DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. pcouUtciaal Tlieuws VAN ONS LAND NAAR ROME £and: en Juih&ouw JCetk School Konijn voornoemd een stukje gemeentegrond ter grootte van ongeveer 14 Are te verkoopen om daarop het landarbeidersplaatsje te bou- wij voor de som van 700. Met algemeene stemmen besloten. Vervolgens werd de heer C. Hinke be noemd tot bezoldigd ambtenaar van den Bur gerlijken Stand ingaande 1 Mei 1931 op een jaarwedde van 25. Aan de orde was een voorstel van B. en W. om de werkverschaffing met ingang van 1 Mei a.s. stop te zetten. De voorzitter schorste de vergadering. Na heropening werd met algemeene stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen. Aan de orde kwam de vaststelling der drie- jaarlijksche vergoeding aan de Bijzondere school over de jaren 1931, 1932 en 1933. De voorzitter merkte op, dat het schoolbe stuur over die jaren zuinig heeft huisgehou den en dat over die jaren te veel is genoten f 182.97, welk bedrag over de eerst volgende uitkeering dient verrekend te worden. Aldus besloten. De R.K. Middenstandsvereeniging vroeg om den lijnwerker te verbieden nevenbedrijf uit te oefenen. B. en W. stelden den raad voor hierop af wijzend te beschikken. Na langdurige discussie werd het voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Schaap, Broertjes en Stam. Voor de beide wethouders en de heeren Komen en Dol. Vervolgens werd met algemeene stemmei aangenomen een voorstel van B. en W. om aan ht plaatselijk crisis-comité een bedrag van f 25.20 beschikbaar te stellen voor extra hulp aan werkloozen. Aan den heer J. Beerepoot werd wegens ziekte en het niet geheel volgen van den cur sus voor vervolgonderwijs ontheffing van schoolgeld verleend. Aan de orde was vervolgens een adres van den heer P. Komen alhier om een regeling te treffen in de verpleegkosten van zijn zoon in het sanatorium. De voorzitter zeide, dat het adres nog niet is behandeld door B. en W. Spr. achtte het geen bezwaar, wanneer het adres wordt be handeld. De daarin voorgestelde regeling is zeer billijk. Weth. Veldboer had inzending van het adres ontraden en adressant in overweging gegeven zich niet aan de praatjes van de menschen te storen. De voorzitter vond dit laatste een zeer goeden raad, die velen ter harte kunnen nemen. Met de stem van dn her Dol en een onthou ding, die van den heer A. Komen, werd be sloten gunstig op het adres te beschikken. Daarna sluiting. OTERLEEK. Zaterdag en Zondag heeft wederom de jaarlijksche tentoonstelling der huis- vlijtvereeniging plaats gehad, in de za len van den heer O. de Vries. In verband met de tijdsomstandigheden is het 10- jarig bestaan der vereeniging sober, maar toch in waardigheid herdacht Ook wat betreft de inzendingen, domi neerde het nuttige boven het fraaie. Geen wonder dat het geheel dan ook ten zeerste als geslaagd mag worden be schouwd. Laat dit voor het ijverige, be kwame bestuur een voldoening zijn voor de vele werkzaamheden, aan de voorbe reiding verbonden. De voorzitter, de heer J. de Wit, riep Zaterdagavond een talrijk publiek het welkom toe. Spr. zou er van af zien, al hoewel de verleiding groot was, te me- moreeren, alles wat er in die tien jaar is voorgevallen. De mandolineclub, onder leiding van haar eminenten directeur, den heer de Leeuw, bracht de noodige afwisseling tusschen de bedrijven. Het was een aan gename verrassing te constateeren tot welk een peil dit hard werkende clubje is opgevoerd. Inderdaad een vereeniging waarop ons dorpje met recht trotsch mag zijn. De beschermheer der huisvlijtvereeni- ging, burgemeester D. Huyser van Ree- nen, hield een hartelijke toespraak. Spr. complimenteerde het bestuur, dat