ALKMAARSCHE COURANT Gemeenteraad van Alkmaar. No. 126 DONDERDAG 31 MEI 1934 SiaatshAeai Hedenmiddag te één uur vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig waren de heeren Ringers (wegens ongesteldheid), Mr. Langev >'d en de heer Venneker. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 18 April j.1., nr. 1932 van Gedeputeerde Staten dezer provin cie, ten geleide van het door hen goedge keurd raadsbesluit van 29 Maart 1934, nr. 7, tot verkoop van bouwterrein, gele gen in het verlengde van de Uiten- boschstraat ,aan de Vereeniging voor volkshuisvesting „Alkmaar." Aangenomen voor kennisgeving. b. Een brief dd. 18 April j.1., nr. 190 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 22 Maart 1934 nr. 4 tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan de Lyceum- etraat, aan J. G. Schaaf, alhier. Als voren. c. Een brief dd. 18 April j.1., nr. 190 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 29 Maart 1934 nr. 13, tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan de Bis schop Bottemannestraat, aan P. Molen, alhier. Als voren. d. Een brief dd. 18 April, nr. 190 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesmit van 29 Maart 1934, nr. 14, tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan de Blaeustraat, aan den heer P. Dekker, alhier. Als voren. e. Een brief dd. 18 April j.1nr. 72 van hetzelfde College, ten geleide van he'y door hen goedgekeurd raadsbesluit van 8 Maart 1934 nr. 5, tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met Barsingerhorn, inzake de toelating van leerlingen, afkomstig uit Barsingerhorn tot de openbare scholen voor gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs te Alkmaar. Als voren. f. Een brief dd. 2 Mei j.1. ,nr. 197 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 April j.1. nr. 12 tot verhuur van de boerderij aan den Bergerweg. Als voren. g Een brief dd. 2 Mei jA, nr 198 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 April j.1. nr. 11 tot verkoop van een perceel bouwterrein gelegen tusschen de Landstraat en de Lyceumstraat aan V. L. M. Jonker te Heiloo. Als voren. h. Een brief dd. 2 Mei j 1., nr. 197 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 April j.1. nr. 10 tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Lyceumstraat, aan S. Koning, alhier. Als voren. i. Een brief dd. 2 Mei j.1., nr. 197 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 April j.1. nr. 16, tot verkoop van een perceel bouwterrein, gelegen aan de Blaeustraat, aan J. Bakker, alhier. Ais voren. j. Een brief dd. 2 Mei j.1., nr. 198 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 19 April j.1. nr. 8, tot verkoop van per- ceelen bouwterrein, gelegen aan de Van der Lijnstraat en de Houtmanstraat, aan J. Glas te Heiloo. Als voren. k. Een brief dd. 2 Mei j.1., nr. 198 van Gedeputeerde Staten dezer provincsie; ten geleide van het door hen goedge keurd raadsbesluit van 19 April j.1. nr. 9, tot verkoop van een perceel bouwter rein, gelegen aan de Bisschop Botte mannestraat, aan J. Glas te Heiloo. Als voren. 