DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. J&uitenland ^BümeMiand Over Dierendressu|i PARTEEELE AMNESTIE IN OOSTENRIJK. Het Ooetenrijksche ministerie van justitie heeft tot de presidenten der beide strafge rechten een decreet gericht, dat verordenin gen bevat voor de begenadiging van de deel nemers aan de revolutie van Februari, welke *ich in hechtenis bevinden. Alle leden van den Schutzbund, die zich naar aanleiding van de sommatie van den bondskanselier vrij willig hebben aangemeld, rullen worden be genadigd. Voorts zullen de leden van den Schutz bund, die zich bij de plaatsen, waar gestre den werd, ophielden, doch niet deelnamen aan de gevechten, niet verder worden ver volgd. Men verwacht, dat ongeveer 400 van de 1600 nog gedetineerde „Schutzbundler" bij deze actie zullen worden betrokken. DEMONSTRATIE VOOR GEVANGENIS. Voor leiders der Freiheits- kimpfer. Naar de Estlandsche bladen melden, zijn voor de hoofdgevangenis te Reval, waar de leiders van de Estlandsche vrijheidsbeweging gevangen zitten, demonstraties gehouden voor deze leiders. De hoofdgevangenis, die zich in een oude vesting bevindt, ligt direct aan zee. De demonstranten waren met booten de gevangenis genaderd en hieven het strijd lied der „Freiheitskampfer" aan. Twee-en- dertig aanhangers van de vrijheidsbeweging werden in verband met deze demonstratie gearresteerd. EXPEDITIE VERONGELUKT? Bestaande uit Deensche geleerden. In het begin van April vertrok uit Kopen hagen een uit drie personen bestaande expe ditie onder leiding van dr. Niels Nielsen naar IJsland van den vulkaan Vatnajoekel ie bestudeeren. Daar thans uit Reykjavik wordt gemeld, maakt men zich over het lot van deze expeditie, welke onmiddellijk na aan komst te Reykjavik naar het vulkaangebied opbrak, ongerust. Op een plaats waar de expeditie gekampeerd heeft, vond men een van 12 April dateerende notitie volgens welke de expeditie er op uit was gegaan om de Hoej-Joekel nader te onderzoeken en dat men binnen vijf dagen in het kamp terug hoopte te keeren. Aangezien men sinds dien niets meer van de expeditie heeft vernomen, zal indien Maandag a.s. nog geen berichten zijn ontvangen, een hulp-expeditie worden uitgezonden. EEN HELDER MOMENT. In Rusland. Volgens een door de Russische onderwijs- autoriteiten uitgevaardigd decreet zullen de leerstellingen van Marx en Lenin voortaan niet meer onderwezen worden aan kinderen onder de twaalf jaar. De autoriteiten verklaren thans, dat deze gecompliceerde politieke theorieën de her sens der kinderen te zeer overbelasten. Bo vendien heeft men vastgesteld, dat de kin deren niet de juiste beteekenis begrijpen van hetgeen men hun wil leeren en dat zij alleen in staat ziin, zekere slagzinnen te herhalen. In de plaats van deze theorieën zullen voortaan onderwerpen worden onderwezen, die bevattelijk zijn voor de kinderhersens. GROOTE BRAND IN KURKFABRIEK. In Amerika. Te Lindhurst (New-Yersey) is een deel van het fabriekscomplex der United Cork Cy door brand verwoest. De groote voorraden, bestaande uit 25 stapels van 8 M. hoogte, zijn geheel verwoest, evenals een dichtbij ge legen machinefabriek. De brand kon tot nu toe niet worden gebluscht. De brandweercorpsen uit dertien verschil lende plaatsen probeeren een verdere uit breiding van den brand te verhinderen. Twee brandwachts zijn gewond. De scha de wordt geschat op een half millioen dollar. WILDE SCHIETPARTIJ IN STRATEN VAN NEW YORK. In de voorname Flatbush-wijk van Brook- lyn te New York heeft zich gisteren een wilde schietpartij op straat afgespeeld. Een gang ster was op een melkwagen gesprongen, had den melkbezorger beroofd en was op de vlucht geslagen, waarbij hij op den hem acb- tervolgenden melkbezorger een woest snel vuur opende. Daar het op dat oogenblik bui ten gewoon druk was op straat, geraakten honderden volwassenen en kinderen