^Binnenland £ands w HIER!! Dat is RECHTS Staatslotecii Bond van op coöperatieven grondslag werkende zuivelfabrieken in N.H. DE SPELLINGSKWESTIE. De boekdrukkers vragen een spoe dige beslissing. De Federatie der werkgeversorganisatiën in het boekdrukkersbedrijf heeft in verband met het voorgestelde spelling-compromis een request gezonden aan den minister van on derwijs, waarin zij afgezien van het al of niet gewenschte dezer spellingwijze als zoo danig als haar meening weergeeft het dringend noodzakelijk te achten, dat, nu deze zaak eenmaal aan de orde is gesteld, deze ook binnen den kortst mogelijken tijd haar beslag krijge. Gedurende de bestaande onzekerheid is het drukken van leer- en studieboeken zoo goed als geheel stopgezet, waardoor de werkloos heid en improductie in de drukkerijen, die thans reeds zulk een moeilijk bestaan hebben, zeer wordt vergroot. In het uitstel voor het nemen van een be slissing is voor niemand voordeel, maar voor velen groot nadeel gelegen, daar de boeken- koopers en als gevolg daarvan ook de uit gevers met hun opdrachten zullen wachten tot de nieuwe spelling officieel haar beslag zal hebben gekregen. SANEERINGSPLAN IN DE STEENINDUSTRIE. Naar verluidt, houdt men zich in de Neder- landsche baksteenindustrie zeer ernstig bezig met een tot in onderdeelen uitgewerkt sanee- ringsplan, op basis van de in 1934 werkende fabrieken, zoodat de in dit iaar stopgezette en stilliggende fabrieken geheel en al buiten het „saneeringsplan" komen te vallen. Het plan, dat binnen afzienbaren tijd ge heel gereed zal zijn, zal uiterlijk per 1 Febru ari 1935 ten uitvoer worden gelegd. Voor dit plan, dat rekening houdt met de productie en de behoefte in normale en crisisjaren, moet groote belangstelling bestaan onder de fabrikanten, zoowel als bij de overheid. CRISIS-FRAUDE. De controledienst der Zuivelcentrale meent in een boterfabriek te IJmuiden een ernstige overtreding der Crisiszui- velwet te hebben geconstateerd In af wachting van een nader onderzoek is de fabriek gesloten. De graanhandelaren uit Goes en Kloe- tinge, die vorige week werden aange houden en ter beschikking van de justi tie zijn gesteld, zijn thans weer op vrije voeten gesteld. BOTERNOTEERING. De Leeuwarder boternoteering is vast gesteld op 41 ct. per K G. naar waarnemingen, verricht in den morgen EEN FLINKE KNAAP. Volgde een insluiper. De bewoonster van een huis aan den Bou levard Heuvelink te Arnhem kwam Dins dagmorgen tot de ontdekking, dat een onbe kende man zich door inklimming toegang had verschaft tot de slaapkamer. Bij de komst van de bewoonster maakte hij juist aanstalten om zich onder het ledikant te ver schuilen. Toen hij bemerkte, dat hij ontdekt was, maakte hij zich ijlings uit de voeten. Hij werd evenwel gevolgd door het 12-jarig zoontje van de bewoonster. De jongen be merkte, dat de man in een woning in een slop bij de Spijkerstraat verdween. De politie werd gewaarschuwd en de man gearresteerd. Hij werd herkend en bekende in het huis waar hij geen gelegenheid had om iets te ontvreemden te zijn binnen gedrongen. OM DE SCHATTEN VAN DE LUTINE Om 9 uur gistermorgen is de Lutinetoren in de haven van Terschelling aangekomen. VOORSCHRIFTEN VOOR CONSERVENF ABRIEKEN. De Nederlandsche groenten- en fruit- centrale heeft aan de groentenconser- venfabrieken meegedeeld, dat de vol gende beslissingen ten aanzien van het steriliseeren van g-centen zullen wor den genomen. Op het etiket moet de naam van den fabrikant-vervaardiger werden vermeld in letters van tenminste 6 m M, hoogte en 1 m M dikte. Elk blik moet zijn voor zien van een den fabrikant-vervaardiger aangewezen ingeslagen