Alkmaarsche Courant ^Buitenland J^Umeidand Honderd Zes en Dertigste Jaargang. DONDERDAG 17 HEI. TER DOOD VEROORDEELDEN TE LONDEN VRIJGESPROKEN. Wegens een fout van den lageren rechter. BRITSCH JOURNALIST BIJ DESSAU GEARRESTEERD. Gezant vraagt inlichtingen. MADAME LANAU VOOR DEN RECHTER. Ook het platteland rustig. Ook heden heerscht in Riga en op het platteland volkomen orde. De besprekin gen over de nieuwe regeeringsformatie hebben tot laat in den afgeloopen nacht oortgeduwd. Ofschoon definitieve be HUISELIJK DRAMA. DE MOORD TE O YEN BIJ OSS. Een derde verdachte aange houden. De politiehond volgde een spoor. No. 115 1934 DE MIJNRAMP IN DE BORINAGO. In totaal 42 slachtoffers. Uit Bergen (Mons) wordt gemeld, dat de mijngasontploffing in totaal 42 slachtoffers heeft geëischt, aangezien van de vijf mijn werkers, die levend uit de mijn geborgen konden worden, inmiddels één aan zijn ver wondingen is bezweken. Men neemt aan, dat de in de mijn om het leven gekomen arbeiders een snellen dood hebben gehad. Gistermiddag had men nog slechts elf lijken geborgen. Het bergingswerk stuit op groote moeilijkheden, aangezien steeds weer andere gedeelten van de mijn instorten en het vuur nog niet tot de haard beperkt kon worden. Nog een geheel nieuw schacht gedeelte wordt door het vuur bedreigd. Koning Leopold is laat in den middag op het tooneel van de ramp aangekomen. Korten tijd later arriveerde ook Emile Vandervelde. Ministerieele belangstelling. De drie ministers, wier departementen miin- aangelegenheden behandelen, zijn Woensdag ochtend' op de plaats van de ramp aange komen. De omstandigheden waaronder het ongeluk plaats vond, konden evenwel nog niet worden vastgesteld. De uit 48 personen bestaande ploeg was om twee uur de mijn binnengegaan Om acht uur vond een ont ploffing plaats, ten gevolge waarvan brand ontstond. De plaats van de ramp is 200 bij 300 M. Rouwzitting van Kamer en Senaat Gistermiddag vonden in de Kamer en in den Senaat rouwzittingen plaats. Minister president De Broqueville zal het woord voe ren. Onder den indruk van de ramp heeft de vereeniging van mijneigenaars besloten de loonsverlaging, welke op 20 Mei zou in gaan, uit te stellen tot 3 Juni. DUITSCHLAND WIL GEEN PRIJSVERHOOGING. Maatregelen genomen. Ter aanvulling van de reeds in de laatste weken getroffen maatregelen heeft de rijks minister van Economische Zaken een verorde ning uitgevaardigd tegen prijsverhoogingen De verordening houdt o.m. in, dat voor levensbehoeften van dagelijksch gebruik en prestaties ter bevrediging van de dagelijksche behoeften tot nader order zonder bewilH ging der bevoegde prijscontrole-instanties van organisaties of andere vereenigingen geen minimumprijzen, minimumtarieven e.d. kunnen worden afgesproken, vastgesteld of aanbevolen. Voor zoover autoriteiten tot nu toe op grond der verordening van 8 December 1931 minimumprijzen hebben vastgesteld, worden deze ingetrokken. De bepalingen der veror dening hebben daarentegen niet betrekking op landbouwproducten en op de wet ter be strijding van den noodtoestand der binnen scheepvaart en van de Kulturkammergesetz. Bij vaststelling van ongerechtvaardigde prijsverhoogingen zullen niet alleen organi saties worden ontbonden, doch de rijksmi nister van Economische Zaken za! ook even tueel de sluiting van bedrijven bevelen en met de strengste maatregelen tegen de schul digen optreden. LEERSTOEL VOOR DUITSCH Aan de Berlijnsche Hoogeschool voor politiek. Gisteravond vond in de aula van de Ber lijnsche Universiteit de plechtige inauguratie laats van de academische leerstoel voor ►uitsch recht aan de Hoogeschool voor po litiek. De rijkscommissaris voor Justitie, dr. Frank, verklaarde in een rede, dal het onjuist was, dat men politiek kon maken door een beroep te doen op een zekere idealistische ge rechtigheid. Men diende een einde te maken aan de belachelijke fantasie, dat iets anders dan de harde noodzakelijkheid van de directe machtszekerheid