^Buitenland CWe JCol Stad en Omgeving. „„SsS NIEUWE DUITSCHE KERKWET. Tot herstel van den vrede. POLITIEKE VECHTPARTIJ TE ANTWERPEN. 30 Gewonden. DE GESTOLEN VAN EYCK. Een spoor naar Henegouwen. EEN WOORD VAN MUSSOLÏNÏ. Dat de Fransche pers hem kwalijk neemt. COMMUNISTEN-BETOOGING TE LONDEN. Neefje van Churchül neemt er aan deel. De sprekers eischten herstel van de oude werkloozenuitkeering en verhoo ging van den kindertoeslag. DE RAMP VAN DEN TORPEDO JAGER „TOMOZURU". Geheel torpedobooteskader in reserve. VAN ARBEIDER TOT MILLIONAIR. Zwitser erft 3 millioen dollar. DRIESTE OVERVAL VAN DILLINOER, FILMACTEUR PLEEGT ZELDMOORD. Als gevolg van de geluidsfilm. DE MUITERIJ OP DE ZEVEN PROVINCIËN. Zestien officieren voor den SUBSIDIE VOOR KUNSTDOELEINDEN. rouwvolle schoonzoon: voldoende zonder ineer. Mevr. Uitalager (gwt), die ala groot moeder Bessie een kleine, doch dankbare rol vervulde. En tenslotte Dick Haasbroek ala Ouu» en Hermann Hermts «tot Hooft van Sterren- burch: beiden goed ingespeeld op de hoofdrol-vertolkers. De Engelsche bezoeku» werkten met hun hardnekkig stilzwijgen eenicrszins storend Een enkel Engdsch zin netje of woord zou zeker meer cachet aan dit tafreel hebben gegeven. Kleederdracht en de Marker requisieten verdienen een waardeerende vermelding. De tooneelvereeniging T. O. P. In haar geheel een woord van dank voor deze prachtige uitvoering. Het geestelijke ministerie van de Duitache Evangelische Kerk heeft de volgende kerkwet aangenomen: Paragraaf 1De verordening van den rijks bisschop betreffende het herstel van georden de toestanden bij de Duitsche Evangelische kerk van 4 Jan. 1934 wordt buiten werking ^Paragraaf 2: Maatregelen, ingeleid tegen kerkelijke functionarissen wegens hun hou ding in de kerkelijke politiek, worden niet verder uitgevoerd. Uitgezonderd blijven ver volgingen met een staats politieke zijde. Paragraaf 3; Maatregelen waartoe reeds besloten is, worden onderworpen aan het oordeel van den Rijksbisschop. Hij treft de noodige uitvoeringsbepalingen. Over deze wet worat nog het volgende me de gedeeld. Zij heeft de bedoeling, de een heid in volk en staat, die in het politieke le ven is gebracht, ook te brengen In het uiter lijke leven der Evangelische tok. Zoo weinig als door deze wet belijdenis en geloofsvrij heid der Duitsche Evangelische christenen wordt aangetast, zoo energiek wordt in de kerkelijke organisatie orde geschapen. Onder al de scheidende gebeurtenissen van den laat- sten tijd wordt een streep getrokken, Te Visé nabij Antwerpen was gisteren een vergadering belegd door leden van 't Nationaal Legioen, op welke vergade ring ook een aantal anti-fascisten was verschenen. Een interruptie bleek vol doende om de politieke tegenstanders tot handtastelijkheden te brengen; een zestigtal leden van het Nationale Le gioen wierpen zich op de aanwezige anti-fascisten en een wilde vechtpartij ontstond. De commissaris van politie, die zich in den strijd mengde teneinde de slaags geraakten te scheiden kreeg een zooda- nigen slag met een stoel, dat hij ter aarde zeeg. In den loop van het tumult wérden verscheidene schoten belost. Het resultaat van alles was, dat een dertig tal personen gewond waren. Een anti fascist, die door zijn tegenstanders met vier messteken was getroffen, is in be- denkelijken toestand naar het zieken huis overgebracht. Het parket van de Selne heeft aan het par ket te Brussel doen toekomen een anoniem achrijven, te Parijs