letter (teeken). Het contracteeren en koopen van pro ducten, die geteeld zijn op land, waar voor geen teeltvergunning is verleend, is verboden. Ten aanzien van de Mansholter en andere velderwten zullen nog nadere voorwaarden worden gesteld. Uit een behoorlijke boekhouding en overgelegde contracten zal moeten blij ken, welke contractteelt is afgesloten. Het. dagelijks gespecificeerd opgeven van de hoeveelheden verwerkte rijs, conserven en landbouw-erwten in ki o- gismmen en het aantal daaruit voortge komen liters van het eindproduct io ver plichtend. De opgaven moeten in duplo worden verstrekt. Het conserveeren van opgeweekte droge erwten, z.g.n. regenere, is niet toe gestaan. DE WINKELSLUITINGSWET. Open brief van de firma Jamin. De firma Jamin heeft een open brief ge richt tot de leden van de Eerste en Tweede Kamer in verband met eenige, door den heer Smeenk in de Kamerzitting van Vrijdag 18 Mei, geuite beweringen, betreffende de agi tatie die onder leiding van de firma Jamin tegen de winkelsluitingswet gevoerd zou wor den. In dezen open brief legt de firma er den nadruk op, dat van eenige agitatie onder haar leiding geen sprake is, maar dat deze actie uit zich zelf gegroeid is hetgeen niet moet worden geweten aan den een of andere Eersoon, maar aan de wet en het talmen met et aanbrengen van de noodige verbeterin gen. ZALM IN HET IJSELMEER. Een visscher uit Medemblik heeft te Enkhuizen 26 zalmen aan de markt gebracht, welke hij in een aa'kamer tus- schen Medemblik en Wieringen in het IJselmeer had gevangen. De grootste zalm woog vijf pond, de geheele partij 93 pond. Voor de afsluitdijk er lag kwam deze visch in de Zuiderzee niet voor. HET VIJFTIGJARIG BESTAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN VROUWEN BOND TOT VERHEFFING VAN HET ZEDELIJK BEWUSTZIJN. De gistermiddag gehouden receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van den Bond was druk bezocht. Tal van autoriteiten kwamen het bestuur hun gelukwenschen aanbieden. Namens het gemeentebestuur sprak wethouder Ter Haar en namens de Ver- eeniging tot Bestrijding van den Handel in Vrouwen en Meisjes, de heer H. J. Versteeg. De presidente, mevrouw Heeskerk van Beestvan Reede van der Aa, werd be noemd tot Officier in de Orde van Orai je Nassau. BRANDEN Magazijn uitgebrand. Gistermiddag om vier uur brak brand uit in het pakhuis van de firma Th. Ver- kooyen aan de Wilhelminastraat te Don gen (N.B.) Het vuur vond gretig voed«el in de opgeslagen kruidenierswaren en weldra brandde het dak reeds door. De brandweer, die vlakbij is gestationneerd kon voorkomen, dat het geheele gebouw in vlammen opging. Toch is het geheele dak verbrand, terwijl de groote opgesla gen voorraden geheel door waterschade zijn verloren. Paraplufabriek afgebrand. Gisternacht is een felle uitslaande brand ontstaan in het perceel Hoogewoerd 115 te Leiden. In dit hqis zijn gevestigd het bedden magazijn van de firma Briejer en de para- pluiefabriek „Pluvius". Door de aanwezig heid van licht ontvlambare stoffen woedde het vuur, vooral in laatstgenoemd gedeelte, zeer fel en de parapluiefabriek brandde dan ook tot den grond toe af. Het beddenmaga zijn heeft kleine brandschade, maar zeer aan zienlijke waterschade. VERKEERSONGEVALLEN Aanrijding met doodelijken af loop als gevolg van plotseling oversteken. Gistermiddag tegen zes uur reed op den Bredascheweg in de richting Til burg een wielrijder, die, gekomen bij den Delmerweg, zonder teeken te geven, plot seling naar links den weg overstak. Op dat oogenblik kwam een auto, bestuurd dcor <len heer V. uit Tilburg, aanrijden. Een botsing kon niet worden voorkomen, hoewel