veronder stelling, dat de jongeling is meegelokt om zijn diensten te bewijzen bij een of ander duister plan en dat de bende zich daarna van hem heeft ontdaan. Allicht zou dan daarbij van een auto gebruik zijn gemaakt. Maar de plaats waar W. te water moet zijn geraakt of geworpen is moeilijk met een auto te bereiken, terwijl hij toch in bedwelm den toestand er naar toe zou zijn ge bracht. Want verweerd heeft hij zich niet. Wat de tasch bevatte. Het eenige wat aanwijzingen zou kun nen verschaffen, is wat er in beslag ge nomen is. De tasch bevatte slechts een passer, een rekenliniaal, spoorboekje en een paar brieven. Die brieven hielden niets verdachts in, maar zijn door den heer Alberti mee genomen voor scheikundig onderzoek. Verder hield de tasch nog een weekr blad van Nov. in (een vóór zijn ver trek naar Den Haag op het station te Haarlem gekochte Haagsche Post), waaruit mag worden opgemaakt, dat W. reeds van Novemhber af in 't water moet hebben gelegen. In Haarlem herinnert men zich niets meer omtrent het verdwijnen van den jongeling, dat perspectieven opent voor een nader onderzoek. Haarlem speurt verder. De Haarlemsche politie heeft haar on derzoek in deze geheimzinnige zaak voortgezet. Wederom hebben de recheurcheurs tal van personen, die direct of zijdelings in relatie stonden tot het slachtoffer, ge hoord, waarbij evenwel geen enkele po sitieve aanwijzing werd ontvangen, wel ke het onderzoek ten goede zou kunnen komen. Naar inspecteur Keesom, die het on derzoek te Haarlem leidt, als zijn mee ning te kennen gaf, wijst alles er op, dat alleen in Den Haag de oplossing van dit drama gevonden zal kunnen worden. Inmiddels heeft de Haagsche politie van de justitie te Rotterdam nog geen verzoek tot het instellen van een onder zoek ontvangen. In politie-kringen te Haarlem is men overtuigd dat zelfmoord uitgesloten moet worden geacht. Geen zelfmoord. De Avp. heeft ook nog een onderhoud gehad met den burgemeester van Reeu- wijk, den heer L. J. Lucasse Deze zeide, niet de meening te zijn toegedaan, dat hier van zelfmoord spra ke te. Volgens hem zijn er punten in deze zaak, die in een andere richting dan zelfmoord wijzen. Door de berichten, die tot dusverre verschenen, hebben zich verschillende personen aangemeld, die meenen, dat zij aanwijzingen kunnen geven. STAKING TE HEEMSTEDE. Bij bouw wielerbaan. Gistermorgen is bij den bouw van de wie lerbaan te Heemstede een staking uitgebro ken, welke 21 man omvat. Van deze 21 man is slechts één uit Heemstede afkomstig, zegt het Hbld., terwijl de andere komen uit plaat sen met lageren loonstandaard dan die van het arbeidscontract van Heemstede. De aan nemer hield zich aan dezen lageren loon standaard, met het gevolg dat de arbeiders organisaties (van de 21 man zijn slechts 9 georganiseerd) hiermede niet tevreden wa ren en onderhandelingen over de toepassing van het collectieve arbeidscontract met den aannemer openden, die echter geen bevredi gend resultaat hadden. Daarop is de staking geproclameerd. CENTRALE CLEARING. Benoeming van prof. Bruins als leider verwacht. Dezer dagen is melding gemaakt van de oprichting van een Centraal Clearing Insti tuut te 's-Gravenhage, welke instelling het karakter zou dragen van een semi-officieel lichaam. Deze instelling zou worden belast met de uitvoering van clearingverdragen, die door Nederland worden afgesloten. Het Hbld. verneemt thans uit gcede bron, dat zeer waarschijnlijk prof. G. W. Bruins met de leiding van dit instituut zal worden belast. In financieele kringen zou men deze benoe ming ten zeerste toejuichen, omdat dan de kans groot moet