Alkmaarsche Courant SPORT EN WEDSTRIJDEN Om het kampioenschap van Nederland JhMicaties SiCmnieuuw Honderd Zes en Dertigste Jaargang. ZATERDAG 21 APRIL BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt be kend, dat voor de week 2328 APRIL 1934 UITSLUITEND RUNDVLEESCH IN BLIK wordt algegeven op GRIJZE BONNEN vanaf no. 5801 en ONVER MENGDE MARGARTNE 0p BRUINE BONNEN vanaf no. 3104. EEN SCHULDIGE VROUW. Victoria-Theater. CINEMA EN THEATER. Promotiewedstrijden overal. H.R.C. ontvangt Zaandijk. De Boys naar Meervogels. Een varieerend programma. No. 94 1934 De Directeur voornoemd, Ed. v d. HEUVEL. TWEE MOOIE HOOFDNUMMERS. A. B. T. De directie van het A. B. T. is deze week er in geslaagd, inderdaad twee mooie num mers voor het publiek te vertoonen, twee films, waarvan men geen spijt zal hebben, ze te gaan zien. Met een aardig journaal wordt tiet programma geopend, waarna als eerste hoofdnummer „De vrouw met een verleden" op het doek wordt gebracht. In den hoofdrol 6pelen Joan Benneth en John Boles. Joan is een mooi doch eenigszins achterlijk meisje, dat niet met haar tijd meegaat, wat niet te verwonderen is, want ze werd opgevoed door een paar ouderwetsche dames. Haar nicht echter is het tegenovergestelde, deze weet op allerlei manieren de aandacht van het mannelijke geslacht op zich tevestigen, waar Joan jaloersch op is. Plotseling, als haar nichtje vertelt wat de reden is, om meer charme voor de mannen te verkrijgen, is ze geheel veranderd; ze koopt moderne kleeren. en gaat een uitstapje maken naar Parijs. Wat ze hier meemaakt, is 'n prachtig stukje werk, dat op meesterlijke wijze is weergegeven, want hier speelt ze ontroerend mooi. Zij en John Boces leveren hier zoo'n kranig stukje werk, dat alleen deze film de moeite al waard is. „Donker Parijs" als tweede hoofdnummer, waarin Victor Mac Laglen (die lang niet onbekend is) en Helen Maek, welke de hoofd figuren zijn, heeft een eenigszins tragischen achtergrond. Overigens een geweldig spannende sen satiefilm. Mac Laglen als levenslang gevan gene op een eiland, weet te ontsnappen. In den tijd dat hij gevangen beeft gezeten, is z'n vrouw gestorven ze heeft een dochter achter gelaten, die haar vader nooit gekend heeft. Moeder had, toen ze nog jong was, verteld dat vader gesneuveld was ir. den oorlog. Helen Mack, als de dochter, is echter arm, en wordt door haar hospita op straat gezet, waarna ze door toevallige omstandigheden in aanraking komt met personen, die in de Parijsche onderwereld geen onbekenden zijn. Met zeer pakkende momenten weet haar vader, z'n dochter, te vinden, doch deze maakt zich niet bekend, en ze is bang van hem. Ais Helen werk krijgt in een lugubere kroeg, maakt ze kennis met den musicus, die het oprecht met haar voor heeft. Verschil lende malen krijgt haar vader het aan den stok met apachen, die het z'n dochter lastig maken, waarbij hij zoo voor haar opkomt, dat hij onwillekeurig door z'n dochter be wonderd wordt, zonder dat ze weet dat het haar vader is. Het einde is, dat hij zich als 'n vriend van haar vader voordoet, waarbij hij het toekomstige paar wil helpen aan geld, waardoor ze elders kunnen gaan wonen, maar voor dat hij aan geld komt, zijn er nog tal van spannende momenten, 't geld moet m.1. gestolen worden. Hij krijgt het echter, doch als dit gebeurd is, wil de politie hem weer inrekenen, wat ze mislukt, want hij gooit een vat benzine in een oven, welke ontploft, en hem doodt Ze heeft dus nooit geweten, dat het haar vader was, die in de gevangenis had gezeten. Een zeer actueel programma. Het pleit voor de keuze van de direc tie van het Victoria-theater, dat zij na de succesvolle première in het theater „Tuschinski", de speelfilm „De schuldi ge vrouw" thans voor het Alkmaarsche publiek laat