Aqmda Jietk d School £aatste A JUMicaties ^Bucqedijkc Stand. W&ez&etichL Tweeden Pinksterdag naar Heemskerk. KIJKEfl is K00PEI1 bijCLOECK 1.30 uur, Sportpark, motorraces. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN NOORD-ITALIE. Alles staat onder water. SPOORWEGONGELUK IN PFORZHEIM IN DUITSCHLAND. Vier dooden, talrijke gewonden. „NEW-YORK NIET IN EEN DAG SCHOON". En gezuiverd van bandieten. HET VERONGELUKTE FRANSCHE VLIEGTUIG GEVONDEN. RUSSEN IN TURKIJE WERKZAAM. Bij het 5-jaren plan. IJSBERGEN IN ZICHT! Schepen: opgepast! VOETBAL-TRIBUNES AFGEBRAND. Van de Zwitsersche „Grashoppers". EEN ENGELSCH JOURNALIST DIE ZUINIG WILDE SEINEN EN ERIN SLAAGDE. DE HARDNEKKIGE SCHOT. Nieuwe ramp in dezelfde Belgische kolenmijn. Reddingsbrigade van 14 man omgekomen. TWEEDE KAMER. POLITIEMAATREGELEN TIJDENS DE MOTORWEDSTRIJDEN op Maandag 21 Mei 1934 (2e Pinksterdag). Stad en Omgeving. Kasteel Assumburg als jeugdherberg in gebruik genomen. Het 40 H.A. groote park van kasteel Marquette voor het publiek opengesteld. Een historisch tafreeL Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Ein Lied geht um die Welt (rom.); hoofdrol Joseph Schmidt. Toegang voor eiken leeftijd. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer Maanlicht en Liefde (rom.), hoofdrol len Leo Carillo en Mary Brian. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Gebroken harten (dram.), hoofdrollen Char- les Farrell en Madge Evans; tweede hoofd nummer De Spin (sens.), hoofdrol Edmund Lowe. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 17 Mei. 8 uur, De Unie, propaganda-avond Alk- maarsch Drankweercomité. 8 uur, geref. kerk, orgelconcert. Huishoudschool E mm astraat, half 3 tot 5 uur en van 7 tot 9 uur tentoonstelling. Mei. Volkenboncte- en Vrijdag 18 A ilden Vlies, 8 uur, Gulden vr ededag. Maandag 21 M<i. (2e Pinksterdag) 8.15 uur, 't Gulden Vlies, optreden ensem ble Kees Pruis. Donderdag 24 Mei. -8 uur, Harmonie, uitvoering Toonkunst. Maandag 4 Juni. Tentoonstelling en keuring te Opmeer. zijn afgetreden, als president der ontwape- nings-conferentie. Dit gerucht was in het Lagerhuis door het lid der liberale oppositie, Mander, ter sprake gebracht, waarop Baldwin antwoord de, dat hij het betreffende bericht niet gezien heeft. Geen verdaging der conferentie? Bevoegde Engelsche kringen verklaren, dat hun niets bekend is van een verdaging der ontwapenings-conferentie voor onbepaal- den tijd. Ook te Parijs worden de berichten over een verdaging der Ontwapenings-con ferentie voor onbepaalden tijd onjuist ge noemd. Gisteren hebben een met een wolkbreuk gepaard gaanden storm in de omgeving van Novara in Noord-Italië groote schade aange richt. Over groote afstanden staan rijst- en graanvelden geheel onder water. Vele laag ge legen plaatsen zijn volledig geïsoleerd door het water. Huizen en stallen staan halverwege on der water. Op de spoorlijn Novara-Varallo is de spoordijk over 500 meter geheel vermeld. Alle bergstroomen zijn gezwollen en hebben groote verwoestingen aangericht op de langsliggende velden en wegen. Talrijke bruggen zijn wegge spoeld, politie, militie en pioniers zijn opgeroe pen om de bevolking de eerste hulp te bren gen. In Treviso is een kind en in de nabijheid van Bergamo een jonge veehoedster door den bliksem gedood. De materieele schade wordt geschat op 4 tot 5 millioen Lire. Hedenmorgen tegen 6.30 uur is op het station Pforzheim in Duitschland een rangeerende locomotief den binnenkomenden personentrein 2302 van Meuhlacker naar Pforzheim komende in de flank gereden. Daarbij werden drie perso nenwagens losgerukt en een vierde zwaar be schadigd. Door de botsing werden vier reizigers gedood en voor zoover tot dusverre kon wor den vastgesteld tien zwaar gewond. Bovendien werd een groot aantal personen licht gewond. Spoedig na het ongeval kwamen doktoren en verdere medische hulp ter plaatse aan. De ge wonden werden snel met ziekenauto's en ge wone auto's naar het ziekenhuis gebracht, en