Amstecdamscfie Jieucs JUc/U&ttaAen Provinciaal 'flieuws £uchtoaact JCeck S. School m In den nacht van Dinsdag op Woensdag Is te Venlo brand gesticht in de brievenbus aan de Roermondsche Poort aldaar. Toen de besteller Woensdagochtend de buslich ting verrichtte, bleek, dat de inhoud van de bus totaal was verbrand. Slechts een hoe veelheid asch en twee verkoolde prentbrief kaarten werden gevonden. De marechaussee stelt een onderzoek in. CRISIS-RUNDVEECENTRALE. De nieuwe voorschriften ten aanzien van vaarskalveren. HEILOO. LUCHTBESCHERMING. van Donderdag 26 April 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V, Boerderij afgebrand. Onder Merselo, een gehucht bij Venray (Nrd.-Limb.), is brand uitgebroken in de boerderij, eigendom van den heer J. H. Ver stegen. De boerderij, die met een stroodak was bedekt, stond in eenige oogenblikken in lichtelaaie. Een gedeelte van den inboedel is door het vuur vernield, alsmede een aantal landbouwmachines. Het vee wist men te red den. Een naast het brandende perceel gele- gen schuur werd eveneens vernield. BRAND IN EEN BRIEVENBUS. voor CRISIS-PLUIMVEEBESLUIT 1933. De minister van economische zaken ai heeft bepaald dat aan erkende kuikenbroe ders wordt toegestaan om na 3 Mei broed- eieren in voorraad te hebben in de volgende gevallen: 1. wanner de kuikenbroeder een verklaring van de Nederlandsche pluimveecentrale kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij zich tegen over deze crisisorganisatie heeft verplicht om geen andere broedeieren in voorraad te hebben dan eieren van dwerghoenderrassen of van sierrassen van eenden; 2. wanneer de kuikenbroeder een verkla ring van de Nederlandsche pluimveecentrale kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij «en genoegen van deze crisisorganisatie heeft aangetoond, dat door hem uitsluitend ge broed wordt voor wetenschappelijk onder zoek; 3. na 1 Juni 1934, wanneer de kuiken broeder een verklaring van de Nederlandsche pluimveecentrale kan overleggen, waaruit blijkt, dat hij zich tegenover deze crisis-orga nisatie heeft verplicht om geen andere broed eieren in voorraad te hebben dan eieren van Noordhollandsche blauwen. De Nederlandsche pluimveecentrale is ge houden de onder 1 tot en met 3 bedoelde verklaringen af te geven aan alle door haar erkende kuikenbroeders, welke hiertoe bij haar een aanvraag indienen en die overigens aan de sub 1, 2 en 3 genoemde voorwaar den hebben voldaan. Zij kan aan het afge ven der verklaringen nader door haar vast te stellen voorwaarden verbinden, welke ten doel hebben controle op de richtige na koming der door de kuikenbroeders aange gane verplichtingen te vergemakkelijken. ONDERHOUDSNORM EN WONINGWET-WONINGEN. De minister van sociale zaken heeft een brief gericht tot de gemeentebesturen waar in hij schrijft, dat het hem noodzakelijk voorkomt, bij de bepaling van het bedrag voor storting in het onderhoudsfonds, meer dan tot dusver is geschied, rekening te hou den met het kostenpeil in de gemeenten. Om daartoe te geraken, zijn de gemeenten inge deeld in 6 klassen, waarvoor de volgende bedragen voor storting in het onderhouds fonds zullen gelden: Hoofdklas 37; 1ste klas 34; 2de klas 313de klas 29; 4de klas 26; 5de klas 23 per woning per jaar. Deze onderhoudsbedragen zullen met ingang van het exploitatiejaar 1934'35 voor woningwetwoningen in aanmerking moeten worden genomen. Voorts vestigt de minister de aandacht op de uitvoerige handleiding voor het onder- houdsbeheer van woningwetcomplexen, die binnenkort in de Verslagen en Mededeelin- gen, betreffende de volksgezondheid zal worden geplaatst. De classificatie van de gemeenten naar het peil der onderhoudskosten luidt: Hoofdklas, 37: Amsterdam, Den Haag, Haarlem, Rotterdam. lste klas, 34: Schiedam, Utrecht, Zaan dam. 2de klas, 31Alkmaar, Arnhem, Dor drecht, Groningen, Hilversum, Leiden, Zeist. 