JUcoUidaat 1lieuws "Rechtzaken Hand* en JuiuBotm /LICHT/ I4Ü VOERT QÉN bduentddn 2DNQER flQUERTÊNTie n DAGBLADRECLAME) DE BESTE RECLAME NOORDSCHARWOUDE. URSEM. CASTRICUM. HOOGWOUD. DE STREEK, BOVENKARSPEL. OUDKARSPEL, HEILOO. LIMMEN. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK Meervoudige strafkamer. Uitstapje ouden van dagen. Begunstigd door heel mooi weer, heeft Donderdag het uitstapje plaats gevonden van de ouden van dagen van Noordschar- woude en Oudkarspel. Ook dit jaar hadden diverse autobezitters hun wagen beschikbaar gesteld en er waren verder een drietal bus sen afgehuurd om het gezelschap te vervoe ren. De route ging vanaf Noordscharwoude, Broek op Langendijk, H.Hugowaard richting Kolhorn, langs Middenmeer naar Sloot- dorp, de eerste halte. Vervolgens over Wie- ringerwerf naar den Oever, de afsluitdijk met uitzichttoren, waar voor de tweede maal ge pauseerd werd. Verder ging het over den afsluitdijk rich ting Makkum naar Bolsward, door welk plaatsje werd rondgereden. Hier had een hartelijke ontvangst plaats en werd o.m. de inwendige mensch versterkt. Nu werd de terugreis weer aanvaard en ging het via Witmrasum en Zurich naar den afsluitdijk en werden de groote sluizen te Cornwerderzand bezichtigd. In den Oever werd nogmaals gepauseerd en zoo ging het weer huiswaarts via Kleine Sluis en St. Maartenbrug over Dirkshorn naar huis waar het gezelschap werd opge wacht onder de vroolijke muziek van de hee- ren Dekker c.s., die altijd present zijn als het de goede zaak van de ouden van dagen aan gaat. In „Concordia" werden allen nog eens ont haald en liet de muziek haar opgewekte too- nen nog eens hooren. Door den voorzitter, den heer P. F. Slot, werden woorden van dank gesproken tot al len die de ouden van dagen wederom in de gelegenheid gesteld hadden dit uitstapje te maken, waarmee ook dezen onvergetelijken dag weer tot het verleden behoort. Alhier is uit de schuur van den arbeider P. Poland, staande achter diens woning, een rij wiel ontvreemd. De deur van de schuur, welke gesloten was, bleek geforceerd te zijn. Alhier is een nieuwe verordening afgekon digd, waarbij wordt verboden zich op den open baren weg te vertoonen in aanstoot gevende badkleeding, terwijl het eveneens is verboden zich in de bosschen of duinen op te houden anders dan behoorlijk gekleed in bovenklee- ding. Kampeeren op terreinen binnen de gemeente, hetzij alleen of in gezelschap, is niet toegestaan. B. en W. kunnen echter van dit verbod onder door hen te stellen voorwaarden ontheffing verleenen. Naar wij vernemen zal bij het kolonie huis dat overgenomen is door de St Anto- niuskolonievereeniging, liggende aan den Heerweg onder deze gemeente, hetgeen ver moedelijk in Juli a.s. geopend zal worden een kapel worden bijgebouwd, welke voor- loopig van hout zal worden opgetrokken. Naar wij vernemen wordt door het ge meentebestuur getracht de noodige grond te verkrijgen voor den aanleg van een rijwiel pad langs den van Oldenbarneveldweg en wel langs de zijde van de doktorenwoningen van het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch. Wordt tot overeenstemming gekomen dan is het de bedoeling dat een pad van on geveer 2 ka M. breedte zal worden aange legd, hetgeen op den v. d. Mijleweg zal aan sluiten aan de eene zijde en aan de andere zijde op het rijwielpad van den Zeeweg, dat bij den van Oldenbarneveldweg uitkomt. Daardoor zal ook worden verkregen dat de wielrijders eene zijde van den weg kunnen houden en niet verplicht zijn den rijweg over te steken. Wij hebben goede verwachtingen dat een en ander spoedig zal kunnen worden tot stand gebracht. Uit een hok staande achter de woning van dei. winkelier Mol alhier is een konijn gestolen. Hoewel de aardappelcampagne hier zeer vroeg is ingezet en de export zelfs al begonnen is, is van een ruime oogst geen sprake. Het droge voorjaar en de gure Mei maand hebben de groei tegengehouden. Allerlei gebreken in het gewas zijn ingetre den, zoodat de velden over 't algemeen een treurigen aanblik opleveren en de oogstver- wachtingen met den dag slechter worden. In de vacature van den heer Jb. Man tel (wegens bedanken) als voorzitter van de Bloembollenveilingsver. „Westfriesland" is als zoodanig gekozen de heer K. Berkhout, alhier. 