Jaoneel (Rechtszaken Sport Muizenplaag leidt tot paniek. Hoe gaan we per auto naar Rome? EX-KONING PETER. langendijk. oterleek. schoorl. Naar het groote voetbalgebeuren. Keuze uit vijf verschillende routes. De laatste abonnementsvoorstelling in 't Gulden Vlies. de nijenrode-zaak. sport in beeld, van Leersum—van Gul ik en A. de Veer Schenk en den heer dr. J. Broeken. Tot afgevaardigde naar de op 12 Mei te nouden algemeenc vergadering te De venter werd benoemd dr. Q. Broekens. De rekening over 1933 wees een batig sa'do aan van 102.85, dit bedrag ver meerderd met 't bedrag dat reeds op de Boerenleenbank is geplaatst ad 124.50, vormt een buit van 272.35. oorbereidend maatregelen werden getroffen voor de uitzending van een viertal kinderen. De uitzending van een behoeftig kind voor rekening van het Juliana Fonds is overgedragen aan deze afdeeling, welke daarvan een dankbaar gebruik zal maken. Aan het hoofdbestuur zal een contri butieafdracht plaats hebben van 7.50. Nadat in de laatste vergadering van den Vleeschkeuringsdienst, die zeer on voltallig was, een voorstel om de sala rissen van het pers neel te verlagen met 5 tegen 4 6temmen was verworpen, is thans weer een voorstel tot verlaging aan de orde gesteld. Bij een voltallige vergadering mag worden verwacht, dat dit voorstel zal worden aangenomen. "Tot nu toe is geen beslissing ge nomen door de commissie voor de ge meenschappelijke lichtbedrijven voor Langendijk en St. Panera» tot dekking van de kosten der omzetbelasting, weike op de exploitatie der bedrijven drukken. Het bestuur heeft nu echter besloten, die maatregelen door de commissie te laten nemen. *De afd. van den Bond voor Staats- pensioneering hield Maandagavond een ledenvergadering in café de Vries. Zoo- aU maar al te vaak, die het bezoek ook thans veel te wenschen over. Het jaarverslag van den secretaris ge tuigde van een opgewekt vereenigings- leven, waarin de gevoerde propaganda werd gereleveerd. Het aantal leden be draagt thans 177. Ingekomen waren verschillende aan bevelingen voor candidaten H. B„ welke Wanneer muizen niet onmiddellijk afdoend wor- hS. n; l°n men- evenals de Heer A. te K., Juev> komen >e staan, dat huisraad noch I Ifi.fint veilig z'in voor besmetting, ver- en vraatzucht Alleen een werkelijk vergif, knmin lf»°? h 'n staat muizen en ratten vol- ir™ aa ,e.roe'.en. De Heer A. schreef ons, dat .in oLldoosje Rodent in 3 avonden 113mui- Roden? v,n w ad«',3org' dat U s,eeds een doos elke droDic! m, i Cent in huis hebt- welke o.a. Den Haffr leveren. Imp.tFa. B. Meinders™, weinig stof tot bespreking opleverden verslag van de federatievergade ring werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd, met dank aan den afge vaardigde. rekening en verantwoording van den penningmee-ter bleek, dat ont- 226.41 K, uitgegeven -.19.08, saldo 6.61 Financieel was het jaar minder gunstig, daar de afd. vergadermg welke 22 Mei te Alkmaar J 62.14 achteruit boerde. Als afgevaardigde naar de algemeene zal worden gehouden, werd met bijna algem. stemmen benoemd de heer S. Heringa. Als plaatsvervangerd werd aangewezen de heer P. J. Keur. De heer R. Renooy werd herkozen als bestuurslid van de Federatie Alkmaar en de heer D. de Bakker als afgevaar digde. Het geheele bestuur werd bij ac clamatie herkozen. De beschrijvingsbrief gaf aanleiding tot een vruchtbare gedachtenwisseling. In de meeste gevallen kreeg de afge vaardigde vrij mandaat, doch hem werd opgedragen zoo mogelijk een candidaat uit het Zuiden te- steunen. Algemeen was de vergadering van gevoelen dat het wenschelijk was, dat er meer contact met de zuidelijke provincies werd ver kregen. Bij de rondvraag werd er op aange drongen dat de bode voortaan op de vergaderingen aanwezig zal zijn, waar mee de vergadering- instemde. 