AmstecdaMsche S&eucs Stad en Omgeving. Weec&ecicht Ongebonden Stukken JCunst en Wetenschap jttucgeclijkeStand Mackt&ecichten. W1» ENKHUIZEN. Diefstal van aardappelen. STOMPETOREN. NIEUWE NIEDORP (Maart). van Maandag 16 April 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden tei Wis 31%« 13ift naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 April. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769,0 mM. te Marseille. Laagste barometerstand 735,3 mM. te Torshavn. Verwachting, geldig tot den avond van 17 April: Zwakke tot matige zuidoostelijke tot zuid- westelijken wind, meest licht tot half bewolkt; droog weer behoudens kans op regen; warm overdag. Weerov»rZjcht. De depressie in het westen heeft zich in noordoostelijke richting verplaatst en de hooge druk uit Scandinavië is verdwenen, ter wijl op het vasteland de hooge druk zich verder ontwikkelde. De Föhn-achtige zuide lijke luchtstroomen hebben de temperatuur in onze omgeving plaatselijk sterk doen stijgen, zoodat gisteren te Maastricht reeds 27 gr. werd bereikt en de vorst nu ook wel uit Noord-Scandinavië verdreven zal worden. In Schotland stormt het uit 't zuidwesten, aan de Noorsche kust uit het zuiden. Op IJsland valt sneeuw bij koude noordenwinden. Zuid- Frankrijk en Zwitserland hebben windstil weer met een vrij koelen ochtend, maar groote warmte overdag. Regen viel alleen op de Britsche eilanden en in Scandinavië. In ver band met de nadering van een nieuwe de- pressie in het zuidwesten is voortduren van het warme weer met slechts geringe onweers kans waarschijnlijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.28 uur licht op! In het najaar werden cp een stuk Ir.nd gelegen aan den Omgelegden Burg wal ten nadeele van D. Vv circa 500 K G. aardappelen ontvreemd, pians is het de politie gelukt de daders op te sporen. Tegen een tweetal personen uit deze ge meente is deswege procesverbaal opge maakt. Een gedeelte der aardappelen werd in een sloot terug gevonden. Deze waren echter uit den aard der zaak reeds waardeloos. HOORN. De agent van politie alhier, J. van Duijvenvoorde, is benoemd tot buitenge woon veldwachter dezer gemeente. 'Eenige weken geleden werd er uit den stal van 't café Kamsteeg een rij wiel ontvreemd. Op den morgen der ver missing vond zijn buurman, de smid G., voor zijn smederij, een oud rijwiel waar van de eigenaar no:it is komen opdagen. Het vermoeden bestond dat de dief hier een goede ruil gedaan had. Nu is er echter in den nacht van Vrij dag op Zaterdag uit de schuur van den heer N. K., die een paar huizen verder woont, een heerenrijwiel en een rijwiel- merk gestolen. In deze schuur stonden drie rijwielen en het beste werd meege nomen. De dief liet wederom op dezelfde plaats als bij den vorigen diefstal, een oude fiets achter. De politie heeft de zaak in onderzoek. DE DIRECTIE VAN DE SCHAGER COURANT. Wij hebben Zaterdag reeds gemeld, dat de heer H. de Raat alhier met ingang van 1 Jan 1935 benoemd is tot directeur van de Schager Courant. Dit blad meldt, dat tevens de heer J. Keesman te Schagen als zoodanig be noemd is. De heeren P. Trapman en K. Kerkmeer, die tegen bovengenoemden datum hun ont slag als directeuren hadden aangevraagd, werden tot commissarissen benoemd en blij ven dus in die functie aan de vennootschap verbonden. OUDE MAN TE WATER. Gistermiddag omstreeks half vier ge raakte een ongeveer 