Agenda ^Binnenland £and= en £aatste AecicfUm OlecFdsiaken JMdsduiften Stad en Omgeving. Weeeêecicht [Pxovwciaal 'flieuws Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend: Zater- dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. en géén andere FRIESCHE BAA110,13 en 15 ct DE PAUS BEZOEKT ZIJN ZOMERVERBLIJF. STUDENTEN MAKEN RELLETJES. In de universiteit te Belgrado. TEXEL. WARMENHUIZEN. BROEK OP LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. EGMOND AAN DEN HOEF. HOORN. BARSINGERHORN. NIEUWE NIEDORP. SCHAGEN. WARMENHUIZEN (April). Quaker gQJjg blijven HAVERMOUT GELDIG ALGEMEENE STAKING IN PALESTINA. Weeroverzicht. Aardappelziekte. A. B. T., 7.30 uur, hoofdnummer Mijn vriend de koning (sens.), hoofdrol Tom Mix. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer De kampioen der vrouwen (rom.); hoofd rollen Myrna Loy, Max Baer, Prüno Car- nera en Walter Huston. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De onzichtbare man (sens.), hoofdrol len Claude Rains, Homes Herbert, Gloria Stuart en Una O'Connor. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag des avonds half 8, hoofdnummer De Jan tjes (Ned. film van Amsterdamsch leven). Toegang boven 14 jaar. Donderdag 24 Mei. 2.30 uur, 't Gulden Vlies, lezing mevr. v. HilleGaerthe voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. 8 uur, Harmonie, uitvoering Toonkunst. 19 Hedenmorgen om 8 uur is de Paus per auto vertrokken naar Kasteel Gandolfo, ten einde aldaar de restauratiewerkzaamheden té. bezichtigen aan het pauselijk paleis, waar hij in Juli zijn intrek zal nemen. De relletjes van de universiteit van Bel grado, waaraan 400 studenten zich hadden gebarricadeerd, zijn eerst gisteravond tegen 9, uur geëindigd. Op dat uur bestormden gendarmes, gewapend met geweren en ba jonetten het gebouw. Ongeveer 250 studen ten konden nadat zij hun identiteit hadden kunnen aantoonen, vertrekken. De overige 150 werden vastgehouden. Het gebouw der universiteit is den geheelen dag door krach tige afdeelingen politie bewaakt. In den loop van den morgen werd de waterafvoer afge sneden. Er verluidde, dat een vijftal professoren in hun collegezalen door de studenten ge vangen werden gezet en dat de opstandige studenten bijna het geheele meubilair, waar onder eenige groote piano's hadden ver woest, terwijl zij in het natuurkundig labo ratorium vrijwel alles zouden hebben afge broken. Gisteravond deelde de senaat mede, dat geen der professoren tegen hun wil waren vastgehouden en dat de aangerichte schade niet zoo groot was als oorspronkelijk werd gemeld. Het universitair-decreet, waartegen de studenten in opstand zijn gekomen, heft practisch de tot dusver voor de studenten geldende autonome rechten op en geeft de universitaire autoriteiten de mogelijkheid controle uit te oefenen over en in te grijpen in studentencorpsen. EEN „DRAADLOOZE" TEWATERLATING. Op 16 Juni zal te Amsterdam een schip te water loopen, waartoe te Pretoria (Zuid-Afrika) het sein wordt gegeven. Reuter meldt ons uit Johannesburg, dat generaal Herzog, minister-president, op 16 Juni draadloos het nieuwe, 17.000 ton me tende stoomschip Bloemfontein, dat te Am sterdam wordt gebouwd, te water zal laten, door te Pretoria op een knop te drukken. Tegelijkertijd zal minister Colijn hier te lande deelnemen aan deze tewaterlating door op een anderen knop te drukken. Deze eerste „draadlooze tewaterlating" brengt een zeer ingewikkelde organisatie teweeg wat betreft een volmaakte syncroni- satie van de telegrammen tusschen de radio- deskufldigen van beide landen. DE TARWE-FRAUDE OP ZUIDBEVELAND. In aansluiting aan de berichten inzake fraude met inlandsche tarwe, in verband met de tarwewet, wordt gemeld, dat de Middel- burgsche politie twee groote en vooraan staande graanhandelaren in arrest heeft doen stellen. De arrestatie