ALKMAARSCHE COURANT Kadioptoqcamma Üeuilleton Vereeniging Ziekenhuisverpleging. VEILIGE HAVENS Ho. 96 DINSDAG 24 APRIL 1934 Stad en Omgeving Algemeene vergadering iTi de dancing der Harmonie. der de benaming observatie was de betrokken persoon in het ziekenhuis opgenomen en ob servatie wordt door de vereeniging niet ver goed. Later schreef de dokter een briefje, dat net een „behandeling" gold. Informaties naar lu'stheid hiervan en verzoeken om nadere mededeelingen hadden geen resultaat. De vereeniging werd door den vader van den patiënt in rechten aangesproken voor de be taling en het bestuur had gemeend de zaak op haar bejoop te kunnen laten zonder hulp van een jurist, omdat verondertseld werd, dat de zaak safe was voor de vereeniging. Mr. Moens had geenerlei bemerking gemaakt, zoodat mocht worden aangenomen, dat ook hij dezelfde meening had. Thans zal de ver eeniging moeten betalen, maar als het vonnis bij het bestuur bekend is en dus kennis kan worden genomen van de overwegingen, zal de kwestie nader onder oogen kunnen worden gezien. De zaak zelf vond spr. zeer onaange naam voor de vereeniging. De heer Jimm i n k droeg er nog op aan, dat de administrateur voortaan bij elke aan vrage er op zal wijzen, dat voor observatie geen vergoeding wordt gegeven. Het jaarverslag werd hierop vastgesteld onder dankbetuiging aan den secretaris. Jaarrekening penningmeester. Dit verslag van den heer A. van der El- burg gaf een bedrag van 10811.70 aan als kasmiddelen op 31 Dec. 1.1. tegen 7860.52 op 1 Jan. 1933. De heer Stoop vroeg eenige nadere toe lichting op de cijfers, welke door den pen ningmeester werd gegeven. De heer Blom vroeg of het saldo belegd was. De voorzitter antwoordde, dat van 'belegging in effecten althans nog geen sprake kan zijn, omdat het geld steeds liquide moet wezen. Daarom wordt het saldo belegd op de Hoornsche bank. Ook het jaarverslag van den penning meester werd goedgekeurd met dankbetuiging voor het werk van dezen functionnaris. De heer Jimmink rapporteerde namens de kascommissie, dat alle bescheiden enz. in orde waren bevonden, zoodat zij adviseerde tot décharge van den penningmeester. Deze décharge werd door de vergadering verleend. Deze vergadering, gisteravond gehouden, werd bijgewoond door slechts een 15-tal van de bijna elfduizend leden. De voorzitter, de heer W. vandeVall, sprak een kort openingswoord, in de geringe opkomst der leden een bewijs van vertrouwen in het bestuur ziende. Spr. constateerde, dat de vereeniging een goed jaar achter den rug heeft. De gezondheidsgolf, waarover men zich in rondom gelegen plaatsen verheugde, heeft zich ook in Alkmaar doen kennen met gunstig gevolg voor de vereeniging, zoodat de penningmeester zelfs tevreden is. Voor den goeden gang van zaken bracht spr. dank aan den administrateur en de agenten (essen). Maar toch is het bestuur over dat verloop niet heelemaal tevreden, want het ledental is niet tot 11000 opgevoerd (het vermeerderde met 268 tot 10842). Het bestuur hoopt, dat in 1934 de 12000 bereikt zal worden en riep daartoe de medewerking der agenten (essen) in. Gezien de geringe contributie en de daar aan verbonden rechten (ook ten aanzien van medezeggenschap in het beheer) moet het getal van 12000 kunnen worden behaald. Voortgaande, deelde spr. mede, dat de ver eeniging in het afgeloopen jaar iets heeft meegemaakt, wat zich nog niet eerder voor deed; zij werd in een proces gewikkeld, haar aangedaan door een der leden die anders dan het bestuur dacht over observatie en behande ling. De vereeniging werd voor het kanton gerecht vertegenwoordigd door den secreta ris; het proces werd