1. Een brief dd. 1 8April j.1., nr. 71 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 8 Maart 1934 tot het aangaan eener ge meenschappelijke regeling met de ge meente Castricum inzake de hulpverlee ning door de Alkmaarsche brandweer in geval van brand te Castricum. Als voren, m. Een brief dd. 25 April 1934, nr. 67 van hetzelfde College, daarbij mededee- lende hun besluit van 28 Maart j.1. met betrekking tot de jaarwedden van Bur gemeesters, secretarissen en ontvangers. Als voren, n. Het door Gedeputeerde Staten de zer provincie bij hun besluit van 25 April j.1. nr. 143 goedgekeurd raadsbe sluit van 8 Februari j.1. nr. 9 tot wijzi ging der gemeentebegrooting voor 1933. Als voren. o. Een brief dd. 9 Mei 1934, nr. 117 van Gedeputeerde Staten van Noordhol land, met betrekking tot de wijziging en aanvulling van de verordening, regelen de de rechtspositie van het gemeenteper- eoneel. Als voren, p. Het verslag van het Murmellius Gymnasium over 1933. Als voren, q. Een brief dd. 25 April 1934 van de Commissie voor huisverzorging, hou dende dankbetuiging voor de handha ving van het aan de vereeniging toege kend subsidie. Als voren, r. Een adres dd. 24 April 1934 van het Bestuur van de Ned. Centrale Red Ungs- brigade, verzoekende bij verordening voorschriften vast te stellen ter beper king van het verdrinkingsgevaar bij roeien en zeilen en een brief dd. 23 Mei 1934 ten geleide van een ontwerp veror dening daaromtrent. Als voren. s. Een brief dd. 26 April 1934 van het Comité voor tooneeluitvoeringen. daar bij den wensch uitsprekende, dat het Comité, na het ontvangen van een sub sidie over 1933, ook in de toekomst op den financieelen steun der gemeente mag rekenen. Als voren. t. Een brief dd. 18 Mei 1934 van de leden van den raad D. J. Govers, P. Lan- geveld en H. C. Stoutjesdijk, daarbij ver zoekende in de eerstvolgende raadsver gadering aan Burgemeester en Wethou ders vragen te mogen stellen met be trekking tot de verzakking van den wal- muur aan den Voordam en de bestrating i rioleering van den Geesterweg. Toegestaan aan het einde van de agenda. u. Brieven dd. 5 Mei 1934, nr. 22A van Regenten van het Centraal Ziekenhuis, ten geleide van de rekening van het Centraal Ziekenhuis over 1933 en een suppletoire begrooting voor 1933. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. v. Een brief, ingekomen 8 Mei 1934 van het Bestuur van het Burgerwees huis, ten' geleide van de rekening over 193 3en de begrooting voor 1935. De rekening in handen gesteld van B. en W. om bericht en raad en de begroo ting te behandelen bij de gemeentebe grooting voor 1935. w. Een adres, ingekomen 18 Mei 1934 van het Bestuur der Vereeniging voor Landbouwhuish<^idonderwijs, verzoe kende ten behoeve van de cursussen van het landbouwhuishoudonderwijs voor 1935 een subsidie uit de gemeentekas te verleenen. Te behandelen bij de gemeentebegroo ting voor 1935. x. Een adres dd. 15 Mei 1934 van het Bestuur der afd. Alkmaar van het Cen traal Genootschap voor Kinderherstel lings- en Vacantiekolonies, verzoekende voor 1935 een subsidie uit de gemeente kas te mogen ontvangen. Te behandelen bij de gemeentebegroo ting voor 1935. ij. Een brief d.d. 13 Mei 1934 van J. W. Boersen, daarbij verzoekende aan den Omval een kermis te doen houden. Afgewezen. z Een brief dd. 14 Mei 1934 van het Bestuur der Vereeniging voor gezinsver pleging, daarbij verzoekende de korting op het voor 1934 toegekend subsidie te laten vervallen of indien dit niet mogelijk mocht zijn deze korting te doen ingaan op 1 Juli a.s. Afgewezen. aa. Een adres, ingekomen 24 Mei 1934 van het Bestuur van de afdeeling Alk maar van de Jongeren Vredes