Agenda ^Rechtszaken Spoct JicooUiciaal Tlieuws £uchtoaact £aatste betichten JCeck éi Schooi Stad en Omgeving. Weec&eticht GEBRS. AMflR CIRCUS SCHAGEKBRUG. WIERINGEN KOEDIJK. VREESELIJK HUWELIJKSDRAMA TE DEN HAAG. De toedracht van de zaak. BEROOVINGEN TE ROTTERDAM. AARTSHERTOGINNEN ALS HOTELEIGENAAR. DE KERKELIJKE STRIJD IN DUITSCHLAND, Nu of nooit een Parker Vulpenhouder VAN PUTTEN OORTMEIJER, PAYGLOP Stedelijk Muséum ingang Jreedstraat, eiken werkdag van 9 tot 2 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater- lag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag, ies avonds half 8, hoofdnummer Anna en ülisabeth (rom.), hoofdrollen Hertha Thiele :n Dorothea Wieck. Toegang boven 14 jaar. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer De Bpookmijn (cowboyfilm), hoofdrol John Wayne. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De bewaarschool (La Maternelle), hoofd rol Madeleine Renaud. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Loulou maakt promotie (amusement), hoofdrol Lilian Harvey. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 3 Mei. 8 uur, geref. kerk, Oudegracht, rede mr. H. Bijleveld over Het nat.-socialisme. 8.15 uur, Harmonie, vergadering N.S.B., spreker Swemmelaar. 8.30 uur, De Graanhandel, oprichtings vergadering revue-gezelschap. Het land ten Zuiden van de hoofdplaats yan het district Koetoardja staat, we gens gebrek aan een afvoerleiding, onder water. Zondagmorgen is de Brantas bij Kedri weer buiten de oevers getreden. Vele huizen werden ontruimd. Het water heeft thans een stand bereikt van slechts 12 c.m. onder den vorigen hoogsten stand. Een nieuwe brug op den regentschaps- weg Pagoe-Koentjoeng is weggeslagen. Het verkeer per as tusschen Kcrtosono en Kediri is gestremd. Op verschillende provinciale en regentschapswegen is het Verkeer eveneens gestremd. De S S. on dervindt stagnatie. Het polderland bij Poerwoasri is overstroomd. Ook de desa's waar de vorige overstrooming plaats vond, zijn overstroomd. De herstelde Brantasdijk houdt stand. OVERVAL MET ROOF TE OVERSCHIE. Drie jaar voor de daders. De Rotterdamsche rechtbank heeft den 20- jarigen schoorsteenveger B. P. en den 19- jarigen meubelmaker J. B., die op 16 Decem ber j.1. te Overschie den 58-jarigen loterij agent P. J. J. Ie Large op den openbaren weg aanvielen met het oogmerk om hem te berooven en hem daarbij ernstig mishandel den, veroordeeld tot ieder 2 jaar gevangenis straf. Door het O.M. bij de rechtbank was tegen beide verdachen drie jaar met aftrek van het voorarrest geëischt. Nadat in hooger beroep bij het gerechts hof te Den Haag de advocaat-generaal ver zwaring der straf tot 4 jaar voor beide ver dachten had geëischt, heeft het Hof gister arrest gewezen overeenkomstig den eisch van den officier bij de Rotterdamsche rechtbank en de verdachten veroordeeld tot 3 jaar met aftrek van het voorarrest. iF (Niet officieel) *3»! 4de klasse, 3de Iflat TVekktop van Woensdag; 2 Mei 1934 Hoog* Prijzen t 1000.