draaien. Meer en meer raken de Amerikaan- sche filmsterren Nancy Carroll en Gary Grant op elkaar ingespeeld, hetgeen in dit filmwerk prachtig tot uiting komt. Een jonge, knappe advocaat (Gary Grant) die door zijn schrander verstand zich in rijkdom kan baden, wordt ver liefd op een tooneelspeelster (Nancy Carroll), die naarmate zij Jeffrey beter leert kennen, eveneens 'n hartstochtelij ke liefde voor hem opvat. Het zou aldus een volmaakt huwelijk kunnen worden, ware het niet, dat Glenda (Nancy Car roll) „een verleden" had. Ze heeft n.1., vóór ze met Jeffrey in aanraking kwam, een ander liefgehad, die echter haar liefde verguist heeft Voordat ze echter met Jeffrey in het huwelijk zal treden, besluit ze eerst een driedaagsche zeereis te maken met haar toekomstigen echtgenoot. Juist als ze vertrekken wil, wordt ze Opgebeld doorhaar vroegeren ver loofde, die haar weer aan zich wil bin den en die hij uitnoodigt, 'n verdieping hooger te komen in de flat, want daar heeft hij nu appartementen gehuurd. Ze besluit naar hem toe te gaan, om hem te zeggen, dat alles tusschen hen Verbroken moet blijven. Als een roofdier op een angstig- onschuldig hert, zoo wordt Glenda door hem overvallen. In de uiterste nood grijpt ze een marmeren beeld, heft het op envoortaan zal ze als moorde nares gebrandmerkt staan. Alles verbergend voor Jeffrey, gaat de zeereis nu toch door en het schijnt, alsof alles vergeten kan worden. Doch op een nacht echter komt de politieboot langs zij; ze hoort dit en vermoedt reeds wat zal gaan gebeuren, dit te meer als ze een bekend advocaat, tevens vriend van haar vroegeren verloofde, aan boord ziet stappen. Op zeer vernuftige wijze (waarvan we terwille van de spannende ontknooping verder zullen zwijgen) tracht deze „vriend" achter de waarheid te komen, hetgeen hem lukt. Maar deze Paramount-film zou al zeer onvolledig zijn, als niet op verbluffende manier het einde wordt gevonden. Inderdaad, deze film is met recht: een strijd tusschen wettelijke schuld en moreele onschuld. Moge deze recensie een aansporing te meer zijn, om het ontroerende spel van Nancy Carroll en Gary Grant te gaan zien. Uit het voorprogramma noemen we allereerst een keurige Polygoon-film over den jongstleden in het stadion ge houden voetbalwedstrijd Holland—Ier land, die uitmunt door pracht-fotografi- sche opnamen en waarin duidelijk de totstandkoming van de Hollandsche 5 doelpunten te aanschouwen is. Behalve een (bij hooge uitzondering) werkelijk geestige eenacter „Duizend-en- een-lach", completeeren een alleszins beschaafde screensong „Sing, babies sing" en het Paramount-buitenlandsche nieuws dit programma tot een keurig- verzorgd geheel. S. O. S. IJSBERG. Cinema Americain. De Cinema Americain brengt deze week een hoofdnummer, dat weer eens heel wat an ders laat zien, dan men gewend is. S. O. S Ijsberg is een schitterend filmwerk, dat te recht ieders aandacht trekt. Het speelt in de Poolzee, waar een klein aantal nelden de groote gevaren der IJszee met mannenmoed trotseert. Prachtige beelden uit het Hooge Noorden, natuuropnamen zooaïs men ze slechts zelden ziet, zijn bij voortduring een lust voor het oog. De operateur heeft foto- graphische wonderen verricht. Men ziet de geweldige ijszee met haar drijvende witte ge vaarten, die bij het invallen der dooi aan leiding geven tot grootsche natuurtafreelen. En hierin zit door het optreden van ijsberen, het uithalen van moedige waagstukken door dapper.