VEILIGE HAVENS Afscheid van den burge meester van Oude Niedorp. Hartelijke toespraken in den gemeenteraad. De vogels leggen hun tradltioneele el ..de knoppen zwellen- zelfs van de daken wordt het verkondigd De Fiscus weet't ook En Hebt U er aan gedacht.dat I Mei het nieuwe jaar begint van de HEERHUGOWAARD. HONDSDOLHEID IN HONGARIJE. In een Hongaarsch plaatsje was een 44 Jarige man, die door een dolle hond werd ge- beten, opgenomen in een ziekenhuis. Toen de dokters den patiënt wilden behandelen, kreeg deze een aanval van razernij, in welken toe stand hij 7 personen beet. De slachtoffers zijn overgebracht naar het Instituut Pasteur te Boedapest. DE STAKINGSBEWEGING IN DENEMARKEN. Gespannen toestand in Esbjerg. De toestand in de Deensche scheepvaart staking is verbeterd. Nadat het weer door de havenarbeiders in Aalborg en Esbjerg her vat was kon een reeks stoomschepen met landbouwproducten geladen naar Engeland vertrekken. Hierdoor was de staking der sto kers en matrozen effectloos geworden. Tegen de organisaties der stokers en matrozen, die zich buiten staat hebben verklaard de scha deloosstelling van 20.000 kronen elk aan de werkgevers te betalen, is in opdracht der werkgevers een eisch tot in staat van faillis sementstelling ingediend. Terwijl de rust dus overal vrijwel hersteld is, is de toestand in Esbjerg, waar het scher pe ingrijpen der politie, vooral va i de ver sterkingen uit Kopenhagen, tegen de demon stranten op Maandag j.1., groote ontevre- denheid heeft doen ontstaan, zeer gespan nen, in verband met de botsingen der vak verenigingen des middags het werk neer te leggen, hetgeen ten gevolge had dat des middags in alle bedrijven der stad het werk gestaakt werd. Aan een protestvergadering namen naar schatting 10.000 personen deel. De burgemeester hield een toespraak, waar in hij de menschen tot bezonnenheid aan maande en de aanneming aanbeval van een resolutie, waarin het optreden van de politie scherp veroordeeld wordt en waarin wordt geeischt, dat de politiemannen van buiten de stad zich alleen mogen ophouden in het ha venkwartier. Communistische sprekers dien den een motie in, waarin de onmiddellijke verwijdering geeischt werd van de politie mannen van buiten de stad. Wanneer hier aan niet wordt voldaan, wordt gedreigd met een algemeehe staking van 24 uur. De Communistische motie werd met bijna algemeene stemmen aangenomen, terwijl eerstgenoemde resolutie welgeteld 2 stem men kreeg. Gisteravond zijn uit Kopenha fen nieuwe politieversterkingen naar sbjerg gezonden. OPLOSSING JOODSCHE VRAAGSTUK. Jabotinsky's inzicht. Wladimir Jabotinsky, de president van de Wereld Unie van Revisionistische Zionis ten, heeft in een persconferentie de opzet uit eengezet van het petitionnement, dat door de Revisionistische Zionisten tot de regee ringen van Groot-Brittannië en de andere landen wordt gericht met betrekking tot de stichting van een Joodschen sta.t m Pales tina, met inbegrip van Transjordanië. Jabo tinsky verklaarde, dat hij hierin de eenige oplossing ziet van het Joodsche vraagstuk, aangezien Palestina en Transjordanië het overschot der Joodsche bevolking in de landen der verstrooiing kan opnemen. Hij schat het aantal personen, dat voor immi gratie in aanmerking komt op 5 a 8 mil- lioen. Jabotinsky vraagt de opheffing der immigratiebeperkingen voor de Joden in Palestina en een herziening van het Palestina- mandaat. INSULL'S BOOT. Op weg naar Casablanca. De Amerikaansche finacier Samull Insull, die te Calania (Sicilië) hedenmorgen aan boord van de „Exilona" is aangekomen, zag er kalm en niet slecht uit en weigerde eenige verkaring af te leggen. Het is hem toege staan