'Ten nadeele van den pluimveehouder M Beets alhier zijn uit een kippenhoek gelegen aan de Biekerslaan circa 50 kui kens ontvreemd. (95.5 km) Göschenen (84.5 km) Si. Gotthard Pas (19 km) Airoio (16.5 kml Lugano (90 km) Como (30.5 km) Milaan (43 km) Bologna (220 km) Florence (105.5 km) Assisi (200.5 km) Rome (166.5 km). 5. Utrecht Heidel berg Chur Julier- pas Rome 1.854 km). Utrecht Heidelberg (501.5 km) Stutt- gart (103 km) Sigmaringen (113 km) Lindau (101 km) Feldkirch (45.5 km) Chur (59 km) Lenzerheide Pas (15 km) Julier Pas (49.5 km) Silvaplana (8 km) Maloja Pas (11.5 km Chiavenna (31.5 km) Milaan (122.5 km) Rome (696 km). 6Cjuuiuaiüii xx. dwtiijitj K-ens onivreema. Nu dan in Antwerpen uitgemaakt is, dat de Belgen de gelukkigen zullen zijn, die even als de Nederlandsche voetballers naar Ita- lië's hoofdstad gaan en dus de groote strijd om het wereldkampioenschap practisch ge sproken kan aanvangen, zal menig Neder- landsch hart popelen om dien titanenstrijd persoonlijk te kunnen bijwonen. Ofschoon het vanouds bekend is, dat „vele wegen naar Rome leiden", zal niettemin de groote af stand (een goede 1700 K.M.) als een be zwaar gelden, ook al verleenen de Italiaan- sche spoorwegen dan een groóte reductie. Maarwat zou er eigenlijk tegen zijn. om den voetbalkamp in de Eeuwige Staa als aanleiding te beschouwen om een ver vroegde zomerreis per auto naar het „schoon Italio" te ondernemen? Wie in het bezit is van een behoorlijk onderhouden auto, kan zonder bezwaar de reis aanvaarden; Italië in het voorjaar is zoo sprookjesachtig schoon en het land is in zoo hooge mate gezegend met kunstschatten, dat er eigenlijk alles vóór is en niets tegen om in de tweede helft van Mei het stuur zuidwaarts te wenden, aldus schrijft ons de A.N.W.B.-Toeristenbond voor Neder land. Sneeuwvrije wegen. De Alpen vormen in dezen tijd van het jaar nog steeds een hindernis, op hoogten boven de 1500 meter zijn er tal van wegen, welke nog altijd niet sneeuwvrij zijn. De ge makkelijkste weg, waar men zeer zeker geen sneeuwmoeilijkheaen te vreezen heeft, loopt van Nederland door Noord-Frankrijk en volgt dan via LyonAvignon het Rhönedal. Men vermijdt op deze route naar Rome de Alpen, omdat men er „omheen" rijdt (langs de Fransche en Italiaansche Rivièra). Een andere weg, die eveneens practisch sneeuwvrij is loopt veel oostelijker. Men rijdt dan allereest langs den Rijn, vervolgens door het Spessart-gebergte en de Zwabisch Beiersche Hoogvlakte naar München en ver mijdt daarna de steile zuidhellingen van Óp per-Beieren door over Kufstein naar Inns- brück te gaan. De Alpen worden gekruist over den (zeer lagen en gemakkelijken Bren- nerpas), waarna men in Bolzano komt, waar de hooge Dolomieten oostelijk blijven liggen Langzaam afdalend bereist men vervolgens de Po-vlakte Door de Alpentunnels voert een drietal andere wegen. De meest westelijke route gaat door Ardennen en Vogezen, men passeert Bern en gaat van Lausanne langs het prachtige meer van Genève naar Martigny en zoo vervo gens het Rhönedal in. De Simplonpas, welke Brtg scheidt van de Italiaansche meren, is tot ver in Juni door de sneeuw onberijdbaar. Men kan echter van den trein gebruik maken, het transport door den tunnel kost^voor een auto circa 35 en per persoon f 2.50. Ook kan men het Rijndal volgen en via Bazel en Luzern naar Göschenen rijden. In Göschenen wordt de auto op den trein gezet en door den Gotthardtunnel naar Airoio ge transporteerd. (Kosten voor den auto circa 12.50, per persoon 1.25. Men komt dan op den verderen tocht, o.a. langs het prach tige Lugano en het Comomeei Tenslotte is op het schetskaartje ook nog aangegeven een betrekkelijk ongebruikelijke route. Tot Heidelberg is deze geheel vlak, daarna droorkruist men het Schwarzwald en komt in Lindau aan het Bodenmeer uit Langs Feldkirch (in