jPxovwciaal 'flieuws EGMOND AAN ZEE. Hierna sluiting. WIERINGERWAARD. DIRKSHORN. WESTWOUD. WERVERSHOOF. SINT PANCRAS. ZUIDSCHARWOUDE. CASTRICUM. HEILOO. EGMOND AAN DEN HOEF. Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). JSucQectitke Stand BERGEN (April). productieprijs voor den binnenlandschen handel, zulks om den minimumprijs zooveel mogelijk tegen te gaan. Van bestuurszijde werd erop gewezen, dat dit vraagstuk de volle aandacht van de hoofdorganisatie heeft, maar dat door de groote moeilijkheden, die deze maatregelen scheppen, hier nog geen goede oplossing voor is gevonden. De heer G. Smit verdedigde het voorstel van zijn afdeeling, en wees erop dat van de 160 milioen voor crisissteun maar 5 mil- lioen den tuinbouw ten goede komt. Een be tere prijs is den tuinders liever dan steun maatregelen. Na eenige discussie werd het voorstel van „De Zuid" verworpen. Met het voorstel van dezelfde vereeniging, om de doorgedraaide producten, die voor veevoeder bestemd zijn, zoodanig te vernie tigen dat zij voor de consumptie onbruik baar zijn kon het bestuur geheel meegaan. De heer Kloosterboer was van meening, dat het voor veevoeder bestemde product niet voldoende wordt vernietigd; drie weken te rug werd er bij de Marine nog kool geconsu meerd, die voor veevoer bestemd was. Het bestuur meende, dat de tuinders zelf goed toezicht moeten uitoefenen; het be stuur zegde medewerking toe. De heer W. Balder (Broek op Langendijk) vroeg het bestuur een onderzoek in te stel len naar het door Kloosterboer gesignaleer de geval. Besloten werd na de vergadering dit ge val in comité te bespreken. Conform het voorstel werd besloten. De L.T.B., afd. Heerhugowaard-Zuid, stelde voor, dat de L.G.C. al het mogelijke doet, om het bonnenstelsel geheel af te schaf fen, als zijnde nadeelig voor de leden, die getrouw de veiling bezoeken; het is een ver keerd systeem, aldus de toelichting, als uit de hand gekocht wordt en de veiling ter aan vulling dient, zooals in December 1933 het geval was. Wanneer de veilingsbesturen den moed hebben met deze tweeslachtige wijze van verkoop te breken, zal de aanvoer aan de veiling erg meevallen, omdat allen, die nu medewerken, om van de veiling een beurs te maken, dan toch zeker met hun producten, die zij willen opruimen, aan de veiling zui len komen. Het bestuur meende het bonnenstelsel te moeten handhaven, als een noodzakelijk kwaad en een behoefte voor den- handel, vooral wanneer in December de aanvoer ge ring is. De heer P. Tromp verdedigde het voorstel; alles moet z.i. worden geveild. De voorzitter wees er op, dat er in Dec. en Jan. maar in totaal 104 wagons per bonnen verkocht zijn. Hij adviseerde het prae-advies van het be stuur aan te nemen. Hiertegen kwam de heer de Vries (St. Pan- cras) op; het moet bij uitzondering worden toegelaten; hij stelde voor 5 pCt. extra en 0.25 per 100 K.G. door den kooper aan de veiling te doen betalen. De voorzitter wees erop, dat de Vierbond ook besloot de bonnen te handhaven. Als men het bonnenstelsel onmogelijk wil ma ken, moeten de tuinders zorgen, dat er aan voer is; dit moet vrijwillig geschieden. De thans van kooper en tuinder vereischte tarie ven bij verkoop met bonnen werkt reecis remmend op het bonnenstelsel. Verschillende leden wezen op mistoestan den, waar het bonnenstelsel toe leidt; de heer A. Hoogland wilde een boete op mis bruik stellen. De heer De Vries trok het amendement van St. Pancras in, daar het niet gesteund werd; het prae-advies van het bestuur op het voorstel van de L.T.B.