van den staat de gerechtig heid zou kunnen bepalen. De aarde behoort aan het heroïsche, niet aan het decadente. Omtrent den strijd- om het Romeinsche recht verklaarde dr. Frank, dat het Romein sche recht weliswaar een cultuurdocument van den eersten rang was, doch dat de Duitschers met nationale trots erop konden bogen, in staat te zijn een eigen rechtsorde op te stellen, die met hun eigen wezen ver want was. FELLE AANVAL OP JOODSCHE KUNSTENAARS. In het Hitler-rijk. In de publicaties van den Strijdhond voor Duitsche cultuur van het Reichsverband „Deutsche Buehne" wordt gerefereerd aan de passages van de redevoering van Rijks minister Dr. Göbbels, welke betrekking had den op de Joodsche kwestie. De minister had o.m. gezegd, dat de Jo den deze woorden als laatste waarschuwing moesten beschouwen. In verband hiermede wijzen de genoemde instituten er op, dateen noodzakelijk woord op een noodzakelijk oogenblik van toonaangevende zijde is ge sproken. Wij wenschen niet alleen ver schoond te blijven van de Joden als tooneel- spelers en zangers, doch ook als schrijvers en componisten. Ook als textdichters in mu zikale tooneelstukken wenschen wij van de Joden verschoond te blijven, evenzoo als re gisseurs of tooneel decorateurs. Evenmin wenschen wij op het Duitsche tooneel al die lieden, die nu nog met Joodsche kringen be vriend of min of meer getrouwd zijn, al zijn het nog zulke groote ,.Könner". De kernpo sitie van het Jodendom in de Duitsche cul tuur vormen thans nog de Joodsche tooneel uitgevers, die wij helaas hebben vergeten te ontdoen van hun machtspositie. HOE WORDEN JODEN IN DUITSCHLAND BEHANDELD? De nieuwe courantenrubriek Het nationaal-socialistische orgaan „Der Angriff" publiceerde gisteravond den vol genden oproep: „Het valt in het algemeen op, hoe vrij postig zich talrijke joden sedert eenige maan den weer gedragen. Het vorig jaar was hun de schrik in de beenen geslagen en zij trok ken zich terug. Thans, nu zij bemerken, dat hun verder niets geschiedt en dat de Duit schers toch een kalm volk zijn, meenen zij weer door arrogant optreden te moeten op vallen. Talrijke joden zijn uit het buitenland teruggekeerd, talrijken verschaften zich nieu we posities en nieuwe relaties. Zij treden zoo wel in het zakenleven als in het particuliere leven weer in het openbaar op een luidruch tige opdringbare wijze op zooals wij die van vroeger kennen en die vooral er toe heeft bij gedragen, dat zij zich algemeen onbemind hebben gemaakt. Wij heffen geen progrom- gezang aan, wij roepen tot geen jodenvervol ging op, maar wij willen toonen, hoe de joden zich thans weer gedragen en hoe zij zich te gedragen hebben. Het gaat dus hier om een les in wellevendheid voor de staats burgers van Joodsch geloof die door ons ontzien en geduld worden. Wij beschikken reeds over een hoeveelheid materiaal over deze aangelegenheid en voort durend krijgen wij nieuw materiaal binnen. Wij roepen thans alle partijgenooten S. A. mannen en arbeiders op, ons ieder geval van joodsche onbeschaamdheid mede te deelen, dat de laatste weken heeft plaats gehad, op dat wij deze in „der Angrif" kunnen publi- ceeren. Niemand rake de joden aan, maar ieder lette op, op de straat, in de lokalen, in hun beroep op reis, overal waar de joden alleen, vooral echter waar zij in groepen optreden. Zij worden overal aangetroffen. Men schrijve aan „der Angriff" wat er aan de hand is. Het hof van beroep in strafzaken te Londen heeft twee van drie mannen die ter dood veroordeeld waren wegens moord op een oude vrouw te Croydon in het begin van dit jaar, vrijgesproken Ten aanzien van den derde werd het be roep verworpen. De vrijspraak, welke gevolgd werd door onmiddellijke in vrijheidsstelling nadat de mannen veertien dagen in de cellen voor de ter dood veroor jeel len waren opgesloten geweest, was gegrond op een fout door den rechter, die het vonnis in eerste instantie had gewezen, gemaakt. Deze fout had naar 's hofs oordeel