DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. Vragen Zon dit jaar de sla zelfmalscher zyn Malsche sla is er altijd geweest, maar dit voorjaar is er voor het éérst Saladine. En deze allervoortreffelijkste slaolie geeft, volgens de ondervinding van "N. duizenden huisvrouwen, aan de voor- j jaars-sla zooveel zachtheid en aroma, dat in dezen tijd van het jaar geen groente zoo graag gezien wordt op tafel, l als de jonge salade. Gebruik dus voor sla, mayonnaise en voor alles waar sla olie bij te pas komt £atuL en Juitiêoim jPcaiHnciaat Tlieuws HEERHUGOWAARD. NOORDSCHARWOUDE. BURGERBRUG. HENSBROEK. LANGENDIJK. BERGEN. BROEK OP LANGENDIJK (April). de landen onder Egmond-Binnen'' om mede werking tot verbetering van den Vennewa- tersweg, is het college van meening, dat het verzoek, zooals het is ingediend in hoofd zaak bedoelend het wegnemen van bochten niet kan worden ingewilligd. Het belang, dat de gemeente bij dien weg heeft, is niet zoo groot, dat het grootste deel van de kos ten van verbetering voor rekening der ge meente Heiloo zouden moeten komen. Zelfs achten B. en W. 50 pCt. een nog te groot percentage, hetwelk bovendien niet overeen stemt met datgene wat de gemeente bij draagt in het onderhoud van den weg, t.w. 25 pCt. Doch alvorens over een bijdrage, tq. een gedeelte van de kosten te kunnen oordeel en, dient er een vaststaande begroo ting te zijn. Het is niet de taak van de ge meente Heiloo om de beoogde verbetering voor te bereiden; dat behoort adressant te doen, meenen B. en W. Zij stelden daarom voor aan adressant in overweging te geven een vaststaand plan en begrooting in te dienen, dat na ontvangst dier stukken nader zal worden beoordeeld of en in hoeverre medewerking zal worden verleend. De heer K o s t e HJ k was het eens met de uiteenzettingen van het prae-advies en wees erop, dat het percentage van een later even tueel te verleenen bijdrage altijd nog kan worden vastgesteld. De heer Va hl zef, dat verbreeding van den weg niet de bedoeling is. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Kohier hondenbelasting. Vastgesteld werd het kohier van de hon denbelasting tot een bedrag van 436. Aanbrengen van een wegdek op den weg naar de Egmonden. Nu het maken van de aarden baan voor bovenbedoelden weg reeds vrij ver gevorderd is en spoediger gereed zal komen dan aan vankelijk in de bedoeling heeft gelegen, komt het B. en W. voor, dat ook reeds dit jaar tot het aanbrengen van het wegdek dient te wor den overgegaan, kon het zijn in een zooda nig tempo, dat nog tijdens het aanstaande zomerseizoen van den weg gebruik zou kun nen worden gemaakt. Bij de voorbereidingen daartoe bleek, dat behalve een klinkerbestrating en een asfalt- wegdek, ernstige overweging verdiende om een bestrating te doen aanbrengen van z.g. vlamovic-steenen, in die mate zelfs, dat de deskundige de heer ir. Verhey adviseerde om tot het aanbrengen van laatstgenoemd weg dek over te gaan. Het prijsverschil tusschen een vlamovic-weg en een wegdek van asfalt beton is te gering en tusschen een vlamovic- weg en een klinkerbestrating is te groot om tot vlamovics te kunnen adviseeren, aldus B. en W. in hun prae-advies. De deskundige doet uitkomen, dat een klinkerbestrating ook te aanvaarden fs en alleen met het oog op te wachten onderhoud niet in de eerste plaats aanbeveling zou ver dienen. In welke mate het onderhoud van een klin kerweg duurder zal zijn dan een asfaltweg hangt geheel af van het gebruik, dat van den weg gemaakt zal worden. Al zijn de verwachtingen daaromtrent voor den weg naar de Egmonden vrij hoog gespannen, toch bestaat daarvan geen ondervinding. In aanleg is een asfaltweg beduidend duurder dan een klinkerweg. Lettende op de omstan digheid, dat