de auto naar links is uitgeweken. De wielrijder werd over dm weg geslin gerd, terwijl de auto tegen een boom reed. Hevig bloedend werd de wielrijder op genomen en naar het St. Elisabethzie- kenhuis te Tilburg overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden De identiteit van het slachtoffer is nog niet vastgesteld Vermoedelijk is het een arbeider uit Tilburg, die van zijn werk kwam. De auto is licht beschadigd. Meisje door de tram meegesleurd. Op de Mauritekade nabij de Linnaeustraat te Amsterdam is Woensdagavond een meisje van ongeveer 13-jarigen leeftijd door een tram van lijn 3 aangereden en zestien meter megesleurd. Tenslotte bleek zij bekneld te zijn tusschen het plaiveisel en den baanrui- mer. Personeel van de tram vijzelde den zwaren wagen op. Het slachtoffer verkeerde in zorgwekkenden toestand en is met ver scheidene wonden in het O.L. Vrouwegast huis opgenomen. Ernstige aanrijding. Woensdagmiddag kwamen negen werk lieden op de fiets uit Zandvoort de Zand- voortschelaan afrijden. Bij de Zuidlaan te Aerdenhout stak onverwacht een auto den weg over. De bestuurder scheen door de ont moeting te schrikken, wierp zijn stuur om en reed recht op een der wielrijders in. De man werd tegen den grond geworpen en een eind door den auto meegesleept. Bewusteloos en met zware verwondingen is de man, een te Haarlem wonende Duit- scher, naar het gasthuis te Haarlem ver voerd. het nieuwe gebouw van de Bredasche kook- huishoud- en industrieschool door den minister van onderwijs. Prins Hendrik is gister uit Boe ia- pest, waar hij twee weken heeft doorge bracht, naar Weenen vertrokken Hij is van plan eenigen tijd in een Oosten- rijksche badplaats te verblijven. Het 25-jarig bestaan van het Ge sticht „Het Apeldoornsche Bosch'' der Vereeniging Centraal Israelietisch Krankzinnigengesticht in Nederland is gister te Apeldoorn herdacht met een samenkomst in het hoofdgebouw van dit gesticht. KORTE BERICHTEN. Onder groote belangstelling had gister te Breda de opening plaats - van Een maanwoord van den voorzitter. De bond van op Coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken vergaderde heden morgen in het Gulden Vlies. De voorzitter de heer H. V. Koster her dacht in zijn openingswoord het verscheiden van de heeren Jensma, Hom en Bark en bracht hun, onder instemming der vergade ring, dank voor hetgeen zij voor den bond hadden gedaan. Spr. wees er op, dat nog steeds geen enkel lichtpunt is aan te wijzen. De secretaris van de F. N. Z. zal daar straks mededeelingen over doen. Niettegenstaande de tijden zoo moeilijk zijn schijnen nog vele boeren en fabrieken zich de weelde te kunnen veroorloven elkan der te beconcureeren. Wanneer eens goed het besef doordrong, dat het welslagen van den een meehelpt aan het welslagen van den an der, zou het leed zeker lichter zijn te dragen Hoe grooter de kracht van den boerenstand als geheel, hoe sterker ook de positie van den enkeling. Wij mogen, aldus spr. niet nalaten elk middel, dat kan strekken om de positie van den boer in het algemeen te versterken te steunen, ook al hecht men als zuivelboer geen direct voordeel van dien maatregel. Met dit maanwoord verklaarde spreker de vergadering voor geopend. De secretaris deed hierna verschillende mededeelingen, waarvan wij vermelden die over de consumptiemelkregeling. Het bestuur kwam tot de volgende conclu sies die aan de melkcommissie voor de half- vrijwillige regeling is medegedeeld. De melkprijs voor de boeren in het gebied der halfvrijwillige regeling bepalen op 14 ct. beneden den Regeeringsprijs der melk in het consumptiemelkgebied af boerderij. Melk geleverd en