DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Rechtszaken VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 20 April. NOG EENS DE AANRIJDING BIJ DEN RUSSENWEG EN ADAMA VAN SCHELTEMALAAN. De vrachtrijder Willem M. te Bergen, ■wiens auto op 11 November den garage houder Nieuwland, die op een met een zak aardappelen beladen fiets den weg kwam oprijden, tegen de vlakte had gereden, waar door bij den heer Nieuwland een ongenees lijke doofheid was ontstaan, was heden weer present, teneinde het vervolg van het proces wegens niet geven van voldoende signaal te Óen voortzetten Als getuige werd thans ge hoord de chef veldwachter Vermeulen, die verklaarde, dat het door verdachte gegeven signaal gehoord kon worden op de plek der aanrijding. Dan waren er nog een juf frouw en nog een getuige a décharge, waar op het O. M. concludeerde, dat niet voldoende signaal was gegeven en een geldboete van 3 of 3 dagen de juiste straf zor zijn. Mr. Buiskool was een andere opinie toe gedaan en meende, dat zijn cliënt zijn plicht voldoende had betracht door éénmaal sig naal te geven en de heer Nieuwland, wetende dat hij aan rechts de voorkeur moest geven; aan dit signaal meerdere attentie had moeten schenken. Pleiter verzocht dus vrijspraak, subsidiair een lichte geldboete. Uitspraak a.s. week. DRONKEN WIELRIJDER IN 'T DONKER. Een voeger uit Broek op Langendijk, de heer Gerrit Sm., was in den avond van 15 Maart door den rijksveldwachter de Bokser aangehouden, omdat hij zonder licht reed. Het bleek toen tevens dat hij ook nog dron ken was, zoodat hij in het „schuurtje" werd gedeponeerd. Thans terecht staande, be weerde deze dubbele zondaar, dat zijn dron kenschap aanleiding was geweest van het lichtgebrek. Hij was te suf geweest om zijn lamp te ontsteken. Vonnis in totaal 12 boete of 12 dagen. DE VERBLINDENDE VERLICHTING. In de voortgezette zaak tegen den chauf feur Nic. W. uit Harenkarspel, wiens wagen in aanrijding was gekomen met een autobus, werd thans gehoord de heèr de Hartogh, on bezoldigd rijksveldwachter uit de Minnemeer en ten tijde van de aanrijding passagier van de autobus. Hij kon verklaren, dat de chauf feur W. met verblindend licht had gereden en dus oorzaak was geweest voor de con sternatie, waarop veroordeeling tot 6 boete of 6 dagen hechtenis ter zake ontbre kend rijbewijs en 4 boete of 4 dagen wegens de verblindende verlichting. DAT LIEP NOG BEST AF. In den mistigen morgen van 1 Maart reed' de koopman KI. St. uit Heerhugowaard te Oude Niedorp met zijn vrachtauto den Zijdewinder weg in en nam daarbij de bocht te veel links, waarop een aanrijding volgde met den wielrijder Simon de Jong, die met een meisje vóór op zijn rijwiel geheel rechts van den weg peddelde. Simon werd met fiets en kind omver gereden en de koopman reed in zijn ijver om den wielrijder te sparen tegen een voor de woning van de familie Tesselaar geplaatst hek. Vermoedelijk had hij in zijn ontsteltenis inplaats van op de rem op het gaspedaal getrapt. Het ongeval liep nog best af en bepaalde zich tot een beschadigde fiets, een kapotte kinderklomp en een in elkander gereden hek. De schade werd door den koopman geheel voldaan. Maar niettemin had hij ook nog zijn schuld af te doen aan de justitie en deze werd heden bepaald op f 10 boete of 10 dagen hechte nis met de vermaning in 't vervolg voor zichtiger te zijn, opdat het rijbewijs niet in gevaar zou komen. CONFLICT MET DE ZOMERWONING VERORDENING TE SCHOORL. In strijd met de verordening had mej. E. M. R. te Schoor], aan een metselaars-gezin