Alkmaarsche Courant mm Het Zeven Provinciën"-proces. ^Binnenland Rechtszaken FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct. Honderd Zes en Dertigste Jaargang. WOENSDAG 18 APRIL. Het Is al geen goud, er bli'nlcb. S® echt goud hebben, als ge rookt, 11- V neem dan BRANDEN VERKEERSONGEVALLEN Het drama in de radiohut. Vierde zittingsdag. No. 91 1934 OPVOLGER KOOS VORRINK IN DE A. J. C. Naar de Tel. verneemt, is het zeer waar schijnlijk, dat de plaats van den heer Koos Vorrink, die thans voorzitter is van de S.D. A.P., in het hoofdbestuur der Arbeiders Jeugd Centrale zal worden ingenomen door den heer Klaas Toornstra. De heer Toorn- stra is nu secretaris der A.J.C. VECHTPARTIJ TE HAARLEM. Twee woestelingen door zes politie agenten overmand. Gistermiddag hebben tee jongemannen, N. S. en F. N. te Haarlem ruzie gekregen in een café in de Spekstraat aldaar. Twee politie agenten kwamen er tusschen in om de vech tenden te scheidentoen vielen de beide man nen de agenten aan. Zij pleegden hevig ver zet. Een van de agenten kreeg een stomp in de maagstreek en liep eenige wonden aan het been op. De agent moest zich terugtrekken en werd later opgenomen in het Elizabeth Gast huis. Intusschen gingen de beide mannen als ra- zenden te keer; zij trokken door de Paarlaar- steeg naar de Koningstraat, waar één van hen de ruit van een personenauto intrapte. De politie, die aanvankelijk niet voldoende in aantal was om de mannen in bedwang te houden, werd inmiddels versterkt en tenslotte gelukte het aan zes agenten, met gebruikma king van de blanke sabel en de gummistok, de woestelingen te arresteeren en naar het politiebureau in de Smedestraat over te bren gen, waar zij zijn opgesloten. NA ZWARE MISHANDELING GESTORVEN. In het academisch ziekenhuis te Groningen is Maandagavond overleden de ongeveer 50- jarige P. Baas uit Tripscompagnie, die in den nacht van den eersten Paaschdag in de buitenserre van het stationskoffiehuis te Sappemeer-Ost in ernstigen toestand werd aangetroffen. Eerst was gedacht, dat de man onder den invloed van sterken drank was ge weest, doch later bleek, dat hij ernstig moet zijn mishandeld. Arrestaties zijn nog niet gedaan. Wel zijn enkele personen, onder wie ae caféhouder, door de politie gehoord. DE SCHIETPARTIJ IN DE RAAMSTRAAT IN DEN HAAG. De verdachte van den revolveraanslag in een café aan de Raamstraat in Den Haag, die zich gisterochtend, zooals gemeld, bij de politie heeft aangemeld, bleek zelf ernstig ge wond te zijn, weshalve aanstonds geneeskun dige hulp voor hem is ingeroepen. Het schijnt, dat de kogel, die het slacht offer in de long heeft getroffen, eerst door den linkerarm van den verdachte is gegaan. HET MYSTERIE TE REEUWIJK. In verband met het gebeurde te Reeuwijk meldt het Corr.-Bureau, dat de politie door de familie Ebbinge Wubben destijds op de hoogte was gebracht van de mededeeling, door een vriend van den vermiste aan de fa milie gedaan, dat deze Zondagmiddag 12 November, dus den dag na de verdwijning, den vermiste nog had ontmoet. WAARDEDALING VAN HOTEL TE DEVENTER. Maandagavond kwamen te Deventer in pu blieke veiling de beide bekende hotels De En gel en De Moriaan. Destijds kostten zij 60-000. Thans konden de gebouwen niet meer opbrengen dan 8100 elk. VERDERE INPOLDERING VAN ZUIDERZEEGRONDEN. Bezwaren in de Eerste Kamer tegen drooglegging van den Noord-Oost polder. Vrees voor te groote offers. Vele leden der Eerste Kamer hebben bij het afdeelingonderzoek naar de begrooting voor het Zuiderzeefonds ernstige bezwaren geuit tegen verdere drooglegging van Zuiderzee- gronden. Zij waren daarom min of meer scherp gekant tegen den memoriepost in zake den Noord-Oost-polder, blijkens het voor- loopig verslag van de commissie van rappor teurs. De bezwaren kwamen in hoofdzaak hierop neer, dat na de inpoldering van de Wierin- germeer de toestanden op agrarisch gebied zich