Spoct Jiunst en Wetenschap Jiacktheeidite*t CONGRES PATRIMONIUM. De opening. Diefstal van eieren en kuikens. MASSAMEETING IN HET R.AL- GEBOUW. Protest tegen de voorgenomen maatregelen van de regeering. WAT ER A.S. ZONDAG GESPEELD WORDT. BEKERUITSLAGEN. DE TOER NAAR ITALIË. NEDERLAND—FRANKRIJK WORDT UITGEZONDEN. FEESTAVOND ALCMARIA. Men verzocht ons mede te deelen, dat de dans op den Alcmaria-feestavond uitgevoerd werd door dames van de turnvereeniging Kracht en Vlugheid. DEETOS SLAAT D.O.S. Sportiefs promotie-kansen stijgen. GRASBAANRACES TE DEVENTER. VAARDIGHEIDSPROEVEN AFGENOMEN. TURNLUST LAAT WANDELEN! DE UITWIJZING TE LAREN. Een Deensch protest. Volgens „Politiken" is dezer dagen een protestbrief, die onderteekend is door circa 150 Deensche geleerden, kunstenaars, leer krachten, journalisten enz., aan de Neder- landsche regeering gezonden, waarin wordt geprotesteerd tegen het feit, dat de politie autoriteiten te Laren den 25sten Februari vier Duitsche politieke vluchtelingen aan de politie van Hitler's regeering hebben uitge leverd het is bekend, dat tot dit viertal de Duitsche onderwijzer Franz Bobzien be hoorde, die in het bezit was van een Deen sche verblijfsvergunning, zoodat er althans wat hem betreft in het geheel geen juridi sche reden was om hem naar Duitschland uit te wijzen. Evenzoo is het met zekerheid bekend, dat ook de drie anderen in het bezit van legitimatiepapieren waren. De onder teekenaars gewagen van „de internationale principieele beteekenis van deze krenking van het asylrecht" en wenden zich tot de openbare meening in alle democratische staten met de opwekking om steeds voor het asylrecht voor alle politieke vluchtelingen op te komen. VERDUISTERING. De mede-directeur van een Am- stemdamschen kolenhandel gear resteerd. De inspecteur van politie Van der Heul van het bureau-Singel te Amsterdam heeft op last van den officier van justitie aldaar Zaterdagavond te Antwerpen bij aankomst van de boot uit Londen den mede-directeur van een kolenhandel te Amsterdam gearres teerd. Deze mede-directeur, die van een zakenreis in Engeland terugkeerde, wordt ervan verdacht ten nadeele van zijn onder neming eenige tienduizenden guldens ver duisterd te hebben, waaromtrent klachten van de andere directieleden bij de justitie waren ingekomen. Zondag is de arrestant naar hier overgebracht en heden ter beschik king van de justitie gesteld. Hij ontkent alle schuld en beweert, dat de vermiste be dragen besteed zijn aan zaken-onkosten. De justitie laat thans een uitvoerig boekenon derzoek instellen. EEN GESTOORDE FILM VOORSTELLING. De film Vluchtelingen. Zaterdagavond is het bij een vertooning van de film „Vluchtelingen'' in het theater Novum te Bussum tot incidenten gekomen. De voorstelling was nauwelijks begonnen, toen er twee harde knallen in de zaal weer klonken, hetgeen onder de bezoekers eenige beroering te weeg bracht. Onmiddellijk wer den de lichten ontstoken en verwijderde de aanwezige politie twee herriemakers. Bij fouilleering bleek een hunner stink bommen en voetzoekers in zijn zakken te hebben. Nadat een inspecteur van politie de aanwezigen tot kalmte had gemaand, werd de voorstelling vervolgd. Tien minuten later echter moest deze opnieuw worden onder broken, omdat