uit Oude Niedorp onderdak verleend in een haar in eigendom toebehoorende zomer woning. Zij was deswege voor den kanton rechter gedaagd. Als haar gemachtigde ver scheen de heer C. Kriller, aannemer aldaar, die verklaarde dat bedoelde metselaar werk zaam was op een door gemachtigde aange nomen werk en men uit humaniteit dit gezin toen had toegestaaft, bedoelde woning te be trekken. Gedurende de behandeling dezer zaak ontstond nog een spoedig geluwd conflict tusschen den kantonrechter en verdachte. Opgelegd werd 5 boere of 5 dagen, doch het is niet uitgesloten, dat hooger beroep wordt aangeteekend, HET KOUDE LAMPJE. De koopman Piet K. uit Oudorp hobbelde fn den avond van 8 Maart over den Middel weg te Heerhugowaard met zijn ketten- wageri en toen werd door majoor Fluiter uit Alkmaar opgemerkt dat het voertuig onver licht was. De koopman ontkende heden het feit niet, doch beweerde niet te hebben op gemerkt dat de carbidlantaarn was gedoofd. De lantaarn was nog warm, doch hier was hij toch wel de plank leelijk mis, want de eensklaps verschenen majoor verklaarde van die warmte niets te hebben gemerkt. Vonnis 3 boete of 3 dagen. DE CONTROLEUR GECONTROLEERD. De controleur van de pootaardappelen- centrale Pieter B. uit Nieuwe Niedorp, reed op 9 April in zijn wagentje op den Middel weg te Heerhugowaard, alwaar werd' ge constateerd, dat de handrem in zeer onvol doenden toestand verkeerde, 5 boete of 5 dagen was het gevolg van deze controleurs- controle. DE LEERGIERIGE ONDOLEUR. In een kapperswinkel aan de Oudegracht te Alkmaar werd in den avond van 13 April ge constateerd, dat de bediende Petrus A. zich nog onledig hield na geoorloofden arbeids tijd volgens de regelen der kunst een dame te onduleeren. Dit jongmensch stond heden terecht en beweerde dat hij zich, teneinde zijn vakkunst te volmaken, had geoefend op hot hoofd van een jongedame, die zich welwil lend voor dit experiment beschikbaar had gesteld Zijn patroon bevond zich momenteel in het ziekenhuis, teneinde een operatie te ondergaan en de bediende beschouwde ztch nu al het hoofd van het bedrijf. De leerlustige kapper werd geadviseerd zijn proefnemingen te doen op een poppen- hoofd of het geh^ele kappersmateriaa! mee naar huis te nemen, adviezen echter, waaruit duidelijk bleek de totale onbekendheid der gerechtelijke autoriteiten met de kunst van Figaro. Evenwel werd het proces bekroond met een happy end, aangezien de ambtenaar geen kans zag het vereischte bewijs leverbaar te maken. OM UIT DEN WIND TE BLIJVEN. Een leerling der rijkskweekschool te Alk maar, Jan v. Tuit Graft, had zich de vrijheid gepermitteerd op den voor wielrijders ver boden Noordervaartweg achter een autobus te peddelen, ten einde zich voor tegen wind te beschermen. Deze methode was echter niet alleen strafbaar, maar ook gevaarlijk en de a.s. paedagoog werd dan ook gestraft met 5 boete of 5 dagen hechtenis. HET VERKEER IN 'T GEDRANG GEBRACHT. De wagen van den Alkmaarschen groente handelaar Jan N. gaf op 20 Maart door on oordeelkundige plaatsing in de Langcstraat aanleiding tot verkeersverhindering en de agent Heydentrijk, die gedurende eenige oogenblikken den onbeheerden handwagen had bespionneerd, ging ten slotte over tot uitreiking van het „steunbonnetje" voor de kas van het kantongerecht, waardoor de van zijn ongelijk nog lang niet overtuigde groente-negotiant in de gelegenheid weid gesteld 2 boete le offeren voor bovenge meld „liefdadig" doel.. VADER EN MOEDER EENDRACHTIG OP DE BON. Het echtpaar J- J. B J. C. P. P. te