verloren. De verhouding tot de doktoren en de direc ties der ziekenhuizen was goed. Op een vraag van de joodsche kolonie in de Wieringermeer of hare leden kunnen worden opgenomen in de vereeniging, was geant woord, dat voor hen dezelfde voorwaarden voor toetreding gelden als voor ieder ander Een beslissing hierop was nog niet bij het bestuur binnengekomen. Na lezing en goedkeuring van de notulen kwam vervolgens aan de orde het Jaarverslag van den secretaris. Wij ontleenen aan dit verslag het vol gende: In de samenstelling van het bestuur kwam geen wijziging. In den loop van het jaar werden 1218 nieuwe leden ingeschreven, terwijl 950 leden werden afgevoerd (wegens bedanken 145, verhuizing 442, achterstand contributie 291, overlijden 45 en wegens overschrijving naar andere vereenigingen of verzekeringen 27), zoodat op 1 Jan. j.1. het ledental 10842 be droeg. Tegen enkele contributie waren verzekerd 3240 gezinnen, tegen dubbele contributie 628 gezinnen. In 1933 werden opgenomen in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar 110 vr. en 119 m. (en kele contributie) en 9 vr. en 12 mr. (dubbele contributie); in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar resp. 55 vr. en 33 m. en 4 vr. en 2 m.; in ziekenhuizen buiten Alkmaar 6 vr. en 3 m. en 1 vr. en 0 m Het aantal verpleegdagen bedroeg in totaal 6737, waarvan 6056 betreffende de enkele en 681 betreffende dubbele uitkeering. De kosten welke hiermede gepaard gingen bedroegen 21.065.75, waan/an 17.327.25 betreffende enkele en f 3738.50 dubbele con tributie. De inkomsten, welke hier tegenover staan bedroegen aan enkele contributie f 26.210.79 en aan dubbele contributie 'f 6552.60. Wegens roodvonk werden opgenomen 22 leden, hetgeen eert bedrag vorderde van 2888; het aantal verpleegdagen bedroeg j 867. Tot de afdeeling operatie traden 1774 leden toe; aan contributie brachten zij bijeen 1707.81, terwijl 1373.60 uitgekeerd moest worden. Naar aanleiding van het jaarverslag van den secretaris, den heer R. ter Brugge, vroeg de heer S. B 1 o m of het niet beter ware ge weest, dat het bestuurslid mr. Moens als ver dediger in het door den voorzitter besproken proces waren opgetreden. Misschien had die een andere uitspraak kunnen verkrijgen. Devoorzitter antwoordde, dat het proces liep over een kwestie van uitleg der be palingen over observatie of behandeling. On- Bestuursverkiezing. Aftredend waren mr. Moens en mej zr Koekman, die beide herkiesbaar waren. Het bestuur beval hen weder aan en had op no. 2 gezet resp. den heer P. W. Groot en mej Carels. De heer Jimmink vroeg of het recht om candidaten te stellen alleen berust bij het be stuur. Hij zou gaarne een democratische regeling hebben en wenschte, dat het bestuur zou onderwegen om in de toekomst de aftre denden niet direct herkiesbaar te stellen. De v o o r z i 11 e r las uit het reglement voor, dat de algemeene vergadering het recht heeft candidaten toe te voegen aan de door het bestuur gestelden. Wat het niet-herkiesbaar-verklaren betreft, merkte spr. op, dat hij in het algemeen daar van voorstander is, maar voor een vereeni ging als deze niet, omdat zij een bedrijf voert. De eventueel aftredenden hebben er varing verkregen en dat is wel wat waard Voor onderonsjes in het bestuur is geen ge vaar. De heer N o u w e n vond het moeilijk om op een vergadering candidaten te stellen. Be ter ware het de mogelijkheid daartoe eenigen tijd tevoren open te laten, zoodat er dan nog tijd was om te vragen of een te noemen per soon de candidatuur zou aannemen. De voorzitter wees nog op de samen stelling van het bestuur, dat "leden telt uit verschillende groepen van de bevolking. Het bestuur wil wel reglementswijziging over wegen in den geest als door den heer Nouwen bedoeld. Hierop werd tot de bestuursverkiezing overgegaan, met den uitslag dat de beide af- tredenden werden herkozen. Benoeming lid kascommissie. Aangewezen werd de heer H. Bakker, Ken- nemerstraatweg, alhier, die hiermee genoe gen nam. Woensdag 25 April- HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8—Gr.pl. 9—Klein VARA- Ensemble o. 1. v. F. Bakels. 