hierin bestaan, dat de rechter in zijn gebruikelijke samenvatting voor de jury omstandigheden had aangevoerd, die zouden kunnen worden opgevat als een versterking van de bewijsvoering tegen de beide thans vrijgesprokenen, terwijl dit in werkelijkheid niet het ge val was. Het was tot dusver in Engeland slechts tweemaal na de instelling van het hof van beroep in strafzaken in 1908 voorge komen, dat een doodvonnis wegens moord in hooger beroep vernietigd werd, de eerste maal in 1911, toen een man wegens moord op een vrouw te" dood veroordeeld was er. de tweede maal in 1931, toen een verzekeringsagent uit Liverpool in eerste instantie ter dood was veroordeeld wegens moord op zijn vrouw. In 1927 werd er in Schotland een hof van beroep in strafzaken ingesteld als rechtstreeksch gevolg van de bekende zaak van Oscar Slater, die in 1909 we gens moord op een vrouw ter dood ver oordeeld was. De straf wer<j in gevange nisstraf veranderd en Slater werd in 1927 vrijgelaten, na 18Yt jaar in de ge vangenis te hebben gezeten Het vonnis werd in den zomer van 1928 vernietigd en de regeering kende hem 6000 toe voor zijn onrechtmatige veroordeeling Gisteren vertrok de Berlijnsche cor respondent van de „Daily Express". Stephan Pembroke, mét zijn vrouw en neef, D. P. Reynolds, per auto van Ber lijn naar Oberammergau. Toen zij gister avond nabij Aken in de buurt van Des- sau een bocht passeerden, zagen zij een licht voor den wagen en hoorden zij lawaai. De heer Pembroke liet den auto stil houden en vroeg wat er gebeurd was. De man, aan wien hij dit vroeg, antwoordde hem, dat hü maar mee moest komen naar een café, waar hij met den leider van de fabriek zou kunnen spreken. De Engelschman ging op dit voorstel in en begaf zich met zijn vrouw en neef naar het café, dat vol met nazi's zat. De drie Engelschen werden gear resteerd. Even later kwam de politie, die de drie arrestanten meenam en gedu rende den nacht in het politieureau op sloot. Gistermorgen zijn de drie Engelschen naar Maagdenurg vervoerd, waar zij nog gevangen worden gehouden. Tot dusver is nog geen aanklacht ingediend. De Britsche gezant heeft zich tot de rijksre- geering gewend en om opheldering ver zocht. HAVENSTAKING IN LONDEN. De „Hontestroom" trekken. kon niet ver- In een van de Londensche havens, waar voornamelijk levensmiddelen worden aange voerd, is een staking onder de havenarbeiders uitgebroken, waarbij tot dusver 2500 man betrokken zijn. Hierdoor bestaat groote kans, dat beder felijke levensmiddelen tot bederf overgaan, daar er groote stagnatie is ontstaan. Een aantal schepen kon niet worden gelost. De levensmiddelen, die heden aan de Londen sche markt hadden moeten worden aange voerd, bevinden zich nog in de schepen. Tot nu toe is de staking nog niet oficieel, doch de stakers hebben besloten haar voort te zetten, totdat de directies hun eischen heb ben ingewilligd. De staking is uitgebroken, doordat vijf bedienden van de Hay^ Wharf door de aanschaffing van machines overbo dig waren geworden. De directie bood hun daarop werk in de haven aan, doch de haven arbeiders verzetten zich hiertegen, aanvoe rende, dat aan deze bedienden de voorrang is gegeven boven de werkelijke havenarbei ders. Als protest gingen Maandag j.1. 800 man in staking en heden bedroeg hun aantal, zoo als gezegd, reeds 2500. De stakers hebben er thans bij hun vakvereenigingen op aange drongen door den transportarbeidersbond de staking van alle havenarbeiders officieel te laten proclameeren. De werkgevers hebben kennisgevingen aangeplakt, waarin wordt medegedeeld, dat, wanneer de stakers niet direct het werk her vatten, zij als ontslagen zullen worden be schouwd. In verband met, deze staking kon het s.s. „Hontestroom" van de Hollandsche Stoom boot Maatschappij heden niet vertrekken, daar het schip nog niet gelost was. DE FRANSCHE UITGAVEN VOOR BEWAPENING. Gister is een bespreking gehouden tusschen de Fransche ministers voor financiën, Oor