dermate hebben gewijzigd, dat thans stillegging van de droogmaking geraden is. De voordeelen immers zullen eenszins opwe gen tegen de nadeelen, zoo meent men. De re sultaten van den Wieringermeerpolder vallen niet mee, het land schijnt niet voldoende ont- zilt te zijn, van bereidwilligheid om den grond te aanvaarden blijkt niets, gegadigden voor de pacht uit te geven gronden schijnen zich niet aan te meldden en de staat is tot veel grootere offers verplicht dan werd ver wacht. Uit het oogpunt van werkverschaffing zou dan ook veeleer aanbeveling verdienen bevor dering van wegenbouw of boschcultuur, waarbij groote bedragen aan arbeidsloon zijn femoeid. Met nadruk bepleitten de leden, die ier aan het woord waren, het stopzetten van den arbeid aan de Zuiderzeewerken. Verscheidene andere leden konden zich daarentegen neerleggen bij het denkbeeld van de regeering, om tot inpoldering van den Noord-Oostpolder over te gaan, omdat daar door voor de eerste jaren een object van werkverruiming van beteekenis zou worden verkregen. Gevraagd werd, of het in de bedoeling ligt den aan te leggen dijk het karakter van een zeedijk te geven^dan wel of met den aanleg van een binnendijk zal kunnen worden vol staan Sommige leden vroegen nadere inlichtingen over de beschikbaarstelling van gronden in den Wieringermeerpolder ten behoeve van Duitsche immigranten. Zoo werd ons ge vraagd in welken vorm medewerking is ver leend, en of zekerheid bestaat dat de aldus geplaatsten, na verloop van een bepaalden termijn den polder weer zullen verlaten. Het zou niet wenschelijk zijn, indien een deel de zer vluchtelingen hier achterbleef en zich op de uitoefening van andere bedrijven ter plaat- se ging toeleggen en alzoo onder bevoor rechte omstandigheden beslag ging leggen op een arbeidsveld, hetwelk bij de inpoldering zeker niet ten behoeve van vreemdelingen is ge°"hapen. DANKBETUIGING AAN Mr. VERSCHUUR. De Staatscourant van hedenavond zal ee; K. B. bevatten van 17 April 1934 No. 22 waarbij met ingang van dien datum op zijn verzoek eervol ontslag wordt verleend aan den heerfmr. T. J. Ver- chuur, als minister van economische zaken met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande in deze moeilijke tijden bewezen. CHAUFFEUR VERDRONKEN. Gisterochtend heeft een man bïj de politie te Amsterdam aangifte gedaan, dat zijn broer, een snorder, n^et was thuis gekomen. Zijn wagen stond op de Egelantiersgracht en de man vreesde, dat zijn broer te water was geraakt en verdronken. De commissaris van het bureau-Raampoort heeft toen last ge geven tot dreggen in genoemde gracht, met het gevolg dat inderdaad het lijk var. den chauffeur werd opgehaald. Hoe hij er in is geraakt, kon niet opgehelderd worden. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING IN TERNEUZEN. Het vorige jaar heeft de regeering, door bemiddeling van de commissaris- se^ van de koningin, de aandacht van de gemeentebesturen gevestigd op de noodzakelijkheid tot het treffen van maatregelen voor bescherming van de bevolking bij een luchtaanval. Aanstonds heeft toen o.m. het gemeen tebestuur van Terneuzen een luchtbe schermingsdienst ingericht, in overleg met den commandant van Zeeland voor dien dienst. De plaatselijke dienst kwam onder commando van den inspecteur van politie, den heer M. C. Hack. Men kon bij de inrichting van den dien A spoedig slagen, omdat men beschikte over verschillende daarbij noodige ge bouwen, maar bovenal omdat zich daar heeft georganiseerd met een flink ge oefend corps van het Roode Kruis, on geveer 40 personen sterk. Deze hebben bij verschillende gelegenheden reeds be wezen paraat te zijn en verwierven daar voor blijken van tevredenheid van de militaire autoriteiten. De voortvarendheid in Terneuzen be toond werd de aanleiding, dat aldaar een van de eerste oefeningen van den luchtbeschermingsdienst wordt gehou den, die op gisteren