de weg geheel uit eigen midde len moet worden betaald, speelt het grootere bedrag, dat voor aanleg benoodigd is, een groote rol en wel een zoodanige, dat naar de meening van B. en W. de financiën den doorslag moeten geven. Zij stelden daarom voor te besluiten den weg van een klinkerbestrating, breed met in begrip van opslultbanden 5 M., te doen voor zien en het maken van dien weg openbaar aan te besteden. Als zijn persoonlijke meening voegde de voorzitter hier aan toe, dat een klinker weg een goede weg kan zijn. Spr. wees hier bij op den Rijksstraatweg. De heer K o s t e 1 ij k was van oordeel, dat het gereed komen van den weg zeker niet tegen het seizoen is te verwachten. Overi gens was spr. het eens met een openbare aanbesteding. Of een klinkerweg het goedkoopst zal zijn, zou spr. willen onderzoeken door de inschrii ving open te stellen voor vier verschillende uitvoeringen van het wegdek. De heer Dekker sloot zich hierbij aan De weg kan toch niet meer gereed komen en dan is het zeker niet aan te bevelen gefor ceerd te werken. De heer K o s t e 1 fj k betoogde, dat gelet delijk werken het beste is ook voor de werk loozen. De voorzitter had nooit geloofd, dat de weg tegen 1 Aug. gereed zal kunnen zijn. De heer Sch uy t beval aan, in het bestek voor den weg te doen opnemen, dat de aannemer zooveel mogelijk Heiloosche werk- loozen in dienst zal nemen. Het voorstel-Kos t el ij k om aanbeste ding te doen op de wijze als door dezen aan gegeven, werd hierna aangenomen. De heer G r e e u w maakte er B. en W. een verwijt van, dat op deze wijze het afwerken van den weg nog weer langer duurt. Spr. meende, dat eenzelfde besluit wel 14 dagen eerder had kunnen worden genomen, en aan had nu heden de beslissing kunnen vallen. De voorzitter verzekerde, dat B. en W. niet stil hebben gezeten. Weth. Opdam vereenigde zich met het uitstel, ofschoon hij dit voor zich niet noodig achtte. De heeren Keesman en Greeuw had den vragen gezonden aan B. en W. over de rioleering aan den Nic. Beetsweg. De voorzitter antwoordde, dat alle aanwonenden waren aangeschreven om hun perceelen te doen aansluiten. Wie nog niet hiertoe is overgegaan, zal de gevolgen on dervinden. Tegen onwilligen zal proces-ver baal worden opgemaakt. Voorts had de heer Greeuw nog ge klaagd over de aanwezigheid van prikkel draad langs den openbaren weg voor percee len aan den Westerweg. De voorzitter antwoordde, dat alle betrokken bewoners reeds een schrijven heb ben ontvangen met last tot opruiming van het prikkeldraad. Hierna sluiting der openbare vergadering. OOUDZEOEL 80 CENT - OROENZEOEL 65 CENT ROODZEOEL 50 CENT NOORDSCHARWOUDE. In het jaarverslag van den „Noordermarkt- bond" te Noordscharwoude noemde de secre tarie, de heer J. Kliffen, de uitkomsten van het afgeloopen jaar „bedroevend", wat verder bleek uit de door hem verstrekte gegevens over het verloop van 1933. Het omzetcijfer is zoo laag, als men aan deze veiling in de verste verte niet heeft gekend. De geldelijke omzet is weer met ongeveer 300.000 gulden achteruit geloopen en bedroeg 805.719.90. Bij wijze van vergelijking deelde de secretaris mede, dat men wel maanden heeft gehad in de voorgaande jaren, met een omzet van een dergelijk bedrag en zelfs nog van meer dan nu in een heel jaar. De gemid delde omzet van de veiling over de laatste 16 jaren is 3 millioen geweest, wat wel een dui delijk beeld geeft van den ongunstigen toestand waarin men verkeert. Als men van het stand punt uitgaat, dat met het laatste cijfer een broodwinning in den tuinbouw stak, vroeg men zich toch af, wat het inkomen zal zijn, nu de veilingsomzet met 71 is gedaald. Het bestuur heeft steeds ernstig samenge werkt, terwijl bij de gehouden controle van de boeken