Aqmda Gebrs. AMAR. Te ALKMAAR £aatste Aecichtm tBücqedijke Sicuid 'ftcovMciaal 'flieuws Stad w Omgeving. 1© OLIFANTEN Weec&ecUfy 2 Standplaatsen PAARDENMARKT. De eenige circus met een Rijbaan en een Tooneel, TE VERWACHTEN NIEUWE CRISISBESLUITEN. Crisis-ansjovisbesluit. Aardappelmeel-monopolie. Crisis-varkenscentrale. Crisis-haringbesluit. TELEGRAM IN 3 MINUTEN 46 SECONDEN DE WERELD ROND. MEDISCH SUCCES IN AUSTRALIË. Geboren met één neusgat. De grootste en mooiste Circus van Frankrijk! Aanmerkelijk vergroot nn uitgebreid! CIRCUS. DIERENPARK. CABARET MUSIC-HALL. 3 GLANSNUMMERS „WILDE BEESTEN" EN ZIJN HEELE KUDDE VAN Bijgenaamd DE FRANSCHE BARNUM. Loges f 2.50. Gereserv, f 2.00. Stoelen f 1.50. Ie Rang f 1.20 2e Rang f 0.90. 3e Rang f 0.60. Belasting inbegrepen. Op Vrijdagavond 50% reductie voor werkloozen op vertoon hunner kaart Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater- dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain. 7.30 uur, hoofdnum mer Boefjes (real.), noofdrol Frankie Dar- roo. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, des avonds half 8, hoofdnummer Victor en Victoria (amusant), hoofdrollen Hermann Thimig en Renate Müller. Alle leeftijden. Woensdagmiddag matinee. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Onbe waakte overwegen (s-ens.j, hoofdrol Charles Sale. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De bewaarschool (La Maternelle), hoofd rol Madeleine Renaud. Toegang boven 18 jaar. (Geprolongeerd). Woensdagmiddagvoorstelling. Dinsdag 8 Mei. 8.15 uur, De Unie, ledenvergadering Cen traal Genootschap kinderherstellingsoorden en vacantiekolonies, afd. Alkmaar. Woensdag 9 Mei. 8 uur, Handelsschool, Zwitsersche avond, lantaarnplaatjes en film. 8 uur, circus Amar. (Ongecorrigeerd.) Dezer dagen is de afkondiging te verwachten van een crisis ansjovisbesluit 1934 I, waarbij wordt bepaald dat de uitvoer van ansjovis slechts aan georganiseerden bij een door den minister van economische zaken aan te wijzen crisis-organisatie is toegestaan. Binnen enkele dagen is de afkondiging te verwachten van een aardappelmeel-monopolie besluit 1934 I, waarbij wordt bepaald, dat de uitvoer van aardappelmeel slechts aan een door den minister van economische zaken als monopolie der aan te wijzen crisis-organisatie is toegestaan. Naar ons ter oore komt worden maatre gelen voorbereid door de Nederlandsche varkenscentrale om een groot aantal biggen uit de markt te nemen. Onze varkens-export is in den laatsten tijd sterk achteruit geloo- Een en de vooruitzichten voor de naaste toe- omst zijn niet zeer bemoedigend. Om deze reden meende de varkenscentrale om tot een maatregel te moeten oVergaan, welk van groot effect zal zijn voor de toekomst. Naar verluidt zouden ongeveer 350.000 biggen uit de markt genomen worden. De varkenscentrale zal binnen zeer iorten tijd hiermee een aanvang maken. Dezer dagen is de afkondiging te ver wachten van het crisis haringbesluit 1934 1 waarbij in de eerste plaats het bestaande crisis haringbesluit 1933 ingetrokken wordt en voorts bepaald, dat de aan voer van pekel en steur-haring in Nederland alleen mag ge schieden door aangeslotenen bij de stichting voor de Nederlandsche haringvisscherij vol gens voorwaarden door den minister van economische zaken gesteld en welke stich ting het totaal aantal schepen dat mag uit varen onder goedkeuring van den minister zal verdeden over de bij haar aangeslotenen. NEDERLANDSCHE BOTER IN ENGELAND. Vragen van Sir Percy Hurd. Sir Percy Hurd zal morgen in het Lager huis aan den minister van handel Runcimen de vraag stellen of de aandacht der Neder landsche regeering is gevestigd op het feit, dat in Groot-Britannië Nederlandsche pro ducten