Amstecdamscfie Jieucs r-f £ands en JmwBouw ^Radionieuws Mackt&ëcUhtè^ de spellingskwestie. amsterdamsche VEEMAk^>* •DE STADHUISBOUW TE 's-GRAVENHAGE. De commissie van advies inzake den stf dhuisbouw in de residentie heeft op 30 April verslag uitgebracht aan het ge meentebestuur over de plannen der vijf voor de raadhuisprijsvraag uitgenoodig- de architecten. Zij geeft in overweging, de keuze te bepalen op het ontwerp van den architect J. Luthmann te 's-Graven- hage en hem op te dragen, zijn plan na der uit te werken IBNRAAK IN EEN KERK. Zonder dat duidelijke sporen van braak aanwezig waren, is een belangrijk be drag aan geld ontvreemd uit een casset te en een collectebus, die waren ge plaatst in een brandkast in de consisto riekamer der herv. kerk te Voorhout. De koster vond Zondagochtend zoowel het kerkgebouw als de brandkast geopend. EEN ADRES AAN DE REGEERING. De firma Jamin heeft onderstaand te legram aan den voorzitter en leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal ge zonden: Lezen met waardeering pogingen van de Regeering tot werkverschaffing. Mogen wij de puzzle gedeeltelijk mede helpen oplossen? De abnormaal hoog opgevoerde accijnzen en heffiugen blij ken boven de draagkracht der bevolking te zijn en zijn mede oorzaak dat het de biet over de geheele linie verminderd is. Onnatuurlijke en onpractische avond en Zondagssluitingen hebben reeds te lang den verkoop onde.-mijnd. Verzoeke mede te werken om ophef fing te bevorderen van onverstandige belemmeringen en er zal spoedig heel veel blijvend werk terug komen. VERWARRING STICHTENDE VOORSCHRIFTEN. Het Hbl. schreef in het nummer van gisteravond: De dag van heden de le Mei plaatst voor vele raadselen: De N. S. B., die voor ambtenaren ver boden is, mocht Zaterdag op haar op- marsch door Amsterdam op last van den Burgemeester geen ontplooide vlag gen of vaandels meevoeren. Vandaag trekt met toestemming van den burgemeester de z.g.n. niet politieke A. J. C. met roode vlaggen en trommel slagers naar het Stadion en vanavond houdt de s.d.a p. die althans voor mili taire ambtenaren verboden is, een fak keloptocht met vlaggen en vaandels en muziek. Op vele plaatsen van de stad hangen roode vlaggen uit, maar het dragen van bepaalde politieke insignes (bijvoorbeeld vandaag een roode strik in het knoops gat) is verboden en in andere steden verbiedt men èn een opmarsch van de N. S. B. èn het uitsteken van alle poli tieke vlaggen. Gemeentelijke terreinen en gebouwen zelfs door de gemeente gesubsidiëerde gebouwen zouden niet meer beschik baar worden gesteld voor demonstraties van de zgn. vereenigingen en de com munisten houden vanmiddag een mee ting op het gemeentelijk terrein van het Paleis voor Volksvlijt. Er is een uniformverbod, waar de Roode Valken buiten vallen en deze jon gelui kunnen vandaag zelfs vrij van school krijgen om deel te nemen aan een Meifeest met een sterk politieken inslag. De uniformen van de Liga tegen het fas cisme, zijn, evenals die van het fascisme zelf, in het openbaar verboden. 't Gaat iemand duizelen bij zóóveel verwarring en men vraagt zich af, waar bij dit alles de lijn te vinden is, tusschen wetsformalisme en de practijk. TEGEN EEN TRAM GELOOPEN. De 70-jarige man P. Wotmond, woon achtig aan den Boezemsingel te Rotter dam, is gister bij het oversteken van de stiaat tegen een tramwagen van lijn 18 opgeloopen. De man werd door den baanschuiver eenige meters meege sleurd. In het ziekenhuis aan den Cool- singel is het slachtoffer aan de gevolgen van de bekomen verwondingen over leden. MINISTER COLIJN