het er in geslaagd was de vereeniging tien jaar in stand te houden. Dat is altijd moeilijker dan het oprichten, doch thans met vertrouwen het derde lustrum tegemoet, zij de leuze. Namens de zustervereeniging te Stom- petoren bood de heer van Reenen een fraaie bloemenmand aan, waarvoor de voorzitter hartelijk dankte. Na dit plechtige gedeelte volgde een Spaansche serenade van het ensemble, en meteen waren we weer in de juiste stemming, om het geluk te probeeren aan de sjoelbak of op het rad van avon tuur. Beide attracties hadden heusch niet te klagen over gebrek aan belang stelling. In verband met de festiviteiten van Zondag, vond de groote verloting thans ook de eerste avond plaats. Op onna volgbaar geestige wijze wist de voorzit ter bij het aflezen der nummers de win naars te amuseeren. Der traditie getrouw werd Zondag morgen de schooljeugd onthaald op ver snaperingen, doch de groote attracties en verrassing was de vertooning met een zelfgemaakte poppenkast, met eigen krachten. De klassieke figuren van Jan Klaassen en Katrijn bleken hun aan trekkelijkheid voor de jeugd nog niet te hebben verloren. Zondagmiddag was de tentoonstelling weer voor het publiek opengesteld, waarvan een druk gebruik werd ge maakt. Mede dank zij het prachtige weer, was er ook veel publiek van elders, wat de attractie's, in casu de financiën der vereeniging, te goede kwam. Ook thans was het optreden van het mandoline-ensemble een groot suc ces. 's Avonds vond het balmasque, on der leiding van den heer G. de Rie plaats, waaraan door 43 personen werd deelgenomen. In aanmerking genomen, dat alleen ingezetenen mochten mede dingen, is dit een zeer respectabel getal. De deelnemers waren verdeeld in 3 klas sen, t w. enkelingen, paren en groepen. Ongetwijfeld had de jury een zware taak, er was zeer veel en verdienstelijk werk van gemaakt. De prijzen werden als volgt toegekend: enkelingen le prijs crisis rundvee centrale, 2e prijs Kwatta- automaat, 3e prijs fruitmand, 4e prijs schoorsteenveger. Paren: le prijs Huis vlijt en Floralia, 2e prijs Shellpomp, 3e prijs kampeerders. De groepsprijs werd toegekend aan den boer met zijn koe. De prijs voor het meest orginineele costuum werd toege kend aan de collectebus. Het démasqué bracht natuurlijk ongekende verrassin gen, wat wel bleek uit de verbaasde uit roepen. Tot diep in den nacht bleef de feeststemming er in en zoo behoort ook de herdenking van het 10-jarig bestaan reeds weer tot het verleden. De bekroningen voor de tentoonstel ling luiden als volgt: Afdeeling schoolmeisjes, groep I. le prijs Trientje Edel, 2e prijs Annie IJkel, eerv. verm. Nelie v. d. Neer en Liesje Wonder. Groep II. le prijs Bertha Kuilboer. Groep III. le prijs Catrientje v. d. Neer. Groep IV. le prijs Catrientje Ooms, 2e prijs Jellie Witteveen. Groep V. le prijs Coba v. d. Neer, 2e prijs Willy Blom, eerv. verm. Jennie Dekker. Groep VI. le prijs Trientje Waterdrin ker, 2e prijs Gonda Blom, eerv. verm. Maartje Keur. Groep VII. le prijs Guurtje Dekker, 2e prijs Klaaske Witteveen, eerv. verm. Ma Blom. Afd. Jongedames tot en met 17 jaar, groep nuttige handwerken, le prijs mej. Aafje Klinkhamer. Groep fraaie handwerken, le prijs mej. Aafje Klinkhamer, 2e prijs mej. Bertha Gardenbroek, eerv. verm. Maar tje Ooms. Afd. dames, 18 tot en met 39 jaar, groep nuttige handwerken, le prijs mej. Bisschop, 2e prijs mej. G. Kay, 3e prijs mej. G. Slot, 4e prijs mej. van Hars kampde Wit, eerv. verm. mej. G. Kok. Groep fraaie handwerken, le prijs mej. T. Govers, 2e prijs mej. G. Kok, 2e prijs mej. G. Kay. Afd. dames 40 jaar en ouder, groep nuttige handwerken, le prijs mej. Klink hamerBlom, 2e prijs mej. BosAppel, 