- helden, een spanning aie maakt, dat men tot het einde geboeid blijft toekijken. En als dan de groote vlieger Ernst Udel te hulp snelt en een van de expeditieleden rdt, gaat het per vliegtuig naar de nederzetting der Eskimo's aan de kust van Groenland. Die Eskimo's trekken er in een vloot van kajaks op uit om de laatste overgebleven vrienden te redden. Eenige dappere mannen moeten in het Noorden hun leven laten, ook honden, maar één der honden, een prachtig dier, blijft tot het laatst actief. Wie een buitengewoon filmwerk uit oogpunt van natuuropname en fotogiafie weet te waardeeren, mag S. O. S Ijsberg niet verzuimen. Het voorprogramma bracht een Fox- nieuws, een Intellect-film toevallig ook be trekking hebbend op de IJszee, een alleraar digste teekenfilm, een journaal van Profilty, waarin ook de Koningin-moeder wordt her dacht en een Amerikaansche Universal klucht met den veelbelovenden titel Sesam Open U en Pangborn in de hoofdrol. VLUCHTELINGEN. In de Bioscoop Harmonie. Een machtig en aangrijpend filmwerk, dat de aandacht van den bezoeker gedurende de heele voorstelling onverdeeld weet te trek ken. Het geeft wéér de lotgevallen van 45 Wolga-Duitschers, die eenige duizenden kilo meters te voet hebben afgelegd om aan de vervolgingen van het bolsjewisme te ont komen, maar zelfs in Mandsjoerije nog niet veilig zijn Schitterend zijn geteekend de chaos in dat deel van China, waar de gene raals onderling strijd voeren, de corruptie van de bevelhebbers, de vertwijfeling van de vluchtende bevolking en het lijden van de bovenbedoelde Russische onderdanen, voor wie de internationale commissie geen hulp kan brengen, omdat zij zich verliest in rede voeringen en nog eens redevoeringen Hot is de befaamde filmspeler Hans Albers, die de rol van den leider dezer groep op zich neemt, een leiderschap dat niet gemakke lijk wordt gemaakt tengevolge van de ver twijfeling en door dorst gekwelden, die vóór alles om water vragen, water dat er niet is anders dan in de locomotief van den trein, waarmee zij de redding tegemoet hopen te gaan. Maar het cordate, onbevreesde en een enkele maal gewelddadig optreden van den leider weet het egoïsme der anderen te breken en hen ten slotte te voeren buiten het bereik van de vervol ers, de vrijheid tegemoet. Met de aar de film ten dienste staande middelen (ook de massa-regie) heeft de regis seur Gustav Ucicky hier een rolprent ge maakt, die in verschillende opzichten waarlijk grootsch van opzet en uitvoering is. Het angstgeschrei en de vertwijfeling van hen, die vluchten voor de macht van Moskou, het •besliste optreden van den leider, het volle vertrouwen dat enkelen van de groep al spoedig in hem stellen, o.a. een meisje (Kathe von Nagy), het sterven van een jon geling die den dood eigenlijk zocht en het tegelijkertijd geboren worden van een nieuw leven, het zijn evenzoovele onderdeden van de film, die haar nimmer doen vergeten. o Na een journaal met veel sport (skiloopen. ijszeilen enz.1 en o.a. de terugkeer van de twee oorlogsbodems Piet Hein en Evertsen in Den Helder, geeft het voorprogramma nog de klucht „De glazenwasscher", een natuur opname uit het land der wilde zwanen aan het Tokernmeer in Zweden, een amusant verhaal Verboden toegang voor liedjes zangers en een teekenfilm Tom en Gerry op de konijnenjacht. Behalve de wekelijksche rubrieken (verhalen, C. en Th. Journaal) bevat het Weekblad van deze week mededeelin- gen met afbeeldingen van de films: Die Fieundin eines grossen Mannes. De cir cusvoorstelling op Vrijdag den 13en Going Hollywood; Dolende Jeugd. Verder tooneelbespreking, 'n artikel met photo's over.de Tiller-girls en een liedje van Guus Betlem Jr. „Radio", met muziek van Henk Stuurop. het Zaandijk ontvangen en het zal een heele toer zijn, om de enthousiaste Zaandelingen te kloppen. Toch meenen wij, dat H.R.C., als het tenminste iets rustig speelt, de beste kan sen heeft en deze zijn in dat geval meer waard dan een daalder. Verder trekken de Alkm. Boys morgen naar de Meervogels. Bijzonderheden over dezen strijd volgen hier onder. Alkmaarsche