Agenda CIRCUS AMAR Weeiêecicht Stad m ümqevwq. MeteMd faatste AeücfUen Ru&ticaties £ucfUoaaet Radionieuws Jbucqect&ike Stand I z C i Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain. 7.30 uur, hoofdnum mer Boefjes (real.), noofdrol Frankie Dar- roo. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, des avonds half 8, hoofdnummer Victor en Victoria (amusant), hoofdrollen Hermann Thimig en Renate Müller. Alle leeftijden. Zondagmiddag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Onbe- waakte overwegen (sens.), hoofdrol Charles Sale. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De bewaarschool (La Maternelle), hoofd rol Madeleine Renaud. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Zondagmiddag en Hemelvaartsdag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering „De opgaande Zon" door he* Alkmaarsch Too neel. 8.15 uur, De Unie, lenenvergadering Cen traal Genootschap kindeiherstfllingsoorden en vacantiekolonies, afd Alkmaar. Donderdag 10 Mei (Hemelvaart). 2 uur, Muziektuin te Alkmaar, prov. open luchtsamenkomst van vrijz. godsdienstigen DRUIVENTEELT. Alleen volkomen rijpe druiven in consumptie. Zooals bekend is het telen van druiven aan een beperking onderworpen. Het doel dezer beperking is een betere markt voor de druif te krijgen. Voor de druivencultuur zal naar wij vernemen de algemeen gevolgde lijn bij de tuinbouwteeltbeperking, n.1. een beper king van de hoeveelheid, voor 1934 nog niet ten volle van kracht worden. Betreffende dit product zal ernaar worden gestreefd de be perking te volvoeren door verbetering der kwaliteit. De regeling voor 1934 zal worden, dat slechts de druiven van volkomen rijpheid in consumptie mogen worden gebracht. In verband met het verkrijgen van een prima kwaliteit al iedere druivenkweeker zien dus nu reeds hebben af te vragen hoeveel trossen hij voor zijn druivensoort en teeltwijzen zal laten hangen. Eerst na controle door de vei ling wat betreft de rijpheid zal aan een kweeker toestemming kunnen worden ver leend om druiven aan te voeren. DE HOND BRACHT EEN ZIEKE VROUW HULP. Boodschap aan zijn halsband bevestigd. Een vrouw, die met haar twee kleine kinderen en een hond een boerderij be woont nabij het ploatsje New Liskeard in Canada, werd tijdens de afwezigheid van haar man plotseling ziek. Haar toe stand verergerde ieder oogenblik De vrouw beduidde het oudste van haar beide kleinen dat zij papier en potlood wilde hebben en hierop schreef zij al leen „dokter" Zij bevestigde het papier vei volgens met een bandje aan den halsband van den hond. wees hem de richting aan van de naastbijgelegen boerderij op ongeveer een mijl afstand en joeg den hond weg. Deze, een kleine bastaard, heeft blijkbaar goed begrepen wat de vrouw van hem verlangde, want hij leverde zijn boodschap prompt af Uit New Liskeard is een wagen gekomen om de vrouw mee te nemeu, opdat haar geneeskundige hulp kon worden gebo den. Haar verre buren hebben de zorg voor de beide kleintjes voorloopig op zich genomen. EEN MENSCHELIJKE STRUISVOGEL. Lepels en vorken bij de door geslikte voorwerpen. Ernest Connelly in Sydney (Austr.) heeft J een neiging, welke hijzelf als voorzichtig heid betitelt om zoodra hij zich ziek gevoelt zijn aandacht te gaan wijden aan de „klei nigheden" welke hij heeft doorgeslikt, om dat hij dan last krijgt, dat deze voorwerpen zich ernstig gaan bemoeien met zijn spijs vertering. Zijn lichaam draagt vele lidtee- kens van operaties, welke hij heeft onder gaan om van de in zijn inwendige opgesla gen voorwerpen weer af te komen. Langs operatieven weg zijn reeds verwijderd een vork, lepels, naalden en een deel van een kleerenhanger. Een van de ondergane ope raties geschiedde voor het verwijderen van een kofeel, welke hij „den-weg-afsneed" toen