Alkmaarsche Courant OlexAtszakeu Jladiaptcagtamma Honderd Zes en Dertigste Jaergooi. DONDERDAG 26 APRIL. No. 98 1934 VOOR DEN ALKMAARSCI1EN POLITIERECHTER. Strafzitting van Maandag 23 April 1934 DE SPIN, DIE LOERT. Een 20-jarige expediteur, voorheen loop knecht te Hoorn, Wilh. Joh. V., was op het gebied van eerlijkheid niet 18 karaats ge bleken en stond op 12 Juni 1933 terecht. Het was reeds een bejaard zaakje van November 1932, doch „zoon alte geschichte" blijft voor de justitie nog „immer neu". Niettemin werd consideratie betracht en een voorw. straf van 6 maanden met 3 proefjaren opge legd. Het scheen echter dat de vuurproef niet dn allen deele was geslaagd, althans was thans de toeziende reclasseeringsvoogd mr. Windhausen gerequireerd ter nadere be richtgeving. Stand der partij verder onbekend. DRONKEN SCHIPPER IN KERMIS- „STEMMING". De 38 jarige heer Gerrit B., 'n brakwater- matroos uit Noordscharwoude, had in een Ikermisnacht te Noordscharwoude op gewel dige manier den beest gespeeld, de politie beleedigd, zich verzet door schoppen, trap pen, slaan en voorts de geëerde rustbewaar ders Rood en Leuring met een waterketel ge bombardeerd. Deze strafbare actie bracht den trouwens in het milieu der justitie niet onbe- kenden wildebras op het zondaarsbankje. Zijn houding stond toen in mineur. Hij schold niet, trapte noch sloeg en zijn water ketel had hij ook maar thuis gelaten, 'n On middellijke veroordeeling had toen niet plaats, doch de zaak werd uitgesteld tot 23 April, teneinde den heer Wiggers gelegen heid te schenken, zijn loupe eens op dit geval te richten. Thans had alzoo de voortzetting plaats. Het bleef een du bieuze „geschichte", maar het werd gepro beerd en opgelegd 3 maanden gevangenis straf voorwaardelijk met 3 proefjaren kermis- en drankonthouding. DE „ZEDIGE" BUURVROUW Mej. Maria K., die reeds 40 Aprilgrappen heeft beleefd, had zich gechaqueerd gevoeld door een, volgens haar opinie, ondeugende uitlating van haar buurman, den rijksveld wachter Kamp en toen tegen hem een aan klacht ingediend. Aangezien echter de hejr Kamp het geïncrimineerde feit pertinent ont kende, werd hij op zijn beurt klager en stond mej. K. terecht voor den.politierechter wegens het indienen van een valsche aanklacht, met het resultaat dat een onderzoek werd gelast naar den geestelijken welstand van de ver dachte. Heden had alsnu de voortzetting plaats en werd onder meer gehoord dr. Schaak, die haar kwalificeerde als een hyste rica, lijdende aan debilitas mentis Hoe het echter zij, het is een gezellige buurvrouw en Kamp is er aardig mee uit den brand. De 80-jarige vader van verdachte werd ook nog gehoord als getuige. De officier wilde graag de zaak beëindigen en requireerde op grond van de gebrekkige geestvermogens van het „meisje" ontslag van rechtsvervolging. Mr. Prins pleitte vrijspraak. Vonnis ontslag van alte rechtsvervolging. ONAARDIGE KWALIFICATIE. De welbekende brugwachter der Stolper vlotbrug, J. Dekkeiwerd op 22 Januari door den chauffeur Joh. Sneekes gecomplimen teerd met den titel „groote snotneus". De brugwachter heeft vaker last met automo bilisten. Men zie slechts het kantongerechts- verslag. Vonnis 10 boete of 10 dagen. Wat geven en nemen van beide zijden zou 'n betere verstandhouding scheppen! COMPROMITTEEREND EPISTEL. Een Alkmaarsche jongen, Christ. Cr., had te Amsterdam een