DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. 1 HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct QwieeutetadeH. yUxMnciaal 'flieuws HOORN. EGMOND AAN ZEE. WINKEL. Geen Meifeest, maar 365 strijd- dagen. Dat was Jhet onderwerp, waarover de heer C B o n n e t sprak. Hij constateerde, dat het Meifeest dit jaar onder nog minder gunstige mstandigheden wordt gevierd dan verleden r. DeM ei-beweging verwatert, doordat de fieele arbeidersbeweging is verwaterd. Spr vergeleek haar bij die van een goede dertig jaren geleden en constateerde, dat het toen met het socialistisch beginsel en de interna tionale arbeidersbeweging veel meer ernst was dan nu. Op den 1 Mei bleek de kracht dier beweging, de Mei-dag was voor de be zittende klasse het symbool van haar aan «taanden ondergang. Naarmate de invloed en kracht van de arbeidersbeweging steeg, stelde ook het kapitalisme alles in het werk pm haar te bestrijden. Uit het kapitalisme kwamen de „helpers" van het socialisme, tnaar dat werd juist de ondergang van dat socialisme. Zoo kon het gebeuren, dat het eigenlijke socialisme het in ons land1 nog geen vijftig jaar heeft volgehouden. Spr. conclu deerde hieruit, dat het samengaan met de kapitalisten en het parlementarisme het socialisme niet kan brengen. De parlementariërs wonnen in sterkte en in dezelfde mate verwaterde het 1-Meifeest zoodat de kapitalistische klasse geen vrees meer voelt voor de 1 Mei-'betoogingen. Zij, die langs de ruggen der arbeiders om hoog klommen, meenen, dat zij een aparte klasse zijn. De mannen, die als arbeiders in de Tweede Kamer kwamen (Schaper en Vlie gen b.v.), werden kapitalisten en tegenstan ders van de arbeiders, omdat zij persoonlijk belang hebben bij het voortbestaan van den huldigen toestand. Voor spr. stond het vast, dat de soc. dein. altijd tegen het revolutionnatr sentiment wa ren, als er iets van de kapitalisten moest wor den afgedwongen en hij wees hierbij op de snel onderdrukte ontevredenheid in het lager tijdens de mobilisatie. Alleen, toen er een einde was gekomen aan den oorlog (door het optreden van het socialisme in Rusland, zei spr.), kreeg men in ons land een operette-revo lutie, die zoo goed als niets deed verbeteren. Het zijn de arbeiders zelf, zei spr., die doen wat tegen hun eigen belang is. Wij hebben b.v. gezien in ae oorlogsjaren, dat de transportarbeiders groote zendingen voedsel over de grenzen brachten voor het kapita lisme, hoewel zoo velen hunkerden naar eten. De oprichting van de werKioozenkassen met steun van de zoogenaamde arbeiders vertegenwoordigers is een strop gebleken voor de arbeidersbeweging (zie de gedwon gen loonsverlagingen van de oouwarbeiders.) Als men het goed beschouwt, is de heele arbeidersbeweging een jagen naar goed be taalde betrekkingen geworden voor de vrijge stelden. De salarissen van de gesalarieerde bestuurders worden door eigen menschen vastgesteld en steeds maar verhoogd. Zij be pleiten de noodzaak van organisatie en moe ten de zaken der arbeiders opknappen, maar daar staat tegenover dat zij alles doen wat de regeering wenscht, om het baantje maar te behouden en de rijksbijdragen voor de werk lozenkassen niet te verliezen. Van daadwer kelijk verzet is geen sprake meer, over de heele linie ziet men een zich aanpassen bij de omstandigheden. Het N.A.S. ziet men zich in dezelfde rich ting bewegen, ook daar toename van het par lementarisme. Men deed alles om Sneevliet (den man die opzettelijk schreef en sprak zooals hij deed in de zaak der Zeven Provin ciën, alleen om maar In „de kast" te komen, een geheel vrijwillige „martelaar" dus) in de Kamer te krijgen, waar hij het Nederlandsche optreden in Indië zou hekelen, maar men heeft daar nog niets van bemerkt. Ook daar ziet men alweer het boerenbedrog met de ver kiezingsreclame. Men maakt ook al aan die zijde een z a a k van de vakbeweging, welke men tot eiken prijs wil behouden. De arbeiders zien geleidelijk in, dat zij be- d; ogen worden, maar zij begrijpen ook, dat zij niets kunnen doen, vastgeroest als zij zijn aan de zoogenaamde sociale maatregelen, en cat is de oorzaak, dat er geen fut meer zit in de arbeiders. De politieke partijen kunnen niets doen, want ook zij zijn vastgeroest aan het kapita lisme, en zoolang men zich daaraan niet kan of wil onttrekken, zal er niets kunnen gebeu ren in he* belang der arbeiders. De geschiedenis met de Zeven Provinciën heeft de regeering kracht gegeven en het blijkt meer en meer, dat zij ook verder kan doen wat zij maar wil, want het N.V.V. zal zich niet tegen haar durven keeren, zoodat de arbeidersklasse rustig blijft. En als er verzet komt hier of daar, straft men den opstandige door uitsluiting van den „steun". In plaats nu van massaal zich daar tegen te verzetten, neemt de arbeidersklasse een motie aan en het gaat steeds erger worden. Spr. wees ter illustratie nog op het gebeur de te Laren en betoogde, dat men hard op weg is naar denzelfden toestand als in 1914, toen de arbeidersjongens werden opgeroepen ter verdediging van het vaderland dat hen zoo goed en zoo oprecht behandelde. Dit alles belette spr. om den 1-Meid'ag een feestdag te noemen en was hem aanleiding om dien te beschouwen als een strijddag, zooals er trouwens alle dagen van het jaar gestreden moet worden. Spr. verdedigde Eye Wijkstra, omdat deze, die een beestmensch genoemd werd, toch niet anders deed dan wat hij op school had ge leerd: de verdediging van nuis en hof tegen indringers. Waarom spreekt men niet van minister Colijn als een beestmensch? Hij gaf toch or ders tot het werpen van een bom op de Zeven Provinciën? Eigenlijk was Woudstra nog beter, want hij deed het werk nog zelf. De sociaal-democratie verwatert meer en meer, getuige haar houding tegenover het Oranjehuis. Aan de hand van eenige voorbeelden van optreden der politie tegenover revolutionnai- ren betoogde spr., dat deze menschen eigen lijk vogelvrij zijn. Hun vergaderingen wor den vrijwel onmogelijk gemaakt. Daarom moeten wij, zei spr., met ons kleine groepje een Gideonsbende vormen en in de eerste plaats het parlementarisme bestrijden. Dan is nog heel groote kracht te ontwikkelen ten bate van de arbeidersklasse. Alle gelijk ge zinde arbeiders behooren zich daarbij aan te sluiten. Dan kan de 1-Meidag weer een dag worden, waar kracht van uitgaat. Maar waarschuwde spr. zonder strijd komt er geea oyerwumiog, Aan het einde van den avond declameerde de heer Zwetsman nog een artikel van Henk Eikenboom tegen het militairisme en het be kende „Mensch, durf te leven" van wijlen Dirk Witte. Het strijkje deed zich eveneens nog weer hooren, waarna de heer V e e n de vergadering sloot met woorden van dank aan allen, die hadden meegewerkt aan het wel slagen ervan. Aan den uitgang werd gecollecteerd om gelden bijeen te krijgen voor den rechtskundi gen bijstand van een vervolgden kameraad De gemeenteraad heeft Maandagavond een veigadering gehouden onder leiding van burgemeester mr. Leemhorst. Aanwezig alle leden. De voorzitter hield bij de opening een sympathieke rede, gewijd aan de nagedachte nis van H. M. de koningin-moeder. Voor debe vergadering waien van den heer Plomper (s. d.) de volgende vragen in gekomen 1. Is het B. en W. bekend, dat de regee ring een belangrijke verlaging van de steun normen der werkloozen overweegt? 