kele lichtgewonden konden onmiddellijk huis waarts keeren. De materieele schade is niet onaanzienlijk. Een onderzoek wordt ingesteld. In verband met het vermoorden van drie agenten van politie door Amerikaansche gang sters heeft de politie van New-York met mede werking van 2000 detectives en talrijke agenten van politie in uniform een monsterrazzia ge houden in New-York en Brooklyn. Op deze wijze is men erin geslaagd een 250-tal bekende misdadigers, spelers en oplichters, te arrestee ren, waaronder zich eenige goede vangsten voor de politie bevinden. De chef van politie verklaarde na de razza: „Men kan New-York niet in één dag schoonmaken, maar we hebben een aardig begin gemaakt", Het fs een Fransch hulpstoomschip gelukt het Woensdag in het Kanaal verongelukte Fransche watervliegtuig te vinden en de be manning aan boord te nemen. Men tracht thans het vliegtuig de haven van Cherbourg binnen te sleepen. Een aantal ingenieurs uit Rusland bevindt zich op het oogenblik in Istamboel, zij zijn in verband met het vijfjarenplan van Turkije in dienst genomen om toezicht te houden op het controleeren van werkplaatsen welke met de nieuwste vindingen zullen worden uitgerust. Uit Rusland zullen de machines en verdere be- noodigdheden worden betrokken. De kosten uit een door de Sovjet en Turkije verleend crediet. Het kustwachtschip „Mendota" seint, dat in de nabijheid van de Grand Banks in de omge ving der groote scheepvaartlijnen niet minder dan 74 groote ijsbergen in zicht zijn gekomen. Verder zijn onder den zeespiegel ijsbergen en groote stukken drijfijs waargenomen. Den schepen is geadviseerd met verminderde snel heid te varen en dubbele uitkijkposten te plaatsen, totdat zij uit de gevaarlijke zóne zul len zijn gekomen. Hedenmorgen zijn de tribunes van de „Grashoppers" club te Zürich een prooi der vlammen geworden. De tribunes zijn met de geneele waardevolle inrichting tot den grond toe afgebrand. Men vermoedt dat er brand stichting in het spel is. Een Engelsch journalist moest noodza kelijk een telegrammetje zenden aan zijn on geruste vrouwtje om haar er van te verwit tigen dat hij, al had hij haar niet geschr* ven, toch gezond en wel rondliep. Natuur lijk wilde hij het zoo zuinig moge lijk aanleggen en dies toog hij naar het telegraafkantoor waar hij op het formulier slechts één woord schreef, n.1. „oke". Hij had echter niet gerekend op de inhalige acti viteit van den loket-beambte die hem het te legram-formulier teruggaf met de opmer king, dat hij dit „oke" niet voor een woord kon tellen daar het in werkelijkheid O.K. be- teekende. „Onze instructies mijnheer op dil punt, zoo zeide hij, zijn zeer streng en moe ten nauwkeurig worden nageleefd". De jour nalist nam zijn formulier terug en verving zijn „oke" door „alright", waarop de be ambte het accepteerde, zeggende: alrigh* met één 1 dat is all right! 'Een Schot heeft tot drie maal toe zijn land verlaten om zich in de Ver. Staten te vesti gen. De eerste maal kwam hij van Canada uit in 1923 als veteraan van de Gallipoli- veldtocht, Amerika binnen. Hij trouwde er en uit het huwelijk werden twee kinderen ge boren. In 1933 werd hij echter gedeporteerd. Opnieuw slaagde hij erin via Canada terug te komen, maar binnen een paar maanden was hij weer gevangen en opnieuw werd hij ingescheept naar zijn vaderland. Hij was echter nog lang niet afgeschrikt want hij kwam terug met de Aquitania als siowaway. Hij kreeg in 5 dagen geen voed sel en in drie ook geen water, doch dit alles heeft de autoriteiten op Ellis Island niet kun nen vermurwen. In het kolenbekken van Bergen in België is hedenmorgen om 10.20 uur in de mijn van Paturages wederom een hevige gasontplof fing ontstaan. Een mijnwerker, die deel uitmaakte van de reddingsbrigade, voor de bij de ramp van Dinsdagavond bedolven arbeiders verscheen plotseling met alle teekenen van ontzetting aan de oppervlakte en meldde, dat juist op dezelfde plaats, waar de ramp van Dinsdag was ontstaan, een