betrekking gevonden in een grossierszaak, doch was op grond van gerezen verschillen aan den dijk gezet. In zijn ontstemming had hij alsnu te Uitgeest een voor den firma beleedigenden brief inge zonden met gevolg, dat hij terzake dit feit onlangs terecht stond. Besloten werd de zaak tegen dit eenigermate vreemd schijnende iongmensch in handen te stellen van den heer Wiggers. Deze adviseerde een voorwaarde lijke straf, maar zag zich op de zitting ge noodzaakt dit advies te annuleeren, omdat de jongeling opnieuw weigerde zijn ongeluk in te zien. Door den officier werd de gordiran- sche knoop doorgehakt en gevorderd 25 boete of 15 dagen Hechtenis Uitspraak 20 boete of 10 dagen. EEN ONGEZEGGELIJKE MIJNHEER De Hoornsche koopman Joh. van M. ver keerde in een recalcitrante stemming, had niet voldaan aan het bevel van een politieagent om zijn auto tot stilstand te brengen. Toen hij later in een garage was opgespoord, dikte hij zijn onhebbelijke houding niet wei nig aan door een geweldig verzet, waarbij hij den agent met een schroefsleutel 'n peuter op het hoofd gaf. Het kon natuurlijk wel als vaststaand beschouwd worden, dat deze ge weldenaar 'n flinke duw zou krijgen, even wel werd ook hier niet direct het gilde der rijks-envelopjesplakkers met een lusteloos lid vermeerderd, doch de heer Wiggers tot het opmaken van een rapport uitgenoodigd. Het was een twijfelachtig geval en geadviseerd werd een gecombineerde straf. Nadat de heer Wiggers zoo ongeveer de heele levensgeschie denis van den man, als boeiend conferencier, had gememoreerd, sprak de officier ook nog een toepasselijk woordje en requireerde l inaand vooiwaaidelijk met 3 proefjaren etc. Verdediger mr. Thomas was zeer content en refereerde zich aan het requisitoir. Vonnis conform eisch. ZIJN MOEDER BESTOLEN. De 20-jarige arbeider Joh. Adr. B. te Opmeer poseerde als ridder van de droe vige figuur en de strafwaardige deugniet, die zijn eigen ouders had bestolen. Hij had zich op 24 November de brutaliteit gepermiteerd, 'o doosje, inhoudende eenige aan zijn stief moeder toebehoorendv sieraden, te stelen en deze voorwerpen in Alkmaar en Hoorn te verkoopen. Het daardoor verkregen geld had dit veelbelovende zoontje, het verdriet zijner oppassende ouders, zich wederrechtelijk toe geëigend. De eigen moeder van verdachte is overleden. De heer Wiggers, die een uitgebreid rap port had uitgebracht, concludeerde civiel rechtelijk toezicht. maand gevangenisstraf voorwaar delijk met 3 proefjaren. Uitspraak conform eisch en veroordeeling voorts van onder toe zicht stelling van den heer Wegelam, school hoofd te Heerhugowaard. DE KLOMPEN-KEGELAAR. De 37-jarige Italiaansch getypeerde tuin- def Corn. Kr. te Heerhugowaard had de heldendaad begaan op Zaterdag 13 Januari den 68-jarige landbouwer Corn. Zut tegen den grond te duwen en hem daarop met een klomp een gat in 't hoofd te gooien, zoodat A undige hulp moest inroepen. De heer Kr. erkende het feit, maar Zut is een lastig man, die visch van hem had ge stolen en hem, toen hij daarop aanmerking maakte, bedreigde met een sikkel. Eisch 30 boete of 15 dagen. Vonnis ont slag van rechtsvervolging op grond van wettige zelfverdediging. EEN VRACHTWAGENROOVER. Een 24-jarige wer^looze arbeider Anth. D. te Oudorp had op eea tweetal datums uit een vrachtwagen van A. Bas op Spanbroek staande te Alkmaar op de Paardenmarkt, weggenomen