.20 Wekelijksch Overzicht 5* De Nijenrode-zaak. BOSCH- EN HEIDEBRANDEN, Meer dan 200 H.A, verbrand. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. JUcfti&takeH POGING TOT AFPERSING? De „groote onbekendewilde 10.000 hebben. Een vreemdsoortige ep tamelijk zeld zame geschiedenis, welks opzet aan een detectiveroman herinnert, speelde zich in October van het vorige jaar te Hui zen (N. H.) af. Een inwoner van Huizen, zekere L. v. 'As, kreeg op 23 Oct. een geheimzinnige brief. „Ik bied u hier een schrijven aan, dat u niet erg zal bevallen. Ik vraag wat geld ter leen, maar ik kom het geld niet halen. Meng niemand in de zaak, noch uw familie, noch uw docht >r, anders zal het u slecht gaan. Het geld moet in een blikken trommel worden gedaan en die trommel moet onder een heg in de Keucheniusstraat worden verborgen Doet u 't niet, dan dreigt u de dood. Als u twee dagen later 10.000 in 't trom meltje doet, is 't ook goed. U krijgt ze binnen het jaar terug, dus het is geen afpersing, maar een leening". Dit is slechts een uittreksel uit het lange, in blokletters geschreven epistel. De brief was onderteekend met een ro mantisch bedenksel „de groote onbe kende". De „groote onbekende" had echter méér gedaan. Weer bezorgde de Huizer dorpspostbode een brief binnen de rus tige gemeente. Ditmaal kreeg de behan ger en stoffeerder P. K. een dergelijk epistel. Het was, evenals het eerste, ge post te Bussum en geschreven in blok letters. In dit schrijven werd K. door den grooten onbekende tot expediteur van het geld benoemd. Hij moest den trom mel ophalen uit het gat in den heg. „Weigert ge, dan kan het uw dood zijn". Als belooning werd hem het niet onaar dige bedrag van f 1000 toegezegd. Later zou K. dan een bericht krijgen, wat er met trommeltje en geld verder moest gebeuren. Duidelijk was aangegeven, waar hij den buit kon halen. K. stelde zich met L. v. As in verbin ding en vertelde welk een „mysterieuse" brief hij had gekregen. Ook van As ver telde van zijn ervaringen op dit gebied. Later kwamen van As en zijn dochter aan K. vertellen, dat ze besloten hadden een verzegeld, doch leeg trommeltje op de bewuste plaats neer te leggen. K. ging met dit plan accoord. Op Woensdag 25 October te 11 uur werd het trom meltje neergelegd. Van As had er een waar schuwend schrijven in gedaan voor den dreigbriefschrijver. Ook K. deed wat van hem verlangd was door den grooten onbekende en haalde het leege trommeltje op Twee dagen daarna kwam K. Wéér opda gen en deed een verhaal tegen van As, wat niet geschikt was om hem gerust te stellen K. vertelde, dat hij bedreigd was met een revolver door een „langen man", die bij de achterdeur van K's woning stond Kort daarop kwam er bij Van As wéér een geheimzinnig epistel binnen: „U hebt Uw plicht niet gedaan zelfde tijd 10.000. Laatste brief. D.G.O. (de groote onbekende). Van As ging er niet verder op in, maar ook met dit dreigement ging hij weer naar de politie. Ook de geschiedenis van het leege trommeltje was aan de politie bekend. Deze stelde een uitvoerig onderzoek in en arrsteerde den behanger K., die ervan verdacht werd den'dreigbrief aan van As te hebben geschreven en óók den brief aan zich zelf. K. bleef gedurende het vooronderzoek hardnekkig ontkennen. Gister had de man zich voor de rechtbank te Amsterdam te ver antwoorden wegens poging tot afpersing Ook ter zitting ontkende hij iets met het schrijven te maken te hebben. De schriftkundige dr. J. Schrijver, die een onderzoek in deze merkwaardige zaak had in gesteld, was tot de conclusie gekomen, dat beide brieven door één persoon waren ge schreven en wel door den behanger K. Verdachte zeide, niet te begrijpen, hoe iemand zooiets durfde te zeggen. L. van As, als getuige gehoord, verklaar de, dat hij geen oogenblik bang was gemaakl door de dreigbrieven. „Ik ben 71 jaar