van deze twee personen, één te Goes en één te Kloetinge woonachtig, heeft in de kringen van den Ne- derlandschen graanhandel groot opzien ge baard. SPAARDUITJES ONDER DEN TEGEL. Weer een diefstal te Oss. Toen de familie Jansen, wonende aan den Berghemschen weg te Oss, Dinsdagmiddag thuis kwam van een Pinksteruitstapje, wachtte haar een onaangename verrassing. Toen de gezinsleden de woning betraden, vonden zij daar een groote wanorde. Kasten en laden waren opengebroken en de inhoud over den vloer verspreid. Direct snelde de heer Jansen naar de keuken, waar hij onder een tegel zijn spaarduitje, een bedrag van 35 geborgen Lad. Het bleek, dat de in brekers hun werk maar al te grondig ver richt hadden en blijkbaar met het doen en laten van de bewoners goed op de hoogte ge weest zijn. Het geld was nl. verdwenen. MINISTERS NAAR ZWOLLE. De minister van defensie heeft zich heden ochtend naar Zwolle begeven ter bijwoning van den landdag van den bijzonderen vrij- willigen landstorm. Ook de minister van binnenlandsche zaken heeft zich daarheen begeven. EERVOL ONTSLAG ALS MILITAIR. Wegens lidmaatschap fascistische vereeniging. Het ambtenaren gerecht te Den Haag heeft heden ongegrond verklaard de klaent van jhr. J. A. H. v. d. Does te Arnhem, reserve le luit. der artillerie, tegen zijn eer vol ontslag op grond van het K. B. van 9 Maart 1934 en in verband met een leger order, volgens welke het aan militairen ver boden is steun te verkenen aan vereenigin- gen op fascistischen grondslag. Eveneens is ongegrond verklaard een beroep van .dr. Th. J F. Mattaar, leeraar aan de hoogere textielschool te Enschede, die op dezelfde gronden als jhr. v. d. Does eervol uit den militairen dienst is ontslagen. Hoewel het vreemdelingenverkeer, tenge volge van het ongunstig weer, belangrijk minder is geweest met de Pinksterdagen, dan dit bij mooi weer het geval zou zijn geweest, is het bezoek aan Texel toch nog zeer groot geweest. Verschillende hotels, waaronder het badhotel te de Koog, waren geheel bezet en ook in vele pensions en de jeugdherbergen vertoefden vele gasten. De Neutrale Bond vergaderde in „Ons Huis". De voorzitter wees op de verscher ping van de crisis en de noodsprongen die de regeering maakt. De saneering van de var kens, de saneering van de bloembollen, de beperking van de veestapel, dit alles zijn maatregelen die de welvaart niet ten goede komen. De vrije meening wordt al meer en meer aan banden gelegd! De arbeidersklasse krijgt al minder koop kracht en de omzetbelasting maakten het le ven voor de arme tuinders duurder. Rente en pacht slokken alles op en steun wordt gegeven aan de rijkste in plaats van aan de armste boeren en tuinder". Verder kwam in bespreking de fusie met den Ned. Tuidersbond. Het Nestuur der afd. Warmen- huizen zal deze zaak zoo goed mogelijk rege len en uitvoeren. Vervolgens werden de veilingsbelangen besproken. De leden van de N.B. en v.n.1. die uit Schoorldam zullen hun voorstellen, die ten bate en in het belang van de kleine tuinders zijn, met hand en tand verdedigen, 't Centraal Bestuur staat afwijzend tegen deze voorstellen. Nog wees de voorzitter er de leden op, om bij de a.s. telling, zoo ruim mo gelijk het bedrijf op te geven, niet om de re geering terwille te zijn, maar om te voorko men dat men straks uitgesloten zal worden om als tuinder of boer te blijven bestaan. Bij het niet nakomen van de bepalingen die de regeering neemt, wordt men gewoon uitge sloten. Men is dan voorgoed vogelvrij verklaard. Dat deze telling geldt als maatregel om de arme tuinders en boeren hulp te verschaffen en doeltreffend zal zijn, daarvan geloofde voorzitter niets. Groote sommen worden weggegooid aan administratiekosten. Bij de rondvraag werd voorgesteld en besloten om een cultureelen avond te houden. Dr. Snethlage uit Oyen zal optreden als spreker met het onderwerp: „De democratie in het licht van het huidige wereldgebeuren". Dinsdagmorgen werden aan de veiling reeds 3 partijtjes nieuwe aardappelen van den kouden grond aangevoerd, welke voor resp. ƒ16.70, 14.20 en 17.van de hand gingen. Door de zangvereeniging „Soli Deo Gloria', dirigent de heer Paul Kok, werd den tweeden Pinksterdag, op 't Nationaal Zang concours te Scheveningen, een 2den prijs be haald in de tweede afdeeling. Bollenveiling. De ten bate van de R.K. kerk gehouden bollenveiling bracht 622.