eenige pakjes met goederen, die Bas door een tweetal winkeliers te Alk maar, de heerèn Haakman van de Kofa en Bulthuis waren toevertrouwd. Aanhouding der zaak tot 4 Juni. De heer Wiggert rapporteert! DE KLEEFVINGERIGE TIMMERMAN. Een 35-jarige timmerman uit Schagen, Jacob K-, had zich in 1932 wederrechtelijk toegeëigend een Solar carbidlantaarn, toebe- hoorende aan den arbeider Simon de Hoop en in 1933 'n motor, met centrifugepomp, eigendom van den heer J. Moejes De carbid lantaarn had Jacob uit een geparkeerden auto gestolen. De motor met pomp ter waarde van 200 was ontvreemd uit een oude boerderij te Schagen. Deze zaak we.-d naar aanleiding van een ter elfder ure inge komen schrijven vaft verdachte verwezen naar den rechter-commissaris. Zijn geestvermogens moeten onderzocht worden. RIJPER RODDELARIJ. De snoezig gekuifde 20-jarige broodbakker Ans K. te de Rijp had als nieuwste snufje aan de dames Jansje en Maartje Braak verteld, dat zekere heer C. Nat gedurende de Rijper kermis 's nachts met een mej. Jo Beers aan het Zuideinde van de Rijp had geflaneerd. De heer Nat was echter veloofd met een ander meisje en nu was die verloving spaak ge- loopen. Alles echter bijeengenomen een droe vige historie! Eisch en vonnis vrijspraak voor het kletsende bakkertje. NOG EEN KWESTIE VAN BELEEDIGING. Als beklagenswaardige navolgers van den legendarischen heer Ahasverus schijnen redactieleden van de „Nieuwe Langedijker", de heeren Jan Keijzer Jr. en zijn rechter hand Fred Groot wel gedoemd te zijn om voortdurend naar de Alkmaarsche recht zalen te zwerven. Op 2 Maart j.1. brachten zij in kwaliteit van getuigen een visite aan het receptiesalonnetje van den kantonrechter om op te treden tegen den handelaar uit de Blauwe reigerpolder Jos Fr., die hen zou hebben genegeerd door hun auto niet te laten passeeren, zoodat een belangrijke ver. gadering van den ministerraad door hen werd gemist. En tot overmaat van ramp werd deze obstakelaar ook nog vrijgespro ken. Thans echter hadden zij nog iets uit te knobbelen met betrekking tot een insultatie, door genoemden heer Jos Tr. ter zelf der ge legenheid geuit en nu moest het apparaat van den Politierechter weer in werking wor den gesteld, om hun gekrenkte eer te restau- reeren. Mijnheer Tr. had den heer Fred Gr. gekwalificeerd als 'n suffert en een stom- mert en 'n grootte nog wel, wat hij echter heusch niet is, zoodat hij deze kwalificaties niet nam. De heer Groot, die als kunstlie vend lid van „de Dageraad" souffreert aan een ongeneeslijke eedsschuwheid,, volstond met de teekening van het formulier van af stand en de belofte. Verdachte ontkende. Eisch 15 boete of 10 dagen hechtenis Vonnis tegen verdachte, die voorheen meer malen met de mattenklopper der justitie ken nis maakte, 10 boete of 5 dagen. EEN ZIEK FORDJE VAN 17 EN EEN HALVE POP VERDONKEREMAAND! De 31-jarige koopman Nic. Sn. werd uitge noodigd zich op het banke der zuchten neer te vleien op grond van het feit, dat hij door zekeren heer P. C. Tuinman op 5 Januari had laten weg kapen een Ford, die het eigendom was van den tweedenhandsch handelaar P. Posthumus. Het betrof hier een nogal ingewikkeld auto gescharrel, voor den outsider achter een perstafel, op een half uur afstand, niet best te volgen. Posthumus had in een café bedoeld Fordje voor het kapitale bedrag van 17.50 ver kocht aan den