Alkmaarsche Courant JhiMicaties ^Buitenland !Rinnmlan Honderd Zes en Dertigste Jaargang. WOENSDAG 2 HEI. zomertijd. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in den nacht van Maandag 14 op Dinsdag 15 Mei a.s. ten 2 uur de stadsklokken één uur zullen worden vooruit gezet. aangifte toelating leerlingen openbare scholen voor gewoon lager onderwijs. brand in augsburg. een blijde gebeurtenis in italië te wachten. HET 1 MEIFEEST. Vreeselijk huwelijksdrama te Den Haag. Bankoverval op het Damrak Enstige ontploffing te Utrecht. Verzegel Uw Nationaal gevoel! No. 103 1934 Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat ouders of verzorgers alsnog ter gemeente-secretarie, af deeling On derwijs, hunne kinderen kunnen aan geven voor toelating na de a.s. zomer- vacantie tot de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs alhier. Voor deze aangifte zal in het bijzonder gelegenheid zijn op VRIJDAG 4 MEI e.k., des namiddags van 25 uur. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de Tesselschadeschool (v.m. Gemeen teschool nr. 1 aan de Laat) en de Bos- boom-Toussaintschool (v.m. Gemeente school nr. 8 aan de Brillesteeg) in het hijzonder bestemd zijn voor opleiding van leerlingen, die na het afloopen der school waarschijnlijk gymnasiaal-, mid delbaar-, handels of uitgebreid lager onder wijs zullen genieten. Bij de aangifte moet worden overge legd het geboortebewijs van het kind (of het trouwboekje der ouders) en, voor zoover het kind de koepokinenting heeft ondergaan, het vaccinebewijs. De kinderen moeten, om toegelaten te kunnen worden, op 1 Augustus a.s. ten minste 6 jaar oud zijn, derhalve zijn ge boren vóór of op 1 Augustus 1928. De ouders of verzorgers van leerlingen uit andere gemeenten zijn verplicht de aanvragen tot toelating te richten tot de gemeentebesturen van hun woonplaats. Alkmaar, 2 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, 'Secretaris. ZWENDEL MET BELGISCHE EFFECTEN ONTDEKT. Een drietal arrestaties te Brussel en Pa rijs heeft geleid tot het bekend worden eener affaire van zwendel met effecten. Te Parijs is een zekere Wilkin uit Molenbeek aangehou den, die in Juli 1929 was uitgeweken, omdat hij een straf had uit te zitten wegens verduis tering. Te Brussel werd De Falk, zaakwaar nemer van een te Eisen gevestigden wissel makelaar, in hechtenis genomen. Ten slotte is nog gearresteerd een handelaar in schrijf machines, Delaunoy geheeten. Het gearresteerde drietal hield zich bezig met het vervalschen van effecten, die in ge devalueerde dollars luidden, met de bedoe ling ze al tegen goud inwisselbare stukken weer van de hand te doen. Daartoe voorza gen zij de papieren van een stempel, die een officieele verklaring behelsde, volgens welke het stuk in kwestie reeds in België circuleer de vóór de daling van den dollar en dus in goud betaalbaar was. De stempels, waarmede de stukken in kwestie duizend-dollar-stukken van de 7 pCt. Belgische leening 1922 waren ge merkt, zijn vervalscht door Delaunoy, den handelaar in schrijfmachines, die ook reeds betrokken is geweest bij knoeierijen met de dollarleening van 1926. Begin April werd te Brussel een der al dus gestempelde effecten ter inwisseling aangeboden. Toen de stempel valsch bleek te zijn, werd door het ministerie van finan ciën een onderzoek ingesteld, dat aan het licht bracht, dat in den loop van den tijd nog meer effecten van valsche stempels wa ren voorzien en in circulatie waren gebracht. De gearresteerde Wilkin heeft zich daarbij van een valschen naam