and: m JMUIBouw ffcheepstiidinqea Voor de Huisvrouw. £aatste Èeckfiten fBoekw. JUiMicaties Speet JCunst en Wetenschap Jiackt&ecichten UITGEEST. LANGENDIJK. HOOGKARSPEL. SINT PANCRAS. STOOMVAARTLIJNEN, Stoomv. Mij. Nederland. Kon. Holl. Lloyd. Kon, Ned. Stoomb. Maatschappij. Holland— Amerika-Lijn. Beemsterdijk, 14 April v. Rott. te Houston. Narenta, Rott.'-Pac., 14 April te Curagao. Satendam, New-York n. Rott., 19 April n.m Rotterdamsche Lloyd. Stoomvaart Mij. Oceaan. Emzetco Lijn. HollandAustralië Lijn. HollandOost-Azië lijn. Gezeefde bruine boonensoep (4 personen) Bruine boonen met spek en uien (4 personen). Witte boonen met tomaten (4 personen). CHINEESCH KRUITDEPOT IN DE LUCHT GEVLOGEN. bouwen langs rijks- en provinciale wegen. GYMNASTIEKVEREENIGING UITGEEST. SPORT IN BEELD. UITVOER SLA EN AARDBEIEN Naar België. Bij K. B. is bepaald, dat de uitvoer van sla en aardbeiën naar België gedu rende het tijdvak aanvangende heden en eindigende 1 Februari 1935 slechts zal zijn toegestaan aan de stichting Ne- derlandsche Groenten- en Fruitcentrale. LEVERING NUCHTERE KALVEREN. Niet meer op Zaterdag. De crisis-rundvee-centrale maakt be kend, dat met ingang van deze week de levering van nuchtere kalveren aan de daartoe in aanmerking komende slach terijen niet langer mogelijk zal zijn op Zaterdag. DE VEILINGSKWESTIE TE BEVERWIJK. Tegen de verwachting is gisteren het faillissement van de Beverwijksche vei lingen door de Haarlemsche rechtbank niet uitgesproken. Op het laatste oogen- blik kwam van den secretaris-generaal van het departement van econ.-zaken een brief, aan de Spaarnebank te Haar lem, waarin de regeering een voorstel deed, dat een verhooging beteekende van het vorige voorstel van den rijks accountantsdienst. De rechtbank heeft daarom opnieuw veertien dagen uitstel verleend. Bij de onderhandelingen, ingezet tus- schen de veilingbesturen te Beverwijk en de Spaarnebank, hebben zich ook de r. k. Boerenleenbank te Eindhoven en de Raifeisenbank te Utrecht met de zaak ingelaten en een poging in het werk ge steld om van de regeering iets gedaan te krijgen, rfet gevolg is geweest, dat de rijksaccountantsdienst een betalings- voorste! heeft gedaan, dat echter door de Spaarnebank is verworpen. Hierna is opnieuw onderhandeld, met het gevolg, dat gistermorgen het nieuwe regeerings- voorstel is gekomen. 'ftovinciaai 'flieuws BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagavond kwam de Burgerwacht in vergadering bijeen in het lokaal van den Iheer j. de Boer, onder presidium van den heer j. C. Koslaard,. welke na een hartelijk welkom memoreerde dat ons land voor revo- lutionnaire woelingen is gespaard gebleven, hetwelk tot dankbaarheid stemde. Er op ge wezen werd dat het laatste jaar er een andere geest onder ons volk valt waar te ne men, en wel van nationale i aard, getuige de verschillende huldigingen betoond aan. het vorstelijk huis. Verder werd er op ge wezen, dat er door de omstandigheden een kalmte en rust heerscht bij de revolutionnaire elementen, hetwelk een gevaar met zich mede brengt, daar allicht de gedachte wordt ge wekt dat de burgerwachten nu niet meer zoo noodig zijn. Toch moet juist deze kalmte en rust nopen tot waakzaamheid, op dat men elk oogenblik paraat zij. Personen welke dan ook in de burger wacht een ontspanning zien, kunnen daar van geen lid zijn, daar men zich met kracht en toewijding moet geven, aan de taak waar voor men zich heeft geplaatst als lid. Uit het verslag van den secretaris bleek dat verschillende schietwedstrijden zijn ge houden. Het ledental bedraagt 66. Het financieel verslag gaf een ontvangst aan van 119.76 en een uitgaaf van 118.54, saldo 1.22. In verband met de vermindering der sub sidie van de gemeente werd door het bestuur