in groot levensgevaar. Een man werd ook door een schot getroffen en zwaar gewond. Ten slotte verscheen een agent van politie, die met zijn revolver op den bandiet vuurde, die inmiddels op een anderen wagen gesprongen was. De roover zonk op een gegeven moment naar het scheen door een schot getroffen in elkaar, en riep den agent toe dat hij zich overgaf. Toen deze echter naderoij kwam, sprong de man plotseling weer op, loste bliksemsnel een schot, dat echter zijn doel miste en verdween In een huurhuis Een leger van politieagenten met traangasbommene, geweren en revolvers gewapend werd gealarmeerd. Zij omsingel den het huis, bestormden het en doorzochten het kamer voor kamer. De roover was echter reeds verdwenen. Dit is nu reeds de vierde schietpartij op straat in New York binnen de laatste 14 da gen. ERNSTIG SPOORWEOONGELUK IN AfEXICO. Twee dooden, ruim 50 gewonden. Het dagblad „Palabra" meldt uit San Luis Potosi in Mexico, dat aldaar een ernstig spoorwegongeluk is gebeurd. Bij de ontspo ring van een trein vielen de locomotief en twee personen, benevens twee bagagewagens, om. De machinist en de stoker werden ge dood, ruim 50 personen zwaar gewond. Naar het schijnt, zou het hier een aanslag betref fen, Volgens andere berichten zou het ongeluk slechts één doode en één gewonde hebben geëisdht. DE „KRASSIN" ROND DE WERELD. Met wetenschappelijke personen. De groote Sovjet-ijsbreker „Krassin" Is te Vancouver aangekomen op weg naar de Wrangel eilanden en de Poolzee, om de leden van de wetenschappelijke expeditie van prof. Schmidt op te nemen, die, zooal3 bekend is, na de schipbreuk van de „Tsjeljoeskin" door vliegtuigen van het ijs zijn gehaald en voor een deel naar het Wrangel eiland overge bracht. Het ligt in de bedoeling, dat de ijs- breker „Kraa6in" langs de Siberische kust zal trachten de Noordelijke doorvaart naar Leningrad te forceeren. Indien de „Krassin" daarin slaagt, dan zal zij het eerste 6chip zijn dat een tocht om de aarde heeft volbracht langs de Arctische route. IN5ULL TE NEW YORK. Storting van cautie. Samuel Insull is vanmorgen vroeg ver gezeld van zijn zoon per trein te New York aangekomen. Getracht zal worden, gedaan te krijgen, dat Insull tegen storting van cautie niet in voorlooplge hechtenis zal wor den gehouden. VERHOUDING AMERIKA-FINLAND. De regeling der oorlogsschulden. De speaker van het Representantenhuis, Rainey, heeft in een persconferentie ver klaard, dat, naar hij verneemt president Roo- sevelt een regeling in zake de oorlogsschul den met Finland wil treffen. Finland is het eenige land, dat bij de betaling niet in ge breke is gebleven. Roosevelt, aldus verklaar de Rainey verder, zal na het sluiten der over eenkomst soortgelijke verdragen met andere landen aanbevelen. De regeling met Finland zal de overige wereld laten zien, wat Ameri ka zal doen, indien de staten die met hun be talingen achterstallig zijn, zouden verklaren hun betalingen te verrichten. EEN ARMLOOZE SCHRIJVER GEDOOD. Nino, de beruchte Mexicaansche verval- scher van chèques en bankpapier, wiens ar men men heeft laten amputeer en om hem de uitoefening van zijn praktijken onmogelijk te maken, is door een verdwaalden kogel ge dood. De bedrevenheid van Nino in het op lichtersvak was ongeëvenaard. Tijdens zijn jarenlange oplichtersloopbaan is het den autoriteiten geen enkelen keer gelukt hem te betrappen, zoodat men ten slotte besloot hem uit het land te zetten. Hij ging naar Guate- male, waar hij het de justitie zoo lastig maakte, dat men hem zijn beide armen liet amputeeren om te herinneren, dat hij weer in zijn oude gewoonte zou vervallen, een vonnis, dat aan de donkere tijden der Middeleeuwen herinnert. Nino liet zich door deze harde straf niet ontmoedigen. Hij staakte zijn laakbare prak tijken en stelde zijn gaven in dienst van een betere zaak. Hij leerde den