niet voor consumptie gebruikt betalen naar den Industriemelk prijs, te bepalen door een kleine deskundige commissie, in overeenstemming met de ge middelde opbrengst der industriemelk. Vergoeding voor de slijters op het platte land: 214 ct. per Liter en voor cle inrichtin gen of slijters in de steden 3 ct. per Liter. Deze conclusie is in genoemde commissie behandeld en ook ter kennis gebracht van den heer regeerings commissaris Crisis- Zuivel Centrale. Het gevolg is geweest dat aan dit plan alle aandacht is geschonken en de melkprijs af boerderij overeenkomstig de inzichten van het bestuur is geregeld n.1.: 4 3/4 ct. per Liter regeeringsprijs in het Consumptiemelk gebied verminderd met 14 ct. per Liter of anders berekend; 3 3/4 ct. per Liter volgens zuivel waarde, plus 14 ct. per Liter 4 1/4 ct. af boerderij. De straatprijs werd voor Alkmaar en andere plaatsen waar men normale melkin- richtingoedrijven heeft op 8 ct. per Liter bepaald en voor het platteland op 7 ct. Hiei werd de marge voor den slijter en inrichtin gen iets ruimer gesteld dan het bondsbe ^tuur oordeelde, wel werd de marge iets be perkt. Het bondsbestuur meent, dat het van alge meen belang is, dat het melkverbruik onaet het Nederlandsche volk belangrijk toeneemt, wat bevorderd kan worden door een matigen prijs, wat mede verkregen kan worden door matige distributiekosten der melk. Regeling der contingenten en rege ling van den boterexport. Over dit onderwerp heeft het bestuur van den Algemeenen Nederlandschen Zuivelbond een vergadering gehouden met de bondsbe- sturen. Het bestuur van onzen bond staat op het standpunt, dat: wanneer het noodzakelijk is, dat de regeling gewijzigd moet worden, het 'bestuur instemming betuigt aan het j>lan om het productierecht te verdeelen onder pro ducenten, doch het exportrecht moet blijven waar.Jiet thans is. De vergadering te Utrecht kon niet instem- •men met het plan om het exportrecht onder producenten te verdeelen, verschillende bon den waren er voor om het exportrecht te laten waar het is en alleen het productierecht te verdeelen. Het bestuur van den F.N.Z. heeft de rege ling opnieuw in studie genomen, doch door Aankomend artlst, die gemaand wordt om de huur, en die zijn hulsbaas probeert te intimideeren„Laat me U dit vertellen over een jaar of wat zullen de men- schen naaï dit miserabele atelier zien, en zeggen „Cobalt, de kunstenaar, heeft hier gewerkt 1" Huisbaas„En laat mij je dan vertellen, dat, als Je me vanavond de huur niet betaalt, ze het morgen zeggen kunnen 1" (Humorist). de vele moeilijkheden is deze verder niet tot wijziging gekomen. De heer Buren bracht hierop een technisch rapport uit over de door hen verrichte werk zaamheden. Voor dit jaar zullen er 3 kaaskeuringen worden gehouden en de toelating voor het deelnemen er aan, wordt verzuimd. De belangstelling voor de botercursussen neemt toe. Het bestuur zal in de eerstvolgende be stuursvergadering overwegen een regeling te scheppen, die er toe leidt, dat men fabrieken gebruik maken van de bezoeken van den technisch adviseur. De rekening over 1933 werd goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op 54410.02, batig saldo f 700.03; die van de verschillende aankoopen in ontvangst en uitgaaf op 108660.06 en die van de kortingen in ont vangst en uitgaaf op 5828.55 met een reservefonds van 4722.82. Tot lid van de commissie voor de Land bouwcoöperatie werd in de vacature J. Bark Mz. gekozen de heer W. Rus te Wormerveer; tot lid van de commissie voor de kaaskeurin gen in de vacature van den heer P. Jensma de heer R. de Boer te Middelie en tot be stuurslid in de vacature van den heer K. Kui