2. Zoo ja, zijn B. en W. dan bereid mede te deelen, welke maatregelen zullen worden genomen, om de nadeelige gevolgen hiervan voor de Hoornsche werkloozen te voor komen? Verder van de heeren N. Bossert en H. G. Dorhout (v. d.) de volgende vragen: 1. Is het juist, dat gedurende de laatste jaren, althans in het kalenderjaar 1933 leden in de gemeentelijke instelling voor Maatsch. Hulpbetoon zitting hadden, aan wie persoon lijk ingevolge genoemde instelling steunuit- keeringen zijn verstrekt. 2. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord, zijn B. en W. met ondergetee- kenden dan van gevoelen, dat de beoordeeling van steunaanvragen en aanvragen van voor schotten niet mede in handen moet worden gelegd van personen, die zelf in den een of anderen vorm door genoemde instelling steun genieten. Naar aanleiding van de vragen van den heer Plomper gaf wethouder Stumpel een uitvoerige uiteenzetting, dat door B. en W. reeds al het mogelijke is en wordt gedaan, om de steunnormen op peil te houden. Ech ter heeft men niet kunnen verhinderen, dat het uurloon in werkverschaffing is gedaald. Het blijkt voorts, dat de regeering nauw verband wil leggen tusschen de loonen op de vrije markt en de steunnormen. B. en W. zegden echter toe al het mogelijke te zullen doen, om verlaging der steunnormen voor deze gemeente te trachten te voorkomen. Een motie, door den heer Plomper in dezen geest ingediend, werd met algemeene stem men aangenomen. De eerste vraag door de v. d.-raadsfractie ingediend, werd door B. en W. bevestigend beantwoord Wat de tweede vraag betreft, deelden B. en W. mede, dat de leden van Maatschappelijk Hulpbetoon, tevens steun trekkenden, geen zitting mogen nemen in de Commissie van Advies en aan de beraad slagingen niet mogen deelnemen, wat de steunuitkeering voor werkloozen betreft. Aan de beoordeeling in de voordienen) der ar menzorg mogen ze volle medewerking ver- leenen. Door de heeren Bossert en Dorhout werd een en ander uitvoerig toegelicht. Ten slotte werd door de v d. fractie een motie inge diend, waarbij wordt vermeld, dat de tegen woordige samenstelling van M. H. niet in 't belang der gemeente wordt geacht en waar bij wordt aangedrongen op reorganisatie in de samenstelling van M. H. in dien zin, dat in die instelling meerdere raadsleden moeten zitting nemen en voorkomen moet worden, dat leden, tevens steuntrekkenden lid der in stelling kunnen zijn. Deze motie vond zoowel van de zijde van B. en W. als van den raad krachtige bestrij ding. Wethouder Stumpel deelde mede, dat reeds vanaf September plannen tot reorgani satie in voorbereiding zijn, waarbij voorge steld wordt het bestuur der instelling kleiner in ledental te maken, en tevens, dat meerdere raadsleden in de instelling zitting nemen. Dat leden, tevens steuntrekkenden, zitting lebben, acht men uit voorlichtingsoverwe gingen een groot voordeel. Men bestrijdt krachtig, dat deze leden geen objectief oor deel zouden kunnen vormen. Van andere zijde werd het „een schandaal" genoemd, dat deze personen in openbare raad in het ge ding worden gebracht. Die motie werd alsdan met 12 tegen 2 stemmen (v. d.) verworpen. Aangenomen werd een voorstel tot vast stelling van een suppletoire begrooting. dienst 1933. Aangenomen werd voorts een voorstel tot vaststelling van de eind-rekening der voor malige stedelijke muziekschool. De ontvang sten hebben bedragen 25'' .23; de uitgaven 184.93; alzoo een batig saldo van 72.30. De begrooting voor 1934 van