log, Marine en Luchtvaart, die naar men aanneemt de verdeeling der credieten voor de landsverdediging ten doel had. Op 28 April is bij de Kamer een wetsontwerp in zake de defensie-credieten ingediend, dat momenteel in behandeling is bij de financiee- le commissie. Volgens dit ontwerp zal het Ministerie van Oorlog voor het begrootings- jaar 1934-'35 een crediet van 1.111 millioen franc worden toegestaan voor de voltooing der grensverdedigings-organisatie. Het mi nisterie van Marine zou van 1934 tot 1938 de beschikking krijgen over 825 millioen franc voor de uitvoering van het program voor het aanleggen van bun'keraepots voor de kustverdediging en versterking der mari ne-luchtvaart, terwijl het ministerie van luchtvaart in het nieuwe begrootingsjaar de beschikking zou krijgen over 980 millioen franc voor de uitvoering van een plan tot uit breiding der luchtbewapening. Madame Hanau verscheen gistermid dag te Parijs voor de correctioneele rechtbank onder beschuldiging van ge weldpleging tegen een magistraat en heling van een document. Het vonnis zal over een week worden gevel 1 HET OPROER IN LETLAND. Wapens in beslag genomen. Oimrent de afkondiging van den uitzon deringstoestand in Letland wordt nader ge meld. dat de actie der regeering op zoo goed als geen tegenstand is gestuit. Politie en le ger behoefden nergens van de wapens ge bruik te maken. Te Riga hebljpn vele zaken de nationale vlag uitgestoken. Het straat beeld toont een ongewone drukte, o.a. door de vele patrouilles, die de stad doorkruisen. Alle belangrijke openbare- en regeerings- gebouwen staan onder bewaking. Omtrent de arrestaties in den afgeloopen nacht wordt nog medegedeeld, dat bij eeni- sociaal-democratische parlementsleden re volvers. geweren, een machinegeweer en voorraden munitie in beslag zouden zijn ge nomen. Vergaderingen en optochten zijn verboden De politie heeft een zevental leden van den Oostenrijksche Schut-bund aangehouden, die na de gebeurtenissen te Weenen naar Ri ga waren gekomen. richten over de regeeringevorming nog niet te krijgen zijn, zullen toch waar schijnlijk uit het vorige kabinet de mi nister van oorlog en binnenlandsche zaken overgaan naar de nieuwe regee ring. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Achttien mijnwerkers in levensgevaar Eerst heden wordt bekend, dat Dinsdag avond in de Hillebrand-mijn te Antonienhut- te in Polen tengevolge van een mijngas-ont- ploffing een groot gedeelte van een mijn schacht instortte, waai door achttien mijn werkers van de buitenwereld werden afge sloten. Na twee uur ingespannen werken slaagde een reddingsbrigade er echter In, de ingesloten kameraden te bereiken en onge deerd uit hui. hachelijke positie te redden. ROOSEVELT EN DE ONTWAPENING. De boodschap van den president. In het Witte Huis is gisteren bevestigd, dat president Roosevelt en staatssecretaris Huil werken aan de redactie van een boodschap, welke Norman Davis te Genève zal voorlezen en waarin het standpunt der Amerikaansche regeering in zake ontwapening nogmaals nauwkeurig zal worden omlijnd. President Roosevelt overweegt voorts een formeele boodschap tot het Congres te rich ten in zake de intriges van zekere instanties der bewapeningsindustrie. Zooals bekend heeft de bondssenaat reeds een aanvang gemaakt met een nauwkeurig onderzoek der transacties van Amerikaan sche oorlogsmateriaal fabrikanten. Het staat daarom nog niet vast of Roosevelt het resul taat zal afwachten van het onderzoek dat min stens een half jaar zal duren dan wel of hij nog voor het einde der huidige zitting zijn meening over deze kwestie zal kenbaar ma ken. DE AMERIKAANSCHE VLOOT- RESERVES. Weer eens nieuw materiaal. De Amerikaansche minister van Marine heeft het spoedig begin van den bouw van 12 torpedojagers, twee commando-destroyers en zes duikbooten aangekondigd' Het betreft dringend noodzakelijke reserve-aanbouw, die binnen het kader van het door de Vinsonwet goedgekeurde reserve-program