DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct Qemeentecadm yicouUiciaal 'flieuws EGMONDBINNEN KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR WEST-FRIESLAND. ZOUTGEHALTE IJSELMEER. POLDERBEMALINGEN IN NOORDHOLLAND. Geen moderniseering. HEERHUGOWAARD. CASTRICUM. ZUIDSCHAR W OUDE. Afscheid van Dr. Hoekstra. Woorden van waardeerinft en dank. Kosten per leerling 73467 149 493.07. Opbrengst der schoolgelden (zie hier voor) 21096.25. Met curatoren zijn wij van meening, dat in de gegeven omstandigheden aan den wensch van den minister moet worden tege moet gekomen, ondanks het feit, dat het ta rief van het schoolgeld voor het Murmel- lius-Gymnasium eene aanmerkelijke verhoo- ging zal ondergaan omdat, hoe men overi gens tegenover de verhooging zelf mocht staan, het bestaande verschil met de Rijks hoogere burgerschool niet gehandhaafd kan worden, en door gelijkstelling ten deze eene juiste schoolkeuze wordt bevorderd, doordat het bedrag van het te betalen schoolgeld op de te nemen beslissing geen invloed meer be hoeft te hebben. B. en W. stellen dus voor vast te stellen een gewijzigde verordening, regelende het heffen van schoolgelden voor het onderwijs aan het Murmel lius-Gymnasium te Alk maar, benevens een gewijzigde verordening, regelende het invorderen van schoolgelden voor het onderwijs aan het Murmellius-Gym- nasium te Alkmaar. DESTRUCTIE VAN AFGEKEURD VLEESCH. In bijlage no. 82 schrijven B. en W.: Uwe vergadering besloot op 11 Juli 1929 tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Nederlandsche Thermo-Chemische Fabrieken te Amsterdam met betrekking tot het opruimen en onbruikbaar maken van vleesch en vleeschwaren als voedsel voor mensch en dier, van cadavers en afvaldee len, voor zoover deze door den gemeentelij- ,ken keuringsdienst van vee en vleesch zijn afgekeurd of krachtens de Vleeschkeurings- wet (S. 119 nr. 524) onbruikbaar moeten worden gemaakt, alsmede betreffende het onschadelijk maken van cadavers van ziek en verdacht vee en het onbruikbaar maken en vernietigen van voor uitvoer bestemd vleesch, ingevolge de bepalingen der Veewet. Het was de bedoeling van de N.V. om een fa briek voor de verwerking van cadavers en afvaldeelen van vee te Woerden te bouwen. De regeering had daarvoor bereids een cre- diet toegezegd. Aangezien evenwel de Tweede Kamer der Staten-Generaal het wetsontwerp tot toekenning van het credi-t heeft verworpen, kon de regeering deze toe zegging niet gestand doen, zoodat aan de plannen geen uitvoering kon worden gege ven. Dientengevolge is het met de N.v! ge sloten contract komen te vervallen. De gemeente staat thans opnieuw voor de vraag, op welke wijze cadavers en afvaldee len van vee hier voortaan moeten worden vernietigd. Een proef, genomen met den vuilverbran dingsoven van de gemeentereiniging, heeft geleerd, dat de vernietiging aldaar behoor lijk kan geschieden, wanneer niet te groote hoeveelheden tegelijk worden gebracht en het niet te langen tijd achter elkaar heeft ge regend; immers is dit het geval dan wordt het stadsvuil, dat moet dienen als brandma teriaal, te nat aangevoerd. Een moeilijkheid blijft evenwel, dat het bloed, afkomstig van het gemeenteslachthuis, niet op deze wijze kan worden verwerkt. Vóór 1933, toen het bloed nog waarde had als bemestingsmate riaal, was daarvoor wel een afzetgebied te vinden. Sedert het einde van 1932 zijn de Ïjrijzen der kunstmeststoffen zoodanig ver- aagd, dat er geen gegadigden voor het bloed meer zijn. In het afvalwater mag het bloed niet worden gestort, omdat de biologi sche water-reinigingsinstallatie van het slachthuis 60.000 liter bloed per jaar niet kan verwerken. Toen de N.V. „Gekro" te Overschie op het einde van 1932 te Overschie een destructor bouwde, bleek deze N.V. prijs te stellen op al het afgekeurde materiaal van het ge meenteslachthuis alhier, inclusief het bloed. Deze fabriek schijnt thans niet meer te kun nen rendeeren zonder subsidie, in verband waarmede de gemeente voor de keus staat haar materiaal af te staan aan de N.V. „Ge kro" te Overschie