70-jarige fietser voor de chocoladefabriek van Ringers door een te korte draai naar het brug getje, in de sloot, vele vriendenhanden hielpen het oudje op het droge, zoodat hij er met den schrik en een nat pak van af kwam. PRETTIGE ZONDAG. Zaterdagmorgen heeft de politie een manspersoon aangehouden, die gesigna leerd stond in het Algemeen Politieblad tot het ondergaan van 3 dagen hechte nis. Hij is naar het Huis van Bewaring overgebracht. LOONTJE KOMT OM ZIJN BOONTJE Door een 17-jarig jongmensch is gis teravond een vrachtauto van de Paar denmarkt weggenomen, waarmede hij een ritje wilde maken. Op den hoek DoelenkluftKoningsweg botste de be stuurder tegen het zich aldaar bevin dend kaaspakhuis aan, waarop hij ijlings de vlucht nam Door de politie is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor het theoro ti- ch tandheelkundig examen le gedeel te onze vroegere plaatsgenoote mej. S. P. Zeeman. HET DAGELIJKSCH RECEPT. Tegen een persoon is gisteravond ter zake openbare dronkenschap door de politie procesverbaal opgemaakt. De man is ter ontnuchtering in bewaring gesteld aan het bureau. WAARSCHUWING. De burgemeester van Lonneker geeft in overweging geen relaties aan te knoo- pen met de z.g. Bouw- en Exploitatie- Maatschappij „Alaska", Lipperkerk- straat 69 aldaar Reeds verschillende personen zijn de dupe geworden van de handelingen van den persoon, die zich directeur noemt van die instelling Tot voor kort oefende hij zijn praktijken uit onder voorgeven dat hij directeur was van het assurantie-huis „Fortuna". K. N. A. C. VEILIGHEIDSLAAN. Wie wil helpen? De bekende K.N.A.C.-veiligheidslaan zal ook te Alkmaar aan automobilisten gelegen heid geven hun auto's te laten onderzoeken en mede te dingen naar den bekenden wim pel. In de week van 25 tot en met 28 April a.s. zal zulks geschieden op de Juliana van Stol berglaan. De K.N.A.C., die dezen nuttigen arbeid geheel belangeloos verricht, terwijl aan het onderzoek voor de automobilisten geen kosten verbonden zijn, heeft hiervoor eenige hulp noodig in den vorm van eenige handige en geschikte dames en heeren of jongelui, een acht-tal, die bereid zijn belan geloos ter plaatse hunnen medewerking voor administratieve werkzaamheden te verleenen. Wie hiertoe bereid is, wordt verzocht zich dezer dagen te melden bij den commissaris van politie aan het Bureau van politie in de Langestraat alhier. AANBESTEDING. In het Paviljoen „Kinheim" werd heden door de N.V. Ned. Mij. voor Zwembaden- bouw aanbesteed: „Het bouwen van een open zweminrichting met betonnen bassins en be komende werken", waarvan de opbouwing voor 15 Juni moet plaats hebben. Ingekomen waren 15 biljetten. Ingeschreven werd als volgt: P. Smit te Alkmaar 50.980 Koppen en Zoon te Alkmaar 51.400 J. de Jager te Bilthoven 54.540 P. Bot te Heerhugowaard 55.324 N.V. Aannemers Maatschappij v.h. J. de Wilde te Gouda 55.680 N.V. Aannemers Maatschappij W. Geels te Aardenhout 57.089 Doedens en Schilder te 't Zand 58.887 N.V. Aannemers Maatschappij „N.