3de klas, 29Almelo, Apeldoorn, Assen, Breda, Deventer, Eindhoven, Enschede, Gou da, Den Bosch, Hillegom, Hoorn, Hooge- zand, Huizen (N.H.), Leeuwarden, Maas tricht, Nijmegen, Purmerend, Soest, Sittard, Veendam, Winschoten, Zutphen, Zwolle. 4de klas, 26: A vereest. Bodegraven, Doorn, Edam, Geldrop, Hoogeveen, Losser, Maassluis, Medemblik, Middelburg, Oude water, Rheden, Roermond, Roosendaal, Slochteren, Smallingerland, Uithoorn, Vee- nendaal, Venlo. 5de klas, 23: Avenhorn, Axel, Beek, Bel- lingwolde, Borger, Delden, Didam, Dode- waard, Dokkum, Dongen, Dubbeldam, Er melo, Franeker, Grootegast, Haastrecht, Halsteren, Hulst, Kamerik, Losser, Texel, Weert, Woudenberg. EEN GELUKKIGE GEMEENTE. B. en W. van Ubbergen stellen den ge meenteraad voor, voor het belastingjaar 1934—'35 het aantal opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting te veria- en van 80 tot 30 en het aantal opcenten op hoofdsom der vermogensbelasting te brengen op 25 (vorig jaar 50). voor rekening van derden (en eveneens personenvervoer in autobussen en touring cars, voor zoover de passagiers geen reisclub of groep vormen, doch ieder afzonderlijk be talen) thans in België een „verantwoordelijk vertegenwoordiger" moeten hebben, die als zoodanig door de Belgische regeering erkend moet zijn en namens hen de belasting, welke van dit vervoer geheven wordt, moet betalen. Voor hen, die niet over een dergelijke rela tie beschikken, heeft de A.N.W.B. deze kwestie geregeld op dezelfde wijze als heï triptieksysteem werkt; tegen betaling van een >remie van 5 per halfjaar zorgt de A.N W.B. voor de aanwijzing van een „verant woordelijk vertegenwoordiger", die de transporten administreert en met de Belgi sche autoriteiten de belasting verrekent, tegen een vergoeding van 0.50 per transport. In aansluiting met vorige publicaties van de crisis-rundveecentrale omtrent vergunning tot het aanhouden van boventallige vaars kalveren uit erkende meerwaardigen veesta pels diene nog het volgende: Ter verkrijging van een identiteitsbewijs voor kalveren, aan te houden boven het toe gewezen aantal, is het noodig dat de toege wezen kalveren ook voldoen aan de eischen betreffende afstamming, gesteld voor boven- allige kalveren. Verder dat alle kalveren uit den betreffenden veestapel zijn geboren. In dien een eigenaar van een erkenden meer waardigen veestapel dus kalveren aankoopt, waardoor hij komt boven het aantal, hetwelk hem in eerste instantie is toebedeeld, heeft lij hiermede het recht verloren gebruik te ma- cen van de regelingen voor meerwaardige veestapels. HERINNERING AAN KONINGIN EMMA. In de vergadering van het bestuur der Nederlandsche centrale vereeniging tot be strijding der tuberculose werd door den voorzitter de voorloopige mededeeling ge daan, dat besloten is pogingen aan te wen den om ter herinnering aan de nagedachenis van de koningin-moeder een blijvend getui genis van erkentelijkheid voor alles wat zij in het belang der leidende menschheid vooral voor de tuberculosebestrijding deed tot stand te brengen. VERKEERSONGEVALLEN Auto op het rijwielpad een fietser doodgereden. Gistermorgen tegen twaalf uur reed de 22-jarige van Gogh, uit Nuland, per rijwiel op den rijksweg Grave—'s-Hertogenbosch onder de gemeente Nuland. Achter hem na derde in snelle vaart een auto, bestuurd door iemand uit Berghem. Door nog niet opgehel derde oorzaak is de auto op het rijwielpad terecht gekomen, met het gevolg, dat de wiel rijder gegrepen werd. Hij is kort na de aan rijding overleden. De auto is in beslag geno men. De