of aan den destructor van den vleeschkeuringsdienst in den kring Bai- singerhorn te Schagen, in beide gevallen tegen eenige vergoeding. In 1931 heeft het gemeenteslachthuis bij wijze van proef afge keurd materiaal laten afhalen en verwerken door genoemden dienst, welke proef goed voldeed. De verwerking van cadavers en af valdeelen door den destructor te Schagen bleek evenwel niet onaanzienlijke verliezen op te leveren, in verband waarmede de vleeschkeuringsdienst in den kring Barsin- gerhorn aan deze gemeente voor het vervolg een tegemoetkoming vroeg van 2000 per jaar. Deze som achten wij te hoog en daar juist toentertijd de nieuwe verbrandingsoven van de gemeentereiniging was gereed geko men, werd van deze aanbieding geen ge bruik gemaakt en werden de cadavers en af valdeelen in genoemden oven verwerkt. Met deze wijze van vernietiging werd voortge gaan, totdat de gemeente op het einde van 1932 geen afzetgebied meer kon vinden voor het bloed van het gemeenteslachthuis af komstig. Zooals gezegd, bood toen de des tructor van de N.V. „Gekro" te Overschie uitkomst, die het afgekeurde materiaal en bloed tot dusver gratis afhaalde en ver werkte. Maar nu ook deze N.V. een vergoe ding vraagt voor het gebruik van haar destructor, zouden wij de voorkeur willen geven aan de verwerkingsinrichting te Scha gen, die een streekbelang dient en die thans met een aanmerkelijk geringer tegemoetko ming in de kosten genoegen neemt. De vleeschkeuringsdienst in den kring Bar- singerhorn is thans n.1. bereid, cadavers en afvaldeelen, daaronder begrepen bloed, af te halen en in zijn destructor te verwerken tegen een tegemoetkoming van 500 per jaar. Voorshands achten wij deze oplossing de beste. Naar aanleiding van het bovenstaande stellen wij uwe vergadering, in overeenstem ming met het advies der commissie van bij stand voor het slachthuis voor, ter beschik king van den vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn te stellen een bijdrage van 500 per jaar, zoolang deze dienst zorgt voor afhaling en verwerking van het afgekeurde materiaal en het bloed van het gemeente-slachthuis en den keuringsdienst voor vee en vleesch te Alkmaar, een en ander op den voet der reeds voorloopig met den dienst getroffen overeenkomst, waarvoor wij verwijzen naar den voor u ter inzage geleg den brief van den directeur van het gemeen teslachthuis. VERHURING SPEELTERREIN. In bijlage no. 89 schrijven B. en W.l De R.KT Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" heeft ons college verzocht een aan de Zuidzijde van de Hooftstraat gelegen jerceel grond aan haar te verhuren, teneinde dit perceel als speelterrein in te richten. Aangezien wij hiertegen geen bezwaar had den en ook de commissie van bijstand voor het grondbedrijf zich daarmede kon vereeni gen. hebben wij aan genoemde vereeniging medegedeeld, dat wij bereid waren, aan uwe vergadering voor te stellen, aan haar een tusschen de Vondelschool en de Hooftstraat gelegen stuk grond, sectie F nr. 3106 gedeel telijk, ter grootte van ongeveer 5000 M2. te verhuren tegen een huur van 35 per jaar en onder voorwaarde, dat de kosten van in richten en afscheiden van dit terrein als speelterrein voor haar rekening komen. De vereeniging kan zich hiermede vereenigen. B. en W. stellen den raad voor daartoe te besluiten. AANVAARDING LEGAAT. B. en W. schrijven in bijlage no. 86: Op 9 Mei 1934 is te Bloemendaal overle den mevrouw Maartje Thomasz, weduwe van den heer Pieter van der Oord, die bij testa ment van 9 Juni 1926 heeft gelegateerd vrij van successierechten aan: 1. Johannes Pieter van der Oord, Corne- liszoon, landman te Koegras-Helder het vruchtgebruik van de onroerende goederen staande en gelegen aan en bij het Zand, ge meente Zijpe, thans kadastraal Sectie H, nummers 657, 656 en 574, groot veertien aren, twintig centiaren en nummers 543 en 552, groot vier Hectaren zeven en dertig centiaren. 