eenige demonstranten luide hun afkeuring over de film te kennen gaven. Ook deze werden naar het politiebureau overgebracht. Verder is het rustig gebleven. GESTOLEN ZEILBOOT TERUG GEVONDEN. De dief was bezig haar onkenbaar te maken. Verleden week Zondag kwam een Amster dammer in het bezit van een nieuwe zeil boot, die hij had laten bouwen. Hij bracht die naar een ligplaats in de Nieuwe Meer. Den volgenden dag ging hij nog eens naar zijn schip kijken, doch toen hij bij de lig plaats kwam bleek de boot, een mooi exem plaar van de vergroote B. M. klasse, ver dwenen te zijn. Twee jongens vonden de boot liggen on der de brug van de Van Noordtkade bij de Westersuikerraffinaderij. De politie werd gewaarschuwd en stelde een onderzoek in. De dader was juist bezig de boot onherken baar te maken. Hij smeerde er een vuilgrijze verf op en had den naam en de teekens ver wijderd. Hij werd gearresteerd en daar het tuig ontbrak werd een huiszoeking verricht. Op zijn zolder werd alles terug gevonden. De man is in arrest gesteld. INBRAKEN TE SCHEVENINGEN. Zaterdagavond is ingebroken in het kantoor van de N .V. IJmuiden Stores aar den Treilerweg te Scheveningen. Uit de kasea is een bedrag van 57 ont vreemd. In een poging om de brandkast te forceeren zijn de dieven vermoedelijk gestoord. De bovenbewoner heeft van de in braak, welke tusschen 8 en half twaa'f moet zijn geschied, niets bemerkt. In de laatste maanden is herhaaldelijk in kantoren nabij de haven ingebroken. Hoewel de daders, die vermoedelijk steeds dezelfden zullen zijn geweest, volgens een bepaald systeem te werk schijnen te gaan, is de politie er tot nu toe nog niet in geslaagd hen op te spo ren. ROEKELOOS OF DOM? Benzine op gas verwarmd. Een groote onvoorzichtigheid werd Zaterdagavond tegen acht uur begaan door een. bewoner van de derde étage van perceel Noorderstraat 87 te Amster dam. Deze wilde eenige vlekken uit een jas verwijderen, wat hij met benzine dacht te doen. Hij meende dat de vlek ken vlugger zouden verdwijnen, als hij de benzine verwarmde. De vlekken zijn inderdaad verdwenen, zelfs de geheele jas. Want nauwelijks had hij het pan netje met de gevaarlijke vloeistof op het gas gezet of een kleine ontploffing van de benzinedampen vond plaats. In een oogwenk stond het keukentje in lichte laaie. Toen de brandweer arriveerde, be gon ook de kamer te branden. Met een straal op een motorspuit werd het vuur spoedig gebluscht. Het keukentje brandde geheel uit; de kamer kreeg schade. Doch het ergste is, dat de onvoorzich tige bewoner deerlijk aan de hand ge kwetst werd, toen hij trachtte het vuur te blysschen. Ook aan het achterhoofd kreeg hij een brandwonde. Hij is door de brandweer verbonden. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. De firma Ruys en Co., hoofdagente van de N.V. Rotterdamsche Lloyd meldt, dat het mailschip Baloeran heden te Marseille aan komt. De aansluitende boottrein (de Rotter dam Lloyd Rapide) zal morgen om 5.58 u te Roosendaal, om 7.00 uur te Rotterdam (D.P.) en om 7.28 te Den Haag H.S.N. ar- riveeren. BESLAGLEGGING BIJ DEN BOND VAN MOBILISATIE-INVALIDEN. Gistermorgen is door de belastingautori teiten beslag gelegd op den kantoorinventa ris van den Bond van Mobilisatie-Invaliden en van hun