een voorstel ter tafel gebracht om een contri butie te heffen van 0.50 per lid. Uit de discussie bleek, dat verschillende be zwaren naar voren kwamen van internen aard, zoodat na gehouden stemming het voorstel werd verworpen. In verband met het voorstel werd nog op gemerkt dat het misschien aanbeveling ver diende enkele vooraanstaande burgers te vragen om een gift, hetwelk algemeen werd toegejuicht. Ingekomen was een dankbetuiging van burgemeester Slot voor de hulp verleend bij het klokluiden in verband met de begrafenis van wijlen H. M. de Koningin-moeder, terwijl tevens nog dank werd betuigd voor de betoonde hi'de tijdens het 1214-jarig ambts jubileum. Tenslotte werd nog een ge- lukwensch uitgesproken aangaande het behaalde succes op den wedstrijd te Zuid-Scharwoude. Uitslag plaatselijke wedstrijd: klasse a: T. Kossen 99 p., W. Slot 97 p.; klasse b: K. Smit 97 p., E. Smit 97 p., A. Leeg water 96 p., P. Timmerman 95 p.; klasse c: J. Slot Pz. 97 p., K. Glas Jbz. 94 p., J. Komen J.Cz. 90 p., F. Balder 90 p. Medegedeeld werd dat de afdeeling dorpsgewijze is verdeeld in 5 groepen. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer H. Wagenaar herkozen. Hierna vond prijsuitreiking plaats, welke bestonden uit kunstvoorwerpen. Na rondvraag, die niets van belang opleverde, volgde sluiting. *0p het j l. te Amsterdam gehouden nationaal solistenconcours behaalde de heer P Alfrink, lid van de Harmonie Onderlinge Oefening alhier, een eersten prijs in de 3e afdeeling, met een totaal van 156 punten. Genoemde heer voerde uit het muziekstuk „Idylle Champêtre" van Logarte, voor saxophoon sopraan. Op tal van akkers staan de tulpen thans in bloei en de verschillende kleuren, die de talrijke velden vertoonen, zijn een bekoring voor het oog. Het is dan ook de moeite waard een kijkje te nemen aan Langendijk, waar de bollenteelt de laatste jaren sterk is toegeno men. van De uitvoer van bloembollen heeft in de at geloopen maand bedragen 877 ton ter waar de van 424000 tegen 824 ton ter waarde van 388000 in dezelfde maand van het vorige jaar. In het eerste kwartaal van 1934 werden 2812 ton ter waarde van 1 339JJW tegen 2245 ton ter waarde van 1.051 000 m het eerste kwartaal van 1933. Het meeste werd uitgevoerd naar Groot-Brittannië en Duitschland. Door de gezamenlijke r.k.. moderne, christelijke en federatieve arbeidsrorganisa- ties is een schrijven aan de gemeenteraden van de Langendijker gemeenten en Sint I an- cras gericht, voorzien van een uitgebreide toelichting. In het adres wordt er op de verandering van de baggerregling gewezen, waardoor nu 5 schuiten modder moeten worden gehaa.a. De organisaties spreken eenparig als hun oordeel uit, dat deze regeling ver uitgaar boven het normaal vorderbare, wat in de memorie van toelichting uitvoerig wordt toe gelicht. Deze bedenkingen komen niet alleen van werknemerszijde, maar ook de werk gevers achten de regeling onredelijk Verzocht wordt nu, om de opheffing deze regeeling te verkrijgen, dat de gemeen tebesturen aan den minister verzoeken, deze nieuwe regeling te doen vervallen en de oude, waarbij 4 schuiten moeten worden ge haald, weer in werking te stellen, terwijl het loon daarvan 0.54 per schuit was tegen 0.45 op het oogenblik. De memorie van toelichting behandelt den slechten toestand, waarin de arbeiders ver- keeren, nu de crisis al een paar jaren duurt. Met het inkomen, dat zij bij deze regeling zouden kunnen hebben, zouden de arbeiders te weinig voedsel kunnen krijgen. De uitvoe ring van het werk is dan ook onmogelijk. De arbeiders zouden, als ze met 24 schuiten per week volstaan konden, 10.80 per week ont vangen. van welk bedrag geen gezin kan be staan. Berekend wordt, dat men na aftrek van huishuur, ziekenfonds e.d. 5.80 