3e prijs mej. Hoogland—-Hartog, 4e prijs mej. Blom—de Visser, 5e prijs mej. Oomsv. d. Neer. Groep fraaie handwerken, le prijs mej. Klerk—de Jong, 2e prijs mej. Slot Schoen, 3e prijs mej. Klinkhamer Blom, eerv. verm. mej. Vader. Afd. Kloskant, eerv. verm. mej. de Wit. Afd. vrije inzendingen, ter opluiste ring. Eervolle vermelding mej. Annie Plevier en Alie Witteveen. Afd. kleuters, le prijs Aafje Ney, 2e prijs Nico Kuilboer, 3e prijs Gerrit Boe der, 4e prijs Nico Klerk, 5e prijs K. Muntjewerff. Afd. schooljongens, groep II. le prijs Albert van Ham, 2e prijs Hanri Dekker, eerv. verm. Jan Stekelbos. Groep III. le prijs Hedde Kolk. Groep IV. le prijs Gerard van Hars kamp, 2e prijs Wim Gardenbroek, eerv. verm. Jan Heinis. Groep V. le prijs Jacob Boeder, 2e prijs Adriaan Kuilboer, eerv. verm. Hendrik Heinis. Groep VI. le prijs Adriaan Schuur man, 2e prijs Henk van Ham, eerv. verm. Simon Schram. Groep VII. le prijs Jan Kuilboer, 2e prijs Albert Ooms, eerv. verm. Cornelis Ooms. Afd. jongeheeren 14 tot en met 20 jaar, le prijs Jacob Akkerman, 2e prijs Jan de Wit, eerv. verm. Leendert Slot en Piet Kuilboer. Afd. heeren, 21 jaar en ouder, le pifijs Cornelis Kuilboer, 2e prijs P. E. Keur, eerv. verm. Arie Moeijes en H. IJkel. NIEUWE NIEDORP. 'Vrijdag heeft de heer B. Borst na af loop der bestelling na een 33-jarigen dienst als besteller bij de posterijen den dienst met jpensioen verlaten. De kantoorhouder, de heer Sprake- laar, overhandigde hem bij zijn afscheid een enveloppe met inhoud van de bur gerij uit dankbaarheid voor de door hem bewezen diensten aan de gemeente naren, den wensch uitsprekende dat hij zich daarvoor een nuttig cadeau zou aanschaffen waarvan hij en zijn echtge- noote jarenlang genot zullen mogen hebben. Namens het postpersoneel werd den heer Borst een zilveren lepel met inscriptie overhandigd, voor de aange name samenwerking. De burgemeester en de gemeentesecre taris waren eveneens aanwezig namen het gemeentebestuur. Ook de burgemees ter bracht den heer Borst hartelijk dank voor de wijze waarop hij gedurende al dien tijd zijn taak heeft vervuld. Hij heeft zich altijd zeer welwillend be toond, waarvan vooral de buitenwijken hebben geprofiteerd. De burgemeester sprak den wensch uit, dat de heer Borst van het hem geschonken bedrag een zot danig gebruik zal maken, dat hij er in zijn verder leven met zijn echtgenoote nog jarenlang plezier van mag beleven. De heer Borst dankte zeer bewogen voor de hem gebracht hulde en zeide dat het scheiden hem buitengewoon zwaar viel. Dat de gemeentenaren „Rikes" als postbode waardeerden was reeds geble ken bij zijn 25-jarig jubileum. Een heel geslacht Nieuwe Niedorpers kan zich de postbestelling nu eenmaal niet anders denken, dan uitgevoerd door „Rikes en Cotje". Maar vanaf Zaterdag zal de eer ste zijn functie niet meer waarnemen, die hij zooveel jaren met iver en toewij ding heeft vervuld. Sedert 1883 was de familie Borst hier in Nieuwe-Niedorp als besteller aan de post verbonden. Eerst zijn vader Jaap Borst en later de thans scheidende post beambte. is een geweldige afstand! Toch zou alle Sunlight Zeep die per jaar in ons land gebruikt wordt een afstand vormen, die meer dan dubbel zoo lang is! Door jarenlange ervaring geleid, hebben de Nederlandsche huisvrouwen met groote meerderheid van stemmen Sunlight Zeep uitverkoren tot haar doelmatigste hulp in de huishouding.waar zij niet meer buiten kunnen 25 IHANS VOOR 4 ÓRöOTK SIT KKKN. ROVENDIKN C T5 >E EI K PAK KEN BON NOOR FRAAIE GESCHENKEN AM-omn. De heer Borst had de eerste acht jaren de bestellingen geheel te voet uit moe ten voeren. Het salaris was voor de volle dienst destijds zes gulden per week Vooral in de buitenwijken zal men hem missen. Immers voor hen die ver van het dorp wonen is de postbode niet alleen iemand die het nieuws brengt, maar vooral vroeger gaf men hem vaak opdrachten, b.v.