Agenda Kruschen Salts Ome Jiolemën ^Binnenland £uchtvaact £aatste AecüAten ykoviHciaalftieuws Stad en Omgeving. WeecAecickt Van Putten en Oortmeijer, WAARSCHUWING. HET MYSTERIE VAN DE REEUWIJKSCHE PLASSEN. Licht inzake de auto's. VERKEERSONGEVALLEN Doodelijk auto-ongeval. Doodelijk ongeluk. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Mr. Kappeijne van de Coppello als verdediger aan het woord. SCHAGEN. Weeroverzicht. DE K.N.A.C.-VE1L1GHEIDSLAAN. Gisteren 206 wimpels ui<Kfr.el(;, Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, (behalve Dinsdag), des avonds half 8 hoofdnummer Anna en Elisabeth (rom hoofdrollen Hertha Thiele en Dorothea Wieck. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De Spookmijn (cowboyfilm), hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen de voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De bewaarschool (La Maternelle), hoofd rol Madeleine Renaud. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur a-f doorloopen de voorstellingen. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Loulou maakt promotie (amusement), hoofdrol Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur at doorloopen de voorstellingen. Zondag 29 April. Café Rus te Heerhugowaard, concert en opvoering kinderoperette. U k ItIJGT KEN MASSA GELD voor die oude gebroken Vulpenhouder, als U ze inruilt bij PAYGLOP. JFFICIER EN SOLDAAT VERDRONKEN. Tijdens een meerdaagsche oefening bij Hamperan Perak, nabij Belawan, is een sampan met zes inzittenden omgesla gen Vier hunner werden gered, doch de eerste luitenant der infanterie J. A. Froeling en de Javaansche fuselier Hardjosoemarto verdronken. Bij het ongeluk gingen een karabijn, 25 patronen, een klewang en ledergoed verloren. Het is de politie gelukt met betrekking tol twee van de drie gesignaleerde auto's, waar van werd vermoed, dat zij in verband kon den staan met het drama te Reeuwijk, op heldering te brengen. Bij de politie heeft zich aangemeld een zekere M. S., wonende in den polder Vette- broek. Deze man had in de kranten gelezen, dat men inlichtingen verzocht over de geziene auto doör den tuinder Slappendel waarge nomen auto, welks bestuurder bij de Tocht- brug was verdwaald en inplaats van de richting Reeuwijk het erf van den winkelier Van Dam was opgereden. S. deelde mede, dat hij in Juli van het vorige jaar te Woer den was geweest, aldaar een armverwon- ding had gekregen en met den laatsten trein naar Gouda was gereisd, vanwaar een te Gouda wonende kennis K. hem naar huis had gebracht. Op den terugtocht was de be stuurder, naar hij later mededeelde, den weg kwijt geraakt en den verkeerden kant opge gaan, precies zooals de tuinder Slappendel had verklaard. Tegen de politie verklaarde de bestuurder, dat dit inderdaad zoo was ge schied. Daar de auto, waargenomen door den tuinder A. den Ouden, op een te vroegen da tum ter plaatse was geweest, blijft er een auto over waarvan men niets te weten kan komen, n.1. die, welke was gezien door den heer R. Buitenhuis, machinist van den polder Vettebroek. Zooals gemeld was deze auto met gedoofde lichten in het laatst van 1933 des nachts den Laixdijk opgereden en had eeni- gen tijd bij den Kwakel bij het land, waar het lijk van van der Wubben is gevonden stil gestaan. Het is de politie nog niet mogen gelukken iets over deze auto te weten te ko men. Gisteravond omstreeks negen uur bevond zich een vrachtauto uit Zutphen op den Am- sterdamschen straatweg nabij de buiten plaats Buitenzorg te Baarn. De chauffeur had den auto stopgezet om het achterlicht na te kijken, daar dit niet branden wilde. Terwijl de man hiermede bezig was, kwam uit de richting Amsterdam, uit Soest, een luxe-auto aangereden, die in volle vaart op den stilstaanden vrachtauto