worden verkocht tegen prijzen welke soms lager zijn dan de helft van de pi welke voor deze producten in Nederland worden betaald. Hurd zal tevens vragen wat de regeering voornemens is daartegen te doen teneinde de Britsche belangen te be schermen. Een door een Telegraafmaatschappij in New- York verzonden telegrafische mededeeling heeft in den recordtijd van drie minuten 46 seconden haar tocht rond de aarde volbracht. Het „dringende"-telegram bevatte 24 woor den met inbegrip van de adresseering en de onderteekening. Van New-York werd het naar San Francisco getelegrafeerd, vervolgens werd het gekabeld naar Shanghai, door Mongolië, Siberië, Denemarken, Zweden en onder de Noordzee naar Londen. Van Londen naar New-York ging het over den onderzeeschen kabel. Het oude record voor de reis van een drin gend telegram rond de wereld bedroeg vier minuten tien seconden. Uit het ziekenhuis te Sydney in Australië is dezer dagen, na zijn vijftigste operatie te heb ben ondergaan, een patiënt ontslagen, die ge boren was met slechts één neusgat en een ge spleten verhemelte. Het heeft vele jaren geduurd voor de chirur gen erin geslaagd zijn deze fouten van de na tuur te herstellen. Het neusgat is gemodelleerd van uit het been genomen vleesch waarover men een huid heeft gespannen. Voor het in orde brengen van het verhemelte moesten een groot aantal operaties worden uitgevoerd. Het duurde geruimen tijd, voordat men er in slaagde op een, niet in het oog loopende plaats van het lichaam het gewenschte model te ver krijgen, waarna dit stukje vleesch in het ver hemelte is gebracht. De eerste operatie werd verricht, toen de thans op ruim 20-jarigen leeftijd ontslagen pa tiënt vier maanden oud was. EEN KREKEL IN HET OOR GEKREGEN. Door het verwijderen van een krekel uit het linker oor is mevrouw Boudreau te New-York afgeholpen van haar oorpijn, waaraan zij reeds vijftien jaar lijdende was, Mevrouw Boudreau, die in Ierland is gebo ren, .herinnerde zich, dat zij op zekeren dag, toen zij in haar woning naast den haard lag, plotseling iets in haar oor kreeg. Van dat oogenblik af heeft zij^altijd oorpijn gehad, doch de doktoren vermocSten de oorzaak hiervan niet op te sporen. De laatste der geconsul teerde doktoren is er in kunnen slagen het pijnverwekkende object te verwijderen. Het bleek bij onderzoek het geraamte van een kre kel te zijn. PURMEREND, 8 Mei 1934. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3017 K.G. Boter 1.20*— 1.40 en Weiboter 1.10—1.25 p. K.G.; 534 Runderen, w.o. 210 vette 54—62, handel vlug en 194 Gelde 80155, handel matig; 60 Stieren 3246 ct. per K.G. handel vlug; 7 Paarden 110 130, handel stug; 60 Vette kalveren 40— 60 cent per K.G., handel stug; 750 Nuch tere kalveren, slacht 39 en fok 6 14, handel matig; 233 Vette varkens, slacht 32—34 cent per K.G., handel matig; 67 Magere varkens 1320, handel stug 394 Biggen 7—/ 13, handel matig; 662 Schapen 10—26, handel matig; 529 Lammeren 6—12, handel matig; 68 Bokken 4—12, handel matig; Kipeieren 1.90—2.40 en Eendeieren 2.40 per 100 stuks; Piepkukiens 758214 cent per K.G., handel goed; 9482 stuks kipeieren A 1.90—2.60, B 1.80; 8849 Eendeieren A ƒ2 452.70; Eenden 30—75 cent. NOORD-SCHARWOUDE (April). Geboren: Cornelis, z. v. Pieter Kra mer en Trijntje Wagenaar. Marike Maaike, d. v. Andries Dragt en Alida Berger. Petronella Agnes, d. v. Pieter Duijves en Agnes de Wit. Gtrouwd: Johannes Sachs, wonen de te Blokker, en Agatha Anna Kardi naal. Overleden: Cornelis Bet, oud 4 maanden, z. v. Petrus Bet en Dieuvvertje Grootjes. Herman Johannes Bruin, oud 25 jaar, z. v. Martinus Bruin en Maartje Arends, beiden overleden. HEILOO. In de Vrijdagavond gehouden be stuursvergadering van de V. V. V. is het zomerprogram