DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. £cmcU w Jmm&ouw De walmuur aan den Voordam. RHEUMATIEK VERSTOORDE HAAR NACHTRUST. Gevoel „ol haar rug zou breken" Pijnen in enkele weken verdreven. NOORDERMARKTBOND. LANGENDIJKER GROENTEN- CENTRALE. Jaarvergadering, worden aangesteld. Vast staat, dat de beide sollicitanten werkzaam waren op een gemeente-secretarie Djor een motie kunnen B en W niet in een richting worden gedwongen, aan gezien deze benoemingen aan het college zijn overgelaten. Het college heeft geen bezwaar om voor een eventueele schrij vers-vacature een oproep te plaatsen, mits er geen andere personen zijn, die reeds met bet gemeentebestuur in aan raking ata-au en daarvoor dus direct in aanmerking komen. Wethouder van Slingerland zou zich in deze discussie niet hebben gemengd, wanneer de voorzitter in het antwoord had laten doorschemeren dat in het college bij de benoeming hetzelf de bezwaar was gemaakt. Spr. was het met den heer Keijsper eens ,dat juist in dezen tijd van werkloosheid wel een op roeping had moeten worden geplaatst. De Alkmaarsche ambtenaars-wereld heeft niet kunnen weten, dat er een schrijversfunctie vacant was. Spr. heeft in het college hetzelfde bezwaar van den heer Keijsper naar voren gebracht, al was het niet uitgesloten, dat uiteindelijk dezelfde persoon benoemd zou zijn ge worden. De schijn had moeten worden vermeden. Spr. acht een motie niet noo dig, maar wil er wel rekening mee houden, dat er in dergelijke gevallen voortaan een oproeping wordt geplaatst. Toen de convocatie onder spr. oogen kwam, heeft hij dezelfde opmerking ge maakt en hij wist niet, dat de betrokke ne van enkelen van ons een zeer goede bekende was. De wijze van benoeming lijkt ook spr. onjuist De heer Vogelaar verheugde zich er over, dat er één van de wethouders is, die het met een zekeren mijnheer Keijs per eens is, dat het met deze benoeming niet in orde is geweest. De vacature was niet bekend. Er was alleen bekend, dat er een commies tot burgemeester was benoemd. Wanneer men geen oproeping plaatst om te voorkomen, dat bij veel menschen verwachtingen worden gewekt, dan zou men in dezen tijd alle oproepingen ach terwege moeten laten. Spr. vond het onjuist, dat men het in zoo beperkten kring bekend heeft gelaten dat er een vacature was. Het voorbeeld van den burgemeester over de wacht gelders deugt niet. Voor de regeering blijft 't hetzelfde, voor Alkmaar is het niet hetzelfde, of men een werklooze, die men moet steunen, aanstelt of dat men iemand uit een betrekking in Ursem haalt. Wij kunnen het college niet dwin gen, maar ook spr. zou er prijs op stel len, dat er voortaan bekendheid aan wordt gegeven, als er een vacature is. Het is volkomen terecht, wanneer men daarbij de belangen van eigen ambtena ren voorop stelt. Wat nu gebeurde, is vo'komen verkeerd. De heer Venneker oordeelde, dat het verkeerd was geweest, dat de gemeente zelf, de Arbeidsbeurs is voorbij geloopen. Wij doen moeite de beurs populair te maken. Vaak stuit dit af op verschillende patroons en de gemeente mag niet het verkeerde voor beeld geven. De heer K e ij s p e r zeide nog, dat hij het aanvoelt als wethouder Van Slingerland. Hij kan erin komen, dat men een Alkmaar sche volontair voor laat gaan, maar dat was hier niet het geval. Spr. oordeelde het 't wijste om over de zaak maar niet veel meer te zeggen. Hij kan -nu wel z'n motie indienen, maar als het college het niet wil doen, dan gebeurt het niet. Spr. houdt niet van dwang en wil dus volstaan, met de hoop uit te spreken, dat