gewor den en ik ben nog nooit bang geweest", zei hij. Hij geloofde echter geen oogenblik aan de schuld van verd. K. Officier: Weet U, dat een knap schriftkun dige heeft gezegd, dat verd de brieven heeft geschreven? Van As was echter niet te overtuigen. De gemeenteveldwachter had K. meerma len verhoord. Ook tegen den veldwachter had K. het verhaal gedaan van den geheimzinni- gen man, die K. bij zijn woning had bedreigd met een revolver. K. had verteld het leege kistje, dat hij uit de heg had gehaald, aan dien man met den revolver te hebben afge geven. President (tot get.): Vindt U dat niet vreemd? Getuige: Ja, temeer, daar hij dien geheim- zinnigen man best had kunnen overmannen Requisitoir. De officier van justitie was van meening, dat het door de verklaringen van dr. Schrij ver absoluut vaststaat, dat verdachte de dreigbrieven heeft geschreven. Wat de strafmaat betreft, wilde spr. er rekening mee houden, dat de pogfng zeer kinderlijk is en verd. verschillende psychische afwijkingen vertoont, zooals het psychiatrisch onderzoek uitwijst. Door dit onderzoek is de preventieve hech tenis lang geweest (vijf en een halve maand). Spr. requireerde daarom een gevangenis straf van zes maanden met aftrek van voor arrest. Bij de uitspraak zal verd. dus, als het vonnis conform den eisch luidt, in vrijheid kunnen worden gesteld. De verdediger mr. Th. Eeskens pleitte op juridische gronden ontslag van rechtsver volging. Tegen de opheffing van de preventieve hechtenis verzette de officier zich niet. De rechtbank stelde den man onmiddellijk in vrijheid. Na de pauze van Zaterdag. Ma de pauze weid als getuige gehoord de rubber-expert de Koning (niet te verwar ren met den kroongetuige Koning). Hij ver telde dertien jaar lang bij Onnes te hebben gewerkt. Ongeveer 16 jaar geleden had hij namens verd. Onnes in diens tegenwoordig heid opdracht gekregen in de boeken enkele boekingen te veranderen. Na overleg met een advocaat had getuige dit niet gedaan. Mr. Kappevne: „Wie had U dén opdracht gegeven?" Getuige: „Meneer Hoogeweg (vroeger ook in dienst bij Onnes). De handelsagent Cornelissen kwam de verklaringen van van den vorigen getuige be vestigen, maar het bleek, dat 'hij indertijd het verhaal van de Koning zelf had gehoord. Getuige de Koning deed zijn verhaal nog eens: hij moest een groote inktvlek over een bepaalde boeking gooien, de vlek wegwerken en een andere boeking plaatsen. Met ontslag is hij niet bedreigd Het bleek, dat Cornelissen dit geval bij den officier heeft aangebracht De officier komt weer terug op de voorgestelde vér- valsching van de boeken, hij merkt naar aan leiding daarvan op: ,'t Was voor getuige een dilemma: knoeien of er uit." Verdachte Onnes wond zich op en de of- ficiei repliceerde: 't Wordt tijd dat we U óók te kijk zetten". Getuige Kristen is bij verd. Onnes in dienst geweest van 19051932. Het verhaal over het omwerpen van den inktpot en de valsche boeking heeft fcü van „hooren zeggen". Op de vragen van verd. zei getuige, dat z.i. de zaken op het kantoor van Onnes zeer cor rect werden behandeld: 't Was mij een eer om bij U te werken". Biesing wordt nu weer /oorgeroepen, hij wordt nog eens gehoord over verschillende bijzonderheden. Vervolgens werd mr. Fokker gehoord, die als secretaris van een Internationale Vereeni- ging van Koffiehandelaren met Onnes te maaen heeft gehad Hij was vol lof over Onnes en beschouwde hem als een handig en betrouwbaar zakenman. In de internationale koffiewereld was hij een man -an veel be- teekenis. Een huiszoeking. De officier van justitie deelt dan mede, dat op zijn verzoek de Utrechtsche justitie een huiszoeking heeft verricht bij v. d. Lee te Utrecht, om te zoeken naar de beide nog vermiste schilderijen. Dit onderzoek heeft gen resultaat opgeleverd. Verhoor van verdachte. De president, mr. de Vries, nam hierop een verhoor aan den verdachte af. Nogmaals gaf Onnes een lezing van het geval, veel nieuws leverde dit verhaal niet op. Met klem nield verdachte vol, van de in braak niets te hebben geweten, de correspon derrtie tusschen hem en Koning is naar zijn zeggen niets fictief. Pres.