hij in Darlinghurst een kleine affaire" had De man bevindt zich thans in het zieken huis voor een andere operatie; dezen keer heeft hij n.1. niets ingeslikt. Connelly is zeer trotsch op zijn lidteekens. DE STRIJD IN ARABIE. Gevechts-versterkingen aangerukt. Oorlogsschepen hebben zich in aller ijl naar Zuid-West-Arabie begeven ter bescher ming van de buitenlanders, die door de fana tieke Arabische stammen bij hun strijd om de suprematie in de bergpassen yan Yemen worden bedreigd. Tientallen Britsche onder danen en andere vreemdelingen zijn uit Hodeida de belangrijkste haven van het klei ne en afhankelijke staatje Yemen dat bij Aden ligt geëvacueerd. Ze zijn overgebracht naar Kameran. Uit Cairo wordt aan de „Times" gemeld, dat het verzoek om hulp van den Iman van Demen aan Koning Foead en de berichten, dat de Wahabieten over de geheele linie op treden, het slechts waarschijnlijk maken, dat de geruchten omtrent een binnenlandsch op roer tegen den Iman op waarheid berustte. De „Daily Telegraph" schrijft, dat de be- heersching van het gebied aan de kust van de Roode Zee door Koning Ibn Saud een toe stand in het leven roept welke misschien droombeelden oproept van een nog grooter Arabisch Rijk. De diplomatieke correspondent van de „Morning Post" is van meening, dat de „on- gelukszalige pogingen van den Iman van Yemen met zijn machtige buurstaten den strijd aan te knoopen" het gevolg is van in vloeden uit het buitenland. Hij zegt ongeveer een maand geleden geruchten te hebben ver nomen volgens welke de Iman in zijn provo- ceerende houding door Europeesche agenten is aangemoedigd, agenten die waarschijnlijk voor een zekere Europeesche mogendheid aan het werk zijn. Een bericht dat tot de bij de laatste gevech ten gevangengenomen krijgers van de Yemen verscheidene Europeanen waren, schijnt dii feit te bevestigen. De correspondent wordt nog duidelijker als hij zegt: Het zal wel be kend zijn, dat de mogendheid in kwestie be paalde bedoelingen heeft met betrekking tot de eigen koloniale toekomst en dat zij Arabië bijzonder geschikt acht voor politiek in deze richting. De klassieke procedure in een derge lijk geval is een inheemsche heerscjiers te misbruiicen die door belofte met toekomstige grootheid gemakkelijk kan worden beïnvloed om hem over te balen tot een agressieve poli tiek in de hoop zijn succes dan te kunnen uit buiten. In het onderhavige geval schijnt men op het verkeerde paard te hebben gewed De correspondent besluit, dat voor zoover het Groot-Brittannië betreft de successen van de Wahabieten geen directe gevolgen hebben De ware beteeken is zal pas in de toekomst blijken. Tot nu toe had Groot Britannië er naar gestreefd het evenwicht der krachten tuschen de Arabische heerschers te handha ven, omdat dit het beste paste in de Britsche politiek. Wanneer Ibn. Saud dit evenwicht verstoort, zullen wij misschien onze politiek moeten herzien. Wij behoeven evenwel geen ongunstige gevolgen te vreezen, aangezien de Britsche betrekkingen met den koning der Wahabieten steeds van de meest vriendschap i aard zijn geweest. „ens de „Times" is uit Aden ter be scherming van de Britsche belangen in Hodeido een versterking gezonden, bestaande uit 8 militaire vliegtuigen en 40 politie agenten. De Iman leeft nog. Het bericht van de moord op Iman Jachya is niet juist gebleken. De Iman heeft tot Koning Foead van Egypte telegrafisch het verzoek gericht te willen bemiddelen bij vredesonderhandelingen. DE DAGELIJKSCHE HOLD UP. Bandieten die in een met een machinege weer bewapende auto zaten, hebben Donder dag een overval gepleegd op het filiaal van de First Nationaal Band te New-York en ont kwamen met minstens twee bankbedienden als gijselaars, en een groote hoeveelheid geld. De politie geraakte in