Actie, verzoekende geen medewerking te ver leenen aan de maatregelen tot bescher ming der burgerbevolking tegen lucht aanvallen en den Minister van Defensie daaromtrent te berichten. Te heer B u 1 e n s legde een verklaring af waarin hij deed uitkomen dat de actie zijn instemming heeft, doch dat hij be spreking pas dan noodig oordeelde, wanneer de sanctie van den raad ge vraagd wordt voor actie in deze. Het was om deze reden dat hij zich met het voorstel vereenigde. Mej. Carels sloot zich hierbij aan. Aangenomen voor kennisgeving. bb. Een rapport dd. 19 Mei 1934, nr. 186 van den Directeur der Gemeente werken omtrent de asphalteer'ng van den Geesterweg en het besluit van Bur gemeester en Wethouders daaromtrent. Aangenomen voor kennisgeving. cc. Een adres dd. 25 Mei 1934 van C M van Latum, verzoekende het uitbrei dingsplan Tienenwal c.a. te wijzigen in dier voege, dat de door hem voorgeno men verbouw van het perceel Schermer- weg 1 mogelijk zal zijn. In handen gesteld van B. en W om bericht en raad. dd. Een brief dd. 30 Mei 1934 van het lid van den raad V. P. Keijsper, daarbij verzoekende omtrent de beantwoording van zijne vragen aan Burgemeester en Wethouders met betrekking tot de be noeming van een ambtenaar ter secre tarie, welke met de beantwoording zijn opgenomen in bijlage nr. 73, in de raads zitting van 31 Mei a.s. aan Burgemees ter en Wethouders eenige vragen te mogen stellen. Toegestaan aan het einde der verga dering. ee. Een brief dd. 24 Mei 1934, nr. 4533 Afd. V.H.M.O. van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, in houdende eenige opmerkingen met be trekking tot de vastgestelde verordenin gen, regelende de bezoldiging van het onderwijzend personeel aan het Murmel- lius-Gymnasium, aan de Handelsschool en aan de Handelsavondschool. Voor kennisgeving aangenomen. ff. Een brief dd. 29 Mei 1934 van den heer A. C. Schouten, in opdracht van Mej. A. Leijen, met betrekking tot het hebben van een directen uitgang van het haar toebehoorend perceel naar den Bergerweg. In handen gesteld van B. en W. gg. Een adres dd. 30 Mei 1934 van het Bestuur der openbare leeszaal en boekerij, verzoekende voor 1935 een sub sidie tot een bedrag van 4680.— uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Te behandelen bij de begrooting 1935. hh. Een adres dd. 29 Mei 1934 van de N. V. Vereenigde Brandstoffenhandel, met betrekking tot het voorstel van Burgemeester en Wethouders omtrent de verbetering van de Nieuwe Hoorn- sche vaart, opgenomen in bijlage nr. 34. Te behandelen bij punt 18. ii. Een brief dd. 23 Mei j.1. nr. 174 van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van hun besluit tot wijziging van het presentiegeld voor de raads leden. Voor kennisgeving aangenomen. Commissie van Toezicht en Beheer Bad- en Zweminrichting. Krachtens de overeenkomst van de gemeente met de N. V. Zwembad Alk maar moet de gemeente een commissie van toezicht en advies benoemen, be staande uit drie raadsleden. Tot leden dezer commissie werden be noemd de heeren Bulens, Wol den dorp en Sietsma. Tot lid van het College van curatoren van het Murmellius-Gymnasium werd benoemd de heer mr. A. Koelma met algemeene stemmen. De voordracht bestond uit de heeren mr. A. Koelma en mr. G. C. B. van der Feen de Lille. Vragen van den heer Bülens over den Eerste Hulpdienst. Aan de orde waren thans de vragen van den heer W. J. Bülens omtrent den Eerste Hulp dienst bij Ongelukken, waarvan de beantwoor ding in de vergadering van 19 April j.1. is aan gehouden. 