zich vrijelijk op het schip te bewegen, doch er wordt voortdurend toezicht op hem geoefend, 's Avonds zes uur is de „Exilona" naar Casablanca vertrokken. CRIMINEELE CIJFERS UIT AMERIKA. Strijd tegen misdaad kost ruim 20 milliard. De justitieele commissie van den Ameri- kaanschen Senaat deelt mede, dat de strijd tegen de criminaliteit en de strafvoltrekking der Vereenigde Staten een bedrag van 13.447.200.000 dollar per jaar kost, ofwel ruim 20 millard in Nederlandsch courant. Van het bedrag van 13.447.200.000 dollar komt 1.320.800.000 voor rekening van de in- tellectueele delicten, voor rekening van ge- Sxuilhtw door BASIL KING. (Uit het Engelsch). 76) Na uit Keene te zijn gereden, lieten zij de weilanden lang de Ashuelot achter zich, om een hooger gelegen terrein te bereiken, waar aan Moeder Natuur had gearbeid sinds haar eerste laaiende krachten om de Aarde te vormen, hadden opgehouden te werken Haar vlammen nu eens uitdoovend dan weer doen oplaaiend, had zij in het tijdperk, toen er nog geen spoor was van organisch leven, tal van reusachtige .bergen opgeworpen, die ongetwijfeld hooger waren de Andes of de Alphen. Onvruchtbaar, kolossaal en schrik aanjagend als zij waren, zou het den mensch, toen die werd geschapen, niet ge makkelijk zijn geweest te midden daarvan te leven. Maar de groote Moeder Natuur gaf zich de moeite de aarde meer begaanbaar te maken. Langzaam aan te werk gaande en zich voor haar taak een onmetelijken tijd gunnend, haalde zij uit het noorden haar ge reedschap: het ijs. Zonder zich te haasten, maar rusteloos voortwerkend, enkele centi meters per eeuw vorderend, stootte zij er mee tegen de hindernis, welker vorm zij wilde wijzigen en waar zij doorheen wilde dringen. Als een dijk, die steeds maar door de gol ven werd gebeukt, kwamen er tenslotte hier welddagige vermogensdelicten 1.206.400.0CU dollar (de gewelddadige vermogensmisdrij- ven eischen bovendien p. j. 12.500 slachtof fers), de strafvoltrekking kost 4.160.000.000 dollar en het gerechtelijk en politioneel on derzoek 6.760 millioen dollar. De gemiddelde leeftijd van den misdadiger bedraagt in de Vereenigde Staten 23 jaar; de meeste misdadigers zijn 18 k 19 jaar oud JkaviHciaai Tlieuws Zaterdagavond vergaderde de raad. De voorzitter opende de vergadering en dankte de leden voor hunne tegenwoordigheid op deze door hem voor het laatst gepresideer de vergadering wegens zijne benoeming tot burgemeester der gemeente Heerhugowaard Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Onderhandsche verpachting van een per ceel tuingrond, waarop zich voorheen be vond het woonnuisje, bewoond door den heer C. Witsmeer, gelegen in de Frik, gemeen.e Heerhugowaard. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten. Voorstel tot vaststelling eener suppletoirs begrooting van den gewonen dienst, dienst jaar 1934, is verband met aansluiting bij het Registratiebureau der Vereeniging van Ne derlandsche gemeenten. De voorzitter lichtte toe, dat deze suppl. begrooting in ontvangsten en uitgaven aan wijst een bedrag van 50. Deze was noodig, doordat de gemeente dit jaar is aangesloten bij het registratuurbureau v. d. vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd z.h.s. besloten. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat na de rondvraag alsnog aan de orde zal worden gesteld in verband met het optreden van den wethouder Bakker als waarnemend burgemeester de benoeming van een tijdelijk wethouder. Rondvraag. De heer Molenaar vroeg of de gaten in de Reijdersweg spoedig zullen worden hersteld. De voorzitter antwoordde, dat dit, zooals reeds door hem werd opgemerkt in de vorige vergadering, zeer spoedig te wachten is, doch dat de weersgesteldheid daarbij een groote rol speelt. Zoodra er verwacht mag worden, dat het eenige dagen mooi weer zal blijven, zal met het herstellen worden begon nen. Benoeming van een tijdelijk wethouder. De voorzitter deelde, dat deze benoeming noodzakelijk is geworden, doordat de wethou der Bakker tot aan den datum, waarop in de vacature van burgemeester dezer gemeente zal zijn voorzien, zal optreden als waar nemend burgemeester. Vervolgens werd overgegaan tot de ver kiezing. Na stemming bij gesloten en onge- teekende briefjes werd tot tijdelijk wethouder aangewezen de heer W. Kolkman. Uitge bracht werden 6 stemmen voor den heer Kolkman en 1 blanco stem. Afscheid van den burgemeester. Thans was aan de orde het afscheid van den burgemeester. Staande sprak de voorzit ter ongeveer het volgende: Het was op den 26sten Januari 19~.4, dat ik in deze raadszaal stond, omringd door mijn onvergetelijke moeder, familie, vrienden en bekenden om plechtig te worden geïnstal- Ierd als burgemeester van de gemeente Oude Niedorp. Nu ruim tien jaren later sta ik hier in die zelfde zaal om afscheid te nemen wegens mijn benoeming ingaande a.s. Maandag 16 April tot burgemeester van Heerhugo waard .Spr. herinnerde aan het overlijden van zijn moeder, maar er is ook veel dat tot dankbaarheid stemt. Dankbaarheid voor den zegen, die spr. is geschonken in 'zijn werk, voor het vertrouwen, dat de wethouders en de raadsleden en zoo talrijke ingezetenen hem in ruime mate hebben geschonken. Met de leden van den raad, die hier thans zitting hebben en met allen, die voorheen deej uitmaakten van den gemeenteraad heeft spr. op de meest aangename wijze mogen sa menwerken. Spr. dankte allen voor de ondervonden me dewerking en herdacht ook de overleden raadsleden Th. Tromp en C. de Boer. Een bizonder woord van dank richtte spr. tot de beide wethouders en tot hun voorgan en elders groote openingen in de hindernis, die zich echter als geheel wist te handha ven. Hoogten werden van andere hoogten ge scheiden. Daartusschen werden valleien ge groefd. Wat eens scherp was, werd afgerond wat getand was, bijgeslepen De hoogste top pen stortten neer. Toen na duizenden jaren de ijsmassa zich terugtrok, waren nog slechts de stompen blijven staan, van wat eens schrikwekkende, oeroude bergen waren geweest. Dichte wouden begonnen die stompen te bedekken. Op laaggelegen plekken vormden zich meren, welks water door kleine rivieren geleid werd naar een stroom, die nog geen naam had en die uitmondde in een zee, die ook geen naam droeg. Door alle eeuwen heen zongen de lijstes, zoemden de bijeen, en hadden de beer, het hert, de vos en de lynx overal vrij spel. Toen kwam de mensch, tersluiks, onopge merkt, en zoo'n gering spoor achterlatend, dat er niets anders dan enkele geheimzinnige teekens overbleven, die getuigden van zijn eerste omzwerving. De rivier; het onderstuk- van een eenmaal tot de wolken reikenden berg kreeg den Nipmuckschen naam Monad- nock. In dezen hoek, waar New Hampshire ligt, tusschen Massachusetts en Vermont zijn de namen historische documenten. De ^ipmucken verdwenen naar mate de ruste- ooze Engelsche kolonisten vanaf de zeekust verder en verder voortdrongen. Zij kwamen in kleine troepen, meestal omdat zij een of ander godsdienstig geschilpunt hadden met hen, die zij verlieten. Op de kaart verschenen gers. In de verschillende samenstellingen van het college was er nimmer een dissonant m het harmonieerend geheel. Hoewel ik, aldus spr., misschien nog gele genheid krijg om na eenigen tijd ook afscheid te nemen van hen, die de gemeente dienen en van besturen van instellingen en