was bepaald Kwajongens deden het werk van den slooper. Maandagavond omstreeks negen uur, is een zware uitslaande brand uitgebroken in een boerderij, staande ter zijde van den Post weg te Nijmegen. Het vuur, dat volgens het Hbld. vermoede lijk door de straatjeugd is aangestoken, nam direct groote afmetingen aan. Toen de brand weer kort na het alarm ter plaatse verscheen, stond de geheele boerderij, die eigendom van de gemeente was, en niet werd bewoond, in lichte laaie. Het pand zou dezer dagen wor den afgebroken, daar de grond bestemd was voor uitbreiding in oost-Nijmegen. Het ge heele complex brandde af. Het was Zaterdag door den heer Beks gekocht voor den sloop, zoodat de schade voor diens rekening kwam Boerderij afgebrand. Gistermorgen is te Miste, gemeente Win terswijk, de boerderij van Hinkamp Pieper, bewoond door den heer G. J. ten Bokkel, totaal afgebrand. Het vee en eenig huisraad werden gered. Vermoedelijk is de brand ont staan door een brandenden fornuispot. Een tribune afgebrand. Gistermiddag is de overdekte tribune op het terrein van de voetbalvereeniging Eind hoven afgebrand. De zijtribunes, die eveneens door het vuur werden aangetast, konden door de brandweer worden gebluscht. De aange richte schade ordt door verzekering gedekt De vermoedelijke oorzaak van den brand is roekeloosheid van de jeugd. De 54-jarige vrouw C. v. V. werd, toen zij gistermiddag de spoorbaan nabij Halfweg wilde oversteken, door een juist passeerenden trein uit Haarlem aangereden. De vrouw, die doof is, had den trein niet hooren aankomen. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. Per auto van den G. G. en G D werd het lijk van de vrouw, die te Amsterdam woon achtig was, naar het O. L. Vrouwengasthuis overgebracht. Het treinverkeer ondervond een kwartier vertraging. Twee kinderen ernstig gewond. Gisteravond omstreeks ien uur heeft op den Rijksweg Den BoschNijmegen, onder de ge meente Heesch, nabij het kruispunt Heesch— Oss, een ernstig verkeersongeluk plaats ge had. De heer K. uit Oss was bezig een lekken band, welken hij tevoren door een reserve band had vervangen, van achteren aan den wagen tebevestigen, toen plotseling een auto, bestuurd door mej. v. d. L. uit Oss, van ach teren naderde. De heer K. wist nog juist o het laatste moment weg te springen en ziel zoodoende in veiligheid te stellen. Een bot sing was echter onvermijdelijk en het gevolg hiervan was, dat de auto van mej. v. d. L. over den kop sloeg en die van den heer K. naar de andere zijde van den weg geslingerd werd. Mej. v. d. L. werd licht gewond. Een der inzittenden van den auto van den heer K., zijn eebtgenoote, kwam met den schrik vrij. Twee zoontjes echter, die eveneens in den wagen gezeten waren, bleken ernstig ge wond te zijn en moesten naar het Liefdesge sticht te Heesch overgebracht worden. T wee hopeloos gewonden. Gisteravond had aan den vaartkant onder Leur (N.B.) een ernstig verkeersongeval plaats. Een personenauto, komende uit de richting Breda, slipte nabij den spoorweg overgang aan den vaartkant en kwam tus schen de rechts van den weg gelegen tram rails terecht. Bij een poging om uit de rails te komen sloeg de auto, welke een vaart van ongeveer 50 K.M. had, om en sloeg tegen een boom aan den overkant van den weg. De auto werd geheel vernield, terwijl de drie in zittenden ernstig werden gewond. De bestuurder, de 62-jarige B. Kapelle uit Bruinisse, kreeg een zware hersenschudding terwijl zijn beide beenen zijn gebroken. De naast hem zittende B. Jonker kreeg eveneens een hersenschudding en zware inwendige kneuzingen. De derde passagier, de 47-jarige A. Jonker, bekwam alleen inwendige kneu zingen. Alle drie personen werden in bewus- teloozen toestand naar het diaconessenhuis te Breda vervoerd. Hedenmorgen was de toestand van L. A. Jonker vrij gunstig, terwijl de toestand van de beide anderen hopeloos werd geacht. GEFINGEERD KOOPCONTRACT. Een notaris opgelicht. De politie van het bureau-Raampoort te Amsterdam heeft een man gearresteerd, die aldaar een notaris heeft opgelicht voor een bedrag van 250. Hij wist dit geld los te krijgen door een verhaal omrtent een op te maken voorloopig koopcontract voor een huis, een verhaal, dat op fantasie bleek te berusten. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. KORTE BERICHTEN. Te 's-Gravenhage zijn aangehouden een 21-jarige radio-monteur, een 17-jarige leer ling bankwerker, een 17-jarige wagenjongen en een 18-jarige drukker, die allen verdacht worden zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een auto, toebehoorende aan een bewoner van de Spuistraat in Den Haag, welke auto eenigen tijd onbeheerd in de Jo- hannes Camphuijsstraat had gestaan. De Haagsche rechtbank heeft de ge vangenhouding bevolen van W. de K. en C. R., die Dinsdag j.1. in een café in Den Haag werden gearresteerd, verdacht van oplich ting. Zij gaven zich uit als vertegenwoordi gers van een filmmaatschappij, waarbij zij er in slaagden, een dame een bedrag van 2.50 afhandig te maken. Te 's-Gravenhage is bericht ontvangen dat de stuurmansleerling Doeksen, van het stoomschip Streefkerk, die, lijdende aan ty- phus, te Port Said was achtergebleven, Zon dag is overleden. Een zoontje van den landbouwer P. te Maurik, dat Zondagmiddag door een hond werd aangevallen en naar het ziekenhuis te Tiel werd overgebracht, is Maandagavond overleden. Gister was het tien jaren geleden dat in Nederland de grondslag werd gelegd voor de radio-distributie door den heer A. L. Ban- ling te Deventer. DORST. Het dorstgevoel is een van de eigenschap pen, die de mensch nooit kwijtraakt. In de ge schiedenis der geneeskunde is het slechts drie of viermaal voorgekomen, dat het dorstgevoel bij menschen verloren ging. DE OVERVAL MET ROOF TE OVERSCHIE. De rechtbank te Rotterdam heeft den 20- jarigen schoorsteenveger B. P. en den 20- jarigen meubelmaker J. B. ter zake van po ging tot diefstal, voorafgegaan door geweld tegen personen gepleegd, met het oogmerk om dien diefstal voor te bereiden of gemak kelijk te maken, gepleegd op den openbaren weg door twee of meer vereenigde personen, terwijl het feit zwaar lichamelijk letsel ten gevolge heeft gehad, veroordeeld, ieder tot 2 jaar gevangenisstraf. Tegen dit vonnis heeft het O.M. bij de rechtbank dat tegen beide verdachten 3 jaar had geëischt, geappelleerd, zoodat P. en B. Maandag in hooger beroep voor het Haag sche Hof terecht stonden. Het voorval speelde zich af in den avond van 16 December j.1. op de Oudendijksche Schiekade te Overschie, alwaar de 58-jarige loterij-agent P. J. J- le Large zich pei rijwiel van Rotterdam naar huis begaf, toen op den Rotterdamschen Rijweg twee jonge mannen op hem toeschoten en hem verscheidene sla gen met een knuppel op het hoofd toe brachten. Onder het slaken van hulpkreten viel L., die aanvankelijk nog gepoogd had zich te verweren, neer. De misdadigers ontnamen L een leeien étui en maakten zich daarna uit de voeten en namen daartoe hun weg waar de Rotterdamsche Schie was afgesloten over de Zestienhovensche kade. De alarmkreten van het slachtoffer hadden evenwel enkele personen bereikt, o.a. J. v. d. Enden, die zonder dralen op het rijwiel van het slachtoffer sprong en de misdadigers na ging Ook de agent De B. nam per rijwiel aan de achtervolging deel. Aan een verkeers stremming was het te danken, dat P. en B. hun weg niet konden vervolgen en in politie banden vielen. Beide verdachten hebben een volledige be kentenis afgelegd, waaruit bleek dat zij het bcroovingsplan vooraf hadden beraamd en dat zij op dien Zaterdagavond de L. op één fiets van zijn kantoor aan de Botersloot te Rotterdam af hebben gevolgd. De advocaat-generaal mr. J. A. de Visser, had thans geen getuigen doen dagvaarden. De advocaat-generaal wees er op, dat een