25-jarig jubileum. Zaterdag 2 Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer M. Visser bij de firma M. Eecen in dienst kwam. Dat deze dag niet ongemerkt voorbij zal gaan, is te begrijpen. Vanaf 4 Juni tot 25 Juni zal de burge meester dezer gemeente met vacantie afwe zig zijn. Hedenavond 8 uur zal het eerste concert in den Muzieknis plaats hebben. St. Caecilia zal concerteeren en een 8-tal nummers ten gehoore brengen. Door samenwerking met de rijwielpad- vereeniging Noord-Kennemerland en mede werking van het gemeentebestuur van Lim men zal op de Zanddijk vanaf de gemeente Limmen een rijwielpad aangelegd worden met een ingewalst sinteldek. Door het plaat sen van houten palen zal het pad van den weg gescheiden worden zoodat het rijver- keer daarover niet kan plaats hebben. Binnen eenige dagen zal met de uitvoering worden begonnen, zoodat tijdens het seizoen het pad al opengesteld kan worden. Voor hen die vanaf de richting Alkmaar komen is het een kortere weg terwijl dezen weg leidt door het vlakke land met op den achter grond de duinen van Castricum. Het pad zal werkelijk blijken in een behoefte te voorzien. OUDE NIEDORP. (Mei). Overleden: Antje Wiering, echtge- noote van Nicolaas Breersen, 64 jaar. Zitting van Dinsdag 29 Mei. EEN WONDERLIJKE SINJEUR DIE DE ROOIE HAAN LIET KRAAIEN De 28-jarige voeger Gerrit Smit te Broek op Langendijk die op grond van zijr, vreemde gedragingen in den om geving bekend 6taat als „malle Gerrit", fur.geed voor 14 dagen als voonaamste getuige tegen den kistenmaker Nic. Schuit, alstoen terecht staande voor het hem ten laste gelegde fet, dat hij bedoel de Gerit Sm. door aanbeding -"an 30 zot- hebben aangezet tot brandstchting in zijn werkplaats, voor welk fet Schuit nmiddels werd vrijgesproken. Gerrit Sm., in voorarrest vertoevende ter zake een andere brandstchting, was thans voor het meervoudig college gedi rigeerd ter zake dat hij in den nacht van 29 op 30 Nov. brand 1.ad gesticht in de oods of opslagplaats van den heer Carcl Christiaan Bonnet, koopman te Broek op Langendijk, met gevolg da deze loods geheel of althans gedeeltelijk afbrandde met de daarin opgeslagen goederen, waardoo:r gevaar kon ontstaan. Daar verdachte absoluut niet den in druk gaf, die zijn bijnaam zou wettigen werd het feit erkend voor zoover hij zich zulks kon herinneren, aangezien hij tij dens het plegen van het feit in beschon ken toestand verkeerde en dan geneigd is allerlei malle dingen te doen. Tegen den heer Carel Bonnet had verdachte niets. De heer G. Balder, bij wien verdachte dien avond vertoefde bemerkte wel dat hij niet geheel drankvrij was, doch hij ve'-keerde niet onder den invloed Tegen 12 uur ging verdachte op aansporing van getuige weg, doch kwam later weer terug en vertelde toen iets onbegrijue- lijks over den rooden haan, doch Baider had geen lust hem opnieuw binnen te laten. Den volgenden morgen vertelde ver dachte aan Balder wat hij had gedaan De heer Wiggers, ambtenaar van het genootschap, noemde den verdachte een ^slappeling, die in zijn jeugd geen be paald goed voorbeeld had genoten. Hoewel de reclasseeringskansen zwak stonden zou er misschien door een voorwaardelijke verocrdeeling met stren ge toezicht nog iets te bereiken zijn De mogelijkheid bestond dat Gerrit, indien hij bleef oppassen, geregeld werk zou kunnen krijgen. De