ontvangen, waarin wordt medegedeeld, dat de gestolen schilderij zich bevindt op een plaats tusschen Antre en At- bre in de nabijheid van de stad Ath in Hene gouwen. Een onderzoek wordt daar ingesteld aoor het parket van Bergen. Er wordt gesproken over het uitloven van een premie voor degenen, die inlichtingen kunnen verstrekken, doch over de grootte van die premie is nog niets bekend. De justitie volgt nog steeds twee belang, rijke sporen, waarvan het een leidt naar Brussel, het andere naar Wallonië. In een interview met de „New York Times' 'over do ontwapeningskwastie had Mussolini o.a. verklaard, dat leder er van overtuigd is, dat do landkaart volgens Versailles op eep goeden dag door eep oorlog of op ander© wijze ver anderd zal worden. Waarom zoo had Muasolini in een rethorjsche vraag ge zegd zou de revisie dan niet ,,op een andere wijze" plaats vinden? Deze woorden worden in Fransche kringen ongunstig opgenomen. Waarom vraagt de Petit Parisien komt Mussolini steeds weer terug op dingen, die het herstel van den vrede in Europa, waarvoor hij zegt te werken, moeilijker maken? Waarom werpt hij steeds weer problemen op, waarvan hij weet, dat zij niet onmiddellijk kunnen worden opgelost? De „Figaro" noemt de idee der grens herziening buitengewoon gevaarlijk. Een verbetering der Fransch-Haliaan- scbe betrekkingen kan Slechts verwacht worden, wanneer men van de vrienden en d© bondgenopten van Frankrijk geen offers verlangt, die onvereenigbaar zijn met hun eerste levensbelangen en hun waardigheid ala souvereine staten. De communisten hebben gisteren In Hyde-perk een betooging gehouden, waaraan ook het 15-jarig neefje van den oud-kanselier vaq de schatkist Chur- chill deelnam, die een roode vlag mee droeg met een opschrift „tegen de natio nale hongerregeering", i Naar aanleiding van de ramp met den torpedojager „Tomozuru", die door een fout in de stabiliteitsberekening kap seisde, waarbij het overgroote deel der bemanning om het leven is gekomen, zal het geheele 21ste torpedobooteskader worden overgebracht op de lijst bij de Japansche vlootreserve, en zullen alle schepen van dit eskader verbouwd wor den overeenkomstig de resultaten van het onderzoek der commissie, die naar aanleiding van d« ramp met de „Tomo zuru" is ingesteld. De minister van marine Ozumi heeft een bezoek gebracht aan de plaats van de ramp nabij de vlootbasis Zazebo. Naar vernomen wordt, heeft te Luzern in Zwitserland een omstreeks 40-jarige arbeider uit Tesaino bericht gekregen uit Amerika, dat een aldaar overleden tante hem een vermogen van 3 millioen dollar heeft nagelaten, De man leefde in behoeftige omstandigheden, was gehuwd en heeft twee kinderen. Uit Warsaw (Indiana) wordt gemeld, dat de beruchte door alle politieautoriteiten van het Midden-Westen vervolgde gangster-leider Dillinger daar een nieuwen driesten overval heeft gepleegd. Dillinger overviel met slechts een kameraad den nachtwaker van de plaatselijke gevange nis en dwong dezen onder bedreiging met een machinaal pistool 't politiebureau te openen. Daar ontvreemdde hij vier pantservesten en eenige machinale pistolen. Hij ontkwam per auto, hoewel hij door 50 politieauto's werd achtervolgd. Do bekende Deensche filmster Karl Dane heeft gisteren te Hollywood met een revolverkogel een einde aan zijn leven gemaakt. Karl Dane vervulde in de periode van de zwijgende film in verschillende Ame- rikaansehe films hoofdrollen en was geruimen tijd verbonden aan de