Nederlandsche staatsburger veilig over den openbaren weg moet kunnen gaan, ook al heeft hij geld bij zich. Hij vroeg de vernieti ging van het vonnis wat de kwalificatie be treft en daarnaast verhooging van de opge legde straf tot vier jaar voor elk der ver dachten. KEES PRUIS VEROORDEELD. Drie maanden voorwaardelijk en 1000 boete. De rechtbank veroordeelde vandaag den conferencier en zanger van het Levenslied Kees Pruis wegens ontduiking van de inkom stenbelasting tot een voorwaardelijke gevan genisstraf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar en tot een geldboete van 1000. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. Vee omgekomen. Eisch 4 jaar. Een gevangenisstraf voor den tijd van vier jaar eischte de officier van justitie bij de Utrechtsche rechtbank gister tegen den 47- jarigen landman A. F. te Barneveld, die zich te verantwoorden had wegens brandstich ting. Op 8 November van het vorige jaar zou verdachte opzettelijk brand hebben gesticht in de hofstede „De Langelaar" te Barneveld welke totaal is afgebrand. Verdachte ont kende schuldig te zijn. Verdachte woonde nog niet lang daar en zes jaar geleden had hij ook brand gehad, maar toen was er geen vervolging tegen hem ingesteld. Met luide stem vertelde verdachte van den brand en wat hij gedaan had om gevaar te keeren. De officier merkte op, dat verdachte niets geen moeite gedaan, geen deur opengedaan achter de paarden, geen koe gered, alleen een bureau met papieren uit het huis ge haald. Verdachte gaf dat toe. Hij heeft zijn bu reau naar buiten gebracht met zijn adminis- stratie en bepaalde rekeningen, maar vee kon hij niet redden. Na het hooren van vele getuigen en vier deskundigen zei het O.M. brandstichting be wezen te achten, eisch 4 jaar gevangenis straf met bevel tot gevangenneming van verdachte bij de uitspraak. DIEFSTAL VAN 1900 GULDEN. Door een vrouw. Gistermiddag, na de schorsing, heeft nog terecht gestaan de 38-jarige Clasina J. de M., zonder beroep, gedetineerd, te Rotterdam, wegens diefstal. De dagvaar ding legde haar ten laste, dat zij op of omstreeks 30 Januari van dit jaar te Rotterdam, met het oogmerk van we derrechtelijke toeëigening een bedrag aan geld groot 1900 of daaromtrent, toebehoorende aan zekeren J. M. S., heeft weggenomen. Verdachte ontkende. Het O. M. begon zijn requisitoir met de antecedenten van verdachte na te gaan. Zij is een ontelbaar aantal keeren verdacht van soortgelijke misdrijven als dat voor hetwelk zij thans terecht staat, maar bijna steeds den dans ontspron gen. Dit vond spreker, die het ten laste gelegde bewezen achtte, een reden te meer om thans een zware straf op te leggen. Eisch 2 jaar gevangenisstraf. VERDUISTERING DOOR EEN ZAAKWAARNEMER. De 42-jarige zaakwaarnemer G. J. F. A. uit Wassenaar is in verzet gekomen van een verstek-vonnis van de Haag sche rechtbank, waarbij hij ter zake van verduistering is veroordeeld tot 6 maan den gevangenisstraf. Verdachte, die voor zekeren H. uit Hoek van Holland een financieele aan gelegenheid tusschen dezen en de firma V. regelde, zou de hem ter hand gestelde bedragen niet aan die firma hebben af gedragen. Zoo had de heer H. den verdachte een bedrag van 41.56 doen toekomen, doch aangezien zijn verschillende brieven onbeantwoord bleven, had hij ten slotte een brief aan de marechaussee ter hand gesteld. In dezen brief stond o.m., dat de zaak met .de firma in kwestie met een bedrag van f 25 kon worden afgedaan. De rest kon verdachte als honorarium beschouwen. Ter zitting van de Haagsche recht bank bleek gister, dat verdachte dezer dagen een bedrag van 25 aan den ge tuige heeft gerestitueerd. Door den griffier werd verdachte's verklaring tegenover de marechaussee voorgelezen, waaruit bleek, dat hij toen bekende het geld te eigen bate te hebben gebruikt. Deze bekentenis werd thans door ver dachte teruggenomen. De eisch luidde thans een