het college in het gespro kene aanleiding zal vinden om het zóó niet weer te doen. Vooral in deze tijdsomstan digheden dient een oproeping te worden ge plaatst. Den heer Van Drunen was het be kend, dat meerdere vacatures zonder oproep of zonder Arbeidsbeurs zijn vervuld. Er zijn werkloozen bij de Arbeidsbeurs, die voor een dergelijke functie niet in aanmer king komen. Nu zegt men welEr stond een secretarie-ambtenaar ingeschreven, maar een secretarie-ambtenaar hoort bij de Arbeids beurs niet thuis. Hij behoort op wachtgeld te staan of op andere wijze, met de gemeente in aanraking te zijn. Het klinkt dus vreemd, dat die man secretarie-ambtenaar is. De heer Keijsper: Waarom? Als men 4!V£jaar als zoodanig is werkzaam geweest, dan kan men zich toch als zoodanig laten inschrijven. De heer Van Drunen: De heer Keijs per wil voor secretarie-ambtenaren een op roep plaatsen, maar dit moet dan ook plaats vinden voor andere vacatures. De heer Keijsper: Ik heb daartegen niet het minste bezwaar. De heer Van der Vall: Nu de heer Van Drunen gemeend heeft, het woord te moeten voeren, acht ik het noodzakelijk, te zeggen, dat ik het volkomen eens ben met den heer Keijsper. Devoorzitter: Men vindt het toch lo gisch, dat een volontair, werkzaam in de gemeente, vóórgaat. Spr. heeft het stand punt van den minister inzake de wachtgel ders-onderwijzers aangehaald, om te betoo- gen, dat men niet altijd werkloozen moet ne men, omdat bij benoeming van anderen weer een andere plaats openkomt. Men moet dit ook van het standpunt der werkloosheid be kijken. De heer Vogelaar: Dat is niet het ge val, als men een volontair uit Ursem be noemt. De interpellatie werd hierop gesloten. Aan de orde was hierop de interpellatie- Govers c.s. over de verzakking van den wal muur aan den Voordam. De her G o v e r s zeide, dat de toestand, waarin de walmuur aan den Voordam ver keert, bij de zijnen de vraag deed rijzen of er niet voldoende naar was gekeken vóór de behandeling van de begrooting 1934. Zelfs de huizen hadden tot verzakking kunnen overgaan. Het is heel erg, dat een dergelijke walmuur zoo naar voren kan tuimelen. Was het toezicht van gemeentewerken wel in or de? Wanneer er op gewezen was, en de gelden waren niet toegestaan, dan waren Nadat zij van „zulke vreeselijke pij nen" bevrijd was, voelde een vrouw zich door dankbaarheid gedrongen ons den volgenden brief te schrijven: „Ik had steeds zulke vreeselijke pijnen in mijn knieën, enkels en schouders, en de pijn in mijn rug gaf me altijd een gevoel of ik zou breken. Nooit kon ik rust vinden, vooral 's nachts niet. Sinds ik nu echter nog maar enkele weken lang Kruschen Salts neem, voel ik me een ander mensch, gelukkig. Ik heb nu geen pijnen meer. Ik ben veel opgewek ter en in elk opzicht beter. Ik zal daarom ook regelmatig Kruschen blijven ne men." Mevr M. H. De meeste rheumatische pijnen of zwellingen zijn het gevolg van een over maat van urinezuur in het lichaam. Kruschen Salts zal U spoedig van de stekende, vermoeiende pijnen bevrijden, omdat het 't overtollig urinezuur uit het lichaam drijft. De zes verschillende zouten in Kruschen sporen Uw inwen dige organen, ingewanden en nieren aan tot geregelde werking, zoodat alle schadelijke afvalstoffen, ook overtollig urinezuur, volkomen uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U daarna trouw blijft aan „de kleine dagelijksche dosis" zal het urinezuur zich niet weer kunnen ophoopen, en zult U dus ook van de rheumatische pijnen bevrijd blijven. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 pe rflacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenver pakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. wij verantwoordelijk. Nu heeft het veel geid gekost en zal het in de toekomst nog meer geld kosten. De gemaakte kosten beteekenen weggegooid geld. Ook de Zijdam is zeer slecht en dient voorzien te worden. Nu B. en W. in de krant hebben bericht, da de asfalteering van den Geesterweg is gegund, kan vraag 2 vervallen, doch spr. was van oordeel, dat die asfalteering had behooren aan te sluiten bij het werk van de Bergerbrug. Nu geraakt het seizoen voor bij, voordat men daar een behoorlijken toe stand heeft. De heer Stoutjesdijk was van oor deel, dat maanden tevoren het gebeurde met den Voordam te voorzien was geweest. Hij begrijpt niet, dat Gemeentewerken daaraan geen aandacht heeft geschonken; met den Zijdam staat hetzelfde te gebeuren; de rol laag is reeds gescheurd. Het zware vracht autoverkeer is daar mede de oorzaak. De hoo rnen aan den Voordam zijn met een lier recht getrokken, maar hetzelfde mag wel ge beuren met de lantaarn en het kabelhuisje. De heer Vogelaar vroeg, welk bedrag de voorloopige oplossing aan den Voordam heeft gevorderd en hoe groot het bedrag voor een afdoende oplossing zou zijn ge weest. Spr. oordeelde het ook merkwaardig, dat het werk bij onderhandsche aanbeste ding was gegund, dat toen door verschillen de personen een goedkoopere werkwijze aan de hand is gedaan, doch dat gemeentewer ken geantwoord heeft, dat men zich aan de besteksvoorwaarden moest houden en dai toen later toch practisch de goedkoopere werkwijze is uitgevoerd. Weth. Klaver concludeerde, dat wel gebleken is welk een riskant bezit de gemeen te heeft in zijn walmuren. In antwoord op vraagt 1 zegt spr., dat het bij de begrooting niet bekend was. Men heeft te doen met een plotseling geval, vermoedelijk ontstaan door ht draaien van motoren van schepen, die voor den walmuur lagen. De walmuren genie ten een voortdurende zorg van P.W. Zood'a het zichtbaar werd, werden de maatregelen, die noodig waren, oogenblikkelijk genomen. Hiermede is 2 en 3 beantwoord. Voorts zeide spr., dat bij de begrooting 1935 voorstellen gedaan zullen worden voor het treffen van voorzieningen van de wal muren aan den Voordam, Zijdam en Kaas markt. Was het voorstel in 1934 gedaan, dan was er niets gebeurd, als de heeren hun zin gekregen hadden, want zij hebben tegen de begrooting gestemd. De heer Vogelaar: Dat is een handig heidje. dat geen hout snijdt. Weth. Klaver zegt nog, dat de tijdelij ke maatregel 1500 heeft gekost. De walmuren zijn niet berekend voor het tegenwoordige zware verkeer. Inderdaad is bij de aanbesteding een wijze van uitvoering aangegeven. Dit middel bleek bij uitvoering te gevaarlijk en aangezien het werk gegund was, mocht men met den aan nemer tot overeenstemming komen. Met de asfalteering van den Geesterweg is gewacht, omdat een deel van de asfalteering tot op de brug doorloopt. Als de brug klaar is, is ook de weg klaar. Mej. C a r e 1 s was het opgevallen, dat het noodig is de schippers te noodzaken in den Voordam niet met volle kracht hun motoren te laten draaien. De heer G o v e r s concludeerde uit het antwoord, dat het toezicht van P. W. niet is, wat het moet zijn. Het is de heer Stoutjesdijk, die er de aandacht van den wethouder op moest vestigen. Spr. betreurde het, dat de commissie van P. W. niet zooals vroeger voor de begrooting een rijtoer maakt, om de toestanden op te nemen. De heer H o ij t i n k oordeelde, dat men te doen heeft met een gevolg