worden geacht, dat event. clearing-overeenkomsten op zoodanige grondslag worden gesloten, dat daarin ook de vorderingen voortspruitende uit leenings- contracten, zouden worden opgenomen. In totaal 903 mill. ingeschreven. De op 12 dezer plaat gehad hebbende al- gemeene conversie van Nederlandsche staats schuld, ten bedrage van 900 millioen, is geslaagd. Ter conversie werd aangeboden een be drag van 748 a ƒ749 millioen, terwijl het totaal der vrije inschrijving bedraagt 155 a 156 millioen. In totaal is derhalve naar de voorloopige uitkomsten ingeschreven voor een bedrag van ruim 903 millioen. SCHIETPARTIJ TE 'S-GRAVENHAGE. In een café aan de Raamstraat no. 5 in Den Haag heeft gistermiddag omstreeks vijf uur een onbekende bezoeker a bout partant een revolverschot gelost op een anderen be zoeker, die evenals eerstgenoemde slechts zer kort daar aanwezig was geweest. Het slachtoffer werd in de rechterborst getroffen en is achterovergevallen, waarna de onbeken de bezoeker onmiddellijk de vlucht nam en op straat uit het gezicht verdween, voordat de onthutste caféhouder gelegenheid had ge had, hem achterna te rennen. De getroffene is de 30-jarige parketvloe renlegger Th. l. uit de Tasmanstraat. Hij is door de G.G.D. naar het gemeentelijk zie- tegen tandbederf ligt in het geregeld borste len van tanden en kiezen met IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta kenhuis aan den Zuidwal vervoer-d, waar bleek, dat zijn toestand wel ernstig, doch niet levensgevaarlijk was. In de buurt van het café verzamelde zich een menigte nieuwsgierigen, die echter door bereden politie op een afstand werd gehou den. Inmiddels stelde de justitieele dienst een onderzoek ter plaatse in, tot dusverre zonder positief resultaat. Het café is ont ruimd en tijdelijk gesloten. NED. BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Bij enkele candidaatstelling is tot bonds voorzitter herbenoemd de heer J. Kamman, secretaris van Den Helder; door de afdee ling Noordholland tot lid van het hoofdbe stuur de heer N. Vos, secretaris van Heem stede, tot voorzitter der afdeeling mr. D. Breelaart, burgemeester-secretaris van Cai- lantsoog en tot haar bestuurslid de heer L. J. Daalder, hoofdcommies ter secretarie van Den Helder en benoemd G. Sydzes, referen daris ter secretarie van Amsterdam. DOOR EEN TREIN OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag is bij het oversteken van de rails op het stationsemplacement te Boxtel de hoofdconducteur P. v. d. Made door den trein, komende uit de richting Den Bosch, overreden De man werd door de locomotief terzijde geslingerd en liep hoofdwonden en zware inwendige kneuzingen op. In het zie kenhuis te Boxtel is het slachtoffer in den loop van den nacht overleden. EEN AANRANDER AANGEHOUDEN. In den afgeloopen winter heeft in Soest en omstreken een persoon rondgeloopen, die veelal vrouwen en meisjes lastig viel. Het 'is de politie thans gelukt dezen man te arres teeren. Het bleek de 22-jarige S. A. M. te zijn uit Amersfoort. Hij is opgesloten. Hij schijnt ook in de buurt van Baarn opgetreden te zijn.. BRAND. Houthandel uitgebrand. Vannacht is het ketelhuis met werkplaats van de N.V. Houthandel G. v. Kalker aan den Frieschen straatweg te Groningen uitge brand. Alleen de muren staan nog overeind. Het vuur werd nog door de brandweer met vier stralen op de waterleiding bestreden. een verrassend element, een halflinie, vol komen voor haar taak berekend, een backstel om van te watertanden en een doelver- dediger Ja kijk, dat is nu het eenige punt, dat nader onder de oogen moet worden gezien. Meer dan 20 jaar lang