voor het be grootingsjaar dat in juli 1935 eindigt, valt De zware kruiser „Minneapolis", die een waterverplaatsing van 10.000 ton heeft, is uitgerust met 20 c.M. geschut en vier vlieg tuigen aan boord heeft, wordt nog in den loop van deze maand in dienst gesteld. De geruchten oie te Londen de ronde doen, dat Amerika reeds thans voornemens zou zijn, zijn vlootbasis op de Phinppijnen prijs te geven, woiden door het Staafsdepar- tement tegengesproken. Voorts wordt van de zijde van het Witte Huis verklaard, dat nog geenerlei ondehandelingen zijn geopend in verband met de voorbereiding van de het volgende jaar te houden vlootconferentie. VERSPREIDE BERICHTEN. De Pruisische minister-presioent Hermann Goering arriveerde gistermiddag in gezel schap van den Pruisischen minister van Justi tie, Kerrl, staatssecretaris Koerner( zijn adiu dant-majoor Jakobi en prins Philip van Hes sen per vliegtuig te Belgrado. Tegenover de pers verklaarde Goering, dat het bezoek van zuiver particulieren aard was en dat hij tij dens zijn oponthoud te Belgrado eenige be leefdheidsbezoeken zou afleggen. Doel van zijn reis was Afh me waar hij zijn Pinkster vacantie wilde doorbrengen In een der fabrieksgebouwen van de be kende parfum- en zeepfabrieken Georg Dralle te Altona is gisteravond door tot nog toe onbekende oorzaak brand uitgebroken. De brandweer maakte groot alarm en tastte het vuur met verscheidene stralen aan. Gisteren heeft de oudste zoon van Musso- lini, Virtorio. op het vliegveld Centocelle zijn brevet gehaald als vliegtuigbestuurder. Vit- torio, die pas 17 jaar oud is, is de jongste vlieger in Italië. Poging tot moord op zijn vrouw. Gisteravond omstreeks half zeven heeft zich in de Voltastraat te Eindhoven een ernstig drama afgespeeld Buren van zekeren Schuurmans, arbeider in tijdelijken dienst bij de gemeente, hoorden in diens woning ver dachte geluiden Zij waarschuwden de poli tie, die daarop door de deur in te trappen zich toegang tot de woning verschafte. Men vond toen in de kamer de vrouw' S. op den grond liggen, badend in haar bloed, terwijl de man op zijn knieën er bij zat. De man werd gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht, waar hij zijn daad bekende. De vrouw, die een ernstige wonde aan den hals had, werd in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Haar toe stand is bedenkelijk, men hoopt haar door bloedtransfusie in het leven te behouden. Omtrent de toedracht van het geval ver namen wij, dat er reeds sedert lang een ge spannen verhouding bestond tusschen 8 en zijn vrouw. Gisteravond hadden beiden wedes ruzie, die zoo hoog opliep, dat S. zijn vrouw met een scheermes eenige sneden aan den hals toebracht, met het reeds gemelde ge volg. S. verklaarde nog bij de politie, niet de bedoeling gehad te hebben, zijn vrouw te dooden. Gistermorgen is nog een derde verdachte in den moord te Oyen bij Oss aangehouden. Alle verdachten legden bij hun verhoor een groote onverschilligheid aan den dag. Zij ontkenden hardnekkig het misdrijf te hebben gepleegd, ofschoon tal van omstan digheden zeer bezwarend voor hen zijn. Zoo heeft de zwaargewonde P. Verhoeven, on danks den ernst van zijn toestand, aan de politie bij een confrontatie met de arrestan ten in het ziekenhuis, verklaard, dat hij hen met een aan zekerheid grenzende waarschijn lijkheid als de daders heeft herkend. In den toestand van het overlevende slachtoffer is nog geen verandering ten goede gekomen. Zijn toestand baart nog steeds groote zorg. Den geheelen dag groepte een dichte drom volks voor het boerderijtje te zamen. Onom wonden gaf het publiek uiting aan zijn ge voelens van afschuw, vooral toen de twee hoofdverdachten, de 16-jarige De B. en de 23-jarige van O., onder zwaar politiegeleide de woning van den verslagene werden bin nengeleid. Ongetwijfeld hebben de misdadigers ge meend, dat de beide bejaarde lieden over een flink bedrag aan geld moesten beschikken, waartoe zij vermoedelijk in den