het Prot. Weeshuis werd in ontvang en uitgaaf vast gesteld op een bedrag van 14.250.95. Aangehouden werd een prae-advies van 3. en W., waarbij werd voorgesteld aan de ïarmonie „Apollo" voor een te houden con cours bij een eventueel tekort een subsidie te verkenen tot het bedrag, wat aan vermake lijkheidsbelasting door de vereeniging zou moeten worden betaald. Aan de orde kwam nu een voorstel tot vaststelling van een nieuwe schoolgeldrege- ng voor het lager en uitgebreid lager on derwijs. In de vergadering van 21 Nov. 1933 werd iet bedrag, beneden hetwelk geen school geld verschuldigd is, vastgesteld op 1000. De minister heeft hiertegen bedenkingen aangevoerd en vindt dit bedrag te hoog. Naar het oordeel van den minister ware dit terug te brengen tot 800 Voorts werd door den minister aange drongen op aanzienlijke verhooging van het schoolgeld voor het uitgebreid lager on ler- wijs. Na toelichting van B. en W. is dit laatste bezwaar teruggenomen. B. en W. stelden nu voor de verordening in dezen zin te wijzigen. Het voorstel weid aangenomen. Voorts kwam aan de orde een voorstel tot het treffen van maatregelen tot bezuini ging op de kosten van de scholen voor voor bereidend onderwijs. Bij de behandeling van de gemeentebegrooting, dienst 1934, hadden B. en W. voorgesteld de openbare voorber. school op te heffen. De raai heeft toen het voorstel verworpen, doch 'bezuiniging voor gesteld. B. en W. konden zich grootendeels met deze bezuinigingsvoorstellen vereenigen. B. en W. stelden voor tot verhooging van schoolgeld over te gaan. Bovendien wil men den toelatingsleeftijd verhoogen van 4 op 5 jaar. Het bijzonder voorbereidend onderwijs zal zich, ter verkrijging van subsidie, naar deze maatregelen hebben te richten. Tevens behouden B. en W zich het recht voor om voor 1935 met ingrijpender maat regelen te komen. Het voorstel werd aangenomen. Aangenomen werd voorts een voorstel tot vaststelling van een verordening, houdende verplichting voor het onderwijzend personeel der gemeente Hoorn om in deze gemeente te wonen. In bijzondere gevallen zal dis pensatie kunnen worden verleend. Alsnu kwam aan- de orde de wijziging van het ambtenaren-reglement ten aanzien van de wenschen der Tegeering, om hierin op te nemen de bekende bepalingen omtrent het verbod- van lidmaatschap van bepaalde ver- eenigingen, ontslag bij revolutionnaire ge zindheid enz. B. en W. hebben vooraf advies ingewon nen van het georganiseerd overleg. De meer derheid der commissie kon zich met het aan geboden ontwerp vereenigen, nadat eenige amendementen waren aangenomen. Bedoelde amendementen zijn, op één na. door B. en W. overgenomen. Niet overge nomen is het amendement, strekkende, om aan het voorgestelde eerste lid van art. 81a, hetwelk luidt: „Aan den ambtenaar kan eer vol ontslag worden verleend op grond van revolutionnaire gezindheid", toe te voegen „welke gezindheid moet blijken uit onwettige handelingen tegen het wettig gezag". Afgezien van andere overwegingen bestaat volgens B. en W tegen het opnemen van de gewraakte bepaling overwegend bezwaar op grond van de omstandigheid, dat bekend is, dat de regeering deze toevoeging niet toe staat. Uitvoerige discussiën werden over de aan te brengen wijzigingen gevoerd. Ten slotte werd het voorstel tot aanvulling der ver ordening, zooals de regeering dit wenscht, behoudens een kleine wijziging, aangenomen met 10 tegen 5 stemmen (s. d.) Aan den heer J- F Quax werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als onbezol digd ambtenaar van den burgerlijken stand. Tot leden van het college van regenten