JiidschriJtw Stad en Omgeving ^Binnenland Jieck Sxhaol fyoouiciaal Uieims Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). Z. h. st. vereenigde de raad zich hierop met de bijlage. Geldleeningen. Van de-firma Staal en Co te '6-Graven- hage ontvingen B. en W. een aanbieding voor een drietal onderhandsche geld- 100.00 Oen 50.000, rente 4'/« koe-s 100.000 en 50 000, rene 4'/« koers 100 af te lossen in 40 jaar met uit sluiting van versterkte of geheele aflos sing gedurende de eerste 5 jaai Het te leenen bedrag kan worden be stemd tot dekking van de voorschotten voor den bouw van 63 woningen door de bouwvereeniging „Rochdale" waarvoor de raad een bedrag van 264.00 beschik baar stelde. De heer Keijs per vroeg of de wo- ningbouwvereeniging „Rochdale" het geld niet bij het Rijk kan krijgen. Dan is het goedkooper uit. Wethouder We ster bof wees er op dat verschillende leeningen geconver teerd zijn om huren te verlagen Met den minister is gecorrespondeerd. Conform het voorstel werd hierop be sloten. Overdracht van een straat. De N.V. Alkmaarsche Bouwmaatschappij Lyceumkwartier te Alkmaar beeft de ge meente verzocht de door haar aangelegde straat de Korte Lyceumstraat aan de ge meente mogen overdragen. B. en W. stelden voor dit verzoek in te ■willigen. De heer K e ij s p e r bepleit een estape- iische verlichting. Weth. B o n s e m a zegde overweging toe. Conform besloten. Het verkenen var. medewerking voor leer- en hulpmiddelen ten behoeve van R.K. Meisjesscholen. Het bestuur van de R.K. Meisjesscholen alhier verzocht gelden uit de gemeentekas voor het aanschaffen van tweedehandsch piano ten behoeve van het onderwijs in lichamelijke oefening aan de Juliana-school en voor het aanschaffen van schoolboeken wegens het invoeren van een nieuwe reken methode aan de Sint AgnessChool. (De aan vrage van schoolboeken wegens invoering van een nieuwe leesmethode aan de Maria- school werd met het oog op de voorgenomen spellingswijziging voorloopig ingetrokken). B. en W. stelden voor aan de aanschaffing der rekenboeken mede te. werken maar mede werking voor het aanschaffen van een tweedehandsch piano te weigeren. Aangehouden. Verkoop van een perceel bouwterrein. B. en W. stelden voor den heer A. Groot te Heiloo een perceel bouwterrein te verkoo- pen ter grootte van ongeveer 320 M2., gele gen aan de Bisschop Bottemannestraat voor 7 per M2. Eveneens werd besloten aan den heer T. Glas te Heiloo een perceel bouwterrein aan de Bisschop Bottemannestraat, groot onge veer 818 M2., te verkoopen voor den prijs van 8 per M2. Conform besloten. Verkoop bouwterrein aan de D r. Schaepmanstraat. B. en W. stelden den raad voor den heer V. L. M. Jonker te Heiloo een perceel bouw terrein te verkoopen, groot plm. 1017 M2., gelegen aan de Dr. Schaepmankade voor 7 per M2. Als voren. Goedkeuring rekeningen en verantwoordingen. B. en W. stelden den Raad voor de rekenin gen en verantwoordingen goed te keuren van de R.K. Bewaarscholen (St. Josephbewaarschool en Theresiabewaarschool) over de jaren 1928 tot en met 1931. Alsvoren. Kostelooze verstrekking van boeken en leermiddelen. Naar aanleiding van een ministerieel schrijven achten B. en W. het gewenscht ten aanzien van de kostelooze verstrekking van boeken en leermiddelen aan leerlingen van het Murmellius-Gymnasium, de Handels school en de Handelsavondschool dezelfde regeling in te voeren als voor de R.H.B.S geldt. Een gewijzigde verordening werd dien aangaande vastgesteld. Als voren. Verhooging van schoolgeld voor het Murmellius-Gymnasium. De minister van onderwijs heeft het niet wenschelijk geacht dat de