Oostenrijk) en door het vorstendom Lichtenstein komt men vervol gens in Chur, de hoofdstad van het Zwitser- sche kanton Graubünden. Tusschen deze plaats en de Italiaansche (Po)vlakte liggen de Alpen, drie passen moet men passeeren: de Lenzerheide, Julier- en Malojapassen Deze zijn echter gedurenden den geheelen winter berijdbaar gehouden en levern dan ook thans weinig bezwaar meer op. (Sneeuwket tingen meenemen!) Deze route is ongetwij feld het meest interessant. Echter doorkruist men ook op de andere wegen tal van fraaie gebieden. Ardennen, Vogezen en Schwarzwald zijn van nature over bekend in ons land, ook de Rivièra behoeft wel geen bizondere aanbeveling; echter is het misschien goed erop te wijzen, dat de Fransche Rivièra (tusschen St. Raphael en de Italiaansche grens) wat natuurschoon be treft achterstaat bij de Italiaansche Rivièra di Levante (dit is de kuststrook ten oosten van Genua). Wie een der „tunnelroutes" kiest, zal, hoe wel het eigenlijke hooggebergte voor hem nog gesloten blijft, zeer veel schoons zien, terwijl de meest oostelijke weg (over den Brenner) ook rijk is aan afwisseling. De Italiaansche wegen zijn over het alge meen zeer goed (hier en daar zelfs prima). In het vlakke gedeelte is de route tamelijk eentonig, waar tegenover echter staat, dat men steden als Milaan, Florence, Bologna en Assisi passeert, welke zoo rijk aan steden schoon zijn, dat men er gaarne enkele hon derden kilometer minder interessanten weg voor over heeft. En tenslotte, het einddoel Rome, waarvan het noemen van den naam alleen al voldoende is, om visioenen van schoonheid te wekken. En hij, die zich in het geheel niet voor voetbal interesseert, kan na tuurlijk evengoed thans het stuurwiel in de richting der Eeuwige Stad wenden, waarvan nog nimmer iemand onvoldaan is terugge keerd. 1. Utrecht Namen Lyon Nice Rome (2.161 km.) Utrecht 's Hertogenbosch (56 km) Eindhoven (31.5 km) Hasselt (58.5 km) Luik (39 km) Namen (64.5 km) Givet (51 km) Reims (142 km) Vitry le F. (76 km) Chaumont (103 km) Langres (35 km) Dyon (65.5 km) Chalon s.S. (68 km) Lyon (126.5 km) Valence (101 km) Avignon (128.5 km) Aix en P. (76 km) St. Raphael (125 km) Nice (72.5 km) Genua (206.5 km) Livorno (215 km) Grosseto (135 km) Rome 185 km). 2. Utrecht Keulen München Bren- nerpas Rome (1.856 km.) Utrecht Arnhem (60.5 km) Nijmegen (18 km) Krefeld (80.5 km) Keulen (55 km) Koblenz (87.5 km) Wies- baden (72.5 km) Frankfort a. d. M. (35.5 km) Neurenberg (220.5 km) München (180.5 km) Kufstein (91 km) Inns- brück (76.5 km) Brennerpas (39.5 km) Bolzano (87 km) Verona (156.5 km) Modena (103 km) Bologna (38.5 km) Rome 454 km). 3. Utrecht Luxemburg Simplon- tunnel Rome (1.922 km.) Utrecht Breda (68 km) Antwerpen (50.5 km) Brussel (47 km) Namen (60 km) Dinant (28 km) Arlon (109 km) Luxemburg (26 km) Metz (59 km) Nancy (57 km) Belfort (164 km) Bern (146 km) Lausanne (93.5 km) Martigny (68.5 km) Brig (82.5 km) Simplon Pas (22.5 km Milaan (166.5 km) Bologna (220 km) Florence (105.5 km) Siena (69.5 km) Grosseto (94 km) Rome (185 km). 4. Utrecht Keulen Basel Gothard- tunnel Rome 1.836 km.) Utrecht Arnhem (60.5 km) (69.5 km) Keulen (102 km) - (87.5 km) Mainz (92 km) (90 km) Karlsruhe (57.5 km) (138,5 km) Basel (67 km) - - Wesel - Koblenz Heidelberg - Freiburg - Luzern In den schouwburg 't Gulden Vlies heeft het Vereenigd Rotterdamsch Hofstadtooneel onder regie van Cor van der Lugt Melsert, gisteravond als laatste van de abonnements voorstellingen het blijspel Ex-Koning Peter van Zoltan Horvath opgevoerd. De zaal was geheel bezet en wij hebben de overtuiging, dat de toeschouwers over de opvoering van dit geestige blijspel in alle opzichten voldaan zijn geweest. Peter VI, ex-koning van Molavië is door een revolutie van den troon gestooten en zwerft sindsdien als