BLIJFT NOG AD INTERIM ECONOMISCHE ZAKEN Naar aanleiding van loopende geruchten aangaande de vervulling van de vacature in het kabinet zijn wij gemachtigd mee te dee- len, dat dr. Colijn nog met niemand bespre kingen heeft gevoerd en de eerstvolgende weken ook niet voornemens is zulks te doen. HET MYSTERIE TE REEUWIJK. Geen misdrijf, meent de deskundige. Do rechtskundige deskundige, com missaris Alberti te Maassluis, die gelijk men weet, de kleeren, de platen ijzer, de riemen, waarmede deze platen ijzer aan het lichaam van den in de Reeuwijksche plassen verdronken gevonden leerling van de M. T. S. te Haarlem, den 24-jari- gei. Ebbinge Wubben, heeft onderzocht en die ook verschillende brieven van en aan het slachtoffer in zijn onderzoek heeft betrokken, heeft Maandag zijn rap port bij den rechter-commissaris mr. A. J. Marx te Rotterdam ingediend. In een onderhoud dat de Tel. met commissaris Alberti naar aanleiding van zijn rapport hadden, deelde hij mede, dat aan de hand van de door hem gevonden stille getuigen, vaststaat, dat Ebbinge Wubben zich door zelfmoord van het leven heeft beroofd. Dr. E. C. van Rijssel, prosector-bacterioloog te Rotterdam, die de secti op het lijk heeft verricht, deelt mijn conclusie, zoo zeide de commissaris. Op de vraag hoe de heer Alberti dacht over de overtuiging van den burgemees ter van Reeuwijk en anderen, die mis drijf vermoeden, gaf de commissaris te kennen, dat hij langs die overtuigingen heenliep zonde rer eenige nota van te nemen. Overtuigingen zeggen mij in deze niets," zoo vervolgde hij, stille getuigen daarentegen alles. De zaak Reeuwijk is voor mij geenszins geheimzinnig en de zelfmoord geen psychologisch raadsel. Naar het Hbld. ter oore komt, ligt het in het voornemen van minister Marchant nog eenigen tijd zij het ook niet heel lang meer te wachten alvorens zijn voorstel omtrent de in te voeren nieuwe spelling in den ministerraad aan de orde te doen stel len, aangezien hij eerst de openbare meening voldoende gelegenheid wil bieden zich over de ontworpen regeling te uiten. In België is nog een commissie uit de Ko ninklijke Academie van Taal- en Letterkunde aangewezen die eveneens over de voorstellen zal rapporteeren; vermoedelijk zal zij reeds op het eind dezer week haar advies kunnen uitbrengen. In verband met het hier en daar geopperde bezwaar, dat een onmiddellijke aanschaffing van leerboeken in de nieuwe spelling (zoo deze mocht worden ingevoerd) extra-kosten zou veroorzaken gaf men van welingelichte zijde te kennen dat het niet in het voorne men ligt een dergelijken maatregel voor te schrijven. Men zal rustig het bestaande ma teriaal kunnen blijven gebruiken totdat het versleten is of om andere redenen toch door nieuwe drukken vervangen zou moeten wor den. Willen de onderwijskrachten de leerlin gen in de door hen gebruikte boeken de ver anderingen laten aanbrengen, opdat deze geheel en al conform de spelling-Marchant zullen wezen, dan zou dit een waarlijk niet tijdroovend werk zijn, want tenslotte zou het aantal wijzigingen, dat men den tekst van De Vries en Te Winkel zou moeten laten on dergaan, in de practijk bijzonder meevallen: in een uur tijds zou men aldus zeker wel 50 bladzijden druks kunnen „corrigeeren". JULIUS BAR MAT CONTRA DE TELEGRAAF. In het dagblad De Telegraaf zijn op 6 Mei van het vorig jaar en op 11 Febr. j.1. artike len verschenen over den heer Julius Barmat. Het eerste vermeldt, dat de heer Barmat spe culaties op touw zou hebben gezet om de goudwaarde van den gulden aan te tasten; het tweede was getiteld „Kende Barmat