vraagt Meisjes. 1Binnenland, JtfieepstiidUiQen Spoct JUcfUstzaAen £ucfitaaact 'fxovMdaal 'flimms £aatste Aedchtea 5ijdsdidften jüucQectiife Stand Jiackt&ecichten Adoextmliëa EN Nu *«nt aan rabu*. i. Naai gamaklcalykt Wasscherij Kon. Paketv. Maatschappij. HollandAmerika-Lijn. HollandW est- Afr ika-Li in. Amstelkerk (thuisr.) 23 Mei te Hamburg. Regge6troom 24 Mei v. Amst. n. Hamb. JavaChinaJapan-Lijn. Tjileboet 22 Mei v. Yokohama n. Padang. Silver Java Paciiic Lijn. PASS OP: PASS. EN» OPPASSEN. Dankt U da.r aan aehtar A «tuur van auto, HM motor of ftaU? - Xjjr Postduiven. MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. WIERINGEN. HOORN. DE STREEK. EEN ZANDSTORM. HAAI VERSLINDT EEN CAMERA. WILLEM JAN OUDE JANS HENNY SCHOORL. DANKBETUIGING. S. KRONI N.V. Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, de heer R. van Tuinen, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, 8 uur, ds. v. d. Kreeïïe. VEENHUIZEN, 9.30 uur, ds. Baar. WARMENHUIZEN, ds. de Leeuw. WINKEL, Vrij Ev. Gemeente, 7 uur n.m., ds. Ruys: Woensdagmiddag 3.30 uur, kin aersamenkomst, Zr. Meijer. ZUIDSCHERMER, ds. Heep. Leger des Heils, Ummerhoek 40, 7.30 uur, bidstond; 10 uur, heiligingsdienst; 3.30 uur, openluchtbijeenkomst bij de gevangenis; 8 uur, verlossingssamenkomst. Donderdag 31 Mei, 8 uur 's avonds, sa menkomst. Leider kapitein S. Duvekot, van Amsterdam. ONTHULLINGEN INZAKE DE VALSCHE RIJKSDAALDERS IN TWENTE. Nieuwe vondst van de politie. Nader onderzoek van de Enschedesche Eolitie inzake de valsche munterij in Twente eeft nog verschillende belangrijke aanwij- zigingen opgeleverd. De politie meent met stelligheid te kunnen aannemen, dat de val sche rijksdaalders en guldens zijn vervaar digd ten huize van den lasscher M., die in het voormalige Lonneker (thans Enschede) niet ver van Hengelo woonachtig is in een zeer eenzaam gelegen huis. In een schuur achter deze woning werden zooals gemeld wel enkele voorwerpen aan getroffen, welke er op wezen, dat het moge lijk was dat deze waren gebruikt voor het maken van valsch geld, maar afdoende ze kerheid leverde dat niet op. Justitie en 'politie onderzochten daarna een naast de woning gelegen heideveld, waar brokken gips wer den gevonden welke afdrukken van rijks daalders en guldens vertoonden. De politie heeft naderhand te Denekamp nog 'n onder zoek ingesteld ten huize van een halfbroer van W. den te Zutphen gearresteerde ex-ge vangenbewaarders uit Rotterdam, die be trapt werd bij het uitgeven van valsche rijks daalders. In het huis van den halfbroer werd een matrijs gevonden geschikt voor het ma ken van vijf mark stukken. Toen de politie van Denekamp terugkeerde begaf zij zich op- niifuw naar het huis van M. waar het heide veld ten tweede male werd onderzocht. Aan vankelijk kon men niets ontdekken, docb juist toen de politie wilde heengaan zag een der ambtenaren een los op den grond lig gende heideplag. Daarop werd onder deze pleg gegraven, waarbij men een groote zak ontdekte, waarin verschillende nieuwe ma trijzen werden gevonden voor het maken van valsche rijksdaalders en guldens, alsook ijzeren vormen, welke men gebruikt voor het maken van matrijzep. De lasscher M. heeft, naar men vermoedt, deze voorwerpen verborgen zoodra hij van W.'s arrestatie in ZJitphen hoorde. FRAUDE TE GRONINGEN. Boeken niet in orde. Wegens valschheid in geschrifte werd te Groningen gearresteerd de 44-jarige glucose fabrikant J. D. verdacht van het afleveren van stroap, terwijl hij aan de crisis-meelcentrale had opgege ven, dat hij zijn fabriek sinds 1 Januari had gesloten. Bij onderzoek bleek, dat hij deze leveringen op 1 December had geboekt. Ook bl--.ek, dat hij de verschil lende crisisheffingen wel berekende aan zijn afnemers doch deze niet afdroeg aan de crisis-meelcentrale. J B. zal ter beschikking van de justitie worden ge steld. CRISIS ZUIVELCENTRALE. De crisis zuivelcentrale maakt bekend, dat behoudens tusschentijdeche wijzi ging voor de week van 27 Mei tot en met 2 Juni de prijs van het crisis botermerk en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter zijn vastgeste'd op 1.