schoolgeldrege ling van het gem. «Gymnasium in voor de ouders gunstigen zin zou afwijken van die der Rijks H. B. S. Met curatoren zijn B. en W. van meening dat aan den wensch van den minister tege moet gekomen moet worden ondanks het feit, dat het schoolgeld van het Gymnasium aanmerkelijk moet worden verhoogd. Een tweetal gewijzigde verordeningen werden in verband daarmede vastgesteld. Als voren. Exploitatie van de woningen der Bouwvereeniging „De Middenstand". De bouwvereeniging „De Middenstand" aan welke in 1920 een geldleening werd ver strekt van 131.000 onder hypothecair ver band is niet meer in staat de annuiteit van 7683.92 te betalen en verzocht de annui teit te berekenen naar een lager rentepercen tage dan 5 3/4 en haar een bijdrage te verleenen van 850.40 zijnde het verlies over het exploitatiejaar 1933. B. en W. ste'den voor een annuiteit te be rekenen van 6515.98 naar een renteper centage van 4 3/4 en voorhands nog geen besch.kking te nemen op het verzoek om een bijdrage is het exploitatietekort. Conform besloten.. Vergoeding van de kosten van instandhouding. Vastgesteld werd de vergoeding in de kos ten van instandhouding over 1930 benevens het bedrag waarop over de jaren 1928, 1929 en 1930 aanspraak kan worden gemaakt voor de Wilhelminaschool aan de Doelen straat. Als voren. Huilen van een vergunningsrecht en van een verlofrecht. B. en W. stelden den Raad voor hen te machtigen voor de bij Kon. besluit tot 1 C1 1924 vastgestelde verordening op het hetten van een vergunningsrecht en van een ver o s- recht opnieuw de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Alsvoren. INGEKOMEN PERSONEN. W. de Boer, R.K., timmerman, Wester hofje 14, van Den Helder. A. E. Wa- ringa, Laat 151, D.G., kapster, van Sneek. A. J. Douma, G.K., arbeider en echt- genoote en kinderen, Nieuwlandersingel 18, van Heiloo. L. M van der Bijl, onderwijzer, Westervveg 85, van Zuid- scharwoude. M. Aris, N.H., machinist, en echtg. en zoon, Baansingel 30a, van Wieringen. M. J. van Amstel, G.K., Steijnstraat 17, van Eindhoven. B. Flapper, R.K., landarbeider, Westdijk 12, van Haarlemmermeer. G. Hoek stra, R.K.', echtg. van B. Flapper, West- dijk 12, van Wymbritseradeel. H. C. J. van Buuren, R.K., dienstbode, Lange- straat 29, van Warmenhuizen. G. Altorf, R.K., schoenmaker, Spoorstraat 10, van Rotterdam. A. M. Verschuur, N.H., dienstbode, Keetgracht 4, van Amsterdam. G. C. Haring, R.K., tuin bouwer, Breedstraat 23, van Heiloo. E. Koczo, wed. van J. Bosanyi, R.K., strijkster, Bleekerslaan 4, van Oudorp (N.-H.) K. G. van der Oord, R.K., Ei kelenbergstraat 11, van Amsterdam. S. A. Bartstra, N.H., zonder beroep, en echtg. en zoon, Verdoesstraat 9, van Oegstgeest. J. de Zeeuw, R.K., dienst bode, Krebbesteeg 2, van Bergen (N.H.) G. B. Leek, R.Kmetselaar (o.) en echtg.. Bierkade 4, van Bergen (N.H.) A. J. Strooper, R.K., tuindersknecht, Hei- looërdijk 10, van Zijpe (N.H.) E. A. van Halem, R.K., dienstbode, Polder straat 1, van Heemskerk. F. Muller, NH., zonder ber., en echtg., Dr. Schaep- manplein 2, van Hilversum. M. Ro- senberg, N.I., coupeuse. C. W- Bruinvis straat 13, van Amsterdam. M. C. Beu kers, R.K., dienstbode, Houtweg 21, van Bergen (N.-H). I. Spanjar, N.I., bakker Laat 105, van Winterswijk. K. Mors, geen, dienstbode, Verdronkenoord 4, van Amersfoort. A. C. Kramer, geen, apo thekers-assistente, Kennemerstraatweg 195, van Haarlemmerliede. 1 A. J. Goudsblom, R.K., koopman in groenten, Stationsstraat 67, van Warmenhuizen. A. Couperus, D.G., kleermaker, Zeglis 46 van Bolsward. H. de Boer, zonder beroep, en echtg., Comansstraat 16, van Amsterdam. A. C. Idema, zonder be roep, Kruislaan 14, van Medemblik. K Gelder, N.H., zonder beroep, Hoog straat 10, van Heerhugowaard. E. W. Raangs, R.K., dienstbode, Westerweg 294 van Bergen (N.