„Op 10 Mei bent U gearresteerd en dienzelfden dag nog bent U gehoord door inspecteur Posthuma, met geen woord hebt U over Koning gesproken Verd.: „Neen, dat heb ik den volgenden dag pas gedaan, nadat ik met mijn advocaat had gesproken; ik was bang en vreesde dat Koning zijn dreigementen zou uitvoeren". Mr. de Gaay Fortman: „Maar Koning kón toch volgens Uw eigen verklaringen niets kwaads van U weten?" Verd.: „Ja, maar ik vreesde, dat men zijn praatje zou aannemen, zooals men er ook hiér waarde aan schijnt te hechten". De president begon dan over de chantage poging van Koning te spreken. Pres.: „Ik vind het vreerad, dat iemand, die zelf méér van een misdaad afweet, er zelfs nauw bij vetrokken is, met diezelfde zaak chantage poogt te plegen bij iemand die on schuldig heet te zijn. De chantage-poging kon U toch direct voorkomen door te dreigen de politie in het geval te zullen mengen". Onnes: „Ja, dat is m'n eenige fout ge weest. Koning zegt nu, dat hij mij pas beschul digde toen ik hem de chantage voor de voe ten wierp, maar vergeet U niet, dat Koning toen al in het nauw zat, hij moest wel be kennen. Hij kon niet langer ontkennen, hij beschuldigde toen mij maar om zelf niet voor veel ernstiger feiten te worden gesteld". Pres.„Hoe denkt U dan, dat de zaak zich precies heeft toegedragen?" Verd.„Ik bewaar dit liever voor het plei dooi Ook in de instructie heb ik niets aan gevoerd tegen Koning. Er zijn hier in deze zaak zooveel getuigen, die tegelijkertijd ver dachten zijn en die direct hun maatregelen zouden hebben genomen naar aanleiding van mijn verklaringen". Pres.: „Ik zou toch graag Uw beschou wing over het gebeurde hooren". Hoe Onnes de zaak ziet. Verdachte was er van overtuigd, dat 't het doel van Koning is geweest, de kostbaar heden zelf in handen te krijgen om ze te verkoopen. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat het goed onbeschadigd aan Koning moest worden gegeven. Onbeschadigd moest alles blijven, ofschoon Koning en Witbraad beweerden, dat het later in zee zou worden gegooid. Het goed was twee ton waard, vergeet U dat niet. Als ik Koning aan geld had ge holpen door een leening, dan zou hij de in brekers hebben kunnen tevreden stellen en dan zou ik de bestolene 1onwetend de zaak hebben gefinancierd". Mr. de Gaay Fortman: „In dat systeem past niet, dat dan den verhuizers is ver teld, dat ze niet zoo bijzonder voorzichtig hoefden op te treden, want dat de bewoner van Nijenrode van alles op de hoogte was Verd.: „Ja, op die manier zijn de ver huizers overgehaald. Maar waarom trokken ze handschoenen aan?" Officier: „Maar de risico zou door die zorgeloosheid wel groot worden voor Koning". Verd.: „Van Koning kan men alles ver-: wachten". De officier wijst er dan nog eens op, dat Koning over vele dingen en gebeurtenissen op het kasteel op de hoogte was. Getuige: „Ja, hr heeft me handig uitge hoond en van mijn vertrouwen heeft hij een schandelijk misbruik gemaakt. Zoo kon hij ook weten, wat ik ongeveer van de assuran tie zou krijgen, ik was daar heelemaai niet geheimzinnig mee en had het aan verschil lende menscheti verteld". De zitting werd, nadat ook de verdediging nog 'verschillende vragen had gesteld aan verd. Onnes te half zes geschorst tot Dins dag tien uur. !RUuutUattd ZWENDELBANKEN TE AMSTERDAM. Er zijn den laatsten tijd te A'dam tal van zwendelpraktijken aan het licht gekomen, die bedreven worden door buitenlanders die zich te Amsterdam als „bankdirecteuren vestigen en voornamelijk effectenzaken doen met particulieren in