heer Blauwboer van de firma Blauwboer en Kossen. De heer Sn., de man die thans terecht stond, had echter inmid dels het Fordje zelf ingepikt, maar Posthu mus had evenwel al de 17.50 gevangen. De verdachte debiteerde een andere lezing en beweerde dat hij de Ford ten verkoop had ontvangen en men de opbrengst samen zou deelen. Hij had geenbedoeling zich de Ford toe te eigenen. De officier bracht licht in de duistere zaak en vroeg vrijspraak Mr. van der Verdoorn refereerde zich en politieechter sprak vrij. EEN DIEFACHTIGE REIZIGER. De niet verschenen reiziger Hendik St. Hoon had zich in den loop van 1933 zoo respectievelijk ten nadeele van zijn patroon, den heer K. Dekker te Andijk, een bedrag van pl.m. 74.10 wederrechtelijk toege ëigend en verdween toen met de Noorder zon. Eisch 2 maanden gevangenisstraf Vonnis conform. de te GEVOLGEN VAN DE POLITIEK. De politierechter had ditmaal eens zijt aandacht te wijden aan een novum in di rechtsressort, bestaande uit eenige strafza ken, indirect veroorzaakt naar aanleiding van een vergadering der N.S.B. te Bergen, gehouden op 15 Jan., waar de heer Swem- melaar het woord voerde. De bekende en temperamentvolle heer G Kriller interrumpeerde toen herhaaldelijk, wat echter niet werd toegestaan hetgeen leidde tot uitzetting van den heer Kriller. In deze kwes tie mengde zich de aannemer A. G K., die tegen den heer Kriller riep: Kerel, je moet je er zóó niet uit laten zetten, ben je gek, kerel, je moet je daar tegen verzetten. De heer Kril ler voldeed aan een bevel, zich te verwijderen, doch de aanwezige rijksveldwachter v. d. Leegte had z.i. aanleiding tegen den heer K. proces-verbaal op te maken wegens opruiing, voor welk feit de aannemer thans terecht stond. Volgens den verbalisant werd door de in menging van den verdachte, de heer Kriller geanimeerd een meer recalcitrante houding aan te nemen. Hii werd door v. d. Leegte de zaal uitgezet en daarop verwijderde de verba lisant ook den heer K. Verbalisant verklaarde nog, dat ook zekere heer Jb. Koster zich geroepen gevoelde in de oppositie te komen. De heer K. verklaarde, dat hij er zich eigenlijk niet mee had moeten bemoeien, doch geen bedoeling te hebben de politie op eenige wijze te bemoeilijken. De verbalisant bleef bij zijn opinie dat ver dachte K. door zijn inmenging de tot dusver bewaarde rust in de zaal had verstoord. Overigens gaf verbalisant toe, dat verdach te in Bergen niet bekend stond als een tot op ruien geneigd persoon. De heer v. Bladeren, kunstschilder, ge hoord als getuige a décharge had den ver dachte door den veldwachter zien verwijde ren, anders niet. De heer K. had zijn handen in den zak en zich kalm verwijderd. Hij ken de den heer K. als een doodgoeie kerel. De officier releveerde, dat de verdachte, misschien uit taktiek, het slot van de hem ge ïncrimineerde woorden ontkende. Doch de of ficier hield zich aan de dagvaarding en het proces-verbaal. Spreker zag dus in die woor den een opruiing en vond het een uiterst kin derachtige manier van doen. De officier vond in dit optreden een poging om anderen tegen het gezag op te ruien. Door die woorden werd de stemming in de zaal meer onrustig. Het gezag moet gehandhaafd worden, riep de officier en wie zulks aanrandt, krijgt met mij te doen! Eisch ten slotte 14 dagen gevangenisstraf Mr. Judell, verdediger van verdachte, bracht in herinnering