Metro Goldwyn, waar hij vooral bekendheid verwierf door zijn rol van „do Lange" in de Groote Parade, Do geluidsfilm kon hem niet meer gebruiken en door werk loosheid tot wanhoop gebracht heeft de 46-jarige acteur onder tragische omstan digheden gisteravond door zelfmoord een oplossing gezocht, Dane is in 1886 te Kopenhagen geboren, waar zijn vader theater-eigenaar was. Toen hij later naar de Vereenigde Staten emigreerde, werd hij spoedig in de film-industrie te werkgesteld, krijgsraad, Voor den zeekrijgsraad te Soerabaja hebben Zaterdag zestien officieren van de Zeven Provinciën terecht gestaan, De secretaris van den krijgsraad, de officier van administratie 2© ki, S, D. Puyverman, las de telegrammen voor, welke betrekking hebben op de muiterij en dienstweigering, De secretaris las daarna het eerder aan beklaagden voorgehouden verhoor voor van getuig© Eikenboom betreffende o.a. het berucht telegram inzake de or ders tegen opruiing en de eaiarukor- ting, hetwelk commandant Eikenboom uitlegde als zou de korting voorgoed van de baan zijn, het omslaan van de stemming toen de korting doorging, het gedrag van de bemanning tijdens de reis naar Sumatra, d© ontvangen telegrafi sch© orders om korporaal Boshart in de gaten te houden, d© telegrafische orders inzake de bewaking van de radio-hut, die werd opgedragen aan den luitenant ter zee der derde klasse baron D© Vos van Steenwijk, die echter 36 Januari het bekende telegram van de onderofficie ren, waarin informaties werden ver zocht, doorliet, weswege hij werd ge straft Bekl, de luitenant ter ze© der eerste klasse Fels werd voorgeroepen. Hij had geen wagen te stellen. D© heer Fels onderhield zich een enkel© minuut met zijn raadsman en nam dan zijn plaats weer in, P© secretaris van den krijsgraad las vervolgens het tweede verhoor van com mandant Eikenboom voor, naar aanlei ding van vragen en mededeelingen van den bekl. Fels, die in bijzijn van den eereten officier van den commandant de verklaring zou hebben ontvangen bij onregelmatigheden niet te schieten en geen bloedbad aan te richten, hetgeen de heer Eikenboom ten stelligste ont kende, Luitenant Fels werd wederom voor geroepen en deelde op bewogen toon med© dat de geciteerde woorden betref fende b©t piet-schieten en het niet-aan- riebten van ©en bloedbad woordelijk door den commandant Eikenboom zijn gesproken. D© heer Fels stelde den commandant de vraag inzake het optreden bij onre gelmatigheden, daar hij evenals d© eer ste officier indertijd de muiterij aan boord van de „Koningin-Regentes" heeft meegemaakt. De secretaris las thans voor het ver hoor van den getuige, den officier van den Marine Stoomvaart Dienst Beet», die melding maakte van de zijnerzijds aangewend© pogingen om zich naar te machinekamer te begeven toen het schip nog niet onder stoom was. Bij dit ver hoor werd verklaard dat hij geen ant woord kreeg op zijn voorstellen beha've van den luitenant ter zee der derde klas se baron De Vos van Steenwijk, die hem in den rug zou dekken, bij het gaan naar de achteratookplaats. De speciaal voor deze taak aangewezen officieren van den Marine Stoomvaart Dienst waren on danks het drie maal gedaan verzoek niet bereid mede te gaan. Getuige noemde hierbij sp©ciaal de namen van beklaag den Smits en Van Balkom. Getuig© bracht in herinnering het in- koppelen van de stuurinrichting mot toestemming van d© hooger© officieren, voorts om op het achterschip t© vuren indien de gewapend© muiters