Alk maar had op verschillende schooldagen ver zuimd zijn echtelijke spruit Hubertus naar de Broederschool te zenden en werd nu met treffende onpartijdigheid naar den kanton rechter gezonden. Als afgevaardigde ver scheen echter alleen de vader, die rappor- teelde, dat een ziek kind, dat door dr. Broere werd behandeld, oorzaak was, dat de 14- jarige scholier op de nog rcsteerende „klein tjes" moest passen. Hij had echter gemeend, dat de broeder ontheffing had verleend. „Niets van bekend", luidde het ontmoedigend bescheid, gevolgd door een niet minder depumeerende veroordeeling van f 2 boete of 2 dagen voor ieder der echtgenooten. 'T IS DAAR OOK NIET ROOSKLEURIG. In het gezin van Petrus T. te Uitgeest, vader afwezig wegens „justitieele besognes", bestaande uit moeder en 9 kinderen, bestaat natuurlijk ook geen ideale toestand en wordt de leerplicht niet in de puntjes nagekomen. De ega verscheen althans heden voor den rechter ter zake het ongeregeld ter school zenden van een harer telgen en werd v.r- oordeeld tot 3 boete of 3 dagen. De ambte naar stuurde het zelfs aan op 7 of 7! DE POLITIONEELE GEBARENTAAL VERKEERD BEGREPEN. Volgens den Alkmaarschen politieagent Verbaan zou de fabrikant Wilh. BI. uit Broek op Langendijk hebben nagelaten gevolg te geven aan het gegeven stopteeken, voor welk feit deze industrieel thans terecht stond. Hij wees echter met kalme beslistheid eenig recalcitrant opzet van de hand en beweerde in de meening te hebben verkeerd, dat hem was aangewezen rechts te rijden nadat hij voor eenige voetgangers op den Kennemer- straatweg, alwaar het incident plaats greep, had moeten uitwijken. Het werd noodig ge acht den verbalisant eens te interviewen en dus had aanhouding der zaak tot de vol gende zitting plaats. J. A. T. en R. Z- beiden ts Egmond aan Zee, overtreding van de jachtwet, ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis. Over tredingen V andemoto r- e n rij wiel wetF. M. te Alkmaar, M. M. te Beverwijk, ieder teruggave aan de ouders zonder toepasing van straf; L, J. Z. te Groningen, 2 X 1 boete of 2X1 dag hechtenis; J. W. te IJmuiden, M. H. de C. te IJmuiden ieder 3 boete of 1 week tuchtschool; C. de G. te Am sterdam, J. J. te Broek op Langendijk, M. M. te Heiloo ieder 2 boete of 2 la gen hechtenis; S. K. te Alkmaar 3 X 2 boete of 3 X 2 dagen hechtenis; P. K. te Oudorp, L. W. S. te Schagen, M. K. te Purmerend, P. K. te Avenhom, P. P. te Warmenhuizen, A. S. te Blokker, K. S. te Alkmaar, A. D. S. te Schagen, H. B. R. te Amsterdam, ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; N. W. te Harenkarspel 6 en 4 boete of 6 en 4 dagen hechtenisJ. S. R. te Amsterdam 4 en 6 boete of 2 en 3 dagen hechtenis; B S. te Bergen; C. P. Ij. te Harenkarspel, H. S. te Egmond aan Zee, D. W- te Winke', J. K. te Alkmaar, ieder 4 boote of 4 dagen hechtenis; C. do V. te Broek op Langendijk, P. H. te Winsum, J. D. te Berkhout, ie Ier 5 boete of 5 dagen he-htenis, F. E. N. te Bergen, J. Ph. de G. te Bergen, ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis; P. B. te Ber gen, H. M. te Vreeland, G. v. d. B. te Westzaan, N. R. te Wieringerwaard, N v. Z. te Heiloo, J. L. te Alkmaar, C- J. Z. to Wieringerwaard, W. K. te Barsin- gerhorn, W. N. te Rijnsflr rg, P. H. te Winsum, D, C. S. te IJmuiden, 1. de J. te Leeuwarden, E. J, de Wit te Marsum, M- H. te Koedijk, ieder 8 boete o. 8 da gen hechtenis, M. J. L. te Castrlcum, G. L. te den Helder, N. v. Z te Heiloo, Th. M. te Uitgeest, ieder 10 boete of 10 da gen hechtenis; Th. M- te Uitgeest 