BOSCHBRAND BIJ VENLO. Energiek optreden van Duitsche grensbeambten. JONGETJE OVERREDEN. En gedood. URSEM. MIDDELIE, LANGENDIJK. NOORDSCHARWOUDE. BEVERWIJK. DE RIJP. GRAFT. 'Juni, Laagwater. v.m. nam. 11.00 I Aqenda Stedelijk Museuci ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dag van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., 7.30 uur, eerste hoofdnummer Doodende vingers (sens.), hoofdrol Alexan- der Kirkwood; tweede hoofdnummer De we reld zonder mannen (am.) Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, 7.30 uur, hoofdnummer Helden der Golven (spannend) en voetbal wedstrijd HollandZwitserland. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, 7.30 uur, hoofdnum mer De wereld verandert (spannend), hoofd rol Paul Muni. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, tot en met Zondag, De onbekende gast (sens.), hoofdrollen Szöke Szakall, Lucie English, Kurt Vesper' mann. Toegang boven 18 jaar, Zonaag 3 Juni. 35 uur, Muziektuin, concert St. Caecilia Maandag 4 Juni. ."entoonstelling en keuring te Opmeer. Zaterdag 14 Juli. Hensbroek, Groote Turndemonstratie met Kermesse d'été. Zondag 15 Juli. Hensbroek, Groote Turndemonstratie met Kermesse d'été. ONWEERSCHADE IN FRANKRIJK. In het Saargebied. Gisteravond tegen 7 uur heeft zich boven het Saargebied een hevig onweer ontlast, dat rijkelijk de lang verwachte regen heeft gebracht, doch tevens op vele plaatsen groote schade aanrichtte. Vooral te Werndt en te Gross-Rosseln werd door het noodweer veel vernield, terwijl de bliksem in vele huizen insloeg. Het water stortte van de heuvels en spoelde in sommige straten het plaveisel weg, terwijl tuinen en akkers over stroomd werden. Te Gross-Rosseln wordt een klein kind vermist; men vreest dat het door het water is meegesleept en verdronken. Het tramverkeer naar Voelklingen moest ge staakt worden. Zeer laag gelegen huizen staan bijna tot het dak in het water. De schade is nog niet te overzien maar is in elk geval aanzienlijk. JBitutetdaud Door nog onbekende oorzaak fs gister middag brand uitgebroken in de uitge strekte boschperceelen gelegen op de Limburg-Duitsche grens aan den Leu- terweg te Venlo. De brand werd het eerst ontdekt door een tweetal Duitsche grens beambten, die in de onmiddellijke na bijheid op surveillance waren. Onmid dellijk stelden zij de gemeentepolitie te Venlo van den brand op de hoogte, ter wijl zezelf met toegeschoten wandelaars door het slaan met takken en rijshout op energieke wijze het vuur begonnen te bestrijden. Hun aantal bleek echter te klein om tegen het steeds voortwoeke rende vuur, dat in bet droge bout en de dorre beide gretig voedsel vond, belang rijke resultaten te bereiken. Korten tijd later verscheen ook de brandweer met volledig personeel op het terrein van den brand, ten einde met kracht aan het blusschingswerk deel te nemen. Ook gemeentepolitie en mare chaussee was weldra op het terrein van den brand aanwezig. Intusschen liet de brand zich in deze boschrijke streek nog steeds ernstig aan zien, zoodat de vrees niet ongegrond was, dat weldra vele hectaren bosch door het vuur zouden worden vernield. Men besloot daarom de hulp in te roepen van het garnizoen en weldra rukte op bevel van den garnizoenscommandant kolonel H. G. Keppel Hesselink een detachement militairen van het te Venlo gelegerde corps met groote pioniersschoppen naar het bedreigde terrein, ten einde in sa menwerking met de overige aanwezigen uitbreiding van het vur te voorkomen. Het mag een geluk genoemd worden, dat het nagenoeg windstil was, waardoor het blusschingswerk belangrijk werd be vorderd, ofschoon de groote hitte alle energie van de talrijke helpers vergde. Door het graven van brandvrije sloo- ten slaagde men er ten slotte in, het vuur tot staan te brengen, zoodat de uit gestrekte bosschen der familie G. ge spaard bleven. Het verbrandde bosch perceel, toebehoorende aan den heer 7. te Venlo, was verzekerd. De brand moet naar alle waarschijnlijkheid aan onvoor zichtige wandelaars worden toegeschre ven. Op den Rijksweg RoermondMaas tricht, onder de gemeente Linnen, is gistermiddag vijf uur een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarvan het 354- jarig zoontje van den heer Vossen het slachtoffer is geworden. Het ventje werd bij het oversteken van den weg door een passeerenden personenauto gegrepen en op slag gedood. Ter plaatse van het on geluk kwamen drie auto's uit de richting Roermond, die elkaar passeerden. Toen de 21-jarige chauffeur N. uit Roermond, die uit de tegenovergestelde richting na derde bij het voorbijrijden van de drie eerstgenoemde auto's vaart verminderde en de laatste wagen gepasseerd was, stak het knaapje den weg over en kwam voor den auto terecht. Een aanrijding was onvermijdelijk. Het arme kind werd voor de oogen van zijn vader, die aan den kant van den weg stond, levenloos onder den auto vandaan gehaald, De rijksveldwachter Waoyen heeft