nabestaanden, welks hoofdzetel te Drachten is gevestigd aan de le Parallel straat 22. Eveneens werd in beslag genomen de huisinventaris van den voorzitter van den bond, den heer P. de Boer, als gebruiker van genoemd pand, alsmede de auto van den bond, waarmede de heer De Boer juist wil de vertrekken voor het ondernemen van een meerdaagsche reis. De beslagneming geschiedde op grond van het feit, dat de heer De Boer in zijn kwaliteit van bondsvoorzitter geweigerd heeft de per- soneele belasting over het jaar 1933, druk kende op genoemd perceel, dat door den bond is gehuurd, te voldoen. Deze weigering van belastingbetaling is bedoeld als protest tegen het feit, dat de mo bilisatiesslachtoffers huns inziens door de regeering onrecht wordt aangedaan. Het bestuur verklaart met nadruk, dat het de bedoeling is op waardige wijze te protes teeren, waartoe op Zaterdag 5 Mei a.s., den dag van den executorialen verkoop, een spe ciale vergadering te Drachten zal worden belegd. FELLE BRAND TE RHEDEN. Hedenochtend zijn twee huizen, resp. be woond door de wed. Bosman en den heer W. Bosman, aan den Arnhemschen weg te Rheden tot den grond toe afgebrand. De brand ontstond in de woning van de weduwe Bosman, doch sloeg door den vrij sterken wind over naar de achter gelegen woning van den heer Bosman. De brandweer stond tegen over de vlammenzee machteloos. De geheele inventaris der twee huizen is mede een prooi der vlammen geworden. Huizen en inboedel waren laag verzekerd. De algemeene vergadering van het Neder- landsch Werklieden Verbond „Patrimoni um", welke te Leeuwarden wordt gehouden, is gisteravond te zes uur geopend met eer. rede van den voorzitter, den lieer C. Smeenk. Hij herdacht het verscheiden van de be stuurders Noordhof en Grondijs en het be danken als bestuurslid van der. heer Dou- wes, die in het begin van deze eeuw zooveel heeft gedaan, ook voor de ontwikkeling van de Christelijke vakbeweging, alsmede vari den vooral in Friesland bekenden voorzitter van Vliet die sedert de leiding in andere han den heeft overgegeven. Met groote dank baarheid gedenken wij, aldus spr., den ar beid van degenen, die ons zijn voorgegaan Een beschouwing wijderd aan het socialis me en liberalisme, merkte spr. op, dat beide staan op individualistischen grondslag. Bei de zijn beinvloed geworden door het liberaal- radicale natuurrecht en meenden van een abstracte menschennatuur uit en volledig objectief systeem van moderne volks-huis- houdkunde te kunnen construeeren. Beider fiasco staat hiermede in verband. Op zijn wijze komt ook het nationaal-socialisme weer op oude dwalingen, al spreekt het over volksvernieuwing. In het geroep om den z.g. „corporatieven staat" is veel onzuivers. De gedachte van den corporatieven staa*, waarvan bijna niemand zich een preciese voorstelling kan vormen, bekoort, omdat men verwacht, dat die staat een einde zal ma ken aan zekere euvelen, die men op politiek en sociaal terrein meent op te merken Euvelen, die overigens voor een zeer groot deel alléén aan het licht kunnen komen, om dat wij in een constitutioneelen staat leven, waarin, in tegenstelling met een corporatie ven staat, vrijheid is van critiek en mee- ningsuiting. Een corporatieve staat, zooals men in vroeger eeuwen