voor het Protestantsche Weeshuis werden gekozen m-evr A. SirksOfferhaus; mevr. H. J. de LeurVermande en den heer P. Steen blok. Tot lid van het college van regenten van het r. k. Wees- en Armenhuis werd benoemd de heer Willemse. mocht de het reeds ZUIDSCHARWOUDE. De afd. ZuidscharwoudeBroek op Lan- gendijk van den Bond voor Staatspensionnee- ring vergaderde, of althans probeerde te ver gaderen, in het lokaal van den heer P. Schoenmaker. Want geen der leden gaf blijk van zijn belangstelling en van het bestuur waren ook maar vijf van de zeven aanwezig, hoewel de heer Van der Welle bericht van verhindering had gezonden. Met deze reusachtige bezetting heeft men vanaf acht uur, waarop de vergadering was uitgeschreven, nog een half uurtje gewacht, maar niemand kwam meer opdagen, zoodat op voorstel van den voorzitter de ledenver gadering niet door ging. Van eenige cijfers omtrent ledental enz. kan dus geen melding worden gemaakt. De zaak van de ouden van dagen heeft blijkbaar bij de leden weinig belangstelling. NOORDSCHARWOUDE. Het bestuur van den Noordermarktbond vergaderde Maandagmiddag in het verga derlokaal van het betaalkantoor. De voorzitter, de heer J. Ootjers, betreur de het, dat er juist tegelijkertijd een vergade-' ring op een andere plaats werd gehouden, waardoor een gedeelte der bestuursleden niet aanwezig kon zijn op deze belangrijke ver gadering. Een gedeelte van de geveilde goed gekeurde aardappelen, duken, komt nog voor een toeslag in aanmerking werd er me degedeeld. De omzet in de maand Maart was 305.406.44, terwijl totaal aan den penning meester een bedrag van 5094.74 kon wor den overgedragen. Gememoreerd werd, dat de maand Apin wel buitengewoon is tegengevallen. De hoofd oorzaak kan worden gezocht in het wai'jne weer. Hierna werden de minimumprijzen, zoo als die in het vervolg zullen gelden, bekend gemaakt. De uitbetalingsprijzen zijn ver laagd. Er zal worden getracht den vollen mini mumprijs uitgekeerd te krijgen tot aan den datum, dat het aan het bestuur bekend werd, dat een andere regeling gold dan die van verleden jaar. Men wilde zich met de om liggende veilingen verstaan, om regeering soms niet genegen zijn uitbetaalde aan de veiling terug te betalen, deze bedragen uit het minimumprijzenfonds te betalen. Een der leden wilde ook de leden, die nog moeten veilen, dan ook hiervan laten profiteeren. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van de Groep Veilingen uit den Nederlandschen tuinbouw raad behandeld. Deze vergadering wordt 17 Mei a.s. in Utrecht gehouden. De exploitatierekening dier instelling sloot met een nadeelig saldo van ruim 1200. Dat het reservefonds, wat een respectabel bedrag was volgens sommige afgevaardig den, niet op de balans der vereeniging voor kwam werd door verschillende sprekers af gekeurd. Het schijnt dat daarvoor een aparte commissie is benoemd om deze gelden te be- heeren. Men wil echter wel weten, hoe groot het 'fonds is. Het prae-advies van het groepsbestuur op eenige voorstellen tot wijziging der minimum prijzen werd treurig geoordeeld, daar eigen lijk heelemaal geen prae-advies werd gege ven. De meening van het groepsbestuur blijft zoo heelemaal geheim. De betreffende voor stellen zullen echter worden gesteund. De positie van den regeeringscommissaris, tevens voorzitter van de Groep Veilingen, werd door een der leden niet zoo aangenaam en gemakkelijk geacht, omdat deze eigenlijk twee partijen het naar den zin moet zien te maken. Ten opziche van de a.s. aardappelcam- pagne en de teeltregeling werd er op gewe zen, dat er op spoed moet worden aange