1. Heeft het College van Burgemeester en Wethouders kennis genomen van een inge zonden stuk, opgenomen in de Alkmaarsche Courant van Maandag 9 April j.1., onder teekend door den heer Stoutjesdijk, waarin deze den Geneeskundigen dienst ernstig in gebreke stelt, bij het verleenen van Eerste Hulp bij Ongevallen hier ter stede? 2. Zoo ja, zijn de door hem genoemde feiten juist? 3. Mochten bovenstaande vragen door Uw College bevestigend worden beantwoord, welke maatregelen denkt het College te nemen, teneinde den Geneeskundigen Dienst behoorlijk te doen functionneeren? De heer Bulens wijst er op, dat men in Nederland nog vrijheid heeft voor de pers van critiek op de overheid. Dit geschiedt door velen met ingezonden stukken, en de Alkm. Courant is steeds bereid deze op te nemen. Spreker grijpt daardoor steeds naar de courant. Soms is het juist en soms minder juist, doch vaak is er leering uit te halen. 9 April trok een aanmer king van een zekeren heer Stoutjesdijk op den Geneeskundigen Dienst zijn aandacht. Een gewonde moest daar een half uur blijven liggen, voor hulp kwam opdagen. Spr. vond dit erg, en las het stukje voor. Men heeft spr. wijs gemaakt, dat de bedoelde heer Stoutjedijk lid van den raad is. Spr. kon zich niet voorstellen, dat een raadslid ingezonden stukken schrijft en geen interpellatie aanvraagt, Spr. hoopt, dat de wethouder zal vertellen hoe het was, en als er fouten zijn, verbetering zal invoeren. De wethouder, de heer B o n s e m a, zeide, dat het ingezonden stuk een gevolg was van een voorafgaand stuk in het blad van 6 April. In groote trekken is het stuk juist. Het heeft lang geduurd. De directeur was voor contröle af wezig. De zaak is niet in orde geweest. Voor gevallen 's nachts zijn als vervangers artsen aangewezen. Voor den dag is de directeur de verantwoordelijke persoon. Spr. gaf aan hoe de vertraging was ontstaan. Het college stuit op den wet houder van financiën, om het ziekenhuis steeds ten allen tijde de beschikking over een auto en 3 verpleegsters te geven. Spr. heeft geen bezwaar tegen deze uit gave, al zal men daardoor courantenlec- tuur moeten missen. Op de financiën zal het echter moeten stranden. Spr. oor deelde dat voor raadsleden een andere weg open staat dan het gebruik maken van de ingezondenrubriek in de couran ten. De directeur heeft opdracht, om als hij afwezig moet zijn, voor den dienst in zijn plaats een hoofdzuster aan te stel len. In een bepaald geval is om tijd te besparen inderdaad den raad gegeven zich naar het ziekenhuis te begeven. De heer Stoutjesdijk dankte den heer Bulens voor zijn vragen. Nu kan hij ook wat zeggen. Het is beter dat een auto voor niets rijdt, inplaats dat de patiënt 20 minuten moet wachten. Hij schreef zijn ingezonden stuk omdat in een vorig nummer ten onrechte een agent werd aangevallen. In een ander geval is hij onjuist geweest. Dit duurde gen IK uur, zooals hij schreef, doch 2 uur. Zonder dat er deskundigen bij geweest zijn, is het gevaarlijk menschen, die een ongeval hebben gehad, te advbeeren, naar het ziekenhuis te loopen. Alkmaar is geen wereldstad. Als men contact zoekt met het Roode Kruis kan men veel verbeteren. De heer Bulens constateerde dat er leemten in den dienst