penhouder met den mond hanteeren, keerde weer naar Mexico terug en werd een succesvol schrijver. ONGECONTROLEERDE KINDERTEHUIZEN. Gister hield de Nederiandsche Vereenl- glng voor Armenzorg en Weldadigheid een buitengewone algemeene vergadering te Utrecht ter behandeling van het rapport dat samengesteld werd over het vraagstuk der ongecontroleerde kindertehuizen door den Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming en de eigen vereeniging. De commissie, die rapport uitbracht, had een enquête ingesteld in alle Nederiandsche gemeenten naar den feitelijken toestand met betrekking tot de uitbesteding der kinderen, ten einde zich een oordeel te kunnen vormen over den omvang en het karakter daarvan. Uit de enquête bleek, dat in 48 gemeenten 120 kindertehuizen waren, waarvan 28 in de drie groote steden (Amsterdam, Rotter dam en Den Haag), waar voorschriften van gemeentewege ten aanzien van kinderte huizen bleken te bestaan, zoodat de groote meerderheid der bestaande kindertehuizen, n.1. 92, aan geen beperkende bepalingen ge bonden of aan controle onderworpen zijn. Van 95 kindertehuizen waren geen klachten bekend; in 6 was de toestand slecht en in 19 twijfelachtig. Nadat de commissie uit haar onderzoek zich een oordeel had gevormd over de fouten en de daaruit gegroeide misstanden op het gebied der verpleging van uitbestede kinde ren, is zij tot de conclusie gekomen, dat de waarborg om die misstanden op te heffen en in de toekomst te voorkomen, slechts gelegen kan zijn in een landelijke regeling dezer materie. In het concept-wetsontwerp dat de com missie, vergezeld van een memorie van toe lichting, aan haar rapport heeft toegevoegd, is uitgegaan van het repressieve stelsel. In Rotterdam, waar het preventieve stelsel geldt, is de practijk, dat men op een aantal vergunningsaanvragen geen besluit neemt en deze zoogenaamd „in observatie" houdt, welke observatie dan practisch nooit wordt beëindigd, terwijl intusschen de tehuizen zonder officieele vergunning kinderen mogen verzorgen. Practisch komt dit neer op een toepassing van het repressief systeem, zooals in Den Haag en Amsterdam gevolgd wordt. Ook in dat stelsel dragen B. en W. wel verantwoordelijkheid, doch niet in zoodani- gen vorm, dat er propaganda mede kan worden gemaakt. Men zou kunnen vreezen. dat men met toepassing van het repressief stelsel achter de feiten komt aanloopen, doch bij een doeltreffend toezicht van overheids wege (kinderpolitie, gemeentelijke genees kundigen dienst) behoeft deze vrees niet be waarheid te worden. Men kan zelfs waar schuwend optreden tegen bepaalde tehuizen Is echter sec oBicieele vergunning verleend (preventief stelsel), dan is men, totdat die vergunning weer officieel is ingetrokken, ten zeerste gehandicapt in dat opzicht. Na eenige bespreking werd het rapport In zijn geheel aangenomen, nadat op een detailpunt een kleine wijziging was aange bracht. DE KONINKLIJKE FAMILIE IN LIMBURO. Ingebruikstelling van het Over- laadbedrijf der Nederiandsche Spoor wegen te Born. Toen de plechtigheid te Maasbracht gister was afgeloopeo, is de koninklijke familie per auto vertrokken naar Sitard Langs den weg stonden hier en daar schoolkinderen opge steld en in de dorpen Echt en Susteren was de geheele bevolking uitgeloopen ter be groeting van de koningin, terwijl uit tal van woningen de driekleur was uitgestoken. In Sittard was het aan het station en om geving een groote drukte. Politie, bijgestaan door marechaussee hield de bevolking op eenigen afstand toen de koninklijke familie van de auto's zich naar den extra-trein begaf, die haar en de genoodigden naar Born bracht voor het ingebruikstellen van het nieuwe overlaadstation. Ook hier was, evenals te Maasbracht, een paviljoen ingericht, waar de koninklijke gas ten werden ontvangen door den minister van waterstaat, ir. J. A. Kalff. Deze