vuurgevecht met de gangsters, waarbij vier personen werden ge wond. Een der bankbedienden zeide, dat hij voelt, dat een der mannen, die de overval hebben gepleegd, John Dillinger is. De boeven mis bruikten de bankbedienden toen zij zich weer naar hun auto begaven, door dezen zoodanig plaats te laten nemen, dat voor de gangsters bestemde schoten de bankbedienden zouden moeten treffen. Van Putten Oortmeijer, Payglop 18- Hoor kleine tuinen- De bladverliezende hout gewassen in het vroege voorjaar. De vorige week hebben we de aandacht gevestigd op tal van vroegbloeiende rots- en alpenplantennu willen we het doen op al het moois dat we thans onder de houtgewas sen zien. Van de bloeiende heesters en boompjes zijn er enkele welke we veel zien aangplant, en dit dat ook waard zijn. Noe men we allereerst het Chineesche klokje, For- sithia waarvan de soort intermedia wel het meest gebruikt wordt. De breed en krachtig groeiende struikjes zijn nu overladen met klokvormige gele bloempjes. Plant daarvooi in het najaar eens een groep blauwe druifjes en ge zult eens zien welke mooie kleurencom binatie ge dan in uw tuin hebt. Als Ieiplaut tegen muur ofschutting is F. suspensa bij zonder geschikt. Niet minder mooi is Ribes sanguineum, een heestertje dat tot hetzelfde geslacht behoort waartoe ook onze bessen behooren. De reuk van blad en hout verraad dit dan ook. Nu zijn de stuikjes overladen met roseroode bloemtrosjes. Daar het een forschgroeiende heester is snoeien we haar direct na de bloei flink terug opdat ze in on ze kleine tuinen niet teveel plaats gaat inne men. Bijzonder aandacht trekken de nu bloeiende Japansche sierkersen, Prunus ser- rulata, welke nu zeer rijk bloeien met groot- bloemige bloemtrossen. De vroegstbloeiende is wel de treurvorm P. serrulata Shidare Sa- kuri, met zacht rose bloemen. De meest voor komende variëteit is P. s. Hisakura, welke iets later bloeit met donkerrose bloemen. De bladeren zijn bij het ontluiken bruinachtig groen waartegen de rose bloemen fraai afste ken. Verder zijn er verschillende andere va riëteiten met witte en rose bloemen. Plant onder de rose bloeiende variëteiten in het najaar eens een groepje donkerroode tulpen en ge zult een volgend voorjaar een schitte rend plekje in uw tuin rijker zijn. Maak daar voor nu aanteekeningen opdat ge een tulpen variëteit kiest welke gelijktijdig bloeit. Noe men we verder van de thans bloeiende hees- ers nu nog Amelanchier canadensis, met wit te bloemtrosjes, Prunus triloba, het aman delboompje, met helderose dubbele bloemp jes langs de slanke takken, Cytisus praecox, de zachtgeel bloeiende brem, en de variëteit alba hiervan met witte bloempjes, Chaenome- les japonica of Jap sierpeer en Magnolia of Beverboom, ten onrechte ook wel Tulpen boom genoemd. Men lette nu ook vooral op de mooie kleu- rennuances welke de ontluikende bladeren ons te zien geven. Zilverwit zijn de jonge blaadjes van Soitms Aria var. majestica, dit is ook het geval met Populus alba of sneeuw- abeel. Eeuigszins bruinrood zijn de jonge blaadjes van Ailanthus of hemelboom, Rhus typhina of fluweelboom, tal van Populieren e.a. Geelbladerige soorten van Iepen, Li- gustrum, Catalpa e.a. zijn reeds bij het ont- luiken geel.A. G. woud P- Wartei.horst en A. Bakker. H. A. Gerver te Hoorn en M. A. Bak- ker. W. J. Bijleveld te 's-Gravenhage en M. E. Emmerling. J. Leurs te Alk maar en J. Kruijt. J. Temming en E. A. Kaandorp te Limmen. J. S. Oud te Ursem en E. Loos. Gehuwd: Th. Velzeboer en M. Boet- I jes. B. J. C. Beentjes en G. Mulder. J. Koopman en C. C. Koppes. J. C. de Graaf en M. M. Koppes. LI. A. Gerver en M A. Bakker. P. Wartei.horst en A. Bakker. Overleden: H Kröner, 31 j. J. van Beek, weduwe van K. Kok. W. Grootes, 79 j. D. de Jong, 70 j. F. Brouwer, 87 