van den betaalmeester alles in de beste orde was bevonden. Het marktbesuur was steeds vertegenwoor digd op de vergaderingen van de landelijke en provinciale organisaties, evenals op die van De Koophandel. Voor de steunregelingen e.d. zijn talrijke adviezen verstrekt. Verder wordt gememoreerd het treffen van een regeling van den aanvoer van winterkool en het afgeven van bonnen in samenwerking met de handel en den Vierbond, Daardoor is eenige verbetering in den aanvoer gebracht. Hierna wordt een overzicht gegeven van de omzetten der veiling in de laatste vier jaren, terwijl ter vergelijking het omzetcijfer van 1929 wordt genoemd. Dit was 4.436.953.99. De omzet in 1930 was 2.382.587.68, in 1931 was het 2,273.747.35, voor 1932 slechts 1.117.453.59 en tenslotte in 1933 beneden het millioen n.I, 805.719.90. Wel een enorm ver schil. De aanvoer aan den Noordermarktbond was In 1933 10,622.640 K.G. aardappelen, 380.136 K.G. zilveruien, 12.891.273 K.G. roodekool, 6.025.229 K.G. gelekool, 4.464.632 K.G. witte- kool, 14.852.560 K.G. deensche wittekool, 2.123.164 K.G. uien, 293.225 K.G. peen, 910.878 K.G. kroten, 106.600 K.G. rabarber, 431.061 K.G. slaboonen, 458.317 struiken andijvie en nog eenige kleinere kwantiteiten sla, rapen, peulen, tuinboonen etc. De samensteller concludeerde uit den groo- ten achteruitgang van den geldelijken omzet, dat de geheele Nederlandsche tuinbouw een smak heeft gemaakt en met gekneusde lede maten aan den voet van den berg ligt. Zonder steun zal de tuinbouw het niet ver brengen. Hier dient verder krachtig gesteund en ge schraagd te worden naar mate zijner verdien sten In de moeilijke jaren voor het Nederland sche volk. Wat betreft de steunverleening aan den tunbouw is de secretaris van oordeel, dat het niet is tegengevallen, al wordt er verschillend over geoordeeld. Het bedrag aan deze markt uitbetaald, zal zeker evenveel bedragen als er voor alle producten is opgebracht. Veel leed Is hierdoor verzacht, terwijl dit ook de veiling ten goede is gekomen. Voor de accurate en vlugge uitbetaling wordt den betaalmeester dank ge bracht. Van de centralisatie van den tuinbouw wordt het beste gehoopt, al wordt er door de veilings- menschen gedacht, dat men al verder van huis raakt, terwijl een spreekwoord zegt: Hoe ver der van huis, hoe dichter bij de schade. De reorganisatie wordt dan ook met eenigen angst tegemoet gezien en er wordt herinnerd aan het geen door de veilingsorganisaties is tot stand gebracht. Wat betreft het verloop van het seizoenjaar kan worden geconstateerd, dat de vroeg inge zette orst den tuinders voordeel heeft ge- brac' Vooral deensche witte en gele kool hebbf-n er van geprofiteerd met de roode kool onder de 2 K.G. De grootere hebben geen loonenden prijs kunnen opbrengen. Verder gaf de handelsovereenkomst met Duitschland wat verademing. De warme weersgesteldheid van April heeft echter een ongunstigen invloed uit geoefend, zoodat voor het laatste kwantum bijna geen prijs kon worden uitbetaald, De verlaging der minimumprijzen heeft wat ontstemming gewekt en is men nieuwsgierig, of er over de laatste maanden nog een toeslag wordt uitgekeerd, welke volgens het oordeel van den samensteller wel noodig zal zijn. Het zal aan ons allen liggen en aan de orga nisaties om daarvoor een pleidooi te houden. Of de teeltbeperking een uitkomst zal zijn, is twijfelachtig, maar het is een stap in de goe de richting. Bij den tuinbouw is de wil tot herstel nog steeds aanwezig, al zal hij dan voorloopig moe ten worden gesteund 0o voor hem gemaakte krukken. De balans van den Noordermarktbond sloot met een totaal bedrag van 43.178.40. De vaste bezittingen zijn 39,919, terwijl aan de creditzijde 37.400 aan vreemd kapitaal is op genomen. Het