9.30 „Onze keuken", door P. J. Kers. 10.VPRO-morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedr.: Klein VARA-Ensemble olv. F. Ba kels, F. Nienhuys, deel. en dr. H- Polak, causerie. 12.„De Noten krakers olv. D. Wins. 1.De Flie refluiters olv. J. v. d. Horst 2. Pauze. 2.15 Knipcursus. 3.Voor kinderen. 5.30 Gr.pl. 6.30 J. Jong, orgel, L. Cohen, viool en Y. Seiver- ling, cello. 7.Dr. M. Euwe: De strijd om het wereldkampioenschap schaken Dr. AlechinBogoljubow. 7.20 VARA-orkest o. 1. v. Hugo de Groot, mmv. E. Emeljanoff, zang. 8.15 Herh. SOS-ber. 8.17 „De sluwe advocaat Pateliin", klucht m. m. v. „De Jonge Spelers". 9.15 Ver volg orkestconcert. 10.Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 Voorbe schouwing voetbalwedstrijd België Holland. 10.30 „Vermist, de vrouw Johanna zangspel van S. de Vries, mmv. VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen, E. Busch, zang, C. Steyn, acordeon en J Vogel, piano. 11.15 Gr.pl. HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz.) 8 Schriftlezing en meditatie. 8.159.30 Gr.pl. 10.30 Morgen dienst o.l.v. ds. P. N. Kruyswijk. 11 Pianoduetten door H. Brug man en mevr. T. BrugmanStelle- m„ker. 12.15 Gr.pl. 12.30 Kwintet concert o.l.v. P. v. d. Hurk. 2. Gr.pl. 2.30 Voor jeugdige postze gelverzamelaars. 3.Concert. G. de Knegt—ter Haar, zang. E. van Amersfoort, viool en R. Beute, piano. 5 Kinderuur. 6.Land bouw halfuur. 6.30 Afgestaan. 7 Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gr.pl. 7.30 Dr. K. J. Brouwer: Grijpt als het rijpt. 8.Chr. Radio-koor olv. J. Couvée. 9.— J. Bakker: Aan twee fronten. 9-30 Vaz Dias. 9.40 Orgelconcert A. v d. Horst m m.v. H. Leydensdorff, viool. 10-40 11.30 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1500 M. 9.35 Mor genwijding. 9.50 Tijdsein en ber. 10.05 Lezing. 11.Fransche les. 11.20 Orgelspel Q. MacLean. 12.05 Western Studio-orkest olv. F. Thomas mmv. H. Carrington, tenor. I.20 Voor de scholen. 2.20 Sted. orkest Hastings olv. J. Harrison m. m. v. M. Allan, cello. 3.50 Gr.pl. 4.35 Kinderuur. 5.20 Ber. 5.50 Piano-recital Fr. Osborn. 6.10, 6.25 en 6.50 Lezingen. 7.20 Va riété-programma. 8.20 Ber. en film praatje. 8.55 BBC-orkest o. 1. v. Anton Webern. 10-10 Voordracht 10.15—1120 Het Casani-Club Dansorkest olv. Charlie Kunz. PARIJS, (RADIO-PARIS) 1648 M 6.20 en 7.20 Gr.pl. 11.35 Goldy- orkest. 6-40 Gr.platen. 8 05 Concert door het Nat. Orkest o.l.v. Bigot. 9.50 Dansmuziek o.l.v. Dony. KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 1.20 Concert uit Hotel Angle- terre. 1.50 Grpl. 2.504.50 Om roeporkest olv. Rees en. 7.05 Cem balo-recital F. Jensen. 7 50 Jazz muziek door verschillende orkesten ter gelegenheid van het 60-jarig jubileum van de Kopenhaagsche orkestver. 10.3512.50 Verv. Jazz muziek. LANGENBERG, 456 M. 525 Gr.pl. 6.20 Blaasconcert olv. Rock- mann. 10.50 Gr.pl. 11.20 Orkest concert olv. Fierke. 12.20 Werag- kamerorkest o. 1. v. Keiper. 3.20 Blaasconcert olv. Schatz. 6.20 We- ragkoor en solisten. 7.50 Gevar. progr. mmv. orkest o. 1. v. Eysoldt, koren, kwintet en solisten. 9.50 Gr. pl. 10.35—11.50 Weragkamerorkest olv. Keiper. ROME, 421 M. 8.05 Gr.pl 8.20 Opera-uitzending. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Gr.pl. 12 30 Salonorkest olv. Walpot 4.20 Symphonie-orkest olv. Meulemans. 5.50 Gr.pl. 7.20 Be- noit-concert mmv. het Omroepsym phonie-orkest olv. Meulemans en solisten. 8.20 Vervolg concert. 9.30 —10 20 Gr.pl. 484 M.; 11.20 Sa lonorkest olv. Walpot. 12.30 Gr pl. 4.20 Dansmuziek. 6.35 Gr.pl. 7.20 Radiotooneel 9.30—10.20 Orkest concert olv. Moreaux. DEUTSCHLANDSF.NDER, 1571 M. 7-30 „Unsere Saar" den Weg frei zur Verstandigung". 7.50 „Gri-Gri", operette van Lincke olv. den componist. 9 20 Ber. 9.50 Kwartiertje Radio-techniek 10.05 Scheepsweerber. 10.2011.05 Gra mofoonplaten. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg 9 359.50, Davèntry 9.5010.20, North Reg 11.20—12.20, Lond. Reg. 12.20— 14.20, North. Reg. 14.20-15.50, Lond. Reg. 15.50—19.20, Daventry 19.20-24.—. Lijn 4: Langenberg 19.20, Rome 19.20—24.—, 9.35— door BASIL KING. (Uit het Engelsch). 81) Dit had hij vanavond weer gevoeld, en wel tot het oogenblik, waarop hij die woorden hoorde: „Kom, doe 'n toertje met mij!" Deze zei ze op een anderen toon dan gewoonlijk, een toon, waaruit troost en bemoediging, maar ook begrijpen van zijn gevoelens, zijn strijd en zijn sympathieën sprak. In de wij ze, waarop zij haar eene hand op zijn schou der, en haar andere in zijn hand legde, zou meer kunnen liggen dan de conventionele wijze, waarop dat anders bij het dansen ge schiedde. „Je weet niet half hoe ik 't gewaardeerd heb, dat je vanavond bent gekomen'zei ze, toen zich daartoe een geschikte gelegenheid aanbood. „Als je niet was gekomen, zou ik dat even akelig hebben gevonden alsof vader of moeder, of Guy waren weggebleven. Nog akeliger, geloof ik, omdat ja, ik weet zeil niet waarom. Ik weet alleen maar dat ik 't bepaald even akelig zoo hebben gevonden Je zult je wel vreeelijk hebben verveeld." „O, neen. Ik heb een boel gezien Ik vind het prettig te leeren hoe 't op zulke feesten toegaat. Ik ben daartoe maar zelden in de gelegenheid." „Daaraan heb ik juist gedacht. Het scheen me toe, dat ondervinding ook wel wat waard is. Alles is koren op je molen; hoe meer je ziet, des te beter 't voor je is." Meer spraken zij niet, maar toen ze hem verliet, hield zij zijn handen vast, totdat hun armen languit waren gestrekt, terwijl zij te gen elkaar bleven glimlachen. Toen Tom zag, dat sommigen weggingen, besloot hij ook ongemerkt heen te gaan. Maar in de jassenkamer trof hij Tad aan, die bleek en blijkbaar dronken in een fau teuil zat, met de handen in zijn broekzak ken, en met zijn beenen gespreid voor zich uit. Hier was niemand anders dan de jas- senknecht, die, begrijpend dat hij te doen had met iemand, die te veel champagne had gedronken, Tom een knipoogje gaf. „Nog te jong. Moet naar huis worden ge bracht. „Daarvoor zal ik wel zorgen; ik weet waar hij woont, en ik moet toch ook dien kant op. Tracht iemand te vinden, die een taxi voor ons roept." Tad stribbelde niet tegen, toen men hem in zijn overjas hielp en zijn hoed stevig op zijn hoofd drukte. Hij wist wat er met hem ge beurde. „Naar huis daar ben ik nog 't best en dan in bed", mompelde hij. „Alle machtig, ik zou hier wel dadelijk kunnen in slapen." In de taxi viel hij in slaap, met zijn hoofd op Tom's schouders. Tom hield hem met zijn arm om zijn middel geslagen, overeind. En weer bekroop hem dat gevoel, dat al vroeger in hem was opgekomen. „Neen, hij is geen broer van me'zei hij overtuigd tot zich zelf, „maar als dat wel t geval wasHij kon den zin niet voleindigen, was alleen maar blij, nu de jongen toch moest worden thuis gebracht, dat die taak hem toegewezen Bestuursvoorstellen. Een