Sta- visky''. Door den heer Barmat is tegen de Tele paat een actie aanhangig gemaakt, omdat ij meende, dat hier een onrechtmatige daad was begaan. Hedenmiddag werden in dit geding plei dooien gehouden voor de Amsterdamsche rechtbank. LEGER DES HEILS. Generaal Higgins treedt af. Naar Reuter uit Londen meldt, heeft gene raal Higgins zijn voornemen te kennen gege ven om op 10 November af te treden a.s commandant van het Leger des Heils. VERKEERSONGEVALLEN Erg, maar toch nog betrekkelijk goed afgeloopen. Maandag is op de Kortekade buiten Kra lingen een verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee militairen zwaar gewond zijn. Zij ont snapten ternauwernood aan den dood. De 21-jarige milicien van de 2e compag nie der luchtvaartafdeeling Soesterberg H. Buis reed daar met zijn motorfiefs in de rich ting Ter Brugge met als duopassagier zijn collega den 21-jarigen W. A. Dircke, uit Maasbrug. Toen zij den spoorweg naderden, was de overWeg gesleten, hetgeen Buis niet bemerkte. De overwegwachter die den motor met groote snelheid zag naderen, haalde toen de slagboomen weer omhoog. Dit ge beurde echter niet vlug genoeg, zoodat de twee jongemannen tegen het hekwerk van een der boomen opbotsten. Zij vlogen terzij de de spoorbaan af en bleven daar beiden ge wond liggen. Ondertusschen naderde een trein in volle vaart. De overwegwachter had geen gelegenheid meer de twee mannen weg te dragen. Gelukkig echter lagen zij naast de rails, zoodat de trein hen juist niet raak te. Buis had een zware hersenschudding op geloopen en Dircke was aan gelaat en ach terhoofd gewond. Overreden en gedood. Gistermiddag omstreeks half 4 heeft in de Nicolaas Beetsstraat te Utrecht een doodelijk ongeval plaats gevonden. Een vijftigjarige man, die aldaar den weg overstak, werd door een auto gegrepen en zoodanig gewond, dat hij na eenige oogenblikken aan de gevolgen is over leden. BRANDEN Te Zaandam. Te Zaandam is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de werkplaats van het electrotechnische installatiebureau D. Bron- dijk, gelegen Gedempte Gracht 111. Uitbrei ding van den brand kon worden voorkomen, de houten werkplaats is behouden. Veel ma terieel en een auto ging verloren. Juwelierszaak uitgebrand. De eigenaar van een juwelierszaak Rech- testraat 12 te Eindhoven was Maandag avond tot middernacht in zijn zaak werk zaam geweest en had zich daarna naar zijn woning aan den Leenderweg begeven. Om streeks één uur heeft de politie hem gewaar schuwd, dat in zijn winkel brand was uitge broken. Het geheele pand brandde uit. KORTE BERICHTEN. Tengevolge van de aangifte van verzwegen kapitalen zal de belastingop brengst in Amsterdam met anderhalf millioen gulden stijgen. Prins Hendrik is gister voor een verblijf van een paar dagen te Den Haag aangekomen. Te De Punt b ijGroningen is gister middag de 16-jarige B. D. van het paard gevallen, dat hij naar de smid bracht, doordat het diei op hol sloeg- De jongen kwam met een smak tegen een boom terecht en is in zorgwekkenden toestand opgenomen. Te Heerlen zes zes communisten aangehouden, die Maandagnacht de straat met communistische leuzen wil den volkalken. HET CONFLICT TUSSCHEN DE SPAARNEBANK EN DE BEVERWIJK- SCHE VELING-ORGANISATIES. De Spaarne-bank heeft tegenover de regeering verklaard van de onverkorte uitoefening harer overigens juridi«ch volkomen onaautastbare rechten inzake het conflict tusschen de Spaarnebank en de beide Beverwijksche veiling-organi saties te willen afstand doen en het door den minister van economische zaken ad interim ontvangen compromis