de sensatie die de be wuste vergadering in Bergen had veroor zaakt. Zeer overdreven geruchten deden de ronde, terwijl zoo goed als niets was ge beurd. Vergaderingen van allerlei aard en richting worden in Bergen gehouden zonder dat er iets is gebeurt. Pleiter gaf volkomen toe, dat er wel eens onaangename dingen worden gezegd, doch daar bleef het bij. Voorts releveerde pleiter, dat verdachte aller minst het voornemen had om op een politieke bijeenkomst zijn mond eens te roeren, het was zijn bedoeling te gaan biljarten. Het feit echter, dat een oude man als Kriller met de politie'in conflict kwam, had hem er toe ge bracht er zich spontaan mee te bemoeien, meer met de bedoeling bemiddelend op te tre den. Verdachte, releveerde pleiter, had met geen enkele partij iets te maken. Pleiter be twijfelde bovendien of iemand als Kriller wel een man is, die door anderen moet worden opgewekt om zich te gaan verweeren, daar is Kriller zelf mans genoeg voor. Als pleiter overtuigd was, dat verdachte een opruier zou zijn, zou hij hier niet staan om hem te verdedigen! Pleiter concludeerde eindelijk vrijspraak of ontslag van rechtsvervolging. Natuurlijk kon een geanimeerd debat over de juridische op werpingen tegen de dagvaarding niet uitblij ven, we hebben echter op dezen woorden vloed niet gerekend en willen volstaan met publicatie van het vonnis, waarbij verdachte werd veroordeeld wegens mondelinge op ruiing tot eenig strafbaar feit, tot 50 boete of 35 dagen hechtenis. DE VERDACHTE BUITEN GEVECHT GESTELD. De niet-verschenen heer Joh. M. te Texel had zich schuldig gemaakt aan een grieven de beleediging van de familie Lips, die hij in 't openbaar van zeer leelijke dingen had be ticht. De verdachte kon echter niet aanwezig zijn, omdat hij, nota bene op een bruiloft te Texel nogwel, bloedend was verwond. De of ficier deed voorlezing van deze sensationeele tijding, die wel weer werk zal geven. Eisch 20 boete of 10 dagen. Vonnis dito. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. (Meervoudige strafkamer). (Vervolg). NACHTELIJKE INVASIE IN DE PROEFZUIVELBOEDERIJ. De 28-jarige boerenknecht Arie Jan K. uit Sijbecarspel kreeg in den nacht van 15 op 16 Sept. de onzalige bevlieging eens een kijkje te willen nemen in de proefzuivel- boerderij te Hoorn en het resultaat van di. bezoek was de verdwijning van 8 kazen 4 pakjes roomboter en 'n paardentuig, ge volgd door arrestatie van Arie, die van deze diefstallen werd verdacht. Hij werd later wel op vrije voeten gesteld, doch op 30 Januari ter verantwoording geroepen Het door den heer Wiggers ingesteld onder zoek bracht echter het een en ander ten gun ste van het gezin naar voren en dus werd besloten hier de kat nog eens uit den boom te kijken in verband met een eventueele voor waardelijke straf. Dr. Schaank en de heer Wiggers brachten rapport uit zoodat tegen den jonge huisvader en kind van den tijd dat zelf niet veel medewerkte gerequireerd werd 4 maanden onvoorw. gevangenisstraf DE ENKHUIZER SCHAPENLINKERS De slager Arend de H., uit Enkhuizen, die zich destijds had \ergalIoppeerd, door vleesch vangestolen schapen tegen scherp concurreerende prijzen te verkoopen, 'n con currentie, die hem, gelet op de geringe kos ten van inkoop, niet zwaar viel, bevond zich nog steeds in voorarrest in afwachting van de beslissing omtrent zijn toekomst, doch thans bestond de kans, dat deze zaak defini tief werd geregeld. Reclasseering was twijfelaartje, maar de officier streek de hand over het hart, wilde het voorarrest als defi nitieve straf beschouwen en requireerde maanden voorw. met 3 proefjaren Vrijdag 27 April. HILVERSUM, 301 M. (8.