vereenigin- gen, met wie ik ambtelijk samenwerkte, wil ik van deze plaats ook een hartelijk dank woord tot die personen en besturen richten. Spr. bracht dank aan den gemeente-ontvan ger, den heer Jong, die zich steeds op voor treffelijke wijze van zijn taak heeft gekweten. Spr. herdacht ook het personeel ter secretarie van vroeger en thans. Een dankwoord richtte spr. ook aan de politiebeambten, zoowel van voorheen als thans. Hij bracht verder dank aan allen die de gemeente tijdens zijn ambtsvervulling hebben gediend ook al is het in bescheiden mate, zoomede aan de besturen van instellingen en vereenigingen en aan de pers. Ten slotte richtte spr. zich tot den heer Raven, die ge durende meerdere jaren de officiecle verslag gever was en wiens verslagen voorbestemd waren om na aanvullingen te worden ge drukt als notulen van den Raad. Daarna richtte spr. een hartelijk dank woord tot de ingezetenen. Spr. nam afscheid met de beste wenschen voor aller persoonlijk welzijn. Antwoord van den wethouder. Na deze rede van den burgemeester richtte de heer Bakker zich met de volgende woor den tot den burgemeester: Bij het eindigen van Uwe ambtsperiode spreekt het van zelf, dat raadsleden en wet houders zich ook gedrongen gevoelen, een hartelijk woord van afscheid tot U te richten. Hartelijk kan en mag dit afscheid wezen, daar we dankbaar mogen neerzien, op de tijdsduur van tien jaren onder Uw presidium. Vooral wanneer ik U toespreek als wethou der gevoel ik mij gedrongen, te verklaren, dat de vergaderingen van B. en W. me altoos een genoegen zijn geweest. Uwe veelzijdige kennis en doortastendheid gaven veelal den doorslag in moeilijke aan gelegenheden en maakten voor de wethouders de vergaderingen meestal prettig en aange naam waarbij meeningsverschillen nooit aan leiding zijn geweest tot harde woorden. Spr. herinnerde aan de door den burge meester tot stand gekomen verbetering van wegen in de gemeente, -.erbetering en verrui ming van huisvesting, scholenbouw enz. en wees op het goede hart van den burgemeester wanneer armen en behoeftigen hunne nood kwamen klagen. Wij gunnen U, aldus spr., gaarne de ge maakte promotie en feliciteeren de inwoners van Heerhugowaard met hun nieuwen bur gemeester. Het is onze innige wensch, dat het U in alle opzichten goed ga in Uwe nieuwe stand plaats, tot heil van Uw gezin en Uwe gemeente. Mij is door den raad opgedragen, U als blijvende herinnering een klein aandenken aan te bieden, in den vorm van een wandel stok met inscriptie. Dat hij U tot steun moge strekken tot in hoogen ouderdom. Andere sprekers. Vervolgens sprak de heer van Zoonen na mens de mede raadsleden Waiboer en de Heer. Hij herinnerde aan de perioden van voorspoed en malaise en aan de neutraliteit welke de burgemeester ste-ds betracht heeft Er is wel beweerd, aldus spr., dat wij de laatste jaren op te grooten voet hebben ge leefd. Wij ontkennen dat. Wij brengen hulde voor het vele werk dat gedaan is en dat ge daan moest worden. Wij wijzen er op, dat juist een vorige bestuursgeneratie zijn taak niet verstond en teveel de zuinigheid heeft betracht, waardoor de wijsheid werd bedro gen. Wat door ons gedaan is, moest worden ge daan. Wij feliciteeren U en de gemeente Heer hnugowaard en wenschen U en de Uwen er voorspoed. Vervolgens sprak de heer Kolbman zijn dank uit voor de welwillende houding die de burgemeester ten opzichte van hem als jong raadslid heeft betoom'. Tot slot sprak de heer Slijkerman de vol gende heil wensch op rijm uit: Het is nu voor de laatste keer Dat wij hier met U te zamen zijn Omdat gij onze gemeente gaat verlaten En het zal mij niét baten Daar veel of weinig over te praten