minimumprijzenfonds was per 31 Decem ber 1933 4768.90. De exploitatierekening sloot na afschrijvin gen op gebouwen en terreinen met een reserve van 851.50; in de exploitatie-rekening is het nadeelig saldo van 1932, groot 4999.64, op genomen. De accountantsdienst heeft alles in de beste orde bevonden. De vergadering van den Noordermarktbond wordt 30 Mei a.s. gehouden in Hotel De Burg te Noordscharwoude. LAND- EN TUINBOUW- INVENTARISATIE. Nu de tellers voor deze inventarisatie de bedrijven afgaan om de formulieren in te vullen, is bet van belang mede te deelen, dat bet in het welbegrepen eigenbelang is van een ieder, die land- of tuinbouwproducten ten verkoop wil aanbieden, of varkens of vee houdt, zijn bedrijf laat inventariseeren. Niet geïnventariseerde bedrijven komen in een zeer nadeelige conditie, zoodat een ieder ten stelligste wordt aangeraden zijn bedrijf met toebehooren te laten inventariseren. Zaterdag 12 en Zondag 13 Mei hield de vereeniging ter bevordering der Huisvlijt alhier, haar 5e tentoonstelling in de kolf baan van den heer A. Rus. Nadat het bekende strijkje, waarvan de heer P. de Geus de leiding heeft, een num mertje muziek ten beste had gegeven, nam de voorzitter der vereeniging het woord en memoreerde het eerste 5-jarig bestaan. Met een hartelijk woord van welkom aan allen en in 't bijzonder aan den heer J. B. F. Sutman Meyer, die voor 't eerst als burgemeester de tentoonstelling bezocht, - verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Htt strijkje viel op door een keurig decor, wat door de leden zelf was ontworpen en gemaakt. Tevens werd' de aandacht geschonken aan het dubbelmannenkwartet onder leiding van den heer H. Hoogland, dat mooie zang te ge nieten gaf. De theetuin van de firma H. W. Holsmul- ler was mede aanwezig, waar elke bezoeker (ster) een kop thee met een gebakje kon be komen. Op de tentoonstelling merkten wij mooie inzendingen op. De kwantiteit leek wel minder dan vorige jaren, maar dit werd door de kwaliteit ruim schoots vergoed, want o.i. wordt het inge- zondene ieder jaai mooier en getuigt van veel geduld en werkelijk goed inzicht van de meeste inzenders. De jury bestaande uit mevr. Huizer van Rvenen, mej. de Glee, mej. Brumse en den heer Harder kende de volgende bekroningen toe. Groep I 610 jaar. Fraaie handwerken: le pr. Gerie .Schouten, 2e pr. Marietje Berk hout, eerv. vermelding Marietje Kuilboer. Figuurzagen en houtsnijwerk: le pr. Cor Glas, 2e pr. Nico Kuilboer. Groep II 11—14 jaar Fraaie handwerken: le pr. Gerie Appelman, 2e pr. Gristien Har- tog. Nuttige handwerken: le pr. Trien Volkers 2e pr. Annie Berkhout. Houtsnijden: le pr. Piet Kuilboer, 2e pr. Jan Kuilboer, eerv. verm. Klaas Kokkes. Figuurzagen: le pr. Nan Beers, 2e pr. Dick Stam, 3e or. Klaas Oly, 4e pr. Piet Kuilboer troostprijs Piet de Boorder, eerv. verm. Piet Kreb, Jac. Zwemmer en Arie Kwantes. Groep III15— 18jaar. Nuttige handwerken: le pr. Trien Bommezij, 2e pr. Trien Kalf, eerv. verm. Trien Kalf. Fraaie handwerken: le pr. Annie Koste lijk, 2e pr. Trien Bommezij, 3e pr. Annie Bas, eerv. verm. Annie Bot. Rafnawerk: le pr. Trien Beers. Teekenwerk: le pr. Cor Koning, 2e pr. Leo Kamp. Kunstschilderen: 2e pr. Annie Kostelijk, le pr. niet toegekend. Figuurzaag werk: le pr. Piet Vader. Houtsnijden: le pr. Dirk Leegwater. Tarsowerk: 2e pr. Annie Kostelijk, le pr. niet toegekend. Groep IV. Ouderen. Nuttige handweiken: le pr mej. J. M. Brouwer, 2e pr. mevr. J. BeersPool, 3e pr. S. Kuilboer, eerv. verm. mevr. Reynevan Slooten. Fraaie handweiken: le pr. dames Brouwer, 2e pr. Annie Wagenaar, 3e pr. Annie Wage naar, 4e pr. mevr. SnijdersHartenberg, eerv. verm. Gre Kamp. Kantklossen: 2e pr. mevr. Reynevan Slooten. Raffiawerk: le pr. Co Beets. Handteekenen: Twee le prijzen G. Does. Kunstschilderen: le pr. D. P. Dirkmaat. Figuurzagen: le pr. Wim Joon. Houtsnijden: le pr. C. Kuilboer, 2e pr. S. Bakker, eerv verm. D. de Boorder. Groep V was ter opluistering, waaronder zeer mooie inzendingen waren te bewonde ren, terwijl de leerlingen van de r.