Zwitserland, Noord- Frankrijk, Elzas-Lotharingen, het Saarge- bied en nog enkele andere streken. De geheele opzet dezer „bankdirecteuren" die het aan hun cliënten doen voorkomen, alsof zij te Amsterdam over eerste klas kan toren beschikken is er op gericht, om door valsche beursberichten en zgn. tips aan hun slachtoffers te verstrekken, deze menschen er toe te bewegen effectenzaken te gaan doen en wel op zulk een wijze, dat de voordeden daarvan vrijwel steeds in de zakken der „di recteuren" vloeien. Van politiezijde vernam De Crt., dat deze bankdirecteuren, die veelal niets anders zijn dan uitgeweken bankbedienden, hun zaken Nederlandsche namen geven en vervolgens foto's laten maken van hun inschrijving bij de Kamer van Koophandel met het doel deze foto's naar het buitenland te verzenden ten einde op deze wijze het vertrouwen te winnen van degenen met wie zij in relatie trachten te komen. Bij de prachtige beursberichten wordt door gaans medegedeeld dat men van betrouwbare gaan medegedeeld dat men van betrouwbare zijde vernomen heeft dat één of ander fonds spoedig zal rijzen en dat het dus nu tijd is om daarin aankoopen te doen. Laten de goedgeloovigen zich op deze wijze overhalen om „de bank" opdracht tot aankoop te geven, en daalt het fonds, dan lijdt de cliënt natuurlijk het verlies. Stijgt het fonds daarentegen en dient dus de bank den cliënt in die winst te doen deelen, dan ontvangt „de gelukkige" spoedig een ver trouwelijk scrijven waarin hem wordt ver zocht nog éven met den verkoop van het stuk te wachten, aangezien de koers ongetwijfeld nog hooger wordt Voelt men daar niets voor, dan komt er nog eens een brief, nog eens en nog eens, doch afgerekend wordt er vrijwel nooit wan neer de bank verlies lijden. Op deze wijze zijn reeds tallooze buiten landers gedupeerd. Herhaaldelijk komen er uit het buitenland verzoeken om inlichtingen over deze „ban ken". HET MYSTERIE ONDER REEUWIJK. Begrafenis van den scholier. Op Oud-Eik-en-Duinen te Den Haag is Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van den M. T. S.-scholier Chr. A. H. Ebbinge Wubben, dat te Reeuwijk na een vermissing sedert 11 Nov. jl. werd gevonden, ter aarde besteld. Er was veel belangstelling; aanwezig wa ren o.m. bestuursleden, directeur, enkele leer aren en verscheidene leerlingen der school. Een schat van bloemstukken dekte de baar Daaronder waren er van het bestuur, van directeur en leeraren en van het corps van leerlingen der M. T. S. en verschillende bloemstukken van vrienden. Er werden geen toespraken gehouden. Bij het graf dankte de vader voor de be langstelling. PROPADANDA VOOR VEILIG VERKEER. Gedurende deze week zullen zooveel moge lijk auto's, motorrijwielen en rijwielen door de politie worden aangehouden en onder zocht op hun remvermogen. Indien bij de controle de remmen niet in orde worden be vonden, zal onherroepelijk tot inbeslagne ming worden overgegaan. Om te voorkomen dat dezelfde auto gedu rende de remweek meermalen voor remproe ven zal worden aangehouden, wordt aan iederen bestuurder van een goedgekeurd motorrijtuig een bewijs van goedkeuring af gegeven hetwelk aan de binnenzijde tegen de voorruit kan wórden geplakt. Daardoor zien dan de controleerende politie-ambtenaren dat zoo'n voertuig niet meer behoeft te worden aangehouden. DREIGEND CONFLICT BIJGELEGD. Beide partijen, betrokken bij het dreigend conflict in het loodgietersbedrijf te Amster dam, hebben het voorstel van den rijksbemid delaar aanvaard. De nieuwe loonen zullen met ingang van 21 April worden betaald. EEN BLOEM ENKWESTIE. Wie moet betalen, als B. en W. bloemen aanbieden? In de vergadering van den raad der ge meente Leimuiden is een begrotingswijzi ging aan de orde gekomen, welke nogal de aandacht heeft getrokken. Het betrof hier de begrooting voor 1933. B en W. hebben nl. in Februari van het