van de bezuini ging op onderhoud van gebouwen en wegen, met steun van de meerderheid van den raad. Spr. ziet meer ongelukken gebeuren. De heer Bakker oordeelde, dat de be merking van den heer Hoijtink, ook voor het vorig college geldt. De heer K e ij s p e r was niet voldaan, dat men een wijziging in de besteksvoorwaarden heeft aangebracht, zonder de andere inschrij vers daarvan kennis te geven en gelegenheid om in te schrijven. De v o o r z i 11 e r: Het werk was in uit voering. Wat u wilde, was niet mogelijk. Weth. Westerhof oordeelde, dat de oppositie, die tegen de begrooting heeft ge stemd, geen recht van critiek heeft. Spr. con stateerde, dat de oppositie alleen tegen de begrooting heeft gestemd, omdat de posten voor het instituut voor arbeidsontwikkeling en de dekonale jeugdraad gehandhaafd ble ven. De heer Vo g e 1 a a r: Wij hebben altijd betoogd, dat de post onvoorzien te laag was en de wethouder van P. W. geeft dit toe. Men weet niet, waarvoor men komt te staan. Als het iets is, dat plotseling ontstaan is, moer men voorzichtig zijn om te zeggen „het toe zicht van P. W. is ontoereikend geweest". Weth. Klaver handhaafde, dat het niet te zien is geweest. De heer S t o u t j e s d ij k: Als het met den Voordam niet was gebeurd, had u van den Zijdam niets gemerkt. Weth. K 1 a v e r: De walmuren hebben de volle aandacht. Hierop werd de interpellatie gesloten en ging de raad in besloten zitting. Na ruim een uur werd de zitting heropend en bijlage 85 z.h.s. aangenomen. De voorzitter deelde voorts mede, dat het voorstel gedaan bij punt 18 (bruggen en vaart Noorderkade) wordt aangehouden en dat de raad voor dit punt Woensdag 6 Juni des avond 8 uur bijeenkomt. Hierop volgde sluiting. Algemeene vergadering ie Noord- scharwoude. De veilingsvereeniging „De Noorder- marktbond" vergaderde Woensdagmiddag in hotel „De Burg" te Noordscharwoude. De voorzitter, de heer J. Ootjes opende met woorden van hartelijk welkom tot de leden en gasten, gaf een kort overzicht van de maatregelen welke den tuinders zijn op gelegd en roemde de behartiging door de voormannen van de belangen der tuinbou wers, in het bijzonder den regeerings-commis saris. Het is noodzakelijk eendrachtig ach ter de organisatie's te staan om gezamenlijk de moeilijkheden te overwinnen. Hoe moei lijk de tijaen zijn geweest, wil spr. niet nala ten de regeering dank te brengen voor het geen zij deed, al was de hulp voor velen niet voldoende. Het personeel en de marktbetaal- meester ontvingen woorden van dank voor de richtige werkwijze en de spoedige uitbe taling der steun. Met zorg gaat men de toekomst van het nieuwe product tegemoet, maar wordt van de teeltbeperking veel heil verwacht. Vervolgens werd het jaarverslag van den secretaris behandeld, waarvan wij reeds in het nummer van 17 Mei j.1. een uittreksel ga ven. Het jaarverslag werd aldus vastgesteld, na eenige opmerkingen van den heer Jb. Groen, welke tot een kernachtige woorden wisseling leidde tusschen de heeren Groen en secretaris Kliffen. De rekening en verantwoording van den penningmeester, de heer A. Swager was ver volgens aan de orde. Ook daarvoor verwij zen wij naar het nummer van 17 Mei j.1. Den penningmeester werd décharge verleend. De afdeeling N. Niedörp stelde voor de boekhouding van het betaalkantoor ook on der accountantscontrole te plaatsen. Dit zal in het bestuur worden behandeld. Een teeltfégèling voor zaden? Het bondsbestuur stelde voor, om in over leg met den Vierbond een teeltbeperking in het leven te roepen voor koolzaden, daar door