- Holland" te Heemskerk 60.000 Firma J. Heeksma te Harlingen 61.980 N.V. Aannemers Maatschappij v.h. Malsen en Hamstra te de Rijp 68.039 Joh. H. Kos te Amsterdam 68.151 J. Moeijens en Harskamp te Obdam 70.900 H. Ahrends te Drongrijp 74.947 T. Hollander te Amersfoort 83.800 R. Groenenberg te Amersfoort 91.600 De raming bedroeg 47.000. De gunning wordt Vrijdag bekend gemaakt. ELECTRISCH LASSOHEN. De laschgelijkrichter, aldus de heer S. G. P. de Lange van de N.V. Philips' fabrieken, die sprak voor genoodigden in de Ambachts school te Alkmaar, heeft zijn ontstaan te danken aan de geleidelijke ontwikkeling van de oxyd-kathode gelijkrichters, welke op hun beurt hun opkomst weer danken aan de radio. De werking van den gelijkrichter is te ver gelijken met die van een fietspomp; bij de laatste wordt de lucht slechts in één richting door het ventiel in een band geperst, bij een gelijkrichtbuis gaat de electrische stroom slechts in één richtingen. De belangrijkste onderdeelen van den ge lijkrichter zijn: de transformator, die wissel stroom transformeert in een hoogere of lagere spanning en een gelijkrichtbuis, die als ventiel werkt en dezen getransformeerden wisselstroom slechts in één richting doorlaat, tngevolge waarvan men dus gelijkstroom krijgt. Op dit principe berusten alle gelijk richters, ook de Philips laschgelijkrichter. Was de eerste door Philips gebouwde ge lijkrichter bedoeld voor het laden van een radio-accu met een stroom van 1,3 A., thans worden gelijkrichters geleverd voor alle stroomsterkten en spanningen, die liggen tus- schen 0.52000 A. bij gelijkspanningen van 110/220 V. Deze gelijkrichters worden vooral toege past voor het laden van batterijen, het voeden van magneten, koolspitsen van booglampen, bekrachtiging van relais, het voeden van ge lijkstroommotoren, enz. Een van de nieuwste toepassingen is de lasch-gelijkrichter. Spreker lichtte een en an der toe met behulp van projectieplaatjes, waaruit o.m. duidelijk bleek het verschil in rendement tusschen omvormers en gelijkrich ters. Spreker zette vervolgens uiteen, waarin het pnncipieele verschil bestaat van een laschgelijkrichter ten opzichte van etn lasch- transformator en een laschomvormer. Als bijzonderheid kwam hier naar voren, dat de transformator, die in den laschgelijkrichter wordt gebruikt, niet op twee phasen van het net wordt aangesloten, maar op drie phasen, zoodat een symmetrische belasting wordt ver kregen, tengevolge waarvan geen bezwaren fe verwachten zijn van de Prov. en Gem Electr. Bedrijven. Bovendien is daardoor dit toestel zeer goed voor karweiwerk te gebrui ken. Daar het apparaat wel de voordee' -m den laschtransformator enwan den I vormer heeft, geeft de laschgelijkricht. n zeer constante en soepele boog, d.w.z de stroomsterkte past zich bij elke verandering van de booglengte onmiddelijk aan, waar door de kans, dat de boog afspringt, gering is en waardoor het vlugge leggen van een ge lijkmatige laschrups bevorderd wordt. De stroomsterkte van den laschgelijkrich ter is regelbaar in 38 trappen tusschen 25 en 200 Ampère. Behalve dit toestel werd ook nog een klei ner apparaat besproken, n.1. de z.g. laschge lijkrichter voor carosserie-bouwers en auto garages, voor het lasschen van plaat vau 0,5 mm.-4mm., regelbaar tusschen 1880 A. Na afloop van deze lezing werd eerstge noemd toestel gedemonstreerd, waarbij de toehoorders zich konden overtuigen van de gunstige eigenschappen van dit Philips' product^H^H (Bunen veraniwoo'ileiiikheia van CU Redactie. De- opname ut ae rubriek, geenszins dat de redactie er mede irutemtl Alkmaar, 16 April 1934. Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw veel gelezen blad voor he. onder staande. Bij voorbaat vriendelijk dank. In de laatst gehouden raadsvergade ring kwam te 6prake het plan nieuwe brug in de Noorderkade, over de oude- Hoornsche vaart en het maken van een doorvaart door de bouthaven van de firma Bierdrager en het verbreeden van de nieuwe Hoornsche vaart en verder om mogelijk te maken dat schepen tot een maat van 200 ton daar kunnen varen. Terecht maakten eenige raadsleden bezwaar tegen dit plan met het oog op bet uitzwaaien van schepen van 200 ton ui' de nieuw te maken brug, om in de V'esche brug te kunnen komen. Zeer vele malen heb ik gezien hoe moeilijk het was voor schippers van schuiten van 50 ton en kleiner zelfs, om, wanneer de watermolens aan de Zeswie- len maalden, of bij sterken noordelijken wind, hun draai te maken, uit de brug over de Hoornsche vaart, het kanaal in. Zeer dikwijls heb ik gezien dat de schui ten dan vlak langs den wal aan de over zijde terecht kwamen en men soms de stootballen moest uithangen, aangezien de schuit tegen de schoeiing aan de overzijde aanbotste. Hoe nu een schip van 200 ton uit de nieuw te maken brug bij spuistroom van de molens en bij noordelijken wind zijn draai moet nemen om in de vlak naast deze nieuwe brug gelegen Friesche brug te komen, is mij een raadsel. Evenzoo zal de invaart in die nieuwe brug en het varen door de houthaven naar de Hoonsche vaart met een schip van 290 ton, een geweldige stuurmans kunst vereischen. Eigenlijk is dit heele plan mij een raadsel. Immers er zal een nieuw kanaal komen Omval—Huigendijk. Als dat er is zal de Hoornsche vaart immers wel zoo goed als niet meer bevaren worden. De hoofdzaak van de scheepvaart door de Hoornsche vaart gaat, noordelijk van den Huigendijk en zuidelijk van Alk maar, dus die neemt als route het kanaal OmvalHuigendijk en de enkele kleine schuiten welke uit Alkmaar of uit het kanaal van de richting Koedijk komen, die kunnen ook zorider verlet, gebruik maken van het kanaal OmvalHuigen dijk, zoodat de Hoornsche vaart bijna geheel buiten gebruik kan komen voor de scheepvaart. 't Is nu toch geen tijd om zoo'n kost baar werk uit te voeren, terwijl dat in de naaste toekomst waardeloos zal zijn. Een ernstige vraag is zelfs of er met het oog op het geweldig toegenomen vrachtautotransport, sedert het kanalen- plan is opgemaakt, nog wel behoefte is aan nieuwe kanalen en of de nieuwe kanalen, zoo ze er komen, voor Alk maar niet eerder verlies dan winst zul len brengen. Ik vermeen dat het onderhavige voor stel in de gegeven omstandigheden het beste is op te lossen door het vernieuwen van de in zeer slechten toestand ver- keerende brug over de nieuwe Hoorn- schevaart in de Noorderkade en de Hoornsche vaart te laten zooals die is met het oog op het te maken kanaal OmvalHuigendijk. Met dank voor de plaatsing. J. N. DE VEREENIGDE ZANGERS. Jubileumconcert. 't Was bijna half negen toen de voorzitter van genoemd mannenkoor in de zaal van 't Gulden Vlies allen welkom heette die geko men waren om het 25-jarig bestaan van het koor te herdenken. Na gememoreerd te heb ben dat het koor zich ondanks moeilijke tijden 25 jaar heeft weten staande te houden, wat voor Alkmaar een bizonderheid genoemd mag worden, deelde spr. mede dat felicitaties ingekomen waren van burgemeester van Kin schot, Toonkunst, het dubbelmannenkwartet Zand en Vriendschap, den heer Al, (die in 't bizonder door spr. bedankt werd) en later nog van Corn. Jonker. In de pauze werd het