Agenda Obimenland £uchtvaact JCeck Schooi üaatste éecichtm Jkaoiitciaal Tlieuws BOTSINGEN OP GRIEKSCHE EILANDEN. Tusschen bewoners en Italiaan- sche politie. GEDENKTEEKEN MGR, NOLENS. Onthulling. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE, NIEUWE DIENSTREGELING K.L.M. DE K.N.I.L.M. NAAR AUSTRALIË? ZIJPE. LANGENDÏJK. WIERINGEN OTERLEEK. HEILOO. HEERHUGOWAARD. OUDKARSPEL. WIERINGEN. BLOEMBOLLEN MUSEUM TE LIMMEN (N.-H.). Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Schön ist jeder Tag den du mir schenkst, Marie Louise! (operette), hoofdrollen Char les Kullmann, Reva Holsey, Fritz Kampers. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Het geheim der duikboot (onderzeefilm). Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, Maandag en Dinsdag half 8, hoofdnummer Deviezensmokkelaars (sens.), hoofdrol Brigitte Helm. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Duivelskunstenaars (sens.); tweede hoofd nummer De bokskampioen (klucht). Toe gang boven 14 jaar. Maandag 16 April. 8.15 uur, café De Graanhandel, vergade ring Burger IJsclub. Dinsdag 17 April. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Eva Bonheur door Ulvadero bij haar eerste lustrum. Woensdag 18 April. 8 uur, dancing Harmonie, bridgewedstrijd voor het Crisis-comité. 8 uur, De Unie, algemeene vergadering afd. Alkmaar Bond voor Staatspensionnee- ring. 8 uur, Waakt en Bidt, zendingssamenkomst, sprekers ds. Rauws en dr. Brouwer, zen dingsdirecteuren. Donderdag 16 April. Opvoering „Zomertoerisme" door „Bil- deraijk". 8 uur, zaal Kamsteeg te Stompetoren, uit voering gymnastiekvereniging Voorwaarts. Vrijdag 20 April. 3 uur, ten huize van mevr. mr. C. A. de Groot, ledenvergadering vereeniging Tessel- schade. Zondag 22 April. 8 uur, zaal Kamsteeg te Stompetoren, uit voering gymnastiekvereniging Voorwaarts. Maandag 23 April. 8 uur, dancing Harmonie, vergadering vereen, voor ziekenhuisverpleging. Het Atheensche ochtendblad meldde, dat het op het eiland Rodos in het dorp Salachin tot botsingen is gekomen tus schen Grieksche bewoners en Italiaan- sche politie, waarbij vijf dooden zouden zijn gevallen en 25 personen zouden zijn gewond. Ook watervliegtuigen zouden aan de actie om de orde te herstellen hebben deelgenomen en eenige bommen op Salachin hebben geworpen. Oorzaak van de onlusten zou de beïnvloeding zijn geweest van de verkiezing van het gemeentebestuur door de Italianen. Ook op de andere Dodecanesos eilanden heerschte groote opwinding en de Ita- liaansche autoriteiten hebben een stren ge censuur afgekondigd. De Atheensche pers protesteert tegen het optreden van de bewoners van Salachin, doch van Italiaansche zijde is nog geen bevesti ging verkregen. TOESTAND MINISTER VERSCHUUR. Minister Verschuur zal hedenavond het Maria-paviljoen te Amsterdam mo gen verlaten om thuis verder te worden verpleegd. De minister zal nog eenigen tijd rust moeten houden. Onder zeer groote belangstelling heeft Zondag de onthulling plaats gehad van den gedenksteen, welke geplaatst is in den gevel van de Stichting van de Eerw. Zusters van Liduina aan de Prinse gracht 35 te Den Haag, als een eerbiedi ge hulde aan de nagedachtenis van mgr. dr. W. H. Nolens, die gedurende vele jaren in dit huis heeft geleefd en ge werkt. Bij de plechtige mis waren o.a. tegen woordig de ministers Deckers en van Schaik, prov. Aalberse, voorzitter van den Partijraad der R. K. Staatspartij, het bestuur van den rijkskieskring 's Gravenhage, eenige Tweede Kamer leden, luitenant-generaal van Munnek- rede, kolonel