heeft Nederland een pracht cioelverdediger gehad. Eerst was daar Göbel, die o.a. Engeland klopte, die met ongelooflijk veel kennis van het spel ons nationale elftal meerdere malen aan de over winning hielp. Gcbe' is bijna een legen darische figuur geworden. Na Göbel kwam v. d. Meulen. Niet direct, maar na een paar jaar Want loen Göbel ver dween, was v d Meulen nog met „klaar" als zijn opvolger. Een paar jaar sukkelde men met de doelverdedigers en toen kwam Ge jus, de man, die een waardige opvolger van Göbel bietk te zijn. Wat v. d Meulen gedaan heeft, weet ieder. En ook weet iedei, waarom v. d. Meulen niét meer onder de lat staat. Niet, dat zijn tijd voorbij was, maar wel, omdat dr. v. d. Meulen meende, dat zijn beroep zijn volle 100 pet. eischte en hij geen risico mocht loopen. En het Nederlandsch Hftal verloor in hem een goed speler, een pracht doelverdediger en bovendien een uitstekend aanvoerder. Iedereen betreurde het besluit van v. d. Meulen, maar ook iedereen eerbiedigde dat besluit. Van Male werd zijn opvolger onder de lat. Hij kon ons v. d. Meulen niet doen ver geten. Maar dat had elk ander doelverdediger evenmin kunnen doen; ook een Keizer, een Halle, efen C.ohen niet. Het is duidelijk geble ken, dat v. d. Meulen voorloopig niet te ver vangen is. Van der Meulen speelt niet meer. Slechts eens heeft hij 't was nieenen wij in Januari of Februari H. F. C. nog geholpen, toen de doelverdediger geblesseerd raakte en hij inviel. En wii gelooven, dat hij H. F. C. ook verder zou helpen, als het noodig zou zijn. Maar overigens zal Gejus niet meer spelen. Ook niet voor het Nederlandsch elftal. Zoodat tegen Frankrijk en tegen België v. Ma'e of Keizer in het doel zal staan. Echter, wij gaan naar Italië! Wij gaan meevechten om den wereldtitel. En nu wordt de vraag gesteld: Zou v- d. Meulen voor Italië geen uitzondering willen maken? Het is bekend, dat v. d. Meulen een goed vaderlander is. Het is ook zijn liefste wensch, dat Nederland daar in Rome een zoo goed mogelijk figuur maakt. Maar hij wete bo vendien, dat bet Oranje-team daar zal moe ten vechten zonder hem, zonder hun bekwa men aanvoerder, zonder hun betrouwbaren doelverdediger, zonder hun vriend, die met Karei Loisy een prachtigen geest over het elftal bracht. Tenzij hij besluit, om voor deze enkele keer de handschoenen weer op te rapen en Nederland te steunen in den grootsten strijd, die ooit gesFeden is! Gejus v. d. Meulen kome terug slechts voor deze eene keer! Dat is de wensch van honderdduizenden Nederlanders! Korfbal. HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. Het programma van de korfbalwedstrijden van den Nederlandschen Korfbalbond voor a.s. Zondag luidt als volgt: Kampioenschap van Nederland. Koog a. d. Zaan: KZ.W.K. Kampioenschap Oost. Ie kl. Arnhem: Ekca—D.O.S. West. Ie kl. Amsterdam: D.T.V.—D D V. Oost. Ie kl. Lochem: 't Overschotje—Rapiditas. Almelo: Achilles—Wit Blauw. Noord. Ie kl. Oostwolde: DioVitesse. V West. 3e kl. B. x Amsterdam: K.C.N.K.V.K.V. K Z. speelt morgen op eigen veld reeds de reeturnmatch tegen W.K. voor het kampioen schap van Nederland. Na het succes in de moeilijke uitwedstrijd, zullen de Zaankan- ters ook nu wel in de meerderheid blijven. De kampioen van het Oosten kan morgen bekend zijn. Een gelijk spel is voor D.O.S. reeds voldoende. Ekca is echter op eigen ter rein geen gemakkelijke tegenpartij, zoodat een spannende strijd verwacht kan worden. Voor de gewone competitie vinden eveneens nog enkele wedstrijden plaats, die van weinig belang zijn en waarvoor we dan ook naar het programma verwijzen. Alleen in het Oos ten