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtredingen van de poli tieverordeningen: J. L. J. B. te Bergen, teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf; J. P. te Kollumer- zwaag 0.50 boete of 1 dag hechtenis; R. P. te Alkmaar 1 boete of 1 week tuchtschool; G. L. B. te St. Pancras, H. K. te Utrecht, W. T. te Rotterdam, A. v. R. te Hilversum, M. J. J. M. te Am sterdam, A. V. en C. W. M. te den Hel der, G. K. te Alkmaar, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, A. E. te Alkmaar 4 boete of 4 dagen hechtenis; C. K. te Beverwijk 5 boete of 5 dagen hechtenis Overtreding van art. 435 van hetWetboek van strafrecht (opgeven van valschen naam): J. F te Amsterdam, J. F. te Amsterdam, J F. te Amsterdam, J. F. te Amsterdam, ieder 3 en 10 boete of 3 en 10 dagen hech tenis. Overtreding van art. 461 van wetboek van strafrecht (loopen over verboden grond): M. de R. te Alk maar 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtreding van de vissche- r ij w e t J. D. S. te Alkmaar, 2 X 2 boete of 2 X 2 dagen hechtenis. Overtreding van de winkel sluitingswet: P. A. te Alkmaar, vrijspraak. Overtredingen van de leer plichtwet: H. G. W. B. te Uitgeest 3 boete of 3 dagen hechtenis; J. J. B. te Alkmaar 2 boete of 2 dagen hechte nis. qoedeRaadi^ftfSS^I Witte en gezonde fanden Zitting van Donderdag 19 April. Uitspraken van Dinsdag 10 April. Minne de Vr., chauffeur, LemsIerland (Fr.), hooger beroep overtreding motor- er. rijwielwet, geconstateerd op 21 Juni te Castricum. Vonnis bevestigd doch straf verhoogd tot 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Math. Fred. Willem B., taxi-chauffeur, Alkmaar. Toebrengen van zwaar licha melijk letsel door schuld, aanrijding op den Kogendijk te Bergen, 2 maanden hechtenis voorwaardelijk met 3 proef jaren met schade-betaling van 149.50. Gerard B., opticien le Rotterdam, thans gedetineerd te Alkmaar, feitelijke aanranding en diefstal, 6 maanden gev. EIK EN LINDEN CONTRA DE GEMEENTE ALKMAAR. Mijnheer de Redacteur, Ondanks de afwijzing van het verzoek van den heer Jansen om een arbitragecommissie in den Alkmaarschen raad is deze raadszit ting voor den heer Jansen en voor mij als opsteller van het besproken rapport een suc ces geworden. Het verzoek is geweigerd, maar ons stand punt is volkomen rechtvaardig gebleken. Hei publiek, dat niet werkt met fracties, opposi tievergaderingen en seniorenconventen, moet het zoo aanvoelen en zal het zoo aanvoelen. Vast is komen te staan (hetgeen ik beweer de) dat de heer Jansen recht had op een arbi tragecommissie, zooals voorgeschreven in art. 2 gemeenteblad 758. Wel is waar pro beerde de heer Vogelaar (die mijn rapport blijkbaar niet gelezen had, vandaar mijn in terruptie) te beweren, dat er in de bestekken niet van arbitrage werd gesproken, maar dat punt is reeds lang weerlegd. Ook de gemeen tesecretaris heeft aanvankelijk gepoogd het dien kant op te sturen in onze corresponden tie (zie het rapport) maar den lSen Dec. '33 schreef ik Z.Ed. daarover: „Een algemeen rechtsbeginsel, waaraan U waarschijnlijk niet gedacht hebt, is, dat „bestendig gebruikelijke bedingen geacht worden in een overeenkomst aanwezig te zijn tenzij ze uitdrukkelijk zijn uitgesloten geworden''. Het is een bestendig gebruikelijk beding, dat er arbitrage plaats heeft in geval van geschillen tusschen gemeente en aannemer. Er is verordering 758 voor geschillen en die verordening schrijft arbitrage voor. Wie als aannemer iets met de gemeente heeft uit te staan plaatst zich onder be scherming van