botste. De chauf feur-van den vrachtauto, die tusschen beide auto's bekneld geraakte, werd dusdanig ge wond, dat hij korten tijd later overleed In den luxe-auto waren behalve den chauffeur drie personen gezeten, die lichte verwondin gen bekwamen en na in het ziekenhuis te zijn verbonden huiswaarts konden keeren. De chauffeur van den zwaar beschadigden luxe auto klaagde over inwendige pijnen en is in verband daarmede naar 't ziekenhuis over gebracht. Op het Bagijnhof te Dordrecht heeft gis teravond een ongeval plaats gehad, dat den 63-jarigen loopknecht W. wonende in de Leliestraat aldaar het leven heeft gekost. De man reed per fiets over het Bagijnhof, toen hij door een ijscowagen werd aangereden, waarbij hij dwars over de straat kwam te vallen, juist toen een zwaarbeladen vracht wagen voorbijreed. Hij viel tusschen de wie len en kreeg één ervan over hoofd en Het Is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756. lichaam. De ongelukkige was op slag dood Hij was gehuwd en laat een vrouw en drie kinderen achter. PRINS HENDRIK EN DE LUCHTVAART. Prins Hendrik bracht gistermiddag met een vijftiental heeren van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis een langdurig be zoek aan de Kon. Fabrieken H. P. Mutters en Zn. te 's-Gravenhage, waar het gezelschap werd ontvangen door den heer J. A. van der Hulst, adjunct-directeur. Het bezoek gold hoofdzakelijk de bezichting van interieurs van de toestellen Fokker XXXVI en Fokker Xgll, welke vliegtuigen worden voorzien van slaapplaatsen, op de route naar Indië. KONINGIN EN PRINSES IN DE BETUWE. De koningin en de prinses hebben Dondej - dagmiddag een autotocht gemaakt door de Betuwe en bij die gelegenheid een bezoek ge bracht aan mevrouw Van Pal landt op het kasteel Neerijnen. Ook heeft H. M. aan de Linge eenige schetsen gemaakt. INBRAAK TE ZWOLLE. Bij haar thuskomst ontdekte het dienst meisje van de familie J. Klinkert, wonende in de Veenestraat te Zwolle, dat ongewenschte bezoekers het huis waren binnengedrongen Zij stelde den heer Klinkert, die met zijn echtgenoote ergens op bezoek was, met het gebeurde in kennis. Het huis bleek een chaos te zijn. De inbrekers waren verdwenen met medeneming van ongev. 1000 aan familie-, sieraden, oud-en-nieuw-zilver, verder bank papier en klein geld. De inbreker heeft ge werkt met gummi-handschoenen, en wel zoo vakkundig, dat hij het oud-en-nieuw zilver heeft medegenomen en het gero-zilver heeft aten liggen. RELLETJES IN WERKVERSCHAFFING Voorwerker aangevallen. In de werkverschaffing te Rederveld (Gr.) ïeeft gistermiddag een groepje tewerkgestel- den uit Muntendam een voorwerker aange vallen, naar aanleiding van een woordenwis seling, welke ontstond door een volkomen juiste opmerking op het werk. Het gevolg was, dat deze groep bestaande uit ongeveer 10 man voorloopig werd geschorst. Alle te- werkgestelden uit Muntendam en Oude-Pe- cela ten getale van ongeveer 300 man ver klaarden zich daarop met den geschorsten solidair. De andere 1300 tewerkgestelden hielden zich afzijdig. Aanvankelijk probeer den de stakers den werkbaas te dwingen de schorsing in te trekken, doch tenslotte wist men hen te bewegen rustig naar huis te gaan. dun eisch hebben zij evenwel niet ingetrok- cen, weshalve alle bij het conflict betrokke nen zijn geschorst. PRINS HENDRIK NAAR HET LOO Z.K.H. de Prins is heden voor eenige da gen naar het Loo vertrokken waar hij den verjaardag van de prinses zal vieren. OMVANGRIJKE SMOKKELARIJ VAN TABAK. De Hamburgsche douane-ambtenaren zijn omvangrijke smokkelarijen met uit Neder land afkomstige tabak op het sipoor gekomen Door medewerking van Dusseldorfsclie rechercheurs is men erin geslaagd de ge- ïeele organisatie te ontmaskeren. Men heeft kunnen vaststellen