banneling door Europa. In zijn plaats is er een president gekozen, die vroeger acteur is geweest en daardoor in de politiek een buitengewone promotie heeft gemaakt. Zijn eerste minister is een der rad draaiers uit den tijd van de monarchie en zijn secretaresse is een halfslachtig wezen, doctor in van alles en nog wat er verder overtuigd republikeinsche en draagster van costumes, die een overgang zijn van een avondjapon naar een heeren-confectiepakje. Zij en de eerste minister regeeren in wer kelijkheid de republiek en de president is een marionet, die zich eiken morgen laat voor lezen wat hij dien dag te doen heeft, welke monumenten hij moet onthullen, welke sche pen hij van stapel moet laten loopen en welke linten hij moet doorknippen. Zijn vroeger beroep heeft hem uitermate geschikt gemaakt voor het afsteken van diverse rede voeringen en zijn secretaresse zorgt er wel voor, dat hij overal op tijd komt en overal verschijnt in het costuum dat bij de feeste lijke of droevige gelegenheid past. Alleraardigst is de wijze waarop hij audiëntie verleent. Er verschijnt een onte vreden vakvereenigingsvoorzitter, die binnen vijf minuten weer buiten de deur staat, er komt een minister, die eenige politieke wijsheden ten beste geeft en er verschijnt een bekoorlijke filmster, die op een handtee- kening aast en die een oude kennis van den president blijkt als deze met moeite zijn eer sten excellentie buiten de deur heeft gekre gen. Dan komt de ex-koning ten tooneele, een allercharmantste verschijning, die althans figuurlijk gesproken regelrecht in de armen van de vermannelijkte secretaresse valt. Zij is van zijn complimentjes niet gediend maar blijkt ten slotte toch gevoelig als de ex-monarch een beroep op haar ver borgen vrouwelijke charme doet. In tegen woordigheid van den eersten minister en van den president blijft zij de ongenaakbare republikeinsche, die in een koning -»n zelfs in een ex-koning niets dan een verachtelijk wezen ziet en in haar tegenwoordigheid be looft Peter, dat hij het gedwongen verblijf in zijn ex-koninkrijk gedwongen omdat zijn grootmoeder daar zwaar ziek ligt niet zal gebruiken om er connecties met monar chale groepen aan te knoopen. Intusschen is de koning een populaire fi guur en zijn populariteit wordt er niet minder op als hij zich met de filmster in bad- costuum laat fotografeeren. Zooiets is in de republiek nooit voorgekomen en het volk is nu eenmaal zoo, dat het liever een eerlijken koning ziet dan een venpolitiekten president. Met moeite weet de koning zich in zijn ho tel aan de conferenties te onttrekken, die ten doel hebben hem weer op den troon van Molavië te zetten. De republikeinsche re geering stuurt de secretaresse als spionne naar het hotel en zij verschijnt daar in een zoo bekoorlijk toilet en zoo volkomen geme- tamorphoseerd, dat niemand haar iden titeit ontdekt behalve de koning zelf, die een veel te goed vrouwenkenner is om zich op dat gebied om den tuin te laten leiden. Koning en spionne worden al spoedig de grootste vrienden en Peter vertelt daarbij zul ke wijsheden, dat de secretaresse ei wel van overtuigd moet worden, dat hij het koning schap niet meer begeert. Hij verhaalt haar hoe hij na zijn aftreden eigenlijk pas mensch is geworden, hoe hij het leven heeft leeren kennen, hoe de vrouwen hem liefhebben en de mannen hem vereeren, hoe Ret leven hem één groote vreugde is geworden. Vroeger verzond hij Koninklijke besluiten, nu alleen nog maar doozen bonbons en dat laatste is in alle opzichten veel aangenamer. Hij beschrijft de mentaliteit van het volk. Op elke duizend ingezetenen zijn er negenhon- derd-negen-en-negentig onverschilligen en tien politici, die door die onverschilligen aan de beste baantjes zijn geholpen. De onver schilligen verdwijnen nooit, de politici