vorige jaar bij hei 10-jarig jubileum van een plaatselijke autobusonderneming gemeend, van hun belangstelling in dit heugelijke feit blijk te moeten geven door het zenden van een bloemstuk. Thans was echter een schrijven van Ged. Staten ingekomen, waarin dit college mee deelde dat het zich niet met deze uitgave kon vereenigen en dat derhalve de daarvoor op de begrooting uitgetrokken post moest wor den geschrapt. Begrijpelijker wijze verwekte deze houding van Ged. Staten nogal wat consternatie, want tenslotte komt deze hierop neer, dat B. en W. deze bloemenhulde nu uit hun eigen zak zul len moeten betalen. De raad voelde echter met het college mee en besloot aan Ged. Sta ten de motieven, welke tot deze attentie jegens de autobusonderneming hebben geleid, nog maals uitvoerig uiteen te zetten, in de hoop, f Vrouw (den eersten avond ln buiten-hotel): „Wat een gekke slaapkamer, Henry. Er Is niet eens gelegenheid om mijn jurken op te hangen." Man (grimmig): „Wat zou Je denken van Je schou ders (Humorist). dat thans de uitgave alsnog zal worden goedgekeurd. GEVAARLIJKE STOKJES TUSSCHEN DE VISCH. Verschillende stoomtreilers, welke in de Moray Firth visschen, haalden in hunne net ten tusschen de visch bruine stokjes op, welke men niet kon definieeren. Het rijksinstituut voor de vischerij te Den Helder heeft deze stokjes onderzocht en her kend als te zijn staafjes van rookloos bus kruit. Indertijd heeft de Engelsche regeering een groote hoeveelheid van dit onbruikbaar kruit in zee laten werpen. Het instituut waarschuwt de visschers dan ook tegen het gevaar van deze stokjes, welke reeds door zelfontbranding een ontploffing kunnen veroorzaken. Aangeraden wordt ze bij het ophalen in de netten direct in zee te werpen. VOOR DE NEDERLANDSCHE FORDFABRIEKEN. De eerste auto-onderdeelen recht streeks uit Amerika. Zaterdag is het Amerikaansche stoom schip East-India, metende 8169 ton de Am- steraamsche haven binnen geloopen met een groote lading auto-onderdeelen, bestemd voor de Fordfabrieken in de hoofdstad. Het schip heeft ligplaats gekozen in de haven nabij de fabriek. Dit is 't eerste schip dat rechtstreeks onderdeden uit Detroit voor de samenstelling v?t Fordautomobielen naar Amsterdam brengt. Zondagmiddag omstreeks 2 uur ont stond brand op de heide van de ge meente Lierop, die zich spoedig uit breidde tot heidegronden van de ge meenten Mierlo en Heeze. Inwoners van Someren, Mierlo en Heeze trachtten den brand te blusschen. Nog verscheidene hectaren worden bedreigd. Men tracht met zand den brand te blusschen. 200 H.A. waren hedenavond 6 uur reeds af gebrand. Tegen middernacht woedde de brand nog op buitengewoon felle wijze voort. Tot uren in den omtrek was de rosse vuurgloed, die den hemel kleurt, zicht baar. Boven de vlammende vlakte ver hieven zich als brandende fonteinen de in lichter laaie staande vliegdennen. Nog steeds breidde het vuur zich uit, thans in de richting Geldrop, tusschen de gemeenten Geldrop en Mierlo. Reeds zijn honderden H.A .heidegrond ver brand en het is op geen honderd H.A. te schatten hoeveel oppervlakte nog door het ziedende element zullen worden ver woest. De bosschen van de gemeente Heeze liepen ook groot gevaar. Van overheidswege werd alles in het werk gesteld om het vuur zoo veel mo gelijk in zijn vaart te stuiten. Werkeloo- zen zijn gerequireerd, burgers bieden de helpende hand, kortom, wat aan blu8, si hingskrachten beschikbaar was, weM aan het werk gesteld. Al naar omstan, digheden legde men tegenvuren aati groef men greppels en trachtte men voortvretende vuur te dooven met zanj en takkebossen. Intusschen joeg vuur voort en het liet zich vannacht aanzien, dat het nog wel eenige uren cal duren eer men er in geslaagd is het te blusschen. BEPERKING EXECUTIERECHT, Enquete bij notari De Kamer van Koophandel te Tilk. heeft