dat groote hoeveelheden esmokkelde tabak gedurende een jaar van Jusseldorf naar Hamburg vervoerd zijn. Uit het onderzoek bleek, dat vooral de reeds lang gezochte grootsmokkelaar F. Scheer bij elke overschrijding der Duitsche grens uit Holland groote hoeveelheden frauduleus invoerde. Den omvang van deze groote smok kelorganisatie heeft men door schatting op een ontduiking aan invoerrechten van meer dan M. 1.000.000 vastgesteld. Het onder zoek in deze zaak wordt door de betrokken instanties met grooten ijver voortgezet. EEN BESCHULDIGING TEGEN DE K. L. M. Wilde Russische films vervoeren. De Nationaal socialistische beweging heeft Donderdagavond in het gebouw voor K. en W. te Den Haag een zeer druk bezochte open bare vergadering gehouden, waarin ds. G. van Duyl het woord heeft gevoerd over het economische vraagstuk. In het verloop van zijn rede noemde spr. de vlucht van den Pelikaan een gebeurtenis, waarin de eenheid van ons volk tot uitdruk- cittg kwam. Dien Pelikaantocht maakte ds. Van Duyl echter los can de K.L M., welke uchtvaartmaatschappij hij verweet, dat van ïaar afdeeling vrachtacquisitie te Amsterdam iet vorig jaar een brief was uitgegaan naar een harer agenten in Duitschland, teneinde te lewerkstelligen, dat films van de Sowjet-Kino te Moskou zouden worden geëxpedieerd door de K.L.M. van Berlijn naar Amsterdam. ENGELSCH STUDENT VERMIST. In de Katendrechtsche haven te Rot terdam heeft het Engelsche s.s. „Tyne- home" ligplaats genomen, aan boord waarvan vermoedelijk een ongeluk ge beurd is. Op het schip bevond zich de 19-jarige student Norman Magnay uit New Castle, die op weg was naar Keulen; Woensdag omstreeks 10 uur heeft de steward den jongen man nog gezien. Donderdagoch tend echter kwam hij niet te voorschijn en toen men een onderzoek in zijn hut instelde, bleek zijn bed nog onbeslapen. Het geheele schip zocht men af zonder een spoor van den vermiste te vinden. Naar men vreest is hij tijdens de reis overboord geraakt en verdronken. BOTER ACCIJNS. Behoudens tusschentijdsche wijziging is voor de week van 29 April tot en met 5 Mei de prijs van het crisis-botermerk en van de vervoervergunning voor bui- tenlandsche boter vastgesteld op 1 per K.G. De Rijstvogel (thuisreis) arriveerde gister te Calcutta, de Havik (heenreis) kwam te Athene. De Oehoe is te Bandoeng aangekomen. WASCHGOED PER K. L. M. Een landgenoote in Frankrijk, de over tuiging toegedaan, dat nergens de wasch zoo keurig verzorgd wordt als in Neder land, heeft den weg gevonden om ook in den vreemde van de vaderlandsche zindelijkheid te profiteeren. Zij stuurt de wasch via de Kon. Luchtvaart Maat schappij aan de Kona. Wasscherij Daal- mans en Co. te Gouda. De wasch vliegt van Le Bourget naar Waalhaven, wordt I opgewacht door een wagen van „De ■Rijzende Zon" en vliegt eenige dagen daarna naar Frankrijk terug. (Ongecorrigeerd.) DE NIJJENRODE-ZAAK. Vandaag werd de behandeling van de Onnes-zaak voortgezet. Het woord was aan den tweeden verdediger mr. W. J. G. M. Kappeijne van de Coppello. „Mijn pleidooi legt op mij den onaange- namen plicht, woorden van scherpe critiek te moeten doen hooren, aldus ving pleiter zijn pleidooi aan. Het Nijenrode-probleem kent twee centrale figuren, nl. Onnes en Koning. De officier heeft een keuze moeten doen, en hij is noodzakelijk eenzijdig geble ven, de keuze van centrale figuur is gevallen op Onnes. Het geheele onderzoek moest erop gericht zijn om de waarheid te bewijzen van de lezing, welke Koning gaf. De verdediging was volstrekt overtuigd, dat de lezing, welke Onnes van het gebeurde geeft, de eenig juiste is. Het was voor de verdediging noodig, dat een uitvoerig onderzoek werd ingesteld naar het verleden van den heer Koning. Wij heb ben dat in de eerste