zette de be langrijkheid van dit overlaadstation uiteen dat niet alleen ten goede komt aan de mijn industrie, maar ook aan de consumenten van de kolen. Op verzoek van den minister stelde prinses Juliana, door te drukken op een knop, het oveilaadstation in werking. Een technisch wonder voltrok zich hierop. Een wagen ge laden met kolen reed met de draaischijf, waarop hij stond, in den kolentip. Nauwelijks was de wagon daar mechanisch vastgezet of hij rees eenige meter in een bak, die vervol gens een paar meter vooruit gebracht werd om daarna voorover te buigen, waardoor de geheele inhoud in een sdrip werd gestort. Op dezelfde wijze, zonder dat iemand zich feitelijk met het geval bemoeide, keerde de wagon weer mechanisch terug naar zijn oor spronkelijke plaats. De inhoud van een twinr tigtal wagons kan in een uur op deze wijze worden overgestort. Onder leiding van ingenieurs ging de ko ninklijke familie het bedieningshuis bezich tigen. Na dat bezoek vertrok de extra-trein weer naar Sittard. Geestdriftig werden de ko ninklijke gasten door de geheele bevolking uitgeleide gedaan. Aan den trein die te 17.03 uit Sittard ver trok, werd de salonwagen gekoppeld. Een zegetocht door geheel Limburg begon toen. Overal langs den geheelen weg tot Nijmegen stond de Limburgsche bevolking, waar het maar even kon, langs den spoorweg geschaard en werd gewuifd naar het salon rijtuig, waarin de koningin, de prinses en de prins hadden plaats genomen. Niet min der hartelijk werden deze bewijzen van aan hankelijkheid van ons vorstenhuis door het koninklijk gezin beantwoord. Aan de stations waar de trein langs snorde, was het zeer vol. OONTINGENTEERING VAN KOFFIE DOOR DUITSCHLAND? Naar wij uit goede bron vernemen, zou Duitschland overwegen den invoer van koffie verder te contingenteeren. Wanneer dit inderdai-d het geval zal worden, dan zullen hieraan voor den Neder landschen koffiehandel consequenties kunnen zijn verbonden. RUZIE IN EEN CAFE. Voor den burgemeester van Eelde is geleid en daarna ingesloten de 26-jarige C. S., ta baksbewerker te Groningen, die Zondagmid dag bij een ruzie in een café te Paterswolde een lid van het personeel ernstig heeft mis handeld. Hij was zonder te betalen in de dancing van dat café binnengedrongen en toen hij er daarom zou worden uitgezet, kwamen kameraden hem te hulp, waarbij een vecht partij ontstond, die een zoo ernstig karakter aannam, dat de politie /an den sabel ge bruik moest maken. DE FRAUDES TE BEROUM. In verband met de gepleegde malversaties door den in arrest gesteiden zaakwaarnemer ontvanger B. te Bergum is door den rechter commissaris benoemd tot deskundige belast met het administratief onderzoek de heer D, Bosman, accountant te Leeuwarden. Deze is inmiddels met zijn omvangrijke taak begon nen en heeft op verschillende plaatsen reeds zitting gehouden, om de achterstallige gel den binnen te krijgen. Hierbij bleek meermalen dat van verschil lende ingelanden die de waterschapslasten reeds hadden betaald, en dit met een kwitan tie konden bewijzen, nog posten open ston den. Ook kwam het voor, dat sommige inge landen heelemaal geen kwintantie van Be taling hadden ontvangen, terwijl weer ande ren, die nog van meer jaren lasten hadden te betalen nimmer een aanmaning van B. had den ontvangen. Voor dezen, waaronder die In de werkver schaffing zijn, zeer zeker een groote strop, daar bij eventueele aanzuivering het wel op executie zal uitdraaien. Het tekort van het waterschap „Eestrum" Sroot 5000 is intusschen door familie van aangezuiverd. Bij Eernewoude loopt het tekort tegen de 30.000. Het bedrag dat door particulieren aan B is toevertrouwd, is nog met geen cijfers aan te geven. Tal van dienstboden, die hun veel al zuur verdiende centen bij B. brachten, zijn alles kwijt, terwijl ook vele gevallen bekend komen van menschen met den ouden dag in 