opgemaakt. Hoewel men in eerste instantie had besloten om sa men te werken met het bestuur van de L. E. T. T., is men daarop terug geko men, omdat het niet zeker is of de L. E. T. T. wel feestelijkheden kan organisee- ren zooals men die had voorgesteld en dat hangt af van de goedkeuring voor een te houden verloting, en de goedkeu ring uit Den Haag laat maar op zich wachten. De V. V. V. stelt nog steeds prijs op samenwerking, dbch heeft besloten de zen zomer in Augustus een verlichtings avond te houden. Hoewel de ledenverga dering zijn sanctie hechtte aan een post voor feestelijkheden, is het bedrag dat daarvoor benoodigd is, onvoldoende. Daarom zal men een beroep doen op de beide fanfarecorpsen die een rondgang zullen doen door het dorp en alsdan zal men van de burgerij een bijdrage vra gen. De bedoeling is een lichtavond in het bosch en wel in de laan tegenover „Nijenburgh". Men zal aan de nheer J. L. Groot, voorzitter van „D.O.V.E.S." een verzoek doen om een idee voor een uit te voeren marmergroep enawnneer mede werking verkregen wordt een verzoek doen aan de fmilie van Foreest om de groep te laten opstellen bij den vijver van „Neijenburgh". Op de hulp van het G. E. B. en het gemeentebestuur zal men niet tevergeefs een beroep doen. Dat staat wel vast. Medewerking van de bur gerij om buurtcommissies te vormen om het gedeelte „Neijenburgh" tot Stations weg met lampions te verlichten, zal wel kom zijn. In 1932 nam een gedeelte Ier buurt de verlichting voor zijne rekening en daarop zal men wel weer kunnen rekenen. Afgescheiden van den verlich tingsavond zullen verschillende concer ten worden gegeven uit de muzieknis, waar onze corpsen zullen concerteeren, terwijl men ook op volledige medewer- keing van eenige corpsen uit de Zaan- hstreek, waarvan de heer Meijns direc teur is, zal kunnen rekenen. Het spreekt wel van zelf dat de V.V V. de algemeene medewerking der burgerij noodig heeft. Vrijdagmiddag had de jaarlijksche verkooping plaats van de bloembollen t envoordeele van de r. k. kerk. Hoewel de verkoop stond in het teeken des tijds bracht de verkooping nog een batig saldo op van 236. Notaris Verkade te Alk maar, de afslager S. Wokke te Limmen en de commissie van uitvoering doen alles kosteloos. Als curiositeit zij nog vermeld dat 10 regels „Fantasie", een nieuw en gewild soort, nog 44 opbracht of pl.m. 0.90 per bol. *De heer W. P. Swart heeft zijn ont slag genomen als voorzitter en lid van het r. k. Armbestuur. In zijn plaats is benoemd als lid de heer A J. Sengers. EEN MOEILIJK VERVOER. De firma Schot en Zn. alhier had zich heden belast met het vervoer van een stoom ketel van den Omval naar de Zuivelfabriek „Neerlandia" te Stompetoren. Deze ketel arriveerden om 12 uur per boot uit Rotterdam en woog niet minder dan 25.000 K.G, De ketel had een middellijn van 2.75 M. en was 6 M. lang. Met behulp van vijzels had men het gevaarte in den tijd van 2 uur op een speciaal onderstel, bestaande uit 3 auto assen met dubbele vrachtautowielen ge plaatst. Om kwart over twee was men zoo ver, dat men den ketel een 25 M. verder had ge bracht, maar toen ontstonden weer moeilijk heden, omdat de weg van richting veran derde. Ook die hindernis werd overwonnen. De groote moeilijkheid was evenwel om van den Westdijk den Schermer in te komen, doch wij kregen de overtuiging dat men hierin wel zou slagen en dat de ketel dezen mid dag reeds op de plaats van bestemming zou arriveeren. UITBREIDING „HUIZE WESTERLICHT". In het vereenigingslokaal van den Ned. Protestantenbond aan de Heul werd heden aanbesteed de uitbreiding van „Huize Westerlicht", onder archi tectuur van den heer D. Saai Czn Ingeschreven werd: a. voor den bouw in massa, zonder verf-, glas- en