zitten. Voor spr. is het een vraag of men de zaak met het Roode Kruis kan oplossen. De dienst moet echter goed functionxneeren. Spr. verzoekt het college dit te over wegen. De heer K e ij s p e r steunde dezen ge- dachtengang. Spr. vroeg of het niet mogelijk was om gelijktijdig met den directeur van den dienst ook de menschen van het Roode Kruis te waarschuwen. Dok spr. wilde den auto liever voor niets laten rijden dan menschen te lang laten wachten. Weth. Westerhof zegde toe in het college de zaak te zullen bespreken. Drie menschen aanstellen achtte hij echter niet noodig. De dienst moet echter goed zijn. Weth. Bon se ma zeide nog, dat de zusters opdracht hebben als de dokter er niet is, onmiddellijk naar ieder ongeval te gaan. Spr. meende voorts dat het Rcode Kruis reeds is ingeschakeld. Het moet echter werken onder verantwoor delijkheid van den medicus. Naar vol maaktheid zal worden gestreeft. De heer Stoutjesdijk wees er op, dat het Roode Kruis niets doet zonder medicus en zich gaarne beschikbaar stelt om de zaak goed te regelen. De voorzitter sloot hierop de interpellatie Uitbreidingsplan Overdie en Achtermeer. Nu in een vorige raadszitting het uit breidingsplan Overdie en Achtermeer was aangehouden, hebben B. en W. de N.V. „Nooit Gedacht" in de gelegenheid gesteld zelf een uitbreidingsplan voor hare terreinen met rioleeringsplan in te dienen. Waar het rioleeringsplan der gemeente niet vaststaat kon de N.V. geen ander plan indienen. Waar er geen sprake van kan zijn, een riool van pl.m. f 150.000 naar het N. Holl. Kanaal te maken, ontbreekt een basis voof verdere onderhandelingen, waarom B. enW. voorstellen het uitbreidingsplan Overdie en Achtermeer vast te stellen zooals dit door hen op 27 Februari j.1. is voorgesteld. De 'heer Keesom was in zijn meening versterkt, dat het hier iets geldt van meer beteekenis dan men het heeft willen doen voorkomen. Het plan is z.i. in strijd met art. 36 alinea 3 van de gemeentewet. Zijn tweede bezwaar is de rioleering. Thans monden reeds 3 riolen op de Bleekersloot uit. Dit heeft tengevolge, dat daar een onhoudbare toestand heerscht. P. W. dient daarin te voorzien. Het is overdreven te zeggen, dat dit 1 millioen kost. „Nooit Gedacht" berekent IK ton. Spr. wil hiervoor een rioolbelasting en las daarvoor een citaat uit het werk van mr. Koelma. Het loopt daar vast en spr. gaf het college, ook uit een oogpunt van werkver schaffing in overweging, de zaak te bekijken. Den heer K e ij s p e r was 't bekend, dat de commissie van Prov. Staten aanwijzingen heeft gegeven voor dit plan en het aanvaard heeft. Wat doen wij nu langer over een uit breidingsplan te praten. Ook met het riool was z.i. wel wat te bereiken. Het wordt meer dan tijd dit vraagstuk onder de oogen te zien en dit te meer omdat het voor hem een vraag is of het kanaal met de bruggen goedkooper is. Spr. ontwikkelde voorts andere bezwaren tegen de bijlage. Spr. betreurde het, dat „Nooit Gedacht" geen plan heeft ingediend. Spr. ziet niet dat men met onderhandelen opschiet. Is het niet mogelijk door een tusschenpersoon overleg tusschen partijen te krijgen? Spr. weet, dat de polder het smeerige wa ter niet wil. De heer Govers had in het polderbe stuur de rioleering besproken langs den Hei- looërdijk en er waren vele bezwaren, omdat er nog maar een goede inlaat is aan het ka naal en als men nu