„Wil je even de belas ting voor mij bij den ontvanger betalen" of b.v. in de distributietijd: „Zeg Rikus, wil je effies nej 't distributieberoo gaan en an Frits Koelemojer vrage of ik een koffiekaart huiwe mag voor me'n jong ste spruit die verleden week een jaar worren is". Met groote welwillendheid heeft hij de buitenwijkers altijd te de buitenwijkers altijd ter zijde gestaan. Den oudjes bracht hij wekelijks hun ouderdoms rente. Trouwens de zaak der oudjes heeft altijd zijn belangstelling, immers hij is voorzitter van de Afd. van den Bond voor Staatspensioneering. De post was degene die van hen medi cijnen van docter meenam, men vroeg hen in alle dingen raad en men vond den heer Borst altijd bereid de menschen te helpen Het was de „Vraagbaak". „Rikus, wat voor weer krijgen we?" En met het antwoord kon men veelal rekening hou den. Als men bedenkt hoe hij jaar in jaar uit door weer en wind zijn bestel lingen uitvoerde aan de Langereis, dijk op, dijk af, of diep in de Kampen naar Jan Ursem of naar 't Hoekhuii en Arie Poot enz. dan zal men begrijpen we'k een verandering dit voor den heer Borst geeft. Moge hij nog jaren van zijn pensioen genieten. Zijn plaats zal thans worden vervu'd door een hulppost, den heer Tjade Druif „de zingende postillon". HEEMSKERK. Groene bloembollenverkoopingen. Hoogstwaarschijnlijk zullen er evenals verleden jaar het geval was, ook dit seizoen door de 2 te Beverwijk gevestigde bloembol lenveilingen in onze omtrek geen groene vei ling van diverse bolgewassen gehouden wor den. Wel is echter de veiling H.o.b.a.h.o. te Lisse bezig en zal hierin wel slagen ook, on der aanvoering van hare te Heemskerk aan Duin woonachtige emplooy een dergelijke verkooping te organiseeren welke dan begin volgende maand gehouden zal worden. Reeds hebben zich een paar principalen aangemeld welke tegelijk met de bloembollen ook hunne teeltvergunningen aanbieden. In beginsel is hier besloten tot de op richting eener R.K. vereeniging voor bloem bollenkweekers als afdeeling van het te Lei den gevestigde hoofdbestuur van den L. T. B. LANGENDÏJK. De A. J. C., afd. Langendijk, hield Zon dagmiddag een feestvergadering in het lo kaal van den heer P. Kramer te Zuidscharde. Er was veel belangstelling op dezen feest middag, welke zeer goed geslaagd is. Carel Scholte te Utrecht lichtte het werk der A. J. C. uitvoerig toe, waarbij hij wees op het ver schil tusschen de jeugd van vroeger en die van thans. Spr. vergeleek het jeugdwerk hier met dat in Duitschland, Oostenrijk en Rus land. Ook hier dreigen verschillende gevaren het roode valkennest. Deze vergadering is er voor, den vriend schapsband te versterken. Spr. wees op de groote werkloosheid, die de prikkelbare sfeer schept. De solidariteit moet worden aan gekweekt en spr. drong aan op hard werken der arbeidersjongens, die niet werkloos mogen toezien, dat de bewapening wordt bevorderd. Voor een betere samenleving wekte spr. de jongens van 12—21 jaar op, zich bij de A. J. C. aan te sluiten. Een bewijs van gemeenschapszin zag spr. er in, dat hier aan den Langendijk al zoo'n flinke af deeling is. De jongelui voerden verschillende dansen uit en al met al werd een gezellige bijeen komst gehouden. LANGEREIS—VEENHUIZEN. De IJsclub Langereis alhier vergaderde Vrijdagavond bij den heer Visser te Lange reis. De voorzitter, de heer C. v. Twuiver bracht bij de opening hulde aan de afgetreden be stuursleden, de heeren Aker en Gaayaard, alsmede