-Heerhugowaard- Zuid, werd aangenomen. Het voorstel van „Ons Belang" te Hens broek om bij de regeering aan te dringen op het geven van 'n gezinsinkomen, in plaats van toeslag op producten en baggersteun aan tuinders, werd door het bestuur niet ge steund, omdat het van meening is, dat de re geering nooit hiertoe zal overgaan, daar dit zou leiden tot mindere energie en werklust van de tuinders en ten nadeele zou worden van de productie. De heer Dekker, Hensbroek, verdedigde uitvoerig het voorstel, waarin beoogd werd een gezinssteun van 20 aan de regeering te vragen. De heer De Vries noemde het gevraagde geen steun aan tuinbouw, maar armenzorg. Het voorstel kwam niet in stemming. Afwijzend stond het bestuur ook tegen de voorstellen van „De Tuinbouw" te Sint Pancras om 1/10 pCt. van den regeerings- steun aan de vereenigingen af te staan en van „De Toekomst" te Zuidscharwoude om het 1/10 pCt. van hetgeen van den steun wordt ingehouden, ten goede aan de vereeni gingen te laten komen. Het bestuur is daartegen, omdat de uitbe taling kosten meebrengt en uit de rekening blijkt, dat als hetzelfde veilingspercentage gehandhaafd blijft, de veiling het niet kan missen. Beide afdeelingen trokken haar voorstel In. Na rondvraag sluiting De Egmondzeeër Reddingsbrigade hield in de serre van Hotel Zeezicht haar jaarver gadering. De voorzitter, de heer Kockx, heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf het woord aan den secretaris, den heer P. Schotsman, voor het uitbrengen van het jaarverslag. In de brigade heerschte in 1933 een geest van samenhorigheid en werden de plichten door de leden met opgewektheid vervuld. De finantieele toestand mag iets gunstiger genoemd worden dan aan het einde van het vorig jaar, hetgeen in de eerste plaats te danken is aan de actie van de leden om meerdere donateurs te winnen op voorstel van het lid R. Dekker en waardoor het aan tal donateurs steeg van 38 tot 61, totaal con- tribueerende een bedrag van f 136,50 Daar naast bracht de loterij, dank zij de moeite, die de leden zich bij den verkoop van de loten hebben gegeven, een welkome bate van pl.m. 72,50. Het aantal werkende leden van de E. R B. verminderde wegens vertrek van 55 tot 53 leden, onder welke laatste een 9-tal dames leden. Met genoegdoening mag in dit jaarverslag worden vastgelegd, dat de zwemoefeningen, die in Stoop's Bad te Haarlem door een 25- tal dames- en heerenleden werden gevolgd, met succes werden bekroond en op 25 April 1933 aan een 13-tal leden het diploma voor geoefend zwemmeester) kon worden uitge reikt en wel aan de dames Bets Visser, Emma- straat 11, Bets Visser, Emmastraat 4 en Bertha Wijker en aan de heeren S. Blok, Alb. Blok, J. Dekker, R. Dekker Nico de Graaff, J. Koeman, Jan van Loo, G. Visser, Cor. Wijker en P. Zwart. Het brigadegebouwtje was wederom op het strand aanwezig, evenals de kastjes met reddingsmateriaal en de waarschuwings borden voor gevaarlijk zwemmen. Op de Zondagen van 29 Juli tot en met 26 Augus tus werd door de brigade op 3 posten aan het strand wacht gehouden van 1 tot 6 uur des namiddags, waarvoor door vele leden vrije tijd werd gegeven ten dienste van het brigadewerk. Toch moet hierbij worden opgemerkt, dat nkf alle leden zich voor dergelijk werk beschikbaar stellen en zal het bestuur deze omstandigheid dit jaar nader onder oogen zien. Indien er leden zijn, die geen tijd of moeite in het belang van de E. R. B. kunnen of willen geven, dan ligt het op hun weg voor het lidmaatschap te be danken. Ongevallen met doodelijken afloop kwamen gelukkig in het afgeloopen seizoen niet voor. Wel mochten 2 leden van onze brigade, n.1. S. Blok en L. Zwaan op 22 Augustus 1933 bij de redding van den. heer J. Kieft te Heiloo de voldoening hebben hulp te bieden