bediend. Hij heeft be kend de effecten te hebben ontvangen van De Falk, die weer beweert, een zestal effec ten van een onbekende te hebben aangekocht. Den valschen stempel verklaart hij in Lim burg van de hand te hebben gedaan, waarbij Hij zich dèn naam Legrand zou hebben ge geven. Onlangs zouden de drie zwendelaars op de New-Yorksche beurs elf effecten van dyizend dollar hebben gekocht met het doel ze van een valschen stempel te voorzien en vervolgens te verzilveren. Zes effecten zou den aldus in omloop zijn gebracht; thans zijn er echter geen stukken meer in omloop. STARHEMBERG TOT VICE- KANSELIER BENOEMD. Fcy blijft leider van het veilig- heidswezen. President Miklas heeft vice-kanselier Fey op eigen verzoek van zijn functie ontheven en den leider der Heimwehren, Starhemberg, tot zijn opvolger benoemd. Fey is tot minister benoemd en belast met de leiding van het veiligheidswezen. Minister Kerber is belast met de leiding van het nieuwe bureau voor statistiek; de assistent van Fey, staatssecretaris Karwinsky zal als assistent van den kanselier en den vice-kanselier optreden. Aangezien vandaag de eerste officieele feestdag werd gevierd, heeft de pauselijke nuntius de Oostenrijksche regeering de ge- lukswenschen doen toekomen met de nieuwe grondwet. Men vermoedt brandstichting. i Jn- rïeii afee'°°pen nacht is de „Sangerhal- Augsburg geheel afgebrand. Aange zien het vermoeden bestaat, dat er kwaadwil ligheid m het spel is, is een belooning van tienduizend mark uitgeloofd voor dengene cie aanwijzingen kan geven, welke leiden tot de arestatie van de daders. In den loop van den middag zijn reeds 48 personen, die lid ctL'a £e^(eest van oppositiepartijen, in de arresteenf11 P61801*11 uit d« omgeving ge- Het onderzoek van de deskundigen heeft nog geen resultaat opgeleverd. Wel kon wor- gepleegd^ er ^•een homaanslag is Naar uit Rome wordt gemeld, verwacht men eind Augustus of begin September een blijde gebeurtenis in het gezin van den Ita- liaanschen kroonprins. Het huwelijk van den prins van Piemont en prinses Marie José va" België, dat 8 Januari 1930 te Rome ge sloten is, was tot dusver kinderloos gebleven. GEVOLGEN VAN EEN WEDDENSCHAP. Een baardcomedie. Uit Mainz wordt gemeld: In de vroege morgenuren hoorden de be woners van een blok huizen in Mainz luide hulpkreten. Zij vonden een vrouw in nacht gewaad op de trappen van haar flat. De dame schreeuwde, dat er een vieemde man in haar kamer was gedrongen en zich daar ter ruste had gelegd. Een drietal mannen, gewapend met stokken, volgde haar in de kamer en inderdaad lag er een zeer gladge schoren heer luid te snorken. Met geweld protesteerde de slaper op zeer luidruchtige wijze en verklaarde daarbij in zijn eigen huis te zijn. Dit bleek tenslotte ook het geval te zijn. De man was werkelijk de echtgenoot van de vrouw, die hem niet herkend had, omdat hij zijn indrukwekkende:- baard had afgescho ren. Het bleek, dat een paar vrienden met hem een weddenschap hadden aangegaan om vijf liters bier, dat hij ziin baard niet durfde af te scheren. De verleiding was te groot en inderdaad liet de man zijn baard afscheren. Hij zal hem nu opnieuw laten groeien. Zijn vrouw wil het! OORLOGSSCHEPEN OP RAILS. Plan voor het vervoer van oorlogsbodems per spoor. Het blad Deutsche Wehr maakt melding van een merkwaardig plan, n.1. het transport van oorlogsschepen per spoor, dwars door 'het Zuiden van Frankrijk. De redactie neemt echter geen verantwoordelijkheid op zich voor wat betreft de uitvoerbaarheid, de kos ten en de