jaar gevan genisstraf. De Zeekrijgsraad zette de behandeling voort der zaak tegen de 16 officieren van de De Zeven Provinciën. Thans zijn negen van de zestien verhooren van beklaagden volkomen zonder emotie be handeld. Het restant dezer verhooren zal ver moedelijk de zitting van heden in beslag ne men, waarna Vrijdag het requisitoir zal wor den genomen, gevolgd door de pleidooien, welke mogelijk Zaterdag zullen worden be ëindigd. De vierde zitingsdag van den zeekrijgs raad vangt aan met de voorlezing van het verhoor van beklaagde luit. ier zee Ille klas se A. N. Baron de Vos van Steenwijk, die als chef van het radiostation a.b. van de De Ze ven Provinciën absolute radio-controle on mogelijk oordeelt, tenzij de radio-officier zelf marconist is en onafgebroken met de koptele foon in de radiohut zou zitten. Het verhoor zegt, dat het onverantwoorde lijk zou zijn indien een jong officier door een daad, te weten schieten, de geheele situatie zou veranderen. Dan wordt in het verhoor behandeld de komst in de radiohut van den luitenant ter zee Ile klasse D. Dekker, die mededeelde, dat geen gebruik van wapens mocht worden ge maakt en dat de officieren zich moesten ver zamelen in de longroom. Korporaal Boshard trad daarna de radio hut binnen en voegde Slendenbroek, die aan het seinen was toe: „Op wiens orders sein je?" Waarop Slentenbroek antwoordde: „Kijk wat mijnheer in zijn handen heeft!" Korporaal Boshard zei hierop„Zoo'n din getje heb ik ook". Hij haalde hierbij een pistool te voorschijn en hield dit ter hoogte van de heup en ver zocht baron de Vos van Steenwijk zich direct naar longroom te begeven. Ofschoon beklaagde oorspronkelijk van plan was, de radiohut ten koste van alles te behouden, heeft hij niettemin de radiohut verlaten, om dat de eerder door luitenant ter zee Ile klasse Dekker gedane mededeelingen als orders waren op te vatten; bovendien was zijn doel, door het uitseinen der door hem geschreven telegrammen bereikt. Be klaagde voegde een zijner collega's toe: „die ploert van een Boshard heeft me de radiohut uigejaagd. Je zou hem een kogel door zijn kop jagen". De uitdrukking „uit de radiohut" jagen heeft hij in een oogenblik van opge wondenheid gesproken, daar hij vrijwillig is heengegaan. Beklaagde, officier van de marine stoom- vaardienst Ile klasse, L. de Wilde, geeft toe, dat hij had moeten trachten zich toegang tot de machinekamer te verschaffen. Hij achtte echter zulks niet belangrijk en zag het nut daarvan in. Beklaagde oordeelde het beter om gezamenlijk een aanval van de muiters op het halfdek af te wachten. Beklaagde was na de conferentie met de muiters opgelucht, daar bij deze conferentie was gebleken, dat de muiters niet tegen de officieren wilden optreden. Hij was het volkomen eens met het defensief beleid van den luitenant ter zee van Boven, temeer waar deze gedragslijn z.i. ongetwijfeld de goedkeuring van de regee ring zou wegdragen. Het openlijk dragen van wapens achtte beklaagde provoceerend en prikkelend, hetgeen zeer ongewenscht was, daar het geringste argwaan wekte. Het ne men van initiatief lag niet op den weg van bekl., omdat hij officier bij de marinestoom vaartdienst was. Leiding behoorde uit te gaan van den oudsten aan boord aanwezi gen officier. Bij het vorderen van de zitting blijkt, dat nog slechts drie van de zeven resteerende verklaringen van beklaagde zijn voorgelezen, zoodat het onwaarschijnlijk wordt geacht, dat het requisitoir nog heden aan de orde zal komen. Voorts wordt besloten morgen den verjaardag van Prins Hendrik geen zit ting te houden. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. Schoonmaakster, tot gast, die den nacht op de canapé heeft moeten doorbrengen „Hé daar, meneer, ik mot aan den gang. Maar ik wil wel opgooien wie het eerst mot opstaan, U, of die meneer op het billart." (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9