Boys I—Meervogels I. Nauwelijks zijn de laatste klanken van een groot sportevenement het treffen te Haar- iem tusschen Alcmaria en H.R.C. en het daaruit voortvloeiende behoud van het twee de klasserschap, voor onze oude kaasstad verstorven of een nieuwe groote gebeurte nis op voetbalgebied vraagt ons aller aan dacht. Zal onze op voetbalgebied toch heusch wel wat stiefmoederlijk bedeelde kaasstad er een derde klasser bijkrijgen? Laten we eens bezien wat er te wachten staat. Dat de Alkmaarsche Boys het afdeelings- kampioenschap behaalden, is ongetwijfeld nog over bekend. Niet lang duurde het of men vond in „Beverwijk" de medeconcurrent voor den strijd om een plaats in de derde klasse, doch de hekkesluiters lieten lang op zich wachten en vorigen Zondag, toen „Meer vogels" in den Helder tegen de club van dien naam gelijk speelden, 11, was het een vol dongen feit, dat deze Zaankanters voor de weinig benijdenswaardige eer in aanmerking kwamen. En reeds nu stelde de K.N.V.B. den eersten promotie-degradatie-wedstrijd vast. Veel kunnen we omtrent de Zaandammers niet zeggen. We zagen hen voor het laatst aan het werk bij den openingswedstrijd van de Boys op hun eerste inrichting aan den Heilooërdijk. Deze friendly-game was zeer spannend en werd ten slotte door de Zaan- damsche derde-klasser met 43 gewonnen. Veel is er in de twee en een half jaar veran derd. E>e rood-witten kaasmenschen zijn on betwist sterk vooruit gegaan, wat van de de gradanten niet gezegd zal kunnen worden. Wel was het gedrang in de onderste helft van de hoogere afdeeling uiterst moeilijk en zwaar en de Meervogels zullen nog heusch wel tot heel wat goede dingen in staat blij ken te zijn. Hun spel is krachtig, doch wat van meer beteekenis is, vaak goed open en daarom voor menig tegenpartij niet gemak kelijk te verwerken. En nu de Boys! Door de afwezigheid van doelman v. d. Horst, de ongesteldheid van Houtkooper en de Grand, zal in de volgende formatie worden gespeeld F. Keesen Slikker Michels Weel Koster v. d. Hilst Indri Brouwer Kwadijk Licht Boots De verdediging zal ongetwijfeld, als steeds, een stugge partij spelen en de diverse voor- waartsen wel niet veel kans tot schieten la ten. Dat zij voldoende zal worden bijgestaan door de halflinie, is al even bekend. De hatf- spelers zullen het echter zwaar krijgen, daar de stuwende kracht op de aanvalswing zal moeten worden overgebracht. De aanvais- linie zelf, heeft door de afwezigheid van de Grand een kleine verandering ondergaan en al mag er in het linkergedeelte iets minder gevaar in schuilen, Licht is geen onver dienstelijk speler en Boots uiterst snel, wat een vleugelspeler zeer ten goede komt. Ook thans zal deze linie zich in doorsnee tot snel open spel moeten bepalen, met vlugge voor zetten, want juist dan achten we het binnen- trio wel in staat, menig doelpunt te kunnen maken endoelpunten brachten nog im mer de overwinning! Dat de rood-witten op het Meervogels-ter- rein niet als éénlingen staan, spreekt natuur lijk van zelf. Reeds vroeg in de morgen zal het geheele adspirantencorps per ljus eerst moet nog in Uitgeest gespeeld worden de reis naar Zaandam aanvangen, om hun groo- tere broeders aan te moedigen en ongetwij feld zullen in het middaguur nog velen vol gen. Ook thans weer organiseert de H.A.BO een tocht die om één uur van de Paarde i- markt zal vertrekken, ook thans weer een in vasie van sportlievend Alkmaar in Zuidelijke richting. Zal ook thans weer het succes aan Alk maarsche zijde mogen zijn? Alkmaarsche Boys, ge weet waar het om gaat. Speelt sportief en geef u ten vollen. Good luck! BELGIE—NEDERLAND. Het Belgische elftal. De Belgische keuzecommissie heeft Vrij dagavond het elftal samengesteld, dat 29 April te Antwerpen tegen Nederland te spe