2. De burgerlijke gemeente Alkmaar den eigendom van genoemde perceelen in Secvie H der gemeente Zijpe, onder den uitdrukke- lijken last te bouwen of tot stand te doen komen te Alkmaar een Centraal Ziekenhuis op neutralen grondslag of mocht dit er al zijn tot instandhouding en onderhoud daarvan. De testamentaire beschikking bepaalt voorts: „Bij weigering, niet aanneming of niet voldoen aan den uitdrukkelijken last binnen vijf jaar na mijn overlijden, legateer ik de zen eigendom met bezwaar van vruchtge bruik en ook vrij van successierechten aan de burgerlijke instelling van weldadigheid het Stadsziekenhuis" te Alkmaar". Aangezien deze last voor de gemeenfe feen bezwaar meebrengt, daar het Centraal tekenhuis reeds is tot stand gekomen en op door de erflaatster bedoelde wijze wordt ge ëxploiteerd, stellen wij uwe vergadering vóór het legaat met erkentelijkheid jegens de erflaatster te aanvaarden. T— Vrijdagavond vergaderde de raad der ge meente onder voorzitterschap van burge meester Bos. Het R.K. Schoolbestuur van Egmond aan den Hoef diende zijn kosten van instand houding den school over 1933 in. Deze ver rekening zag er niet zoo gunstig uit als die van Egmondbinnen, de gemeente zal nog 723,99% moeten toebetalen. Dit betreft de 3-jaarlijksche verrekening, die echter pas na het sluiten der rekening 1933 vereffend zal kunnen worden. De volgende twee ingekomen verzoeken werd tegelijk behandeld, n.1. een verzoek van den Bond van Koffiehuishouders om den datum van de kermis te Egmond aan den Hoef te verzetten en eenzelfde verzoek van diverse gelegenheidskellners. Daar deze aangelegenheid reeds 2 maal in den raad was geweest, stelden B. en W. voor deze beide verzoeken voor kennisgeving aan te nemen. De heer Straathof voelde echter wel iets voor die verzoeken, daar de caféhouders door de personeele belasting ook al zoo zwaar werden belast en indien nu werkelijk de Castricummerskermis voor hen zoo'n schade post is, zou spreker hun verzoek nog willen inwilligen, als dit niet op al te groote be zwaren zou stuiten. De heer Bras steunde dit idee. De heer de Waard voerde aan, dat niet wij, maar Castricum zijn datum verstelde, waar door deze gelijk met Egmond aan den Hoef kwam te vallen, eerder zou dus een verzoek tot Castricum moeten worden gericht. Boven dien geloofde spreker niet, dat verzetting van de kermis iets zou baten voor de caféhouders, indien b.v. op den 2den kermisdag eens volks feesten werden georganiseerd, zoodat het ge- heele dorp feest vierde, dit zou de café's ten goede komen. De voorzitter vond na eenig debat verzet ten moeilijk en bracht het voorstel van B. en W. de kermis niet te verzetten in stemming, welk voorstel met 4 tegen 3 stemmen werd aangenomen, tegen de heeren Bras, Straat hof en van de Reep. Een bericht van Ged. St. dat ingaande 1 April 1934 8 14 pensioensbijdrage moet worden verhaald op de wedden van Burge meester, Secretaris en Ontvanger, werd voor kennisgeving aangenomen. Uit een schrijven van den minister van financiën bleek, dat het bedrag der korting op de uitkeering ingevolge de financieele ver houdingswet 22 cent per inwoner bedroeg, al zoo een bedrag van 5000 in totaal. Op een verzoek van den heer J. Imming om aansluiting van zijn nieuwe perceel bij de Bleek aan het electr. net wera gunstig be schikt. Met 2 palen kon deze aansluiting tot stand komen. Daarna volgde een lijst van opmerkingen op de gemeentebegrooting 1934. Omdat de begrooting niet sluiten was te maken zonder bijdrage van het Rijk werden allerlei eischen gesteld, o.a. de legesverordening zal moejen worden herzien, waarom B. en W. voorstel den de kosten van huwelijken te brengen van 5 op 7.50 en eerste klas op 10 Voor bouwvergunningen, voor een woning met een inhoud van niet meer dan 100 M3. werd de leges gebracht van 3 op 5 voor iedere 100 M3. meer 2 inplaats van 1. Bij het afgeven van een buitenlandsch pas poort zal 1 leges worden geheven. Voorts moet vanaf 1 April van alle ambte naren 8V% pensionsbijdrage worden ver haald, en vanaf 1 Juli 10 De ziektewetspremie, die tot dusver niet op den arbeider werd verhaald, moet tot de helft worden verhaald. De vergoeding voor de politie voor buiten gewone diensten wordt afgeschaft, alleen