worden zoo nu en dan eens door elkaar verdrongen Peter voelt er niets meer voor in zijn gouden kooi terug te keeren. Het leven is kort en hij wil er in vrijheid van genieten. Waarom heeft de natuur mooie vrouwen geschapen als men ze niet kan beminnen? Zelfs de secretaresse moet wel van zijn oprechtheid overtuigd worden. Zij komt als zijn vriendin achter alle omwentelingsplan nen en is zelfs ongezien tegenwoordig als plotseling de koninklijke grootmoeder ver schijnt en haar ziekte slechts een voorwendsel blijkt te zijn om Peter weer in zijn eigen land te doen verschijnen. Als hij met de secretaresse soupeert en de kellners buiten de deur gejaagd zijn, komt de directeur van het hotel haastig binnen Men hoort gejoel op het voorplein. De me nigte verlangt den koning terug. „Het volk wordt wild", zegt de directeur. „Stil laten gaan", zegt Peter, „morgen is het wel weer over". Hij wil geen koning meer zijn, hij wil de vrijheid en haastig grijpt hij zijn kof fers, trekt een demi'tje over zijn uniform aan en verdwijntmet de secretaresse, bij wie de natuur ten slotte ook boven de leer gaat en die, ondanks alle theorieën, de roepstem der natuur gehoord en verstaan heeft. Het stuk wemelt van geestige uitvallen en alleraardigste samenspraken en wat er in gezegd wordt is ten slotte zoo natuurlijk, dat men de waarheid er van wel lachende moet aanvaarden. Zelden zagen wij een zoo humo ristisch stuk, dat zoo vlot en zoo onder houdend gespeeld werd. Cor van der Lugt Melsert was een pracht van een roi en exil, een bon-vivant, die kippenvel kreeg bij de gedachte dat hij weer koning zou moeten worden en Annie van dei Lugt MelsertVan Ees heeft hem in dit stuk in alle opzichten ter zijde gestaan. Haar optreden als de secre taresse van den president was wel wat op tooneeleffect berekend. Er zijn rare vrouwen op de wereld, maar zoo 'aar als deze zijn zij er niet. Wat niet wegneemt, dat zij een creatie gaf, die tot het einde prachtig werd volgehouden. Waar zij de verleidelijke spionne was ging er heel wat meer beko ring van haar uit. Zij werd niet alleen vrouw maar ook een knappe vrouw en dat is altijd iets prettigs om naar te kijken. Keurig was haar spel in het laatste bedrijf, waar zij met den koning soupeert en niet heelemaal on verwacht kwam haar besluit, haar manteltje aan te trekken en er met Peter van door te gaan vóór het verblinde volk hem weer te pakken had gekregen. Louis Gun berg was een pracht van een president. Een dergelijke rol is voor hem ge knipt. Hij heeft er het figuur en het air voor. Voornamelijk in het eerste bedrijf heeft hij een groot deel van het succes voor zijn rekening. Herman Schwab was precies de eerste minister, die men in dit re- publiekje kon verwachten en Johan Schmitz was een pracht van een kamerdienaar. Dick van Veen was als graaf wel een beetje onna tuurlijk. Graven die nog met de koningin moeder cmgaan en zelfs op een audiëntie een versleten regenjas dragen, komt men niet eiken dag tegen en evenmin graven, die zoo nu en dan hun kin moeten recht zetten om verder te kunnen praten. Maar het publiek waardeert dergelijke typen wel en zij hebben daarom het succes dat er van hun optreden verwacht wordt. Piet Bron als de voorzitter van een arbeidersbond gaf verdienstelijk spel en eveneens Mimi Boesnach als de verleide lijke filmactrice, Ludzer Eringa als hotel directeur en Wilh. SchwabWeiman als de koningin-moeder. De eostuums waren over het algemeen prima in orde. Vooral de ex-koning had voor de noodige variatie gezorgd. Het tooneel was uitstekend verzorgd, voor namelijk in het tweede bedrijf. Het publiek was gul met open doekjes en gaf toen Annie van Ees een bouquet bloemen ont ving door krachtig applaus van zijn volle instemming blijk. De abonnementsvoorstellingen in 't Gulden Vlies zijn door dit