- 173 2751 4040 4959 6107 7526 9892 11046 13406 15497 17999 18845 20202 253 2766 4307 5293 6260 8120 10228 11106 13622 15906 18032 18970 20264 PrQzen van f 65 830 902 926 111J 3308 3512 3571 3668 4581 4693 4727 4753 5296 5369 5490 5661 6319 6339 6565 6739 8148 8619 8809 9160 10361 10372 10401 10589 11580 11965 12491 13112 14054 14838 14974 15033 16233 16278 16596 16941 18044 18444 18527 18657 19200 19549 19642 19819 20310 2094 3778 4940 5708 7274 9285 10779 13141 15192 17134 18674 19885 2284 3976 4943 6084 7480 9386 10835 13191 15396 17459 18776 20151 Verbetering 4e Mas 2e HJst: 5087 m. z. 5027. Motoren. MOTORRACES IN ALKMAAR. Den tweeden Pinksterdag (21 Mei e.k.) worden in Alkmaar weer motorraces gehou den. De kwestie tuschen Alcmaria V.V.V. en den motorrennersbond is thans opgelost, zoo dat onze Nederlandsche renners weer aan den start verschijnen. Doch daarnaast zullen ook weer Duitschers en Belgische renners komen, zoodat wij nu voor het eerst interna tionale races krijgen in Alkmaar. Aan de wedstrijd zullen 45 renners deel nemen, w.o. 25 senioren. Onze snelste Neder landsche cracks zullen straks harde duels leveren met de Duitschers en Belgen; de baan op het sportpark zal den geheelen mid dag daveren van de motoren en Alkmaar krijgt een sportfestijn als nimmer te voren! "Het woonhuis met erf, gelegen in de Dubbele Buurt alhier, groot 3.25 Are en eigendom van mw. J. Erfmann— Meijer alhier, is bij de op Maandag ten overstaan van notaris van Veen gehou den openbare verkooping gekocht door den heer H. Rezelman te Schagerbrug, voor de som van 2457. De opbrengst van de onlangs in deze ge meente gehouden zelfverloocheningscollecte van het Leger des Heils bedraagt 55.42. De schutsluis ia den Afsluitdijk te Den Oever zal wegens het verrichten van onder houdswerkzaamheden op 1 Mei 1934 van des voormiddags 6 uur tot des namiddags 19 uur en zoo noodig op 2 Mei d.a.v. gedu rende dezelfde uren gedeeltelijk voor de scheepvaart zijn gestremd. Op 15 Mei a.s. zal te Den Haag worden aanbesteed het bouwen van verdedigingswer ken als gevolg van de afsluiting van de Zui derzee t.w. het maken van aardwerken en rioleeringen c.a. op het Kornwerderzand en bij Den Oever. De kosten van dit werk zijn geraamd op 688.000. Het aanal ingeschreven werkloozen was einde April 89. Twee weken geleden was het 81. In de komende week zullen uit onze ge meente tien arbeiders te werk gesteld worden aan de Reekerdijk tegen een uurloon van 35 cent. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Morgen vertrekt de Ijsvogel van Amster dam naar Batavia. De bemanning zal be staan uit de heeren: K. D. Parmentier eerste bestuurder, H. Brinkhuis tweede bestuurder, B. Prins werktuigkundige en C. van Brug ge radiotelegrafist. De Havik (heenreis) kwam gister te Jodhpoer, de Rijstvogel (terugreis) landde te Cairo. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. Zestig millioen-ontwerp aange nomen. De Tweede Kamer heeft heden het 60-mil- lioen-ontwerp ter voorziening in de werk loosheid aangenomen met 89 tegen 7 stemmen. De bekende moties van de heeren Kupers, de Visser en Wijnkoop inzake steun aan werkloozen en loonen in werkverschaffing werden verworpen. Nader meldt men ons: Omtrent de omstandigheden, welke vermoedelijk de aanleiding zij ngeweest tot het drama in de Bunschotensche straat vernemen wij het volgende: De beide slachtoffers waren 10 jaren getrouwd. De man was broodbezorger, de vrouw had bijverdiensten als huis naaister, de verhouding tusschen beide echtelieden was langen tijd zeer gun stig, doch liet vooral in de laatste maan- d enzeer veel te wenschen over, hetgeen werd geweten aan hoogmoed van de kant van de vrouw, die met vriedinnen uitging en zich in een levensmilieu