per de heer H. Spaander te Midwoud. De crisismaatregelen op zuivelgebied. De heer Geluk, secretaris van de F.N.Z., hield hierna een inleiding over de crisis maatregelen op zuivelgebied. In verband met het buitengewoon laag peil, waarop de prij zen van boter, kaas- en melkproducten ge daald zijn, is de toestand thans zoo gewor den, dat in de eerste 20 weken van dit jaar voor de melk met een vetgehalte van 3.2 proc. gemiddeld een grondprijs is verkregen van 1.2 en 1.4 ct. per K.G., terwijl de toeslag van de crisiszuivelcentrale 214 ct. per KG. heeft bedragen. Dit is niet de werkelijke melkprijs, die verkregen zou worden, indien er geën maatregelen genomen waren, die een druk- kenden invloed op de prijzen der producten uitoefent. Men kan aannemen, dat de crisis- zuivelwet zeker op de kaasprijzen een druk- kenden invloed uitoefent; van meer beteekems nog zijn de hefingen, die gedaan worden bij den export naar gecontingenteerde landen. De zuivelprijzen worden daardoor tot het laatste peil der wereldmarkt teruggebracht. Worden deze heffingen niet geheven en de export geheel in handen gelaten van produ centenorganisaties, dan zou volgens de hui dige prijsverhoudingen en exporten bij boter gedurende de maand April de commissie- noteering gemiddeld niet 0 40 per K.G. zijn geweest, doch 0.60 Spr.keurt het stelsel van de heffingen niet af, doch bedoelt alleen aan te toonen, dat door deze heffingen een ongun stige verhouding tusschen grondprijs der melk en toeslag ontstaat, dan zonder deze heffingen het geval zou zijn. Het geld, dat door den C.Z.B. op den ge contingenteerde export van zuivelproducten geheven en in de schatkist gestort is, be draagt thans meer dan 7 millioen gulden en wij wachten nog-steeds op de eerste uitkee- ring hiervan aan producenten, terwijl nog slechts zeer kleine bedragen besteed zijn ten bate van producenten; spr. noemde dit een zeer onbevredigende toestand, aangezien daardoor den Nederlandsche zuivelproducent op deze wijze de dupe wordt van zijn eigen eerlijkheid. Doordat de regeering tot nog toe weiger de dit geld uit te keeren of te besteden ten bate van roducenten, begaat zij een groote onbillijkheid en wordt op den grondprijs der melk een sterker druk uitgeoefend, dan uit de werkelijke marktpositie onzer producten volgt. Op principieele gronden en op praktische gronden verwerpt spr. uitkeering van de 7 millioen via het Landbouwcrisisfonds. Van groote beteekenis oordeelde spr. het voor het product, nieuwe afzetgebieden te zoeken; in cijfers toonde spr. aan, dat door maatrege len der betrokken regeeringen de uitvoer naar verschillende landen is teruggeloopen. Wat de boter betreft, vormt Duitschland een gunstige uitzondering omdat tengevolge van het gesloten handelsverdrag dit jaar inderdaad een grooter kwantum boter naar Duitschland kan worden geëxporteerd dan het vorig jaar. Geconstateerd kan worden, dat in Duitsch land, Frankrijk en Spanje de productie van melk en zuivelproducten hand over hand toe neemt. Voor de toekomst van de bedrijven is het dan ook noodig voor het behouden van een markt en het winnen van nieuwe mark ten zich opofferingen te getroosten. De C.Z. B. moet dienstbaar gemaakt worden om onze afzet in de toekomst te verbeteren. Over de wijze, waarop dit moet gebeuren, bestaat tusschen de drie zuivelorganisaties de noo dige overeenstemming. Het komt er slechts op aan, dat de regeering toestemming geeft, om een gedeelte der gelden, dat op den ge contingenteerde export geheven wordt, aan te wenden, om den export naar andere zijden te stimuleeren. Het wachten is alleen op een beslissing tot besteding der 7 millioen. In