is AchillesWit Blauw belangrijk. Wit Blauw moet hier winnen om een kansje te hebben den laatsten plaats te ontloopen. Daar er voor Achilles niets op het spel staat, zijn de Kampenaren niet geheel kansloos. ONZE KORFBALLERS. Programma voor morgen. Amsterdam: K.C.N. I—K.V.K.V. I Schermerhorn: Jong Leven IK.V.K.V. III Castricum: K.V.K.V. aZ.KV. a (Z'dam) Castricum: K.V K.V. b-Z.K.V. b (Z'dam) K.V.K.V. I speelt morgen haar laatsten competitiewedstrijd tegen K.C.N. I in Amster dam. In Alkmaar werd met 5—3 gewonnen. De Amsterdammers die nog op de onderste plaats terecht kunnen komen zullen morgen zeker alles in het werk stellen om zich veilig te stellen. De Alkmaarders die met een twee tal reserves uitkomen wacht dan ook een zware taak. K.V.K.V. verschijnt met invallers voor J. Reiine en W. v Wieringen, waarvoor B. Velt huis en D Haasbroek invallen, in de volgen de opstelling: Aanval: C. Jongbloed, R. Velthuis, mevr. OffenbergSchuitemaker, S. de Jong; Middenvak: C. J. v. Beek, D. Haasbroek, demes T v. Beek en A. Dane; Verdediging: J. Offenberg, J. Groot, en de dames S. Bais en A. Hoedl Ook het derde speelt morgen den laatsten competitiewedstrijd tegen Jong Leven I in Schermerhorn en zal wel met leege handen hutewaarts keeren. De a- en b-adspiranten spelen resp. tegen Z.K.V. a en Z.K.V. b (Zaandam), voor de na- competitie. Z.K V. a en -b zijn tegenstanders die in de gewone competitie in zwaardere af- deelingen uitkwamen. De Zaankanters zullen dan ook een grootere routine hebben. Intus- schen een mooie training voor de K.V.K.V.- adspiranten. i Beginnen wij maar met dat, wat ons op het oogenblik het meeste interesseert: den extra-wedstrijd AlcmariaH.R.C. op hei E.D.O.-terrein in Haarlqm. Eenige duizenden Alkmaarders en mis schien net zooveel Helderschen zullen met de Haarlemsche bewoners een enerveerenden strijd zien tusschen twee ploegen, die onder aan gekomen zijn in de competitie, tusschen twee ploegen, die niet onderaan hooren. Dat laatste hebben wij een vorige keer ook al eens beweerd en uit de doelpuntencijfers van Alcmaria blijkt dat o.i. wel heel duide lijk. Het zal wel niet dikwijls voorgekomen zijn, dat een elftal, dat nog een gemiddelde van meer dan 1 had (doelgemiddelde dan!) op de onderste plaats staat. Dat wijst op vele nederlagen met een doelpunt verschil en op eenige flinke overwinningen. Trouwens, een puntental van 14 is ook al tijd nog heel behoorlijk en in gewone jaren bezorgde dit aantal de club een middenmoot- plaatsje. Daaruit blijkt wel, dat deze competitie uiterst zwaar is geweest. De wedstrijd, die morgen gespeeld zal worden, zal van alle spelers veel eischen. En over de uitslag valt weinig vooruit te zeggen Allereerst spreken de zenuwen bij beide par tijen een woordje mee; daarnaast is het de vraag, wat de doorslag zal geven: de tech niek van Alcmaria of de physieke kracht van H.R.C. Twee maal in dit seizoen heeft de techniek het gewonnen, verdiend gewonnen zelfs en de laatste maal nog wel onder moeilijke om standigheden. Het kan daarom wel gebeuren, dat Alcmaria een tikje rustiger speelt, juist omdat het zijn tegenstander reeds twee maal overwonnen heeft. Maar of dat nu voldoende is, om te zeggen: „Alcmaria wint", betwijfe len wij: Nog nimmer is 'n elftal zeker van de overwinning geweest; maar al te vaak zijn verrassingen genoteerd geworden. Wij weten niets; wij hopen alleen maar. Op dit oogenblik i9 ons nog niets bekend van de samenstelling van het H.R.C.