len heeft. Het ziet er als volgt uit: Van der Weyer (Union St. Gilloise) Pappaert Snellinckx (Un. St. Gilloise) (Un. St. Gilloise) Peeraer Welckenhuyzen Claessens (Antw.F.C.) (Un. St. Gill.) (Un. St. Gill.) Voorhoof Grimonprez (Liersche Sp.k.) (Racing Cl. Gent) Versyp Capelle René Ledent (F.C.Brugge) (St. Club Luik) (St. Cl Luik) Reserves zijn: Badjou (Daring Cl. Brus sel); van Kesse! (Liere); Hellemans (F.C. Mt- che'.en); Bourgeois (F.C Mechelen); Lamoot (Daring Cl. Brussel); Van Beeck (Antwerp F.C). VAN DER MEULEN BIJFT THUIS. Zijn besluit staat onherroepelijk vast. Zooals we reeds meldden, heeft onze oud doelman van der Meulen verklaard, dat hij niet zal deelnemen aan het tournooi om hei wereldkampioenschap. In verband hiermede nemen we het vol gende interview over, dat een medewerker van de „Maasbode" met den H.F.C.-er had. Zeer plotseling kwam de „man of the mo ment" binnenvallen Een heel onverwachte visite op een heel raar uur. Ik vroeg dus wat er aan haperde en het antwoord kwam prompt: „Man, ik kom hier even uitblazen. Ze za- nikken den heelen dag aan m'n kop of ik nu naar Italië ga of niet. Voortdurend ratelt die telefoon, nu eens niet voor koorts of kink hoest, maar over het feit, wie er straks onder de dwarslat zal staan, een ander of ik. Heusch geloof me, ze maken me stapel!! Je kunt niet op straat komen of ze houden je aan en je wordt van een groot-slam-bod weg geroepen, omdat een meneer uit Winterswijk, waar je nooit van gehoord hebt. den nacht niet in durft als hij niet even weet wie er voor 't Nederlandsch elftal keept in Italië. En dan die kranten nog!" „Wat die kranten?" Nou, die kranten willen je maar inter viewen. Er kwam weer juist zoo'n snaak aan en daarom ben ik 'm maar even gesmeerd. Wat moet ik nou zeggen? Je raakt volkomen uitgepraat en ze maken er een drukte van, meneerNota bene stonden er in alle mo gelijke bladen deze week heele stukken, dat ik maar mee naar Italië moest gaan voor de nationale eer, als aanvoerder, als medicus of weet ik al niet. Ik wist van dat alles niets af. Een uur later wisten ze me al te vertellen, dat ik zeker naar Italië zou gaan, 's middags ging ik naar Italië, tegen etenstijd was ik al zoowat in Italië en 's avonds was ik allang in Italië geweest. Zoo verspreidt zich een nieuw tje. Maar ik heb vooral 't land aanhoe noemen jullie dat ook weer aan die zooge naamde vraaggesprekken." Ik beaamde. Ik vroeg terloops of hij soms even kon mededeelen, zulks met oog op dit blad, het welk ik de eer heb te vertegenwoordigen in Rome, of de mogelijkheid niet uitgesloten zou kunnen zijn, althans of de kans bestond, al thans of nog niet definitief was afgeketst dat Gejus in Italië „Begin jij nou ook nog even! Ik dacht dat ik hier rustig zat. Ik zal je zeggen: ik heb alles overwogen. Huiselijke belangen stonden er natuurlijk niet in den weg, praktijkbelan- gen eenigszins, maar toch ook niet zoozeer, omdat ik toch tijdens mijn vacantie een paar wedstrijden kan spelen, maar ik ga van het standpunt uit, dat ik er nu eenmaal definitief mee gestopt heb en dat ik er niet meer op moet terugkomen. Het is eenerzijds wel jam mer, want ik geloof, dat dit nu juist 't sterk ste elftal is in al die tien jaar, dat ik onder de lat stond en we maken in Rome toch zeker een kans." „Geloof je dat?" „Ja, natuurlijk. Indien alles normaal ver loopt, krijgen we daar een goede plaats. Als we even de wedstrijden tegen Oostenrijk, België en Ierland nagaan, kunnen we oat zeker zeggen. Allicht dat ik graag als af scheid dit team nog eens even had willen aanvoeren bij de wereldkampioenschappen Maar ik doe het nu eenmaal principieel niet. Ik was daar altijd zeker van, maar sinds dien wedstrijd tegen de leren hebben de menschen me een oogenblik aan 't twijfelen