per week overhoudt voor het aanschaffen van levensmiddelen. Er moet dan bezuinigd wor den, maar waarop? Op de levensmiddelen zou het alleen mogelijk zijn, doch door de mindere voeding zou de arbeider dan niet meer in staat zijn om nog maar drie schuiten te halen. De arbeiders worden dus gedwongen, wil len zijn nog een beetje loon thuis brengen, om vijf schuiten modder te halen. Maar hoeveel menschen kunnen dit werk doen? Het gevaar schuilt ook nog in deze regeling, dat de men schen uitvluchten gaan bedenken en noodge dwongen fraudeeren, waardoor ze de kans loopen, eenigen tijd te worden uitgesloten en dan zijn zeheelemaal zonder inkomen. Voorheen, toen het weliswaar zwaarder was, werden 3 schuiten gehaald, maar het verschil van 3 op 5 is wel heel groot. Daar lcornt nog bij, dat deze orestatie zoowel van voor dezen arbeid geschikten als ongeschik ten wordt gevraagd. De De omzet aan de marktvereeniging Eendracht" bedroeg over het vorige jaar 144.954.35. De eerste rijpe tomaat werd heden ge plukt door de heeren Gebr. Groen. Het vorig seizoen werd de eerste geplukt op 4 April door den heer C. Duif. Door de vele donkere dagen, die tijdens de vruchtzetting der tomaten zijn geweest, ver toonen zich bij vele onderste trossen de z.g n drukknoopjes (onbevrucht). Marnix van St. Aldegonde, 17 April v. Ba tavia te Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt, uitreis, 16 April v. Belawan. Flandria, thuisreis, 16 April v. Santos. Ilmar, uitreis, 14 April te Montevideo. Ludwigshafen, 16 April v. A'dam n. Brazilië via Vlaardingen. Amazone, 16 April v. Malaga n. Alicante. Ariadne, 17 April v. Venetië te Triëst. Aurora, 16 April v. Catania n. Messina. Crijnssen, thuisreis, 16 April v. Plymouth n. Havre. Fauna, 16 April v. Lissabon n. A'dam. Hebe, 17 April v. Stettin te A'dam. Hercules, 16 April v. Stamboul n. Odoun- louk. Juno, 16 April v. Lissabon n. Olhao. Nereus, 16 April v. A'dam te Kopenhagen. Orpheus, 15 April v. Kopenhagen te Gdynia. 5 uur te Plymouth verwacht. Breedijk, New-York n. Rot., 16 April te Ha- lifax. Delftdijk, thuisreis, 15 April te Portland (O) Lochomnar, Rott. n. Vancouver, 14 April ie Los Angeles. Baloeran, thuisreis, pass. 16 April I enm. Indrapoera, uitreis, 16 April v. Gibraltar Memnon, Japan-Rott., 16 April v. Aden. Troilus, Java-A'dam, 15 April v. Port-Said Polyphemus, A'dam-Java p- 15 April I erim Jonge Johanna, Malaga n. Londen en Kot- terdam, pass. 16 April Dungeness. Nieuwkerk, 16 April v. Momzambique n DflT-fiS'Ss l<ïcini Nijkerk, thuisreis, 17 April te Antwerpen. Springfontein, thuisreis, 17 April te Genua verwacht. Waalkerk, 17 April v. Rott. e A'dam. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran, huisreis, pass. 16 April Penm Buitenzorg, thuisreis, 16 April te Havre; 17 April nam. n. Rott. Indrapoera, uitreis, 16 April v. Gibraltar. Kertosono, thuisreis, pass. 16 April 's midd. 12 uur Ouessant. Kota Radja 16 April v. Singapore n. Makass. Palembang, thuisreis, pass. 16 April Fi nisterre. VOOR KLEIN EN GROOT. Een huishoudentje van man en vrouw van twee volwassenen dus brengt, wat de keus en de bereiding van het voedsel betreft, weinig moeilijk heden mee. Eenigszins anders wordt echter het geval, als het huisgezin bestaat uit „kleintjes" en „grooten": dan moet re kening worden gehouden met verschil lende behoeften, want feitelijk stelt elke leeftijd zijn bepaalde eischen aan de voeding. Het kind ontleent aan het voedsel de stoffen, die noodig zijn voor zijn groei; da volwassene put er de kracht uit voor het verrichten van arbeid en vindt er verder ook de noodige aanvulling in voor het onderhoud van zijn lichaam. Het kind zal zijn voedsel beter ver dragen in niet al te zwaar verteerbaren vorm, terwijl de volwassene gewoonlijk