— per K G. RIJWIELDIEFSTAL. Het O. M. bij de rechtbank te 's Herto genbosch heeft gisteren tegen den 32- jarigen zwervenden schoenmaker W. V- M. wegens diefstal van 4 rijwielen te Eindhoven en Valkenswaard, IK jaar gevangensstraf geëischt. OVERTREDING CRISISGRAAN- BESLUIT. De kantonrechter te Roermond heeft gisteren den graanhandelaar en mole- naa,r J. v. K. te Echt wegens overtreding van het crisisgraanbesluit tot 2500 boete of 6 maanden hechtenis veroor deeld. OPLICHTING ENZ. «Wp* Straf verhoogd. G. G., verzekeringsagent te Deventer, was door de rechtbank te Almelo ver oordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf wegens oplichting en val6chheid in ge schriften, terwijl hij zich als verzeke ringsagent aan fraude had schuldig ge maakt. Het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren dit vonnis vernietigd en de straf verhoogd tot 1 jaar en 6 maan ien met aftrek van de voorloopige hechtenis. Barentsz 23 Mei v. Rorenzo Marqués n. Pt. Natal. N Zeeland 23 Mei v. Brisbane n. Singa pore. Delftdijk, Vancouver/Rott., 24 Mei van Liverpool. Tjinegara 23 Mei v. Makassar. 22 Mei v. Hongkong n. Muntok JavaNew York-Lijn. rati, Java n. eNw York 23 Mei van f Said. Inten, Vancouver n. Calcutta 22 Mei v. Port Atrhur. rbeech, Calcuta n. Vancouver; 21 Mei Los Angeles. rbelle, Calcutta n. Vancouver, 23 Mei te Manila. lverwillow, Pt. Arthur/Calcutta, 23 Mei v. Kaapstad. Tjisalak Salawi Port Kota POr, aui Silverbeech, te Los A Silverbelle, Manila. Silverwillow, POSTDUIVENVEREENIGING „DE POSTDUIF". Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht met oude duiven van Mons (België). Los 8 uur. Wind Noord-West. Aankomst als volgt-: A. de Wit 12.17.49 A. de Wit 12.18. 4 A. de Wit 12.2C.42 J. Huiberts 12.22.15 C. Rabeling 12.23.21 J. Huiberts 12.23.25 C. Rabeling 12.23.32 Jos. v. Kamer 12.27.43 Th. v. Kamer 12.24. 1 ReimerEssen 12.25.26 ReimerEssen 12.25.30 R. Thie 12.25.47 A. de Wit 12.26.19 Th. v. d. Kamer 12.26.54 C. Rabeling 12.27.26 ReimerEssen 12.27.34 Th. v. d. Kamer 12.27.52 ReimerEssen 12.27.57 Jos. v. d. Kamer 12.32.44 EEN ZAANSCHE DIEVENBENDE. Aan het einde van het vorig en het be gin van dit jaar werd de Zaanstreek on veilig gemaakt door een dievenbende, dl- verschillende inbraken pleegde en vee en kippen en ganzen uit het land stal. Acht leden van de bende hebben gisteren terecht gestaan voor de Haar- lemsche rechtbank. Eerst werd behandeld de zaak tegen den 27-jarigen chauffeur H. uit Zaan dam, den 23-jarigen monteur E. uit Heerlen en den 20-jarigen los-werkman M. uit Zaandam, die in den nacht van 15 op 16 Januari hebben ingebroken in de vleeschconservenfabriek van den heer D. De drie verdachten bekenden. Zij wa ren in den nacht met nog twee andere personen in een roeibootje naar de fa briek gevaren. De vrachtauto werd leeg gehaald en de bussen met vleeschwaren werden in het bootje geladen, waarna men terugvoer naar de woning van een hunner, waar het gestolene werd verbor gen. De etiketten scheurden ze van de bussen af en verbrandden ze. De directeur van de fabriek had een ge deelte van het gestolene teruggekregen. Hij had echter nog ongeveer 50 schade. De beide andere verdachten, de 26-jarige Van E. en de 22-jarige los-werkman de K. uit Zaandam stonden eveneens terecht. Ook zij bekenden en zeiden uit armoede gehan deld te hebben. Vervolgens stonden drie der verdachten H., van E. en E. terecht, terzake van dief stal van ganzen en kippen