te aanvaarden. In de gegeven omstandigheden heeft de Spaarnebank het algemeen belang stellend boven eigen financieel voordeel, niet willen weerstaan aan de van hoog ste zijde op haar uitgeoefenden drang tot het brengen van een offer, waarvoor de vereischte reserves reeds waren ge vormd. SCHAGERBRUG. In Het Wapen van de Zijpe, alhier, werd Zaterdagavond een algemeene ledenvergade ring gehouden van de Coöp. Boerenleen bank te Schagerbrug. Behalve de voorzitter de heer K. Kant, en de secretaresse, mej. G. Klerk, waren aanwezig 101 leden en 1 ge volmachtigde. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het overlijden van den heer Jb Jimmink, lid van den Raad van Toezicht. Spreker uitte zijn waardeering voor het vele en goede werk, dat de overledene voor de Bank heeft gedaan en was er van overtuigd, dat diens nagedachtenis in dankbare herin nering zal blijven voortleven. Vervolgens blikte spreker terug op het af geloopen jaar, waarin de prijzen over het algemeen iets hooger zijn geworden ais ge volg van de werking van diverse crisiswet- ten. Tot sprekers genoegen kan worden ge constateerd, dat de bank in groei en bloei was toegenomen en dat, vergeleken met haar zusterbanken, de bank te Schagerbrug mede aan de spits staat. Na lezing van de notulen, die onveranderd werden vastgesteld, volgde behandeling van de rekening en de balans over 1933. De voorzitter merkte op, dat de gemaak'e winst ten bedrage van 1981.18, lager was dan vorig jaar, toen deze 2400 bedroeg, terwijl er in verband met de omzet, meer winst gemaakt zou moeten zijn. Dit vindt echter zijn oorzaak in de renteverdiscontee- ring. De Bank vraagt namelijk een klein rentepercentage, terwijl zij een flink rente percentage geeft. De heer P. Vries merkte op, dat onder de uitgaven een post voorkomt van 150 voor vergoeding aan den directeur, welk bedrag door het bestuur is uitgetrokken, terwijl vol gens den wil van de Centrale Bank deze uit gaafpost ingesteld had moeten worden dooi de algemeene vergadering. Spreker zou hier omtrent thans graag een uitspraak van de algemeene vergadering zien. Nadat de voorzitter had toegelicht, dai het bedrag van 150 hem was toegewezen in verband met zijn verhuizing naar Heiloo, tengevolge waarvan hij natuurlijk reis- en verblijfkosten moest maken, besloot de alge meene vergadering de vergoeding aan den directeur vast (e stellen op 150. Hierna werden rekening en balans over 1933 onveranderd vastgesteld. De rekening sloot in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 1.342.756.72; de balans gaf als eind cijfer aan 812.888.75 (saldo winst 1933 1981.18). Werd besloten van den winst 500 af te schrijven op het bankgebouw en de rest te voegen bij het reservefonds, dat daardoor thans bedraagt 26475.44. Uit het daarna uitgebrachte jaarverslag 1933 stippen we het volgende aan: Het sal do spaargeld vermeerderde in dat jaar met ruim 22.000 en bedroeg per 31 Dec. 1933 760.555.76, terwijl op voornoemden datum 623 spaarbankboekjes waren uitgegeven. Aan voorschotten werd terugbetaald 62.778.74 en nieuw verstrekt 85.692.07. Totaal-bedrag aan uitgegeven voorschotten bedroeg per 31 Dec. 1933 388.600.36, waar voor versrekt 194 leeningen. Aan crisis-uit- keeringen werd via de bank betaald voor de crisis-zuivel-centrale 2323.23; tarwe-organi- satie 23.543.47; gerst-organisatie 291.02; varkenscentrale 11.514.61; rundveecentraie 11.843.27 en uitbetaling 5 per koe -27.980. Het eindsaldo van in rekening-courant aan leden verstrekte gelden bedroeg 135.515.03. Bij de Centrale Bank te Utrech* was belegd: direct opvorderbaar 70.831.95; in vast depót 100.000. Aan deposito-obli gaties was aanwezig 72.000. Het Bankge bouw stond voor een waarde van 17.500 op de balans, terwijl het reservefonds bedroeg 24.994.26. Wegens rente werd ontvangen aan voor schotten 15.088.59; loopende rekening le den 5.795.47; coupons 3112.50; Centrale Bank in rekening-courant 2603.31jaarde posito 3080.56 en 161.17. Aan spaarders werd als rente uitgegeven 24.647.26. Het bestuur vergaderde in 1933 18 maal, terwijl het aantal leden per 31 Dec. 1933 261 bedroeg. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat bestuur plus raad van toezicht hebben besloten de zitting, welke elke Donderdag te Schagen werd gehouden, voorloopig voor één jaar op te heffen, omdat deze zitting zijn reden van bestaan grootendeels heeft verlo ren. Voorts werd de heer K. Kant herbenoemd als bestuurslid; eveneens werd herbenoemd de heer D. Jimmink Jzn. als lid van den raad van toezicht. Tot lid van den raad van toezicht in de vacature-wijlen Jb. Jimmink, werd benoemd de heer C. Tiel, thans plaatsvervangend lid. terwijl in diens plaats als plaatsvervangend lid van den raad van toezicht werd benoemd de heer C. Nobel Azn. Allen namen staande de vergadering hun benoeming aan. Tot leden van de commissie, belast met het nazien der rekening en balans 1934 werden aangewezen de heeren G. J. Kater Jbzn. en J. Veuger en tot plaatsvervanger de heer J. Brak Kzn. Door den voorzitter werd nog medege deeld, dat de rente van het vorig jaar ge handhaafd blijft. Op een desbetreffende vraag werd ten slotte geantwoord, dat voor de vele extra werkzaamheden tengevolge van de uitvoering der crisiswetten, door het bestuur is besloten een post uit te trekken voor extra-hulp ten bate van den kassier. Hierna sluiting. TUINBOUWEXPORT TE BEVERWIJK TOEGENOMEN. De tuinbouwexport nam het eerste kwar taal ten opzichte van hezelfde ijdvak in 1933 toe en wel in gewicht met 28 procent en in waarde met 24 RADIOREDE MINISTER KALFF. Op Zaterdag 5 Mei a.s. zal te half zes door Z.E. ir. J. A. Kalff, een rede worden uitgesproken voor het partijcongres van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond'' te Nijmegen. Deze rede zal door de V.L.R.A. (Liberale Omroep) worden uitgezonden (golf lengte 1875 M.) De liberale omroep zal voor dezen liberalen hoogtijdag een bijzondere uitzending doen plaats hebbenook een rede uit te spreken door dr. S. E. B. Bierema. voorzitter van de liberale kamerfractie zal worden uitgezonden. DE RADIO-CONTROLE. Een wel wat laai ontvangen verbod. Men meldt uit Arnhem aan de N.R.Crt.: De zangvereeniging Herleving te Arnhem zou vanmorgen voor de Vara een uitvoering geven ter gelegenheid van den 1 Mei-dag, waarbij liederen en zangstukken met spreek koor zouden ten gehoore worden gebracht. Voor deze uitvoering had de Vara, naar ons werd medegedeeld, reeds eenige weken gele den toestemming gevraagd aan de radio controle-commissie. Daar men niets vernam, nam men aan, dat er tegen deze uitzending geen bezwaar bestond, zoodat de uitvoering in het programma van deze week werd af gedrukt. Van de zijde van de Vara had men vanmorgen de installatie voor de uitzending in orde gemaakt en precies op tijd werd er mede begonnen. Na het zingen van eenige der liederen werd de uitzending plotseling afgebroken. Het bleek, dat de radio-controle-commissie de uitzending op het laatste moment verbo den had. De verontwaardiging bij aA van Herleving, die wekenlang voor ri* voering hadden gerepeteerd, was uit»,6 ui algemeen.""