contributie voor verpleging in klasse 2 B in het ziekenhuis. Van een der leden was een schrijven inge komen, waarbij het bestuur verzocht werd te overwegen of er termen bestaan voor het in voeren van een tarief voor verpleging in de tusschenklasse 2B in het neutraal ziekenhuis. Devoorzitter zei, dat het bestuur sympathiek staat tegenover de in het schrij ven neergelegde gedachte en er dan ook al onderling besprekingen over had gevoerd. Er moeten nog berekeningen worden ge maakt. Spr. vroeg voor het bestuur machti ging tot het eventueel vaststellen van een tarief als gevraagd, ter invoering zoo moge lijk in den loop van den zomer. Het bestuur vroeg ook de medewerking der leden voor het intrekken van de bepaling van „één cent contributie voor het vierde kind", waaraan voor de vereeniging geen al te zware offers zijn verbonden. De gevraagde machtiging werd verleend. Wijziging huishoudelijk reglement. Het bestuur stelde voor te lezen als volgt; „Art. 1 De vereeniging verogedt voor hare leden de in rekening gebrachte verplegings- kosten in een ziekeninrichting naar keuze, ge durende ten hoogste 42 dagen binnen het verloop van 52 achtereenvolgende weken, in dien verpleging in een ziekeninrichting nood zakelijk was: a tot een maximum van 3 (voor barak- verpleging f 1 meer) per dag, bij betaling van enkele contributie; b. tot een maximum van f 6 (voor barak- verpleging 1 meer) per dag, bij betaling van dubbele contributie; en voorts c. de kosten van operatie, gebruik van ope ratiekamer en -middelen tot een bedrag van 75 naar gelang van de betaalde contri butie daarvoor." De heer vanAmmers vroeg of de wachttijd zal blijven bestaan ook voor de ver hooging der uitkeering voor operatie. Devoorzitter antwoordde ontken nend. Het voorstel werd hierop goedgekeurd, waarop de voorzitter zei, dat de nieu we bepaling dus reeds heden Dinsdag ingaat. Op een daarop gemaakte opmerking zei de v o o r z i 11 e r, dat elk lid wel één maal voor hoogstens 42 dagen in een tijdverloop van 52 achtereenvolgende weken kan worden verpleegd, maar dat voor opname in opeen volgende jaren voor dezelfde ziekte geen ver goeding wordt verleend. Verder stelde het bestuur voor te lezen: „Art. 2 Observatie en een rustkuur in een zie keninrichting worden echter als regel niet als een noodzakelijke behandeling of verpleging beschouwd, terwijl onder de operatiekosten niet vallen kosten van onderzoek en kosten van röntgenfoto's welke gemaakt zijn vóór de operatie. Voor hetzelfde ziektegeval komen ook bij herhaalde opname in een ziekeninrichting, in totaal niet meer dan 42 dagen voor vergoe ding in aanmerking. Verpleging in een krankzinnigengesticht, in een zenuwinrichting voor zoover betreft de zielsziekten en functioneele neurosen, in een sanatorium, herstellingsoord of rusthuis, en de gewone kraamverpleging in een ziekenin richting komen voor vergoeding niet in aan merking. Verpleging gedurende 3 dagen of minder wordt niet vergoed behoudens in geval van overlijden." De voorgestelde wijziging staat niet in ver band met het gevoerde proces, omdat het von nis met de overwegingen nog niet bij het be stuur bekend is. Zoodra dit het geval is, zal worden overwogen wat er te dien opzichte moet gebeuren. Voor röntgenfoto's, gemaakt tijdens de operatie, wordt wèl vergoeding toegestaan. Het artikel werd aldus geredigeerd vastge steld. Een volgend voorstel luidde: „Art. 3. De verschuldigde contributie bedraagt; a voor de enkele contributie: 0.06 per week voor personen van 16 jaar of ouder Voor kinderen jonger dan 16 jaar uit één ge zin is verschuldigd 0.04 per kind een Be drag van 0.13 voor de