daar op 25 M. afstand 'n riool laat uitloopen, dan geeft dit bezwaren, doch met een riool langs de Willem de Zwij gerlaan is dat niet 't geval. De verbindings gracht ontmoet geen bezwaren, mits er geen rioolwater daardoor in den polder komt. De heer Sietsma herinnert er aan dat reeds een fondsvorming heeft plaats gehad voor eventueele rioleering. Wat is er met dit geld gebeurd, vroeg spr. Spr. oordeelt eveneens, dat de Willem de Zwijgerlaan zich beter leent voor het riool en oordeelt dat het riool voorloopig provisorisch kan worden gemaakt. De bijlage ontmoette ook bij spr. formeele bezwaren. Weth. Klaver beantwoordde de verschil lende sprekers. Hij oordeelde, dat de heer Keesom de zaak niet goed had bekeken. Het ontwerp sluit zich aan bij de wettelijke bepalin gen en voorschriften. De gronden die wat veraf liggen, blijven voorloopig bestemd voor lande lijke doeleinden om te voorkomen, dat men op een willekeurig punt een bouwblok sticht. Van hinken op twee gedachten is dan ook geen sprake. De heer Venneker kwam ter vergadering, Weth. Klaver betoogde voorts, dat de rio leering alle gemeenten voor moeielijke vraag stukken stelt. Alkmaar heeft gelukkig veel wa ter in de stad en kon volstaan met een toestand zooals die thans is. Voor de tegenwoordige bebouwing kan het riool nog in de grachten uit monden, doch men is daarmede aan het einde. De verversching van de stadsgrachten speelt al jaren een rol. Spr. verwees naar dergelijke kwesties 'n andere gemeenten en noemt Groenloo, Gou da, Wageningen en Apeldoorn, waar een plan van 7 millioen onder handen is. In Gro ningen was in enkele jaren een riool van 3 millioen weg. Het riool-vraagstuk moet goed bekeken worden. Rioolbelasting kan alleen betrekking hebben op aansluiting op het straatriool en staat buiten het hoofdriool Het is de vraag of ten opzichte van be staande gebouwen men de rioolbelasting kan toepassen, 't Kan niet meer zonder dat men er met 't leggen van een riool af is. De nieuwe wijze van afvoer maakt het noodza kelijk het slootwater en het straalwater ge scheiden te houden. Tanks zijn noodzakelijk. Het gaat niet aan om te zeggen, dat men daar wel een gewoon riool kan aanleggen. De verbindingsgracht moet dienen om voorloopig bij nieuwbouw het evenwicht te laten voortbestaan. Het riool van de Nieuw- poortslaan mondt niet uit in de Bleekersloot. Spr. oordeelde, dat men niet tegen de bij lage kan zijn. Op dit oogenblik achten B. en W. het niet geraden het groote riool, ook niet provisorisch aan te leggen. Voor een goeden toestand is een pompinstallatie met verrottingskelders noodig met de noodige reinigingsinstallaties er tusschen en anders krijgt men geen toestemming voor uitmon ding in het Noordhollandsch kanaal. Het polderbestuur gaat er voorts wel mede ac- coord om de gronden uit de polderbema ling te nemen, mits de gekapitaliseerde waarde voor de uitmalingskosten wordt uit betaald. Spr. oordeelde voorts, dat aan „Nooit Ge dacht" ruime gelegenheid is gegeven om haar bezwaren toe te lichten. Voor een wij ziging in details kan met B. en W. gespro ken worden. Laat men met de groote lijnen accoord gaan. Dit is ook in het belang van de Mij. zelf. Komt men in verzet, dan houd: men tijd op en succes is daarbij uitgesloten De heer K e ij s p e r had liever gezien dat de wethouder gepoogd had verschillen te 145 (Niet officieel) 5de klasse, 12de lijst Trekking van Donderdag 31 Mei W»» Hooge Prijzen f 1000.