plaats gedaan, omdat de getuigenissen gericht moeten zijn tegen Koning als dader en niet tegen Koning als getuige. Koning kon zeer wel als dader optre den, hij had alle reden om aan te nemen, dat de buit in het buitenland wel van de hand was te doen. Stellen wij de lezin gen van Onnes en Koning tegenover elkaar, dan behoeven wij slechts de objectieve feiten te beschouwen. Wit- braad is jaren lang de vertrouwde van Koning geweest. Koning gaf aan Wit- braad opdracht voor de gefingeerde in braak op Nijenrode. (De zaak wordt voortgezet.) In de gisteravond gehouden raadsverga dering, deelde de voorzitter mede, dat de di recteur van de lichtbedrijven zich den 2en Paaschdag ernstig heeft misdragen, door in dronkenschap in een café te dreigen het licht te zullen uitschakelen. In verband met het ingekomen politierap port hebben B. en W. den directeur ter ver antwoording geroepen, waarbij hem er op is gewezen, dat hij vroeger reeds tweemaal is geschorst en wel eenmaal voor 8 dagen we gens het in dronkenschap verschijnen in een vergadering van B. en W. en eenmaal voor 3 dagen wegens het in strijd handelen met een opdracht van B. en W. Voorts werd medegedeeld, dat een vroe gere wethouder den directeur dronken van zijn fiets heeft zien vallen en dat ook wet houder Blaauboer en nachtwacht Lievens hem op verschillende tijdstippen dronken hebben gezien en hij een auto-ongeluk heeft gehad ingevolge van dronkenschap. Op grond van het laatste feit hebben B, en W. besloten hem voor de navolgende keus te stellen, ten einde hieromtrent eeri voorstel aan den raad te doen: 1. Direct ingaand eervol ontslag met pen sioenstorting ten laste der lichtbedrijven, tot den 65-jarigen leeftijd. 2. Terugstelling in den rang van admi nistrateur op een salaris van 2500, met genot van vrije woning, vuur en licht. Deze rang wordt tijdelijk in het leven geroepen, terwijl het ambt van directeur dan onvervuld blijft. De technische leiding wordt geduren de dien tijd opgedragen aan een baas-fitter. De directeur beweerde, dat hij aan over spannen zenuwen leed en vroeg, inplaats van een keuze te doen, keuring voor pensioen te mogen aanvragen. Het college meende dit verzoek te moeten toestaan, doch besloot tevens hem met in gang van 13 dezer in zijne betrekking t( schorsen, met inhouding van 3/8 deel van zijn jaarwedde, in afwachting van den uit slag van het geneeskundig onderzoek, afge- gescheiden van het omtrent hem door den Raad te nemen besluit. De technische leiding van de bedrij ven is gedurende den tijd der schorsing opgedragen aan den baas-fitter, den heer J. Burger, terwijl het administratief gedeelte gevoerd zal worden door den accountant der gemeente, den heer J. J. de Vries. Onder overlegging van bovenvermeld politie-rap port henben B. en W. gemeend den Raa». met een en ander in kennis te stellen, in af wachting van den uitslag van het genees kundig onderzoek. De raad ging in comité. Na 1 2/3 uur heropende de voorzitter de openbare vergadering en deelde mede, ge hoord de besprekingen in comité, dat beslo ten is het geneeskundig onderzoek af te wachten en het verzoek verder voor kennisge ving aan te nemen. KOEDIJK. Toen de uitvoerder C. Beets der coöpe ratieve aan- en verkoopsvereeniging, Vrijdag morgen in het pakhuis kwam vondt hij de achterdeur los en vermiste ongeveer 1400 K.G. patent Kali en 1400 K.G. zw. Amoniak GERUCHTEN OVER EEN VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. Hedenmorgen liepen er geruchten over een verloving van Prinses Juliana met een Duitschen prins. Wij hebben naar de juistheid van een en ander bij het officieele persbureau in I-en Haag geïnformeerd. Daar was van een a.s. verloving van Prinses Juliana niets bekend. 