evenals haar zusterinstelling Veendam in verband met Voorgent), men maatregelen ter beperking van M executierecht bij de in haar distrect gevestig- de notarissen een enquette ingesteld naar den invloed der huidige crisisomstandighe den op de frequentie van executies krachtens artikel 1223 B. W., alsmede naar het oor deel der notarissen over de al dan niet wen- schelijkheid eener wettelijke beperking van dat executierecht. Als resultaat dezer enquête deelt de Kamer in een adres aan den ministerraad mede, dat genoemde notarissen zonder één uitzonde ring te kennen gaven, dat, vergeleken tó vroegere jaren, in de laatste crisisjaren geen toename van het aantal executies krachtens artikel 1223 B. W. behoefde te worden ge constateerd en dat nagenoeg alle executies welke gescheiden, ook in meer normale tijden niet achterwege zouden zijn gebleven, wijl deze in nagenoeg alle gevallen niet het ge volg waren van den algemeenen crisistoe stand, doch van oorzaken welke meer den persoon van de geexueuteerden betrof fen, al werd in sommige gevallen de execu tie door de tijdsomstandigheden verhaast Even unaniem was het oordeel der nota rissen omtrent de gevolgen, welke van een wettelijke beperking van het executierecht moeten worden verwacht. Zij vreezen del, reeds wanneer dergelijke maatregelen vaste- ren vorm zouden krijgen, het hypotaw crediet ernstig zal worden geschokt. De Kamer heeft gemeend uit deze e quête te moeten concludeeren, dat, zeker w wat haar distrect betreft, aan een wetópe beperking van het executierecht groote be zwaren zijn verbonden. Bescherming moet naar het oordeel der Kamer eerder dan in een beperking van let execuTierecht, gezocht worden in een recht- streekschen steun aan de door crisisomstan- digheden in moeilijkheden geraakte hypothe caire debiteuren. KORTE BERICHTEN. De minister van sociale zaken heeft zijn goedkeuring gehecht aan plan nen van het gemeentebestuur van Am sterdam om verschillende werken ts doen uitvoeren door jonge werkloozen. In afwijking met 't dezer dagen m®* degedeelde is de termijn van contingen* teering van rijst vastgesteld op één jaar, FONDSEN. 7 April 9 April 10 April 11 April 12 April 1000 1000 1000 1000 1000 1000 1000 5 N. W. S. 4'A obl. Nederl. 4 idem 6 O.-Ind. 5 14% idem 5 idem 4!4 idem 5/4 Duitschland Amsterd. Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned, Handel Mij. Cert. v. Rotterd. Bank Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford. Ned. Kabelfabr, Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union j A'dam Rubber Serbadjadi Java China Jap. Lijn Ned. Scbeepv. Unie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maalij. Oostkust Senembah South Pacific Union Pacific Prolongatie 'Ex-dividend 1932 11 '17 '31 22 A '21 D '17 '3011 ,30 1000 100S/1S 1°> 99* 38} 114 52S 57} 45 75 43* 55 158 J 303 211 251 2% 31»As 23} 1771 131 f 160 147 165J 68/10 1041 331 261 411 42* 128 124 146 17) 78* 2 10C) 100s/16 100% 100% 99% 99} 99* 99} 97% 98) 36% 36} 113) 114} 52} 51} 57 57 45 45 75* 75} 43) 43* 55* 158 156} 302 306 238} 241} 77) 77* 9% 10% 25% 2 268/36 9 31* L 31} 6V16 23) 23) 174) 177* 91 91 131} 141* 145 145} 145} 163* 1631, 6'/ij 6% 103» 104} 32} 32 26) 26? - 41} 41* 42} 42) 125} 123 125* 144 143} 17} 17 77) 75} 2 2 13 April 100} 100% 99* 99% 98; 388/16 113) 52* 59) 45 75 44% 551 15/) 313 241) 78* 10% 278/ie 32% 6) 23 176) 91) 131) 7* 139) 145) 163 „68/16 105) 34 27 41* 43 127) 125) 25) 115 17% 78 2 100) 100* 9911/1, 99% 98i/i0 38) 113 52 59) 45 45* 56 155) 317 240) 76} 10% 26% liz/ 31'! 6) 23) 177 92 137) 142) 162) 61/16 105* 34) 27 42) 43 127) 125) 25 144} 17* 100} 100% 100 100% 98* 38% 112) 51) 57) 44} 46} 19 155* 315 240 76% 10% 26% 2 31* 6 22 175) 90} 132} 138 139} 159% 5% 1051 34} 25} 41} 44} 129) 127} 25* 148 17} 2

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8