baron van Voorst tot Voorst en kolonel Verberne. De H. Mis duurde ongeveer een uur; de zuster van de H. Liduina voerden de Mis meerstemmig uit. Tegen drie uur in den middag verza melden zeer vele belangstellenden we derom in een der vertrekken van de Stichting aan de Prinsengracht. Zoo goed als alle autoriteiten, welke de H. Mis hadden bijgewoond, waren ook toen weer aanwezig. Na deze rede werd het doek, dat den steen aan de oogen van het publiek ont trok, door den secretaris der Kiesver- eeniging, weggetrokken, waarna de ge denksteen aan de H. Carolus Borro- meusstichting werd overgedragen. De gedenksteen is van groen seijeniet en is vervaardigd door den steenhouwer J. F. Hinfelaar. In het steen is gebeiteld: „Hier woonde en werkte van 1910 tot aan zijn dood in 1931 Mgr. Dr. W. H. Nolens. Na afloop van de plechtigheid op de Prinsegracht had een bijeenkomst plaats in de groote zaal van Amicitia, waar temidden van een eenvoudige bloemver- siering het borstbeeld stond van mgr. Nolens, door den beeldhouwer Toon Du- puis ter beschikking gesteld. Nadat de heer Feber de bijeenkomst met den Christel ijken groet had ge opend, zong het zangkoor der parochie van de H.H. Antonius en Lodewijk, on der leiding van den heer F. Haring „Tu es Petrus" van Giesen. Het woord was daarna aan professor mr. Aalberse, die een herdenkingsrede over den ontslapen staatsman hield. GERAAMTE GEVONDEN. Eenige arbeiders van de gemeentelijke werkverschaffing in de Zevenbergscheheide tc Oss hebben een geraamte gevonden. Het ge raamte bevond zich ongeveer een meter on der den grond. Men veronderstelt, dat het van een vrouw moet zijn geweest. De schedel was met lang haar bedekt. De arbeiders heb ben de politie van de vondst op de hoogte ge steld GEHEIME ZENDER ONTDEKT. Door de politie te Enschede is in samen werking met ambtenaren van de P.T.T. in een perceel aan de Deurnongerstraat een ge heime zender in beslag genomen. De politie kwam de woning binnen, terwijl de uitzen ding in vollen gang was. Gelast werd dat de uitzending doorgang zou vinden tot een der ambtenaren door middel van een draagbaar ontvang-apparaat zich ervan had overtuigd, dat men hier inderdaad met den langgezoch- ten Twentschen geheimen zender te doen had. Het toestel, dat behoort aan J. S. te Al melo, werd voortdurend verplaatst. Alles is in beslag genomen, terwijl tegen den eige naar procesverbaal is opgemaakt. CONTINGENTEERING. Cement. Naar ons 'ter oore komt hebben er in den laatsten tijd onderhandelingen plaats gehad tusschen de groepen van Nederlandsche, Duitsche en Belgische belanghebbenden bij de cementindustrie. De Nederlandsche groep wenschte een regeling te treffen, waarbij een zekere stabiliteit op de binnenlandsche markt werd verzekerd en er voor gewaakt werd dat de Nederlandsche industrie door het buiten land verdrongen zou worden. Deze onderhan delingen hebben niet tot het gewenschte re sultaat geleid. In verband hiermee is de re geering ertoe overgegaan den invoer van ce ment van alle soorten te contir enteeren. Dit K. B. zal hedenavond in de Staatscourant worden gepubliceerd. De invoer zal slechts zijn toegelaten tot een gewicht van 50 pCt. van het gemiddeld gewicht der ingevoerde hoeveelheden in 1931 en 1932. Badkuipen en closet-reservoirs. De Staatscourant van hedenavond zal eeg K.B. bevatten, waarbij de invoer van gegoten of geëmailleerde badkuipen en closet-reser voirs wordt gecontingenteerd voor den tijd van 8 maanden (1 April tot 30 November) op 50 van het gewicht der in 1932 inge voerde