door toepassing van kunstmatige ademhaling en zorg voor het transport van den drenkeling, waaraan het zeker mede is te danken, dat dit ongeval goed is afgeloopen. Door het bestuur werd nog bemiddeling verleend, waardoor aan Jb. Wijker, Gast"- huisbuurt 5, die op 23 Juli 1933 een meisje, dat in gevaar verkeerde, aan het strand bracht, een uitkeering werd gedaan uit het Caraegie-Heldenfonds, ter vergoeding van door hem geleden schade. Op Zaterdagmiddag 12 Augustus 1933 werd door de E. R. B. een openbare demon stratie gegeven, welke wederom onder lei ding stond van den heer J. van der Plas, welke oefening zich als steeds in groote be langstelling van de gasten mocht verheugen. Gedurende de demonstratie weiden loten a 25 cent verkocht ten bate van de brigade. Wel zal het gewenscht zijn, dat deze lotenverkoop bij volgende gelegenheden zooveel mogelijk geschiedt door onze eigen damesleden. Na afloop van de demonstratie werd nog hulp geboden aan een jongedame, die bij een rij- toertje aan het strand van een paard was gevallen, dat op hol sloeg, terwijl zij met een voet in den stijgbeugel bleef hangen. Aan het einde van het seizoen werden door het bestuur nog besprekingen gevoerd om te komen tot een zwemcursus in Alkmaar, in samenwerking met „De Waterratten" aldaar. Echter leidden deze besprekingen tot geen resultaat, omdat alleen op Zondagmorgen ge oefend kon worden, wat voor onze leden te bezwaarlijk was. Verder mag nog vermeld worden, dat op 24 Juni 1933 door de E. R. B. werd deel genomen aan den Bloemendaalsche strand- dag. De demonstratie „redding met het lijn- toestel" van onze brigade had een vlot ver loop. Na afloop werd nog een interessante oefe ning in het Noorderbad te Zandvoort mede gemaakt. Op voorstel van den heer J. van der Plas werden door het bestuur nog pogingen in het werk gesteld om de film van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingsmaatschappij ten bate van de E. R. B. te laten draaien in het badseizoen, maar door de gegronde bezwa- ren van het bestuur der N. Z. H. R. M. kon den deze pogingen niet slagen. Met voldoening kan ten slotte nog worden medegedeeld, dat op 28 Augustus 1933 de koninklijke goedkeuring aan de Egmond zeeër Reddingsbrigade is verkend. Hierna bracht de penningmeester, de heer J. H. v. d. Berg, verslag uit van de financiën der brigade. Spr. kon niet zoo optimistisch zijn als de secretaris. De bezittingen der bri gade waren slechts ruim 12 meer dan het vorig jaar. Spr. wees er op, dat van de meer dan 200 pensionhouders en kamerverhuurders slechts 15 de brigade steunen. De Egmondzeeër Reddingsbrigade is op gericht voor de badgasten en het is volgens spr. de moreele plicht van allen, die aan de badgasten iets verdienen, daar één gulden van af te staan voor de Reddingsbrigade. Spr. had de medewerking van de V. V. V. hierbij willen inroepen, maar wegens vergadering ®Jders was niemand van het bestuur der V. V. V. aanwezig. De penningmeester werd onder dankzeg ging gedéchargeerd. Besloten werd vervolgens de loterij, waar voor reeds een ministerieele toestemming was verkregen, niet te laten doorgaan wegens de slechte tijdsomstandigheden. Hierna nam de heer van den Berg het woord en zeide: Het besluit is nu gevallen. De verloting gaat niet door. Toch wilde spr. een woord van dank brengen aan den voor zitter, die tijd noch moeite had gespaard om de toestemming voor de verloting te ver overen. De nieuwe indeeling van de strandwacht za nader aan de werkende leden worden bekend gemaakt. Besloten werd Zaterdag over 8 dagen het reddingsmateriaa! weer op het strand te plaatsen. Onze kermis is weer voorbij, waarover een