bij kermis wordt 2.50 per dag gegeven, dit be droeg vroeger 3. Er zal niet meer worden rondgegaan met hooipeilijzers, deze ijzers zullen beschikbaar worden gesteld, de vergoeding wordt hier door van 50 op 25 gebracht voor ieder De kosten van vergaderingen worden ver minderd, waardoor de heeren hun sigaartje zullen moeten missen. Eén commissie van schoolverzuim wordt opgeheven, voor beide dorpen zal één com missie zijn, bestaande uit de drie hoofden van scholen en 3 ouders. De steun aan tuinders moet onverwijld worden stopgezet, in dringende gevallen moet worden verwezen naar het Burgerlijk Armbestuur. De hondenbelasting moet worden ver hoogd. Op voorstel van B. en W. werd be sloten deze te brengen van 1 op 2-50. De belasting voor publieke vermakelijk heden moet worden uitgebreid, zoodat ook voortaan de sport 15 zal moeten offeren De winst van de gemeentelijke bedrijven zal in de gemeentekas moeten worden ge stort en niet meer in het reservetonds. Bovendien moet de stroomprijs verhoogd worden. B. en W. stelden voor hieraan echter niet tegemoet te komen, doch wel de omzet belasting op de verbruikers te verhalen, waardoor het electr. met 1 ct. zou worden verhoogd. Het schoolgeld moet worden verhoogd, het maximum, dat thans 24 is, zal den 40 worden per kind per jaar. Voor de lagere in komens zal dit echter niet veel verschil ma ken. Voorts zou een assurantie-belasting ge* heven moeten worden, B. en W. stelden echter voor deze niet in te voeren. Vervolgens moest nog bezuinigd worden op abonnementen op bladen, de post onvoor zien moest worden geschrapt, omdat toch geen enkele post mocht worden overschreden. De voorzitter lichtte nog toe, dat het eigen lijk 'n nadeel voor de gemeente is, dat er werk loozen te Bakkum werden geplaatst en dat destijds het graven van de gracht bij de Abdij was aangenomen; hieraan droeg het Rijk niets bij en nu werd voor 1934 uitgetrokken 2/3 van de bijdrage 1933. De gemeente moet dus bovendien een crisisbijdrage hebben, waarvoor ook rente betaald zal moeten wor den. Nog werd medegedeeld, dat op de leer middelen van de o. 1. school bezuinigd moest worden, dit mocht niet hooger zijn dan 2.50 per kind, wat echter voor een schooltje met 40 leerlingen heel moeilijk zal zijn. De heer Straathof merkte hierna op, dat hij vond, dat ook de salarissen van de Tweede Kamerleden wel eens naar beneden konden, hier kwam men echter niet aan. Hierna werd behandeld een schrijven van Ged. St., waarbij de verordening werd terug gezonden op het vergunningsrecht met ver zoek deze te verhoogen en te brengen op het maximum. De gemeente hief thans het mini mum. In verband met de huurwaarde zouden alleen de heeren Swart en Palsma hieronder vallen. Er werd besloten hierover nog eens te correspondeeren om aan te toonen, dat een verhooging ondoenlijk was. Van Ged. St. werd een schrijven ontvangen met verzoek aan B. en W. om bericht en raad naar aanleiding van het verzoek der Spoor wegen tot opheffing van de tram Alkmaar Egmond aan Zee. Deze opheffing zou begin October plaats vinden. B. en W. zullen trachten de opheffing tegen te gaan. De heer Dekker zou het een groot bezwaar vinden, dat er geen rechtstreeksche verbin ding meer zou zijn met Alkmaar, daar de Spoorwegen wel schrijven over een busver binding Egmond aan ZeeCastricum, maar niet dadelijk op Alkmaar, terwijl de bestaan de N.A.C.O.-bussen alle over Wimmenum rijden. Op voorstel van B. en W. werd besloten voor de gelden, verkregen door verkoop van grond in te schrijven op de 4 14 leening van de stad Amsterdam. In de verordening voor den gemeente-veld wachter zullen nog eenige artikelen worden opgenomen, zooals voor alle gemeente- en rijksambtenaren, betreffende het-niet lid mo gen zijn van bepaalde vereenigingen enz. Tenslotte werden aangeboden de rekenin gen 1933 van electriciteits- en gasbedrijf. Het electr. bedrijf sloot met een winst van 1140,2614 het gas met een winst van 106,6314. De winst zal in de gemeentekas worden gestort. Bij de rondvraag vroeg de heer Straathof, waarom er in dezen critieken