militaire voor- en nadeelen van het ontwerp. Het plan, een directe verbinding tusschen Bordeaux en de Middellandsche zee tot stand te brengen, heeft de Fransche ingenieurs reeds lang bezig gehouden. De bedoeling is den normalen .zeeweg van Biscaye over Gi braltar naar de Middellandsche zee, die pl.m. 2000 K.M. bedraagt, een flink stuk te be korten en daarbij het voordeel te hebben, dat de Fransche Atlantische vloot met uitschake ling van de vesting'Gibraltar in betrekkelijk korten tijd in de Middellandsche zee kan worden gebracht. Het oorspronkelijke denk beeld daar voor een kanaal met cr. 12 slui zen te graven werd, wegens de enorme kos ten, althans voorloopig opgegeven. Kort geleden heeft ingenieur Mahl voor gesteld een spoorweg van geweldige afmetin gen aan te leggen, waarover de oorlogssche pen zouden moeten worden vervoerd. Op veel kleinere schaal treft men iets dergelijks reeds in Oost-Pruisen aan. De technische uitvoering schijnt geen on- overkomende moeilijkheden te bieden, ter wijl de kosten geringer moeten zijn dan het graven van een kanaal. terwijl op een handkar een bord werd mede gedragen, waarop opruiende woorden ge schreven stonden. Voorts werd een spreek koor gevormd, waarbij de heer Van Nispen, de burgemeester, als een moordenaar betiteld werd. De politie werd gewaarschuwd en deze trachtte den stoet te verspreiden. Zij stuitte hierbij op verzet van de O S.P.-ers en zag zich genoodzaakt met de klewang harde klap pen uit te deelen. Het raadslid Van Praag en de O.S.P.'er Fokke werden hierbij min of meer ernstig gewond en naar het politie bureau overgebracht. Na hier verbonden te zijn, werden zij door den burgemeester ge hoord en is proces-verbaal tegen hen opge maakt. Zij zijn daarop weer op vrije voeten ge steld. De communisten te Amsterdam. De communisten hebben een meeting gehouden op het terrein van het voormalig Paleis voor Volksvlijt, waaraan ongeveer 2000 personen deelnamen. Gisteravond had den zij in het R.A.I.-gebouw een bijeenkomst, die naar schatting door 7 a 8000 menschen was bezocht. Na afloop van de vergadering op het ter rein van het v.m. Paleis voor Volksvlijt trok een vrij groote groep communisten langs het Duitsche consulaat op den Wete ringschans waar een hakenkruisvlag uithing De communisten begonnen te schreeuwen en te joelen. Voor het gebouw was politie ge posteerd die al spoedig versterking van rui ters kreeg. De demonstranten werden daarop uiteen gedreven. Een nieuwe botsing ontstond in een ander deel van de stad. In de Haarlemmerstraat vertoonde zich plotseling een groep commu- van roode vlaggen met op- aange- De s.d.a.p. te Amsterdam. Ongeveer 20 tot 25.000 menschen waren gistermiddag in het Amsterdamsche stadion bijeen voor de viering van het 1 Meifeest van de s.d a.p. In tegenstelling tot andere jaren was het programma van het Meifeest tot een gesloten geheel herleid en het geheel tot een groot spel, dat lijden, ondergang en weder opstanding van de arbeidersklasse moest ver beelden. De spreker, de heer Koos Vorrink, voorzitter van de s.d.a.p., was min of meer in het spel „verwerkt". Gisteravond werd een fakkeloptocht ge houden. Onrust te Rotterdam; schiet partij. In de Oleanderstraat aan den Linkermaas- oever is het gister eenigen tijd zeer rumoerig geweest. Door deze straat moest de 1 Mei op tocht van de s.d.a.p. trekken. Voor de stoet kwam, probeerden communisten een optocht te formeeren met het doel om bij de komst van den s.d.a.p.