hoeveelheid HERDENKING VAN DE KONINGIN-MOEDER. Door den senaat van de Universi teit van Amsterdam. De senaat van de universiteit van Amster dam hield hedennamiddag in de Aula van het Universiteitsgeouw een openbare verga dering, waarin de hoogleeraren Brugmans en Theissen een herdenkingsrede uitspraken, gewijd aan de nagedachtenis van de ko ningin-moeder. VERKEERSONGEVALLEN. Motorrijder zwaar gewond. Gisteravond is in het tuindorp te Haren bij Groningen de motorrijder ten B. uit Nieuwe Pekela in snelle vaart door het verkeerd ne men van een bocht tegen een auto gereden. Hij kreeg een zware hersenschudding, een gecompliceerde beenbreuk, een verbrijzelde knieschijf en tal van hoofdwonden. Hij is naar het academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. De duorijder, die op den kap van den auto terecht kwam, werd slechts licht gewond. KORTE BERICHTEN. In een der zalen van Artis werd Zater dagmiddag de jaarvergadering gehouden van het Kon. Ned. Aardrijkskundig Genoot schap. De Kwartel (thuisreis) is te Djauk geland. Wij ontvingen een exemplaar van de zomerdienstregeling 1934, welke met in gang van het vertrekken van de machi nes van 2 en 3 Mei a.s. resp. van Batavia en Amsterdam, van kracht wordt. Zooals uit deze dienstregeling blijkt, wordt thans de afstand Amsterdam— Batavia en omgekeerd in 7M dag gevlo gen, d.w.z. in korteren tijd, dan ooit te voren de regelmatige dienst op Indië werd uitgevoerd. Deze versnelling in het tempo woidt gevonden door de verlenging van de eerste drie resp. laatste drie dagtrajec ten. De praktijk heeft n.1. uitgewezen, dat op het traject AmsterdamJask en omgekeerd gedurende de zomermaanden het weer zeer goed is, zoodat eventueel op deze trajecten gedeeltelijk bij nacht zal kunnen worden gevlogen, indien tegenwind of een andere oorzaak ver traging heeft doen ontstaan. De „Java-Bode" verneemt blijkens een Aneta-bericht aan het Hbl., dat de direc tie van de K.N.I.L.M voornemens is een der Indische luchtlijnen, waarschijnlijk de lijn Batavia—Soerabaja naar Austra lië door te trekken, zoodra de Imperia, Aairways de route op Amtraiië zullen bevliegen. Het blad meldt, ca* de heer P.esman geen concessie van Australië heeft kunnen verkrijgen, doch dat wel dezelfde lijn kan worden bevlogen, zoo dra daaroop eenmaal iie Impetal Aair ways een dienst heeft geopend Door het classicaal bestuur is de Ned. herv. kerk te Oterleek thans ingediend bij de ring Alkmaar. De volgende leerlingen uit Zijpe zijn ge slaagd voor het diploma der Handelswinter- avondschool te Schagen: G. Jongsma en W. Blaaubcer te St. Maartensbrug, J- Bosman en A. Ligthart te Schagerbrug, J. van der Oord en J. Oostwouder te 't Zand. In de gemeenteraadszitting te Zwaag werd mededeeling gedaan van een besluit van Ged. Staten, waarbij met ingang van 1 Mei 1934 de openbare school aldaar wordt opgeheven. B. en W- stellen den raad voor tegen dit besluit bij de Kroon in beroep te komen ,welk voorstel werd aangenomen. ALS DE SCHOOL TEGEN DEN WIL DER OUDERS WORDT OPGEHEVEN Te Oudendijk onder de gemeente Woudri- chem is een vereeniging opgericht met aan vankelijk 55 leden, weFke ten doel heeft de noodige stappen te doen om te komen tot.op richting van een bijzondere neutrale school voor gewoon lager onderwijs aldaar, indien de openbare lagere school, tegen welker op heffing bij de Kroon beroep is aangeteekend, ook in hooger beroep worat opgeheven. Het vereischte aantal leerlingen voor de oprich ting van de school is aanwezig. (Ongecorrigeerd.) HEIDEBRAND TE SOMEREN. Hedennacht omstreeks 3 uur was de brand gebluscht. Naar schatting zijn ongeveer 300 tot 400 H.A. heide afge brand. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Uit de voorlezing van de verklaring van getuige-deskundige luit. ter zee le klasse jhr. H. T. v. Foreest bij de voortzetting van de behandeling der zaak van de officieren van de Zeven Provinciën bleek, dat deze ge tuige-deskundige van ooixleel was, dat het niet direct zenden van hulp als een tekort koming van de landmacht moet worden be schouwd. Ofschoon de gewestelijke mili taire commandant in de sociëteit tegenover de officieren beloofde, onmiddellijk hulp te zenden, arriveerden de karabijnen eerst te half vier, waardoor kostbare tijd om de muiters te kunnen overrompelen, verloren ging. Herovering van de Zeven Provinciën was, indien de muiters waakzaam waren, practisch uitgesloten, doch het was zeker mogelijk tot hei schip door te dringen ver moedelijk tot de brug en de machinekamer, hetgeen te zanten met het onklaar maken van de stuurinrichting een belangrijke moreele verzwakking van de muiters zou hebben be- teekend. De voorlezing had vervolgens plaats van het verhoor van den eersten officier Meyer, betreffende het belangrijke punt of de heer Fels in de hut van den commandant in pre sentie van den heer Meyer orders heeft ge vraagd, waarop de commandant Eykenboom zou hebben gezegd, niet te schieten en geen bloedbad aan te richten' en de le officier Meyer zou hebben gezegd: „Wij zullen niet doen als op de „Koningin Regentes". De heer Meyer herinnerde zich dit achter blijven in de hut van den commandant en het vragen van orders niet. „Wellicht speelt den 'heer Fels het gebeurde aan boord van de „Koningin Regentes" door het hoofd". Beklaagde luit. ter zee eerste klasse Fels begreep niet, dat getuige Meyer een en ander heeft kunnen vergeten en handhaafde zijn verklaring. Hoewel de winter gepasseerd is, staan bij de agentschappen der arbeidsbemiddeling alhier nog 180 werkzoekenden ingeschreven, namelijk: 150 landarbeiders, 19 steenzetters, 4 bloemistknechts, 3 timmerlieden, 1 wagen maker, 1 heiwerker, 1 schipper en 1 lijnwer- ker. Bij beschikking van den minister van sociale zaken zijn de werkverschaffingen (staatsboschbeheer en Wieringermeerpolder) voor deze gemeente verlengd tot 3 Juni a.s. PETTEN. Vanwege de afdeeling „Zijpe-Callants- oog" van het Witte Kruis is een verband- trommel geplaatst in de nieuwe jeugdher berg alhier. De opbrengst van de Emmabloemcollecte was totaal 181.99, n.1. te Oudkarspel 34.20y2!, Noordscharwoude 38.47, Zuid- scharwoude 45.10 en te Broek op Langen- dijk 64.21 V,. De groote schutsluis in den Afsluitdijk te Kornwerderzand zal wegens daaraan te verrichten onderhoudswerken vanaf 17 April a.s. 6 uur tot 18 April 18 uur gedeeltelijk ge stremd zijn. Schepen met een draagvermogen van uiter lijk 600 ton zullen door de kleine schuitsluis geschut kunnen worden. Blijkens mededeeling van den directeur- generaal der Zuiderzeewerken, zal met in gang van 16 April a.s. de schutsluis en voor zoover het scheepvaartbedrijf zulks noodig maakt, ded raaibrug te Den Oever tot nadere aankondiging zijn opengesteld, van 5 tot 21 uur. Terwijl de bouwer Kuilboer met een op geladen wagen riet bij de brug neer reed, brak de achteras. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor.. LIMMEN. De Ver. Ziekenzorg hield Vrijdagavond haar jaarvergadering in het parochiehuis. Tevens herdacht men het 10-jarig bestaan De jaarverslagen werden goedgekeurd. De De ontvangsten waren (batig saldo 2621.40 inbegrepen) 3214.46, de uitga ven 1593.06, saldo 2658.25. Door het groote saldo was den leden 3 maanden vrij stelling van contributie gegeven. Aan 30 le den waren 425 verpleegdagen gegeven. De vereeniging, 10 jaar geleden opgericht met 37 gezinnen, telde thans 205 gezinnen met 1085 leden. Pastoor Wo'f uitte woorden van dank en feliciteerde de \ereeniging. Voor wat zij heeft verricht zijn spr. woorden te zwak. Daarvoor zal God ziin loon niet onthouden De voorzitter bracht den pastoor dank voor zijn vriendelijke woorden. Ook bracht spr. dr. van Oppen dank voor zijn medischen steun en als advisceurvan de bond. De heersn Ja:. Kirr.man en J. Nuijens Pzn. werden herkozen en als nieuwe bestuursleden) uitbreiding be stuur) C. Molenaar en D. Valkering Jzn. Daarna gaf dr. van Oppen een toelichting op de wijziging en aanvulling reglement. Door deze aanvulling, die werd goedge keurd, krijgt het bestuur de bevoegdheid, om een controleerend geneesheer aan te wijzen. Nog werd besloten om personen boven de 60 jaar als leden op te nemen tegen een con tributie van 8 cent per week. Aan het einde der vergadering vroeg en kreeg het bestuur de bevoegdheid om tot het einde van dit jaar ontheffing van contributie te regelen. Daarna sluiting. De 25-jarige J. K- is, na een kort maar hevig lijden aan nekkramp overleden. *De heer P. de Jager heeft door drukke werkzaamheden bedankt als lid van het Burgerlijk Armbestuur. "Het bestuur van den Nationalen Oranjebond, afd. Heiloo, heeft besloten omb door de nationale rouw met den verjaardag van prinses Juliana, geen feestelijkheden te organiseeren. *Door kwajongens ,die dit jaar een manie hebben om alles te vernielen en stuk te gooien, zijn de reflectoren bij de overwegen stuk gegooid. Men is er in geslaagd om een jongen, een zekere Houtenbos van Kapel, te betrappen en aangifte is gedaan. Het is droevig hoe de vernielzucht hier bot viert. In de muzieknis zijn alle dikke ruiten ver nield. Bij het veilingsgebouw zijn ook telkens en telkens de ruiten het mik punt der baldige jeugd. Het is te hopen dat de ouderen, die het kattekwaad zien bedrijven, eens flink optreden of het aan de politie bekend maken. *In het bestuur van den polder „Het Maalwater" is tot secretaris benoemd de heer A. J. Koppes. De R.K. Volksbond hield Vrijdag avond een druk bezochte ledenvergade ring in de bibliotheek. De voorzitter, de heer P. J. Kraakman, opende met den Christelijken groet en heette welkom den heer Slingerland, vrijegestelde van den bond. De heer van Slingerland hield een rede over het Socialisme van de beteekens. Voor ons katholieken is noodig dat wij eerst het geestelijke en daarna het tijde lijke verzorgen. In behandeling kwam de beschrij vingsbrief. Bij het voorstel Enkhuizen, die geen cumilatie van ambten en pen sioenen wil, kwam de heer Slingerland los. Naast zijn salaris als vrijgestelde heeft hij als wethouder van Alkmaar ook nog 1500 per jaar. Dat is cumila tie. Spr. wilde dat niet ontkennen. Aan het wethouderschap is niet zooveel werk verbonden, dat zijn werk voor den bond er schade van lijdt. Bovendien heeft hij zijn vrijen Zaterdagmiddag. Zoo lang zijn werk voor den bond er niet onder lijdt, kan men geen bedenking maken. De vergadering maakte echter het voor stel Enkhuizen tot de zijne en oordeelde dat in dezen tijd zeer zeker de cumilatie uit den booze is. Aan het bestuur werd overgelaten om een afgevaardigde te benoemen. Tot bode werd uit een 30-tal sollici tanten benoemd mej. Rolie, tegen een vergoeding van 110.per