kort resumé. Hoewel 't er Zaterdag zeer slecht voor stond wat het koude weer betrof, is het toch nog erg meegevallen. De laatste dag was althans echt kermisweer. Voor de kinderen was er vermaak genoeg en er was ook meer kramerij dan gewoonlijk. In de drie café's, waar gelegenheid werd gegeven tot dansen, hadden de caféhouders allen gezorgd voor prima eerste klas muziek. Ook in café Kuiper was muziek, doch geen dansen. De eerste dag was het in alle danslokalen een zeer gezellige drukte en kon men over de opkomst tevreden zijn. Op het voetbalterrein, waar Harlingen I op bezoek was bij M.F.C was een luidspreker aanwezig, waardoor de voetbalwedstrijd te Milaan gevolgd kon worden. Maandag natuurlijk een stille dag. 's Avonds was de humorist Max van Laarhoven in de zaal van den heer Schenk. Er was zeer weinig publiek. Deze begaafde humorist had een volle zaal verdiend. Zang, humor en voordacht, alles was tip top. Als voordracht willen we alleen maar noemen: Het doode paard, wat door hem werd voorgedragen in kwaliteit als advocaat, als dominéé, als bakvischje, als schooljongen en als boer. Dinsdagavond kwam de bekende familie Hofman in de zaal van den heer H. v. d. Woude. Boven verwachting was het hier goed bezet en de aanwezigen hebben zeer zeker geen beroud gehad, dat ze hun guldentje heb ben geofferd. Wanneer je in dezen crisistijd eens heerlijk kunt lachen, is het wel wat waard. Na een vijftal aardige liedjes kregen we een leuke schets te hooren, getiteld De Privé-secretaresse en daarna door de doch ters accordeon en vioolmuziek. Het was schit terend. Het daverend applaus is zeker wel een bewijs geweest, dat de familie Hofman weder een prettigen indruk heeft achtergelaten. In de beide andere danslokalen ging het er zeer gezellig en lustig op los. Jammer dat in een der café's een kleine vecht partij werd gehouden. Dat hoort op een ker mis niet thuis. Tot lid van het dag. bestuur van de banne Harenkarspel is herbenoemd de heer J. Spaans Rz. in den Speketerspolder. De directie der Coöp. Zuivelfabriek „Eureka" heeft de uitbetalingsprijs van de melk over het laatste tijdvak bepaald op 3.46 per 100 K.G. of 3.56 per 100 liter, gemiddelde noteering. De winst van de Coöp. Boerenleenbank over 1933 bedroeg 2184,48, waardoor de reserve steeg tot f 37.227,99 De heer J Hauwert werd herkozen als lid van den Raad van Toezicht; de heer P. Kraakman als lid van het bestuur. De gewestelijke tarwe-organisaties voor Noordholland en Zuidholland hebben met ingang van Dinsdag 29 Mei 1934 het koopen van tarwe door de erkende handelaren stop gezet. tiet vervoer van reeds gekochte, doch niet geleverde tarwe mag plaats vinden tot 7 Juni 1934. Telers, die nog tarwe bezitten, diene deze voor 7 Juni aan de organisatie aan te bieden Deze maatregel is genomen in verband met het bestuursbesluit om in de maand Juni een nabetaling van 1 per 100 K.G. te doen over den geleverden oogst 1933. Reclame over de betalingen dienen binnen 14 dagen en uiterlijk 15 juli te worden in gediend. De nadere richtlijnen zullen' in de land- bouwpers worden gepubliceerd. Bij" afwezigheid van de ouders hebben eenige kinderen met vuur gespeeld in de schuur van den heer S. de B. alhier, met ge volg, dat brand ontstond. Gelukkig wisten eenige voorbijgangers het vuurtje spoedig te blusschen, zoodat erger kon worden voorkomen. In verband met de vermissing van het rijwiel van1 den houthandelaar K. M. uit Zaandam, hetwelk door dezen bij het café „De Rustende Jager" alhier was geplaatst, is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen een melkknecht te Oostzaan, Het rijwiel is in beslag genomen en daarna aan den