uit de weide van den heer de B. en diefstal van een schaap uit het land van den heer K Het schaap werd in de weide afgemaakt en met hei roeibootje naar de woning van de K. ge bracht, waar het op zolder geslacht en inge zouten werd. De kippen en de ganzen wer den gebraden en door de verdachten en hun familieleden aan den Kerstdisch gecon sumeerd. De 20-arige los-werkman M., die ook bij de inbraak in de vleeschconservenfabriek be trokken was, had zich vervolgens, samen met den 25-jarigen chauffeur Van der R. uit Zaandam te verantwoorden wegens twee in haken; een op 24 December bij den heer M., waar zij uit verschillende doosjes ongeveer 60 meenamen er. op 6 Januari in de sla- gerfij van den heer H., waar een geldkistje met 170 werd buitgemaakt. Toen de afspraak gemaakt werd, om in te breken bij den slager, was daar ook den 20- jarige losse werkman Van IJ. bij, die nog geprobeerd had. de twee anderen van hun voornemen af te brengen. Na óe inbraak was hij 'hen tegengekomen en had toen een deel van het gestolen geld aangenomen. Samen 'hadden ze den volgenden dag het -geld in Amsterdam opgemaakt. M. had in den nacht van 7 December ook nog ingebroken in de slagerij van den heer P. en daar een half geslacht varken gestolen, dat met een roeiboot naar de woning van de K- is gebracht. Den volgenden dag is een deel van het vleesch opgegeten. Het restant werd, omdat het na eenigen tijd bedorven was, in den tuin begraven. Tenslotte stond de K. nogmaals terecht, n.1. wegens heling van het gestolen vleesch en geld. Requisitoir. De officier van justitie mr. W. M. Paarde- koper Overman hield een voor alle zaken ge combineerd requisitoir. Spreker beschouwde Van E. en De K. als hoofdschuldigen en wilde rekening houden met de omstandigheden, die voor elk der ver dachten verschillend zijn. Voor de inbraak in de vleeschconserven fabriek eischte de officier tegen H. 1 jaar, te gen E. acht maanden en tegen M. 10 maan den gevangenisstraf. De eisch tegen v. E. en de K. luidde 10 maanden. Voor den kippen-, ganzen- en schapen diefstal eischte de officier tegen H. 2 jaar, te gen v. E. eveneens 2 jaar en tegen E. 1 K jaar. Tegen M. en v. d. R. werd terzake de twee inbraken, waarbij geld gestolen werd, een jaar geëischt. Voor B., de heler, werd zes maanden gevraagd. Voor den diefstal van het halve varken werd bovendien tegen M. 1 jaar en tegen v. IJ acht maanden geëischt. Wegens heling hoorde de K. ook nog een jaar eischen. In totaal werd dus geëischt: tegen H. 3 jaar; tegen E. 2 jaar en 2 maanden; tegen v. E. 2 jaar en 10 maanden; tegen M. 2 jaar en 10 maanden; tegen de K. 1 jaar en 10 maanden; tegen v. d. R. 1 jaar; tegen B. 6 maanden en tegen v. IJ. 8 maanden. Uitspraak 7 Juni. «ffe POGING TOT BANKROOF. Voor de rechtbank te 's Hertogenbosch heeft terechtgestaan de 25-jarige kantoorbe diende A. H. C. te Eindhoven, verdacht op 12 Maart te Eindhoven te hebben gepoogü bij de Nederl. Bank geld weg te nemen door daartoe, gewapend met een stuk ijzeren buis, het bankgebouw binnen te dringen, den beambte Sellen een paar slagen met het ijzer te geven. Sellen maakte echter alarm, waarop verd. het hazepad koos. Verd. gaf toe, dat hij voor de geweldple ging opzettelijk een looden buis had gekocht. Het openbare ministerie vond het een raad sel hoe verd, tot deze daad is gekomen. Hij is de zoon van een achtenswaardigen vader, die zich voorbeeldig moeite gegeven heeft om zijn zoons een goede maatschappelijke posi- te te bezorgen. Verd. was hoogmoedig en wilde een zaak in Den Haag overnemen, waarvoor zijn vader hem het geld geweigerd had. Daarom heeft hij het zich blijkbaar door geweld willen toeëigenen. Wegens po ging tot diefstal me geweld eischte het O.M. 