jaar. De voorzitter zeide dat 17 September 1935 de afdeeling haar 15-jarig bestaan viert. Spr. had dan graag een nieuw vaandel en een bijeenkomst. Kapelaan Herzberg installeerde een 20-tal nieuwe leden. Bij de rondvraag kwamen interne za ken naar voren. Daarna sluiting. Voor de woning van den postambtenaar de Vries een feestelijk versierde poort op het bruggetje, dat toegang geeft tot het woon huis, bij het andere bruggetje, toegang ge vende tot het kantoor, de vlag halfstok. Uit de rede van pastoor de Meulder, voor zitter van de feestcommissie uit de burgerij, die Zaterdagmiddag den scheidenden post kantoorhouder huldigde, leerden we dat het laatste het symbool was van de gevoelens, die werden opgewekt door het heengaan van den algemeen geachten jubilaris. Spr. trok een lijn, die naar hij zei, echter niet algemeen opging, want kijkt de burgerij bij het hooren van het woord ambtenaar niet altijd even vriendelijk, als men dit woord hoorde in ver band met den heer de Vries, dan riep het ge dachten op aan noesten, onverpoosden arbeid en een altijd ten dienste staan der gemeen schap op een manier, die ieders ontzag en eerbied afdwong. Hieruit verklaarde spr het groote succes met de oproep aan de burgerij In verband met de tijden had het comité gemeend niet bij iedereen te moeten komen om een bijdrage, doch spontaan had men ge hoord: Jullie vergeet mij toch zeker ook niet Als zoo gegeven wordt, zei spr., dan is de taak van een comité een dankbare Jrpr, me/noreerde den langen tijd, dien de heer de Vries zoowel als bode als kantoor- houder achter den rug had, doch meende er op te moeten wijzen, dat de verdienste van faVne" nietJ'ffthetJanRen tijd vervul- len van e enbepaald ambt, doch in de ma nier, waarop een ambt vervuld wordt. Na ook nog gewezen te hebben op de ma nier, waarop hij in zijn zeer drukken werk kring altijd terzijde gestaan werd door zijn gade, deelde men den jubilaris mede, dat men den dank van de burgerij het best had meenen te kunnen vertolken door het aanbie- den van een klok, waarvan de grondslag nog lang zou kunnen herinneren aan het ambt van de klok, dat door het echtpaar zoo lang was waargenomen. Hierna werd een staande klok aangeboden, benevens een prachtig bloemstuk. Zeer ontroerd dankte de heer de Vries, ook namens zijn echtgenoote. Nog werd het woord gevoerd door den heer Steur als vriend, die in eenige dichtre gels van zijn gevoelens blijk gaf. Hierna bood het bestellerspersoneel ook namens de hulpbestellers bij monde vin den heer Boekestein een schilderij aan, voorstel lende het postkantoor met op den achter grond het raadhuis. De heer Boekestein wees er op, dat het plaatsen van een vlag halfstok voor een huis, waarin feest werd gevierd, eigenlijk vreemde gedachten moest opwekken. Vreemd was het echter niet, als men wist de gevoelens van de bestellers, die een geacht en gewaardeerd principiaal zagen heengaan, die te allen tijde met een juist woord er op wist te wijzen, dat van iedereen trouwe plichtsbetrachting werd verwacht doch die daar bij altijd mensch bleef in oen besten zin van het woord. Epr. dacht terug aan de dagen, toen de heer de Vries uit het bestellerscorps werd ge nomen en tot hoofd gesteld over degenen met wien hij als gelijken had omgegaan. Dat ge lijke omgaan was echter gebleven, de gemoe delijkheid was gebleven. Het kantoor-Zuid' bleef een plaats, waar men graag was. Ook aan de kantoorhoudster bracht den heer Boekestein dank op de manier, waarop zij in drukke dagen de spanning voor eenige oogenblikken