het ongelimiteerd telen van koolzaad, vooral bestemd voor het buitenland, onte genzeggelijk een groote schade wordt be rokkend aan den export. Via genoemden bond wilde men bij de regeering de noodige stappen doen, om de teelt van zaden alleen door de daarvoor bestemde organisatie's te doen plaats vinden. Welke organisatie's de zaden dan distribu- eeren aan de leden in evenredigheid van hun ne bedrijven. Na toelichting door den voorzitter werd dit punt aan een langdurige bespreking on derworpen. Tenslotte werd tot stemming overgegaan en besloot men met 789 tegen 302 stemmen, het voorstel aan te nemen. De vertegenwoordiging in het Bondsbestuup. Vervolgens stelde het bondsbestuur voor, art. 15 van de statuten zoodanig te wijzigen dat de vertegenwoordiging in het bondsbe stuur niet meer afhankelijk wordt gesteld van een omzet van 300.maar dit te be palen op 50—, een en ander in verband met de lage prijzen der producten. In stemming gebracht werd dit voorstel verworpen met 710 tegen 361 stemmen. Velen waren van meening, dat niet ieder lid van de tuinbouwvereeniging kon wor den. Het wegen per honderd kilo. De vereeniging „Nieuw leven" te Heerhu- gowaard stelde voor om voortaan de kool per 100 Kg. te doen wegen aan de laad plaats en zoo de koopman een andere ver pakking, b.v. van 25 Kg. zakjes wenscht, dit voor zijn rekening te laten. De tuinders komen anders nooit met hun gewicht uit. De vereeniging Waarland en omstreken wilde deze zaak nog radicaler aanpakken en stelde voor, om alle 5 Kg. gewichten van het Iaadterrein te doen verdwijnen. Het Bondsbestuur bracht als prae-advies het voorstel om de kool van boven 11/2 Kg. per 100 Kg. te wegen en de kleine verpak king van 25 Kg. niet te belemmeren Deze zaak is al uitvoerig op verschillende tuinbouwvergaderingen besproken en ook hier werd zeer uitvoerig op de voordeelen en de nadeelen van het wegen per 100 Kg. gewezen en was het resultaat, dat het prae- advies van het Hoofdbestuuh bij acclamatie werd aangenomen. De uitvoer van zaden en koolplanten. De vereeniging Waarland en omstreken stelde verder voor, om gezamenlijk met an dere vereenigingen een gezamelijke poging te doen den uitvoer van koolplanten en zaden tegen te gaan, zijnde een ernstig nadeel voor onzen tuinbouw. De vereen. Tuinbouwbelang te Noord scharwoude heeft een voorstel. Het bondsbestuur is reeds in die richting werkzaam en verwijzen wij daarvoor naar het reeds behandelde voorstel van het H. B (zie boven). De vereen. Waarland en omstreken stelde voor, het stemrecht voor den Noordermark- bond te verleenen bij een omzet van 100. inplaats van 300. Het H. B. heeft ook reeds aan dit voorstel gevolg gegeven, zie voorstel Bondsbestuur Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. De Verplichte veiling. De vereen. Tuinbouwbelang stelde voor, om alle leden te verplichten dat alle inheem- sche producten voor zoover hiertoe de gele genheid bestaat, aan de veiling van den Noordermarktbond te doen veilen, daar de N. M. B. de baten welke deze verkoop over de eigen veiling opbrengt, niet kan missen, terwijl de schade wordt berokkend aan de aanvoerders, die trouw de eigen markt be gunstigen. Het H. B. acht aanneming van dit voor stel ten zeerste gewenscht. Er dient bij over treding een geldboete te worden opgelegd. Het voorstel werd dan ook bij acclamatie aangenomen. De uitvoer consenten aan de veiling. De vereeniging „De Eendracht" te Oud karspel stelde aan de alg. verg, voor het daarheen te leiden, dat consenten, vereischt voor den uitvoer naar 't buitenland, doo