doordron gen, zulks in tegenstelling met de orders van anderen, wier beleid gericht was op het voorkomen van geweld, hetgeen eveneens een reden was om geen uitval te wagen, tenzij buip van buiten werd verleend- D© officier van den M. S, D. tweede klasse Smits maakte echter een uitval- plan op hetgeen geen steun kreeg van zijn collega De Wilde uit angst, van zijn collega van Balkom uit onverschillig heid, van den luit. ter ze© Dekker op grond van diana opvattingen dat toch allo officieren ongetwijfeld zouden mee werken indien het tot een uitval kwam. Na een pauze welke een kwartier duurde, las de secretaris van den krijgs raad verklaringen voor van Kawilarang, bevattende de bekentenis van den opzet en uitvoering der muiterijplannen, wel ke reeds eerder in extenso zijn gepubll- ceerd. De zitting werd daarna verdaagd tot heden 16 April. B. en W. schrijven in bijlage nr. 58: Overeenkomstig de toezegging, door ons college gedaan bij de behandeling der be grooting voor 1932, is een commissie inge steld voor de beoordeeling van subsidie-aan vragen voor kunstdoeleinden, waarvoor op de begrooting van 1933 een bedrag van 500 is uitgetrokken. De heeren Kcijsper, Van de Vall, Langeveld en Sietsma maken deel uit van deze commissie, waarvan de burgemeester voorzitter is. Omtrent een drietal subsidie-aanvragen is advies aan de commissie gevraagd, n.1, van het Comité voor Tooneeluitvoeringen, van de Koninklijke Rederijkerskamer „Bilderdijk" en van het Vereenlgd Rotterdamseh-Hofstadtoo- neel. De Commissie was eenstemmig in haar oordeel, dat slechts de kunst van beroepsto neelspelers voor subsidie in aanmerking be hoort te komen, wanneer er sprake is van een gemeente-subsidie, Wij deelen deze opvatting, waarbij wij nog opmerken, dat bij subsi- dieering van het dilettantentooneel de ge meente voor allerlei minder gewenscht© con sequenties zou worden gesteld. De commissie was van gevoelen, dat het belang van Alkmaar ais centrum meebrengt, dat hier goede toneelstukken worden gege ven en daarom 'n kleine subsidie aan het Co mité voor Tooneeluitvoeringen gemotiveerd is, hoewel de commissie in naar advies van 12 Mei 1933 de vraag stelt, of het comité in den vervolge wellicht méér behoort te letten op het beiang van het opvoeren van goede kasstukken, waardoor het financieren der uitvoeringen gemakkelijker zal worden. Zou op bovenstaande gronden dus moeten worden afgewezen het adres van de Kon. Re derijkerskamer „Bilderdijk" d,d. 14 December 1932, de Commissie is van oordeel, dat het aan uwe vergadering gerichte subsidie-ver zoek d.d, 13 November 1933 van het Veree- nigd Rotterdamsch-Hofstadtooneel voor een opvoering van „Vader des Vaderlands" even min voor subsidieering in aanmerking komt, omdat dit stuk hier reeds vroeger is gegeven en het daardoor thans in Alkmaar niet vol doende bezoek zal trekken. Sinds de commissie haar eerste advies aan ons college uitbracht, hebben wij overwogen, of het niet gewenscht zou zijn het subsidie gedeeltelijk aan te wenden voor het geven van één volksvoorstelling, Het is evenwel gebleken, dat het Comité voor Tooneeluitvoeringen te Alkmaar bij de laatste tooneelvoorstellingen een groot aan tal goedkoope plaatsen van 0.75 beschik baar stelt, waarmede practiseh hetzelfde wordt bereikt als met een volksvoorstelling. Uit een financieel oogpunt verdient dit meer aanbeveling, omdat het dan zelfs mogelijk is een voorstelling te geven, die geen nadeellg saldo oplevert, althans