tijd vergunning werd gegeven tot dansen in café Swart. De voorzitter antwoordde, dat al of niet vergunning geven tot de taak van den burge meester behoort. Spreker vroeg verder, waarom de benzine pomp bij den heer Kareis in die gevaarlijke bocht was geplaatst. De voorzitter antwoordde, dat dit in over leg geschiedde met het Hoogheemraadschap en dat de pomp bovendien niet in de bocht stond. Hierna sluiting. Bij de op Maandag gehouden verkie zing van een lid der afdeeling kleinbe drijf van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland te Hoorn, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer C. Ham, is bij enkele candidaad- stelling gekozen verklaard de heer Kendr. Spaander, directeur van de Coöp. Zuivelfabriek „Midwoud" te Midwoud. Uit het driemaandelijksch rapport be treffende de Zuiderzeewerken (April- uigave) blijkt, dat wegens het geringe waterbezwaar (weinig regen, het zoutge halte in het IJselmeer slechts weinig af neemt. Het chloorgehalte wae half Maart nog 1.60 gram chloor per liter. Ditmaal lag het minst zoete water in het Noordwesten en in het Zuidoosten; tusschen beide in bevond zich een ster ker verzoet gebied, dat waar schijn'ijk met den IJselmond in verbinding stond. De wind, die deze abnormale verdeeling veroorzaakte, had geen grootere sterkte dan 7 van de twaalfdeelige Beaufort- schaalde richting was overwegend zuid tot zuidwest. Uit een en ander volgt, dat, ondanks het wegvallen van de vetijbeweging, een krachtige watercirculatie in het meer nog voorkomt. Wegens de droge periode hadden de spuisluizen veel minder to werken dan de spuicapaciteit. ,Do heer W. H. van Zutphen heeft in het Hbl. geschreven, dat vele bemalingsin- stallaties vaa waterschappen dermate verouderd zijn, dat de kosten van ver nieuwing in betrekkelijk korten tijd zouden worden teruggewonnen door be sparing op do exploitatie-uitgaven. Naar aanleiding hiervan heeft de heer C. Thomassen aan Ged. Staten van Noordholland gevraagd of er ook in deze provincie nog zulke verouderde bemalingsinrichtingen bestaan, en zoo ja, of er hunnerzijds, ook uit een oog punt van werkverruiming o.m. voor de n etaalindustrie, aandrang geoefend kan worden op de betrokken polderbesturen om tot vervanging van de oneconomisch werkende inrichtingen der moderne over te gaan? Ir. hun antwoord zeggen Ged. Staten, dat sedert 1922 door den provincialen waterstaat gegevens zijn verzameld om trent de in deze provincie bestaande pol derbemalingen, ten getale van bijna 300, alsmede omtrent de wijze, waarop het beheer over deze inrichtingen wordt ge voerd. Omtrent de vraag of er in Noordhol land nog verouderde bemalingsinrich tingen bestaan leeren deze gegevens, dat van meer dan 90 van die 300 bemalin gen kan worden verklaard, dat door het aanbrengen van wijzigingen geen noe menswaardige bezuiniging op de exploi tatie is te verkrijgen. Bij ongeveer 7 der bemalingsinrich tingen zou door wijziging mogelijk eenige verbetering in economischen zin zijn te bereiken. Ten aanzien van ongeveer 2 der be malingsinrichtingen, waarbij door wij ziging wellicht eenige besparing is te bereiken, moet het nemen van maatre gelen tot zoodanige wijziging thans wor de. i ontraden in verband met plannen, welke eerlang in de betreffende bema- lingsgebieden zullen worden uitgevoerd. Van de resteerende 5 is er voorts geen, waarvan de verbetering dermate urgent is te achten, dat er voor Ged. Staten aanleiding bestaat op het aan brengen van wijzigingen aan te dringen* c.q dit krachtens art. 3 van de Water staatswet 1900 te gelasten. Naar men ons mededeelde, wachten <fc aannemers Daalder te Alkmaar nog op een vergunning der Spoorwegen omtrent het lossen van zand voor begonnen kan worden aan den nieuwen weg Verlaat—MaUegat. sluis. Rijwieldiefstal Tijdens de Pinksterdagen werd een ach.' tergelaten rijwiel ontdekt bij de Rustende Jager, waarvan de eigenaar echter niet kwam opdagen. Intusschen bleek, dat dit oude kar- retje vermoedelijk was verruild voor een zoo goed als nieuw rijwiel. De politie is er in slaagde den dader van