verdachte zelf was tot alle conces sies bereid, omdat hij had ondervonden dat hij thans zijn leven in verkeerde ba nen leidde. De officier het feit wettig en overtui gend bewezen achtende, kwam al spoe dig tot het caddinale punt: wat met deze man te beginnen? De heer Wiggers stond sceptisch en de persoon in kwestie is een ontzettend ge vaarlijk man, 'n brandstichter lit drank en sensatiezucht. VVaar de zaken zóó stonden, kon de officier niet medewerken tot reclassee- ren, vooral ook omdat tegen het feit een maximum van 12 jaar gevangenisstraf is bedreigd. Gevorderd werd als nu een gevange nisstraf voor den tijd van 2 jaar en 6 maanden. Verdachte zeide: ik kan niet anders da nbeterschap belooven en dat beloof ik! Hij beweerde voorts dien avond 20 a 25 gelagjes te hebben genoten. Mr. Prins, verdediger van verdachte, toon de zich niet bijzonder voldaan over het requi sitoir, toegevende, dat de man een gevaar is voor de maatschappij, maar dan als hij onder den invloed van 20 a 25 glazen dranis of bier verkeerde. Pleiter betoogde voorts, dat verdachte zijn daad niet volvoerde uit misdadige motieven, uit wraak of winstbejag en in dit verband achtte pleiter een vrijheidsstraf als door den officier gevorderd een al te zware vergelding Op grond van deze en meer andere bezwa ren concludeerde mr. Prins dringend alsnog pogingen te willen aanwenden tot verbete ring van zijn cliënt en verzocht hij den ver dachte bij voorkeur tot een streng voorw. stra/ met scherp toezicht en strenge bijzondere voorwaarden te willen veroordeelen. De officier ging in het minst niet mee met de theoriën van den verdediger en wensch'e die niet toegepast te zien in de rechtzaal. On- noodig er bij te voegen, dat de officier bij zijn eisch persisteerde, omdat de maatschappij moet bevestigd worden tegen dergelijke indi- viduën. Mr. Prins bleef, zooals vanzelf spreekt, het antwoord niet schuldig en verwees naar de voordrachten van oud-minister mr. Donner, die theorie gaf op practischen bodem. Ook pleiter handhaafde ten slotte zijn conclusie Na dit belangwekkend debat sloot de pre sident het onderzoek, beapalde de uitspraak op a.s. week. Verdachte hernieuwde nog zijn beter schapsbeloften met de hem eigene wel'be- spraakheid. WEER EEN STEUN-MYSTIFICATIE. De 37-jarige werkman ijscoventer en steun- genieter Theodorus de Winter te Limmen, verscheen in positie van verdachte voor het college, ter zake het feit, hem te laste was ge legd, dat hij in eenige zomermaanden van het vorige jaar op verschillende data opzet telijk onjuiste opgaven had gedaan van de door hem genoten verdiensten als ijscoven ter; en deze vervalschte opgaven met zijn handteekening bekrachtigd, waardoor nadeel kon ontstaan. Verdachte ontkende de juistheid der cij fers, aangezien van zijn inkomsten ook moest worden afgetrokken de uitgaven voor zijn bedrijf, o.m. reparatiekosten van een ijs- wagen. In deze zaak werden als getuigen a char ge gehoord de heer C. J. Admiraal, ambte naar ter secretarie, de heer G. de Nijs uit Beverwijk, brigadier de Koekkoek en de heer J. v. Gorcum, ambtenaar arbeidsraad te Alkmaar. De heer Admiraal was tot de ontdekking gekomen, dat de weekinkomsten veel hooger waren, dan was opgegeven. De inkomsten moeten bruto worden opgegeven. De officier noemde de mededeeling van verdachte over dien aftrek 'n nauveauté in het proces. Niet bij politie, noch bij den rech- ter-commissaris had hij over aftrek gespro ken. Mr. Schuurman, de verdediger, achtte het onredelijk en onlogisch, dat de bruto in komsten moesten worden opgegeven. Verdachte zei, zwaar ziek in het Elisa beth's gesticht te hebben vertoefd, hij dacht toen meer aan den dood dan aan deze opga ven. Zijn ijsco-bedrijf was geheel afhankelijk van de weergesteldhed. Bij koud weer was de ontvangst veel