Daarom blijf ik hopen Dat het zoo mag loopen En het U zij gegeven In Uwe nieuwe standplaats vele jaren te [mogen leven Tot voldoening en heil van de geheele [burgerij Dat is de hoop en wensch van mij. namen, die oude herinneringen voor hen op wekten: Malborough, Richmond, Chester field, Walpolo, Peterborough, Fitzwillam, Winchester, alle zichtbaar vanaf den blau wen Monadnock. In het begin der achttiende eeuw verscheen er een nieuw element. Door honger gedreven kwamen ongeveer duizend pelgrims, stoere, overtuigende Protestanten, uit het noorden van Ierland, in deze betrekkelijk dun bevolkte landstreek Zij vestigden zich in drie gemeen ten, die zij de Iersche namen Antrim, Hills- borough en Dublin gaven. Tom en Hildred reden in de richting van Dublin. Daar het onderwerp auto's uitgeput was, grepen zij naar een ander. „Vindt u 't prettig met Guy op reis te gaan?" „Heerlijk!" „Ik ook. Ik heb liever, dat hij met u gaat dan met wien ook. U houdt hem nooit voor den gek, maar geeft hem toch nooit zijn zin." „Wat bedoelt u er mee dat ik hem nooit zijn zin geef." „Wel, dat Guy's opvattingen niet erg hoog staan; dat weten we. Maar u stelt de uwe nooit lager. „Hoe weet u dat?" „Omdat Guy 't zelf zegt. Denkt u maar geen oogenblik, dat hij dat niet merkt. Juist omdat hij u respecteert, houdt hij zooveel van u." „Hij respecteert nog een boel andere jonge lui." Een zachtjes, door haar oipen geknepen y 4 fè Daarna sloot de voorzitter, voor de laatste maal, de openbare vergadering van dezen raad. GROOTSCHERMER. In de op Maandag te Alkmaar gehou den vergadering der Noord-Holl.Gemeente- veldwachtersvereeniging, afd. van den Ne- derl. Politiebond, werd de heer N. Water drinker. gemeenteveldwachter te Zuid- en Noord-Scnermer het dienstkruis voor tien- jarigen trouwen dienst uitgereikt. De heer Kolb, burgemeester onzer gemeente, speldde den jubileerenden veldwachter genoemd kruis op de borst en schetste den gedecoreer de als een plichtsgetrouw politieman, die tot volle tevredenheid van zijn superieuren en ingezetenen zijn dienst in de gemeeste Zuid en Noord-Schermer op tactische wijze de af- geloopen tien jaren had verricht. Spreker hoopte, dat de komende tien jaren eveneens in aangename verstandhouding mochten verloopen. De heer Waterdrinker, getroffen door de bijzondere attentie van den burgemeester, dankte zijn chef voor diens hartelijke- en vriendelijke woorden. Naar we vernemen vond de beëdiging van den nieuwen burgemeester, Maandag j.1. door den commissaris der Koningin plaats. Zooals we reeds mededeelden zal de installatie Zaterdag a.s. geschieden. Om hieraan eenigen luister bij te zetten heeft de burgerij haar beste beentje voor ge zet en aan een oproep om in deze de voorbe reidende besprekingen te voeren, werd door een vijftigtal personen gehoor gegeven. Een eerecomité, bestaande uit den oud burgemeester, den heer van Slooten, de gees telijken der drie parochies en de beide plaatselijke geneesheeren werd geformeerd. Eveneens werd een werkcomité benoemd, waarvan voorzitter werd de heer Zwarte- veen, plaatselijk geneesheer. Bij de gehouden voorloopige besprekingen werd besloten, dat de intocht Zaterdagmid dag ongeveer half twee op de grensscheiding Oude-Niedorp-Hugowaard bij de Verlater- brug zal plaats vinden. Een stoet, bestaande uit ruiters en de bei de muziekcorpsen zal het gezelschap bege leiden, terwijl bij den Molenweg diverse ver eenigingen zich zul'en aansluiten. Diverse sub.