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van de voorloopige hechtenis. In Andew-er in Hampshire in Enge land is gisteren ten aanschouwe van een groote menigte belangstellenden een mi litair vliegtuig neergestort en in vlam men opgegaan. De beide inzittenden, een officier en een onder-officier kwamen om het leven. Sedert 1 Januari j.1. in dit het 9de ernstige ongeluk van de Brit- sche luchtstrijdkrachten. In totaal hebben daarbij 15 officieren en manschappen het lever, gelaten. Burgemeester en Wethouders hebben aan de afd. Wieringen van de S.D.A.P.N.V.V. voor het eigen gebouwenfonds vergunning verleend tot het houden van een verloting in September a.s. 'Onze plaatsgenoot, de heer Ph. Swa- german Jr. slaagde te Amsterdam voor het examen dames- en heerencoupeur aan de Snijschool Kennis aldaar, Alhier heeft de oogst van de vroege aardappelen een aanvang genomen; dank zij het uitblijven van nachtvorsten is het begin abnormaal vroeg. De aan voer bedroeg op 23 Mei reeds 127 baal. De prijs was nu reeds een fiasco, Woensdag zelfs niet hooger dan 8 tot 10 cents, wat berekend per roe een treurig rendement vormt. De eerste uitkomsten zijn wel heel treurig. GROOTSCHERMER. Door de vereeniging „Huisvlijt en Floralia" werden Donderdag j.1. aan de leden 65 stel potplanten uitgereikt. Ieder stel bestond uit vier planten, n.1. een petunia, een struikbegonia, een aga- rantus en een geranium. Verder werden afgegeven 30 stel kin- derplanten van twee, een afrikaan en een lobélia. Zooals reeds veel gebruikelijk wordt, zul len ook de ouden van dagen te Groot-Scher mer dezen zomer per autobus een dagje uit plezieren gaan. Het bestuur der plaatselijke afdeeling van Staatspensionneering heeft reeds vergaderd en besloot behoudens nadere goedkeuring een lijst ter inteekening bij de ingezetenen te laten circuleeren. Het ligt in dé bedoeling gezamenlijk uit te gaan met de ouden van aagen te Driehuizen en Zuid-Schermer, zoodat dan de geheele ge meente Zuid- en Noord-Schermer vertegen woordigd kan zijn. In de laatste bestursvergadering der afd. werd een woord van hulde gebracht aan den heer S. Kriek, die gedurende een reeks van 30 jaar zijn beste krachten aan de vereeni ging had gewijd, doch door verhuizing naar elders als voorzitter had moeten bedanken. Als waarnemend voorzitter werd aange wezen de heer F. Kluit. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMERZITTING. Indische inkomstenbelasting aan genomen. Het wetsontwerp betreffende de Indische inkomstenbelasting wordt aangenomen met 62 tegen 4 stemmen. Den heer Drop (s.d.a.p.) wordt toegestaan den minister van Waterstaat te interpellee ren over de wijze van uitvoering der Zui- derzee-steunwet. De interpellatie zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. De heer Tilanus (c.h.) vraagt verlof den minister van Onderwijs, K. en W. te interpel- leeren betreffende de schrijfwijze der Neder- landsche taal. Hierover zal in een volgende vergadering worden beslist. Aan de orde is het wetsontwerp betreffen de wijziging der grenzen van Engeweerdum- Schoterland en Hasterland. De heer van Dis (st. ger.) heeft verschil lende principieele en practische bezwaren te gen dit wetsontwerp. De heer Linbeek (herv. ger.) vraagt eenige inlichtingen betreffende de autobus Joure— Heerenveen. De heer Vliegen (s.d.a.p.) heeft verschil lende bewzaren tegen den bestaanden toe stand. Het ontwerp behoort te worden aangeno men. De heer van der Heijden is van andere meening dan zijn partijgenoot die namens de fractie sprak. Een aannemelijk geheel zal hier niet worde verkregen. De heer Rutgers van Rozenburg gelooft, dat deze minister niet met dit wetsontwerp ware gekomen, hij het bij zijn optreden niet in zoo'n vergevorderd stadium van voorbe reiding had aangetroffen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Hedenmorgen