dat met behulp van een betrekkelijk gering subsidie een aantal voorstellingen kan worden gefinancierd. In het atgeloQpen winterseizoen hebben de opgevoerde stukken een klein verlies opgele verd. Een lid der commissie wenschte zich zijn definitief oordeel omtrent het verzoek van het comité om subsidie voor ie behouden, Met de commissie zouden wij uwe vergade ring in overweging willen geven de helft van het beschikbare bedrag van f 50Q aan het Comité als subsidie toe te kennen, aange zien het Comlt' thans nog met een tekort werkt en door het verleenen van een subsidie van 250 vermoedelijk in gtaat zal zijn, zijn taak ook voor het winterseizoen 1934—1935 voort te zetten. Met verwijzing naar de overgelegde advie zen van de Commissie voor kunsidoeieinden stellen wij u voor; a. af te wijzen het verzoek d.d, 14 Dec 1932 van de Koninklijke Rederijkerskamer „Bilderdijk", om een subsidie van 250 voor het organiseeren van volksvoorstellingen te gen een entree van 25 cent per persoon; b. af te wijzen het verzoek van het Ver. Rotterdamsch-Hofstadtooneel d-d. 13 Nqv- 1933, om een subsidie van 500 voor het ge ven van een volksvoorstelling van „Vadr dea Vaderlands"; c. naar aanleiding van zijn verzoek d.a 10 Juli 1932 aan het Comité voor Tooneeluit- voeringen ten laste van volgnummer 433 der begrooting van den dienst 1933 een subsidie van 250 te verleenen voor de in 1933 gege ven voorstellingen. (Wij gelooven, dat de Raad, door het ad vies van de meerderheid der commissie te volgen, een groote onbillijkheid zou begaan tegenover de Directie van 't Oulden Vlies en het Vereenlgd Rotterdamsch Hofstadtooneel. Wij kunnen ons begrijpen, dat de commis sie een scheidingslijn trekt tusschen beroeps- en dilettantentooneel omdat subsidieering van het laatste door een wisselvallig aantal verecniglngen, die spel van zeer verschillend gehalte kunnen geven, tot moeilijkheden zou kunnen leiden. Wij meenen ons evenwel te herinneren, dat „Bilderdijk" zich bereid heeft verklaard ook beroepsgezelschappen te laten optreden, In dat geval krijgt haar aanvrage natuurlijk een geheel ander karakter. Men gevoelt thans alleen iets voor subsi dieering van het beroepstooneel in zooverre particulieren of een schouwburgdirectie er op eigen risico voor zorg dragen, dat door goede gezelschappen hier tooneelwerken van eigen repertoir worden gegeven. Wat dit betreft zouden dus voor subsidie in aanmerking komen het Comité voor Too neeluitvoeringen en de Directie van 't Oulden Vlies cq. die van het Vereenigd Rotter damsch Hofstadtooneel wanneer deze de uit voeringen op eigen risico wenscht te geven. Men weigert een subsidie voor het Ver. Rotterdamsch Hofstadtooneel voor een volks- uitvoering van „Vader des Vaderlands" om dat dit stuk hier reeds vroeger is gegeven, wat een bijzonder zwak argument is omdat het Comité voor Tooneeluitvoeringen destijds niet minder dan 1000 voor één volksvoor stelling ontving en toen Pygmalion opvoerde, hoewel dat stuk kort te voren door hetzelfde gezelschap eveneens hier ter stede was gege ven. Wat toen geen bezwaar bleek zal het ook nu niet mogen zijn. Bepalen wij ons voor het oogenblik tot het stuk „Vader des Vaderlands", dan kunnen wij er aan herinneren hoe juist de opvoering van dit stuk nog niet zoolang geleden in Alk maar in toonaangevende kringen als een bui tengewone gebeurtenis beschouwd is en hoe een bezoek aan dit bij uitstek nationale stuk werd aanbevolen. Het kan zijn waarde niet