-k. school 't Kruis een collectie kleiwerk collectief had den ingezonden, dus al met al een goed ge slaagde tentoonstelling. De N. V. Spoorlijn Station—Dorp Noord scharwoude hield onder leiding van den heer G. Baren Dinsdagmiddag de jaarlijksche al- gemeene vergadering in café „Spoorzicht" van den heer G. Hop, alhier. Aan de orde was de behandeling van de rekening over het jaar 1933. Deze sloot met een totaal van 8334.38, ter wijl een saldo op nieuwe rekening werd ge boekt van 26r-5.24. Hiervan moest het divi dend worden betaald. De balans sloot met een totaal cijfer van 203.488.99. Er is een reservefonds van f 1000. Voorgesteld werd om over het jaar 1933 een dividend uit te keeren van 1 pet. en dit te doen uitbetalen op 23 en 24 Mei a.s., waartoe men besloot. De rekening was nagezien door de heeren K. Opperdoes, J. Ootjers en J. Kliffen, die alles in de beste orde hadden bevonden. De penningmeester, de heer P. Deutekom, werd gedechargeerd. Daarna was men toe aan de behandeling van het voorstel om een gedeelte van het terrein en water der N. V. over te doen aan de provincie ten behoeve van den provincialen weg. Het stuk is pl m. 10 Are groot. De prijs van 1 voor het heele stuk was wel wat laag naar het oordeel der heeren, maar het dag. bestuur stelde toch voor, op het aanbod in te gaan, diaar door deze ver koop het algemeen belang werd gediend, doordat men aansluiting zou krijgen aan den grooten provincialen weg. De Handelskade wordt dan n.1. met den weg verbonden. Het dag. bestuur werd gemachtigd het ter rein over te dragen. Vervolgens werd het bestuur volmacht ge geven het café weer voor een jaar te ver huren. Bij de hierna gehouden bestuursverkiezing werd de heer P. Deutekom met bijna alge- meene stemmen herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. De heer P. D. Volkers is geslaagd voor het typografisch examen, bedoeld bij art. 54 van de Nijverheidsonderwijswet De heer F. Abbenes, postbode, alhier, is met ingang van 15 Mei '34 in gelijke betrek king overgeplaatst naar Heiloo. ringermeer. Zij, die niet modderen kunnen, de werklooze transportarbeiders en die aan den weg door het Geestmerambacht gedaan gekregen hebben, zullen dus wel weer werk kunnen krijgen. De werkverschaffing in den vorm van baggeren zal begin Juni worden stopgezet. T ZAND. De uitslag van de alhier gehouden „hemdenrace" is als volgt: le pr. 10 C. Vader Pzn., 2e pr. 5 H. Veul, 3e pr. 3.50 A. Veul, 4e pr. 1 P. Strooper Jz. In den tuin van den heer P. van der Weij alhier is een tulpenbol te bewonderen, waar uit drie stengels met drie bloemen zijn ge groeid. Voorwaar een zeldzaamheid. Naar wij vernemen zal op Zaterdag 14 en Zondag 15 Juli a.s. de gym nastiekvereenj. ging H. D. S. te HensbroekObdam haar 25-jarig bestaan feestelijk herdenken. Met medewerking van den turnkring Alkmaar en Omstreken worden openlucht-uitvoeringen, massale demonstraties en wedstrijden ge- organiseerd. Verschillende vermakelijkheden zirïlen de feestelijkheden verhoogen. Men deelt ons mede, dat weer een aantal werk'.ooze arbeiders kunnen worden ge plaatst bij de werkverschaffing in de Wie De r.