minder. Brigadier de Koekkoek, die het voorloopi- ge onderzoek had geleid, gaf verslag van het gehouden verhoor. Verdachte had ingestemd met het hem voorgelezen procesverbaal. De getuige G. de Nijs ijsfabrikant te Be verwijk, voor het beklaagdehekje verschij nende, was de leverancier van de ijscogrond stoffen. Hij had ook een ijswagen geleverd en gegarandeerd een bedrag van 10 gulden per week, doch blijkbaar had verdachte meer dan 10 iper weer verdiend, overigens kon deze getuige geen afdoende ophelderingen in dit verwarde zaakje verschaffen. De heer v. Gorcum, commies Raad van Arbeid te Alkmaar, verklaarde dat ver dachte hem had medegedeeld, dat zijn in komsten waren 29 a 30 per week. Dit was door hem op 5 November verklaard. De officier stelde schorsing voor en terug zending van de zaak in handen van de rech tercommissaris. Verdachte zeide steeds openkaart te heb ben gespeeld. Mr. Schuurman twijfelde of heropening der instructie tot een affect zou leiden en verzocht onmiddellijke vrijspraak van ver dachte. Uitspraak a.s. week. WELKOM VREEMEDELING! De diefachtige Miich-ner. De 27-jarige Beiersche electriciën Frans W., wonende in 't Ooijevaarsnest te Oudorp en thans gedetineerd, had in het najaar van 1933 uit het warenhuis der firma Vroom en Dreesmann te Alkmaar, alwaar hij zonder toezicht werkzaam was, verschillende goe deren ontvreemd en stond heden deswege terecht. Het gestolene zou hij cadeau ge geven hebben aan zijn „vrouw", o.m. 20 theedoeken Welk gezin gebruikt nu 20 theedoeken? verbaasde zich de president! Ook had hij gestolen n scheerapparaat, voorts 7 tandenborstels en 'n hoeveelheid tandpasta, als mede 2 dames-handtaschjes. Waarom ben je niet in Duitschland ge bleven?, informeerde de president met twij felachtige gulheid. De heer W. J. M. H. Seelen, adj.-directeur der firma, verklaarde, dat de diefstallen had den plaats gegrepen gedurende de verbou wing, waarbij verdachte werkzaam was. De officier vorderde tegen dezen trouwe- loozen Duitscher, die het hem geschonken vertrouwen zoo schandelijk had misbruikt en van dezen boom zoo vol geladen, rijkelijk had geplukt, 2 jaar gevangenisstraf. De officier releveerde, dat we op derge lijke exemplaren van uit het buitenland hier, waar de werkloosheid reeds zoo groot is, niet gesteld behoeven te zijn en stelde zich voor na afloop van de straf hem het land uit te wijzen. Mr. van Leeuwen ontkende, dat verdachte doordrongen was geweest van het geschon ken vertrouwen en voor de verleiding is be zweken. Pleiter wees nog op de goede ge tuigschriften, in 't bezit van verdachte en drong aan op een voorwaardelijke veroor deeling. De officier wensche geen Duitsehers te reclasseeren en >ersisteerde. OPRUIING DOOR MIDDEL VAN PAMFLETTEN. In de middagzitting debuteerde op de zondaarsbank de 40-jarige groentenventer Jan B. uit Oude Niedorp, welke heer op 13 Febr. aldaar op een bijeenkomst, zijnde een voordrachtavond van Daan Pool, in het café van den heer A. Feijs, pamfletten had verspreid van opruienenden inhoud en waar in ae aanwezigen werden opgezet tegen ge zag, staat, militarisme enzoovoort, door het bezigen van de bekende krachtmiddelen, zoo als algemeene staking, dienstweigering una so weiter. De verdachte was oorspronkelijk in voorarrest gezet, doch na bekentenis, als gevolg van een uitvoerig request, opgesteld door zijn verdediger mr. P. Tideman uit Bloemendaal, op vrije voeten gesteld. De verdachte werd in de gelegenheid ge steld zijn standpunt uitvoerig uiteen te zet ten. Als eerste getuige werd gehoord de heer D. Ott, die na het gewone gescharrel met de eedsaflegging, verwijdering van zijn tabaks pruim, teekening van het eedsweigerings- formulier en aflegging der belofte, kon ver klaren dat verdachte bedoelde pamfletten had uitgereikt. Volgde hierop de chauffeur