de veiling worden verstrekt. De bedoeling van dit voorstel is, dat de koopers uitvoerconsenten kunnen bekomen, als ze producten koopen, waardoor voorko men wordt, dat sommige handelaren voor uit de beschikking hébben over een bepaald aantal consenten, waardoor de handel daar in mogelijk wordt gemaakt. De prijs zou daardoor aan de veiling kunnen worden gedrukt. Het Bondsbestuur is het hiermee eens en zal hij aanneming gaarne deze aangelegen heid ter bestemder plaatse naar voren bren gen. Dit voorstel werd zonder eenige bespre king aangenomen. Het volgende voorstel was eveneens van „De Eendracht" en beoogde den Vierbond tot een officieel lichaam te verheffen, daar hierdoor meer ingrijpende besluiten door dat college zouden kunnen worden genomen Het los federatief verband is daarvoor niet voldoende. Het bondsbestuur acht samenwerking heel goed, maar het wil niet adviseeren tot het maken van een officieele organisatie, daar de verschillende belangen welke de veilingen afzonderlijk hebben, dit niet zullen toelaten. In verband met een eventueel aanvoerre- geling wordt een en ander zeer gewenscht geoordeeld, doch het voorstel werd niet ge steund. Voorkomen van verkoop bij executie. De Eendracht stelde hierna voor, bij voor komende gevallen van executie en daarmee gelijkstaande gevallen van gehuurde bedrij ven, voor zoover hier aanleiding voor be staat, een boycot of eventueele boete toe te passen op de te veilen producten, daar hier in nog niet door de overheid is voorzien. Het bondsbestuur acht zich echter niet bevoegd in dergelijke gevallen, indien deze zich inderdaad voordoen, een boete toe te passen, of tegen iemand, die overigens re glementair handelt, bij aanvoer aan de vei ling een boycot toe te passen. Om deze re denen ontraadt het het aannemen van dit voorstel. Het voorstel werd evenwel niet ge steund en kwam niet in stemming. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de regeering de noodige stappen deed, om hierin te voorzien. De veiling moet er zoo lang afblijven. De tuindersbond Harenkarspel Oost stelde voor, om, met het oog op het groote belang voor onzen kocibouw, dat er geen z.g. „bokken" verladen zullen worden. Daartegen moet al het mogelijke worden gedaan. Er wordt niet zoozeer aan onze veiling mee geknoeid, zegt de toelichting, maar het schijnt wel het geval te zijn met laadplaatsen buitenom, zooals in de Anna Paulown» polder. Het bondsbestuur is het met de vooraf lende vereeniging eens. Straffen zullen moeten worden toegepast, wat reeds meerdere malen is geschied. Ook dezen winter nog, in over leg met de vereeniging „De Koophandel". Dit prae-advies werd na een kleine g*. dachten wisseling z. h. st. aangenomen. Bij de daarna gehouden rondvraag wenf het woord gevoerd door den burgemeester van Noord- en Zuidsoharwoude, die met beu langstelling de besprekingen had gevolgd en sprak de beste wenschen uit voor een gezon den tuinbouw. De vraag van de afd. St. Maarten of er kans op toeslag is op Deensche witfekool, zal aanhangig worden gemaakt. Nadat nog een voorstel van de afd. 