wel heeft gekend, acht spr. in den modernen tijd niet wel moge lijk. Met Groen van Prinsterer gelooft spr. dat de constitutioneele vrijheden van de Westersche volken vooral de vrucht zijn van de worsteling om geestelijke vrijheid. Moeten, zei spr. verder, de corporatieve leuzen, die feitelijk gericht zijn tegen de constitutioneele vrijheden der Westersche volken, tegen een volksinvloed op het staats beleid, waarbij de geestelijke en politieke stroomingen zie' kunnen doen gelden, met beslistheid worden afgewezen, anders staat het met het streven naar organisatie van de maatschappelijke groepen, naar samenwer king op het terrein van het bedrijfsleven. Het grootbedrijf heeft in ons economisch leven allengs een steeds belangrijker plaats ingenomen. Zal bepaaldelijk de Westersche maatschap pij niet in diepe ellende ondergaan, dan moet straks het internationale ruilverkeer op een onbelemmerde wijze plaats vinden. Voor wat men autarkie noemt, is Nederland ten eenen- male ongeschikt. Hieruit vloeit tevens voort, dat ook bij de organisatie van be drijven, die alleen of in hoofdzaak hun afzet gebied vinden op de binnenlandscht markt, gelet zal behooren te worden op de groote volksbelangen, die bij de exportindustrie zijn betrokken. Scherpe tegenstellingen tusschen wat men „beschutte" en „onbeschutte" be drijven heeft genoemd, behooren voorkomen te worden. Het streven van de christelijk-sociale bewe ging, die aan de ontwikkeling der tijden wel bewust de hand wil reiken, zal in het bij zonder gericht moeten zijn op het verkrijgen van een rechtspositie voor de arbeiders in het moderne bedrijfsleven Ten volle rekening houdend met de eischen, die aan organisatie en leiding van een moderne onderneming ge steld worden, behoort toch vooral bij de organisatie van 't bedrijf als geheel het prin- Geei. Kippendief kan zoo groote schade berokke nen als rattenbezoek. Meer dan een jaar lang probeerde de Heer Spiering te Tiel allerlei mid delen, echter zonder resultaat. Ten slotte nam hij „Rodent" en sedert dien tijd heeft hij geen rat meer gezien. Indien ratten en muizen Uw eigen dommen vernielen, koop dan nog heden een doos van 50 ct. of een dubbele doos a 90 cL en U zult voor goed bevrijd zijn van deze bron van schade en ergernis. Rodent is o.a. bij alle drogisten ver krijgbaar. Importeurs: Firma B. Meindersma, Den Haag. B51 cipe aanvaard te worden, dat de arbeiders medewerkers zijn en door hun arbeid den bloei van het bedrijf bevorderen. De moreele positie van de arbeiders in de afzonderlijke ondernemingen kan versterkt worden door hen te raadplegen in aangelegenheden, waar van zij door hun arbeid op de hoogte kun nen zijn. Straks gaan wij, zeide spr., het zesde crisisjaar in. Zwaar is in dezen tijd onze verantwoordelijkheid. Spr. besloot met de woorden: Er is hope voor de wereld. Niet slechts hoop op een gedeeltelijk herstel na deze crisis, maar uit zicht op volkomen verlossing. Al gaat het door het oordeel heen, de wereld1 wordt gered. Eens komt de vernieuwde aarde, waar op de volkeren, die zalig worden, zullen wandelen in het licht van de heerlijkheid Gods. Gisteravond belegde de Amsterdamsche Bestuurdersbond in het R.A.I.