-optocht dezen met spreekkoren te begroeten. De politie verhinderde dit en de demonstranten werden verjaagd. De politie werd toen met steenen bekogeld en van de daken van eenige huizen werd met stukken ijzer en steen gegooid. Bovendien werd ook van eenige daken geschoten. De politie heeft daarop teruggeschoten, niemand is echter geraaid. Een onderzoek naar de daders van deze schietpartij werd ingesteld. Op verschil lende punten van de stad is het voorts on rustig geweest. Relletjes te Laren. Gistermiddag heeft ter gelegenheid van de I Mei-viering een relletje plaats gehad te Laren. Een groep O.S.P.-ers liep met het 1 Mei nummer van „De Fakkel" te colporteeren, nisten voorzien van rooae vlaggen schriften Er werden spreekkoren heven. Van het hoofdbureau van politie weer den twee auto's met manschappen onder bevel van een inspecteur gezonden. De in specteur haalde de trekkende groep bij de Wieringerstraat in en gelaste hen uiteen te gaan. Daaraan wilde men niet voldoen De politie trok daarop sabel en gummistok en joeg de demonstranten uiteen. Op den Haarlemmerdijk moest de politie wederom tegen een groep optreden. En ten slotte ver zamelden de demonstranten zich voor den derden keer in de Willemstraat. De politie had ondertusschen nog meer versterking ont vangen en trad opnieuw krachtig op, waarbij verschillende personen klappen opliepen. Het bleef in de buurt nog lang rumoerig Rumoerige communisten te 's-Gravenhage. In den loop van den avond zijn in de Boekhorststraat te 's-Gravenhage een aantal communiste nen opgeschoten jongens, die zich op bevel van de politie niet wilden ver wijderen, heeft daarbij een klap met een sabel opgeloopen, waardoor hij niet ernstig aan den pink werd verwond, communisten en opgeschoten jongens, die wijderen, door eenige agenten uiteengedreven. Een van de mannen, die zich niet op bevel van de politie uit een volksoploop wilde ver wijderen, heeft daarbij een klap met een Vermoedelijk hebben dezelfde personen even- tevoren een ruit van een filiaal van de firma Simon de Wit in de Boekhorststraat ingewor pen. Man vermoordt zijn vrouw, pleegt daarna zelfmoord. In een benedenwoning aan de Bunscho- tenschestraat 66 te Den Haag heeft zich in den afgeloopen nacht een ernstig huwelijks drama afgespeeld. Buren vonden heden ochtend het huis gesloten. Leveranciers had den tevergeefs gebeld. Men waarschuwde de politie, die zich daarop door verbreking van een ruit aan de achterzijde toegang tot de woning verschafte en die in een slaapkamer het lijk van de 36-jarige vrouw - badende in het bloed aantrof. Met een hard voor werp vermoedelijk een bijl bleek de schedel ingeslagen. De 35-jarige echtgenoot W. v. d. B. bleek zich door gasverstikking van het leven te hebben beroofd. Het lijk lag in de keuken. Het 6-jarig zoontje van het echtpaar bleek den avond tevoren bij ken nissen te zijn ondergebracht, zoodat dit kind het leven is gered. Men heeft hier te doen met een huwelijksdrama. De verhouding tus schen de echtgenooten liet veel te wenschen jjDver. De beide lijken zijn voor sectie-onder- zoek naar het ziekenhuis te Zuidwal over gebracht. Dader is slachtoffer van de heerschende werkloosheid. Hedenmorgen heeft een 22-jarigen werk- looze man getracht in een bank op het Dam rak te Amsterdam zijn slag te slaan. Een der vrouwelijke bedienden van de Noordholland- sche bank gevestigd Damrak 24 was bezig met het in orde maken van de etalage, waarin de bank als wisselkantoor allerlei soorten vreemd geld etaleert. Toen zij hier mede bezig was, kwam plotseling de be doelde jongeman binnenloopen, die een greep