-12.—, 4—8 en 11—12.— VARA, de AVRO van 12.4.en de VPRO van 8.11.uur). 8.Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gr.pl. 10.— VPRO- morgenwijding. 10.15 Declamatie R. Numan. 10.30 Gr.pl. 11.Ver volg deel. 11.15 Piano-recital J. Verster. 11.45 Gr.pl. 12.Kóvacs Lajos en zijn orkest. In de pauze grpl. en pianorecital E. Veen. 2.15 Pianorecital E. Veen. 2.30 Causerie door mevr. De Leeuwvan Rees. 3.en 4.Gr.pl. 4.30 Voor de kinderen. 5.De Notenkrakers olv. D. Wins. 6 05 Gr.pl. 6.30 Klein VARA-Ensemble o.l.v. F. Bakels. 7.30 Dr. H. Wiardi Beekman: Een halve eeuw socialistische arbeiders beweging. 8.Noord-Hollandsche Avond in de Luthersche kerk te Haarlem, mmv. Ds. H. J. Kastein, Dr. J. van Balen Blanken, Prof. Ir. W. Schermerhorn, sprekers. T. v. d. Sluys, zang en H. Nielana, orgel. 9.45 Prof. Dr. J. Lindeboom; Het Vrijzinnig protestantisme in ons volk. 10.15 Vrijz. Godsd. Pers bureau. 10.20 Vaz Dias. 10.30 Causerie A. Donker. 11.De Flie refluiters olv. Jan van der Horst. HUIZEN, 1875 M. (Alg. progr. NCRV). 8.Schriftlezing en me ditatie. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst olv. ds. Th. A. Hoen. 11— Zang door B. Keerew.eer, ba riton. Aan den vleugel L. W. D. Keereweer. 12.15 Gr.pl. 12.30 Or gelconcert J. Zwart. 2.Gr.pl. 2.30 Chr. Lectuur. 3.Gr.pl. 4. Orgelconcert S. P. Visser. 5. Concert door het Hendriks-Trio. 6.30 Tuinbouwpraatje door A. J. Herwig. 7.Ned. Chr. Persbureau 7.15 Gr.pl. 7.30 Literaire causerie door D. Wouters. 8.— „Der Messias", oratorium van G. F. Handel, mmv. solisten, o.e Kon. Chr. Oratorium-Vereen, en 't Con certgebouw-orkest olv. Hub. Cuy- pers. In de pauze van 9.9-20 Vaz Dias en gr pl. 10.1511.30 Gr.pl. DAVENTRY, 1500 M. 9.35 Mor genwijding. 9.50 Tijdsein en ber. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelconcert C. Roberts. 12.35 Northern Studio orkest olv. J. Bridge. 1.20 Voor de scholen. 2.20 Muzikale causerie. 2 50 Ch. Manning's orkest. 3.50 E. Colombo en zijn prkest. 4.35 Kin deruur. 5.20 Ber. 5.50 Pianorecital Fr. Osborn. 6.10, 6.30 en 6.50 Le zingen. 7.20 „Seven Days' Suns- hine", gev. muzikaal progr. 8.20 Ber. en causerie. 8.40 BBC-orkest olv. J. Lewis mmv. P. Cochrane, viool. 9.50 Voordracht. 1010 11.20 Dansmuziek door Harry Roy en zijn Band. PARIJS, (RADIO-PARIS) 1648 M 6.20 en 7.20 Gr.pl. 11.50 Krettly- orkest. 6-40 Gr.pl. 8.05 „Athalie', opera van Mendelssohn, mmv. koor - olv. Raugel en orkest o.l.v. Bigot. O 9.50 Dansmuziek o.l.v. Audier. Q KALUNDBORG, 1261 M. 11.20 12.50 C. Rydahl's orkest. 1.20 Gr pi. 2.20 Omroeporkest olv. Fr. Mahler. 7.30 Deensche muziek olv. Reesen. 8.30 Deensche Voorjaars liederen. 8.45 Hoorspel. 9.30 Gr.pl. 9 50 Mandolineconcert. 10.15 11.50 Dansmuziek olv. O. Lington. LANGENBERG, 456 M. 5-25 Gi.pll 6.20 B aasconcert o. 1. v. Schönfeld. 10.50 Gr.pl. 11.20 Or kestconcert o. 1. v. G. E. Rischka. 12.20 Orkestconcert olv. Kern. 3.20 Gr.pl. 4.35 Middagconcert. 6-20 Omroepkleinorkest olv. L. Eysoldt- 10.20 Vocaal concert, bariton en sopraan. 11.20—11.50 Gr.pl. ROME, 421 M. 8.05 Orkestcon cert o.l.v. Marchesini. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20 Orkestconcert olv. Felleman. 4.20 Dansmuziek. 5.50 Kamermu ziek. 6.20 Gr.pl. 7.30 Radio-tooneel met muziek. 8.20 Symphonieconcert o. 1. v. Meulemans. 9.3010.20 Dansmuziek. 484 M.: 1 i.20 Gr.pl. en zangvoordracht. 12.30 Salon- orkest. 4.20 Symphonieconcert olv. Kumps. 5.35 Gr.pl. 6.10 Salon orkest. 7.20 Voor Oud-strijders. 8.35 Symphonieconcert olv. Kumps. 9.30 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.35 „Der deutsche Schmied", hoorspel van Kroning en Petry. 8.35 Arbeidsliederen door koor met orkest. 9.20 Ber. 9.50 Bokspraatje. 10.05 Weerber. 10.20—11.20 Adel- heid Holz en Gerh. Hüsch zingen liederen. Aan den vleugel: Hanns Udo Müller. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 9.359.50, Daventry 9.50—10.20, Lond. Reg. 10.20—14.50, Daventry 14 50— 16.35, Lond. Reg. 1635—17.50, Midi. Reg. 17.50—18.50, Lond. Reg. 18.50—19.20, Daventry 19.20 -24.-. Lijn 4: Langenberg 9.35 11.20, Breslau 11.20—14.30, Lan genberg 14.3019.20, Luxemburg 19.20-24.—. Mr. Dwars sloot zich gaarne bij dit milde requisitoir aan. MET ONGEDEKTE AARDAPPELEN GESJOUWD. De grossier Pieter T. uit Woimerveer, die op 1 Dec. te Castricum was gesnapt op vervoer van 35 K.G. aardappelen zonder vervoerbewijs en deswege door den kanton rechter was veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen hechtenis, achtte deze boete te erg en kwam in hooger' beroep, dat heden werd uitgerafeld. Volgens appellant betrof het een monster. Zijn verweer vond geen genade in 's officiers oogen en werd bevestiging ge requireerd. DE PROTESTEERENDE STROOPER BOFTE NIET. De visscher Aldert Zw. uit Egmond aan Zee, onthaald op een boete van 15 of 15 dagen hechtenis, benevens verbeurdverkla ring van zijn strikken, was ook in appel ge nomen met een minimum succes. Bevestiging werd gevorderd, maar z'n onverstandig ge praat ditmaat te noteeren op 25 boete of 25 dagen hechtenis. ONRECHTMATIGE ONTEVREDENE. De landarbeider Gerrit St. uit Egmond aan Zee was veroordeeld omdat hij, rijdende op een fiets, zich door een auto had laten voorttrekken. Voorts haf hij op een verboden rijweg gefietst. De straffen waren hem ook tc hoog, maar de officier was zulks absoluut niet met hem eens en vorderde bevestiging. BELANGRIJKE RIJWIEL DIEFSTALLEN. De Alkmaarsche rechtszaal was vandaag veranderd in een rijwielmagazijn. Niet minder dan 7 rijwielen stonden tegen de balieoank geëtaleerd. Rijwielen van diversen bouw tn strekking en niet minder dan 11 ge tuigen waren opgeroepen om tot de explicatie mee te werken. In deze omvangrijke zaak verscheen als hoofdpersoon de 46-jarige rijwielhandelaar Gerrit R. uit Heiloo, sinas 5 maanden in preventief. Deze moest thans terecht staan als verdacht van diefstal van verschillende rijwielen, alsmede van een damestaschje, ge pleegd te Alkmaar, den Helder en Schagen. althans dat hij bedoelde rijwielen, wetende dat zij van diefstal afkomstig waren, had ge kocht uit winstbejag. In deze zaak trad mr. Prins op in kwaliteit van juridisch raadsman en verdediger. Door den verdachte, een kort levendig en grijzend kereltje, keurig gekleed, werd de diefstal ontkend; wel gaf hij echter toe be doelde rijwielen te hebben gekocht, echter niet te hebben geweten, dat zijn negotie door diefstal zou zijn verkregen. Met uitzondering van eenige rechercheurs uit Alkmaar en Helder, bestonden de