— 2473 6519 9461 t 400.- 321 7462 7619 18419 f 200.- 691 2724 11234 16179 20304 f 100.— 56 1160 1188 1577 2361 5688 6631 7569 9079 10608 Prijzen van 70. 157 178 215 285 415 492 525 SfiS 574 643 672 681 868 869 936 1120 1156 1276 1287 1347 1353 1433 1435 1436 1450 1559 1864 1871 1994 2112 2159 2175 2213 2342 2445 2601 2707 2772 2802 3131 3526 3533 3623 3787 4052 4131 4302 4393 4398 4416 4451 4598 4975 5009 5017 5072 5158 5200 5325 5388 5415 5728 5837 6083 6161 6318 6509 6545 6o76 6639 6661 6688 7076 7139 7183 7235 7423 7605 7614 7826 7860 7901 7967 8053 8145 8217 82o9 8566 8579 8615 8682 8763 8820 8911 8947 8995 9289 9336 9448 9476 9479 9598 9612 9660 9682 9727 9804 9925 9975 9976 9982 10165 10200 10321 10450 10585 10587 10611 10672 10693 10704 10724 10736 10770 10965 11010 11011 11012 11059 11101 11137 11198 11230 11275 11367 11494 11526 11639 11745 11810 12012 12190 12250 12596 12633 12646 12680 12700 12712 12721 12751 12817 12850 12903 12945 12968 13002 13075 13088 13105 13178 13302 13437 13463 13551 13572 13699 13746 13924 14397 14596 14663 14701 14708 14831 14843 15065 15092 15120 15143 15250 15487 15523 15583 15675 15779 15786 15840 15862 15914 16050 16139 16210 16280 16598 16610 16627 16859 16861 16972 17071 17080 17126 17133 17136 17280 17310 17311 17349 17417 17437 17500 17513 17664 17719 17730 17747 17840 17864 17872 17914 17919 17941 17970 17985 18112 18401 18428 18535 18599 18625 18792 18975 19001 19158 19234 19250 19328 19379 19402 19427 19679 19748 19779 19806 19823 20032 20193 20199 20244 20284 20296 20299 20360 20371 Nieten 33 47 79 111 131 138 148 163 170 199 208 222 283 295 305 318 410 460 466 507 514 523 601 603 663 694 708 730 753 760 764 778 827 841 972 981 983 1021 1085 1102 1182 1241 1245 1327 1358 1391 1427 1464 1481 1516 1531 1553 1594 1599 1611 1621 1635 1650 1678 1685 1713 1726 1757 1843 1915 1958 2044 2114 2125 2140 2212 2410 2413 2416 2448 2451 2538 2574 2596 2625 2670 2687 2698 2717 2788 2828 2852 2911 2944 3031 3053 3079 3089 3111 3113 3132 3145 3159 3171 3211 3307 3367 3447 3448 3449 3457 3565 3586 3657 3659 3715 3764 3779 3829 3833 3834 3884 3888 3903 3926 3927 3982 4073 4084 4199 4216 4238 4245 4282 4295 4313 4329 4339 4349 4376 4443 4457 4471 4473 4493 4505 4583 4589 4602 4625 4638 4643 4705 4706 4734 4763 4828 4835 4839 4899 4906 4937 4947 4977 4996 5016 5039 5051 5080 5092 5103 5147 5155 5198 5218 5236 5240 5243 5244 5250 5300 5340 5373 5374 5387 5393 5396 5479 5491 5528 5571 5573 5602 5658 5686 5693 5753 5756 5769 5771 5780 5826 5859 5869 5914 5930 5934 5977 5988 6023 6050 6056 6070 6075 6110 6138 6177 6194 6195 6216 6311 6329 6352 6366 6379 6394 6423 6449 6477 6534 6556 6559 6590 6594 6621 6663 6714 6735 6826 6880 6901 6912 6931 6943 6959 6992 6998 7043 7049 7071 7095 7144 7161 7184 7191 7217 7241 7248 7260 7287 7295 7353 7378 7380 7441 7455 7476 7515 7523 7529 7555 7585 7598 7607 7608 7644 7664 7665 7717 7739 7815 7850 8051 8063 8128 8155 8192 8197 8275 8333 8345 8349 8364 8380 8406 8420 8447 8451 8465 8475 8483 8514. 