Corn. Wit, Welke heer een soortgelijke verklaring af legde. De officier verschilde met verdachte van meening omtrent de strafbaarheid van deze uitreiking, zag in de daad van verdachte een poging tot opruiing tot dienstweigering en vorderde 3 maanden gevangenisstraf. De verdachte protesteerde op theatrale toon tegien dezen eisch. Mr. Tideman verklaarde, dat verdachte, na een enkel gesprek, onmiddellijk het feit had toegegeven en hield voorts een uitvoerig contra-betoog tegen het requisitoir van den officier, waarin hij het opruienede karakter van het pamflet ontkende en eindigde met te concludeeren met strafbaarheid. De onvermijdelijke re- en dupliek bleef ook hier niet uit, waarbij de respectieve op vattingen onveranderd bleven. HET MELKBESLUIT DEN KAATSBAL DER JUSTITIE. De veehouder en melkslijter Cornelis Vr. te Oudkarspel had vanuit zijn woning, zoo versch onder de koe vandaan, melk verkocht direct aan den consument, wat volgens het ministe- rieele melkbesluit nr. 32 2o. anno zooveel, niet geoorloofd is. De heer Vr. verscheen dientengevolge op 19 Januari voor den Kantonrechter en requireerde de ambtenaar veroordeeling tot 2 boete subs. 2 dagen. Op 2 Febr. wees de Kantonrechter, mr. Boer- regter, schriftelijk vonnis, verklaarde het des betreffend besluit niet verbindbaar en ontsloeg den verdachte van alle rechtsvervolging. De boer was daarmede volkomen content, maar niet alzoo de ambtenaar, die met het oog op meerdere vervolgingen een principiëele uit spraak verlangde en dus van dit vonnis in hoo ger beroep kwam bij den arrondissements rechtbank. Heden was dit appel aan de orde gesteld en werd deze juridische puzzle door de meervou dige strafkamer onder de loupe genomen. De keurmeester de Joode verklaarde dat appellant niet met animo had medegewerkt om aan den eisch van het melkbesluit, v. Winkel, te voldoen. Hij verkocht melk beneden den prijs. Appellant merkte op, dat de burgemeester hem had medegedeeld, dat hij 20 liter mocht verkoopen. Hij woont 200 meter van den weg af op particulier eigendom. De Officier achtte het gewezen vonnis van den Kantonrechter juist en requireerde beves tiging. ONBEVOEGD OP DEN OVERWEG VERSCHENEN. De 49-jarige vrachtrijder Arie Z. te Zijpe was op 27 Juni j.1. den onbewaakten overweg der Ned. Spoorwegen met zijn vrachtauto opgere den, terwijl een trein naderde. Hij was te dier zake door het Kontongerecht te Schagen ver oordeeld, van welk vonnis Arie in hooger be roep kwam. De verbalisant Gootjes kon niet mededeelen op welk artikel van het Spoorwegreglement zijn actie was gebaseerd. Na een geanimeerd debat tusschen verbali sant en appellant, waarbij de president hen on gehinderd liet uitpraten, stelde de officier den appellant in 't gelijk, requireerde ZEd. vernieti ging van het vonnis en ontslag van rechtsver volging. 'n Conclusie waarmede de in hooger beroep gegane volkomen accoord ging. PIEPERSEXPEDITEUR IN APPEL. De heer Willem F., groetenhandelaar te Helder, was veroordeeld door den Helder- schen kantonrechter tot 20 boete wegens vervoer van 71 K G. aardappelen zonder vervoerbewijs. De veroordeelde, die beweerde de dupe te zijn van den grossier, kwam tegen dit vonnis in hooger beroep, hetwelk heden behandeld werd. De verbalisant-agent Al- Iaart was van meening, dat appellant inder daad ter goeder trouw was geweest en ge meend had, vrij uit te gaan. De officier toon de zich daardoor bereid tot strafvermindering en vorderde thans 10 boete of 5 dagen. DE VIJFDE PLUIMVEEDAG UIT NOORD-HOLLAND, Woensdag maakten de pluimveehouders zich op voor hun vijfden pluimveedag. Er waren een 350 a 400 deelnemers. Van de afdeeling Heiloo, waren een 30 deelnemers per autobus van B. B. naar Hel der vertrokken. Aanwezig waren het volledig hoofdbe stuur, B. en W. van den Helder, de