gezamenlijke kinde ren beneden 16 jaar niet te boven gaande. b. voor de dubbele contributie: 0.11 per week voor personen van 16 jaar of ouder Voor kinderen jonger dan 16 jaar uit één «re- zin is verschuldigd 0.07 per kind een Be drag van f 0.23 voor de gezamenlijke kinde ren 'beneden 17 jaar niet te boven gaande. c. voor de afdeeling operatie: 0.01 per week per lid voor elke 25 operatiekosten." (De nummering der tegenwoordige artt. 2 enz. wordt opgeschoven en art. 8 komt te ver vallen.) Indien wordt overgegaan tot invoering van een tarief voor verpleging in de tusschen was géworden. In Westmorely Court, waar Tad nu woon de, hadden zij weldra zijn kamer bereikt, waar hij zich rustig liet uitkleeden. Tom vond zelfs een pyjama, waarin hij het slap pe lichaam wist te werken. Toen legde hij hem in bed, dekte hem toe, en wond zijn horloge op, dat hij op het beddetafelje legde. Daarna boog hij zich over het bed om een arm, die uit de dekens was geraakt, er weer onder te leggen. Plotseling stoof hij achteruit en tegelijker tijd flitsen hem een paar verhalen van de wijze, waarop Honeybun zijn oog was kwijt geraakt, door zijn brein. Hij kreeg zoo'n vreeselijken slag op zijn oog, alsof het kapot geslagen werd, zoodat hij zich wee en slap voelde, en nauwelijks meer kon staan en den ken. Het was hem alsof de kamer en de hee- le wereld aan splinters vloog. Het duurde lang voordat de woorden, die met den klap gepaard gingen, tot zijn hersens door drongen: „Vervloekte klaplooper, die je ben! Ga de kamer uit!" Toen Tom weer bijgekomen was, ging Tad slapen. HOOFDSTUK XXXVIII. De eenige reden, waarom Tom niet on middellijk had teruggeslagen, was, omdat de jongen dronken was. Tom was driftig; een driftbui kwam als een plotselinge storm opzetten, maar was weer gauw geweken. Dit laatste was oorzaak, dat erger werd voor komen. Reeds voordat hij thuis was. had hij z'ch ook bij deze beleediging maar neerge legd. Hij vond dit waardiger, mannelijker, beschaafder. Nooit zou hij de folterende klasse, zal het reglement daarmee nader in overeenstemming moeten worden gebracht Hetzelfde geldt voor het tarief voor de geza menlijke kinderen, dat waarschijnlijk 12 cent zal worden. Gevraagd werd of er een leeftijdsgrens be staat voor toelating als lid, waarop de v o o r- z i 11 e r bevestigend antwoordde; deze grens is zestig jaar. Als men reeds eerder lid is, kan men dat blijven. Aangedrongen werd te overwegen de toe lating ook van ouderen, zij het dan tegen hoo- gere contributie. De voorzitter ant woordde, dat het bestuur de zaak zal bespre ken. Ook dit herziene artikel werd vastgesteld. Mededeelingen. Het bestuur stelde voor om met ingang van 1 April. j.1. te benoemen als medisch advi seur der vereeniging den heer dr. A. K. Dijk huizen, directeur van het centraal ziekenhuis te Alkmaar. Devoorzitter besprak de beteekenis dezer benoeming. Dr. Dijkhuizen zal advies geven, als er eenige kwestie bstaat van medi- schen aard, bij welke uitspraak de vereeni ging zich zal neerleggen. De benoemde zal dus arbiter zijn, om zoo mogelijk in de toe komst processen te voorkomen. De vergadering vereenigde zich met dez.