behang- werken b. De verf-, glas- en behangwerken. Voor den bouw in massa waren 37 bil jetten ingekomen, waarvan 6 voor b. Tngeschreven werd als volgt: Voor b: D. Riek te Twisk 7988: S. Koster en Zoon te Alkmaar 9522; J. Langenberg te Alkmaar 9600; C. Hoog land te Bergen 9675; G. v. d. Zee en E. Koeman te Bolsward 10140; J. Koop- mans te Leeuwarden 11970. Voor het onder a genoemde werd als volgt ingeschreven door W. Visser te Leeuwarden 116.844; P. Freeling te Harlingen 121160; Gebr. G. en W. Draaisma te Piaam 121.900; K. Kuiper te Surhuisterveen 122.800; G. en J. Broertjes te Bloemendaal 122.323; J. Twisk te N. Niedorp 123.000; Firma Geusebroek en Boet te Medemblik 124.250; H. Broersma te Harlingen 124.280; J. Kroonenburg te Heiloo 124.500; Firma Huijlenberg te Harlin gen 124.800; Firma Lammers en Kok te Enschedé 126.500; N. V. Ensche- désche Beton- en Bouw-Mtp. te En schedé 127.000; Firma Mil en Schreu- der te Almelo 127.600; C. Kloosterboer over het 50 jarig bestaan der firma, ver schil lende personen tot hem het verzoek richtten, een kleine commissie te vormen om de firma Otter te huldigen. Het was spr. bizonder aangenaam, als voorzitter van die Commissie het woord te kunnen voeren. Een bedrijf als het onze, aldus spr., bepaalt zich niet alleen tot koop- en verkoop van het artikeler zit ook nog een andere financieele kant aan, omdat wij niet buiten den steun van de brouwerij kunnen en de firma Otter is daarvoor als tusschenpersoon 50 jaren lang de rechte man op de rechte plaats ge weest. Persoonlijk en mede namens de com missie, wenschte spr. daarvoor een woord van dank te uiten. Spontaan hebben allen hun instemming be tuigd om de cadeaux niet te versnipperen, doch in dezen tot centralisatie te komen. Het zijn de afnemers, de sub.-agenten en de le veranciers, benevens het personeel, die oip de lijsten hebben geteekend en hen brengt spr. daarvoor een woord van dank. Toen de commissie in het kantoortje van de firma beraadslaagde, kwam het tot de conclusie, dat dit vöör 50 jaar wel goed was, maar thans gemoderniseerd behoort te wor den. Men zegt nu wel: „Alles kost niets", maar als men er om komt, kost het nog veel, en met het oog op de kosten, bleken de inge komen bijdragen, crisisbijdragen. Van Jhr. Six ontving spr. zoo juist de mededeeling, dat de Amstelbrouwerij het ontbrekende zal fourneeren. De gedachte moderniseering van het kantoor komt dus tot stand, en spr. hoopte, dat de afnemers, de sub.-agenten en de leveranciers daar nog lang hun zaken zullen mogen bespreken. Spr. eindigde met den wensch, dat de firma Otter in bloei mo ge toenemen en hij overhandigde hierop mevr. Otter de teekening van de gedachte verbouwing. Applaus! De secretaris van het huldigingscomité, de heer van Oefeld, overhandigde hier op een mooie oorkonde, vermeldende de na men van allen, die aan het geschenk had den bijgedragen. De heer J. C. Roodhart deed namens de sub.-agenten voor het nieuwe kantoor de toezegging van een bijpassende schrijftafel. De heer H. W. P i s a r t, accountant der firma, bood hierop zijn gelukwenschen aan en las daarna een door hem opgesteld over zicht van het bedrijf voor, waarna hij een fraaie kleurets voor het nieuwe kantoor aan bood. Mr. J. P. Bosman sprak *ls directeur van de Alkmaar-Packet een hartelijk woord jaap afwezigheid weer in Holland MORGENAVOND 8 uur hebben de eerste sensationeele voorstellingen plaats van waardoor onafgebroken en opeenvolgende tafereelen. het is een Fransch schouwspel Kinderen beneden 12 jaar betalen in alle voorstellingen halven prjjs Entrée voor Dierenpark 25 cent. Kinderen 15 cent. te Broek op Langendijlt 127.800; H. J. Hamnisch te Enschedé 127.900; K. Koppen en Zn. te Alkmaar 