j. KONINKLIJKE DANKBETUIGING. Bij het gemeentebestuur van Alkmaar is heden het volgende schrijven binnen gekomen: 's Gravenhage, den 26 April 1934. Ter voldoening aan de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer U Hoogstderzelver dank en dien van Zijne Konink lijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Meck- lenburg en van Hare Koninklij ke Hoogheid de Prinses der Nederlanden over te brengen voor de betuigde deelneming bij gelegenheid van het overlijden van Hare Majesteit de Ko ningin-Moeder. Hare Majesteit heeft deze door U uitgedrukte gevoelens van medeleven op hoogen prijs ge steld. De Directeur van het Kabinet der Koningin, Get. Van Tets van Goudriaan. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,4 mM. te Haparanda. Laagste bafometerstand 747,6 mM. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond Mei: van 5 (Ongecorrigeerd.) DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). De opgaven, bedoeld in de artikelen 35 en 51 van bovengenoemde wet, ver meldende o.m. het aantal verleende vergunningen en verloven A. en B. in deze gemeente, liggen voor een ieder ter inzage ter gemeente-secretarie, le afdee- ling, en zijn tegen betaling der kosten aldaar verkrijgbaar. Alkmaar, 4 Mei 1934. Burgemeester en Wethouders F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvogel op de (thuisreis) is gis ter in Marseille aangekomen; de Ijs vogel (heenreis) landde te Boedapest. AMERIKAANSCH WATERVLIEG TUIG VERONGELUKT. Bemanning omgekomen. Tusschen Rio de Janeiro en Porto Al legro is een watervliegtuig van den Bra- ziliaanschen kustdienst van de Syndi- cato Condor Ltd bij het dalen op zee over den kop geslagen en in de diepte verdwenen. De Braziliaansche beman ning bestaande uit een piloot en een radio-telegrafist kwam hierbij om het leven. CRISIS BESLUIT 1934. De crisis rundvee-centrale vestigt er de aandacht van belanghebbenden op, dat het crisisbesluit 1934 binnen enkele dagen in werking zal treden. PRIJZEN VAN SPEK. De Nederlandsche varkenscentrale maakt bekend dat met ingang van 1 Mei de onderstaande prijzen zullen worden betaald voor het aan haar geleverde spek af komstig van varkens geslacht na 1 Mei a.s Spek boven 28 K.G. per strook zonder wang 57 cents, spek van 24 tot 27.9 K.G. idem 56 cents, spek van 18 tot 3.9 K.G. idem 54 cents en spek van 13 tot 17.9 K.G. idem 49 cents. ALKMAAR. ONDERTROUWD: Gerrit Koopmans en Emka van Iddekin- ge. Carel Snijders en Anna de Groot. Arie van Gaaien en Geesje Beek. Johan- nes Snijders en Maartje Dekker. Johan- nes Berkhout en Janna Martin. Arie Hamel en Cornelia Dito. Theodorus Veer en Anna Antonioli. Gerrit Kaper en Trijntje Reine. Reijer Ratelband en Aafje Rezelman. Marius Lutterot en Susanna Kamper. Nicolaas Kuip en Cornelia Bleeker. OVERLEDEN: Gerardus Thomas Johannes de Munk 87 jaar. 25-JARIG JUBILEUM. De heer P. Kamp .meesterknecht van de afdeeling matrabsenmakerij, herdacht gister den dag waarop hij voor 25 jaar bii de firma Vroom en Dreesmann in dienst trad. De keer Kamp mag zich verheugen in de sympathie van allen die met hem in aanraking komen. Ü6 morgens werd hij op de zaak door de directie in hartelijke bewoordingen toegesproken, waarbij tot uiting kwam dat zijn ijver en vakbekwaamheid op hoogen prijs wordt gesteld. Als stoffelijk blijk van belangstelling werd den jubilaris een enveloppe met inhoud aangeboden. Hierna werd naar de matrassenma- kerij in de Houttil gereden, waar de jubilaris feestelijk door het daar werk zame personeel ontvangen werd en een dressoir, divan en klok werden aangebo den. De verdere feestdag werd in den hyi- seüjken kring doorgebracht waar velen den jubilaris kwamen geluk wenschen. OOK ALKMAAR IS BEZOCHT GEWORDEN. De door de Amsterdamsche recherche aan gehouden