gebracht, omdat ze vonden dat van Male niet volko men heeft voldaan. Maar ik blijf bij mijn eerste beslissing". „Hoe vond je van Male?" „Och, die heeft ongelukkig gespeeld. Ieder een heeft gezegd, dat hij dat tweede doelpunt had moeten houden en dat was ook gebeurd als hij den bal maar wat éérder had gehad, want dan had hij .meteen een paar meter voor zijn goal gestaan. Mijns inziens wacht te hij teveel op dien bal en was het voor Moore tenslotte zoo'n kunst niet, want Moore gebruikt voor doel zijn kop, dat zeg ik je Maar ik heb ook hooren vertellen, dat dte eerste goal, die schuiver, houdbaar was, doch betwijfel het. Als zoo'n bal precies in den hoek is, hou je hem makkelijker dan wan neer hij een eind van de paal komt, want je valt er glad overheen. Je moet eigenlijk naar den hoek loopen en 'm daar oppikken. Ik zou anders niet graag willen beweren, dat ik dat schot ooit gehouden had. Maar moet j'e soms nog wat weten, want ik geloof, dat ik hier weer zoo'n beetje ge- interviewd wordt. Jullie zijn handige jon gens Ik had niets meer noodig. De kogel was door de kerk. Nederland heeft op zijn „ja woord" gewacht en het antwoord is een ge decideerd „neen". Van welken kant we het ook bekijken, we dienen dit besluit te respecteeren, want hét zou heel wat eenvoudiger voor den jongen dokter geweest zijn om „ja" te zeggen. Maar een eerlijke, stoere Fries verloochent zijn landsaard niet. Een man een man, een woord een woord! Ook, vooral voor Gejus! Korfbal. HET PROGRAMMA VOOR MORGEN. Het programma van de korfbalwedstrijden van den Nederlandsche Korfbalbond voor a.s. Zondag luidt volgens „Korfbal Revue'?: Kampioenschap van Nederland. Dordrecht: DeetosD.O.S. Prom.-Degr. West le kl. N.H. Amsterdam: SportiefD.D.V. Prom.-Degr. West. le kl. Z.H. Rotterdam: O.S.C.R.—Die Haghe. West. le kl. N.H. Amsterdam: SwiftBlauw Wit. Noord, le kl. Hemrik: WW.M.D.—Nic. Tolbert: UdiDio. DE EERSTE KLASSERS. Deetos favoriet tegen D.O.S. Voor het kampioenschap van Nederland ontmoeten Deetos en D.O.S. elkaar. Ook dit jaar lijkt Deetos ons sterker en wij verwach ten dan ook een overwinning voor de West. kampioenen. Voor de prom.-degr. West. le kl. gaat SportiefD.D.V. Enkele weken geleden werd deze ontmoeting bij gelijken stand (5—5) wegens overlast van het publiek ge staakt, als gevolg waarvan thans alle prom en degr. wedstrijden voor de West. le kl. N.H. zonder publiek moeten worden gespeejd. De vorige ontmoeting heeft bewezen, dat het krachtsverschil niet groot is. Van de uitslag valt dan ook niet veel te zeggen. In Zuid-Holland ontmoeten de 2e kl. kam pioenen O.S.C.R.—Die Haghe elkaar. Bij een nederlaag van Die Haghe, dat vorige week reeds met 20 van D.K.C. verloor, zouden' de Hagenaars vrijwel kansloos zijn. We ver wachten dar. ook een spannende partij. Verder wordt er nog een competitierestantje verwerkt. In Noord-Holland zal Swift haar laatsten wedstrijd tegen Blauw Wit wel ver liezen. In het Noorden wint W.W.M.D. van Nic, terwijl Udi—Dio elkaar in kracht niets ont- loopen Wellicht dat terreinvoordeel Udi dt punten bezorgt. Het voetbalprogramma is deze keer niet bizonder groot, maar het is wel bizonder rijk aan variatie. Allereerst worden er twee wedstrijden gespeeld om het landskampioen schap, verder zijn er promotiewedstrijden en tenslotte mogen eenige belangrijke competitie wedstrijden eveneens niet onvermeld blijven. AjaxK.F.C. In het Stadion wordt morgenmiddag de strijd gevoerd tusshen Ajax en K.F.C., resp. kampioen in afdeeling I en II. Voorloopig is en blijft Ajax favoriet voor den titel, maar de wedstrijden van den vorigen Zondag heb ben twee dingen geleerd: le. dat Ajax zeker niet onverslaanbaar is en 2e. dat K.F.C. een geducht woordje kan meespreken. Het wil toch wat zeggen, dat K.F.C. na een