't verschiet, en die hoopten binnenkort van hun overgespaard geld te kunnen genieten en thans geheel arm zijn. Waar het geld gebleven is, is nog steeds een raadsel, temeer daar B. met al zijn bijbe trekkingen een zeer groot inkomen genoot. Wel heeft B. veel geld gestoken in het in cul tuur brengen van woeste gronden, doch deze brengen thans bij verkoop ook nog zoo goed als niets op, zoodat wel mag worden aange nomen, dat er van de in den loop der jaren bij B. gebrachte spaargelden, totaal niets meer terecht komt. Het onderzoek zal zeer zeker nog gerui men tijd in beslag nemen, alvorens een alge heel overzicht van den ontredderden toestand mogelijk is, zoodat het nog wel lang zal du ren voordat B. in het openbaar heeft terecht te staan. HEIDEBRAND. Op de Groote Heide te Venlo is nabij de schietbanen brand ontstaan in de heidevel den en dennenbosschen, die spoedig over een groote oppervlakte vlam vatte. Door politie en burgers is het vuur na langdurige blus- schingswerkzaamheden gedoofd. Vermoede lijk oorzaak van den brand is het roekeloos omgaan met vuur. OP ZOEK NAAR „TUBANTIA". Naar Reuter uit Lo.iden bericht heeft de kapitein van het Italiaansche bergingsvaar tuig „Artiglio", dat zich op het oogenblik te Dover bevindt, verklaard, dat zijn schip zcih zal begeven naar de plaats waar indertijd in de Noordzee het Nederiandsche stoomschip Tubantia door een onderzeeër tot zinken werd gebracht. Volgens hem bevindt het wrak van de Tu- banita zich slechts op 105 voet diepte en aan gezien de positie ervan bekend is, zal het niet moeilijk vallen het wrak te vinden. „Wij zijn van plan het wrak door onze duikers te laten onderzoeken. Wij zullen ons hiermede 15 a 20 dagen bezig houden en ge durende diei. tijd zullen wij nagaan wat zich nog aan boord bevindt en of het eventueel de moeite zal loonen, pogingen tot berging in te stellen. Er bestaan geen offficieele ge gevens over de Tubantia en wij willen deze thans verzamelen", zei hij. IN KELDERGAT GEVALLEN. Zondagnacht ontdekten voorbijgangers op de Keizersgracht te Amsterdam een man, die in een keldergat lag. Hij verkeerde in be- wusteloozen toestand. Tijdens het transport naar-het Binnengasthuis blies hij den laat- sten adem uit. Uit het onderzoek, dat naar het gebeurde werd ingesteld, bleek, dat de man evoren in beschonken toestand in een café was gezien. Vermoedelijk is hij over een trottoirband gestruikeld en in het gat geval len. MR. DUYS EN S. D. A. P. In den Partijraad van de S. D. A. P. is, naar „Het Volk" Zaterdag mededeelde, uit gebracht het rapport van de commissie, die in September was ingesteld om een onder zoek in te stellen naar de gronden waarop, in strijd met de in een vorige Partijraadsver gadering gewekte verwachting, mr. Duijs zijn brochure inzake partijtactiek heeft doen ver schijnen en naar de deze verschijning bege- leiende omstandigheden en de daarop ge volgde feiten. Met algemeene stemmen aanvaardde de Partijraad de volgende verklaring van de commissie* „De commissie verklaart als resultaat van haar onderzoek, dat naar haar oordeel in deze zoowel door mr. Duijs. als door de om djj 8. dat in alle, ook in de beste circussen wreedheid geschiedt, zoowel om de onder 7 genoemde reden, waardoor de Directie, ten einde variatie in het programma b brengen, voor de noodzakelijkheid staat vreemde artisten (nummers) te engagee- ren, waarvan in het geheel niet is te zeg gen, hoe de dressnnr daarvan heef! plaats gehad. Daarom bezoekt géén Circus. leiding* van de krant („Het Volk"), ajs de partijleiding, als door een aantal lingen der partij, fouten zijn echter het karakter van hen, die ze hebben, niet aantasten. Ze beschouwt deze fouten noch lijk, noch in hun samenhang als van aard, dat eenige maatregel tegen .