Duitsche vrouw en Amsteidamsche Koopman, welke, zooals gemeld, worden ver dacht zich in verschillende plaatsen van ons land aan winkeldiefstallen te hebben schul dig gemaakt, schijnen ook hier ter stede op getreden te zijn. Vermoed wordt, dat zij o.a. in een aan de Langestraat alhier gevestigde manufacturenzaak meerdere goederen heb ben ontvreemd. INGESLOTEN IN HET HUIS VAN BEWARING. Door de politie te Zijpe is aangehouden als verdacht van overtreding van art. 247 W. v. Str. een arbeider uit Schagerbrug. Deze is naar Alkmaar op transport gesteld en ingesloten in het Huis van Bewaring. LUISTERWEDSTRIJD A.V.R.O. De luisterwedstrijd „Waar was Hollan der?", door de Avro op 29 April j.1. gehou den ten bate van den verkoop aer Crisis-post zegels, waarop reeds tienduizenden oplossin gen binnenkwamen, zal Zondagmiddag, 13 Mei, tusschen 3.30 en 3 50 uur voor den Avro-microfoon herhaald worden. HEILOO (April). Geboren: Cornelia Catharina, d. van J. Speur en C. C. Jonker. Corne lia Margaretha, d. van D. Oldenburg en J. H. Rolfs. Cornelis Marinus, z. van D. J Booij en J. A. M. van Leeuwenstijn. Leonardus Johannes, z. van A. Th. van Schooten en A. M. Kaandorp. IJs brand, z. van M. van Steeg en L. Blok ker. Louise, d. van J. Tames en J. C. Komen. Johanna Francina, d. van H. Rotteveel en C. M. can Mastwijk. Hen drik, z. van W. Zonneveld en M. Admi raal. Frederik Willem, z- van J H. Ackermann en W. Ringnalda. Jan Hendrik, z. van J H Wigard en L. M P. Passenier. Adelbertus Antonius, z. van A. G J. A. Kósters en C. Jansen. Guurtje, d. van W. Anema en G. van der Wissel. Ondertrouwd: J. Koopman te Nibbixwoud en C. C Koppes J. C. de Graaf te Castricum en M M Koppes. N P Smit en M van de Nes te Beemster G. Janson en L. Doodeman te Nibbix- VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand April 101 patiënten en legden 1339 be zoeken af, waarvan 331 betalende bez. 792 bez. voor 't A. Z. A. en 216 gratis be zoeken. Er werd 4 maal de laatste hu'p verleend bij 't afleggen. De wijkkraamverpleegster verpleegde 10 patiënten en legde 208 bezoeken af DE A.S. BRANDWEER DEMONSTRATIE. Men verzoekt ons nog te melden dat op de brandweerdemonstratie welke op 9 Mei a.s. op het Waagplein gehouden zal worden en waarbij een demonstratie van de brandweer „Voorheer en Thans" gegeven zal worden, het oude brand weermateriaal bediend zal worden door een 70-tal leden van de gymnastiekver- eeniging Turnlust alhier. BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen is in de Mijzen ge meente Schermerhorn door kortslui ting een boerderij tot den grond toe afge brand. Niets kon worden gered. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Er is geen vee verbrand. De boerderij, die eigendom was van de Ned. herv. gem. te Schermerhorn en Ursem was verzekerd. DE EERSTE PEULEN. Aan de exportveiling zijn heden door de wed. C. Kok uit Wogmeer de eer?te peulen aangevoerd. EEN NIEUW REVUE-GEZELSCHAP. Men verzoekt ons te melden, dat er hier ter stede een revue-gezelschap is opgericht waartoe reeds 31 leden zijn toegetreden Een onzer plaatsgenooten is hei schrijven van een revue opgedragen Wij hebben tegen het plaatsen van Zwakke tot matigen wind uit westelijk, richtingen; zwaar bewolkt tot betrokken {a. ter opklarend; aanvankelijk nog regenbUjJ met kans op onweer; weinig verandering temperatuur. Weeroverzicht. Het gebied van hoogen druk in het noord, oosten nam sterk in beteekenis toe en breid, de zich sterk naar het noorden uit. De fc pressie in het zuidoosten trok met regen en" onweer naar het noorden. Tegelijkertijd m» het minimum uit het deprossiegebied in u westen een zuidelijken koers, waardoor een voorlooper van lagen druk vormde zuid-oost-noordwest gerichte as in plaats van den in de vorige dagen gemelden rug van