minder hooge eischen zal stellen aan de verteerbaarheid; het kind is nog heel goed tevreden met den natuurlijken smaak van de voedingsmiddelen, terwijl de volwassene den smaak der spiizen graag zal „verhoogen" door toevoeging van specerijen en andere „pittige" ge notmiddelen. Hoe handelt de huisvrouw, om beiden partijen te geven wat hun toekomt? Ze kiest eenvoudige, degelijke levens middelen en bereidt die cp eenvoudige, smakelijke wijze. Ze hecht niet aan groote porties vleesch, maar ze geeft aan groenten en de vruchten een ruime plaats in het menu. Ze komt nu en dan te hulp aan de verteerbaarheid der ge rechten door te zorgen voor fijne verdee- ling en door verwijdering van al te har de bestanddeelen. In bepaalde gevallen, wanneer het hoofdgerecht alléén voor de kleintjes een te zwaren maaltijd zou vormen, zorgt ze voor een eenvoudig bijgerecht, dat vooral aan de kinderen ten goede komt. Ze combineert b.v met een hoofd gerecht van bruine boonen met spek een schaaltje appelmoes; met een gerecht van witte boonen een portie gestoofde tomaten of tomatenpurée of wel (in den winter) wat bietensla. 500 K G. (1 pond) bruine boonen, 3 L. water, 2 groote uien, 50 G(K ons) bo ter, 4 groote aardappelen, 1 tablet Mag gi's ossenstaartsoep, ongeveer 15 G. (1 A afgestreken eetlepel) zout. Laat de gewasschen bruine boonen een nacht in het water weeken; kook ze gaar in hetzelfde water (ongeveer IA uur). Giet de {jan uit op een zeef, vang het uit lekkende wafer op en wrijf dan boven de thans leege pan de boonen door de zeef fijn. af en toe wat var» het kooknat toevoegende, om de massa meer handelbaar te maken. Ver dun ten slotte de doorgezeefde purée met de rest van het opgevangen kooknat, voeg er het zout bij, het met wat koud water aan gemengde soeptablet en de in blokjes gesne den aardappelen; laat alles met elkaar aan de kook komen en doorkoken tot de aardappe len zacht zijn. Fruit intusschen de gesnipperde uien in de boter lichtbruin; meng ze op het laatste oogenblik door de soep. 500 G. (1 pond) bruine boonen, 250 G. (A pond) rookspel, 4 groote uien, ongeveer 10 G. (1 afgestreken eetlepel) zout, 2 thee lepels Maggi's Aroma. Laat de gewasschen boonen een nacht wee Vrouw „Goeie help, je hebt je overhemd vergeten 1" Man„Ik heb het niet vergeten, maar ik heb beloofd naar een politieke vergadering te gaan, en ik vergat te vragen, wat voor kleur hemd ze daar droegen (Humorist). ken in ruim koud water; Mbok ze in hetzelfde water zachtjes gaar (ongeveer 1 'A uur) en voeg er na 1A uur het zout bij. Bak intusschen het in dobbelsteentjes ge sneden spek op een z?v',f vuur lichtbruin; schep er de kaantjes vckf S°P'/g uit en laat in het overblijvende spekvT. Hfcfijngesnipperde uien ook lichtbruin bakken. Schep ten slotte de boonen met een schuim spaan in een schaal; roer er de gefruite uien, de kaantjes en de Maggi's Aroma door. 500 g. (1 pond) witte boonen, 1 K g. tomaten, 1 ui, 60 g. (3 afgestreken eetlepels) boter, ongeveer 10 g. (1 afgestreken eetlepel zout, 2 theelepels Maggi's Aroma. Laat de gewasschen boonen een nacht wee ken in ruim koud water; kook ze in hetzelfde water zachtjes gaar (ongeveer 1X uur) en voeg er na A uur het zout bij. Kook intusschen de gewasschen, stukge sneden tomaten en de gesnipperde ui zonder toevoeging van water gaar; wrijf het meng sel door een zeef, verwarm het opnieuw en bind het (als dit tenminste noodig blijkt) met wat aangemengde bloem of maizena. Roer er dan de boter door, de Maggi's Aro ma en wat zout. Schep de boonen met een schuimspaan over in een schaal; roer er de tomatenpurée door of presenteer die in een afzonderlijke schaal bij de boonen. (In plaats van tomatenpurée past ook ap pelmoes heel goed bij de witte boonen; in dat geval worden