dit artikel, indien hij wer ken uitvoert ten behoeve van die gemeente (en verder). Wanneer een of andere bepaling wordt uitgeschakeld moet dat „uitdrukkelijk" ge schieden. De heer Jansen heeft recht op arbitrage zoolang dat recht niet is uitge schakeld en wanneer B. en W. dat willen uitschakelen behooren ze dat uitdrukkelijk te vermelden". Nu is tijdens de debatten gebleken, dat nie mand de juistheid van dit standpunt ontken de. De bewering (van den heer- Keesom), dat de latere politieke commissie tot de conclusie was gekomen dat dat recht niet bestond is onzin, want die commissie had daarover geen oordeel te vellen. Het recht bestond en was met voeten getreden toen de gemeente wei gerde het verzoek om arbitrage in te willi gen. Wethouder Klaver sprak dan ook een zeer verstandig woord toen hij mededeelde, dat naar zijn aanvoelen deze zaak niet van de baan zou zijn. Recht op arbitrage staat vast en is ten onrechte geweigerd. Waarom zou de heer Jansen zich dat onrecht, dat hem dui zenden kost, laten aanleunen? Een tweede succes was de algemeene er kenning, dat de heer Jansen in afspraak met den bevoegden wethouder zijn cassatie liet verloopen in ruil voor de belofte, dat er een deskundige commissie zou worden benoemd. Toen de termijn voor de cassatie was verstre ken kreeg de heer Jansen zijn tweede weige ring tot de instelling van een arbitragecom missie thuis. Ik herhaal: twee maal is hij in zijn rechten beknot. Maar nu doet zich het heugelijke feit voor, dat van geen enkele zijde dit feit wordt ont kend. Het werd niet tegengesproken in mijn besprekingen met mr. Wendelaar, de heer Koelma moest het toegeven, de heer van Kin schot kon het niet tegenspreken en niemand van de raadsleden heeft het tegengesproken. Het was echter met een verbazing, die tot verbijstering steeg dat ik Donderdag deze woordbreuk van de gemeente hoorde verde digen door den burgemeester. Z.Ed. zei woordelijk: „dan had de heer Jansen zich maar niet door den wethouder moeten laten beïnvloeden!" Ik zou bijna willen vragen: welke „louche" koopman die deze kwade trouw in praktijk brengt durft dat zóó open lijk verkondigen. Er zit bijna een strafzaak in een dergelijk standpunt, want hier is toch een overeenkomst tot stand gekomen op „be- driegelijke voorspiegelingen van den kant der gemeente". Zou ons publiek zoo verpolitiekt zijn, dat het standpunt van den burgemeester zonder protest passeert. Ik mag hier echter gerust aen middenstand waarschuwen tegen deze oneerlijke praktijken en aanraden geen mon delinge afspraken te maken met de gemeente En welke waarde krijgt hierdoor het woord van den heer Margadant tegenover den heer Jansen en de latere commissie als kwade trouw gesanctionneerd worden? Dan was er nog een zonderlinge spreker. Ik ken den heer Westerhof als een bekwaam en gevaarlijk tegenstander. Z.Ed. is echter ditmaal in zijn betoog zeer matig geweest. Reeds 25 jaar is hij met den heer Govers raadslid, maar zelfs wanneer ze 75 jaar raadslid zouden zijn, kon hij zich niet voor stellen, dat er ooit een raad zou zijn, die een afgewimpelde zaak van een vorigen raad weer aan de orde zou stellen. Dat is nu wel erg handig gezegd en mees terlijk gespeeld op de snadr van zelfrespect en macht van raadsleden, maar het is een beetje goedkoop in vergelijking van het groo te principe, waar het om gaat. De heer Wes terhof begon te erkennen, dat hij zelf ook meermalen gevoeld had, dat de heer Jansen niet billijk was behandeld. Dat stond dus al weer vast. Maar tochhet herstellen van onrecht