8568 8718 8727 8732 8751 8801 8819 8835 8845 8868 8876 8898 8914 8954 9054 9078 9081 9099 9104 9109 9119 9159 9161 9166 9167 9180 9206 9228 9265 9266 9272 9342: 9384 9390 9474 9532 9560 9589 9601 9609 9622 9633 J634 9813 9823 9853 9871 9901 9972 9979 9993 10060 10113 10116 10156 10170 10331 10334 10343 1C363 10380 10403 10431 10469 10516 10606 10646 10665 10701 10717 10773 10861 10886 10944 10947 11021 11037 11039 11080 11116 11157 11158 11182 11208 11239 11255 11297 11339 11375 11424 11-131 11459 11488 11499 11510 11545 11557 11611 11761 11786 11842 11890 11908 11952 11964 12001 12065 12115 12139 12144 12220 12225 12235 12251 12296 12315 12323 12342 12349 12354 12356 12412 12431 12523 12587 12635 12657 12664 12677 12688 12705 12709 12733 12791 12792 12798 12808 12835 12843 12878 12947 12950 12953 12957 12996 13016 13025 13043 13123 13131 13133 13150 13172 13184 13215 13253 13258 13285 13289 13299 13354 13365 13388 13461 13482 13483 13501 13559 13582 13664 13709 13751 13760 13763 13769 13776 13782 13802 13817 13852 13859 13865 13908 13913 13920 13948 13953 13976 14004 14057 14081 14086 14100 14166 14195 14204 14247 14253 14280 14288 14295 14301 14312 14318 14323 14381 14409 14416 14469 14479 14491 14500 14514 14569 14572 14576 14618 14695 14711 14757 14758 14783 14824 14889 14910 14941 15034 15077 15137 15147 15213 15215 15217 15236 15237 15252 15293 15305 15329 15333 15354 15383 15404 15483 15509 15542 15604 15672 15679 15731 15735 15737 15800 15831 15845 15913 15927 15955 15963 15969 15992 16040 16065 16068 16075 16086 16093 16115 16156 16177 16184 16208 16264 16277 16353 16361 16373 16374 16388 16444 16452 16519 16524 16540 16583 16594 16643 16696 16731 16797 16806 16823 16847 16883 16916 17038 17047 17050 17113 17115 17121 17155 17165 17167 17210 17213 17307 17314 17319 17322 17383 17434 17452 17494 17510 17515 17521 17532 17580 17715 17772 17799 17811 17974 18074 18080 18081 18136 18192 18247 18262 18274 18353 18355 18393 18426 18475 18563 18585 18617 18626 18649 18668 18680 18720 18751 18849 18880 18896 18951 18952 18979 19065 19118 19123 19217 19229 19329 19348 19384 19412 19446 19449 19472 19544 19577 19660 19678 19691 19888 19903 19917 19925 19938 19945 19975 19979 20086 20099 20124 20255 20499 20550 2J580 20614 20728 20742 20743 20789 20807 20876 20893 20900 20914 20922 20954 20977 20982 20995 overbruggen. In verband met het betoog was z.i. de brief van 25 April van het college aan de Mij. wel zonderling. Laat men de zaak bezien inplaats Van de verbindings gracht en bruggen te maken, die ook 100.000 zullen kost:::. „Nooit Gedacht" is 18 H.A. groot en het geheele plan is mas saler. Spr. vroeg een onderzoek aan om te komen tot een beter riolenstelsel. Spr. gaf, ondanks zijn bezwaren, steun aan het plan, om te voorkomen, dat er niets is, doch hij blijft op een onderzoek naar een rioienkwestie aandringen. De voorzitter zeide dat B. en W. aan P. W. reeds een onderzoek hebben opge dragen in verband met klachten over de Bleekersloot. B. en W. zijn dus in de door den heer Keijsper gewilde richting reeds werkzaam. Men moet het uitbreidingsplan echter scheiden van het rioleeringsplan. B. en W. hebben overleg gepleegd met de vaste commissie van Ged. Staten. De heer K e ij s p e r had het vreemd aan gedaan dat aan de overzijde van de van Houtenkade zij- en voortuinen geprojecteerd zijn, terwijl aan de reeds bebouwde zijde alleen voortuinen zijn aangebracht. De voorzitter zeide, dat B en W. de zaak soepel zullen behandelen. Als de zij tuinen niet noodig zijn, dan wordt daarvan afgezien.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9