wenschte te plaatsen, waarop het inkcf- men van haar man niet was berekend. Zij wilden een scheiding en zou dan met haar zoontje en met den inboedel naar Nijmegen waar haar moeder woont hebben willen vertrekken. De man ech ter zou van scheiding niet hebben willen weten. Gisteravond is er weer groote oneenigheid geweest. Kort daarop waren beiden naa rbuiten gegaan, omdat zij zich naar het consultatieij-bureau van den Hoogen Raad moeten begeven ter bespreking van de scheidingskwestie. Mej. v. d. B. had intusschen hun zoontje Wim naar haar vriendin mej. M. ge bracht met het verzoek of het kind daar den nacht mocht doorbrengen, omdat zij en haar man vermoedelijk eerst laat in der. avond zouden thuis komen. Nadat zij samen waren teruggekeerd, had de vrouw zich naar haar slaapkamer aan de voorzijde boven begeven, terwijl de man zijn eigen slaapkamer aan de achterzijde op zocht. Kort daarna moet het drama zijn geschied. Vermoedelijk is die vrouw in haar slaap over vallen. In den afloopen nacht is in de Aerts van Nesstraat te Rotterdam een buitenman, die een bezoek had gebracht aan een verdacht pand, van 1500 beroofd. In verband hier mee zijn twee vrouwen en een man aangehou den. Het geld is echter nog niet teruggevon den. In een ander pand in deze straat is een buitenman van 25 beroofd. De politie hield voor deze laatste berooving drie mannen en twee vrouwen aan. Een bijzonder beeld van de veranderde tijdsomstandigheden kwam dezer dagen aan het licht bij het inschrijven in de handels registers van een nieuw hotel te Weenen, dat opgericht is in Bad Gastein. Drie van de vier oprichters bleken te zijn de vroegere aarts hertoginnen Germana, Agnes en Margare- tha Habsburg—Lotharingen, dames van mid delbaren leeftijd, dochters van den vroegeren aartshertog Tuscany. Vierde directeur van het hotel is Graaf Spanocchi, die voor den oorlog kamerheer was van de thans 85 jaar oude weduwe van den aartshertog. Het Kurhaus en een aangrenzende villa zullen worden gedreven onder den naam Hotel Kurhaus Lotharingen. Er is een belangrijke ontwikkeling in her Duitsche kerkelijke conflict. Verle den week Zondag heeft de vereenigde oppositie te Ulm verklaard de eenige wettige evangelische kerk te vertegen woordigen, doch de vrije synoden welke worden gevormd door de oppositie door de kerkelijke provincies Rijnland en Westfalen, waar de oppositie in de meer derheid is, zijn nog een stap verder gegaan. Zondag zijn te Dortmund de vertegenwoordigers bijeen gekomen, die zich zelf proclameerd entot de wettige kerkregeering voor deze twee provin cies. Zij hebben bij het rijksministerie van binnenlandsche zaken een aanvra ge ingediend voor erkenning als onaf hankelijk evangelische kerk. Deze stap schijnt de scheiding van de kerk in Rijnland en Westfalen van de evangeli sche rijksklerk te completeeren. De bezorgdheid, welke bij de nazi's in Würtemberg heerschte tengevolge van de recente demonstraties te Stuttgart vanwege de evangelische kerk tegen het autocratische optreden van den rijks bisschop, is dezer dagen tot uiting geko men in een georganiseerde contra-de monstratie. Te Stuttgart en omgeving zijn 50 ver gaderingen gehouden, waar het woord werd gevoerd door vooraanstaande leden der N.S D.A.P. en vertegenwoordigers van de Würtembergsche regeering. Mej. S. H. de Glee, directrice der huis houdschool te Alkmaar, is