burgemeester van Beaxem ernstig gewond. Gistermiddag omstreeks vier uur is de bur gemeester van Baexem bij Roermond, de 36- jarige Kremers, bij een auto-ongeluk onder de gemeente Maasbracht ernstig gewond. Hij is bewusteloos en in zorgwekkenden toestand naar het St. Laurenstiusziekenhuis te Roer mond overgebracht. Het ongeluk geschiedde, toen de heer Kre mers met zijn wagen niet ver van den spoor wegovergang, genaamd het Engelsch Von- delen, reed, op het moment, dat hij van ach teren werd gepasseerd door een kleinen vrachtauto. Van den anderen kant naderde een groote vrachtwagen, vermoedelijk van Duitsche nationaliteit. Deze is, waarschijnlijk door de moeilijke situatie, welke was ontstaan, in botsing gekomen met den auto van den burgemeester, welke door den schok tegen een boom vloog en vervolgens werd vernield. De aanrijdende vrachtwagen is doorgereden. De burgemeester werd bewusteloos en zwaar verminkt uit de wrakstukken van zijn auto te voorschijn gehaald. Vasthouden aan een rijdenden auto. In de Balijelaan te Utrecht is Dinsdag middag een 5-jarig jongetje bij het zich laten meetrekken door een vrachtauto onder een der achterwielen geraakt. Het kind werd zwaar verminkt en was op slag dood. BOSCHBRANDEN. Kwaadwilligheid? Onder de gemeente Budel heeft weer een boschbrand gewoed, die een paar H.A. den nen en enkele H.A. heide heeft vernield. Dit is reeds de derde boschbrand, welke op de grens van Brabant en Limburg gedurende net voorjaar woedde. Men denkt aan kwaad willigheid. In de heide achter „de Banen" langs den weg naar Leveroy onder de gemeente Neder- weert is eveneens brand uitgebroken. Eenige hectaren heide werden een prooi der vlam men. Nadat de brand gedurende mer dan vier uren had gewoed, werd de vuurzee door flin ke regenbuien gebluscht. HET MYSTERIE VAN DE REEUWIJKSCHE PLASSEN. De geheimzinnige fiets. Het onderzoek heeft thans volgens her Hbld. uitgewezen, dat het rijwiel, dat sedert November j.I. in een rijwielstalling te Lei den was gestald op naam van Ebbinge Wub- be, het eigendom is van een student, broer van het slachtoffer van het drama bij de Reeuwijksche plassen. MOEILIJKHEDEN AAN DE BELGISCHE GRENS. De nieuwe voorschriften Naar aanleiding van herhaaldelijk voor gekomen moeilijkheden aan de Belgische grens, vestigt de A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland er de aandacht op, dat zi die per auto goederen vervoeren naar België ziging der wet aanhangig te maken, eenigs- zins de hoop op verbetering deed herleven. Het Comité van Actie doet een dringend >eroep op Uwe Excellentie, om alsnog de wijziging der Winkelsluitingswet aan de orde te willen stellen. VERBOD VAN GRATIS-VERZEKERINGEN. De Centrale Reorganisatie Commissie voor 'iet Verzekeringswezen (C. R- C.) heeft een adres gezonden aan den minister van eco nomische zaken, waarin zij nadat zij van iaar adres van 16 Januari j.L adhaesie betui gingen mocht ontvangen van o.a. „De Ne derlandsche Periodieke Pers" en de „Neder landsche Dagbladpers" gesteund door deze bewijzen van instemming nogmaals aan dringt op een bepaling, waarbij de aan vel schillende dag- en weekbladen verbonden z.g. gratis-abonnéverzekeringen in de toekomst verboden zou kunnen worden. Met den mees ten aandrang verzoekt ge noemde Commissie allen, die met deze actie instemmen, zoowel directies, assurantiebezor gers, inspecteurs of agenten, hun adhesie betuiging aan het ministerie van economische zaken te Den Haag te zenden en een afschrift daarvan aan de Commissie te willen doen toe komen (secretariaat „C. R. C.", Radesingel 25a, Groningen). AUTODIEVEN. Twee achtervolgingen, twee aan rijdingentwee gewonden en twee arrestanten. Dinsdagavond hebben jongemannen op