-k. Coöperatieve Leenbank W. A. alhier, hield .Maandagavond' 'haar jaarlijksd* algemeene vergadering in het gebouw „Si Jan". Voorzitter was de heer H. Kager, directe» Door den heer Keesom, accountant te ABö- maar, werd daarna op zeer duidelijke at be- vattelijke wijze, een overzicht gegeven vaa de rekening en balans over 1933. Hieraan ont leen en wij het navolgende: Balans. Bezittingen o.a. kas 13935,10, totaal 230.189,77. Schulden. O. m. schuldig aan dé spaarkas 226.522,49, winst over 1933 f 704,61, totaal 290.189,77. In den loop van 1933 werd aan voorschot ten gegeven een totaal bedrag van 45600 at aan voorschotten terugbetaald 28498,50, Uitgegeven in loopende rekening aan da leden 8750 en door leden terugbetaald 4100. Aan de Noorderbank werd uitgegeven 77083,87 en van deze bank ontvangen 88222,90. De saldo's der spaargelden op 1 Januari 1933 bedroegen f 223.000,03, ingelegd werd 150194,99 en aan rente bijgeschreven 6599,35, totaal 379,794,37. Aan spaar» gelden werd terugbetaald 153271,88, zoo dat de saldo's der spaargelden op het einde van 1933 bedroegen f 226,522,49. Herbenoemd werden: tot lid van het bt» stuur de heer P. Roskam, tot lid van den Raad van Toezicht de heer J. Houtenbo® Jba, In de vacature ontstaan door het overlijden van den heer Jac. Leijen werd voorzien door benoeming tot lid van den Raad van Toe zicht van den heer K. Veld. De rentevoet werd bepaald als volgt: van spaargelden voor leden 314 pet. en voor nlet- leden 2®/« pet. Rente van voorschotten' en loopende rekeningen 5 pet., alles als vorig jaar. Oevotden voorwerpea Een belastingplaatje in étui, een paar kinderschoentjes, een aanzetslinger van een auto, een zwarte tasch, inhoudende een hand doek en een fluitje, een kaart van omgeving fort Petten, een gouden ringetje met haar, een gouden broche met kettinkje, een kinder- portemonnaie met eenige centen, een beursje met vreemde muntstukjes, een damesporte- monnaie met eenig geld, een belastingplaatje in étui, een aanzetslinger, twee Lipsleufcek aan ringetje, een zwart kralen rozenkrans, een kinderportemonnaie met eenige centen, een damesrijwiel, een hondenketting, een grijs taschje, een bruine portemonnaie met eenig geld, een zwarte rozenkrans, een bankbiljet, een vulpenhouder, een stuk blauw vilt van een rijzadel, een belastingplaatje, een col liertje pareltjes, een paar nappa handschoe nen, een rijwielplaatje in étui, een naafdop van een autowiel, een gladde goudoi ring met letters, een blauwe jongensjekker, een armbandje met steentjes, een koralen rozen krans, een nikkelen heerenhorloge, een ge olied dekzeil, komen aanloopen een wit konijn, een ledige heerenportemonuaie, een rubber bagagehouder, een bruine city-bag, een zakje Sluijs' oChtendVoer, een colbertje, een portemonnaie met eenig geld, een belas- tingplaatje in étui, komen aanvliegen een postduif met 2 ringetjes. Geboren: Anna, dochter van Pt Dekker en D. Glas. Rens, zoon van G. Biersteker en D. Biersteker. Ondertrouwd: J. Groen ts Sint Pancras en L. Kouwen. J. de Feijter en A. Ootjers. Overleden: Maartje Kool, oud 84 jaar, echtgenoot» van F. de Boer. Grietje Hillen, oud 84 jaar, weduwe van Dirk Keizer. Cornelia Bleek, oud 34 jaar, echtgenoot© van A. Boon. Aagje Meurs, oud 70 jaar .weduwe van Gerrit Biesboer. Brechtje Miesen, oud 67 jaar, echtgenoote van P. Glas. 257. Schurken, jullie hebt alles opgegeten wat op tafel stond, en dat was de bedoeling niet. Je moest doen alsof je at! We hebben fijn geiten baas en je wordt bedankt. We zullen nu wel verdwijnen. En net jes achter elkaar liepen ze tusschen rijen andere spe lers door naar buiten 258. Hèhè, zei Piet, terwijl hij tevreden over zijn maag streek. Dat heeft gesmaakt. O, pardon, profes sor, neemt U me niet kwalijk. Hij was pardoes tegen een meneer met een geweldig groote flambard-hoed opgeloopen, die een extra dik en lang potlood en een schrijfbloc in zijn hand hield, 't Kan ook zijn, dat die meneer tegen Piet was opgeloopen, want,,,*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8