omstreeks elf uur had op den Wandelweg te Wormerveer een ernstig verkeersongeval plaats. Toen de 20-jarige slagersknecht G. Lommerse, werkzaam te Wormerveer en wonende te Amsterdam, per rijwiel de Tuinstraat doorreed en links af wilde slaan, kwam hij in botsing met een personenauto uit Haarlem, die rechts van den weg in de richting Krommenie reed. Met een gapende hoofdwonde werd de aange- redene naar het gemeente-ziekenhuis te Wor merveer overgebracht. Men vreest voor zijn leven. De gemeentepolitie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. BELEEDIGEND ARTIKEL IN „DE TRIBUNE". Twee maanden geëischt tegen den schrijver. Voor de rechtbank had zich vandaag de 34-jarige stoffeerder J. L. W. te verantwoor den, verdacht van smaadschrift, subs. belee- diging. De man had een artikel in „De Tribune" geschreven, met het opschrift: „hij kon van de centen der arbeiders niet afblijven"; in het bewuste artikel verweet hij D. Marinus, wet houder van Landsmeer, fraude te hebben ge pleegd. De verdachte bekende het artikel te hebben geschreven, hij had er spijt van, daar hem later de onjuistheid van het artikel gebleken was. Wethouder Marinus werd als getuige ge hoord, van het hooren van de twee andere ge tuigen zag de rechtbank af. De Officier van Justitie mr. D. Reilingh, achtte de primair ten laste gelegde smaad schrift bewezen. Spr. requireerde twee maan den gevangenisstraf, daarbij de volledige bekentenis van verd. in aanmerking nemende De verdediger mr. van 't Hoff Stolk be pleitte de uiterste clementie. Vonnis 8 Juni. DILLINGER. Zijn bende schiet twee agenten neer. Naar uit East Chicago in Indiana gemeld wordt, zijn aldaar twee agenten, die verdach te auto's doorzoeken wilden door de inzitten van een auto op eenige kilometers ten zuiden van de stad doodgeschoten. Voorbijrijdende auto's begonnen onmiddellijk met de achter volging van den daders, doch verloren spoe dig het spoor van de in razende vaart weg rijdende misdadigers. Men vermoedt, dat de inzittenden tot de bende van Dillinger be- hooren. Perzië is Donderdag door een zoo he- vigen zandstorm geteisterd als sedert tientallen jaren niet is voorgekomen. Groote boom en en telegraafpalen wer den omver geworpen. Het telefoonver keer is onderbroken. Bij het onder water opnemen van films on een koraalrif nabij Palm-eiland aan de kust van Queensland werd een van de duikers die bezig was met hét doen van opnamen, aangevallen door een haai met een lengte van twaalf voet. Zijn hel per en een inboorling snelden ter hulp en wisten het monster te verdrijven. In de opwinding liet de duiker een camera ter waarde van 150 pond sterling vallen, welke oogenblikkelijk door een haai werd ingeslokt. De duiker heeft tenge volge van den schrik een zenuwaanval gekregen. VREESELIJK AUTp ONGELUK. IN AMERIKA. Eischt 8 dooden en 40 gewonden. In Richmond in den staat Virginia is een volle autobus in botsing gekomen met een tractor. De botsing was zoo hevig, dat het geheele voorste gedeelte van den tractor in de autobus drong. Autobus zoowel als trac tor gingen onmiddellijk in vlammen op. Vol gens tot dusver ontvangen berichten zijn 8 personen gedood en minstens 40 gewond. TRAIT D'UNION. Het Mei-nummer van „Trait d'Union", het maandblad van de Alkmaarsche schoolver- eenigingen droeg ondanks de moeilijk heden, waarmede de ijverige redactie te kampen heeft een optimistisch karakter. Naar we uit het „hoofdartikel" lazen, schijnt een „bonafide-journalist", (uit prin cipe willen we ook nü geen namen noemen) die zich plotseling bewust werd van zijn nog sluimerende journalistieke talent, een eigen blad te willen uitgeven. We zouden dit terwille van de eenheid zeer be treuren, ook al trekken we 's mans capaci teiten geenszins in twijfel. H. E. Jr. maakt