ligt niet op den weg van een nieu wen raad. Ik zou zoo zeggen, dat geen enkele raad, geen enkel mensch zich heeft te scha men bij het herstellen van gepleegd en erkend onrecht. De heer Westerhof zal zijn stand punt moeten herzien. Dit gaat ook weer te ver. In de heele raadszitting is niets beweerd, dat mijn standpunt en mijn rapport ontze nuwt. De heer Sietsma deed een poging om het standpunt van de politieke commissie te verdedigen, maar dat was niet aan de orde. De werkwijze, de beslissing van deze com missie is in mijn rapport volkomen weerspro ken en weerlegd. De heer Sietsma had mijn rapport moeten aanvallen, heeft dat niet ge kund en opnieuw enkele reeds lang gesigna leerde onjuistheden naar voren gebracht. Zijn verhaal over het teakhout is onjuist. De la tere detailopgaven klopten niet met de eerste beschrijvingen. Vandaar de meerdere hoe veelheid. Groote verbazing wekte bij mij de mededeeling, dat de steeds ongenoemde des kundigen menschen waren uit (ten deele vroe- geren) gemeentedienst. Dat waren dus getui gen uit eigen partij. De heer Jansen komt met namen van groote algemeen bekende deskun digen. Dat de heer Jansen zou zijn uitgespro ken in de commissie is eveneens onjuist. Eerst na de raadszitting kreeg hij de conclusie en dat ik hierbij het noodige wantrouwen mag koesteren bewijs ik door de woorden van een der commissieleden: „dat hij toch zeker niet heeft na te gaan of er op de secretarie abui zen gemaakt worden met de toezending". Wie onrecht erkent behoort daar de con- sekwenties van te trekken en kan niet weige ren mee te werken aan het herstel. Zoo ge voelden het mej. Carels en ook mr. Lange- veld. De heer Keijsper was ook op den goe den weg, maar liep ten slotte in den val van den heer Keesom. De pertinente vraag van- den heer Keijsper was: heeft Jansen recht op verordening 758, ja of neen. Het werd dooi niemand ontkend. Aan het einde van het de- bat verklaarde de heer Keesom echter, dat zijn politieke commissie dat recht ontk- a Dit was den heer Keijsper voldoende 0rr te slaan, maar ik hoop dat deze heer 2ai i"11 zien dat art. 758 van kracht is, al spreek» a heer Keesom dat zonder eenig motief teri, Het verzoek van den heer Jansen is afl wezen, hoewel B. en W. zoowel als de nS erkenden, dat hem arbitrage niet geweid had moeten worden De afwijzing is dan in lijnrechten strijd met deze erkenning i! het geval Woud is ook arbitrage toegest'a,„ <in de redeneering van den heer Sietsma hJ dit een ander geval is gaat n.iet op. Bij kr' ging het over een andere kwestie dan h"- Eik en Linden, maar alle kwesties, onverschi1 lig welke moeten door arbitrage beslecht wor den. De verordening spreekt niet van kwestfo! die wel en kwesties die niet behandeld kun nen worden. De heer Sietsma heeft niet hei minste recht dat eigenmachtig vast te stellen Ongetwijfeld zal de heer Jansert op dit 0j derwerp terug moeten komen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, J. H. F.LFRINQ. EGMONDBINNEN. Het Patronaatsgebouw was Zon<% avond goed bezet met belangstellenden,^ kwamen om de lezing met lichtbeelden bij ft wonen, die mevrouw M. van der Schriele bouwkundig-publiciste te Voorschoten, over den wederopbouw der regale Abdij van Egmond. Na een korte inleiding over het nut van ge, beds- en cultuurcentra, speciaal ook frt dezen tijd, ving spreekster aan met het kloosterle ven in ae oudste tijden en het verband tus» schen het kloosteridee en den bouw van ver, schillende abdijen. Tal van lichtbeelden ver» duidelijkten het gesprokene, waarbij de