lYz jaar tijd is het binnenlandsch bo- terverbruik met 86 ton per week afgenomen en het margarineverbruik met 85 ton per week gestegen. Spr. oordeelde het hoogst noodzakelijk, dat er, evenals op de eetbare vetten, een heffing komt cp de eetbare olieën Spr. was er van overtuigd, dat het mengge bod op groote schade voor het boterverbruik in Nederland al uitloopen. Met het kaasver- bruik staat het er in ons land beter voor Dit is in 1933 toegenomen. Wil men de zuive. bereiding op peil houden, dan zal moetei worden gewerkt, om onze expert bij de ge- wijzigde omstandigheden te doen cianpus- sen en uit te breiden. Een reorganisatie van t?eL- en gedeeltelijke aanwending der heffingen op den gecontingenteerde export kunnen tot dit doel leiden. Ook moet ernaar worden gestreefd, om de afzet van de con- sumotiemelk op te voeren; bij de thans gel dende regelingen wordt er te weinig reke ning mee gehouden, dat vooral melk een product is, dat oo goedkoop mogelijk bij den consument moet worden gebracht, om een groot afzetgebied te krijgen. Detailprijzen voor de melk van 11 en 12 cent per L ter T}-lt,boer cen* ontvangt, toonen duidelnk aan, dat er bij de distributie van dit ar ike ten nadeele van den boer iets niet in orde is. Spr. noemde het voorts een lichtpunt, dat men internationaal de behoefte gevoelt, om te trachten met eigen middelen de crisis in het zuivelbedrijf te overwinnen, of die al thans zooveel mogelijk te verzachten. Dit punt gaf aanleiding tot een uitvoerige bespreking, waarna de heer A. Hibma, die renarts te Terschelling een verhandeling gaf over het diergeneeskundig ziekenfonds. 23 Dat zoudt U zoo'tl fietser of automo- bi list wel willen toeschreeuwen als hij zonder noodzaak op het midden of links van den weg rijdt. Geeft het goede voorbeeld: Houdt rechts (Niet officieel) 5de klasse, 8ste li)st Trekking van Vrijdag 25 Mei 1954 Ilooge Prijzen f 1000— 11779 f 400.— 1318 4263 10330 19454 f 200— 2381 7090 14239 20375 f 100.— 1091 4343 4894 6085 7211 8822 10250 10484 10852 12284 12727 14212 19775 19797 Prijzen van 70. 103 130 179 275 323 338 446 633 702 820 900 1035 1050 1060 1131 1428 1513 1608 1634 1743 1792 1815 2216 2456 2504 2515 2630 2699 2729 2824 2873 2987 3062 3151 3198 3260 3350 3597 3710 3725 3752 3869 4047 4050 4157 4257 4285 4375 4503 4554 4644 4747 4903 4946 4971 6097 5180 5267 5379 5452 5478 5575 5733 5746 5809 5876 5877 5891 5902 5942 6099 £123 6144 6199 6274 6511 6613 6778 6807 6887 6957 6965 6990 7017 7187 7256 7333 7427 7518 7564 7669 7721 7902 7906 7927 8031 8066 8073 8098 8285 8292 8366 8455 8478 8710 8750 8874 8951 9247 9288 9312 9333 '9412 9586 9607 9680 9696 9740 9863 988a 10071 10084 10099 10125 10203 10257 10325 10538 10550 10573 10620 10818 10819 10820 11035 11289 11742 11781 11793 11864 11873 11903 12026 12076 12358 12397 12516 12597 12648 12658 12742 12780 12861 12908 12921 12978 12987 13142 13205 13490 13510 13536 13799 13880 14024 14124 14128 14214 14224 14292 14613 14742 14788 14790 14809 14949 14985 15004 15017 15039 15091 15191 15228 15605 15711 15787 15863 15993 16047 16059 16099 16121 16132 16157 16224 16306 16326 16741 16754 16767 16917 16990 16995 17287 17745 17867 17950 18058 18150 18176 18197 18376 18416 18468 18566 18601 18612 18799 18843 18920 19321 19505 19539 19812 19860 19314 19915 19923 20050 20114 20140 20196 20201 20206 20209 20361 20431 20459 20581 20597 20667 20715 20748 20804 20871 20933 Nieten 12 62 77 101 201 278 359 487 495 580 589 647 652 690 903 937, 951 955 969 998 1009 1044 1068 1074 1093 1112 1138 1161 1173 1207 1208 1242 1283 1299 1320 1473 1517 1583 1632 1656 1700 1729 1753 1842 1876 1986 