aan de vertrokken commissarissen De heer Aker toch heeft onze belangen tot in zeer hoogen ouderdom gediend. Voorts vond spr. het prettig, dat de nieuwe bestuursleden en commissarissen den vorigen winter met groote ambitie en toewijding in prettige sa- ies hadden ver menwerking hun functies vervuld Tevens deed hem de groote stijging van het ledental genoegen, terwijl de IJsclub door haar verlichte ijsbaan wel alles had gegeven van wat er van haar verlangd kon worden. Jammer, dat de staat der financiën zeer slecht was. Het nadeelig saldo was dit jaar ruim 30 en zou 't volgende jaar wel bijna 60 bedragen. De rekening werd in volmaakte orde be vonden. Naar aanleiding van het tekort zul len in de eerstvolgende vergadering middelen beraamd worden, om dit tekort weg te wer ken. Bij de bestuursverkiezing werden alle be stuursleden herkozen. In plaats van den heer F. Boersma (vertrokken) werd tot hoofd baancommissaris gekozen de heer P. Groen, herkozen als zoodanig D. de Jong. Tot com missarissen werden herkozen de heeren Sel- perda, J. Kooy en P. Elzinga en gekozen de heeren G. Schaafsma en J. Druif, inplaats van de heeren J. Davids (vertrokken) en P, Groen. Bij de rondvraag vroeg de heer G Schaafsma of het niet wenschelijk was, om bij doorgaand vriezend weer de schuit zoo spoedig mogelijk uit de vaart te nemen, daar anders de geheele ijsbaan onherstelbaar ver nield wordt. Opgemerkt werd, dat ook Aartswoud hin der van de melkschuit heeft. Besloten werd contact met de IJsclub Aartswoud te zoeken, teneinde gezamenlijk een verzoek in te dienen. Hierna dankte de voorzitter voor de prettige samenwerking. TEGEN HET VERPLICHTE VEILEN VAN FRUIT. De K. v. K. v. d. Neder Betuwe heeft aan den minister van economische zaken een adres gericht tegen het verplichte veilen i.c. van fruit, waardoor h.i. in het district der Kamer groote belangen zullen worden be reikt. Nóch verbetering van het peil der fruit teelt, nóch teeltbeperking (welke bovendien niet noodig is), kan van het verplichte veilen worden verwacht. Wel zullen de verkoop op stam, de verkoop rechtstreeks aan den handel of aan particulieren, benevens de verzending in soncignatie naar de groote steden er ern stig onder lijden of onmogelijk worden. Slechts zou de inning der omzetbelasting er gemakkelijker door worden, doch dit kan ook op andere wijze worden bereikt. Bovendien wordt het als onbillijk en onlogisch gevoeld dat fruit, in tegenstelling met groenten en andere bodemproducten, niet van deze belas ting is vrijgesteld. De Kamer acht den vei- lingsdwang dan ook onaanvaardbaar. INKRIMPING VEESTAPEL. Door de crisis-rundveecentrale zal gelegen heid worden geboden aan haar te leveren: le. runderen, welke voor de eerste maal drachtig zijn en klamtrekken; 2e. versch afgekalfde vaarzen en koeien met normale melkgift; te Purmerend op Dinsdag 1 Mei 1934 van 8—10 uur v.m. op de veemarkt; te Schagen op Donderdag 3 Mei 1934 van 8—10 vjn. op de veemarkt. De kaarten voor aangifte tot levering moe ten uiterlijk 23 April ten kantore van de Crisis-Rundveecentrale zijn ontvangen. De prijzen zijn als volgt: in klasse A-pIua 32 cent per K.G. levend gewicht; in klasse A 28 cent per K.G. levend gewicht; in klasse 8 23 cent per K.G. levend gewicht; in klasse C 18 cent per K.G. levend gewicht. Van dieren in klasse C-min worden de prijzen per stuk bepaald. De klasse drachtige runderen is dus ver vangen door runderen, welke voor de eerste maal drachtig zijn en klamtrekken. De overige condities als de voorafgaande week. "Mej. C. Bakker te Zwaagdijk, heeft onder veel belangstelling het feit her dacht dat ze 25 jaar bij het onderwijs werkzaam is geweest. PROPAGANDA-VERGADERING