't Veld voor het aanschaffen van fust voor siaboonen werd behandeld, werd de kwestie tusschen de heer Groen en den secretaris Kliffen nog eens opgehaald en nam de heer Groen eentgf onparlementaire woorden terug. Daarna werd nog het woord gevoerd doop den heer Brugman, oud-voorzitter van de» N. M. B., die nog steeds met het we] en wee van de tuinbouw meeleeft. Daarna volgde sluiting. In café Groot te Koedijk werd gisteren d« jaarvergadering gehouden van de L.G Q onder voorzitterschap van den heer S. de Boer Kzn., die de tuinbouwcrisis besprak en er op wees, dat er sinds 1904 geen jaar zoo slecnt was geweest als 1933; het omzetcijfer was lager dan ooit. Dank bracht hij den regeeringscommlssa- ris voor diens werk voor de exportverrui ming. Hij gaf een overzicht van het voorbije jaar, zooals wij dat reeds in het gepubi- ceerde jaarverslag weergaven; voor het nieu we seizoen zijn ae vooruitzichten niet roos kleurig. Naar Duitschland mag maar 750 wagons aardappelen worden ingevoerd; ver der is de hoop op Engeland gesteld. Spr, wenschte burgemeester Slot nog geluk met z'n 121/2-jarig jubileum als burgemeester van Broek op Langendijk, waaraan hij een woord van waardeering verbond voor het geen hij in het belang van den tuinbouw had gedaan. Na een woord van dank voor de belangstelling tijdens zijn ziekte onder vonden, eindigde spr. Namens de leden wenschte de heer De Vries en namens het bestuur de heer Jb. Vis. ser den heer De Boer geluk met zijn herstel, Vermelden we nog; aat tegenwoordig wa ren burgemeester Ninaber van Koedijk, dt heer K. Wagenaar namens „De Koophan del", K. Molenaar namens „Warmenhuizea en Omstreken" en ir. B. K. Bartels, plaatw. tuinbouwconsulent. Van den heer J. Kramer was bericht inge komen dat hij de vergadering van de LG C. niet zal bijwonen en van Jb. Kramer, dat hij wegens ziekte verhinderd is. Ingekomen was een circulaire van de Cri sis-, Fruit- en Groentencentrale, waarin ge zegd werd, dat de tuinder, die aardappelen wil rooien, aan de veiling een rooivergun ning moet afhalen, dat tevens als vervoerbe- wijs dienst moet doen. Het jaarverslag, dat wij reeds publiceer den, werd evenals de notulen goedge keurd. Rekening en verantwoording. De balans per 31 Dec. 1933 sloot in acti va en passiva op 121.542.21. De exploitatierekening over het boekjaar 1933 in lasten en baten op 26.945.80, met een nadeelig saldo van 1.345.17, dat ten laste van de reserve komt. De balans van de bollenveiling sloot in activa en passiva op 33.335.42, de exploi tatierekening op 4.788.85 met een nadeelig slot van 1.444.75. Blijkens het finantieel overzicht over '33 bedroegen de ontvangsten 84.163.68, de uitgaven 80.472.57; batig saldo 3.691.11. Van de Bollenveiling bedroegen de ont vangsten 7.159.90; de uitgaven f 7355.35, alzoo een nadeelig saldo van 195.45. Na eenige opmerkingen werd de rekening goedgekeurd en den penningmeester déchar ge verleend. Besloten werd volgend jaar te De Rijp te vergaderen. De begrooting werd aangeboden in ont vangst en uitgaaf op 22.400 met een on voorzien van 1290. Conform goedge keurd. Besloten werd op bestuursvoorstel 1/20 pCt. van den omzet voor reclame beschik baar te stellen. A fdeelings voorstellen. De r.k. tuinbouwvereeniging „De Zuid afd. L.T.B., stelde voor bij de regeering aan te dringen op vaststelling van een loonenden -81. Rio de los Happos, zei de kapitein. Niet waar, Rotterdam, zei Piet. De kapitein maakte een beweging van vruchten plukken, in kisten stoppen en wees toen naar de horizon. Zoo, gaan we eerst appeltjes plukken en dan pas naar huis. Nou, ook goed, zei Piet en wreef eens over zijn maag. Verbazend, zoo'n honger als je van zoo n wereldreis krijgt. 282. Dat scheen de kapitein beter te begrijpen, hij nam hem mee naar het logies van de bemanning en net de kok een bord dikke soep brengen. Maar toen de kok met het bord binnenkwam, liet hij het uit zijn handen vallen; de scherven vlogen in 'trond en de heerlijke soep liep over de vloer.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6