heer» lijke architectuur, soms ook de zeer slechte, der eeuwenoude kloosters schitterend uit. kwam. Ook de nieuwere gebouwen kregen een beurt, zoo de prachtige door Kropholler ge, bouwde abdij van Aflichem, waarna spreek ster geleidelijk kwam op de Regale Abdif, waarvan zij verschillende afbeeldingen gal! - doch waarbij zij de critiek op de meer of mini dere juistheid daarvan niet verzweeg. Ook d« opgravingen op den Adalbertsakker, de oude kerk van Egmond aan Zee en het slot op den Hoef, dat in zoo nauw verband met de Abdij heeft gestaan, kwamen op het witte doek. B$ alles toonde spreekster een eigen kijk en op verschillende punten een besliste eigen mee. ning te hebben. Ook gaf zij meerdere eigen vondsten (de tympan, de staf) wat de lezing nog interessanter maakte. Het laatste deel harer met veel aandacht gevolgde voordracht was gewijd aan de plannen voor de te bouwen Abdij, waarbjj de teekeningen van Kropholler bij de aanwezi- gen wel sterk het verlangen deed ontstaan de verwezenlijking, al was het slechts gedeelte lijk, te mogen beleven. Mevr. van der Schrieck. die zich deed ken nen als een vlotte spreekster, en die beschikt over een uitgebreide collectie van zeer afwis selende en duidelijke beelden, eindigde met de mededeeling van de oprichting eener vereen! ging: „Vrienden van Egmond", waara ieder "tegen een contributie van f1 lid Aan worden. Voor de Egmonden in het bijzonder was de lezing zeer interessant, maar overal, waat iets gevoeld wordt voor de roemrijke geschie denis van Egmond en den wederopbouw der Abdij, zal men wèl doen deze ijverige propa gandiste eens uit te noodigen; van een boeienden en leerzamen avond kan men ver zekerd zijn. De heer Verheggen dankte de spreekster eS hoopte, dat hij in Egmond weldra een paat honderd „vrienden" zou kunnen noteeren. Ged. Staten keurde de Algemeene Politie verordening voor deze gemeente goed, zoa dat hiermede tevens de verordening op het zedelijk gekleed gaan van kracht werd. Thans kwam ook een verzoek tot den raad binnen van „gelegenheidskellners" om den datum der Hoeverkermis te wijzigen. DE RIJP. Tot bestuursleden van de Middenstands- vereeniging „De Hanze" te de RijpGraft werden gekozen de heeren G. de Jong, E. Zurlohe en H. J. Kaptein. SCHAGERBRUG. v. 4 Onze plaatsgenoote de heer S. Oord, kwam bij het probeeren van een race fiets in de dubbele buurt alhier, zoodanig vallen, dat hij een sleutelbeen brak. WIERINGEN. Met ingang van Maandag is voor vervoer van arbeiders naar en van de werk verschaffing weer de z.g.n. zomerregelifll weer van kracht. De regeling luidt als volgt: De arbeiders 219. Vlak bij huis kreeg hij een goede inval. Hij maakte vier heuveltjes van aarde, plantte daar de cocosnoten op, met de haren naar boven, deed ze de baarden en snorren aan, maakte van roode aarde een paar oogen, neus en mond en liep toen doodkalm naar binnen. 220. Daar stond een bak met dampende mais al klaar e® terwijl ze gingen eten, klonk er buiten opeens een geg"« zoodat ze zich in de pap verslikten. Ze keken eens voor zichtig om een hoek en wat zagen ze? Een groot aan ;a van die bronzen broeders, die met pijl en boog aan be schieten waren op de cocosnoten. De pijlen staken Ho en rechts in den grond en zaten dwars door de baarde heen. Schriftelijke uitspraken: Mondelinge uitspraken: AP10 ONDISSEMENTS-RECHTB A *TK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Jnq&umdw Slakken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt l. J*xoMMciaal Hieuw*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6