-gebouw een protestmeeting tegen de maatregelen, die de regeering inzake den werkloozensteun denkt te nemen. Er waren ongeveer 5000 men- schen aanwezig. De heer E. Kupers, voorzitter van het N. V. V. en lid van de Tweede Kamer, behan delde aan de hand van zijn onlangs gehou den interpellatie in de Tweede Kamer de toestanden onder de werkloozen in het alge meen en speciaal in Twente. Het is in het belang van de geheele Nederlandsche bevol king, dat de regeering maatregelen neemt, niet ter verlaging maar tot verhooging der steun. Het is niet alleen de arbeidersklasse, die hierbij baat vindt, doch in de eerste plaats de midden- en de boerenstanden, die slechts bestaan kunnen indien de breede massa haar koopkracht behoudt. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, die telegrafisch aan de regee ring en de Tweede Kamer ter kennis werd gesteld, van den volgenden inhoud; Massale demonstratie bijeen onder leiding van den Amsterdamschen Bestuurdersbond op 23 April in het R.A.I.-gebouw heeft met groote ongerustheid kennis genomen van ge ruchten inzake voornemens der regeering, beoogende een verlaging der steunuitkerin gen in de vier grootste gemeenten van ons land; stelt vast, dat na de toegepaste verslech ting der steunregeling in het najaar van 1933 de thans uitgekeerde steunbedragen reeds ontoereikend zijn om de werkloozen en hun gezinnen tegen gebrek te vrijwaren, dringt er bij de regeering op aan, haar eventueele plannen tot steunverlaging niet uit te voeren, gezien de groote ellende, welke een nieuwe verlaging zal.brengen, voor de duizenden, die reeds zeer ernstig onder langdurige werkloosheid en haar gevolgen lijden en verzoekt de Tweede Kamer der Staten-Generaal met klem, indien blijkt, dat de regeering meent, toch met steunverla ging te moeten overgaan, haar op dien weg niet te volgen. DE ZAAK ZWERTBROEK—V.A.RA. Men meldt ons, dat te Den Haag een aan tal VARA-leden een comité gevormd heeft, dat zich ten doel stelt, een onpartijdig on derzoek te doen plaats vinden in de zaak Zwertbroek—VARA, in haar vollen om vang. Het lidmaatschap van dit comité be- teekent niet, dat men zich op eenigerlei wijze partij stelt. In een bespreking van het comité met den heer Zwertbroek is, zoo deelt men mee, de noodzakelijkheid van zoodanig onderzoek, in het belang der arbeidersbewe ging in het algemeen, gebleken. VERKEERSONGEVALLEN Door een auto gedood. Zondagavond is de heer L. Kraayenbrink te Terborg door een auto overreden en ge dood. De autobestuurder is aangehouden,, doch werd later weer op vrije voeten gesteld. Kind plotseling overgestoken. Gisteravond is op het Mariënburgplein te Nijmegen het 8-jarig zoontje van den heer fdoor een vrachtauto gegrepen en on middellijk gedood. Vermoedelijk treft den be stuurder geen schuld, daar het knaapje plotseling voor den wagen van de weg over stak. Voetbal. Het programma, dat a.s. Zondag zal wor den verspeeld, is klein. Dat komt natuurlijk door den interland-wedstrijd BelgiëNeder land, die in het Antwerp-stadion gespeeld zal worden. Voor Zondag is dan o.m. het volgende pro gramma vastgesteld volgens de Sportkro niek: Afd. I, promotie 3e klasse: Zaandijk—O. S. V. Promotie reserve 2e klasse: Vriendenschaar II—Haarlem II Reserve 2e klasse A: H. R. C. II—A. F. C. II Bekerwedstrijden R. F. C Z. F. C. C. V. V.