— op. Dit bedrag overtrof de verwachtingen verre. De muziekvereeniging „Jong Apollo" (directeur de heer G. Stam) behaalde op het concours te Edam in den marschwedstrijd een 2en prijs met 6654 p. (voor een len prijs wa ren 70 punten voldoende). In het concours werd tevens een 2en prijs behaald met 295 punten (voor len prijs waren 300 punten noodig). De gemeenteraad heeft Zaterdag in de vacature van wethouder, ontstaan door het bedanken van J. J. Engel (s.d a.p.) wegens vertrek uit de gemeente, be noemd de heer J. Kistemaker (lib.) Helaas niet begunstigd door mooi zomerweer is de Niedorperpinksterker- mie op 20, 21 en 22 Mei gevierd. Zondag waren de voetbalwedstrijden de attracties .waarna de kermis werd vcortgezet in de gezellig versierde dans- lokaliteiten van Kossen en Gelder, waar een tamelijk druk gebruik werd ge maakt van de gelegenheid tot dansen op keurig verzorgde muziek. Vooral de Roode Eenhoorn heeft zich in een druk bezoek mogen verheugen. Daar is dan ook de eigenlijke Pinkster- kermis ,waar ook de attractie voor de kinderen de zweefmolen niet ontbrak. Dinsdag gaf in de zaal van Kossen de Centraalbioscoop een voorstelling met twee hoofdnummers, waarvan de tal rijke aanwezigen volop genoten. In de Prins Maurits werd deze avond een bal met attracties gehouden voor een bevredigend aantal belangstellen den. Een en ander had een zeer geani meerd verloop. De prijzen werden be haald als volgt: 1. mevr. T. Butter— Stammes en den heer S. v -d. Oord;- 2. mej. L. Butte ren mevr. C. v. Herwerden Keetman; 3. mej. Ans. Kooy en den heer G. v. d. Oord. Na afloop werd tot Iaat in den nacht op vroolijke wijze de kermis uitgevierd. Er is deze drie dagen op waardige wijze kermis gehouden en het geheel heeft een aangenaam verloop gehad. Reorganisatie van het bedrijf. Naar wij vernemen wordt met ingang van 1 Juni a.s. het bedrijf van de Handels- raad van den L.T.B.-krir.g het Noorden, als mede al de 9 kantoren in Noordholland, vereenigd tot een Centraal kantoor met standplaats Heiloo, van daaruit de geheele streek zal worden bediend. Geboren: Clasina Maria, dochter van Arie Ooijevaar en Catharina Anna Mosch Theodorus, zoon van Dirk Mo lenaar en Maria Smit. Catharina: dochter van Mattheus Pronk en Marga- retha Maria Vlugt Margaretha Ma ria, dochter van Arie Mosch en Alida Stet. Lucia Brigitta, dochter van Jo- hannes Nannes en Catharina Ligthart. Wilhelmus Petrus, zoon van Wiihel- mus Petrus Gieling en Dirkje Bakker. VERHANDELING EN VERVOER VAN KRUISBESSEN. De Inspecteur, Hoofd van den Planten- ziektenkundigen Dienst vestigt de aandacht van belanghebbenden erop, aat volgens art. 14 van de Meeldauwwet het verboden is kruisbessen, welke zijn aangetast door den Amerikaanschen kruibessenmeeldauw, te koop aan te bieden, te verkoopen, af te leveren of te vervoeren. Volgens art. 17 van deze wet kan door den Minister van Economische zaken dit verbod voor zoover den verkoop en aflevering be treft en het vervoeren van zoodanige vruch ten naar inrichtingen, door den minister aan gewezen, worden opgeheven onder de door dezen te stellen voorwaarden. Op grond van dit artikel is tot nu toe aan een tiental instellingen in ons land, toestem ming verleend voor den aankoop en het ver voer van door Amerikaanschen meeldauw aangetaste kruisbessen naar hun