iet parkeerterrein bij het postkantoor aan den Coolsingel te Rotterdam een luxe auto ge stolen, om er een toertje mee door de stad te maken. Van den Coolsingel reden zij de Kruiskade op, waar zij al dadelijk een agent zagen, die hen beduidde te stoppen. Zij re den n.1. zonder licht, hetgeen zij niet wisten. Zij dachten, dat de politie al achter hun diefstal was gekomen en in plaats van te stoppen, reden zij zoo snel mogelijk verder. Vlak achter hen reed een andere personen auto. De agent hield dezen auto aan en vroeg den bestuurder hem even mee te ne men, teneinde te trachten den anderen auto in te halen. Deze wagen had inmiddels eeni- gen voorsprong gekregen en tusschen den achtervolgden wagen en den achtervolgenden auto kwam juist een tram te rijden. Toen de bestuurder van den tweeden auto deze tram „kwijt" was, was hij ook den anderen auto kwijt. Aangezien men den auto niet meer zag, vroeg de agent aan den bestuurder van den achtervolgenden auto den Mauritsweg op te rijden. In het vuur van de achtervol ging, merkte deze bestuurder niet, dat van den anderen kant ook een auto kwam en bei de wagens botsten tegen elkaar. De auto van den achtervolger werd licht beschadigd. De andere auto is doorgereden en onbekend ge bleven. Inmiddels was de achtervolgde auto, zoo dra de bestuurder zag, dat hij achtervolgd werd en dat een tram tusschen hem en den anderen auto was komen rijden, haastig voor de tram langs de Mauritsstraat inge schoten. Men lette echter zoo zeer op het geen de andere auto zou doen, dat men niet merkte, dat de auto heelemaal links van den weg kwam te rijden. Daar reed juist een jon gen uit Schiedam op zijn fiets. Het gevolg was, dat hij werd aangereden. Hij kreeg eenige schaafwonden en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld. Dadelijk na de aanrijding hebben de twee dieven den ge stolen auto verlaten en het hazenpad geko zen. Dit wekte den argwaan van de gebroe ders S., die getuigen waren geweest van de aanrijding en die het nogal verdacht von den, dat men den auto zoo maar onbeheerc liet staan. Zij zetten daarom de beide vluch telingen na. Deze renden via de Kruiskade den Wester singel op. Eén van hen, de 17-jarige slager L. F. D., holde het grasveld op en sprong pardoes in het Singelwater, waar hij aan den kant, tusschen het riet, op zijn hurken ging zitten, zoodat net zijn hoofd nog boven water kwam. De andere, de 20-jarige F. M. werd wat verderop gegrepen. Hij is naar den politiepost aan het Kruisplein gebracht. In dien tusschentijd was de politie gewaar schuwd en men trok op zoek naar D., dien men weldra in zijn kille schuilplaats ont dekte. Ook hij is naar den politiepost over gebracht. Voorts heeft de politie nog een zwager van een van de jongemannen aange houden. Deze is echter later weer op vrije voeten gelaten. In het politieposthuis zijn de arrestanten geweldig te keer gegaan. Zij hebben een en ander van den inventaris ver nield. waarbij M. zich niet ernstig heeft ge wond. De gestolen auto, een Buick, is aan den eigenaar, iemand uit Strijen, teruggegeven COMITÉ VAN ACTIE TEGEN DE WINKELSLUITINGSWET. Het Comité van Actie tegen de Winkel sluitingswet heeft een telegram van den volgenden inhoud aan den minister van economische zaken doen toekomen: Het Comité van Actie betreurt het niet in behandeling nemen van de voorgestelde wij ziging der winkelsluitingswet. Het is meer dan bedroevend, dat in dezen ernstigen tijc de belangen van een groot deel van den Ne- derlandschen handel en industrie opgeofferc moeten worden aan de politiek. Het Comité van Actie waarschuwt ernstig voor verdere prikkelingen der gemoederen van belang hebbenden. Maanden en maanden lang is een berustende houding aangenomen, waarna eindelijk de pertinente verklaring van ex minister Verschuur, om een voorstel tot wij' cedeerde. Desondanks bleek later, dat ver dachte over 1933 wederom geldsbedragen tot een totaal van 7000 aan de zaak had ont trokken. Bij de ondervraging door den president gaf verdachte toe geldsbedragen als onge veer in de dagvaarding genoemd te eigen bate te hebben aangewend en zulks te hebben gedaan, nadat ziekte van zijn vrouw en een dochter groote bedragen aan verpleging e.d gevorderd hadden. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. DE OVERVAL TE BAKEL. Een 24-jarige thans in het huis van bewa ring gedetineerde koopman uit Helmond stond voor de rechtbank te Roermond terecht wegens diefstal van een rijwiel en eenig geld, toebehoorende aan mejuffrouw W. Keyzers uit Bakel. In den laten avond van 11 Maart j.1. keerde dit meisje in gezelschap van eenige jongens huiswaarts. Op den Ba- celschenweg hield opeens een auto stil, waar uit eenige personen stapten. Deze maakten iet het meisje en haar gezelschap nogal las- ig, tenslotte sloeg het meisje op de vlucht, laar rijwiel en taschje achterlatend. De politie werd gewaarschuwd en ar resteerde den thans terecht staanden koop man. Het O. M. eischte, mede lettende op het allesbehalve blanco strafregister van dezen verdachte, een jaar en zes maanden gevange nisstraf. Uitspraak over 14 dagen. VALSCHE ENGELSCHÉ PONDEN. Het Haagsche gerechtshof heeft gisteren arrest gewezen in de zaak van den 53-jari- gen koopman uit Berlijn en den 50-jarigen comimssionnair uit Rotterdam, die de Haag sche rechtbank heeft veroordeeld, de eerste wegens het in voorraad hebben van valsche Engelsche pondbiljetten, met het oogmerk om ze uit te geven, tot 6 jaar; de andere wegens het verschaffen van inlichtingen, ten einde dit misdrijf uit te lokken, tot 4 jaar ge vangenisstraf, beiden met aftrek van 2 maan den voorarrest. Met verbetering van gronden werd het vonnis der rechtbank bevestigd. VERDUISTERING. Ter zake van verduistering heeft zich voor de Haagsche rechtbank te verantwoorden ge had de 50-jarige J. H. G. D., gewezen direc teur der N.H. Houthandel voorheen Joh Damen. Bij dagvaarding was aan den ver dachte ten laste gelegd, dat hij in de jaren 1932/1933 als directeur van bovengenoemde N.V. een bedrag van 36.000 althans van 23.000 zou hebben verduisterd. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat de verdachte, die vroeger eigenaar der zaak was, na het omzetten daarvan in een N.V. tot directeur werd aangesteld. In den loop van 1932 kwamen enkele onregel matigheden aan het licht en te dien einde werd omstreeks October van dat jaar de ac countant Kokkee te Voorburg aangesteld me: een speciale opdracht om verdachte op de vin gers te kijken. Uit een ingesteld onderzoek kwamen tot het aanvankelijk resultaat, dat een bedrag van 15.300 niet verantwoord bleek. Daarnaast werd ook geconstateerd, dat door verdachte een bedrag van totaal 14.000 was opgenomen. Een en ander leidde tot een bespreking met den heer Van Schijndel te Rotterdam en met goedvinden van aandeelhouders werd besloten een rege ling te treffen, waarbij de verdachte eenige hem toebehoorende onroerende goederer als mede zijn meubilair ten behoeve van de N V, De bond van r.k. rijwielclubs in het bis dom Haarlem (voor zoover Noord-Holland betreft) zal op 22 Juni zijn 10-jarig bestaan herdenken met een kerkelijke- en feestelijke bijeenkomst op het bedevaartsterrein te Runputte en buiten het terrein. Door 't bedanken van den heer K. Louw hebben B. en W. den heer P. Keeman aange steld als controleur over het gemeentebosch. In den ouderdom van 87 jaar overleed plotseling de heer F. Brouwer. Wijlen de heer Brouwer was