w.n. regeerings-commissaris, van Asperen Ver- venne en Dr. ten Hennepe. Burgemeester Drost opende op de gebrui kelijke wijze, heette welkom de autoriteiten en gaf een uiteenzeting van het doel der dagen. Rede van Dr. ten Hennepe. In dezen tijd, nu het van alle kanten vast loopt is voorlichting op elk gebied, de basis waarop ons lang moet drijven. Overal in het buitenland produceert men zelf of probeert het en het is voor ons exporteerend land zaak om ons afzetgebied te behouden of nieuw gebied te veroveren. Niettemin kunnen wij wel ons product afzetten als niet een groot beletsel was de tariefmuren. Ons product is gewild en als men het kan koopen refereerd men ons product. Een ge wild artikel is het Hollandsche ei, dat in het buitenland een hooge naam heeft. De prijzen worden er echter kunstmatig hoog gemaakt. Terwijl hier de eieren 2M a 3 centen kosten is het in Parijs, Berlijn en Rome 10 a 12 cent. Hier de bedrijven aan de grond, daar de eieren niet beschikbaar, al thans niet voor iedereen. Zoo is de toestand en we hebben daar rekening mee te houden. Het congres te Rome, het internationale cocnores, heeft ons veel geleerd. Gebleken is. dat de voorlichtingsdiensten een schat van materiaal bijeenbracht, waarmede we ons voordeel kunnen doen. Wat is noodig in dezen tijd. Kerngezond pluimvee en voor zoo weinig mogelijk geld, zoo veel mogelijk voeder van goede samen stelling en kennis van zaken, vooral bij ziek ten. Productief voeren. Een massa geld gaat wel aan onproductief voeren. Bij broedresul- taten moet men letten op alles Breedvoerig ging spr. in op iuiste samenstelling voeders. Gebleken is oo het congres wanneer men de kuikens vrij laat in het kiezen van voeder soorten. dat de kuikens die stoffen opnemen, die voor hun lichaamsvorming noodig zijn. Karnemelk en vischmeel zijn ideale voeder- soorten voor kuikens. Breedvoerig ging spr. in op de samenstelling voedersoorten, die in het buitenland opgaan en steunen op rap porten. In dat licht bezien maakt Nederland geen slecht figuur. Breedvoerig ging spr. in op de ziekte der kuikens. Beenzwakte en polovum zijn wel de gevaarlijkste vijanden van de kuikenfokker. Spr. hekelde de mis leidende advertenties in de pluimvee- en land- bouwpers, zoo misleidend, dat spr. er voor moest waarschuwen. Gij kunt, aldus spr.. al Uw inlichtingen krijgen bij de rijksserumin- richting, voorlichtingsdienst en in Beek bergen. Het wetenschappelijk gedeelte dat spr. behandelde, is te uitvoerig om het weer te geven. Het was een interessante rede en de vlotte spr. wist zijn gehoor te boeien. Inrichting der woning. Voor de dames hield mej. van der Weijden een causerie over de inrichting der woning, verduidelijkt met lichtbeelden. .Daarna vereenigde men zich aan de koffie tafel Men was daar allerminst op groote ge zelschappen ingericht en zoowel de koffie tafel als bediening Het veel te wenschen over. Vele waren het wachten moe en trokken naar de café's, waar men vlugger en beter bediend werd. Na den middag werd een boottocht op het Marsdiep ondernomen, welke bijzonder in den smaak viel. Het laatste was een bezoek aan de Middenstandstentoonstelling. Burgemeester Drost, de voorzitter van den Middenstandsbond en de voorzitter van de afd. Helder van de Pluimveebond, voerde het woord. Daarna werd de tentoinstelling bezichtigd. Om 6 uur was de mooie dag ten einde. Met een passend woord werd ge sloten. Tante, tot nichtje, dat het bed hielp opmaken: Ik heb je nog nooit van mijn wreed gebroken roman ver teld kind. Het was vele jaren geleden hij kwam me eens op een ochtend bezoeken mijn lieve vader had een nieuwe bull-dog hij vertrok haastig, ik zag hem nooit meer En dat ls nu alles wat ik heb om me te helpen herinneren aan wat had kunnen zijn,... (Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 1