drongen, daar de regeering er lang over doet. Een eventueele prijsstelling voor het binnen land werd met de verdere mogelijkheden be sproken, waarna de heeren Jb. Groen Azn. en J. Kliffen tot afgevaardigden naar de al gemeene vergadering werden gekozen. Vervolgens was aan de orde de beschrij vingsbrief van den Noordermarkbond. Een voorstel van Nieuw Leven te Heerhu- gowaard en Waarland en Omstreken, betrof het wegen per 100 K.G., waarop het dage- lijksch bestuur het prae-advies uitbracht, de kool boven 1M K.G. te doen wegen per 100 K.G. Met de kleinere kool en de verpakking in zakjes van 25 K.G. wilde men niet te kren terig zijn. Wat het gewicht aangaat, zeide de voorzitter, komt de koopman meestal het onvoordeeligst uit. Dit advies werd aan vaard. Naar aanleiding van een voorsel van de vereeniging Waarland en Omstreken stelde het bestuur voor, te bevorderen, dat de teelt van zaad werd beperkt en deze teelt in han den werd gegeven van een organisatie, waar door de uitvoer kon worden tegengegaan. Hiervan wordt het meeste succes verwacht, ook door alle afgevaardigden. Het dag. bestuur stelde voor, het stem recht niet meer te bepalen afhangende van een jaaromzet van 300, maar het bedrag te doen vervallen. De afd. Waarland en Omstreken wilde het bedrag op 100 stellen. Dit punt werd breedvoerig besproken en wilde men ten slotte toch een zeker bedrag noemen, omdat men dan toch in ieder geval met een tuinder te doen had. De Eendracht te Oudkarspel wilde de con senten van uitvoer via de veilingen aan de kooplieden verstrekken en niet aan de koop lieden zooals dit nu gebeurt. Men wilde zich regelen naar de behoefte en den handel in consenten tegengaan. Dit voorstel werd gesteund. In verband met hierboven vermelde bijdra ge van 25 per wagon door de veilingen in verband met de verlaging der minimumprij zen deelde de voorzitter mede, dat Broek op Langendijk daar niet voor gevoelde en er zal in de provinciale commissie-vergadering op worden aangedrongen, dat van regeerings- wege de verleden jaar geldende minimum prijzen nog worden betaald gedurende dit seizoen. Het voorstel van De Eendracht te Oud karspel om van den Vierbond een officieele organisatie te maken werd niet noodig ge oordeeld door liet bestuur, claat vereeniging heeft. zijn eigen eiKe vei|; over e,Renaardigh Samenwerking is wel gewenscht Het uitspreken van een boycot executie verkochte of onthuurde bed" werd daarna aan een bespreking 0„j,°ri pen. De afgevaardigde van Oudkarsne, er bang voor, dat als de tijd aanstonri» een beetje beter wordt, het executie»» zat dreigen. De secretaris was echter meening, dat 't gevaar werd overdreven tegenovergestelde is meer het geval prae-advies zal afwijzend zijn. Tuinbouwbelang te Noordscharwoude de „de leden verplichten aan de eigen vel te k6.iuen met de producten, daar verschil de le<*m zich daaraan niet houden De schel ij kv'ieid hiervan werd wel terd«ge ;r zien en vyas men van oordeel, dat er v alle producten vast en zeker een goede m- is te vinden als de leden maar aan de ei' veiling aanvoeren. De betrokken afdeelinl zullen dan hunne leden maar stevig moeten pakken- Ze behooren nu eenmaal h Het bestuur v^reenigde zich met dit va stel. De penningmeester, de heer A. Swaj deed eenige mededelingen omtrent de Wj en exploitatierekening over 1933. Verleden jaar was er een verlies er een 4999.641/2. Over 1<X33 een winst v' 7124.15; wel een enor m verschil. Het reservefonds voor de minimumpr,v was per 31 Dec. 4768.90. Bij de rondvraag werd het verhuren s» plaatsen door de vereeniging De Kotojjf del besproken en het weigeren van