-H.) G. A. Vermeulen, geen, kapster, Uitenboschstraat 64. van Hoorn. A. J. Praat, R.K., magazijnbe diende, St. Annastraat 36, van Oudorp VERTROKKEN PERSONEN. N. G. Buren, R.K., veehouder, en echtg. en kinderen, van Wognumscheuurt 8, naar Oude Niedorp. A. G. van Schaik, R.K., naaister, van Stationstraat 65 naar Schoorl. T. Ploeger, N.H., hulp in de huishouding, van 2e Kaelstraat 11, naar Heiloo. J. van Haneghem, N.H., zon der beroep, en echtgenoote, van Stations straat 82 naar Vlissingen. J. H. Luu- ferzt, N.H., lunchroomhouder, en écht- gen. en kinderen, geen, van Langestraat 90 naar Oudorp (N.-H.) M. van der Molen, N.H dienstbode, van Laat 160 naar Heiloo. C. J. van Dobben, wedu we van W. G. van der Meer, geen, zon der beroep, van v. d. Meijstraat 11a, naar 's-Gravenhage. T. Kuiper, N.Hwedu we van P. Jes, zonder beroep, van Hulst straat 6, naar Heiloo. T. Poland, R.K., kaasmaker, van Boekelerweg 1 naar Frankrijk. C. Hoog'and, R.K., kapster, van Stationsstraat 31 naar Nibbixwoud. J. Raven, N.H., chauffeur, en echtgen. R.K., en kinderen, N.H., van Ramen 8 naar Oudorp. J. K. Nagengast, R.K., echtgen. van J. G. de Vries, zonder be roep, van Ritsevoort 36 naar Sneek. C G. Bleeker, R.K., z.b., van Forestus- straat 16 naar Wognum. S. W. M. Müller, echtgen. v. F. W. Koch, D.G., en kinderen, N.H., van Oudorperdijkje 2 naar Oudorp (N.H.) F. van der Goot, N.H., dienstbode, van Wilhelminalaan 11 naar Hemelumer Oldephaeri en Noord- wolde. J. Klekamj, R.K., kok, van Lan gestraat 94 naar Amsterdam. C. D. Brummer, geen, machinist ter koopvaar dij, en echtgeioote, van Dijk 9 naar Maassluis. A. M. Rake, R.K., dienst bode, van Koningsweg 24 naar Amster dam. P. C. Klaver, R.K., auto-monteur, van Spoorstraat 40 naar Opmeer. g! C. van Eeuwijk, G.K., dienstbode, van Mient 24 naar Asperen G. J. Roozen- daal, geen, slagersknecht, van Wester vveg 9, naaSr Velsen. M. V. Bruin, R K. dienstbode, van Van Everdingenstraat 18 naar Delft. M. Narold, N.H., ban ketbakker, van v. d. Woudestraat E naar Enkhuizen. P. N. Schellings, 11.K., reiziger, van Westerweg 109 naar Heiloo. V. Bruin, R.K., dienstbode, van Van Everdingenstraat 18 naar Delft. T. Kooyman, N.H., dienstbode, van Akerslaan 43 naar Hoogkarepel. J. G. Smith, echtgenoote van D. IJpelaan, buffetjuffrouw, van Kennemerstraatweg 1 naar Amsterdam. Th. D. IJpelakn, R.K., z.b., van Kennemerstraatweg 1 naar Wormervceer. A. T. Sanderson, geen, van Wilhelminalaan 11 naar Hil- varenbeek. L. J. J. Höfte, R.K., auto monteur, van Verdronkenoord 74 naar Borne (O.) D. W. Zwart, geen, chefkok, van Langestraat 55 naar Amsterdam. A. M. Braak, R.K., dienstbode, van Uitenboschstraat 60 naar Groningen. J. Timmers, N.H., zonder beroep, en echtgen. en dochter, van C. W. Bruinvis straat 25 naar Rotterdam. V. L M. Jonker, geen, aannemer, en echtgen., vau Bleekerskade 85 naar Heiloo. 1934- v Perspectieven van wordende cultuur. De redactie van het maandblad „1931 heeft reeds door den omslag van het nummer uiting gegeven aan haar mys tieke gevoelens, welke zij tracht vast te leggen in den inhoud. En het is juist daarom, dat we dit Mei-nummer zoo apprecieercn,_ omdat ook wij voelen, dat de mcnschheid alleen door werkelijk goede lectuur op een hooger peil komt te staan. M. Cr. Bouwman opent met een be toog voor maatschappelijke organisatie en individueele opbouw, terwijl J. Span- ningaPosthuma schrijft over den op bouw van