eigenaar terug gegeven. Tegen een kantoorbediende, die in het Heilooërbosch bloemen afsneed van een Meidoornstruik, werd proces-verbaal opge maakt. Door de provincie werd een aanvang gemaakt met het maken van een weg langs den voet der duinen, loopende van de Eg- monderstraatweg naar het „Vogelwater". De tewerkstelling bij het Staatsbosch- beheer te Schoorl is tot en met 28 Juli ver lengd. Hierbij zijn 11 man uit de gemeente tewerkgesteld. Het uitbaggeren der Wimmenummervaart, waaraan 17 werkloozen zijn tewerk gesteld, zal deze week worden stopgezet. Vervolg. De heer Keijsper drong aan op een onder zoek naar het vaststellen van een baat-belas ting ten behoeve van te leggen riolen. De voorzitter zeide, dat Gern. Werken een onderzoek instelt naar opheffing van den stank van de Bleekersloot. Men kan het uit breidingsplan aannemen en het riolenvraag- stuk nader bekijken. Het uitbreilingsplan werd vervolgens met algemeene stemmen goedgekeurd. Van de firma Staal en Co. te 's-Graven- hage ontvingen B. en W. een aanbieding voor een drietal onderhandsche geldleeningen, groot resp 100.000, 100.000 en 50.000, rente 4 1/4 koers 100 af te lossen in 40 jaar met uitsluiting van versterkte of ge- heele aflossing gedurende de eerste 5 jaar. Het te leenen bedrag kan worden bestemd tot dekking van de voorschotten voor den bouw van 63 woningen door de bouwvereeni- ting „Rochdale", waarvoor de raad een be- rag van 264.000 beschikbaar heeft ge steld. Besloten werd deze geldleeningen aan te gaan. De N.V. Alkm. Bouw Mpt. Lyceumkwar tier te Alkmaar heeft de gemeente verzocht de door haar aangeleged straat de Korte Lyceumstraat aan de gemeente te mogen overdragen. De raad besloot daartoe. B. en W. stelden voor den heer A. Groot te Heiloo een perceel bouwterrein te verkoopen ter grootte van ongeveer 320 M2. gelegen aan de Bisschop Bottemannestraat, voor 7 per M2. De raad besloot daartoe. Eveneens werd besloten aan den heer J. Glas te Heiloo een perceel bouwterrein aan de Bisschop Bottemannestraat, groot onge veer 818 M2„ te verkoopen voor den prijs van 8 per M2. B. en W. stelden voor den heer V. L. M Jonker te Heiloo een perceel bouwterrein te verkoopen groot pl.m. 1017 M2., gelegen aan de Dr. Schaepmanstraat, voor 7 per M2. De raad besloot daartoe. B. en W. stelden voor de rekeningen en verantwoordingen goed te keuren van de R.K. Bewaarscholen (St. Joseph-bewaar- school en St. Theresia-bewaarschool) over de jaren 1928 tot en met 1932. De raad besloot daartoe. Naar aanleiding van een ministerieel schrijven achtten B. en W. het gewenscht ten aanzien van de kostelooze verstrekking van boeken en leermiddelen aan leerlingen van het Murmellius-Gymnasium, de Handels school en de Handelsavondschool dezelfde regeling in te voeren als voor de R.H.B.S. geldt. Een gewijzigde verordening werd dienaan gaande vastgesteld. De minister van Onderwijs heeft het niet wenschelijk geacht, dat de schoolgeldregeling van het Gem. Gymnasium in voor de ouders ^unsügen zin zou afwijken van die der Rijks Met curatoren zijn B. en W. van meening, dat aan den wensch van den minister tege moet gekomen moet worden ondanks het feit, dat het schoolgeld van het gymnasium aan merkelijk moet worden verhoogd. Een tweetal gewijzigde verordeningen werden in verband daarmede vastgesteld. De bouwvereeniging „De Middenstand", welke in 1920 een geldleening werd verstrekt van 131.010 onder hypothecair verband, is niet meer in staat de annuïteit van 7683.92 te betalen en verzocht de annuïteit te bereke nen naar een lager rentepercentage dan 5 3/4 en haar een bijdrage te verleenen van 850.40, zijnde het verlies over het ex