BOND VAN NEDERL. ONDERWIJZERS. Vertooning van de film Vacantie- kinderfeest. Zondagmorgen hield de Bond van Neder landsche Onderwijzers in gebouw „De Unie** een propaganda-vergadering, waar de film Vacantiekinderfeest" werd vertoond en de heer Bymolt, lid van het hoofdbestuur, een rede hield over „De beieekenis van den Bond voor Onderwijzers, het onderwijs en het kind. De heer v Amsttl lichtte vooraf het doel van de film, welke geheel belangeloos ver vaardigd was door den heer Dupont, nader toe. Het doel van deze propagandareie is te komen tot een Centraal Kinder-vacantiehuis. De bond van Nederlandsche onderwijzers heeft naast zijn karakter van strijdorgani satie een nog veel uitgebreider arbeidsveld en wel speciaal voor de kinderen, o.a. schoot- voeding, Meeding, artsen en de St Nicolaas- feesten. De vacantie-kinder-ftesten nemen hier een belangrijke plaats in. De afdeeling Amsterdam nam in 1905 het initiatief voor het vacantie-kinderfeest. Een enquetie had destijds uitgewezen, dot de kinderen in hun vacantie niet veel verder kwamen dan hun steeg of straat. De kinde ren kwamen niet in de gelegenheid van hun vacantie te genieten en om dat leed te ver zachten werd in samenwerking met de Am» sterdamsche Gymnastiekonderwijzers-ver- eeniging een commissie ingesteld, die met succes werkte en het eerste jaar reeds in staat was 2000 kinderen een prettigen dag te bezorgen, wat in 1916 tot meer dan 10.000 kinderen steeg. Spr. schetste enthousiast de vreugde van al die kinderen op den dag van hun feest, hoewel het oog maar heel weinig is, wat die eenen dag geboden kan worden. In 1924 werd besloten riet het aantal kin deren uit te breiden, maar het aantal dagen te vergrooten, de vreugde te verdiepen. Io Nunspeet werd voorloopig een huis ge huurd, waar de kinderen 3 volle dagen kon den blijven en die proef is zoo goed ge slaagd dat in 1927 een huio in Renkum werd 'bijgekoCbt en in 1930 nog een huis in Valke veen, dat zelfs geheel nieuw gebouwd kon worden uit een legaat. Het eendaags kinderfeest was voor alle scholen, zoowel bijzondere als openbare met kinderen, waarvan de ouders een minimum bedrag aan schoolgeld betalen De leeftijds grens is 10 jaar. Het 3-daagsche feest was alleen voor de kinderen van de hoogste klassen. Twee honderd duizend kinderen] maakten reeds het eendaagsche kinderfeest mee, vijftigduizend het 3-daagsche feest ei! ontzaggelijk veel wordt door de kinderen genoten. Alles wordt gedaan, vertrouwen te wekken in het werk van de V. K. F. en daar door alleen is het mogelijk jaar in jaar uit het benoodigde geld voor dit feest bijeen te krijgen, op allerlei manieren wordt ge tracht geld te verzamelen en heel veel wok wordt hiervoor gedaan. Voor het 3-daagsche feest wordt door de ouders, die dit kunnen betalen, eveneeds naar vermogen betaald. Helaas ging dit jaar dé subsidie van de gemeente Amsterdam verloren, een ieder her innert zich de gesdiiedenis desondanks kan men de feesten dit jaar, zij het iets bescheide ner van opzet, doorzetten. Hoe het het volgend jaar zal moeten gaan, baart nu reeds ernstige bezorgdheid. Het voorbeeld van Amstenlam vond in andere 207. Wie „ze", riep Piet! We wilde bijen soms? Nee, de menscheneters, die af en toe hier rondzwerven. Lusten ze je dan niet mèt baard? Ze houden me nu voor een oude wijze toovenaar en durven me niet aan te raken. Zulke lange baarden kennen ze niet t 208. Dan zullen we allemaal zoo'n ding moeten hebben, meende de vliegenier. Hoe maken we die gauw? Ze begon nen op aanwijzing van den kluizenaar lange grassen te verzamelen en hadden gauw elk een arm vol. En nu?.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7