-comité's werden benoemd en besloten werd dat de leerlingen der hoogste klassen der zeven scholen (ong. een drie honderdtal) na de officiecle installatie, die om drie ure ten raadhuize plaats vindt, den nieuwen burgenvader op net gemeentelijk sportterrein eenige liederen zullen toe zingen. De kerkbesturen zullen worden aangezocht de vlaggen van de torens uit te steken, ter wijl aan de parochies Noord en Buurt, als mede aan het N.-H.Kerkbestuur zal worden lippen uitgesproken „H'm!" gold als bewijs van verschil van meening. „Dat weet ik nog zoo niet. Hij gaat met hen om, zeker, en be nijdt hen nog al en dat bedoelde ik juist, toen ik zei, dat zijn opvattingen niet erg hoog staan, maar „O, er valt op Guy niets aan te merken. De jongelui, die u op het oog hebt, zijn soms een beetje brutaal, maar hij weet best waar de streep te trekken. Hij gaat tot een zeker punt, maar verder zou men hem niet krij gen." „En dat heeft hij aan u te danken." „Heelemaal niet! „Welnu, ik" zei legde den nadruk op „ik" denk dat dit wél het geval is. Ze zei dit als iemand, die ouder was dan hij, en toch was zij twee jaren jonger, maar het leven in goede kringen verleende haar in haar toon iets van een vrouw van de wereld. Zoolang zij voor hem het jonge ding was, een beetje stijfjes, bezonnen, ouderwetsch zooals men van kinderen wel zegt was zij geen factor geweest in zijn verhouding tot de familie Ansley. Maar nu ontdekte hij plotse ling, dat zij daarin de belangrijkste factor was. Het aan het licht treden van haar per soonlijkheid maakte hem in de war. Daar zij genoodzaakt was steeds goed naar den weg met zijn kronkelingen te blijven kijken, kon hij haar profiel bestudeeren. Het was de eerste maal, dat hij weer met aandacht naar een vrouw keek, na Mai- sie's ware karakter in Nashua te hebben lee- ren kennen. Dat was nu twee maanden gele den. De plaats, die Maisie zoo lang in zijn hart had ingenomen, was sindsdien leeg gebleven, behalve dat een gevoel van groote bitterheid er zich in had genesteld. Het was verzocht gedurenden den tijd, dat de optocht in zicht is de klokken té doen luiden. Voorloopig is door een negental vereeni gingen deelname aan den optocht toege. zegd. Maandag hield de Hugowaarder Zwem- vereeniging haar algemeene jaarvergadering- in het café van den heer J. Reijne. Uit het jaarverslag stippen wij aan dia-t met medewerking der gemeentenaren een flinke uitbreiding is tot -tand gekomen van de zwemgelegenheid. Het aantal leden is ge- stegen van 150 tot 227. De rekening 1933—1934 stond op een totaal bedrag van 1129.78 met een kassaldo van 79.1714. De contributie werd onveranderd vastgo- steld met uitzondering der Inusgezinskaarteo, welke komen te vervallen. Eenige verbetering, welke door 't bestuur werd voorgesteld, werd zonder stemming goedgekeurd. Hierna werden eenige rentelooze en rente- gevende aandeelen uitgeloot De aftredende bestuursleden werden her- kozen. Bij de rondvraag werd o.a. nog besloten het overtollige kasgeld op de gdro te plaatsen. Hierna sluiting. JUchtszahm VOOR DEN ALKMAARSCHEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag. DE MIDDELEEUWSCHE IJKWET. De handelaar Simon Sch. te Broek op Langendijk poseerde als onschuldig s 1 acht. offer van de jammerlijk verouderde ijkwet etv het feit dat bij een overtreding het opzet geen onmisbaar element is voor de strafbaarheid. Hij had als ordelijk burger zijn gewichten correct laten ijken, maar zijn zoontje had zoo'n gewogen en zwaar genoeg bevonden gewicht zonder dat Pa het wist vervangen door een nieuwen ongeijkt exemplaar, dat bij controle den vader den strop omdeed. Maar de kantonrechter was humaan en legde geen hooger straf op dan Simon in het meest ongunstige geval zich zelf had toegedacht, 0.50 boete of 1 dag, plus verbeurdverkla ring van het gewicht, waarbuiten de mini* ter niet schijnt te kunnen leven. EEN