deed in den stapel bankpapier, welke voor het etaleeren gereed lag. Voordat de juffrouw iets kon doen, had de man de zaak weer verlaten en het op een loopen gezet. Er werd onmiddellijk alarm gemaakt en een achtervolging werd geopend. Op het geroep van „houdt den dief" werd hij tenslotte door een chauffeur gegrepen. Deze leverde hem aan den politie over, die den misdadiger naar het bureau overbracht. Hier bleek, dat hij nog in het bezit was van verschillende soorten geld tot een bedrag van ongeveer 400. Hoeveel geld hij bij zijn overval wist te bemachtigen staat nog niet vast. Het schijnt, dat hij op zijn vlucht een ge deelte van het geld heeft verloren. Een ge deelte daarvan is reeds weer terecht. Verder is gebleken, dat de jongeman sinds eenige dagen zwervende was. Sinds Zondag was hij niet meer in zijn woning geweest. Nadere bijzonderheden. Nader vernemen wij nog omtrent den bankoverval op het Damrak: Toen de jonge man aankwam, dacht de chef van de bank, die achter het loket zat, dat hij naar het lo ket zou komen. Plotseling sprong de jonge man echter in de richting van de etalage, deed een greep in het bankpapier en ver dween onmiddellijk. Het ging zoo snel in zijn werk, dat de man verdwenen was, voor dat de juffrouw goed begreep wat er was gebeurd. Eén doode en vele gewonden. Hedenochtend omstreeks half acht heeft in een der werkplaatsen van de Nederlandsche Staatsspoorwegen aan den Daalschen dijk een hevige ontploffing plaats gehad, waar door een arbeider werd gedood en een 15-tal min of meer ernstig werd gewond. In een der loodsen stond een acetyleentoe- stel opgesteld. Door tot nu toe onopgehelder de oorzaak is dit toestel mgt een hevige ont ploffing in de lucht gevlogen. De slag was zoo hevig, dat hij in een groot gedeelte van de stad en in de omgeving werd gehoord. Van alle kanten kwamen nieuwsgierigen toe- loopen om te zien wat er gebeurd was. De uitwerking van de ontploffing bleek ontzet tend te zijn. De loods, waarin het toestel had gestaan, was in één slag in een puinhoop veranderd en ook de omliggende gebouwen werden ernstig beschadigd. Onder de puin- hoopen was een vrij groot aantal arbeiders begraven. Enkelen konden zich onmiddellijk bevrijden, de anderen moesten onder het puin vandaan worden gehaald. Omiddellijk wer den onder leiding van de naar de plaats des onheils gesnelde autoriteiten der Staats spoorwegen en later onder directe leiding van den commissaris van politie Hamoen het op ruimingswerk aangevangen. De 57-jarige arbeider L. v. Vliet bleek, toen men hem had bevrijd, overleden te zijn. Hij is waarschijnlijk terstond gedood. Van de on geveer 15 gewonden werden de volgende arbei ders haar de rijksklinieken overgebracht: Gijssen, Markestein, van Giffen, Harderin- gen, van der Steen, Knijf, van der Berg, Driehuis, Rijkamp, van der Voort en Knop pen Vijf van hen werden aldaar ter verple ging opgenomen. Van geen van hen is de toestand zoo ernstig, dat direct levensgevaar bestaat. De andere gewonden konden naar huis worden vervoerd. Toen alle gekwetsten waren geborgen, is onmiddellijk een aanvang gemaakt met het opruimen der puinhoopen. Door de ontploffing ontstond geen brand. De loods was geheel van hout opgetrokken en bevatte een acetyleen-installatie, welke de benoodigde acetyleengassen voor het bedrijf opwekt. De acetyleen wordt in een compres sor op 1 atmosfeer-druk gebracht. Toen hedenmorgen de werklieden in de smederij, gelegen naast de houten loods, hun werk aan vingen, bemerkten zijn, dat er geen gas was. De