lange rustperiode nog in staat is, om een fraaie zege te behalen op het thuisspelende He- racles. En het wil eveneens wat zeggen, dat Ajax slechts met de allergrootste moeite een benauwde 1O-zege op Velocitas behaalde. Daaruit kan echter ook blijken, dat of He- racles heel erg zwak is, of dat de Groningers sterker zijn dan andere jaren. In elk geval start Ajax morgen als favo riet en de wedstrijd zal leeren, hoe wij verder zullen moeten voorspellen. Of K.F.C. inder daad met Ajax een harden strijd zal voeren om den titel, of dat er nog meer gegadigden zijn. Het speltype van beide clubs is wel zeer ver schillend en ook daarom is de wedstrijd van belang. Wij voor ons meenen, dat Ajax de sterkste is, al zal het moeite genoeg kosten, om de in W-formatie en met teruggetrokken linies spelende Koogers te verschalken. Willem IIVelocifas. Willem II begint haar serie tegen de Noor delijke kampioenen. Van den uitslag is totaal niets te zeggen. Mogen wij op de resultaten van de vorige week afgaan, dan zou Veloci tas de beste papieren hebben. Maar aan zoo'n enkelen wedstrijd hebben wij geen hou vast. Wel gelooven wij, dat Velocitas het tot een gelijk spel kan brengen, omdat Bonsema c.s wel doelpunten kunnen maken. Maar overi gens is afwachten het eenige, wat wij doen lunnen. Promotiewedstrijden 2de klasse. In Utrecht spelen Velox en 't Gooi om een plaatsje in de eerste klasse en na dezen wed strijd zijn wij in afdeeling I precies op de helft. De beide wedstrijden, die thans ge speeld zijn, hadden het volgende resultaat: 't Gooi—D.W.S. 1—1 en D.W.S.—VeluX 21. De Amsterdamsche club heeft dus de leiding met 3 punten en heeft in elk geval dit voordeel, dat ze 't Gooi nog thuis ont moet. In Utrecht krijgt Velox nu eigenlijk de laatste kans, want zouden de Utrechtenaren verliezen, dan zal de strijd wel uitsluitend gaan tusschen 't Gooi en D.W.S. Veel ver schil zal er wel niet zijn en ook nu zullen de doelpunten wel heel duur zijn. 't Zou ons niet verwonderen, wanneer de strijd in een gelijk spel eindigde. In Rotterdam wordt in de afdeeling II ge speeld door R.F.C. en Overmaas, de beide af- deelingskampioenen. R.F.C. stelde een week geleden wel zeer te leur, door met 4—0 van Hilversum te verlie zen. Toch bewijst dit niet, dat R.F.C. zwak ker is dan Overmaas. In elk geval echter moet R.F.C. winnen, om nog een kansje te behou den. Wie weet! In het Noorden trekt Alcides naar H.S.C., dat reeds bij voorbaat bestemd was, om te promoveeren, doch het tegen de Kooi leelijk liet zitten. Alcides speelde in Joure tegen de Kooi gelijk en zal er nu alles op zetten, om overwinnend uit Hoogezand weg te trekken. Mogelijk lukt dat, ofschoon wij de H.S.C.-ers tot iets goeds in staat achten. Competitiewedstrijden. In het Zuiden wacht men nog op de beslis sing, wie op de onderste plaats terecht komt Er zijn nog steeds drie candidaten: N.A.C, Middelburg en Noad. Het puntenaantal vooi elk der clubs is na 17 wedstrijden 10, 11 en 12, zoodat Noad er wel het gunstigste voor staat Te spelen zijn nog morgen: NoadMiddel burg en N.A.C.Bleijerheide. Als de thuis clubs winnen, is Middelburg „zuur", als N.A.C. wint en de twee anderen spelen ge lijk, dan is een beslissingswedstrijd noodig tusschen N.A.C. en Middelburg, als Noad verliest en N.A.C. wint, moet er ook een extra-wedstrijd volgen tusschen deze twee clubs, als N.A.C. gelijk speelt en Middelburg verliest, eveneens. En anders is N.A.C. de club, die degradatiewedstrijden moet soelen. Wij wagen ons niet aan een voorspelling, durven terreinvoordeel zelfs nauwelijks te noemen In onze omgeving. H.R.C., dat Zondag definitief onderaan kwam, heeft weinig gelegenheid gekregen, om wat op adem te komen. Reeds morgen moet

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5