de boter en de Maggi's Aro ma door de boonen geroerd; terwijl het schaaltje appelmoes afzonderlijk erbij wordt gegeven.) (Ongecorrigeerd.) EERSTE KAMER. Zitting van heden. Bij den aanvang der zitting hedenoch tend werd een groot aantal wetsontwer pen z. h. s. aangenomen, o.a. die tot wijziging der begrooting van financiën 1933 (geldleening aan Nederlandsch- Indië); voor onteigening noodig voor vergrooting van het landingsterrein van het luchtvaartterrein op Schiphol, en die tot contingenteering van den invoer van niet houtvormende siergewassen, electrische stofzuigers, huishoudelijk glaswerk, boter, en van ongesmolten dierlijk vet. Daarna werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de Indische be grooting voor 1934. Critiek op dr. Colijn's beleid. De heer Mendels oefent critiek op het plan, dat minister Colijn heeft gekoes terd om persoonlijk naar Indië te gaan voor het houden van besprekingen. Spr. betoogt, dat verdere bezuiniging niet mogelijk is, en dringt aan op recht streeks steunverleening door Nederland aan Indië. De regeering moet den psychischen en materieel en toestand der bevolking beter leeren begrijpen. TWEEf)E KAMER. Zitting van heden. De voorzitter stelde voor de interpel- latie-Kupers toe te staan. De heer Bierema (lib.) maakte be zwaar tegen een interpellatie over voor nemens der regeering. De Kamer mag niet op den stoel der regeering plaats nemen. De heer Albarda (soc.-dem.) wees er op, dat de regeering reeds stappen ge daan heeft om tot steunverlaging te komen. Aangezien de heer Kupers niet tegen woordig kon zijr werd het debat ge schorst. DE DOOD VAN EEN KIND VAN VAN VIJF MAANDEN. Door de politie te Lonneker is giste ren in beslag genomen het lijkje van een kindje van 5 maanden. Bij de lijkschou wing had de dokter geconstateerd dat zich op verschillende plaatsen van het lichaampje blauwe plekken vertoonden, terwijl ook een armpje was gebroken. Het onderzoek van de politie heeft uit gewezen, dat het kindje met een broertje van een paar jaar te slapen was gelegd, terwijl er niemand thuis was. De moeder was naar Nijmegen gegaan. Toen de vader te omstreeks middernacht thuis kwam, vond hij het kindje dood in bed. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een geval van ergerlijke verwaar- loozing. Op last van de justitie zal dr. Hulst uit Leiden de sectie verrichten. Een nader onderzoek wordt nog inge steld. Uit Dolonor wordt gemeld, dat op een militaire post bij de stad Tsjinfoe een Chi- neesch kruitdepot door onbekende oorzaak in de lucht is gevlogen. Volgens tot nog toe ontvangen berichten zijn hierbij 68 personen gedood. Personeele Belastingtarieven, samenge steld aan de hand van officieele gegevens. Overdruk uit Auto-kampioen, uitgave van den A.N.W.B.-Toeristenbond voor Neder land. In dit boekje vindt men alle gegevens, wel ke noodig zijn bij het berekenen van de' door ïouders van automobielen en motorrijwielen te betalen personeele belasting; opgenomen zijn de tarieven alsmede de opcenten (naar de huurwaarde), welke gelden in de 46 grootste gemeenten van ons iand. Uit dit handige gidsje blijkt wel heel dui delijk hoe sterk deze tarieven tegenwoordig uiteenloopen. In Enschede betaalt men voor een bepaalden auto 242.—, terwijl een in woner van Bergen op Zoom voor zoo'n wa gen slechts 80.