een reeks van jaren v i stuurslid van het Witte Kruis, welke afrf ling hem bij zijn bedanken als eerelid kT noemde. a*i| Door 't bestuur der onderl. be?raU„- vereen. „Heiloo", alhier is als 2e aansn™ ker benoemd de heer W. Speur. nsprt' DE POSTVLUCHTEN OP indïT^ De Rijstvogel (thuisreis) is te Bank** aangekomen. h De Oehoe (uitreis) is te Calcutta geian,», dë Snip (thuisreis) kwam te Athene. Hedenmorgen te 6.27 u. is de Havik Schiphol naar Indië vertrokken. Aan bow bevinden zich 6 passagiers. Het vll<£S neemt mee 308.438 K G. post, 49.99 K.G t*»i? ketpost en 156.45 K.G. lading. Oefening te Eindhovw, Op 5 Mei a.s. wordt onder leiding Van de. burgemeester en met medeworkiriB van de bevolking en talrijke autorit^ ten, waaronder de directie der Neder, landsche spoorwegen een oefening in luchtbescherming te Eindhoven gehou. den. Aan deze oefeningen wordt door eenige vliegtuigen deelgenomen, terwijl een gedeelte van de stad wordt verduig, terd. De gebruikelijke waarschuwing,,.' seinen worden gegeven door den zake.' lijken omroep op 1205 M. gedurende het tijdvak 15.00 uur tot 15.45 uur en JOö mogelijk van 21.00 tot 21.43 uur. BENOEMING INSPECTEURS LAGER ONDERWIJS. Bij K-B. is benoemd: tot inspecteur van het lager onderwijs hi de inspectie Alkmaar de heer G. Chr. Dm te Alkmaar, met gelijktijdig ontslag als in specteur in de inspectie den Helder; de heer J. J. Feringa, schoolopziener van het lager onderwijs in de inspectie Amster dam, tot inspecteur in de inspectie den Hel» der. AANSLUITING MIDDELBAAR EN HOOGER ONDERWIJS. De vier samenwerkende leerarenorganisa- ties hebben met medewerking van den heer G. Bolkestein, inspecteur van het gymna siaal en middelbaar onderwijs, een commis sie ingesteld om de aansluiting tusschen het middelbaar (en gymnasiaal) en hooger on derwijs te bestudeeren, zulks naar aanleiding van het adres der wis- en natuurkundige tj technische hoogleeraren over de H.B.S, (Febr. 1933); een aantal hoogleeraren is tot de commissie toegetreden. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1 1931 1934 1915 1930 STAATSLEENINGEN. 4 4 0/0 5 Ned.-lndië 5>3 Duitschland B ANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Ceri v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Philips Gloeit Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions ..at. MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boe ton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart "Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchisou Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific §Noteering per 50, •Exdividend. tExclaim. Vorige koers 997/s 99% 1001/4 378/4 1083/4 44 7, 74 43l/j 171/4 52i/s 1566/g 232 741%6 25% §101/16 25% 21/ie 31 S'/s 1667/8 83 681/4 21% 14.00 131 7i/s 1471/4 124 1477/8 102 126/l6 5 Vs 1058/8 48 388/4 347/8 28/4 66/8 387, 129 26 126 141i/4 409/16 196/s 761/8 Koers van heden te: pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 nljfl. 2.00 p!.a 2.15 99|-i%6 37%-8 10074 378/6 447, IO88/4 48 557, 737, 427, 424.8/4 421/4.4 1561/s 2338/4 75 234 5 1561/4 2347, 234^/6 257/46 10 257/46 21/8 308/4 257, 257, 21/8 10-V» 2) s/ü I68I/4 83 68 168 1678/4 131 7 149 148 150J-50 149J-50 150.8/4 150-»* 128/4 S8/* 5% 5% 1047,-5 105-1/4 1051/4 2% 7 39-7, 1287, 26 1257, 141 39f><5 129 12S»/l 76 PROLONGATIE Vorige koers 2 pCt Heden 1»/* P^4 „ni* WISSELKOERSEN AMSTERO»" v NIET OFFICIEEL New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhageo otockboim PA' 9 I I I Vorige koers 1.468/4 7.567 57.95 9 757, 34.56 47 877, 00 00 33 95 39 20 38 20 12.60 Koers op heden 2 uur 1.478/g 7.567, 58 127, 9 767* 34.56 47 90 00.00 33 80 3910 38 10 12.60

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8