128.000; Aannemers Mt. Bouw- en Betonwerken v.h. H. G. Huften 129.000, F Hamme- ling te Dordrecht 129.500; J. van Petten's Aannemers Mtp. te Hoorn 129.700; J. v. d. Velde te Balk 129 726; H. Vos te Alkmaar 132.000; H. Groen te Amersfoort 137.600; F. Hollander te Amersfoort 138.200; Van der Wal en van Diepen te Amsterdam 138 800; M. K. de Groot te Heerenveen 139.400; G. F. van der Witte te Dronrijp 140 700; E. K. Folkert6 te Hilversum 141.200; J. Gersman Turkenburg en Co. te Alphen a d. Rijn 141.384; F. de Bruin te Am sterdam 146.400; J. Kes te IJmuiden 165.576; H. F. Kok te Naarden ƒ169 200. De gunning zal nader worden bekend gemaakt. 50-JARIG BESTAAN ZAAK FIRMA OTTER. Zeer velen hadden zich gistermiddag in de aardige receptie-zaal van Hotel Londen, welke zaal keurig met palmen en bloemen versierd was, vereenigd, om mevrouw Otter en haar beide zoons met het 50-jarig be staan der firma te complimenteeren. De eerste, die het woord voerde, was Jhr. S i x, die namens de directie van de Amstel brouwerij deed uitkomen, dat de firma Otter één der oudste agenten was in Noordhol land. Vóór 60 jaar begon de Amstelbrouwe rij met de fabricage van het ondergegist bier, het bier, dat alleen in groote hoeveelhe den gefabriceerd kan worden. 50 jaren lang is de firma Otter in Noordholland agent van de brouwerij geweest en heeft op haar wijze bijgedragen tot den bloei van dit grootbedrijf. Als stoffelijk blijk van waar deering bood spr. een zilveren sigarenkist aan. Namens de huldigingscommissie was het woord hierop aan den heer Lündon, die mededeelde, dat onmiddellijk na het heuge lijke bericht in de Alkmaarsche Courant van gelukwensch en stelde in het licht, dat een zaak als die van de firma Otter, niet alleen het eigenbelang dient, maar ook dat van veel anderen. Een uitbreiding van een zaak, zooals de Uwe, zeide spr., beteekent ook een toename van de belangrijkheid van de stad. Als blijk van hulde bood spr. een groot bloemstuk aan. De heer Bullelooper bracht hierna, als oudste van het personeel, nog eenige her inneringen naar voren over hetgeen er in den loop der jaren alzoo had plaats gehad, waarna de heer L o n d o n nog een harte lijk woord richtte tot den heer Klerk, de vertrouwensman der firma en den afnemers die veel vrijen tijd en huiselijk leven voor de belangen van beide ten offer had gebracht. De heer Klerk verzekerde, dat, wanneer hij iets meer heeft gedaan dan gewoon, hij dit niets anders dan als zijn plicht heeft be schouwd. Nadat een der heeren Otter, mede na mens zijn moeder en broer, voor de huldi ging had bedankt, bleef men nog wat gezel lig bijeen, onder het gebruik van verver- schingen. Vermelding dient nog, dat de receptie ook werd bijgewoond door een deputatie van de brandweer en door het bestuur van den bond van bierhandelaren en mineraal water-fabrikanten DE BRANDWEER-DEMONSTRATIE. Van de demonstratie der brandweer met oud en nieuw materiaal op Woensdag 9 Mei des avonds te 7 uur op het Waagplein, ver zoekt men ons nog het volgende te melden: De spuiten van 1680—1800 en 1880 wor den bediend door de leden van de Gymnas- tiekvereeniging „Turnlust". Een kleine omgang wordt gemaakt in deze volgorde: Bode brandweer met vlag; man met ratel en daarachter de spuit van 1680, deze brand spuit is een perspomp, de waterbak van de spuit moet door een ketting van menschen met emmers water gevuld worden. Hierop volgt de spuit van 1800, zuig en perspomp, vooraf gegaan door 5 hoornblazers; vervol- naar waarnemingen, verricht in den van 8 Mei. "118 Medegedeeld door het Kon. Neder! Instituut te De Bildt. Mtt. Hoogste barometerstand 774,2 mu Rennes. tt Laagste barometerstand 736.1 Reyhjavik. t( Verwachting, geldig tot den avond va„ Mei: van' Zwakke tot