50-JARIGE HUWELIJKSFEESTEN. Te Bergen werden gister twee gouden huwelijksfeesten gevierd. In ons land bestaat niet de gewoonte om deze huwelijken dan opnieuw in te zegenen, zooals dit in Oostenrijk het ge val iö. Ook is het hier geen gewoonte, zooals in België, dat dergelijke paren feestelijk door den burgemeester worden ontvangen. Ons nationaal gebruik om in derge lijke gevallen althans een eerepoort voor de woning van het paar op te richten, gaat ook meer en meer verloren, evenals het uitsteken van de driekleur door de buren ter eere van het paar. In de beide gevallen te Bergen consta teerden wij, met voldoening, dat het ge bruik om een eerepoort op te richten, door de buren nog in eere was gehouden. Voor het echtpaar C. Mosk was aan het Russenplein zelfs een eerepcort over den weg opgericht. De receptie ter eere van het feest werd in Huize „Immor telle" aan den Russenweg gehouden. Voor den ingang van het huis was even eens eenige versiering aangebracht, ter wijl de woonkamer aardig versierd was en in bloementooi was gehuld. De heer en mevrouw Mosk mogen zich in een goede gezondheid verheugen. De vrouw is 71 en de man 73 jaar. Na hun huwelijk vestigden zij zich in het landbouw- en zuivelbedrijf te Schager- brug, waar de vrouw was geboren. Der tien jaar later vertrokken zij naar de Beemster, waar beiden 7 jaar in het zuivelbedrijf werkzaam waren, waarna zij naar Heiloo vertrokken, waar zij 10 jaar in het tuinbouwbedrijf arbeidden. In 1914 vestigden zij zich in Bergen, waar een pensionbedrijf werd opgezet en thans genieten zij van een rustigen ouden dag. De oudjes waren buitengewoon inge nomen met de blijken van belangstel ling, die zij mochten ondervinden. Aan de Oldenb irglaan was het even eens te zien, dat in een der huizen een gouden paar het feit herdacht, dat het voor 50 jaar in het huwelijksbootje stapte. Voor de woning van het echtpaar C. Kroon was immers een eerepoort aangebracht. Deze beide menschen genieten even eens van een goede gezondheid. De man is 71, de vrouw 72 jaar. Ook hier weer een bewijs, dat de jong gesloten huwelijken de goede huwelijken zijn. 16 jaar is de heer Kroon als tuin bouwer aan den Langendijk werkzaam geweest, daarna 17 jaar in den H.-Hugo- waard, 7 jaar te Obdam, waarna hij zich voor 8 jaar in Bergen vestigde. Do heer Kroon kon niet tegen stil zitten, belastte zich in Bergen al gauw met het onderhoud van tuintjes, doch het vorig jaar noodzaakte een ziekte hem, alle arbeid er aan te geven. Geluk kig keerde de goede gezondheidstoe stand weer terug. De heer en mevrouw Kroon mochten vele blijken van gelukwenschen ontvan gen en vierden des avonds een prettig familiefeest. HET 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Wij hebben gister melding gemaakt van een 55-jarig huwelijksfeest van den heer L Berger °P WesterweS- Dit ""oet zijn EEN ZAKENJUBILEUM. Op 1 Mei zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de vader van den heer J. P. Laneediik Achterweg 2, alhier, de sedert dien tijd daa^ gevestigde schilderszaak, is begonnen. GEVAARLIJK PUNT OP AFSLUITDIJK VERBETERD. Vp.?ho<ffreC'eUr^-generaal der Zuiderzeewer- friffp a "aari aanleidin£ van een desbe- i c^ aan den A. N. W. B. en de Amedegedeeld, dat in de westelijke ocht voor de brug te Kornwerderzand in het midden van de verharding een witte ver keersstreep zal worden aangebracht, terwijl naar waarnemingen, verricht in den van 28 April. m<%ii Medegedeeld door het Kon. Nederl lou. rologisch Instituut te De Bildt. 