aibeider Geyssen begaf zich naar den compressor om te zien wat er aan haperde. Op het moment, dat hij de loods was binnen- gedaan, had de ontploffing plaats. Het hou ten gebouwtje sloeg geheel uit elkaar, de steenen muur van de smederij aan den kant van de loods werd weggeslagen. Het dak van de smederij werd ten deele afgerukt en in de smederij werd een ware verwoesting aange richt. Naar alle kanten vlogen met groote kracht de stukken ijzer en hout en richtten ontzettende verwoestingen aan. Tot op zeer grooten afstand zijn in de omliggende gebou wen en huize alle vensters gesprongen. De kinderen van de openbare school in de nabij heid hebben vrijaf gekregen, omdat van de school de vensters totaal zijn vernield. De 57-jarige arbeider van Vliet liep op het moment van de ontploffing op het terrein van de werkplaatsen in de buurt van de houten loods. Hij werd door een wegvliegend stuk- ijzer of hout zoodanig aan het hoofd ge wond, dat hij op slag werd gedood. Van het viertal ernstig gewonden is de ar beider T. G. Geyssen, die zich naar den com pressor had beglven om te zien wat er aan haperde, er het erngst aan toe.,Hij is de eeni ge die nadere inlichtingen over het gebeurde kan geven, doch tot hedenmorgen 11 uur kon hij nog niet worden gehoord. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van de ont ploffing in. Omtrent den omvang van de schade kan nog niets worden gemeld. Deze is vrij aanzienlijk, hoewel behalve de acetyleen- installatie geen machines verloren zijn ge gaan. Den geheelen morgen werdi het oprui- mingswerk voortgezet. FEDERATIE VAN VEREENIGINGEN VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING. Jaarlijkse/ie algemeene vergadering te Utrecht. De Federatie van vereenigingen voor zie- kenhuisverpleging in Nederland heeft te Utrecht haar jaarlijksche algemeene verga dering gehouden, welke druk bezocht was. Volgens het jaarverslag is het aantal bij de Federatie aangesloten vereenigingen van 143 op 1 Januari 1933, door aansluiting van 22 vereenigingen, uittreding van de ver eeniging te Sassenheim en de fusie met de federatie Noordholland, geklommen tot 179 op 31 December 1933. In het eerste kwartaal 1934 sloten zich nog 2 vereenigingen bij de Federatie aan, waardoor het aantal aange sloten vereenigingen op 1 April 1.1. 181 be draagt met een aantal verzekerden van rond 525.000. De heeren H. Nieuwenhuysen te Zegwaart, J. Tuinsma te Varsseveld en J. W. Buyse te Papendrecht werden als bestuursleden her kozen. In zake een voorstel van de vereeniging te Rozenburg om een onderzoek in te stellen naar de wenchelijkheid en mogelijkheid van coöperatieve verzekering voor sanatorium- verpleging van lijdenden aan open tubercu lose via de vereeniging voor ziekenhuisver- pleging, vereenigde de vergadering zich na eenige bespreking met de zienswijze van het Federatiebestuur om af te wachten het rap- iport van de commissie van specialisten op het gebied van de bestrijding der tuberculo se, die de mogelijkheid van coöperatieve ge zinsverzekering tegen de tuberculose onder zoekt, in welke commissie de Federatie is ver tegenwoordigd. De voorzitter, had bij de ge- dachtenwisseling nog opgemerkt, dat het Fe deratiebestuur er voor terugdeinst een be slissing te nemen tusschen gezins- en sana- torium-verpleging tot bestrijding der tuberculose, gezien het verschil over die wijze van bestrijding dier ziekte onder de medici zelf. In dit verband meende de voorzitter. De netto-opbrengst der Crisis-Postzegels komt Uw noodlijdende landgenooten ten