-H. R. C. Zondag zijn er nog eenige bekerwedstrij den gespeeld met het volgende resultaat: Zilvermeeuwen—B. M. T. 10—2 West-Frisia—O. D. S. 1—3 Succes—Helder 3—1 Tot leiders van den toer van het Neder- landsch elftal naar Italië zijn gekozen de hee- ren O. de Vries, bestuurslid van den K.N.V.B. en drie leden van de T.C. De heer Lotsy zal niet als zoodanig optreden, omdat hij zich te veel moet bezig houden met het F.I.F.A.-con- gres. Er is eenigen tijd geleden sprake geweest van het niet-uitzenden door de radio van den wedstrijd Nederland—Frankrijk, zulks, omdat tegelijkertijd de wedstrijd Velocitas— Willem II gespeeld zal worden. Thans heeft het bestuur van den K. N. V. B. besloten, den wedstrijd wel door de radio te laten verslaan. Dit besluit lijkt ons zeer verstandig. Velo citas zal heusch niet zooveel merken van de concurrentie en bovendien zou een niet-uit- zending voor honderdduizenden in den lande een teleurstelling geweest zijn. De heer Hollander kan zich dus weer pre pareeren voor den laatsten interlandwedstrijd in dit seizoen! Korfbal. Voor het kampioenschap van Nederland wist Deetos op eigen veld een bescheiden 3—1 zege op D.O.S. te be halen. Een keurige prestatie van de Enschedeërs, die hierdoor op eigen veld niet geheel kansloos zijn. Voor de gewone competitie beëindigde Blanw Wit het seizoen met een een 7—4 zege voor Swift. In het Oosten deelden Rapidetas en t Overschotje de eer (33). In afd. B stelde A.KC. zich door een 3—2 zege op Achilles veilig. De stand der drie ondersten is hier: A. K. C. 14 3 4 7 29—45 10 Achilles 13 3 3 7 20-39 9 Wit Blauw 13 2 3 8 18—48 7 De wedstrijd AchillesWit Blauw moet dus de beslissing brengen. Voor de Noad le kl. verzekerde W.W.M. D. zich door een 4—3 overwinning op Nic van de tweede plaats. Dio won met 32 van Udi. De promotiekansen van Sportief zijn door de 42 overwinning o pde le klassers D. D. V. aanmerkelijk gestegen. De stand luidt: Sportief 2 11 53 3 D. E. D. 1 1 1—1 1 D. D. V. 1 1 2—4 -7 In Zuid-Holland speelden de 2e klasse kampioenen O. S. C. R.—Die Haghe gelijk (22), een resultaat dat bijzonder gunstig is voor D. K. C., daardoor het er naar uit ziet dat zij het le klasse-schap zal behouden De stand luidt: D. K. C. 1 1 2—0 2 O. S. C. R. 1 1 2—2 1 Die Haghe 2—11 2—4 1 Motoren. v. d. Pluijm heeft zich hersteld! Te Deventer werden Zondag motorraces gehouden op de grasbaan aldaar. De wed strijden, door bijna 6000 menschen bijge woond, slaagden uitstekend. De uitslagen waren: Nieuwelingen tot 250 kub. c.M., I. A. W. Som de Cerff, Eysink, 3 min. 5.4 sec.; 2. P. J. W. Aartsen, Rudge; 3. N. G. Zijp, Suprème; 4. Van Latum,, Lady Juniores: tot 250 kub. c.M., I. J. Versluys Suprème, 3 min 5 sec.; 2. J. A. Roos, Ariel; 3. J. A. M. Hoogstraten, Royal Enfield; -1. Rehorst. Senoires tot 250 kub. c.M., 1. Jac. Al, Royal Enfield, 2 min. 51.2 sec.; 2. J. Rijk, Ariel; 3. N. Kuyper, D.K.W. Nieuwelingen, tot 350 kub. c.M.: 1. J. van Zon, Sunbeam, 3 min. 6.4 sec.; 2. J. F. W Merkelbach, B.S.A.; 3. L. van der As, Royal Enfield (H. Kesselmans op New Imperial, maakte een val en brak een sleutelbeen). Nieuwelingen, tot 500 kub. c.M.: 1. H. J. Bolhaar, Norton, 2 min. 59.6 sec.; 2. J Eeninckwinkel, Ariel; 3. H. Buys, Douglas Juniores, tot 350 