matige wind uit 2niA.n1 richtingen; licht tot half bewolkt* weer; warmer. Weeroverzicht. De uit het zuidwesten opkomende druk heeft zich tot over Engeland en" land uitgebreid en de uitiooper van b!ns druk, welke in Duitschland gisteren onwÏÏ bracht, vult snel op, terwijl de hoo?ednl in Scandinavië weinig afneemt. De op den oceaan heeft alleen op IJsland4 ling van beteekenis gegeven, zoodat vooruitzichten voor de eerste dagen gunst zijn en stijging van temperatuur te is In Ierland en Schotland valt it»n krachtigen zuidelijken wind; Frankriik heeft grootendeels kalm weer met veel z®np schijn in het Zuiden. In West Duitschland valt nog lichte regen na sterke afkoelij maar het zal later opklaren. In het oosten duren de abnormaal hooge temperatim nog voort, evenals in Zweden en Finland zoodat om de Oostzee nog onweer te waci' ten Is. LICHT OP f Hedenavond voor rijwielen, motorrijtiAj en andere voertuigen 8.04 uur licht op. gens de spuit van 1880, verbeterde zuig-., perspomp, op wagen getrokken door et paard, voorafgegaan door een trommelt ger. De brandweerlieden bij deze spuit zft ekleed in de brandweeruniform van dien ijd. Hierop volgt het tegenwoordige brand» al, bestaande uit auto-tractor. weermateriaal twee automobielbrandspuiten, drie spuiten, autoladderwagen en mechankiii ladder. Te volgen weg naar het Waagplein: Ka* zerne, St. Laurensstraat, Koorsbaai Lat, Boterstraat, Langestraat, van den Bosch straat, Nieuwesloot, Marktstraat, Waag plein. Terug: Houttil, Langestraat, St. Laurens straat, Kazerne. Op het Waagplein: Inspectie door den burgemeester; demonstreeren met spuit 1680; met spuit 1800 en met spuit 1880. Vervolgens met materiaal mtoi.w M demonstreeren met het nieuwe kanon. ONGELUKKIGE VAL Gisteravond is de 56-jarige mevr. Sal hier, aan het station op ongelukkige wijn van de trap gevallen. Zijn klaagde over pijn en is ter verdere observatie in het Centraal Ziekenhuis opgenomen. GESLAAGD. Heden slaagde voor het voorbereidend definitief-examen Bouwkundige opzichter te Amsterdam, de heer N. Bijl te Bergen N.Hi AANGIFTE RIJKS H-B.S. Men verzoekt ons ook op deze plaatsdi aandacht te vestigen op de aangiften van leerlingen voor de R.H.B.S. WIT GELE KRUIS, Gedurende de maand April verpleeg de Wijkverpleegsters 28 patiënten en leg® 406 bezoeken af, waarvan 25 bezoeken vw Stadspatiënten. De wijkkraamverpleegs® verpleegde 7 patiënten en legde 160 bez0f ken af, terwijl 2 maal de dokter werd g»r sisteerd. RIJWIELDIEFSTALLEN. Uit de rijwielstalling bij de school te Bergen is tijdens de schooluren rijwiel van een der onderwijzers on |eef! Tevens bleken van eenige fietsen van lingen de belastingplaatjes verdwenen zijn. WAARSCHUWING. de De commissaris van politie vestigt Andachf nr> Hsrf mpn Hip trrOOtste VOO aandacht op, dat men de grootste tigheid moet betrachten met het aau tapijten van rondtrekkende kooplied" -g, de deur. Gebleken is, dat deze kle«ien^JraCjit leidende wijze aan den man worden g en dit gaf reeds lanleiding tot klacflten- KIJKPLATEN. Het is de politie gebleken, dat bij ien'. lende winkeliers hier ter stede 1 j in ook wel „Opzoek legplaten gen sfrijd exploitatie zijn. Waar deze P.'a e. ,005 1no®- met de bepalingen der Loterij wet gis ten worden geacht, waarschuwt 0 icu woiucu «Muit. „„(rhebDe11, saris van politie te Aklmaar beia'%, en info*' daartegen, aangezien proces vero slagname der prijzen kan volgen- WAT AFBRAAK KOST- Voor het afbreken van het pen'z|ju buurt no. 18 met bljtiehoorende aili:« bij den directeur der geffl^nb 4 aanbiedingen binnen g«Otnen. N Bijl te Bergen voor f 5L Alkmaar voor 30; R- je Alkma voor 10, terwijl K- Hoogland te 150 toe gedongen heeft.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2