het leven zelf. Bijzonder geslaagd is het fragment van Werktuig in God's hand, naar den roman van Erish Eberager. Anne H. Mulder verhaalt moderne zeemansballaden, eenige litteraire mo mentopnamen. Een boekrecensie van F. M. Huebner, menschen Als Arznei und Gift vormt een waardig slot aan dit prachtig num mer. Hedenmiddag te één uur vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig waren de heeren Ringers en mr Langeveld. De heer Venneker zou later ko men. Na vaststelling van de natulen der vorige vergadering werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. De heer Bülens en mej. Carels verklaar den zich bij het adres van de Jongeren Vre- des-actie aan te sluiten. Zij zouden daarover evenwel niet willen spreken, zoolang de kwes tie hier nog niet aan de orde is. Comm. van toezicht beheer Bad en Zweminrichting. Krachtens de overeenkomst van de gemeen te met de N.V. Zwembad Alkmaar moet de gemeente een commissie van toezicht en ad vies uit 3 raadsleden bestaande benoemen. Tot leden dezer commissie werden be noemd de heeren Bülens, Woldendorp en Sietsma. Tot lid van het college van curatoren van het Murmellius Gymnasium werd benoemd de heer mr. A. Koelma. De voordracht bestond uit de heeren mr. A. Koelma en mr. G. C. B. van der Feen de Lille. De heer Koelma verklaarde de benoeming gaarne te aanvaarden. Aan de orde waren thans de vragen van den heer W. J. Bülens omtrent den Eersten Hulpdienst bij Ongelukken, waarvan de be antwoording in de vergadering van 19 April j.1. is aangehouden. De heer Bülens sprak er zijn verwondering over uit, dat de heer Stoutjesdijk critiek op de G.G.D. uitoefend per ingezonden stuk en niet door een interpellatie. Spr. vroeg naar het gebeurde op 9 April (een ongeluk bij de Groote Kerk). Wethouder Bonsema deelde mede, dat de hulpverleening inderdaad lang geduurd heeft, daar de directeur niet aanwezig was en men hem niet wist te bereiken, wat voorko men had kunnen worden. Andere maatrege len zouden geld kosten. Het ziekenhuis zou 3 verplegers en een auto voor de ongelukken moeten hebben. In de meeste gevallen blijft critiek uit, omdat zij overbodig is. Er is nu opdracht gegeven, dat, als de directeur af wezig is, een hoofdzuster naar de plaats van het ongeluk mag gaan en zoo noodig maat regelen kan treffen. De heer Stoutjesdijk merkte op, dat de brandweer ook niet eerst gaat kijken hoe erg het is. Ook de ziekenauto moet vroeger ver schijnen. Is hij dan eens overbodig, dan is het nog niet zoo erg. Als men zich met de menschen van het Roode Kruis verstaat, kan men met weinig kosten iets goeds bereiken. De heer Bülens hoopte, dat men de gebre ken van den G.G.D. zal kunnen verbeteren, ook al moet het geld kosten. Nu in een vorige raadszitting het uitbrei dingsplan Overdie en Achtermeer was aan gehouden, hebben B. en W. de N.V. „Nooit Gedacht" in de gelegenheid gesteld zelf een uitbreidingsplan voor hare terreinen met rioleeringsplan in te dienen. Daar het rioleeringsplan der gemeente niet vaststaat, kon de N.V. geen nader plan in dienen. Waar er geen sprake van kan zijn een riool van pl.m. 150.000 naar het N.H. Kanaal te maken, ontbreekt een basis van verdere onderhandelingen, waarom B. en W voorstelden het uitbreidingsplan „Overdie en Achtermeer" vast te stellen zooals dit door hen op 27 Febr. j.1. was voorgesteld. De heer Keijsper drong ook op het waar schuwen van de leden der transportcolonne aan. De heer Westerhof zegde toe, dat men ver beteringen onder de oogen zal zien, al kost het dan een financieel offer. De dienst moet goed zijn. De heer Bonsema meende, dat de maat regel, dat