koor gecomplimen teerd, dat gepaard ging met het aanbieden van bloemen door Orpheus (Hartog); De Stem des Volks (Wiese), Het Doopsgezind zangkoor, het Vrijzinnig zangkoor en de Operetteclub Alcmaria, zonden eveneens bloe men. Joh. Brands sprak de V. Z. toe als oud dirigent. In Avondvrede, van Algra, dat mij voor koor beter geschikt schijnt, dan, zooals wij hef kort geleden hoorden, voor dubbel man- nenkwartet; Les danses de Lormont, van Franck; Gruss. van Möskes; Trübsinn, van Neumann; 't Geuzenvendel op den thuis- marsch. van H. W. Sprey, dat eenvoudiger is dan de overbekende compositie van Roeske Sprey maakt gebruik van de nieuwe Wil- helmus-melodie en in drie massaliederen: Fakkellied, Vaandeldrager en Volk, van Jansen, den dirigent vat. het koor, gaf het ensemble, wat hW te geven had, al slaagde het eene nummer meer dan een ander. Van J's liederen hoorde ik alleen Fakkel- lied, unisono, voor den zang. en met een zwaar dreunende begeleiding, modern. Voor dezen avond was de medewerking verkregen van Alkmaarsch klein gemengd koor, het dubbelmannenkwartet Apolio, en een klein orkest van leden uit Alcmaria Vk- trix. Het klein koor zong een stemmingsstuk (zonder woorden) van Jansen, dat geïnspi reerd is door een schilderij van D. M. W. Filarski, voorstellende een oud bruggetje bij een klooster in de bergen. De muziek geeft de rustige kloosterstemming weer. Het mid dendeel roept, als contrast het drukke ridder leven terug, en het stuk eindigt weer met de kloosterstemming. Een indrukwekkende mo derne compositie. Verder drie liederen van Otto Mailing. Het dubbelmannenkwartet Apollo droeg nummers voor van Kaun, Förster Neumann. De bijdragen beider ensembles verhoogden door hun uitvoering de belangrijkheid van dit concert. Het klein orkest begeleidde een paar nummers zeer bescheiden. Mevr. Muller- Ero verzorgde in sommige stukken de piano begeleiding en bleek een uitstekende kracht te zijn. Al deze medewerkenden werden door den voorzitter bedankt (de pianiste kreeg bloe roen). Jansen ontving bloemen van de dames der koorleden, en werd hem mmens het koor een enveloppe met inhoud aangeboden. A. K. GEBOREN.- Simon Marie, z. van Simon Spruit en Maria van der Ham. Petronella, d. van Douwe Zuidema en Catharina Linstra. Marijtje Trijntje, d. van Rinse de Groot en Elisabeth Davidson. Neeltje, d. van Adrianus Boll en Adriana Blijenberg. OVERLEDEN: Trijntje van der Woude gehuwd met Pieter Martens 54 jaar. Aris Rentenaar 72 jaar. Bartholomeus Smit 80 jaar. Johannes Maagdenberg 59 jaar. Cornelie Eigeman wed. Gerrit Looman 75 jaar. Geboren: Nelly, dochter van Cor- nelis Koorn en Stephanie Arina Sepers. Jansje, dochter van Reier Jan Lo de- wijk Cornelis Vermeulen en Catharina Veerman. Ondertrouwd: Lourens Olij te Heerhugowaard en Gezina Adriaantje Strijbis. Petrus Spaans te Heiloo en Anna Catharina Ursem. Overleden: Jacob Bakker, oud 48 jaren .echtgenoot van Geertruida Johan- na Christina Rusting. Hark SchoorI, oud 82 jaren, weduwnaar van Teetje Eecen. Aafje Klaver, oud 48 jaren, weduwe van Jan Bakker (overleden te A kmaar). DE VEEMARKT. ALKMAAR, 16 April 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 59 Vette koeien 130215, handel redelijk: 7 Vette kalveren 3054, per K.G. 50—70 cent; 205 Nuchtere kalv. (slacht) 3—16; 407 Vettev arkens (zw.) per K.G. 32—35 cent, handel stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 