2014 2052 2138 2158 2177 2231 2311 2320 2333 2341 2347 2348 2441 2487 2497 2552 2562 2653 2654 2662 2689 2691 2745 2806 2869 2878 2883 2894 2928 2935 2939 2970 2988 3004 3025 3043 3066 3072 3118 3189 3191 32(0 3205 3244 3257 3295 3310 3344 3361 3372 3414 3435 3450 3506 3537 3554 3583 3614 3703 3756 3763 3782 3800 3875 3942 3946 3947 3963 3991 4011 4033 4054 4093 4121 4154 4202 4345 4363 4378 4408 4487 4516 4522 4676 4765 4807 4819 4873 4890 4917 4933 4934 4938 5011 5020 5077 5125 5143 5159 5162 5260 5318 5331 5351 5358 5362 5444 5464 5500 5551 5576 5609 5649 5652 5653 5659 5670 5684 5719 5741 5755 5791 5795 5798 5810 5819 5830 5847 5851 5866 5883 5913 5916 5998 6028 6055 6066 6074 6082 6122 6160 6171 6185 6191 6193 6205 6245 6271 6372 6373 6389 6408 6426 6442 6487 6522 6529 6536 6541 6579 6592 6593 6626 6632 6i32 6767 6784 6793 6797 6811 6908 6915 6967 6988 7055 7117 7148 7188 7193 7194 7237 7246 7271 7339 7395 7404 7411 7415 7429 7432 7434 7465 7484 7494 7499 7535 7577 7587 7599 7613 7673 7689 7695 7758 7164 7776 7804 7873 7875 7890 7942 7947 7963 7994 8080 8171 8190 8202 8300 8303 8306 8399 8405 8428 8433 8491 8497 8520 8537 8581 8589 8754 8791 8793 8810 8848 8850 8860 8870 8910 8918 8973 8994 9009 9125 9146 9249 9269 9284 9293 9302 9346 9375 9426 9436 9450 9464 9517 9518 9577 9604 9632 9709 9736 9746 9765 9810 9814 9837 9856 9865 9878 9904 9907 9917 9968 10000 10022 10043 10189 10243 10315 10319 10322 10326 10335 10348 10359 10362 10428 10448 10477 10478 10549 10554 10591 10610 10619 10656 10676 10703 10706 10709 10714 10740 10753 10757 10812 10385 10889 10910 10912 10964 11006 11019 11028 11061 11081 11140 11175 11200 11223 11261 11316 11317 11373 11402 11432 11435 11478 11511 11514 11538 1156C 11565 11573 11586 11602 11626 11630 11795 11797 11811 11836 11849 11862 11869 11871 11874 11931 11939 11982 11985 12036 12050 12068 12130 13170 12186 12196 12198 12209 122'2 12297 12314 12319 12344 12382 12419 12463 12526 12542 12636 12673 12696 12706 12718 12764 12773 12794 12795 12825 12631 12880 12890 12944 12982 12984 13012 13092 13120 13124 13152 13199 13236 13251 13257 13263 13264 13271 13272 13286 13291 13380 13416 13441 13459 13503 13528 13533 13544 13552 13578 13596 13635 13682 13727 13745 13753 13775 13820 13622 13838 13850 13912 13952 14O08 14035 14048 14099 14106 14138 14140 14169 14183 14208 14217 14245 14248 14353 14417 14425 14504 145i8 14533 14553 14554 14649 14696 14736 14798 14881 14936 14987 14995 15003 15111 15152 15233 15242 15278 15290 15302 15315 15341 15391 15465 15550 15644 15694 15770 15808 15828 15893 15949 15985 16027 16073 16091 16119 16127 16178 16180 16201 16207 16213 16242 16261 16330 16384 16408 16441 16487 16496 16532 16653 16669 16678 16689 16709 16719 16766 16778 16812 16817 16838 16876 16913 16928 16931 16945 16957 16869 17004 17018 17020 17064 17153 17159 17187 17209 17211 172-3 17242 17272 17293 17357 17503 17562 17575 1®' 17635 17696 17712 17725 17789 17797 17801 17827 17836 17964 17990 18007 18107 18124 18257 18258 18277 18349 18388 18437 18466 18474 18488 18521 18525 18539 18547 18581 18596 18616 18667 186<' 18708 18712 18773 18779 18907 18921 18931 189" 18954 19000 19049 19073 19093 19167 19181 192* 19276 19288 19302 19306 19326 19360 19382 195»° 19393 19419 19542 19575 19598 19617 19660 J«°® 19743 19778 19803 19808 19840 19898 19957 W» 20062 20078 20090 20092 20115 20162 20242 3U 20265 20309 20313 20342 20377 20404 20440 20502 20509 20515 20518 20594 20629 20640 20826 20848 20885 20930 20986 20991 40jg_ Verbetering 5e kl. 7e lijst: 4038 m- Z- 12687 m. z. 12682,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10