ook een zuster naar de plaats van het ongeluk kan gaan, heilzaam zal werken. Het is het beste, dat er een medicus komt. Spr. meende, dat er al contact was met het Roode Kruis. Men zal steeds trachten de dienst zoo goed mogelijk te doen function- neeren. De heer Stoutjesdijk achtte contact met het Roode Kruis zeer wenschelijk om een zoo goed en goedkoop mogelijke oplossing te kun nen krijgen. De heer Keesom vreesde voor te groot ver ontreiniging van de Bleekersloot en zou het aanleggen van een hoofdriool een goed object voor werkverschaffing vinden. De heer Keijsper meende, dat de raad niet veel wijzigingen moet aanbrengen als de vaste Prov. commissie met dit plan accoord gaat. Men kan riolen belasten. Laat men dat vraagstuk eens onder het oog zien. Beide partijen staan strak tegenover elkaar. Kan een neutrale buitenstaander geen toenadering bereiken. Het polderbestuur moet ons niet dwingen het vuile water hier te houden. De heer Govers zeide, dat het polderbe stuur bezwaar heeft tegen een riool als thans voor bij den Heilooërdijk is vastgesteld. Laat men het dan langs den Willem de Zwijger laan naar de Reinigingsbelt leggen. Daar hebben omwonenden er geen last van. De heer Sietsma meende, dat er al vroeger 15.000 voor rioleeringsdoeleinden aan de gemeente is betaald. Laat men provisarisch in de rioleering in de Willem de Zwijger laan voorzien. De heer Klaver betoogde o a., dat Alk maar wat het uitmonden van de riolen in de grachten aan het einde van zijn capaciteit is. Rioleering kost overal schatten geld. Kan men baatbelasting heffen van bestaande ge bouwen? Closetvuil en straatwater moet men ge scheiden houden. Het water uit sceptic-tanks is zuiver, maar het huishoudwater doet de grachten stinken. Spr. verdedigde de ver bindingsgracht. Op dit oogenblik moet men nog geen groot riool aanleggen. Dit uitbrei dingsplan is alle instanties gepasseerd. Laat men het nu aannemen. B. en W. kunnen bij bezwaren altijd medewerking verleenen. VERBOUWING BIJ DE FIRMA J. LIND Hzn. De firma J. Lind Hzn. in de Langestraat heeft indertijd, zooals men weef het hoekper- ceel aan de v. d Boschstraat inwendig geheel laten verbouwen tot een zeer modern winkel huis met een paar ruime talages en een pret tige verkoopruimte. Dat alles leek vanuit de Langestraat heel goed, paste volkomen in het kader van deze winkelstraat. Maar als men dan de zijgevel zag in de v. d. Bosch straat, danrilde men. Hier stond een oude, golvende muur, gedeeltelijk bepleisterd, voor een nog groot gedeelte een ruïne gelijk. 't Was duidelijk, dat deze leeüjke hoek slechts tijdelijk dit gedeelte der stad zou ontsieren en vanaaag heeft de firma Lind een begin laten maken met een algeheele ver bouwing. Wij hebben <Je plannen gezien en straks, in September, als alles klaar is, zal de v. d. Boschstraat aan deze zijde althans geheel klaar zijn. Dan ziet men- niet meer de meer dan leeüjke muur, doch dan zal een serie groote, heldere etalages zich aan het oog van den voorbijganger toonen. Allereerst komen er vier groote etalage's, elk van VA M. breedte en daarnaast zes, die van iets kleineren omvang zijn Dat is echter niet alles. Ook het hoogere gedeelte van den muur zal grondig worden veranderd. Ook daar zal men ramen zien, want op deze verdieping, die tot boven het lagere gelegen achterste gedeelte zich zal uit- strekkep, wordt een nieuwe verkoopruimte geschapen; daar zal een grocte toonkamer worden ingericht met aparten achter de ateliers. Men ziet, de v. d. Boschstraat krijgt wel een grondige verandering en straks zal ze zijn, zooals het hoort. Dan zal men er met plezier wandelen, omdat de etalages de aan dacht zulkn trekken en de afzichtelijke muur voorgoed zal zijn verdwenen! LOTING DIENSTPLICHT. 