««ara AMSTERDAM, 2 Mei 1934. On l\ den gehouden veemarkt waren aanJr hfS prijzen als volgt: 345 Vette kalvero, 50—56 cent, 2e kw. 38—48 cent 3* 26—34 cent per K.G. levendgew'iclih 5W- Nuchtere kalveren 2.50—5; W JU kens, vleeschvarkens wegende van 9rv ,®r- K.G. 41—42 cent, zware varkens 2l! 0 cent, vette varkens 39-40 cent pe/vi1 slachtgewicht. Er waren 3 wagons gesWi,, runderen uit Denemarken aangevoerd BROEK OP LANGENDIJK. 2 Mei 16000 K.G. Roode kool 1—/ 2.i0; 10 K.G. Gele kool 2.30-/ 3.90 2000S Deensche witte kool 3.90—4,10; OQolv, K G. Uien 3.30—3.60, grove uien 4.50, drielingen 0.80—Mo- «p K.G. Rabarber 1.10—2.20; 20Ó Aardappelen Friso 2.30, alles K.G. 1800 k.g. Per 100 NOORDSCHARWOUDE, 1 Mei inr, 5600 K.G. Uien: uien 2.903.80 lingen 80—90 cent, grove 2.70—'4,^ 1800 K-G. Kroten 0.40-/ 1.20; tó K.G. Roode kool 1—/ 2.70; lóOOoTf Gele kool 2.80-/ 3.70; 30600 K,0 n witte kool 3.804.80, alles pe jft1 K.O. w WARMENHUIZEN, 1 Mei 1934. kool le s. 1— ƒ1.60, 2e s. 1; GeleWi le s. 3.80; Drielingen: uien 0.60, uitt 2.402.50. Aanvoer: 10100 K.G. Roode kool; 600 K.G. Gele kool en 1250 K.G. Uien. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 30 April 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 124463 stuks kipeieren aangevoerd, waar. van de prijzen als volgt: 58—62 K.O. (pe 100) 2.10-/ 2.35, 62-64 2.25- 2.45; 64—66 2.35—2.55; 66-71 2.503; 50-56 (kleine) 1.80- 2.15. TEXEL, 30 April 1934. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 7 Koeien 140—170; 1 Stier 75—125; Pinken 70—120:5 Schapen 15—18; 2 Varkens 30- 37.50; 1 Lam ƒ8; 5 Kalveren 12- 25; 47 Nuchtere kalveren 4 7; 7 Konijnen 0.070.90. BEVERWIJK, 30 April 1934- Asperge- markt. Maandag war ende prijzen, per 100 bos, als volgt: dik wit 32—44, (Ut blauw 19—30, dun wit 15—22, dun blauw 10—17. van Woensdag 2 Mei 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET VL (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1 1931 1934 1915 1930 1000 STAATSLEENINGEN. 4 4 0/0 5 Ned.-Indië 534 Duitschland BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. CerL v. Koloniale Bank Ned. lnd. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. NederL Ford ex. 40 ®/o afst. Philips GloeiL Gem. Bezit Unllever INDUSTR. OND. BU1TENL Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust £ude Deli beoembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbisou Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific j §Noteering per 50, 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 100i/8 lOOi/g lOO'/j 39Vi6 109 44'/, 50 V, 56% 741/, 4U/4 171/, 52'/, 158 2 308/, 775/g 241/, 97/l6 248/J 280/ie 59/» l688/4 847, 69V, 21 14.00 1291/s I1'* 143 1297/s 1506/8 917/j 111 /S Ju 53/s 109»/. S* 39V, 2 «/i» 6«/4 388/8 128'/, 27'/, 124'/, 136'/, 39 19»/s 75'/, pl.m. 1.80 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 1001/, 395/S lC08/g 44'/, 109 517, 577, 741/, 41'/, 417, 411/H 201 230J.21 78'/, 204 2328/4-3 233-V, 787/s 201-5 233 79-1/4 9H/16 23-i%» 28i%« 57, 24-Vi« 97/» 24 Stf 85 173 174J.5J 174|<5j 143 154-7, 1547,.5 1558/, 155 57, 12-Vi» 121/» 55/s 5I-11* 1118/4 48 112'/,-3 61-3 103-4 63 113'/, 62 3-218/18 3-Vi» 3-l/w 3-% 7 128 29 124'/, 139'/, 126.1/, 139 131 127J-81 140 132 141 PROLONGATIE Vorige koers 1'/, pCt Heden 1'/j WISSELKOERSEN AMSIÉRO** Vorige koers NIET OFFICIEEL N*W;Vork1.468/, Londen 7 si Berlijn 58 T*» mm oazel ••••■tiiii» 47 85 Weeoen p. Sch. 100 00 00 te.vta33 70 Stockholm 38 80 H'?,37 80 Uals« 12 60 Koers op heden 2 uur 1.471/, 7 52 58 17'/, 9 /4*/, 34.50 47 87'/, 00.00 33 60 38 80 37 80 12.60

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 12