geestige blijspel op bij zonder prettige wijze beëindigd. Tj. Gistermiddag heeft mr. Muller Massis zijn pleidooi vervolgd- Hij stelde daarbij vast, dat de verdachte Onnes den getuige Johanknegt steeds alle medewerking heeft verleend en dat achter de episode Hollandsche Rading (waar verdwenen stukken werden „gevonden") een vraag- teeken dient te worden geplaatst. Voorts bracht spr. bezwaren in tegen de dag vaarding. Pleiter vroeg ten slotte vrij spraak voor zijn cliënt. Morgen zullen de replieken in het strafgeding worden gehouden. DOOD DOOR SCHULD. Op 18 Juli 1933 zijn op de kruising Spaarnwouderweg—Sloterweg een auto, die uit de richting van Sloten kwam en een mo torrijwiel, waarop twee personen zaten, ge botst. Het motorrijwiel reed tegen het ach terportier van den auto; de berijder en de duopassagiere, zijn jonge echtgenoote, wer den tegen den weg geslingerd. Ze werden beiden zwaar gewond, de jonge vrouw in dier mate, dat ze kort daarna overleed. De bestuurder van den auto, een 33-jarig koopman, is op 23 November 1933 wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk let sel den dood tengevolge hebbend, door de rechtbank te Amsterdam veroordeeld tot veertien dagen hechtenis met ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van een motorrijtuig voor den tijd van één jaar. De procureur-generaal had voor het Am- stedamsche gerechtshof veertien dagen hechtenis geëischt met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van drie maanden. Het Hof bevestigde het vonnis der recht bank. INBRAAK BIJ EEN GOUDSMID. Medelijdende inbrekers In den nacht van 10 op 11 Dec. 1933 is te Breda ingebroken in den goudsmidswinkel van den heer M. Wiegeraad. Daarbij is een groot aantal gouden ringen en zilveren hor loges gestolen. Later heeft men de hand kunnen leggen op 240 ringen en 13 horlo ges. En op de daders. Een 25-jarig monteur uit Breda is in verband hiermede tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld; hij berustte daarin Niet echter een 21-jarig zandvormer uit dezelfde gemeente, wien de rechtbank te Breda 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest had opgelegd. In hooger beroep diende gister zijn zaak voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Hij ontkende en vertelde, dat zijn kameraad hem de voorwerpen had gegeven om ze te gelde te maken. Dat viel echter niet mee en toen adviseerde verd. den monteur den ge stolen boel terug te brengen. Hij had mede lijden met den goudsmid, omdat deze niet verzekerd was. De monteur, die als getuige werd gehoord bevestigde een en ander. Hij vertelde voorts over de pogingen om het gestolen goed in België te plaatsen. Toen dht niet lukte, werd alles in Tilburg te koop aangeboden; bij die gelegenheid zijn ze gearresteerd. Verd. ontkende pertinent dat hij met den monteur samen had ingebroken, maar deze hield vol dat verd. alles had gestolen. De advocaat-fiscaal heeft tenslotte beves tiging van het vonnis geëischt. Het Hof zal 13 Mei arrest wijzen Sport in Beeld zal deze week wel door zeer velen verslonden worden, al was hei alleen maar om de wijze waarop de wedstrijd BelgiëNe dei land verslagen werd. Allereerst zien wij het Ned. elftal afgebeeld, evenals het Belgische en ver der zijn alle Ned. doelpunten op de ge voelige plaat vastgelegd. Tal van andere kieken trekken evenzee. dc aandacht. Bovendien is het ve-slag van den strijd zeer prettig beschreven. Ook van onze hockey-ers, die Zondag van de Belgen wonnen, zijn spelopnamen opgenomen en is een zeer goed vers'ag geschreven. Tenslotte wordt de Engei- sche cup-final verslagen. 8port en Beeid geeft verder de gewone rubrieken (Davbofk van een Leek. sport- praatje. enz en zoo hebben wij weer een rijk nummer in ontvangst genomen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7