benoemd tot lid van de examen-commissie nijverheidsonder wijs Na., Nq, Nr, en Ns, welke zitting zal houden te Amsterdam en Den Haag. HANDELSAVONDSCHOOL. Bevordering der leerlingen. Naar klasse II: P. C. Bakker, G v. Berkum, J. Bus, Tinie Disseldorp, Greetje Dijksma, Bets van Essen, Nel van Heugten, Thea Kaspers, J. Mars, Geertje Middelbleek, A. v. d. Pol, Lencia Beuling, Nora Roozendaal, P. Spierdijk, An- nie van Vliet, Grietje de Vries en K. Wognum. Naar klasse III: M. Barsingerhorn, Hilligje Boerwinkel, J. de Jonge, C. H. Kloosterboer, T. Klooster boer, S. Leegwater, J. Miedendorp, Grietje Otto, Aaltje Scheer en H. van Weert. Naar klasse IV D. Beeldman, J. C. van Diest, C. Gootjes, D. K. Graaff, H. P. Jacobi, H. Lindeboom, Maria Pronk, J. Ranzijn, Alie Spijker, M. de Vries en J. Wesselius. 1 herexamen. Naar klasse V: W. de Boer, K. Boon, D. Braak, H. Dog ger, Lina Kaal, M. Koorn, G. van Meene, Tinie Meeuwsen, Bertha Nieuwenhuizen, P. Prins, Quine Ranzijn, Roelina Boskam, Ti nie Rutsen, P. Schilder, P. de Waal en Hendrika Westra. 5 herexamens. 25-JARIG JUBILEUM BIJ VROOM DREESMANN. Morgen herdenkt de heer P. Kamp den dag waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als behangersleerling bij de firma Vrooin Dreesmann, alhier. Als bekwaam vakman heeft hij zich welen op te werken tot meesterknecht van de afdee- ling Matrassenmakerij. Gelukkig is het dat dergelijke jubilea nog worden gevierd, vooral voor personen a's de heer Kamp, die zich niet op den voor grond stelt maar door arbeidzaamheid en plichtsbetrachting een voorbeeld is voor zijn omgeving en een onmisbare schakel voor den werkgever. Voor velen zal de heer Kamp geen onbe kende zijn en wij gelooven dan ook wel dat het den jubilaris niet aan belangstelling zal ontbreken. DIPLOMA BEHAALD. Mej. M. Blom, alhier .behaalde bij de te Den Haag door de Ver. v. Leer. in Stenogr. en machineschrijven, gehouden examens de practijk-diploma's voor han delstypiste en kantoor-stenografie in de Ned. taal. JONGEN AANGEREDEN. Gevaarlijk spelen. Hedenmorgen even vóór negen uur speel den eenige leerlingen van de Ambachts school nabij den overweg. De spoorboomen waren gesloten en ter weerszijden stond een rij auto's te wachten tot het weder vrij ko men van den weg. Intusschen speelden de jongens hun spel en toen de afsluitboomen omhoog gingen en uit de richting Bergen een rij auto's kwam opzetten, kon één der knapen, genaamd De Rooy, uit Limmen, niet vlug genoeg voldoende opzij springen en één der wagens reed hem aan, ofschoon de heer Broek, bestuurder van dezen auto, zeer kalm reed. Hij stopte onmiddellijk en bracht den neergevallen jongen naar het gebouw dei- school, waar een geneesheer constateerde, dat de verwondingen niet noemenswaard wa ren. Na een paar dagen rust zal de jongen wel weer hersteld zijn. WAARSCHUWING. Te Hilversum en Wormerveer heeft een onbekend persoon kans gezien om aan een bankinstelling 100 gulden te stelen. Hij verzocht om 1 Engelsch Pond en als betaling daarvoor telde hij eerst 6.66 uit. Toen hij bemerkte, dat hij hieraan 1 gulden te kort kwam, (1 Engelsch pond kost f 7.66) zeide hij: „Laten wij het zoo doen", waarop hij een bankbiljet van 100 en 66 cent is be taling gaf. Toen de kassier dat geld in de kas wilde doen, zei deze persoon: „O. hier heb ik nog een gulden", waarna de kassier hem het bankbiljet