had weten te breken door een verversching, vergezeld van een vriendelijk woord. Voor vele ouden uit onze gemeente zijt gij nog altijd ongedwongen „Peter en Duvr, Dat zegt het meest over de manier, waarop door U dee vrhooging in rang werd vervuld. Hierna werd nog het woora genomen door den heer de Jong van den Basserweg, die sprak als oud-vriend, terwijl door den heer van Kampen, postkantoorhouder te Sint-Pan- cras, werd gewezen op de manier waarop en de kringen waaruit de bestellers werden gere- cruteerd. Spr. wees op de verandering, die er plaats vinat, als men vanuit het vrije bestellers leven plots op een kantoor wordt gezet en de tact, die er bovendien nog vereischt wordt, als men dan over collega's wordt gesteld, wiens gelijke men langen tijd geweest is. Laten we volstaan met te vermelden, dat het den geheelen middag een komen en gaan was uit alle kringen der burgerij en dat den dag besloten werd met een genoeglijTc samen zijn van het personeel onderling. *De opbrengst der gehouden „Emma- bloem" collecte was voor deze gemeente 35:20, voor Noordscharwoude 38.47, voor Zuidscharwoude 45.10, voor Broek op Langen dijk 64.21. Sedert geruimen tijd is een daartoe te Wieringen ingestelde commissie doende te trachten een jeugdherberg te stichten. Men acht het n.1. voor de trekkers over den afsluitdijk een te lange route indien bijv. in één dag de afstand Noordhol- landsche zeereep-Friesland of omge keerd zou moeten worden afgelegd. Als pleisterplaats acht men Wieringen uitermate geschikt. De plannen tot aan koop eener ruime dubbele ingenieurs villa te Oosterland in het M.U.Z.-park, welke door den afloop der Zuiderzee werken thans ledig staat, nemen vastere vormen aan, zegt De Grt. De Nederland sche Jeugdherberg Centrale is over den aankoop met eigenaresse onderhan delende. De heer G. Kluft te Heiloo schrijft ons: Het zal ongeveer een jaar geleden zijn, dat op initiatief van de heeren N. Blok ker en van Stijgeren te Heiloo en P- Boschman te Limmen, besloten werd tot oprichting van een: Museum voor de bloembollenteelt. Doel was om daar door een juist overzicht te kunnen ge* ven van den geheelen toestand en wer king in het vak. Door welwillende medewerking van burgemeester, wethouders en raadsleden van Limmen werd daarvoor een niet ge* bruikt lokaal der openbare school be schikbaar gesteld. Daardoor werd de g®" Iegenheid geopend, met de voorberei dende werkzaamheden een aanvang te maken. Onmiddellijk stelden genoemde heeren zich in verbinding met oudere en jongere vakmannen, enin een korte spanne tijds werd hun streven met een prachtigen uitslag bekroond 1 i Van Noord tot Zuid kwamen 'nz?T dingen van: werktuigen, boeken, tijo* schriften, brochures enz. enz. in grooten getale binnen. 1 Uit alles blijkt dat, gezien de buiten* gewone belangstelling en medewerkfj1»' aan zulk een Museum een lang gevoel behoefte bestond. Men voelde als 't wa in de bollenwereld dat hier iets we opgericht van blijvende waarde, w** elke vakman zijn kennis kan uitbreid en zijn geheugen kan opfrisschen. Ik heb in den aanvang gezegd: 0IJg.g veer een jaar geleden... en nu, he een genot in het Museum eens ron'a kijken en te snuffelen. Alles i® n,u een nummerd en ingeschreven, zoodat ?eer gemakkelijk overzicht direct worden verkregen. Een eeresaluui e. den heer Boschman voor deze bune 6 wone prestatie. .arSt- Het plan bestaat dit Museum jn daags te openen. Het is het ®erhloe] Nederland, dat op het gebied van bollenteelt is ingericht.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2