ploitatiejaar 1933. B. en W. stelden voor een annuïteit te be rekenen van 6515.98 naar een rentepercen tage van 4 3/4 en voorhands nog geen be schikking te nemen op het verzoek om een bij drage in het exploitatietekort. De raad besloot daartoe. Vastgesteld werd de vergoeding in de kos ten van instandhouding over 1930 benevens het bedrag waarop over de jaren 1928, 1929 en 1930 aanspraak kan worden gemaakt voor de Wilhelminaschool aan de Doelenstraat. B. en W. stelden den raad voor hen te machtigen voor de bij Kon. Besluit tot 1 Mei 1934 vastgestelde verordening op het heffen van een vergunnigsrecht en van een verlofs- recht opnieuw de koninklijke goedkeuring aan te vragen. De raad ging hiermede accoord. Destructie van afgekeurd vleesch. Indertijd sloot de gemeente voor de destruc tie van afgekeurd vleesch een overeenkomst met de N.V. Ned. Thermo-Chemische fabrie ken te Amsterdam, welke fabriek evenwel niet gebouwd werd. De vuil verbrandings oven der gemeente-reiniging voldoet wel, maar kan niet het bloed, afkomstig van het gemeente-slachthuis, verwerken. De destructor van de N.V. „Gekro" te Overschie heeft daarna vleesch en bloed goed en gratis verwerkt, maar kan niet meer rendeeren zonder subsidie. Een proef met den destructor in den kring Barsingerhorn te Schagen heeft goed voldaan, maar men heeft de gemeente destijds voor het vervolg een tegemoetkoming van f 20.000 per jaar ge vraagd, wat B. en W. te hoog vonden. Thans blijkt de vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn bereid cadavers, afvaldeelen en bloed af te halen en te verwerken tegen een bedrag van 500 per jaar. B. en W. stelden voor daartoe definitief te besluiten. De raad vereenigde zich hiermede. Voorgestelde werd aan A. Kok alhier een perceel gemeentegrond te verkoopen gelegen aan het Heiligland, groot pl.m. 60 M2. voor 300. Dit punt werd tot na de schorsing aange houden. Besloten werd tot aanvaarding van het door wijlen mevr. M. Thomasz, weduwe van den heer P. v. d. Oord. overleden te Bloemen- daal op 9 Mei j.1. onder vrijdom van alle rechten aan de gemeente met last van vrucht gebruik vermaakte legaat, t.w. den eigendom van de onroerende goederen onder de ge meente Zijpe, groot resp. 14 A. 20 c.A. en 4 H.A. 37 A. 30 c.A. aan welk legaat de last is verbonden, dat de gemeente een Centraal Ziekenhuis op neutralen grondslag te Alk maar zal in stand houden en onderhouden. De gemeente is bereid meerdere legaten te aanvaarden. Omdat voor de verbreeding en wijziging van het O. trottoir van den Kennemerstraat- weg en van het beloop van dien weg een aan tal perceelen grond (voortuintjes) aan de O- zijde van dien weg nogdig zijn, waarvoor 2o eigenaren aannemelijke aanbiedingen en met een 3-tal nog wordt onderhande d stelden B. en W. voor hen Je machtigen tot aankoop dezer perceelen. Het bedrag ben - digd voor den aankoop van 25 8tukk,enffip van voortuinen is 11954. E>e rafd Jceur dit goed en keurde eveneens de betaling der onteigeningskosten goed, zoo hiertoe vooreen drietal perceelen een proces moet worden ^De heer Van de Vall bepleitte daarbij het trottoir in allen gevalle te maken. Men kan dan zien, welke eigenaren onwillig zijn. De heer K e ij s p e r wilde eerst de argu menten der onwilligen kennen, maar sloot zich ten slotte bij het voorstel-v. d. Vall aan- De heer Westerhof zeide, dat men tot 25 per M2. betaalde. Een enkele onwillige vroeg zelfs 50. Het voorstel-v. d. Vall werd aangenomen. B. en W. stelden den raad voor een tus- schen de Vondelschool en de Hooftstraat ge legen stuk grond ter grootte van pl.ni. 50000 M2. tegen een bedrag van 35 per jaar te verhuren aan de