hoogen druk van het zuidwesten naar het noordoosten. De hooge druk bij de Azo- ren veranderde weinig, doch breidde zich naar het oosten uit en reikt thans tot Spanje. Aan de noordoostzijde van de voor van lagen druk heerscht nog groote warmte, het warmst is het thans in Spanje. Over Frank rijk dringen met westelijke winden koelere en vochtiger luchtmassa's in het binnenland van Europa door. Op de scheiding van beide stroomingen in hoofdzaak aan de westzijde der bank van de continentale de pressie vielen onweersregens, de zwaarste in België en ons land. naar onze stad 9 - 10 - 11 MEI. EEN GRATIS LOTERIJ STOP GEZET- De burgemeester van Oosterhout heeft, op last van den Officier van Justitie te Breda, op grond van overtreding der Loterijwet 1905, maatregelen genomen om den voortgang van de door J. Ruis (reclamebureau „Goal Bredascheweg G 84, aangelegde zg. gratis- loterij te stuiten. Waar ook hier ter plaatse winkeliers zij11! die aan hun klanten loten in deze loterij ter handstellen, geeft de Commissaris van Politie te Alkmaar belanghebbenden ernstig in over weging van deze wijze van reclame maken af te zien, aangezien anders inbeslagname der loten zal volgen. BEGIN VAN BRAND. Gisternamiddag te omstreeks 4 uur stond de lamp van de machinekamer van het senj „Elisabeth" aan den Eilandswal in brafflB Op een waarschuwing van een juist pa®*, renden agent van politie kwam ae schipp® aangeloopen, die de brand heeft gebluscht- SCHOORSTEENBRANDJE Te omstreeks 5 uur gistermiddag W- er in een perceel aan de Krelagestraat schoorsteenbrandje .De politie begaf r.\cn middellijk met een branabluschapparaat waarts, doch was de brand reeds door bewoners met behulp van een agent van p tie met emmers water gebluscht. BOTSING TUSSCHEN AUTO'S- Gistermiddag te omstreeks 5 richting van de Heilooërbrug b9£e.Ye"' tfeiloo de andere auto kwam uit de richt'0* ^te en de Kruislaan wilde inrijden. Dw gejde auto had den voorrang moeten hewj p[0. motorrijtuigen werden licht beschan g ces-verbaal wordt opgemaakt. HET GEWONE RECEPT- Terzake openbare dronkenschap |S bureati renavond een manspersoon aan arjng?e' van politie ter ontnuchtering ia D off' steld. Tegen hem is proces-verf maakt. I Vrijdag 4 Mei. 8 uur, Paviljoen Kinheim, ledenvergade ring Burgerwacht. Zondag 6 Mei. Zondag t' Mei. 35 uur, Muziektuin, matinee door Alcm. Victrix, voorheen Stedelijk muziekkorps Maandag 7 Mei. 8 uur, logegebouv Nieuwesloot, psycho metrische avond door mevr. Akkeringa. Dincdag 8 Mei. Alle Familicdrukwerkcn, Alle Handelsdrukwerken, Alle Verecniglngsdrukwerken Beter dan kinine slikken Is het muggen dood te tikken. C. r% naar waarnemingen, verricht in den mor^„ ..A.i!«- va n Alk m aai* De Gebroeders AMAR verzoeken ons aan onze lezers te willen mededeelen dat alvorens onze 6tad te bezoeken, zij ver blijf te Haarlem houden. De Directie van Circus AMAR ver zoekt U, alvorens Uw kaarten te nemen, Uw vrienden, kennisser of de Cowmis- saris van Politie op te bellen en naar hun indrukken te vragen. Gaam ver- tel'en z:'j over het geweldige Gebrs. AMAR, welk een organisaMa.- bnt dit eischt, hun eersterangs pro gramma's, sprookjesachtig* verlichting, rijkdom van kleeding en décor. Het is dus mogelijk de lof we'.ke hun komst vooraf gaat aan de waarheid te toetsen. De circus vertrekt naar Zaandam, Utrecht maar mochten hun program ma's U geen algeheele voldoening ge geven hebben, zoo aarzel niet uw vrien den in die steden te waarschuwen. bovenstaande mededeeling geen be zwaar maar hopen toch dat nadere me- dedeelingen minder vaag zullen zijn den hoek Kennemerstraatweg--Kr ,s een aanrijding plaats tusschen 2 'uxe tfjl- De eene auto kwam uit de Kruislaan dezich over den Kennemerstraatweg _^jj

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2