zich in dit lente-nummer wel bijzonder verdienstelijk. Jaap Best voelde zijn dichterlijk hart aangetrokken tot de „verworpenen" en wrochte een aardig versje in elkaar. IX sportredacteur gaat zich nog al eens te buiten aan veel cliché-u itdrukkingenove rigens „een in alle opzichten geslaagd ver slag". Surtep beschrijft een Tonegidoavondje. E. G. dichtte „De laatste loodjes". Minder mooi vinden we de „gratis" advertentie- rubriek (voor ons een onbillijke concurrentie). Voor zoover we de prentjes konden waar nemen, leeken ze ons niet onaardig. Ga zoo voort „Trait d'Union"! ONDERTROUWD: Arjen Sijperda en Trijntje Groet. Jaq Hooijberg en Sieuwtje Sikkens. Dirk Overeem en Alberdina Ekkel. Karei ter Horst en Catharina Klugt. Willem Oude» jans en Hendrica Schoorl. Albert Kirk& nier en Maria Oudeans. Jan de Waal eg Guurtje Witvliet. Jacobus Pesser en Trijnj tje Schermerhorn. Adrianus Zomerdaf en Catharina Wokke. GEBOREN: Cornelia Maria, d. v. Dirk Dekker en Maria Hoogeboom. Willem, z. van Maarten Deutekom en Reinoutje Goos. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 25 Mei 1934. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 67 sta pels kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 44 stapels Kleine 19; 4 stapels Commissie, rood 18.50 en blank 16; Boerenkaas: 8 stapels Kleine ƒ18.50 en 11 stapels Commissie 22.50. Alles met rijksmerk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 25 Mei 1934. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 132 H.L.'s aangevoerd als: 37 H.L. voertarwe 2—5.; 21 H.L. gerst chev. 5.35— 5.75; 21 H.L. haver 5.906; 25 H.L, boonen, w.o.: bruine 9.5011, citroen 9—13 en witte boonen 1420; 17 H.L. kanariezaad 6.85; 2 H.L. mosterd zaad (geel) 11; 1 H.L. Spinaziezaad; 8 H.L. erwten, w.o.: groene (kleine) 7.50, grauwe 3037 en vale erwten 21, Alles per 100 KG. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 25 Mei 1934. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche bonte 4 4.70, Zeeuwsche blauwe 44.70; Friesche redstar 3.754.20 per H.L.; Malta's 10K12 cent, Andijker muizen 10 11 cent en Langedijker muizen 1012 ct, per K.G. Aanvoer 477 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Mei '34. 6700 bos Rabarber 0.80—1.20; 7200 K G. Aardappelen: Sch. muizen 9.30 10.70, drielingen 9.10—10.10 en kriel 7.308.40, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 24 Mei 1934. 1200 K.G. Uien: uien 2.40, grove 2.50; 300 K.G. Gele kool 3.80; 1900 K.G. Deensche witte kool 3.20—3.30, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 23 Mei 1934. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 1275 cent per kist; Andijvie 2665 cent per kist; Peen 1216 cent per bos; Pieterselie 23 cent per bos; Selderie 22K cent per bos; Bloemkool le s. 1221 cent en 2e s. 1—8 cent per stuk; Raapstelen IK3 cent per bos; Komkom mers 910 cent pei stuk; Rabarber 2K5 cent per bos; Spinazie 26—46 ct. per kist; Postelein 30—53 cent per kl. kist; Tomaten 2023 cent per pond; Radijs 2K4 cent per bos; Aardbeien 1216 cent per 2 ons. Ondertrouwd: en Alkmaar, 24 Mei 1934. Schoutenstraat 18a. Paardenmarkt 4. Huwelijksvoltrekking 7 Juni a.s., v.m. 11 uur. Ontvangdag7 Juni van 3-5 uur, in den Sted. Muziektuin. Toekomstig adres: Jan v. Scorelkade 77. Voor de vele blijken van belang- stelling bij de herdenking onzer 50-jarige Echtvereeniging onder vonden, zeggen wij allen hartelijk dank. C. F. BLANKENDAAL. T. BLANKENDAALHOOGLAND. Bergen, Mei 1934. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ter gelegenheid van onze 25-jarige Huwelijksher denking ondervonden en waardoor deze dag voor ons tot een onver getelijke is geworden. H. BUURS en G. BUURS—1TEKKER. Alkmaar, Mei 1934. Uitenboschstraat 39.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3