^"tAjjoeS genoot of tegen een partij-instantie d genomen te worden en meent dernai1 de Partijraad de voorstellen vantót gresbeschrijvingsbrief, om. strek ke" ^ïeft royement of tot disciplinaire maauw^ dient te verwerpen. liSSieeü Op een wettelijke regeling aange drongen. Concept- wetson twerp De administratie der waterschappen een janboel. Tal van gedupeer den. Het deskundig onderzoek zal nog geruimen tijd. in beslag nemen. Tallooze bedrogenen. Het onderzoek duurt voort. Vermoedelijk roekeloos omgaan met vuur de oorzaak. Incident als gesloten beschouwd. Het doel van het Nederland Lcndon-Verbond is: bestrijding handelingen van dieren, ten dl openbare vermakelijkheden van Ti/tf nnKlit.ft* kent: algeheele stopzetting v.n stellingen met of door dieren en de navolgende redenen, w'eiw 61 «tn wreedheid insluiten: 6 ai|, 5. dat de kunsten, onverschim, niet gedisponeerdheid, op een oogenblik moeten aanvangen precies daartoe gestelder Uid worden afgewerkt, omdat het D,ni09l«l ma geregeld moet verloopen hV4"1' ZEER moeilijk gedaan te krijgt Toelichting: Dr. P. Chalmers Mn' l F I-..S.F.Z.S., de sinds vele jaren heli bekende Secretaris der Vereen Londensche Dierentuin, die een tegenstander is van diereudressuu^0" vermake van het publiek, schrijft Jf z.i. dierendressuur wreedheid moL f houden, al ware het enkel omdat kunsten op een bepaald oonohi* moeten worden verricht. 6. dat de dresseur mislukking kan riskeeren, en'dèze voorkomen hoeveel het ook mog# wj* Toelichting: De artisten zelve Óm hun toeren volbrengen, ©veneer i! koste wat het wil zijn zij ziefc zullen toch het programma uitvoetèn hoe zouden zij dus van hunne minder eischen? waarmede dit feit *1 ter niet goed gepraat is, noch - wille van den mensch, noch om der wt van het dier, dat reeds van te Zij zoodanig wordt bewerkt, dat het meester niet ongehoorzaam zal duJ! zijn, ook niet al is het ziek, vandaar |2 inboezemen van angst. Men herimZ zich Punt 4, het voorbeeld van P. onze vorige advertentie. 7. dat het publiek, evenals het dit uitvoeringen door menschelljke artt doet, hooge eischen stelt, hetgeen j duidt, dat er niet mag worden gedrag geen enkele font mag worden gemaat dat er dns een sterke drijfveer n» zijn, die de dieren dwingt tot het ultenti en waardoor het ook noodzakelijk la, dal althans een deel der knnsten bepaald moeilijk dienen te zijn; Toelichting: Bij Schumann te Scheve ningen moest een paard springen ever een aantal dwars opgestelde paarden, het was een grooter aantal dan men m zeggen dat mogelijk was. De prachtige vqts brak den nek. Zoo gaat het immers altijd: het uiterste moet worden ver toond, anders is er geen sensatie, waar om het juist te doen is, immers een mooie sprong is altijd mooi, ook wan neer minder groot, evenals een acroba tentoer even kunstig is op geringe hoog te, als vanuit den circusnolr, maar hef publiek heeft dan niet de N«hett«\&e kans een mensch of dier te fm vallen. Punt 8 is voldoende uit het voorgaan de toegelicht Het NEDERLANDSCH JACK-LONDOÜ* VERBOND vraagt den mensch dringei' het dier te leeren begrijpen, het Ier® van het dier te leeren kennen, want® staat gelijk met te leeren welk leed dressuur voor vermakelijkheden inh<® en het staat gelijk met het dier te leer® liefhebben. Secr.: Wassenaarscheweg 42, Den Ha' Min. contributie 1. Gratis Maand® richt. Giro Nr. 18097. Wordt vervolgd in het Avondblad van Woensdag 243. Ze liepen tusschen rijen groote en kleine tenten door en keken telkens eens tusschen de zeilen. Hier zal het zijn, zei Piet, ik zie een heeleboei mooie klee- ren hangen. En hij verdween meteen in een tent. De twee anderen hem na. 244. Dit moest bepaald een kleedkamer zijn. u pJ0oia boel costuums hingen er op rijen en wat eet hoeden, mutsen, sabels, mantels, ja wat al pe- deden een keus uit de rijke verzameling en stuurder trok een gekleede jas aan, met wit hooge hoed op en greep een wandelstok.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6