getui gen uit de bestolen eigenaars. De president noemde het adres, waar ver dachte de rijwielen had gekocht, het mannetje in de maan, welk mannetje verdachte niet scheen te kennen. Wel had hij een rijwiel vlak voor den stal van Bloothoofd gekocht van zekeren heer Visser, welke fiets echter het eigendom bleek te zijn van den heer N Slooten te Heiloo en verdachte had deze fiets met 12.50 toe geruild voor een aan den slager Pranger toebehoorend rijwiel, geti teld: „Germania". De heer Pranger had niets aan het rijwiel veranderd. De verdachte schoof alles, wat met de fiet- sen-gebeurd was, op rekening van den mys- terieuzen heer Visser. Rechercheur Vedder had in de werkplaats van verdachte te Heiloo een onderzoek inge steld en verschillende onderdeelen in beslag genomen. De héér Hendr. Blankvoort, grossier te Alkmaar, behoorde ook tot de gelukkigen wiens transportfiets eclipseerde. Het weer zien in de rechtszaal was treffend, hoewel het merk en het zadel waren veranderd en een jasbeschermer aan de fiets was gezet. Ook dit rijwiel had verdachte weer gekocht in den stal van Bloothoofd van mijnheer Visser, zijn uitverkoren leverancier. De slager R. Snel te H. H. Waard had dit rijwiel op 13 Nov. in het café van Martin gekocht voor 25. Later kocht hij er nog 'n rijwielplaatje en lantaarn voor 5 gulden bij. Het rijwiel stond buiten! Gevaarlijk werk om zoo'n rijwiel maar on beheerd buiten te zetten, zei mr. Ledeboer sarcastisch tot verdachte (vooral omdat mijnheer Visser, de onzichtbare man, zoo dicht in de buurt was. Verslaggever.) Mevrouw NieuwbuurJongmans te den Helder had haar rijwiel geplaatst voor het café van André Visser en bij haar terugkomst bleek het rijwiel verdwenen. Thans zag zij het terug in de rechtszaal. In het rijwiel- taschje zat een foto-étui. De kiekjes waren er uit, die zal mijnheer Visser misschien op zijn hart dragen. Een reuzen bel die er nu op zat, was ook het eigen dom van mevrouw Nieuwbuur niet. Verdachte wist van deze fiets niets af. Mis schien door Visser in Bloothoofd's stal gezet! Deze damesfiets was door rechercheur v. d Burg in beslag genomen in het magazijn van mijnheer Visser, den stal van Bloothoofd. Rechercheur Sprengers uit den Helder had te Heiloo een onderzoek ingesteld in de ga rage, waar verdachte R. zijn auto stalde en alstoen in dien auto het foto-étui-tje van mevrouw Nieuwbuur gevonden. Verdachte meende, dat het etui-tje mis schien toebehoorde aan den veelbesproken meneer Visser of misschien aan iemand, die met hem was medegereden. De verdachte deed zeer verongelijkt, omdat hij voortdurend voor den gek gehouden werd met dien mijnheer Visser. Dit is een groote dikke kerel en de mijnheer Visser, die men hém had getoond, was een klein ventie, nog kleiner dan hij, jammerde de verdacl e met tranen in zijn stem. Aan den filiaalhouder K. Molenaar te Schagen was op Donderdag 16 November een transportrijwiel uit een steeg naast den een transportrijwiel uit een steeg naast de thans direct, ondanks het feit, dat er een an der merk was opgebracht Het was een Magneet en nu een Diana! wonderlijke Transformatie! Voorts ontbrak de lamp en het belastingplaatje Dit transportrijwiel was te Tuitjehorn bij zekeren Tijm opgespoord en verdachte erkende dit rijwiel op 16 November te Schagen aan Tijm te hebben verkocht.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9