plotseling verloren hebben en wij hebben ge constateerd dat er bij de opvoering naast de abonné's niet zoovelen aanwezig konden zijn die voor een volksuitvoering in aanmerking komen, dat er reden voor afwijzing van een goedkoope uitvoering zou kunnen zijn, Wenscht men dit stuk niet dan is er geen enkele reden om aan te nemen, dat het Ver. Rott. Hofstadtooneel ook niet met een ander stuk zou willen komen. Wenscht men tenslotte geen aparte volks voorstelling maar de abonnementsvoorstei- llngen te subsidieeren opdat men daar door het beschikbaar stellen van goedkoope plaat sen ook het volk van de opvoeringen kan la ten profiteeren, dan is er geen enkele reden de eene groep te subsidieeren en de andere uit te sluiten en dan zal o.i, de Directie van 't Oulden Vlies zeer terecht ook aanspraak op subsidieering van de door haar te geven abonnementsuitvoeringen kunnen maken. Red. Alkm. Crt.) BOuW BAD- EN ZWEMINRICHTING In bijlage No, 59 schrijven B. en W.: Naar wij uit dagbladberichten hebben ver nomen, is aan H,M. de Koningin een adres verzonden, houdende verzoek om vernieti ging van het besluit van Gedeputeerde Sta ten van 14 Maart j.l, nr. 3, tot goedkeuring van het besluit van Uwe Vergadering van 8 Februari j,l., nr. 22 tot waarborging eener geldleenlng en tot uitgifte van grond in erf pacht ten behoeve van de stichting van een bad- en zweminrichting nabij het sportpark Het komt on§ voor, dat de bouw van het zwembad, waarvoor reeds de noodige voor bereidende maatregelen zijn getroffen, on danks dit adres behoort te worden voortge zet, daar elke vertraging, die de bouw der bad- en zweminrichting ondervindt, het tijd stip van de openstelling zal uitstellen en de exploitatie ever 1934 ongunstig zal hein vloe den. Hoewel wij de waarschijnlijkheid, dat de Kroon aan het verzoek van adressanten zal gevolg geven, zeer gering achten, hebben wij toch bezwaar, de verantwoordelijkheid voor een voortzetting der werkzaamheden op ons te nemen. Wij meenen intusschen, mel het oog op het o.i. slechts geringe risico, aan die voortzetting verbonden, Uwe Vergade ring in overweging te moeten geven, den bouw geen vertraging te doen ondergaan en ons te maehtlgen, daartoe in alle opzich ten medewerking te verleenen, Elk verder uitstel zou n.1. peteekenen, dat ook in dit zomerseizoen, althans gedurende een groot deel ervan, niet van de nieuwe zweminrich ting profijt zal kunnen worden getrokken Wij stellen U mitsdien voor, ons de boven bedoelde machtiging te verleenen. RAADSVERGADERING- Vergadering van den gemeenteraad van Alkmaar op Donderdag 19 April a.s., nam- één uur. Punten van behandeling zijnt 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen, Ingekomen stukken 2. Voorstel tot aanwijzing van een gedele geerde der gemeente in de besturen der ge subsidieerde scholen voor Nijverheidsonder wijs (bijlage Nr. 57). 3. Idem om Burgemeester on Wethouder» tq machtigen voort te gaan met de uitvoering van de werkzaamheden verband houdende met den bouw van een open bad- en zwemin richting (bijlage Nr. 59). 4. Idem tot het geven van namen aan stra ten (bijlage Nr. 42). 5. Idem tot het geven van namen aan atra= ten (bijlage Nr. 42). 5. Idem tot vaststelling van het verslag In zake kindervoeding- en kleeding (bijlage Nr- 54). 6. Idem tot wijziging van een tweetal veror deningen voor het gewoon en uitgebreid lager onderwijs (bijlag© Nr. 56). 7. Idem inzake het verleenen van subeldle voor kunstdoeleinden (bijlage Nr- 58). 