12 Juni. De minister van defensie heeft bepaald, dat de loting voor den dienstplicht voor de lichting 1936 in het openbaar zal worden gehouden op Dinsdag 12 Juni des middags om 2 uur in de Rolzaal Binnenhof te Den Haag. PAARD OP HOL GESLAGEN. Driejarig knaapje levensgevaarlijk gewond. In de gemeente Aarlanderveen onder de ge meente Alphen aan den Rijn reed de veehou der F. C. van D. met een wagen, waarvoor een paard was gespannen. Bij den heer van D. op den bok zaten mede diens beide zoontjes van 8 en 3 jaar. Onverwacht sloeg het paard op hol, waardoor alle drie van den wagen werden geslingerd. Het jongste zoontje van den heer van D., dat een achterwiel van den wagen over het dijbeen en het onderlijf kreeg, werd daarbij zoo ernstig gewond, dat het in zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. KOEDIJK, Gister zou het hoofdbestuur van len Nederlandsche Tuindersbond en spoed- audiëntie aanvragen bij den heer Val- sta.- of den directeur van den landbouw inzake den plantennood in Noordhol land. LANGENDjfJK, De langdurige droogte begint zich in den stand der tuinbouwgewassen te wreken. Het beschot der vroege aardappelen zal er bijzon der door beïnvloed worden, terwijl de jongere groenten voor een beteren wasdom regen noo- dig hebben. Ook de vroege- en herfstkoolsoorten hebben een regenvlaag van noode. De tuinders troosten zich echter met de gedachte, dat bij een över- vloedigen oogst er in den tegenwoordigen tijd met zijn contingenteeringen, uitvoerverboden en beperk,ngen nog veel meer onverkoopbaar zou bh,ken en de markt er nog meer door zou worden gedrukt. Blijkens een ingekomen schrijven van den minister is de steunregeling voor de transport arbeiders werkzaam in het bedrijf der Vereeni- k'01 iniÜ Ko°Phandel" verlengd tot 17 Novem- ber 1934. Met ingang van 4 Juni a.s. wordt tot een nader te bepalen datum bet loon der arbei ders, werkzaam m het vrije bedrijf, met toeslag der overheid bepaald op 18 VELSEN, B en W. schrijven thans aan den raad nat zij een brief hebben ontvangen van K°n papierfabrieken der fa. Van Gelder Zonen, dat zij, in verband met de verbreeding van het Noordzeeka naai genoodzaakt is de uitbreiding Va" haar gebouwen te doen plaats vin^n aan de noordzijde. Door het graven van nieuwe havens zal de Corverslaau haa doel geheel verliezen, waarom dé ven nootschap vraagt het gedeelte van dezen wegen tusschen hare fabrieksterreine te mogen overnemen. B. en W. stellen den raad voor gedeelte aan het openbaar verkeer t onttrekken en aan genoemde vennoot schap over te dragen tegen een som 12 500, onder voorwaarde, dat de Een drachtstraat in verbinding is te bremzen met de Wal ravenstraat. ®en SINT PANCRAS. *De afdeeling van den Algem Nas Geh. Onth. Bond had tijdens de blau^ week aan de hoogste klassen der chrt« tëlijke en openbare school alhier *1' knippuzzle uitgereikt, die de spreek be vatte: Verkeer en maatschappij aIco£J vrij. Deze week zijn met medewerking fa- hoofden van deze scholen aan de kimhL ren de prijzen uitgereikt, 23 VOor christelijke school en 13 voor de 0 bare school. Ieder kreeg een prachtu jongens- of meisjesboek. Na het in ontvangst nemen togen de kinderen opgewekt huiswaarts. Dank moet gebracht worden voor medewerking die de afdeeling in staat heeft gesteld zooveel prijzen uit te tui. ken. HEEMSKERK. Hier is Woensdag het vaste goed ver kocht behoorende tot de failliete boedel van den her Ariën Hartog, bestaande uit 4 woonhuizen en een timmermans werkplaats. Opbrengst blok van 3 gezinnen, gelegen aan den Kerkweg 10—14 3520. Kooper de heer G. Klokman, alhier. Kooper van perceel no. 11, rij kisten, te Noorddorp, de heer D. Wentink te Noord' dorp voor 1540, terwijl kooper van het huis en timmermanswerkplaats, gelegen aan den G. v. Assendelftstraat nr. 40, de heer D. Hartog was. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 31 Mei 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd voor groote muizen 77 A ct. en voor kleine 6— 6A per KG. betaald. Malta's waren 11A12 cent per K.G. De overige prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 1000 K.G. EXAMIATOREN BENOEMD, In de commissie tot afneming van de Fiansche examens te Utrecht zijn dit ja-' r o.a. benoemd mej. Maschmeijer, assistente aan de Universiteit te A'dam, te B-ergen en de heer R. Wiarda, Ieeraar R H.B.S. alhier. RAPPORT VAN DE COMMISSIE VOORBEREIDEND MIDDELBAAR TECHNISCH ONDERWIJS. Het rapport der Ministerieele Comniissie- Hofstede inzake het Middelbaar Technisch Onderwijs, d.d. 16 Febr. 1933 den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aangeboden, gaf het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs aanleiding zich te wenden tot verschillende vereenigingén op onderwijsgebied en tot de groote vakcentrales met het verzoek, medewerking te verleenen tot het instellen eener commissie, die het Voorbe reidend Middelbaar Technisch Onderwijs onder de loupe zou hebben te nemen. Dit Hoofdbestuur meende hiertoe het JW* tiatief te moeten nemen, omdat het niet aan den indruk kon ontkomen, dat de Commissie- Hofstede weinig aandacht had geschonken aan de schakelopleiding voor abituriënten, die via het lager Nijverheidsonderwijs Mid delbaar Technisch Onderwijs wenschen te volgen. Tot samenwerking bleken bereid: De Ned. Bond van Leeraren en Leerares sen bij het Nijverheidsonderwijs; De R.K. Vereeniging van Directeuren, Directrices, Leeraren en Leeraressen bi] het Nijverheidsonderwijs .„St. Bernardus": De Vereeniging van Directies van Nijver heidsscholen (V.D.N.); De Vereeniging tot bevordering van Vakopleiding van Handwerkslieden in Neder land; i De Vereeniging van Chr. Leeraren en Leeraressen bij het Nijverheidsonderwijs in Nederland en Koloniën; De Bond van Nederlandsche Onderwij' zers; I De Unie van Chr. Onderwijzers en Onder wijzeressen in Nederland; De Nederlandsche Vakcentrale (N.V.C.ji Het R.K. Werkliedenverbond (R.K.W VJ Dezer dagen kwam de Commissie V.M-i' O. met haar arbeid gereed en verscheen v® haar hand een vrij lijvig rapport, dat Hoofdbesturen der Samenwerkende vereen' gingen en organisatie werd aangeboden. In een 7-tal hoofdstukken wordt achter^"' volgens behandeTcj: de Voorgeschiedenis, h rapport der Corfmiissie-Hofstede, de er»1- op het rapport der Commissie-Hofstede, nieuwe eischen van toelating, ontworpen doo de Vereeniging van Gesubsidiëerde dere Middelbare Technische Scholen in N derland (V.E.G.E.B.IJ.) en goedgekeurd door den Minister van O., K en W. en 0 Cursussen voor Voorbereidend Middelbaar Technisch Onderwijs, waarbij een project va een 2-jarigen cursus als eenig doelmatig is gegeven. n Het rapport der Commissie, waaraan e 3-tal bijlagen betreffende de toelatings- eindexamens der M. T. scholen in Nederianu is toegevoegd, is voor belanghebbenden e belangstellenden verkrijgbaar bij de Hoo^1" iviiuvu VV.1 1\I ijguaai Ui) sturen der samenwerkende vereenigingen organisaties, alsmede door storting va" cent op postrekening 147992 van den taris der Commissie, K. Suzenaar, RipP'n^ straat 31, Alkmaar,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10