goede. Gebruik ze op Uw correspondenties frankeerwaarde 5 ct. idem 6 Aan alle postkantoren en bij Uw Plaatselijk Comité. dat allereerst bedoeld rapport dient te wor den afgewacht. Aan de orde was daarna de kwestie van de vorming van een algemeen reserverfonds. Om aan de vergadering gelegenheid te ge ven een uitspraak te doen, had het bestuur een voorstel gedaan om als stichtingskapi taal voor dit fonds 100 op de begrooting te brengen. Uit de besprekingen bleek, dat men een al gemeene reservefonds niet noodig achtte, zoo de financieele basis van de vereeniging ge zond is. Zonder hoofdelijke stemming ver klaarde de vergadering zich tegen dit voorstel, zoodat tot vorming van een alge meen reservefonds niet werd besloten. De voorzitter stelde in het licht, dat even wel de plaatselijke vereenigingen zorgen moeten voor een goede reserve, om aan haar verplichtingen te allen tijde te kunnen vol doen. LARENS BURGEMEESTER BELEEDIGD. In openbare raadsvergadering niet? of In de gister gehouden raadsvergade ring werd een breede bespreking ge houden over den inhoud der notulen over de vorige vergadering, nl. over het gedeelte, dat sloeg op het door den heer Van Praag (OS.P.) ontketende incident, waarbij den burgemeeste? beleedigende uitdrukkingen werden toegevoegd. De kwestie was van belang, omdat volgens de notulen de ergste scheldpartij nè, de schorsing had plaats gehad, hetgeen de heer van Praag ten stelligste ontkende. Zoh dit laatste waar zijn. dan kon de O S.P.-er zich op zijn onschendbaarheid beroepen en zou de tegen hem ingestel de aanklacht wegens beleediging geer effect sorteeren. Bij de meerderheid der raadsleden bleek twijfel te bestaan. Het voorstel-van Praag om het schorsingsbesluit naar het eind over te brengen werd evenwel ver worpen, zoomede een voorstel-Dimant om de scheldpartij uit de notulen te lichten. Ten slotte werden deze onveranderd goedgekeurd met op twee na algemeene stemmen en één onthouding, en met voorbehoud van eenige leden omtrent de juistheid van het genotuleerde aan gaande het incident. JAARVERGADERING B. B. N. De B. B. N., bond van bedrijfsautohou ders in Nederland, houdt zijn jaarvergade ring ditmaal te Vlissingen en wel op Vrijdag 15 Juni in Grand Hotel „Brittania." ALGEMEEN NEDERLANDSCH VERBOND. Is het eens met de hervorming van de spelling. Het hoofdbestuur van het algemeen Ne- derlandsch Verbond heeft in zijn vergade ring van 21 April j.1. besloten, ter. kennis van de regeering te orengen dat het zich ge heel kan vereenigen met de voorgestelde spellinghervorming, zooals die in de dag bladen is openbaar gemaakt. BEHOUDEN BINNENGESLEEPT. Het Nederlandsche motorschip Westland, geladen met ijzererts en op weg naar Ant werpen, is tengevolge van den mist nabij Portland gestrand. Daar het schip gevaar lijk zat, werden de vrouw van den kapitein, zijn zoon en dochter en drie leden van de be manning gered. De kapitein en een matroos bleven aan boord. Men vreesde dat het schip verloren zou gaan. Een later telegram meldt, dat de West- land is vlot gesleept en in de haven van Port land is binnengebracht DE PRINSES EEN DAG IN DE RESIDENTIE. Prinses Juliana is heden van het Loo in de residentie gekomen ter bijwoning van de vergadering van het werkcomité van het Nationaal Crisiscomité met de vertegenwoor digers der groote gemeenten. De prinses gebruikte met prins Hendrik het noenmaal in het paleis van de koningin moeder aan het Lange Voorhout en keert he denavond naar het Loo terug,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11