een aan een firma, die door deae vert was geroyeerd. Met de vereeniging overleg worden getreden. De algemeene vergadering zaf 30 Mei ai worden gehouden in hotel De Burg Noordscharwoude. De collecte voor de Emmabloem Maanda in de Egmonden gehouden heeft £5.10j opgebracht. Er was voor de vertrekkende kindiera van het Christelijk Vacantie-oord „Prime Juliana" weer een zeer bijzondere avond De heer v. d. Plas heette, naar de O.H.Q meldt, de genoodigden hartelijk welkom e verheugde zich er in, dat de directie van he „Huis" zijn vorige lezing dermate op pri| had gesteld, dat hij ook nu weer voor de aaa wezigen zijn krachten mocht geven. Het deed spr. voorts veel genoegen onder zijn awütA rium eenige vooraanstaande persoonlijk!» den uit het geestelijk leven van Egmond m Zee te mogen tellen. Zich tot de kinderen richtende wees hij er in het bijzonder op, dat de ouders hen meer speciaal naar een christelijke inrichting stu ren, omdat dit in overeenstemming is nel hun opvoeding, omdat zij daar naast hnn lichamelijke evens een geestelijke opvoeding ontvangen. Daar zich dezen avond het nuttige met hd aangename vereenigde gaf de heer v. d. plas allereerst het zoontje van den heer Tm Bruggencate gelegenheid aan de kintiran de poppenkast te vertoonen. Wat werd et telijk gelachen om het komische spel der w- pen, waarna overgegaan werd tot het meet gewijde gedeelte van den avond. Op zeer boeiende wijze behandelde spr. de geboorte, het leven, lijden en sterven van Je zus Christus. Niet teveel gezegd als we op< merken, dat de aanwezigen letterlijk aan zijn lippen hingen. Voorbeelden uit het tegen* woordige leven met het Testamentische ver. gelijkend en de boeiende verhalen in zeer een* voudigen voor kinderen volkomen begrijpe- lijken verteltrant overzettend won hij de har' ten van alle aanwezige kinderen. Ter afwis seling zongen de kinderen eenige bij de diver se gedeelten toepasselijke liederen bij de piano Tot besluit dankte de directrice den heer v. d. Plas hartelijk voor den prettigen avond, welke hij de aanwezigen had bereid en hoop te, dat hij ook voor een eventueel volgenden keer bereid zou worden gevonden. Met een gezellig samenzijn van personeel efl genoo digden werd de avond besloten. *Als slachtoffer der jongste wijziging, van de Lager Onderwijswet werd de on derwijzeres mej. A. C- Jansen 1 Mei 1934 op wachtgeld gesteld. Bij haar laatste l«s be-ocht het gemeentebestuur baar om namens de gemeente dank te betuigen voor de wijze waarop zij bet onderwijs heeft gediend. Door de oudste leerlingen werd haar bij deze gelegenheid een blij vend aandenken geschonken, terwijl, haar jongste en kleinste leerling namens haar klas een bloemenhulde bracht, r 'In een op 30 April gehouden ver gadering van de afdeeling Winkel van het Centraal Genootschap van kindef herstellings- en vacantiekolonies werden tot bestuursleden herkozen de dames r. tt 233. Daar keek hij net zoo in de takken van de boom, vlak voor zijn slaapkamertje. Heel even duurde de herin nering maar aan huis, want dadelijk daarop nam iets heel anders hem geheel in beslag. Hoe kwamen ze heelhuids op den grond? Het deurtje zat onwrikbaar vast. We zullen een ruit kapot moeten slaan, Een voor een kropen ze door de opening en lieten zich van tak tot tak naar om laag glijden. 234. Daar staan we nu njet ons goede gedrag. Vriezen we dood, dan vrienzen we dood, maar ik wou, dat ik een parasolletje had, want de zon brandt geducht. En n»)n maag jeukt geducht, verklaarde Piet, die het zich op een stuk rots gemakkelijk had gemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6