van 100 gulden terug gaf. Hierna deed de kassier het bedrag van 7.00 in de kas, waarna hij verzocht het bankbiljet van 100 gulden te willen wisselen en daar voor 2 briefjes van 25 gulden en 5 van 10 gulden te mogen ontvangen, zoodat de kas sier die bankbiljetten tegelijkertijd uit de kas haalde en aan dezen persoon voortelde. Hierna schoof de onbekende een bankbil jet van 10 gulden den kassier toe en zeide hij: „Houd van deze 10 gulden 100 Fran- sche francs af. De kassier nam dat biljet van 10 gulden weer op en nam uit de kas een bankbiljet van 100 Francs en gaf hij dat geld met het wisselgeld van de 10 gulden aan dien persoon. Later bleek, dat deze persoon de 100 gul den voor zich had behouden en niet aan den kassier had gegeven. Bedoeld persoon is ongeveer 35 jaar oud. Duitscher, lengte ongeveer 1.65 M., flink postuur, rond gezicht, klein kneveltje, gekleed in een grijs colbert costuum met dito hoed, tegen sterk verlaagde prijzen. Nog enkele voorlaatste modellen en kleuren tegen spotprijzen. terwijl ook wel een grijs blauwe regenjas draagt. Men zij gewaarschuwd, indien bedoeld persoon ook in deze gemeente zijn slag tracht te slaan. OPROEP. De politie te Heiloo verzoekt ons opname van het volgende: Degene, die Zondag j.1. den heer A. Arends van de kerk te Heiloo, waar ge noemde persoon onwel was geworden, ver voerde naar het Neutraal Ziekenhuis te Alk maar, wordt verzocht zich bekend te maken bij de politie te Heiloo. HET STADIONCONCERT VAN 2 JUNI. Teneinde er voor zorg te dragen, dat op het concert, dat onder leiding van dr. Willem Mengelberg Zaterdagavond 2 Juni door het Concertgebouw-Orkest en Residentie-Orkest met medewerking van een aantal koren, gegeven zal wor den in-het Olympisch Stadion ook bui ten Amsterdam de aandacht van het publiek wordt gevestigd, zijn in overleg met het comité voor Stadionconcerten te Amsterdam in een groot aantal plaat sen van ons land propaganda-comité's gevormd of in voorbereiding. De samenstelling van het te Alkmaar gevormde comité is als volgt: Voorzitter mr. F. A. Josephus Jitta (directeur Noordhollandsch Landbouw- crediet)mr. F. H. van Kinschot, burge meester; mej. A. C. Gouwe (Alkmaar- sche Kamermuziekvereeniging)R- S. Goettsch, voorzitter der afdeeling Alk maar van Toonkunst); mr. H. D. A. van Reenen, burgemeester van Bergen; Tj. Adema, hoofdredacteur Alkmaarsche Courant, N. Andricsma, chef-redacteur Noordhollandsch Dagblad. HET KINDERMEIFEEST. Het kindermeifeest, uitgaande van een commissie, samengesteld uit den Alk- maarschen Bestuurdersbond, de S D A.P. en de Soc.-Dem. Vrouwenclub heeft gis ter plaats gevonden. Ruim 300 kinderen zijn met 8 groote bussen van de H A B.O. naar de jeugd herberg in Petten gereden en dank zij het mooie weer hebben de kinderen een onvergetelijken dag aan strand en bosch kunnen doorbrengen. Dank zij de goede zorgen van vader en moeder Wiese is er in de jeugdherberg uitstekend voor de kinderen gezorgd. Om kwart over drie werd via Schoorl, Bergen en Heiloo de terugtocht aan vaard. Om half vijf werd op Rochdale de stoet ontbonden. Het bestuur gevoelt de behoefte een woord van dank te brengen aan allen die tot het welslagen van dezen dag hebben medegewerkt. Dit was het eerste kindermeifeest dat op 1 Mei is gevierd. MELK VLOEIT OVER DE STRAAT. Hedenmorgen kwart vóór tien kantel de op den hoek SchoutenstraatBreed- straat de 3-wielige motormelkwagen van den heer Rentenaar. Het gevolg hiervan was, dat eenige melkbussen en flesschen op de straat vielen, zoodat. de inhoud rij kelijk vloeide. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. GRASVERPACHTING. Hedenmiddag had ten stadhuize de openbare verhuring plaats van per- ceelen grasgewas: Nr. 1. De Zuidzijde van den Schermer- weg, van de Stadsgracht af tot de brug bij den Omval. Pachter de heer J. de Boorder te Alkmaar voor 7.50. Nr. 2. De Singelberm van de Ber- gerbrug af tot den Straatweg naar Hei loo. Opgehouden. Nr. 3. Het grasgewas langs de Zander- sloot tot de Regulierslaan. Opgehouden. Nr. 4. De bermen van den weg, be ginnende bij de hofstede van wijlen N. Berger, tot de Kalkovensbrug. Pachter de heer P. Korver te Alkmaar voor 6. Nr. 5. De Westkant van den weg langs de Oude Hoornsche vaart, van de draai brug af tot de Zeswielen. Pachter de heer H. Jansen te Alkmaar voor 1. Nr. 6. De berm liggende langs het Ka naal in het Victoriepark. Idem voor 1. Nr. 7. Het grasgewas van den Heilooër- dijk, het gedeelte van het Noordhol- landsch-kanaal af tot den Meer- of Lood- polderweg aan beide zijden. Idem voor ƒ13. Nr. 8. Idem, de Zuidzijde van den Loodpolderweg af tot de Bleekersloot. Pachter de heer W. Goudsblom te Alk maar voor 10. Nr. 9. Idem de Noordzijde van den Loodpolderweg af tot de Bleekersloot. Pachter de heer A. v. d. Kamer te Alk maar voor 5. EEN HALVE EEUW SCHILDERZAAK. Gister was het 50 jaar geleden, dat de vader van den tegenweordigen eigenaar J. P- Langedijk, aan den Achterweg no. 2 een sphilderszaak vestigde, die tot een bloeiend bedrijf uitgroeide. Men staat hier nog voor een echte oude burgerzaak. De heer Langedijk is een uitne- mend vakman, die niet zijn tijd is meege- ff^n. Dit bewijst de aanschaffing van de United Spray, een apparaat, waarmee het mogelijk is om zoowel grondverf, glasverf als Japanschlak op het te schilderen voor werp te spuiten. Men krijgt daardoor overal een gelijke verflaag en vooral in nieuw werk is dit moderne werktuig voor de villa en huizen bouw up to date. Het werktuig bestaat uit een ketel met naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Mei. 61 Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 761,7 mM. te Valencia. Laagste barometerstand 730,9 mM. te Akureyri. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Mei: Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt of be- trokken; nog kans op regen of onweersbuien; iets koeler. Weeroverzicht. Nog steeds blijft het geheele noorden inge. nomen door een uitgestrekt gebied van lagen druk. dat geheel Groenland en een groot deel van de Poolzee omvat. Het diepste minimum bevindt zich steeds bij IJsland, een tweede gebied yaa lagen druk ligt in het westelijk deel van <fe Middellandsche zee. Tusschen beiden ligt eetv rug van hoogen druk van de Oostzee tot de Azoren, met groote warmte in het Oosten en lage temperaturen in het westen Op het vasteland van ons werelddeel is de toestand goed voor de vorming van locaal onweer, v.n.1. op de scheiding van het warme en het koude gebied. Het is te voorzien, dat het warmtegebied zich meer naar het binnenland van Europa terug zal trekken en dat winden uit westelijke richting het weer ten onzent en in het geheele westen koeler zullen maken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.54 uur licht op. StandplaatsALKMAAR (Paardenmarkt) 9—10—11 MEI. Na een glorieuze rondreis door de grootste steden der wereld en het tournée door N.