nieuwe explosie was ge schied, waardoor een reddingsbrigade van 20 manschappen onder leiding van drie inge nieurs bedolven werd. Inmiddels zijn 6 leden dezer reddingsbrigade geborgen. Het was onmogelijk om echter maar de geringste in lichting van hen te verkrijgen. Zij waren zoo danig onder den indruk van het gebeurde, dat zij als met stomheid geslagen radeloos rondkeken en geen woord konden uitbrengen. Van de overige leden dezer zoo tragisch ge troffen reddingsbrigade is momenteel niets bekend. Men is er niet in geslaagd contact met hen te krijgen, zoodat men zich uiterst ongerust maakt over hun lot en het ergste vreest. UIT DE ALLE-DAG-KERK- BEWEGiNG. De tweede Exaudi-Ontmoeting te Schoorl, die wegens verhindering van vele medewer kers en belangstellenden in de A. D. K. B. tot den Vrijdag werd beperkt, bracht dien dag toch vertegenwoordigers van minstens een tiental gezindten in de Schoorler kerk bijeen. Terwijl in de kerk al de verschillende ge tijden werd engehouden, die tot dusverre daar bij afwisseling plaats hadden; radio morgenwijding, miudagpooze voor den vrede, namindag-wijdingstonde en avond- zangdienst, waren de samensprekingen in de Eastorie, waar over allerlei onderdeelen van et A.D.K.-leven van gedachten werd gewis seld, mede op gond van ervaringen in de onderscheiden alle-dag-kerken in de onder scheiden gemeenten. In de openbare avond-samenkomst spra ken de predikanten drs. J. C. V. van Bem- mel (Hersteld Luth.) uit Hoorn, ds. H. Hasper (Geref. H.V.1 te 's-Gravenhage en ds. Boeke -an Schoorl. Daarusschen werden door het versterkt kerkkoor enkele eenvou dige liederen gezongen en met medewerking van eenige bevriende solisten Bachs' Hemel- vaarts-kantate No. 37 „Wer da glaubet und getauft wird" ten gehoore gebracht, terwijl men natuurlijk ook gezamenlijk het slotkoor daarvan en een paar psalmen rhytmisch meezong. Ook de reeds vele zomers in de kerkeka- mer daar opgestelde A.D.K.-tentoonstelling vond natuurlijk groote belangstelling. De programma's voor de uitgestelde drie daagsche Conferentie, die bepaald blijft op de weekwisseling van Zondag 2 Seüt. as. zijn aan te vragen bij de Alg. A.D.K.-Adm. te Schoorl, Voortgezet wordt de behandeling van de begrootingen van het landbouwcrisis fonds 1933 en 1934. Minister Colijn constateert dat er op de begrootingen weinig critiek is geoefend. Met het bedrijfsleven wordt in ruime mte rekening gehouden. De minister vertrouwt, dat een wetsontwerp «ener nieuwe pachtwet nog dit jaar de Kamer zal bereiken. Voor 1934 bedraagt de ge dwongen inperking van den tuinbouw 20 van het totaal. De vraag der loo- nen in het landbouwbedrijf ie in onder zoek. Er is geen reden tot wijziging der margarine-politiek. Een ministerie ad interum kan geen wijziging in de tot nu toe gevolgde varkenspolitiek brengen. De varkenscentrale heeft zeer gunstig gewerkt. Onderzocht wordt de mogelijk heid om de Nederlandsche bieten tot wat anders dan suiker te verwerken, ten behoeve van de Java-suiker. Geleidelijke bedrijfsomvorming is noodzakelijk. De export moet zich op den duur daarbij aanpassen. In hoever re dit moet gaan is thans nog niet te zeggen; ook het tijdstip der bepaling onzer productie is niet te zien alvorens er stabilisatie is in den export. Bij den tuinbouw komt men door inperking van het arseaal vermoedelijk met een paar jaar weer in evenwicht De veehouderij zal worden ingekrom pen door vrijwillige afslachting, teelt regeling en omzetting van weiden voor akkerbouw. Zoonoodig door gedwongen afslachting. GETROUWD: Johannes Berkhout en Janna Martin Carel Snijders en Anna de Groot. Jo hannes Snijders en Maartje Dekker. GEBOREN: Reiniera Maria, d. van Jacobus Baars en Anna Termaat. Alida Maria, d. van Johan Hermes en Cornelia Bierman. Gerardus Johannes, z. van Petrus Olden- burg en Grietje van Zelm. Cornelis Theodorus Maria, z. van Petrus Boekei en Margaretha Klaver. De toegang tot het Sportpark is alleen via den nieuwen toegangsweg aan den kant van de Zuiderhoutlaan. De auto's en motorrijwielen kunnen al daar tevens worden geparkeerd. Voorts '8 een stalling voor rijwielen aanwezig. Het loopende publiek kan via het rechter trottoir langs dien toegangsweg het sport park bereiken. Het tarief voor stalling is: voor auto's 50 cent, voor motorrijwielen 25 cent en voor rij wielen 10 cent. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nieuw poortslaan, Nieuwpoortssteeg en de Regu lierslaan, aan de Kennemerstraatwegzijde, voor alle verkeer afgesloten. De ingangen aan de Nieuwpoortslaan en de ingang aan de Zandersloot blijven geslo ten bij het aangaan. Alleen de derde ingang van het sportpark aan de Nieuwpoortslaan is bestemd voor motorrenners en vracht auto's met rennersmateriaal. Op het middenterrein wordt niemand toe gelaten, die niet voorzien is van een daar voor geldige kaart, welke strikt persoonlijk is. Voor stationneerende rijtuigen en auto's is gelegenheid op de parkeerstrook langs den rijweg van den Kennemerstraatweg na bij de Vierstaten. Het is verboden in de Nieuwpoortslaan, op den Kennemerstraatweg en in de Zuider houtlaan motorrijtuigen en andere voertui gen onbeheerd te laten staan (parkeeren). Vruchten- en ijswagens worden bij de Vierstaten niet toegelaten. Het einde der motorraces wordt door bel- luiden bekend gemaakt. Na afloop kan het publiek door alle uit gangen van het sportpark aan de Nieuw poortslaan en de Zandersloot vertrekken. De uitgang via den nieuwen toegangsweg is alleen bestemd voor degenen, die hun auto's of motorrijwielen op dien weg heb ben geparkeerd of rijwielen hebben gestald. Alle rijverkeer vanaf dezen toegangsweg wordt bij afloop via Zuiderhoutlaan naar den Kennemerstraatweg geleid. Tweeden Pinksterdag vinden er te Heems kerk gebeurtenissen plaats, die niet alleen van plaatselijke beteekenis zijn. Dien dag toch wordt het zich daar bevindende kastee. Assumburg officieel als jeugdherberg van de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale in gebruik genomen en bovendien wordt dien zelfden dag het 40 H.A. groote park van het kasteel Marquette voor het publiek openge steld. De pas opgerichte V.V.V. te Heemskerk, onder de wakkere leiding van den heer P. G. Henneman, heeft gemeend, in samenwerking met het bestuur van de Jeugdherberg Cen trale dien dag in het teeken van de historie te moeten zetten. Het rijke verleden van Heemskerk biedt daarvoor stof te over. Het eigenlijke dorp is tusschen Castricum en Beverwijk, ten Oosten van den Rijks straatweg gelegen. De geheele gemeente heeft een oppervlakte van 2700 H.A., waar onder 1000 H.A. duingebied, het Gevers- duin, dat provinciaal bezit is geworden. Heemskerk is thans het tuindersgebied bij uitnemendheid. In de grijze oudheid was het 't centrum van de Heeren van Kennemer land, telde het verschillende kasteelen, waar van het slot Assumburg en het kasteel Mar quette bewaard zijn gebleven. Aan het einde van de vorige eeuw was het slot Assumburg geweldig in verval geraakt Door schenking werd het eigendom van de Staat, die, onder toezicht van dr. J. Kalf, directeur van het Rijksbureau voor Monu mentenzorg, in 1911 met herstellingen be gon, waarmede thans nog wordt voortge gaan. Het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft de Z.O- vleugel als jeugdherberg ter beschikking van de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale gesteld, terwijl het andere gedeelte als Ken- nemer Museum zal worden ingericht Straks zullen daar 200 jongens en meisjes huisvesting kunnen vinden, doch het kasteel blijft ter bezichtiging voor het publiek open gesteld. Het kasteel Marquette, dat in de geschie denis een belangrijke rol heeft gespeeld en tot voor 9 jaar nog door de tegenwoordige eigenaars, de familie Jhr. Gevers, werd be woond, is in de gemeente eveneens een be langrijk bezit. In samenwerking met de ge meente, is het de V.V.V. gelukt, om het prachtige park om dit kasteel voor 't publiek geopend te krijgen. Ieder automobilist