waan zijn gebracht door het feit, dat gedurende de laatste weken de gebroeders Verhoeven eeni ge malen geld van de bank hebben gehaald. In totaal bezaten zij evenwel nauwelijks hon derd gulden, welk bedrag zij eenige maan den geleden voor een verkocht koebeest had den ontvangen en op een bank hadden gede poneerd. Hiervan haalden zij dan elke week een klein gedeelte af voor hun noodzakelijk levensonderhoud. Bij de confrontatie van de vermoedelijke daders met het lijk van den verslagene, wel ke in den loop van den morgen in het huisje heeft plaats gevonden, werd gebruik gei maakt van den befaamden rijksspeurhond, toebehoorende aan den rijksveldwachter Van Beusigem uit Tiel, dien men, naar de Tel. meedeelt, voor nasporingswerk naar de plaats van het misdrijf had laten overko men. Het schrandere dier sprong, nadat men het in de woning lucht had gegeven aan een kleedingstuk van een der verdachten, door het venster naar buiten. De hond volgde daarna over een grooten afstand langs den Maasdijk een spoor in de richting van het dorp Lith. Diep in het polderland bleef het dier aan een slootkant stilstaan, zoodat de politie wel moest aannemen, dat het spoor hier dood liep. Men veronderstelt dan ook, dat bij deze plaats aan den berm van den weg het misdadige trio zijn fietsen heeft neergelegd, waarop zij dan verder in de rich ting Oss zijn gevlucht. SLUIT DE GELEDEREN. Bijeenkomst van vijf politieke partijen. Dinsdagavond is in het hotel Kasteel Oud-Wassenaar te Wassenaar de reeds ge- ruimen tijd gelden georganiseerde vergade ring der vijf politieke partijen, n.L: de r.-k. Staatspartij de a.-r. partij, de chr. hist. unie, de Iib. staastpartij De Vrijheidsbond en de vrijz. dem. bond, onder voorzitterschap van den heer Breevelt, gehouden. Er bestond voor deze merkwaardige poli tieke bijeenkomst groote belangstelling. Het algemeene onderwerp van de sprekers was „Sluit de gelederen Achtereenvolgens voerden het woord de heeren: Mr. Kortenhorst (r.-.k.), Mr. Wen- delaar (vrijh. bond), Tilanus (c.-h.), J. J. C. van Dijk (a.-r.) en mr. A. Joekes (v.-d.). In de pauze werd een telegram gezonden aan dr. Colijn als voorzitter van den minis terraad, waarin de verzekering werd gegeven van steun en waardeering en kracht en wijs heid werd toegewenscht bij de uitvoering van het program tot nationaal herstel. 300 DWANGBEVELEN VERDWENEN, MAAR TERUGGEVONDEN. Deurwaardersfiets gestolen. Gistermiddag kweet zich in de Kinker straat te Amsterdam een deurwaarder der belastingen van zijn plicht om in een woning een dwangbevel uit te reiken. Zijn fiets, met zijn tasch erop bevestigd, liet hij beneden staan en toen hij weer ap straat kwam, bleek de fiets mét de tasch verdwenen te zijn. In deze tasch zaten niet minder dan 300 dwang bevelen en andere belastingpapieren, zoodat de deurwaarder al zijn werkmateriaal kwijt was. Eenigen tijd later heeft een jongen op de Jacob van Lennepkade de tasch gevonden de dwangbevelen zaten er nog alle in want wie zou er prijs op stellen 300 dwang bevelen in zijn bezit te krijgen? De jongen bracht de tasch naar de politie en zoo kreeg de deurwaarder zijn bescheiden terug. De fiets echter was en bleef weg WOLLENSTOFFENCONVENTIE. Treedt 15 My in werking. In verband met het algemeen streven, dat zich in het bedrijfsleven openbaart om tot meer ordening te komen, welk streven door de regeering ten zeerste wordt bevorderd, hebben de Nederlandsche Wollenstoffen- fabrikanten tesloten tot oprichting eener Nederlandsche Wollenstoffen-Conventie, die beoogt tot meer rationeele verkoops- en beta lingscondities in der. wollenstoffenhandel hier te lande te geraken. Tot deze Nederlandsche Wollenstoffen- Conventie is practisch de geheele Neder landsche wollenstoffenindustrie toegetreden. De Nederlandsche Wollenstoffen-Conven tie heeft besloten met ingang van 15 Mei uniforme verkoops- en betalingscondities in werking te doen treden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11