kub. c.M.: 1. J. Teeken. Lady, 2 min. 38.4 sec.; 2. O. Moeke, B.S.A.; 3. G. van Ekris, Eysink; 4. Reinders. Senoires, tot 350 kcb. c.M.: 1. Jac. Al, Royal Enfield, 2 min. 52.4 sec.; 2. A. R. K van der Pluim, Calthorpe; 3. J. Westerop, Vriocette. Juniores tot 500 c.M.: 1. H. Hamers, Royal Enfield, 2 min. 55.6 sec.; 2. P. J. W. Aartsen, Rudge; 3. C. Haring, B.S.A.; 4. K. Riemers- ma, Norton. Seniores tot 500 kub. c.M.: A. R. K. van der Pluim, Husqvarna; 2. G. J. van Dijk, Eysink; 3. J. C. Houtop, Eysink; 4. A. van Wingerden, Royal Enfield. Lange baanwedstrijden 7440 M., voor se niores tot 350 kub. c.M.: 1. Jac. Al, Royal Enfield, 5 min. 35 sec.; 2. G. J. van Dijk, La dy; Nic. Kuyper, Chater Lea. Langebaanwedstrijd over 7440 M. voor se niores tot 500 kub. c.M.: 1. A. R. K. van der Pluim, Husqvarna, 5 min. 45 sec.; 2. j. C Houtop, Eysink; 3. A. van Wingerden, Royal Enfield. J Turnen. Zondag hadden in de gymnastiekzaal aan do Schoolstraat alhier de door den Turnkring Alktn. O. uitgeschreven vaar- digheidsproeven plaats, waaraan door een 20-tal dames en heeren werd deel genomen. Gewerkt moest worden aan biug, ïingen, paard, rek, vrije oefening en paard. In de le Graad C behaalde de heer A. Leeuwangh (Turnlust, Alkmaar) het hoogste aantal punten, n.1. 53X. In de 2e Graad C, de heer W. Veldstra (De Halter) 51M pt., in de le Graad A, de heer Schuit (De Halter) met 62^ pt., in de 2e Graad A, de heer P. Timmer- man (Ba Quick. Bergen) met pt In de «e Graad A Dames, mej. T. van Weel deren (D.O.V.E S., Heiloo) me 56 in de 2e Graad C, mej. A. Groothart Quick, Bergen) met 55 X pt. Wandelen. De beide wandeltochten van Tumi, zijn Zondag wederom een succes Niet minder dan 100 wandelaars he**5! Zondag op initiatief van „Turnlust" w<vi om eenige uren van de heerlijke natuur u"*" nen genieten. Dc ploeg, welke om 8 uur, onder van den heer N. Bakker en uit 30 deeWm?® bestond, vanaf de Paardenmarkt vertavj? was aldaar om half één zonder uitvalP1 teruggekeerd en allen waren vol lief 0ver heerlijken tocht. Onder de deelnemers ten wij op het echtpaar Koelman uitT Spoorstraat, die toch al niet zoo jong «Jï zijn, doch zonder mankeeren de 25 K.M AX uur hadden volbracht. De kinderen' af om 10 uur vanaf de Paardenmarkt vertroicW en via den Kogendijk naar Bergen en daarna weer naar Alkmaar waren, war», pl.m. 1 uur terug. De bedoeling was geweest, dat beM, ploegen gelijk zouden arriveeren, doch do*! een klein misverstand is diit niet gebeurd, wf wel jammer was omdat van een grooten! ploeg meer propaganda uitgaat, wat j» Alkmaar nog wel noodig schijnt te zijn, wan. neer men nagaat dat in Haarlem voor 30 Km 1000 wandelaars waren, waarvan velen e» reis per spoor of bus moesten malkan en ju, leggeld moesten storten; bij Turnlust" tot nu toe de deelname steeds gratis gewen? doch lang niet zoo groot, of geeft de daille, die aan elke deelnemer wordt vib, reikt die de tocht volbrengt, den doorslag, Bij „Turnlust" wordt nog steeds gewandeld om de sport zelve, doch daar zal, wïl d« wandelsport populair worden worden, ooi wel moeten beginnen met inleggeld te heffen en medailles uit te reiken, maar jammer is het! Hoogstwaarschijnlijk Hemelvaartsdag ty«. derom een groote wandeltocht. DR. WILLEM MENGELBERG. Gisterochtend