WAARDELOOS TRANSACTIE» AANBOD. Een deftig in officieel zwart met fantasie broek gecostumeerd heer bleek te zijn een caféhouder uit Callantsoog, Rijndert V., die contact had gekregen met het kantongerecht omdat hij te Limmen met zijn auto was aange. houden, nadat brigadier de Koekkoek had ge constateerd dat achternummer en letter niet voldoende waren verlicht. De heer V. zou misschien de reis niet hebben gemaakt, doch hem was een transactiebericht gezonden, dat geen bedrag aangaf. Zijn interesse werd ge waardeerd en kon de comparant de trouole met 3 uit den weg ruimen. VAN VISSCHEN TOT BAGGEREN. Een door de tijdsellende van visschet tot modderbaggeraar te Broek op Langendijk ge degradeerde Egmonder Jan Gr. was te Alk maar op zijn rijwiel in de Kooltuin ver dwaald geraakt en had niet gelet op de ri\- wielverbodsborden, waarmede de talrijke touristen aldaar béschermd worden. De arme sloker werd tot meerdere attentie aange spoord door oplegging van 1 boete of I dag. EEN ONPRETTIGE BRUGGEBAAS. De zand- en andere vrachtrijdende heer Willem C. uit- Bakkum, gem. Castricum, be oefende op 1 Maart zijn bedrijf in de Zijpe en vervoerde zware zandvrachten over de Stolpervlotbrug. De heer Dekker, brugwachter en blijkbaar een conscentieus man, hield zich voortdurend bezig de vracht op te meten en de zwaarte te schatten uit bezorgdheid voor schade aan het ultra moderne brugmateriaal. Eindelijk scheen hij dan toch de juiste maat te hebben gevonden en mocht Willem de brug berij den, doch met gelijk afgestreken vracht. Even wel scheen hem later deze overeenkomst toch te kwellen en gelastte hij den zandrijder, die al de brug had bereikt terug te rijden, waar aan Willem, het gezeur moede, niet voldeed met gevolg dat hij heden terecht stond we gens het niet voldoen aan die ambtelijke vor dering door den bevoegden autoriteit, in casti de Stolpervlotbrugwachter. De vrachtrijder verklaarde dat hem later toestemming was verleend door den haven meester zelf en had voorts twee personen a!s getuigen a décharge medegebracht, die kon- de bitterheid, gemend met woede en leed, dit het gevolg waren van de ontgoocheling, zijn liefde te hebben geschonken aan iemand, dit zoo minderwaardig bleek te zijn. Telkens als hij het woord armoedzaaier hoorde, dacht hij aan den indruk, dien hij had ach tergelaten bij het meisje, dat hij het best meende te vereeren door oprecht te zijn. Sinds dat tijdtstip had hij een hekel gehad aan alle meisjes, net zooals een hond aan al le jongens, omdat er één hem met steenen heeft gegooid. En toch keek hij nu met iew» dat op belangstelling leek, weer naar e® meisje. Dat kwam omdat er bekoring van haar uitging. Zij had iets eigen»».--<? waarmee zij je vasthield; men wist zelf n't wat het was. Men lette op haar, als zij bewoog, en luisterde naar haar, als zij spra Als men eens haar stem met dat timbre een kristallen klokje had gehoord, zou die altijd onthouden. Zijn aandacht werd getrokken doorJn8® kleeding, omdat zij een zijden sweater or<w van een patroon, zooals hij nog nooit gezien: horizontale, gekartelde, breede pen, van een groene kleur, die gelel „lil overging in blauw, en van Hauw naar rood. Groen was de overheerschende M ,j4 grasgroen, jadegroen, zeegroen, maar rn0i tinten sober gehouden door het vale r" van oude metselsteen en door indigo"'3" Ook het korte jurkje, de kousen en de groote kornalijnen speld vastgezette shauter, op haar gladde, glanzende, o achtig zwarte haar, waren indigobla» nj herinnerde zich dat hij vroeger vond iets had van een meisje uit Cambodga dat vond hij nu weer. n\„A] (Wordt vervol*0-'

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6