dit misdrijf op te SL ren en het nieuwe rijwiel in beslag te nemen Proces-verbaal is natuurlijk gevolgd. Rijden van driewielers op het pad aan den Zeeweg. In verband met de belemmering van het verkeer langs den zeeweg als het rijwielpad wordt bereden door driewielders, is getracht een besluit uit te lokken van Ged. Staten van Noordholland om dat pad voor deze voertui. gen gesloten te krijgen. Hierop is echter geetf gunstig resultaat gevolgd, voornamelijk op ae overweging, dat dit straks als de wijziging van het motor- en rijwielreglement in wer king is getreden, zal verboden zijn. Intus- schen als dit niet het geval is voor Het zomer seizoen, wordt door deze driewielders het ver« keer op het rijwiel zeer belemmerd en zelfs gevaarlijk, omdat het rijwielpad slechts doof twee wielrijders naast elkaar bereden kan worden en dus bij tegenkomen van een drie- wielder geen plaats is voor den tegenligger. Te hopen is dus, dat de wijziging nog voor het seizoen in werking zal treden. Uitbreiding kantoorlokalen Prov. Landgoed. Naar wij vernemen, zal door de directfs van het Prov. Waterleiding bedrijf een direc tiekeet worden opgericht op het terrein aan den Zeeweg naast Fochteloo om op die wijze te voorzien in de dringende voorziening van kantoorlokalen van het Prov. Landgoed! Als een loopend vuurtje verspreidde zich alhier de vorige week het berichtt „de dokter gaat weg". Dit bericht bleek weldra geen loos alarm want reeds had dr. Hoekstra zich van een assistent voor zien, en bracht met deze een kennisma king-bezoek bij de patiënten. Het vertrek van de eminente geneesheer was be paald op deze week. In zeer kcrten tijd had zich een comité gevormd, welks leden zich met een in toekent ijst bij de burgerij vervoegden, om aanstonds in een stoffelijk blijk als uiting van dank de geneesheer te kunnen bewijzen. Én dit pogen is geslaagd. Patiënten en oud patiënten werden nu ter bijeenkomst gisteravond opgeroepen in de kolfbaan van „De Roode Leeuw". Dat er belang, stelling zou wezen, hadden wij verwacht, maar dat deze zoo groot zou zijn, dat zelfs het tooneel gebruikt moest worden was toch wel buiten onze verwachting, Belangstellenden, niet alleen van Zuid. scharwoude, maar ook uit Broek op Langendijk, Noordscha'rwoude en zelf» Oudkarspel waren aanwezig. Als leider van deze ivitatie-samenkomst fungeerde de heer K. G. Reinders, buurman van Dr. Hoekstra. Drie lange tafels en too neel waren reedt bezet en achter bij den ingang stond nog een compacte men- schenschaar. Dr. Hoekstra en familie en den nieuwen dokter, dr. Wilmink, hadden intusschen ook plaats genomen. De heer Reinders verwelkomde al'® aanwezigen met een hartelijk welkom en zette uiteen dat het comité gemeend heeft patiënten en oud-patiënten te moe ten oproepen om aan den dokter te be- wijzen dat zijn arbeid een algemeens en dankbare waardeering geniet. Het comité heeft gemeend als cadeau te moeten geven een staande klok of een paar schilderijen. Het spijt ons dat dr. H ekstra ons gaat verlaten, maar de groote haast die bij dit vertrek aan den dag wordt gelegd, heeft ons wakker ge- schut en voor die 22 jaar van nauwge zette plichtsbetrachting, welwillendheid en toewijdng willen wij onzen dank gaarne uiten. Hierop volgde een dank baar applaus als bewijs van instemming- Na den heer Reinders verkreeg mevr. ScheneBöttger het woord, die erkent®- 277. Na een groote zwaai door de lucht, kwam hij met een plof op iets hards neer. De kisten werden in het ruim van een schip neergelaten en daar Piet in de bovenste kist gekropen was, kwam hij nu onderaan te staan. Als hij niet bijtijds een plank opzij had losge maakt, had hij het leelijk benauwd kunnen krijgen. 278. Hij keek door de smalle opening in het ruim, dat hoe langer hoe donkerder werd. Het was een geloop en gedraaf van jewelste en allerlei vreemde taaltjes klonken doorelkaar. Eindelijk stak de boot van wal en Piet trapte net zoolang, tot hij nog een plank opzij kon wringen en kroop toe ndoor de grootere opening uit de kist

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7