kent de prachtige Marquettelaan, doch weinigen weten, dat zich ongeveer aan het einde van die laan, aan den Rijksstraatweg, in de buurtschap Noorddorp, het „Huldtooneel" bevindt, een historische heuvel, reeds bekend uit den tijd der Germanen en waar in latere tijden de Graven van Holland gehuldigd werden als Heer van Kennemerland. Dit ge schiedde in het bijzijn van vele edellieden en burgers, terwijl zoowel de landsheer als de adel zich door een plechtigen eed aan het volk verbonden. Historisch staat vast, dat Hertog Jan van Brabant, gemaal van Her togin Jacoba van Beieren, in 1418 op deze plaats als Heer van Kennemerland is gehul digd. Het is deze gebeurtenis, die de V.V.V ter eere van de openstelling van het park Mar quette en ter eere van de ingebruikneming van het slot Assumburg door de jeugd, zal laten herleven. 145 personen zullen aan deze voorstelling deelnemen. Om 11 uur zal de vroedschap van Heems kerk zich in gezelschap van herauten, tam boers, bode, schout en schepenen op het Huldtooneel bevinden om de edelen en Gra ven van Holland te verwelkomen. Zij zullen daar ontvangen een kapitein, een vaandrig, een groep boogschutters en de ridders van St. Jan, den abt van Egmond, broeders en Benedictijner monniken. Daarna volgen de Heeren van Haarlem, Assendelft en Wasse naar met hun jonkvrouwen. Na hen verschij nen de Graaf en de Gravin van Holland, Jan van Brabant en Jacoba van Beieren, met hun schitterend gevolg, waaronder een ridder in harnas, die den doolenden ridder voorstelt, 'n Luid gejuich stijgt op en de graaf wordt op het huldigingsschild omhoog geheven, waar na de heraut der edelen plechtig roept: „Al dus kiezen wij Hertog Jan van Brabant tot onzen Heer en Heer van Kennemerland". De graaf strekt daarop zijn hand uit over allen en zegt: „Vrede aan de kerk en de Christe lijke kudde, verbod van roof en onrecht, recht en genade in oordeel, gelijk God, recht vaardig en barmhartig, mij genade bewijzen mogen. Dat zij zoo". Hierop volgen luide toejuichingen, waar na men zich naar het kasteel Marquette be geeft, waar de jeugd ter weerszijden van de brug een eerewacht vormt en de ridders te paard door de poort van het kasteel trekken. De Heer van Heemskerk ontvangt van Jaco ba van Beieren een oorkonde en reikt deze over aan den eere-voorzitter van de V.V.V., burgemeester van W. M. J. A. Vreugde, die hem weer overreikt aan den voorzitter van de V.V.V., waarop verschillende toespraken volgen. In de open lucht wordt daarna een koffie tafel gehouden, terwijl het eere-comité plaats neemt in de hall van het kasteel Marquette. Van Marquette wordt door den optocht naar slot Assumburg gereden. De ridders scharen zich daar ongeveer om 3 uur ter weerskan ten van de brug van het slot en de Heer van Assendelft reikt op een groot kussen de sleu tel van het kasteel over aan de jeugd om door deze symbolische handeling het slot aan de jeugd over te geven. Onder leiding van den herberg-vader, den bekenden troubadour, Geert Dils, voeren de trekkers tot ongeveer 5 uur reidansen uit. Op een feest-terrein worden verschillende spelen gehouden en 's avonds om 10 uur wordt een vuurwerk ontstoken. Gisteren heeft het V.V.V.-bestuur de Ne derlandsche journalisten ontvangen om hen van de grootsche plannen op de hoogte te stellen. De burgemeester, de beer Vreugde, de ^?«t e,r' de heer Henneman en de heer Wolf hebben ons in enthousiaste be woordingen van de geschiedenis van Heems kerk en van de plannen verteld. Wij hebben onder leiding van den heer H. A. de Kruyff een paar uur in het prachtige park gewan deld, waarin eenige maanden een 36 werk- loozen werkzaam zijn en wij hebben genoten van de grootsche boomenpracht, die in rijke verscheidenheid op den vetten kleigrond daar zoo schitterend opgroeit. Dagkaarten voor 10 cent zullen bezoekers in de gelegenheid stellen, hier ongestoord van de natuur te kunnen genieten# naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764,1 mM. te Akureyri. Laagste