— verschuldigd is. BURGEMEESTER en WETHOUDER? van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat voor het bouwen langs Rijkswegen tijdig vooraf aan den Rijkswaterstaat een uit wegvergunning moet worden aangevraagd' Voor het maken van uitwegen naar en het bouwen langs Provinciale wegen is als regel de toestemming van het college van Gedepu. teerde Staten vereischt. Alkmaar, 18 April 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester' A. KOELMA, Secretaris. Turnen. Zaterdagavond gaf de gymnastiekvereeni. ging Uitgeest haar eerste openbare uitvoe ring in het hotel de Ooievaar, onder leiding van haar algemeenen leider, den heer L. de Waal en onder pianobegeleiding van mei. T. Barens. De opkomst en de belangstelling voor dezen avond waren bijzonder groot. Het pro. gramma, dat 18 punten bevatte, boeide de aanwezigen ten zeerste en menigmaal divon- en de verrichte prestaties respect en óewon- ering af. Op de voorpagina van Sport in Beeld is deze week geplaatst een kiek van het dames viertal, dat het wereldrecord zwemmen 4 X 1Ó0 M. vrije slag verbeterde met 4.7 sec. Onmiddellijk daarop vinden wij een kiekje van het dames-hockey-elftal, dat over België zegevierde. Verder zijn tal van voetbalkiekjes opgeno- men, o.a. van de kampioenswedstrijden en op de middenpagina zijn foto's van voetballers hockey-ers, korfballers, golfspelers, kege- laars en wielrenners. Van de artikelen noemen wij dat over den mogelijken terugkeer van v. d. Meulen, één over Piet van Kempen, verslagen van de kampioenswedstrijden Heracles—K.F.C. en Velocitas—Ajax, het jubileum van V.R.A.'s wicketkeeper Leeser, het dagboek van een Leek, het sportpraatje en de Redactionele Opmerkingen. EEN GROOT CONCERT IN HET STADION. Mengelberg zal dirigeeren. Het bekende initiatief comité „Amsterdam" is voornemens Zaterdag 2 Juni a.s. des avonds in het kader van de zomerfeesten ee groot concert te organiseeren, hetwelk doe. het Concertgebouw-orkest en het Residentie orkest zal worden gegeven in het Olympisch Stadion te Amsterdam met medewerking van het toonkunstkoor, de Koninklijke Oratorium Vereeniging en de Kon. Christ. Oratorium vereeniging. Dr. W. Mengelberg heeft zich bereid ver. klaard dit concert te dirigeeren. De recette zal geheel ter beschikking worden gesteld van de besturen van beide orkesten, die deze bedragen zullen aanwenden voor het doel dat hun het meest noodzakelijk voorkomt. GROOTE VOORJAARSVEEMARKT. ALKMAAR, 18 April 1934. Op de groote Voorjaarsveemarkt waren in totaal 2367 st. vee aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: kalfkoeien 160275, geldekoeien 110-/ 200, pink en/ 60—110 en Stieren 65—200. Handel stug. Het vorig jaar was de aanvoer 2043 run deren. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 Maart 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 April 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 317 vette kalveren, le W- 56—60 cent, 2e kw. 44—54 cent, 3e kw. 3< 42 cent per K.G. levendgewicht; 83 Nuch tere kalveren 2.505; 347 Varkens vleeschvarkens, wegende van 90 tot 110 K6 4344 cent, zware varkens 4243 cen'® vette varkens 40—42 cent per K.G., slach gewicht. Ter veemarkt waren heden 3 wagon» geslachte runderen uit Denemarken aang* voerd. BROEK OP LANGENDIJK, 17 AprJ 18000 K.G. Roode kool 1-/ 3.50; 75W K.G. Gele kool 4.10-/ 6.50; 2700 K.u- Deensche witte kool 5—5.20; 6700 K-j Uien; gele 0.80—1, grove t.lvr. 1.30, gele drielingen 0.80, alles Per K-G- aM NOORDSCHARWOUDE, 17 April lg 9500 K.G. Uien: uien ff 0.80-f 11-30:1100 K.ö- uien lingen 0.80, grove Peen 3.40, kl. Peen 1.10; 800 K.G- Kj ten 1.10-/ 1.40; 64000 K.G. Ro°d,eJL 1-/ 3.70; 58000 K.G. Gele kool 3 6.30; 42400 K.G. Deensche witte k» 4.50—6.40, alles per 100 K.O. WARMENHUIZEN, 17 April '34. roj® kool les1—2.10, 2e s. Gele kool le s. 4—5; Deensche witte le s. 5.206.40; Drielingen (ul 0.80; Uien 1.60. «3 WARMENHUIZEN, 17 April '34. kool le s. 1-/ 2.10, 2e s. f 1 r* wjtte Gele kool le s. 4—5; Deensche j kool le s. 5.20—6.40; Drielingen i 0.80; Uien/ 1.60. ,.270° Aanvoer: 35400 K.G. Roode kooi, jtt{ K.G. Gele kool; 12600 K-G. Deensche kool en 475 K.G. Uien,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10