R.K. Woningbouwvereeni- ging „Goed Wonen", teneinde dit perceel als speelterrein in te richten. Kosten van_ inrich ting en afscheiding komen voor rekening van „Goed Wonen". De heer Keijsper hield naar aanleiding van de door hem gestelde en reeds schrifte lijk beantwoorde vragen een interpellatie, waarin hij verklaarde zich niet met de opvat ting van B. en W. te kunnen vereenigen, dat voor de vervulling van een vacature van schrijver op de secretarie geen oproeping noo- dig was geweest. De gemeente had in dit ge val de Arbeidsbeurs niet mogen passeeren. Spr. had oorspronkelijk de bedoeling een motie van afkeuring in te dienen. De burgemeester verdedigde de bij deze benoeming voorgekomen handelwijze uit het oogpunt van de hier voor schrijversbenoemin gen geldende gewoonte. Het benoemingsrecht is lx»vendien aan B. en W. Weth. van Slingerland zeide zich niet met de opvatting van het college te kunnen ver eenigen. Nadat verschillende raadsleden mede af keuring over het gebeurde hadden uitgespro ken, werd de interpellatie gesloten. De heer Govers interpelleerde namens de V.D.-fractie over de niet tot zijn voldoening beantwoorde vragen inzake de inzakking van den walmuur aan de Voordam en inzake het niet tijdig uitvoeren van de verbetering van den Geesterweg. Wethouder Klaver ontkende, dat inzakking van den walmuur te voorzien was geweest en kgde, naar aanleiding van vragen van den heer Vogelaar uit, waarom eerst na de gun ning de besteksbepalingen gewijzigd waren. De Geesterweg zal nu tijdig verbeterd wor den, dat deze nog gelijk gereed komt met de Bergerbrug. Verschillende raadsleden hebben ook bij deze interpellatie het beleid van B. en W. be- critiseerd. Nadat de raad in comité was geweest, werd de voorgestelde verkoop van grond aan het Heiligland goedgekeurd en besloten het voor stel in zake vernieuwing van de brug aan de Noorderkade en verbetering van de Nieuwe Hoornsche vaart. Woensdag 6 Juni a.s. des avonds te 8 uur in een afzonderlijk daarvoor uitgeschreven raadsvergadering te behande len. Geboren Theodorus, zoon va 1 Jo hannes Houtenbos en Klazina Tromp. Lida Anna, dochter van Jozef Herman Marie den Broeder en Cornelia Afra Ma ria van 't Hof. Simon Johannes, zoon van Nicolaas Jozephu- Mi n enAnthonia Dekker. Nicolaas Johannes, zoon van Nicolaas Henneman en Hendrika Geer- truida Eijking. Nicolaas, zoon van Cornelis van der Molen en Margaretha Nanne. Johanna Catharina, dochter van Johan George Frederik Kueter en Anna Wilhelmina Ligthart. Cornelis Pieter, zoon van Jacob Hopman en Aar tje Wiggemansen. Franciscus Petrus Maria, zoon van Bernardus Gerardus Hilbers en Martina Francisca Kimman. Trijntj eLamberta, dochter van Lam- bertus Kruk en Trijntje Metselaar. Overleden Jacob Cornelis Leijen, oud 63 jaar, echtgenoot van Johanna Mors, eerder weduwnaar van Aaf je Nan ne. Johannes Frankfort, oud 37 jaar, echtgenoot van Jantje Twisker. Ondertrouwd: Jacob Homan te Hoorn en Jacoba Anna Schoen. Nico laas Delis en Gerardina Antonia Schou- en. Jouke de Jong en Elisabeth Peper. Cornelis Bartholomeus van Schagen te Haarlemmermeer en Cornelia Maria Zuurbier. Gerardus Hendrikus Ste- phanus Swart te Alkmaar en Veronica Maria Schouten. Adrianus Delis en Anna Evelina Keizer. Gehuwd: Cornelis Petrus Verberne te Hoorn en Margaretha de Ruijter Pieter Hendrik Kelder te Schoori en He- lena Geesje van Dijk. Willem Briefjes en Elisabeth Anna Hoebe. Jacob Ho- man te Hoorn en Jacoba Anna Schoen. Nicolaas Delis en Gerardina Antonia Schouten. A Op het tarief doelende woui.'tjk B. „Omdat mijn vrouw het wil hebben .Waarom speelt D ge- tJudgej.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7