-elftal wel is er gefluisterd, dat een andere opstel ling geprobeerd wordt en zelfs is er verteld, dat de spelers deze geheele week vacantie hebben gehad en dus goed uitgerust naar Haarlem gaan. Maar officieel weten wij niets. Alcmaria komt natuurlijk met de gewone opstelling in 't veld. Aan de voorhoede de taak om doelpunten te maken. Het vijftal kan dit en moet dit doen. En wat er verder gebeuren moet? Och, de spelers weten het wel, wat er van hen ge vergd wordt. En zij zullen zich geven tot het uiterste; zij zullen vechten voor het behoud van Alcmaria. En mocht dit niet gelukken morgen, welaan, dan zullen ze de komende weken doorvechten en met succes Hopen wij alleen maar, dat dit laatste niet noodig zal blijken! Wij willen besluiten met nog even mede te deelen, wat er gebeuren kan morgen. De club die verliest, moet degradatiewedstrijden spe len. Eindigt de strijd in een gelijk spel, dan moet er verlengd worden, 2 x 7K minuut. En mocht ook dan de beslissing uitblijven, dan wordt voor de tweede keer verlengd, weer met 2 x 7% minuut. En mocht ook dan de beslissing uitblijven, dan moet de wedstrijd opnieuw'worden vastgesteld. De tweede extra-wedstrijd moet echter beslissend zijn. Zou het spel weer gelijk eindigen, dan beslist het doelgemiddelde. En nu, good luck, withemden! Ensupporters, om 12.00 uur verzame len op de Paardenmarkt! Niemand blijve thuis! OM HET LANDSKAMPIOENSCHAP. In Groningen wórdt de strijd om den hoogsten titel voortgezet met den wedstrijd VelocitasAjax. Natuurlijk is Ajax favoriet en de geweldige overwinning op Heracles heeft gemaakt, dat iedereen in Ajax de a.s. kampioen ziet. Ook wij zijn van meening, dat Ajax de sterkste ploeg is van de vijf, maar tevens weten wij, hoe gevaarlijk de Velocita- nen kunnen zijn. Met enthousiasme is veel te bereiken en de Noordelijken zullen enthou siast spelen. Ajax dient dus voorzichtigte zijn en moet wel degelijk uitkijken! In Almelo ontvangt Heracles het Koog- sche K.F.C. Wij gelooven, dat de zware ne derlaag van Heracles tegen Ajax een vergis sing is geweest en daarom verwachten wij een zege der thuisclub. Wel speelt K F.C. niet slecht, maar het mist routine voor dergelijke wedstrijden. En routine is wel zeer belang rijk. o De onbekende Zuidelijke kampioen zal morgen misschien bekend zijn. Willem II en Longa vechten tegen elkaar op het veld van laatstgenoemde. Beide pc.rtijen staan precies gelijk, zoodat wij niets durven voorspellen 't Is zelfs niet onmogelijk, dat een beslissings wedstrijd noodig is Verder wordt hier en daar nog een compe titiewedstrijd gespeeld. De belangrijkste daarvan is wel Z.A.C.Richtersbleek in Zwole, waar het kampioenschap van 2A in het Oosten op het spel staat. o Voor de promotie naar de le klasse ont vangt D.W.S. in het Stadion Velox De strijd is volkomen ojaen, zoodat elke uitslag moge lijk is. Hilversum ontvangt het Rotterdnmsche R.F.C. en hier meenen wij, dat de huisciub de beste papieren heeft. In het Noorden speelt H S.C. tegen de Kooi (Joure) om een plaatsje in de eerste klasse. Zou H.S.C. eindelijk weer eens eerste klasser worden GEJUS VAN DER MEULEN KOME TERUG! Hij moet mee naar Italië! Twee keer achter elkaar heeft het Neder landsche elftal de massa in extase gebracht; de eerste keer werd België verpletterd met 9—3 en de tweede keer Ierland met 52. En beide keeren was de zege zeer verdiend, om dat het sterkste team zegevierde. De technici in ons voetbalwereldje waren het er allen over eens. dat Nederland nog nimmer zoo'n sterk elftal in het veld had gebracht. Een stelletje prachtig getrainde kerels met een uithoudingsvermogen, waar zelfs de lersche profs van gespeend bleven, een voorhoede, zoo productief en met zulk

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7