heeft dr. Willem Men» gelberg met het Concertgebouw-orkest zijn eerste repetitie gehouden van Mah« ler's „Das Lied von der Erde", voor het laatste abonnementsconcert op Donder dag a s. Bij het begin van de repetitie begroette de voorzitter van de Vereent- ging „Het Concertgebouw-Orchest", de heer H. Stips, den dirigent met een bul- tengewoon hartelijke toespraak, waarop dr. Mengelberg uiting gaf aan zijn vol doening weer de leiding van het or kest op zich te kunnen nemen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 23 April 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien fier 100 doos 10—18; Andijvie pr 100 stuks 1.90—6.10; Asperges per It bos 15—42; Bloemkool le s. &- 40 en 2e s. 10—16 p. 100 stuks; Gé\ kool per 100 K.G. 4.506; Kropsla le s. per 100 stuks 4.20-/ 6.20, 2e s. 1.50 2.60; Prei per 100 bos 2.40—6.10; Postelein per bakje 7994 cent; Peulen per 100 K.G. 80; Rabarber per 100 bos 1— 5.50; Raapstelen per 100 bos 0.90- 1.70; Radijs per 100 bos 1.20-/ 4.10; Roode kool per 100 K.G. 1.506; Sel derie per 100 bos 0.501.30; Spinazie per bak 1631 cent; Dubbele spercieboonen per 100 pond 40; Uien per 100 pond 3.80; Wortelen per 100 bos 10—12; Witlof les3—4.50, 2e s. 1 2 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK, 24 April. 16000 K.G. Roode kool 1 2.70; 17000 K.G. Gele kool 3.60—5.20; 1400 K.G Deensche witte kool 4.305.10; 1600 K.G. Uien: gele uien 2.20-/ 2.50; 200 K.G. Rabarber 1.90, alles per 100 K.G. TEXEL, 23 April 1934. Op de heden gehouden, weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Stieren 7580; 1 Koeien 140—170; 4 Schapen 18- 28 5 Schrammen 1216; 14 Biggen 91199 Nuchtere kalveren 3—/ 8» 9 Vette kalveren 1520; Pinken 70- 80 en Paarden 90—100. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 23 April 1934. Op de heden gehoulden eierenveiling waren in totaal 125743 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 50—56 K.G. per 100 1.80f 2.10, 58—62 2.10- 2.40; 62—64 2.25—2.50; 64-70 2.353.10. J NOORDSCHARWOUDE, 23 April '34. 1000 K.G. Uien 1.70 en 1300 K.G. Deen sche witte kool 4.80, per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 23 April 1934 Heden was 7600 K.G. Roode kool aanj^l voerd, waarvan de prijzen voor le s. 1" 1.10. j ZAANDAM, 23 April 1934. Veiling** „De Zaanstreek". Sla 3465 cent per kis Andijvie 62—91 cent per kist; Bloemkool 18 cent per stuk; Pieterselie 1012 c per bos; Selderie 2'AiX cent per o Prei 7—10 cent per bos; Uien 45—70 c per zak; Raapstelen 1.50—2.60 per bos; Rabarber 36 cent per bos; Spin 10—20 cent per kist; Postelein 45—70 per kleine kist; Roode kool 36X cen. bj. stuk; Gele kool 1112 cent per ^uk» lof 45X cent per pond; Radijs 2—Ar* per bos; Aardbeien 18 cent per doosje- PURMEREND, 23 April '34. vereeniging Beemster P urmerend en streken". Aardappelen: BI. Eigenne 1.58 per kist, 25 K.G.: Aardbeien i 29 cent per doosje; Witlof le s. 26—'b- j en 2e s. 10-21 ccit per 8 K.G.; Bloe»^ 2-ƒ 15, Roode kool 3.90-/ Savoye kool 4.20—6.70 per 100 Spinazie 12—34 cent en Postelein 1.38 per kist, 6 K.G.; Sla 0.60-7 Andijvie 23—71 ct., Radijs 0.60—7 Raapstelen 1 3.60 en Rabarber i 4.90 per 100 krop; Uien 0-To P K.G.; Prei 2.30—.; 9.80 per 100

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8