16 April 1934. Op de he. den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Malta 1314 cent pet K.G. Aanvoer 807 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 16 April 1934. Op de hfr den gehouden veemarkt waren aanvoer ea prijzen als volgt: 609 vette koeien, lé kw, 56—60 cent, 2e kw. 0554 cent, 3e kw. 40—» 48 cent en mindere soorten 40—48 cent per K.G. slachtgewicht; 80 melk- en kalf koeien 160—220; 178 vette kalveren, le kw, 5458 cent, 2e kw. 4652 cent, 3e kw. 36— 42 cent per K.G. levendgewicht; 142 Nuch tere kalveren 36; 64 Schapen 16 20; 741 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4243 cent, enkele boven noteering, zware varkens 41—42 cent, vette varkens 4041 cent per K.G. slachtgewicht en 8 Paarden 65100. Ter veemarkt waren 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 16 April. 13000 K.G. Roode kool 1—/ z.30; 3000 K.G. Gele kool 10.60—/ 7.30; 3100 K.G. Deensche witte kool 5.105.60; 1300 K.G. Uien: gele uien 1.301.50, gele drielingen 0.80 en grove uien 1.90—3, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 14 Apr. 1934, 14000 K.G. Uien: uien 0.801.30, drie lingen 0.80, grove 1.80—2.10; 500 K.G. Kroten 0.70; 121300 K.G. Roode kool 15.60, doorschot 12.40; 74000 K.G. Gele kool 4.40—7.40, door schot 3.80—5.40; 67200 K.G. D. witte kool 4.706.90, doorschot 3.50—5, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 14 April '34. Roode kool le s. 1.30—6.20, 2e s. 1 3-50; Gele kool les. 5.10—7.50; Deensche witte kool le s. 5.207; Drielingen (uien) 0.80; Uien 1.101.30; Grove uien 1.50—1.60. Aanvoer: 100100 K.G. Roode kool; 6400 K.G. Gele kool; 26300 K.G. Deensche witte kool en 4175 K.G. Uien. 193211. 1917 1931 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 5 NederL 4H 4 5 Ned.-Indië 5H Duitschland B ANK-INSTELLINGEN, Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert v. 1000 Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank i INDUSTR. OND. B1NNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel t Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCa H. V. A. i i Java Cultuur a Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton i Redjang Lebong t PETROLEUM. Dordtscbe Petr. i Kon. Petr. Perlak Continental Oil Sbeii Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 1001/g lOO'/j 100 lQOS/ie 387/8 1121/4 448/, 578/, 757/8 471/s ISl/s 558/, 156V, 2401/a 767/g 271/8 26i/4 6 176 90 73 22 15.25 7»/s 1438/, 1391/, 160 103'/» 12'/ie 5«/l6 105»/16 487/8 377/g 34'/, 2uAs 7 41 129Va 258/, 1271/8 1488/, 408/, 78 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 375/8-8 1007, 3772-I 1121/, 377»-I 51 577, 751/4 45.44 J 45J-8/, 4572-I 153 239-/, 77.1/, 240V,-1 77-i/s 2408/4 77 2408/, 77 27 mj/u 261/g 1% 315/8 261/a 105/16 10%,-* 175 89 175-Va 1758/4 7l/l 144.43 142 143»/, 1591-8/8 103 121/4 5% 104-1/4 159} -7/8 1591-7/a 1047a 104J.8/4 1047, 2(-!%6 25/4 2»/4 28/, 7 130 251/2 1278 149 129 126'A 150 149 PROLONGATIE Vorige koers l8/e"2 pCt Heden l8/, pCt. WISSELKof-KSEN AMM RDAM NIET OFFICIEEL New-tork Londen Berlijn Parijs Brissel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo Italië i i t s Vorige koers 1.478/, 7.61VJ 58.36 9 75'/, 34.547, 47.85 00.00 34 12 39 25 38 35 17-62-/2 Koers op heden 2 uur 1.477/. 7.617® 58 40 9 757, 34.55 47.877, dO.OO 34 00 3910 38 10 12.60

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3