fabriek. Het is dus een ieder verboden aan anderen dan aan de bovenbedoelde inrichtingen of hunne vertegenwoordigers door Amerikaan schen meeldauw aangetaste kruisbessen te verkoopen of af te leveren. In verband hiermede mogen deze bessen dus ook op of door bemiddeling van tuin- bouwveilingen slechts aan de daarvoor aan gewezen inrichtingen of hunne vertegen woordigers worden verkocht en afgeleverd. De namen der inrichtingen, die vergunning hebben verkregen tot het koopen en onder be paalde voorwaarden naar hunne fabriek ver voeren van door Amerikaanschen meeldauw aangetaste kruisbessen worden op aanvrage door den Plantenziektenkundigen Dienst aan belanghebbenden medegedeeld. Inrichtingen, die alsnog een vergunning tot het koopen en vervoeren van aangetaste bessen wenschen, kunnen deze aanvragen bij den minister van economische zaken. Daar alleen door de stipte naleving van bovengenoemde bepalingen de uitvoer van door Amerikaanschen meeldauw aangetaste kruisebessen kan worden voorkomen, ver trouw ik, dat de tuinbouwveilingen hunne volledige medewerking daaraan zullen geven. Door den Plantenziektenkundigen Dienst zal streng op sterke naleving worden toege zien en bij vervoer van aangetaste kruisbes sen zonder vergunning zal, volgens artikel 14 van de Meeldauwwet tegen de overtreders proces-verbaal worden opgemaakt en de par tij zal volgens art. 12 van den Plantenziek- tenwet worden in beslag genomen. (Ongecorrigeerd.) KONINGIN EN PRINSES NAAR GRONINGEN. De koningin, vergezeld van prinses Julia- na, is hedenmiddag met den trein van 13.17 te Winschoten aangekomen. Duizenden belangstellenden wachtten de koninklijke bezoekers op. Onder hen waren vele plaatselijk eautoriteiten. VALSCH GELD IN DEN ACHTERHOEK. Den laatsten tijd zijn er in Twente en dien Achterhoek tal van valsche guldens en rijks daalders in omloop geraakt. De politie is er thans in geslaagd de hoofddaders aan te houden. Een persoon, die het valsche geld in omloop had gebracht, is dezer dagen te Zutphen gearresteerd en in het huis van be waring aldaar ingesloten. Voorts is te En schede aangehouden een persoon, die het valsche geld vervaardigd heeft. Het onder zoek der politie is nog in vollen gang. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Heden werd in Krasnapolsky de 137ste algemeene vergadering gehouden van oe Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De voorzitter, de heer P. Stapel, herdacht in zijn openingswoord het overlijden van de koningin-moeder, beschermvrouw der Maat schappij, en het verscheiden van het hoofdbe stuurslid, den heer Bark. Bij de thans volgende verkiezingen werd bij enkele candidaatstelling tot hoofdbestuurs lid voor groep U. (Noordholland) benoemd de heer Kuiper te Oostwoud, in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer L. Olivier te Assendelft; tot hoofdbestuurslid de heer J. Kamp in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Bark M. Jzn.; tot hoofdbestuurslid in groep U. (Noord'hol- land) in de vacature P. Stapel Dzn., de heer E. Koster Dzn. en tot hoofdbestuurslid voor groep 5 (Zuidholland) de heer J. H. van Nieuwenhuizen. De rekening over 1933 tn de begrooticg werden goedgekeurd. Als volgende plaats van vergadering werd aangewezen Rotterdam. Heden hebben in geheel Palestina de joden uit protest tegen de beperkende bepalingen ten opzichte van de immigratie de algemeene staking uitgeroepen. De staking is ook uitge breid tot de verkeersmiddelen. STRAPERLO. Het Haagsche gerechtshof heeft heden ar rest gewezen in de zaak tegen de kooplieden D. S. en J. P., die door de rechtbank ter zake van het opzettelijk gelegenheid geven tot hazardspel zijn veroordeeld ieder tot een geldboete van 0.50 subs. 1 dag hechtenis (het exploiteeren van het straperlo-spel in het Kurhaus te Scheveningen). Het Hof heeft, waar het hier