barometerstand 739,2 mM. te Lerwick. Verwachting, geldig tot den avond van 18 Mei: Meest matige westelijke tot zuidwestelijken wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvankelijk nog kans op regenbuien; later waarschijnlijk weinig of geen regen; kouder des nachts; overdag waarschijnlijk zachter, Weeroverzicht. De depressie over de Noordzee is met haar kern noord-noordoostwaarts naar de Shetlands eilanden verplaatst. Een ander daalgebied trok naar Zuid-Scandinavië. Tij delijke drukopzet yertoonde zich over de Britsche eilanden, doch ten westen van Ier land vertoont zich weer een nieuwe depres sie. Over Frankrijk is de druk thans snel stijgende, de rug van hoogen druk, welke zich hier vormt, houdt verband met den Azoren-hoogen-druk en schijnt zich verder oostwaarts uit te breiden. Tengevolge hier van zal de wind waarschijnlijk krimpen, aanvankelijk blijft de kans op buitjes nog bestaan, doch voor morgen overdag zijn de neerslagkansen gering. De nacht zal waar schijnlijk kouder zijn, terwijl overdag de tem peratuur zal stijgen. Vooral over de Britsche eilanden, onze omgeving en Denemarken viel plaatselijk zware neerslag. De tempera tuur is met uitzondering van Duitschland nog overal beneden haar normale waarde, Sinds gisteren is zij over de Britsche eilan den, onze omgeving en Frankrijk weer flink gedaald. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9 20 uur licht op. Er komt ook een theeschenkerij, waar men zich zal kunnen verfrisschen. Onder leiding van den heer De Kruyff hebben wij ook door het gedeeltelijk nog ge meubelde kasteel gewandeld, dat totaal 36 vertrekken bevat, waaronder zalen van 8 bij 12 M. Vooral de balzaal, die verrijkt is mer een zeer mooie wandbetimmering, afkomstig uit het slot Assumburg en de groote vesti bule gaven ons den indruk, dat wij ons bc vonden in een vorstelijk verblijf met een schitterende natuur-omgeving. Wij hebben in de oude Ridderzaal van het Slot Assumburg aan een goed verzorgde kof fietafel bij een knetterend haardvuur, geluis terd naar de liederen van den minstreel Geert Dils en ook onder diens deskundige leiding dit slot bezichtigd, waar straks de jeugd haar fantasieën zal uitleven. Wij werden ook in het bezit gesteld van een goed verzorgden gids, uitgaande van de V.V.V., samengesteld door den historicus H. van Bentheim, die ons een blik geeft in het rijke verleden van deze thans ongeveer 5000 zielen tellende tuindersgemeente. Onze conclusie is, dat menige oudere V. V. V. jaloersch mag zijn op hetgeen de jon gere V. V. V. tweeden Pinksterdag zal bie den en wij hopen, dat het vele werk tweeden Pinksterdag door het bezoek van duizenden beloond zal worden. GESLAAGD. De heer H. W. van Til alhier slaagde te Utrecht voor het examen gasfitter afgeno men door de Ver. van gasfabrikanten. De heer A. S Bijleveld al'hier is te Am sterdam geslaagd voor het examen apothe kers-assistent. GUNNING. Het bouwen van een woonhuis met kan toren voor den heer J. Kloosterboer te St. Pancras, onder architectuur van D. S. de Boer te Alkmaar, is opgedragen aan den heer J. Fons te Nieuwe Niedorp. POLITIE WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie te Alkmaar deelt mede, dat de heer A. J. Bos te Krommenie geen agentschap meer heeft voor het plaatsen van geldelijke credieten, bedoeld in zijne waarschuwing in de plaatselijke bladen en waarvoor men zich kan richten tot Postbox 1246 te Rotterdam. KINDERBESCHERMINGSDAG. De gisteren gehouden collecte ten bate der vereenigingen voor Kinderbescherming, bracht in totaal op een bedrag van 478.09. Het comité zegt den collectanten hartelijk dank voor de medewerking en het trotseeren van regen en wind an den gevers voor hun milde gaven. VERKIEZINGEN IN DEN POLDER SCHERMEER. Bij enkele candidaatstelling zijn tot hoofd ingelanden van den polder Schermeer her kozen en gekozen de heeren W. Groot Czn. (aftr C. J. Baltus (aftr.), S. de Jongh

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2