-Afrika, Algiers, Tunis, Mekka, Egypte, Syrië, Palestina, Griekenland, Turkije, Roemenië, Hongarije, Bulgarije, Jc-ego-Slavië, Italië, Frankrijk en Belgij, komen wij eerstdaags in ALKMAAR en hebben het genoegen U de prachtigste circus-prestaties van 1934 te vertooneu. Zeg niet, dat gij het circus Amar reeds kent, omdat ge bet al gezien hebt, raat het circus Amar is geheel vernieufétt gereorganiseerd, in één woord, g«m&kv\ tot een model circus. Het is het modern ste en meest luxueuse circus, dat ge ooit gezien hebt. Het programma bestaat uit 25 eerste rangs nummers, welke zonder tusschenpauzes afgewerkt worden in de rijbaan van het circus en op een afzon derlijk tooneel. Deze dubbele speelruim ten stellen ons in staat U het prachtig programma in versneld tempo zonder ophouden, te toonen juist als een film. De diergaarde is aanzienlijk vergroot. Zij omvat de mooiste verzameling van wilde beeste no.a. tijgers, leeuwen, ijs- beeren, wilde buffels, enz. enz., alsmede een kudde van 16 olifanten. Zonder twijfel zullen de vele liefhebbers eens een kijkje gaan nemen in het circus Gebrs. Amar, dat hen met dezelfde gast vrijheid zal ontvangen als den vorigen keer. lucht, die in verbinding staat met een door een motor gedreven luchtpomp. Het voordeel is, dat de electromotor op elke lichtleiding kan worden aangesloten. De luchtketel kan 6 atmosfeeren verdragen en staat in verbin ding met een kleinere ketel, waarin de luchtzuiveringsstoffen zitten. Deze ketel staat weer in verbinding met een kraan, die het mogelijk maakt met de gewenschte druk te spuiten. De droge warme lucht staat nl- door een slang, die tot elke gewenschte lengte kan worden opgevoerd, in verbinding met een pistool waaraan de gesloten verfpot is verbonden. Het schilderen kan op deze wijze it» e^n keurig costuum worden uitgevoerd, daar d« verf en de droge lucht alleen daar het te bespuiten voorwerp raakt, waar de schilder het pistool opricht. Men ziet, dat de eite®1 ciëntie ook in het schildersvak in hooge mate wordt doorgevoerd. Het plemuren moet echter nog op de oude wijze door den schik der geschieden en ook voor het gewone schilderwerk heeft de verfkwast nog niet at- gedaan. w Ter eere van het 50-jarig bestaan heeft heer Langendijk de werkplaats met groen guirlandes versierd Te midden van de duizenden verfpotten bussen stonden de ontvangen bloemstuk opgesteld. Het geheel maakte nog een e gezelligen indruk, omdat men zich nog. moderne apparaat uitgezonderd, in het o zelfstandige schildersbedrijf bevond. Deze indruk werd nog verhoogd do°r expositie van eenige teekervingen doof Wb den stichter van de zaak vervaardig'd, het bewijs leveren, dat een goed schil patroon ook met liefde bezield is voor schilderskunst. Ook de heer Langendijk dit gebied niet zonder talent, waardoor als uitstekend vakman zijn cliënten een kundig advies kan verstrekken. joop De heer Langendijk die zich in psnten der jaren het vertrouwen van zijn c verwierf, mocht gister vele blijken van langstelling in het jubileum ondervinden,^ feest werd 's avonds gevierd in een Re bijeenkomst met het personeel. v0m^e Wij wenschen de zaak in de ko periode blijvend succes.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2