769.3 m-M. m-M. avond van Hoogste barometerstand Blocksod. Laagste barometerstand 753.6 Isafjord. Verwachting (geldig tot den 29 Aprii): Zwakke tot matige wind uit richting; afnemende bewolking; waarschip iijk weinig of geen regen; zachter. De groote verandering in de drukverdeelm, is de ontwikkeling van den hoogen druk 5 Scandinavië. Ook de hooge druk in l Westen zette verder op, zoodat zich h» een verbinding tusschen de twee maxi®. heeft gevormd. De depressie over de Nokf zee vulde op; haar kern ligt thans oven Nauw van Calais. Nabij Ierland is nog een depressie gk gen, zij zal voor de ontwikkeling van ot# weer echter van geen beteekenis zijn. stijgingen aan haar westzijde zullen wellicht den hoogen druk nog .versterken. Te onzent zal de wind uit Oostelijke richtingen gaan waaien, aangezien in Duitschland de tempt, ratuur aanzienlijk hooger is dan bij ons, mat een flinke temperatuurstijging worden ver. wacht. De Duitsche vliegtuig-waarnemingen geven ook in de bovenlucht hoogere temperatuur en een grootere droogte aan, zoodat ook ai. nemende 'bewolking waarschijnlijk is. De hooge drukontwikkeling ging gepaard met stijging van temperatuur, hoogstwaarachijo. lijk vindt zij dus in de stratosfeer haar oor, sjrong. Dit beteekent een grootere stand va», tigheid, zoodat de verbetering in ons weg van eenigszins langeren ouur kan zijp. tevens langs het talud en in aansluiting met den rand van de draaibrug een seinplan zal worden geplaatst. OPHOOGEN TERREIN BERGERWEG. De op Maandag a.s. uitgeschreven lx- sleding volgens bestek no. 2 dienst lffl „Ophoogen en gedeeltelijk rioleeren bestraten van een terrein ten Z.W. w den Bergerweg met verbreeding en uil- diepen van de Krommes.oot" is ui(p steld tot Dinsdag a.s., dee n.m. 1 ten stadhuize. HET CONFLICT „EIK EN LINDEN", Wij ontvingen nog een stuk van dei secretaris van den Alg. Ned. Meubel* makersbond afd. Alkmaar met mededeê- ling dat z.i. bij de werkzaamheden aan het gebouw voor den keuringsdienst door „Eik en Linden" het contractloon niet betaald is. Dit laatste achten wij het belangrijkste uit dit stuk. Voor het overige bevat het slechte critiek op ar beidsvoorwaarden, die wij hier verder buiten beschouwing kunnen laten. Wij hebben thans van de zijde der werklieden en van patroonszijde gele genheid gegeven een en ander naar voren te brengen en meenen het daarbij te kunnen laten. Men houde in het oog, dat deze loon- kwestie geheel en al buiten het confbct van den heer Jansen met de gemeente staat en dat de vraag of do heer Jansen al dan niet door de overheid rechtvaar dig is behandeld met deze loonskwestw dus in geen enkel verband staat. SIGARENZAAK IN ANDERE HANDEN. Vanaf heden is het bekende sigarenman zijn van den heer Kees Zwaan aan de G& Nieuwesloot 79 overgegaan in handen van den heer D. de Leeuw, die deze zaak op v zelfden voet hoopt voort te zetten. Op eenige innerlijke verbeteringen na, winkel hetzelfde gebleven. L De nieuwe sigarenmerken zullen zeker» aantrekkelijkheid ten zeerste verhoogefl- TOELATING LEERLINGEN OPENBARE SCHOLEN VOOR GEWOON LAGER ONDERWIJS. Wij vestigen de aandacht van belariïh benden op de in dit nummer voorkom®* publicatie, vermeldende, dat alsnog g®'3> heid bestaat tot 't doen van aangifte tot lating tot één der openbare scholen voorg woon lager onderwijs alhier. Vrijdag was de derde dag der K.V veiligheiaslaan en deze derde dag is de van de drie geweest. Niet minder dan auto's werden voor de eerste keuring ^f. senteerd en daarvan verkregen 71 b'J °e ste keuring den oranje-veiligheidswinip wel 31.23 r0öt Voor de herkeuring werd een zeer 8^ aantal wagens gekeurd, die een der dagen, of die in Amsterdam en Utreen ren afgekeurd. Van deze wagens konden 135 voorzien worden van een veilig"eKB pel. -j^' Zoodat in totaal 206 oranjewimpels ren werden uitgereikt. Een mooi aantal Alkmaar! jeje Vandaag is het de laatste dag. ^,°^ej|ig- dag een record-aantal wagens naar de jf! hvidslaan brengen! De K N AC. en menschdom verdienen dat!

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2