een proefpro- ces betrof, dit vonnis bevestigd. Panorama geeft een reeks fraaie foto's be trekking hebbende op Kamermuziek en de verschillende wijzen waarop deze wordt ge geven. Van zwanen in hun element worden mooie natuuropnamen getoond en een dub bele foto-pagina is gewijd aan exterieur en interieur van het Grand Hotel Grenoble te Parijs, een internationaal hotel van studen ten, kunstenaars en wereldreizigers Zeer mooi is de groote opname van leeuwen, de koningen der dieren. In woord en beeld wordt getoond hoe de Chineesche moeder voor haar baby zorgt. Naast een uitgebreide serie kieken met tekst uit binnen- en buiten land, op het gebied van mode, sport enz., zijn er ditmaal verhalen en novellen van AÜce Duer Miller, van José Estremera en van James Waller. „Op den Uitkijk", tijdschrift voor het chr. gezin. Bij mooie kieken vertelt ds. A. van Deur- sen in het nieuwe nummer een en ander over de pinksterviering in ons land en in Engeland en Hongarije. Prof. dr. van Veldhuizen deelt iets mee over Hendrik de Cock, den vader der afscheiding. A. J. L. Looyen schrijft over valken en valkenjach ten en den laatsten Hollandschen valkenier, Karei Mollen te Valkenswaard, welk arti kel verlucht is door verschillende foto's. G. J. Peelen geeft een interessant artikel over postzegels. Th. Eerdmans geeft de geschiedenis van den eersten koning van Zweden uit het huis Bernadotte. Jac. Dijk vertelt van leven en werken van de Batavieren. Dr. J. Veldkamp gedenkt bij verschillende foto's den 25sten verjaardag van prinses Juliana. Dr. N. van der Laan geeft het slot van zijn artikel over onze martelaarsboeken der 16e eeuw. Het ook nu weer zeer interessante nummer wordt besloten met een beschouwing van ds. Boer- koel over het Frankrijk dezer dagen. AANBESTEDING VOLKSHUIS VESTING „ALKMAAR". Hedenmiddag werd in het Stadhuis in tegenwoordigheid van gegadigden, de aanbe steding gehouden van den bouw van 26 wo ningen aan de Uitenboschstraat te Alkmaar, voor rekening der vereeniging voor volks huisvesting „Alkmaar". Er waren 25 biljetten ingekomen, waarvan één van onwaarde. Ingeschreven was als volgt: Zaansche Coöp. Bouwersbond te Wormer- veer 52.888. C. J. Bomars te Diemen 53.450. H. Ahrens te Dronrijp f 53.648. C. Feijen te Alkmaar 53.964. Den Das en Schuijt te Bergen 54.400. Fa. R. K. Koppen Zoon te Alkmaar 54.780. Gebrs. Draisma te Piaam (Fr.) 55.770. Fa Doedens en Schilder te Alkmaar f 55.955. J. Huiberts Jr. te Alkmaar 56.000. J. Krijtenburg te Harlingen 56.840. P. Bot te Heerhugowaard 56.900. W. Uiterdijk te Wieringerwaard f 57 200 O. Hamstra te De Rijp 57.300. T. Abma te Enkhuizen 57.370. A. Kingma en Zn. te Slootdorp 57.700. C. Kloosterboer te Broek op Langendijk 57 866. Joh. Apeldoorn te Alkmaar f 58.320. Fa. Roelofs, Haase en Markvoort te Riis- sen (O.) 58.800. J H. Fokkens te Groningen 59.600 P. Buis te Oudorp 57.740. G. Kuipers te Hoogwoud f 61.640 IJ. Kroonenburg te Heiloo 62 250 J- Fau? te Nieuwe Niedorp 62.385. W _v d. Breggen, Boeree, te Nieuwveen 63.730. De gunning werd aangehouden. EERLIJKE VINDERS. Dat de eerlijkheid bij het groote publiek ondanks crisis cn armoede nog niet verdwe nen is, hoe vaak ook staaltjes van het tegen- deel worden gepubliceerd, moge blijken uit naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773,0 mM. te Sci"y. Laagste barometerstand 743,6 mM. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Mei: Zwakke tot matige noordelijke tot weste lijken wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in tempera tuur. De depressie in het noordoosten trok die per wordende oostwaarts en veroorzaakt nog krachtigen wind en vrij guur weer om de Oostzee. De hoogere druk breidt zich over onze omgeving uit; in Zuid-Frankrijk is de barometer geaaald en deze toestand kan tot ontwikkeling van oostenwind leiden. Om de Noordzee is de gisteren verwachte opklaring ingetreden, maar de noordelijke bovenwind vertraagt nog stijging van tem peratuur. In Frankrijk en Zuid-Duitschland is het vrij warm, Noorwegen en Zweden hebben guur weer met regenbuien. Op de Britsche eilanden is het kalm weer met lichten regen in Schotland en zwaar weer in Engeland. In het etmaal van 's avonds 21 Mei tot 's avonds 22 Mei zijn in Westfriesland de weersomstandigheden gunstig geweest yoor het optreden van aardappelziekten LICHT CP! Hedenavond voor riiwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 9-30 uur licht op. het volgende geval, dat waard is vermeld te worden. Een juffrouw verloor dezer dagen, komende uit een spaarbank alhier, op straat uit haar handtaschje een viertal briefj s van 25. Kort na het verliezen meldden zich aan het bureau van politie een tweetal jongens met 2 briefjes van 25, vervolgens een heer met 25 en daarna nog een juf frouw met een bankbiljet, die dit op straat gevonden hadden. Toen na een uurtje de verliezer aangifte aan het bureau kwam doen kon haar de gelukkige mededeeling worden gedaan dat alles terecht was. BOND VAN STAATSPENSIONNEERING In aansluiting op ons verslag van gisten dient nog vermeld, dat tot hoofdbestuurs leden werden gekozen de beeren J. H. Kaal- stra te Andijk-West en J. Ossewaaide te Ierseke. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (Districts-Arbeidsbeurs, tel. 838). Geopend voor werkgevers van 9—12 en van 2—5 uur. Voor werknemers uitsluitend van 9—12 uur. Op Maandag- en Donder dagavond van 78 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 2—5 uur. (Uitgezonderd op Zaterdag). Heden staan ingeschreven: Groep Bouwvakken. 79 grondwerkers, 30 metselaars, 10 voe gers, 12 stucadoors, 18 opperlieden, 46 tim merlieden, 1 bouwkundige, 1 waterb. kundi ge, 1 bouwk. teekenaar, 1 opz. teekenaar, 1 stuc. ppperman, 2 straatm. opperlieden, 1' g,las loodzetter, 1 glazenwasscher, I> steenbikker, 2 steenhouwers, 1 tegelzetter, 5 schilders. Groep Metaalindustrie. 2 autog. lasschers, 12 bankwerkers, 5 electriciens, 1 fitter, 1 fraiser, 2 instrument makers, 1 carrosseriebouwer, 1 electro-techni cuS'2 kernmakers, 3 ketelmakers, 5 klinkers, 10 loodgieters, 1 lijnwerker, 1 mach. teeke naar, 3 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 4 scheepsbouwers, 8 metaaldraaiers, 1 metaal- vijler, 2 metaalslijpers, 9 monteurs, 1 scheepsteekenaar, 3 scheepstimmerlieden, 5 smeden, 11 stokers, 1 tandtechniker, 1 voor- slaander, 1 vuurwerker, 9 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 5 zandvormers. Groep Voedings- en Genotmiddelen. 45 sigarenmakers, 2 sorteerders, 2 kisten- plakkers, 1 stripper, 2 tabaksbewerkers, 15 bakkers, 6 slagers, 2 koks, 1 bierbottelaar, 4 chocoladebewerkers. Groep Boek- en Steendrukkerijen. 3 letterzetters, 2 drukkers. Groep Houtbewerking. 7 meubelmakers, 4 meubelstoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 2 borstelmakers. Groep Landbouwbedrijven. 6 tuinlieden, 12 boerenarbeiders, 3 bloe misten. Groep Handel. 10 vertegenwoordigers, 4 winkelbedienden Groep Verkeerswezen. 37 chauffeurs, 4 koetsiers, 19 pakhuis knechts, 15 magazijnbedienden, 5 kellners. Overige Beroepen. 9 boekbinders, 1 wasscher, 2 rietwerkers, 3 schoenmakers, 1 verfbereider, 5 incasseer ders, 1 kalkbrander, 11 kantoorbedienden, 4 zakkenstoippers, 1 onderwijzer, 1 secretarie ambtenaar, 1 reclameteekenaar, 42 trans port- en 215 losarbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 20, tabaksindustrie 12. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen 19. Geplaatst: 52 werkzoekenden. Vrouwelijk personeel (aangeboden): 1 ste no-typiste, 3 kantoorbedienden, 2 winkel juffrouwen, 2 kinderjuffrouwen, 1 boekbind- ster, 2 werksters, 2 huishoudsters, 2 dag- dienstboden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2