- aanstelling. Een andere bestuursmededeling was de volgende: Geheel of gedeeltelijk van leden wroeging vergeten, die hem na het laatste gevecht had gekweld. Hij raakte zijn oog niet kwijt, maar moest toch een oogarts raadplegen, die verklaarde dat het maar een haartje had gescheeld, of hij had zijn oog verloren. „Waar, voor den drommel, heb je dat op- geloopen?" vroeg Guy een paar dagen la ter. Tom vond deze vraag een geschikte gele genheid om te weten te komen of Tad al of niet bewust had gehandeld. „Daar moet je Tad maar eens naar vragen." „Wat zeg je daar! Je bedoelt toch niet dat je weer ruzie met hem hebt ghad? Allemach tig nog toe!" „Neen, ik heb niet weer ruzie met hem ge had. Maar hoe ook vraag er hem maar naar." Guy deed dit, maar kreeg geen andere in lichting, dan dat de patser er nog zoo een zou krijgen, als hij hem niet uit dén weg bleef. Meer wenschte Tom niet te weten Hij was dus niet zoo dronken geweest, of hij had hem met voorbedachten rade geslagen, en zich herinnerd dat hij geslagen had. Guy had er zeker met Hildred over gespro ken, want zij schreef Tom een briefje, met verzoek haar te komen opzoeken. Hij moest zich maar niet om zijn blauwe ooge genee- ren. want daar wist zij alles van Haar briefje was lief en vertroostend. „En toch geloof ik niet, dat hij, evenmin als' Lily, een poen is", zei ze, hem een kopje thee gevende, „maar zij zijn beiden door te veel geld bedorven, en ook omdat men hen een te grooten dunk van zich zelf heeft laten krijgen. Door het verlies van haar oudste der vereeniging afhankelijke ongehuwden, die buiten Alkmaar en Heiloo wonen, kunnen lid blijven, mits hun contributie door de hierwo- nenden wordt betaald. (De bedoeling hiervan is voornamelijk om kinderen van leden, die om de een of andere reden elders moeten ver blijven, lid te doen blijven.) Ook deze mededee'.ing werd goedgekeurd Rondvraag. De heer Nouwen wees erop, dat het zie kenfonds van werkloozen de halve contribu tie heft. Doet „Ziekenhuisverpleging" ook alzoo? Zoo niet, kost dit niet verschillende leden? Devoorzitter zag geen kans voor werkloozen halve contributie voor te stellen. Er is bijna geen groep der bevolking die niet lijdt onder de crisis. De heer Nouwen zou wenschen, dat voor menschen, die wegens werkloosheid als lid bedanken, soejjele bepalingen ten aanzien van wachttijd worden gemaakt, als zij zich weer opnieuw als lid aanmelden. Devoorzitter zegde overweging van een dergelijken maatregel toe. Hierna volgde sluiting, waarbij de voorzit ter de belangen der vereeniging bij de leden aanbeval en de hoop uitsprak, dat zij zullen medewerken aan uitbreiding van het ledental. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. .11 1 I I =gBP8 kind, heeft de moeder hen totaal verkeerd opgevoed, hun in alles toegegeven, meer dan iemand, die geen geboren heilige is, kan ver dragen. Het zou veel beter voor hen zijn ge weest, als zij zich zelf door het levert heen hadden moeten slaan althans ten dee- le zooals jij." „Ik ben van een ander maaksel." „In figuurlijken zin ja. Maar wat je bloed betreft „O, maar Hilred! Jij gelooft toch niet aan dat larieverhaal?" „Neen maar alleen niet, omdat ik niet alles weet. Maar ik vind 't wel heel wonder lijk." „In welk opzicht wonderlijk?" „O, in alle opzichten. De Whitleaw's vin den dat zelf ook." „En waarom hebben ze dan zoo'n hekel aan me?" „Ik geloof niet dat ze dat hebben Ze zijn bang van je, je brengt hen in de war. Zij hoe staat dat ook in den bijbel zij slaan de versenen tegen de prikkels. Dat is de zaak Nadat zij die heele geschiedenis dood en be graven hadden gewaand, kom je opdagen, zoodat zij de heele kwestie weer moeten op- fraven. Daaraan hadden zij geen behoefte. e voelen dat 't te laat is. Je begrijpt toch zelf wel, dat 't voor Tad en Lily allerake ligst is. Als je altijd de twee eenige kinderen bent geweest en dan nog wel bedorven als zij altijd waren en dan plotseling een ouderen broer, van wien je nooit iets anders hebt geweten dan dat hij eens heeft bestaan, te zien opmarcheeren „Zeker. Dat begrijp ik (Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 5