8. Idem tot verkoop van grond gelegen op den hoek van de Houtmanstraat en de Van der Lijnstraat (bijlage Nr. 62), 9. Idem tot verkoop van grond gelegen Mn de Bisschop Bottemannestrast (bijlage Nr. 66). 10. Idem tot verkoop van grond gelegen aan de Lyceumstraat (bijlage Nr. 631) 11. Idem inzake verhuring van de boerde rij en de daarbij behoorende landerijen aan den Bergerweg (bijlage Nr, 60). 12. Idem tot afwijzing van het verzoek van H. Jansen om benoeming van «en commissie van advies als bedoeld in de verordening ge meenteblad nr. 758 (bijlage Nr. 66). 13. Idem naar aanleiding van het rapport van de schatters der waarde van de In het grondbedrijf ingebrachte gronden op 31 December j.l. en tot wijziging der verorde ning op het beheer der gemeentebedrijven (bijlage Nr. 61). 14. Idem tot het vragen van advies aan het Centraal Bureau voor verificatie en finan- cieele adviezen der Vereeniging van Neder- landsehe gemeenten met betrekking tot de administratie en de inrichting van net grond bedrijf (bijlage Nr. 64). 15. Idem tot vaststelling eener suppletolre gemeente-begrooting, dienst 1934 (bijlage Nr. 56), VERZOEK H. JANSEN OM BENOE MING COMMISSIE ALS BEDOELD IN DE VERORDENING GEMEENTEBLAD NR- 758. B. en W. schrijven in bijlage No. 65: De heer H. Jansen, eigenaar der meubel industrie „Eik en Linden", heeft zich bij het voor U ter inzage gelegde adres d.d. 27 Maart j.l. tot Uwe Vergadering gewend met het verzoek, te bevorderen, dat een commis sie van advies wordt benoemd als bedoeld in art. 2 der verordening gemeenteblad nr. 758 opdat door die commissie advies zal kunnen worden uitgebracht met betrekking tot de vordering, di© de heer Jansen nog aitnd meent op de gemeente hebben terzake van de levering van meubelen voor het gebouw van den keuringsdienst voor waren. Na hetgeen over deze aangelegenheid in den loop der jaren is voorgevallen en met het oog op de beslissing, die Uwe Vergade ring op 9 Juli 1931 naar aanleiding van het rapport der daartoe ingesetlde Raadscom missie (bijl, nr, 133) heeft genomen, mee nen wij, dat er geen termen aanwezig zijn om deze aangelegenheid opnieuw in behan deling te nemen, Nu het Gerechtshof te Am sterdam uitspraak heeft gedaan over de rechtmatigheid der vordering en Uwe Ver gadering billijkheidsoverwegingen heeft la ten gelden en adressant noch iang» den eenen, noch langs den anderen weg voor een vergoeding in aanmerking kwam, kan hij zich niet erover beklagen dat aan zijn in den loop der jaren ingediende vorderingen en verzoekschriften niet volle aandacht is ge schonken Wij stellen U mistdien voor, afwijzend op he: verzoekschrift te beschikken, BROEK OP LANGENDiJK (Maart), Geboren: Klaas, zoon van C. van Schoorl en G- Swart, Woutor, zoon van H. van d-e rHeerlk en L. Penning. Simon Nicolaas. zoon van J, H d© Jong en V, Jonk. Piet«r, zoon van C Dekker en J Zon Herbertus, zoon van A- Kamp en M van Zoonen. Simona Aafke, dochter van J. Wagenaar «n T- P ugboer. Getrouwd: A, Bosman t© IJmui- Overleden: Reinoutj© Kl©in, oud der- (VeNenl en G. A. Mulder. Overleden Roinoutj© Klein, oud 72 jaar, echtgenoot© van P. de Geus. - Pietertje Hart, oud 80 jaar, weduw© van Corneiis Wit. 'Hmon Dirkmaat, oud 07 jaar, echtgenoot van B. Schrijver, overleden t© Alkmaar, ■S Erg bijslende oude heer, op een partijtje „Nee maar, wat een verrassing, ik wist heelemaal niet, dat er een buikspreker sou sün 1" (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7