den auto in beslag genomen, daar bleek dat de remmen niet goed functionneerden. HET MUZIEKFEEST VAN HEDENAVOND. Enkele mededeelingen van algemeenen aard. Nu dan heden de dag van het lang ver beide muziekfeest in het Stadion is aange broken, wil de Commissie voor Organisatie en Propaganda gaarne nog enkele zaken onder de algemeene aandacht brengen. De eerste daarvan is een goede raad aan degenen, die meenen mochten dat het van daag niet meer mogelijk is, nog een kaart voor deze manifestatie machtig te worden. Er mag in dit verband op gewezen worden dat, al wordt te recht op een „uitverkocht huis gerekend, op de meeste rangen mede door een te elfder ure nog vrijgekomen aantal kaarten uit de provincie nog plaatsen be schikbaar zijn. Men wachte echter niet tot het laatste oogenblik van dezen laatsten dag. Grijpt toe; dadelijk! Verder is gebleken, dat de vraag: „Wat moet ik vanavond aantrekken?" talloos ve len heeft beziggehouden. Het antwoord aan de bezoekers en bezoeksters van het Stadion is eenvoudig dit, dat het wandelcostuum als het meest passend toilet voor dezen avond kan worden aanbevolen. Tenslotte stelt de Commissie het op prijs, nogmaals nadruk kelijk te verklaren, dat alle bij de uitvoering van het concert betrokkenen, dus zoowel de dirigent als de musici, solisten en koristen hun medewerking geheel belangeloos geven, welke sympathieke gest zóó consekwent is doorgevoerd dat ook alle leden van de vele commissies, die het evenement hebben voor bereid, hun kaarten zelf hebben bekostigd. Dr. Mengelberg in het Stadion; enthousiaste generale. Ongeveer half acht hadden de zangers en orkesten onder de overkapping van de Ma rathontribune plaats genomen; de generale repetitie van het Stadion-concert begon. De lucht hing iicog en koel o/er het Sta dion. Het westen was rood en purper van de ondergaande zon. Het veld was bijna leeg en verlaten, de tribunes grijnsden ons van alle kanten aan. Dr. Peter van Anrooy be klem de catheder, een korte stilte en plotse ling zong over tri doodstille Stadicn dat zoo vele keeren heeft gebeefd van het sport- gebrul de Piet Hein rhapsodie. De muziek woei hoog op in de ijle lentelucht. Het was of men zich langzaam van de met doeken versierde Marathontribune verwijderde, als of de omgeving van klanken vervuld was, alsof muziek alom hing, doordringend en zuiver. Later betrad de „meester", dr. Willem Mengelberg, zelf het podium. Dr. Mengel berg was niet gekleed in het plechtige rok- costuum van een officieele uitvoering, hij was in eenvoudig colbert, waarvan hij later de jas uittrok. Hij was Mengelberg in ïemdsmouwen, die orkest, zijn Concert- 2;ebouw-orkest en dat van de Residentie, en toren, dirigeerde. De zangeressen en zan gers deden onder zijn bezielende leiding hun uiterste best. Beethoven's „Negende" zong door de Stadion-ruimte, hoog en stetk, tot in den avondhemel op. Daar, waar NederlandBelgië werd ge speeld, HollandIerland; tusschen deze muren, waar zich tallocze sportevenementen voltrokken, daar klonk Beethoven's „Negen de". Het was alsof de stilte, die tusschen de verschillende stukken inviel, den belofte in hield, een belofte voor een schoonen avond, morgenavond. De avond van het Stadion concert, onder leiding van Neerlands groot sten dirigent, prof. dr. Willem Mengelberg. HET ONGELUK TE AMSTERDAM. Een der slachtoffers overleden. Het veertienjarige meisje, dat eergister avond bij het ernstige auto-ongeluk in de Hemonysraat zeer ernstig gewond was, is hedenavond in het „Onze Lieve Vrouwe Gasthuis" aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. ERNSTIGE AANRIJDING. Te Amsterdam. Gistermiddag te ongeveer half zes heeft op de Stadhouderskade te Amsterdam een aanrijding plaats gehad, waarbij een motor rijder vrij ernstig gewond werd. De motorrijder kwam met groote snelheid uit de richting van het Rijks Museum, toen op genoemd tijdstip uit de richting Ferdi- nand Bolstraat een personenauto naderde, die linksaf de Frans Hansstraat wilde in slaan. Of de chauffeur van de auto den motorrij der geen voorrang heeft gelaten dan wel of de moorrijder te hard reed, is nog niet vast te staan docht het motorrijwiel werd door den auto gegrepen en tegen den grond ge slingerd. De berijder, de 22-jarige I. Dorst uit Hilversum bleef bewusteloos liggen, ter wijl zijn broer, die als duopassagier mee reed, ongedeerd bleef. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl de auto nagenoeg geen schade opliep. In bewusteloozen toe stand werd de heer D. met een hoofdwonde naar het Tesselschade ziekenhuis overge bracht, vanwaar hij, na verbonden te zijn en tot bewustzijn te zijn teruggekeerd, per taxi naar zijn woning te Hilversum kon worden vervoerd. FEDERATIE-EXAMENS. Voor de op 20, 26 en 27—28 Juni 1934 te houden examens hebben zich 4192 candi- daten aangemeld. ARME KLEINE. Gistermiddag werd het zesjarig knaapje van den heer Vossen te Linnen door een auto van den heer N. uit Roermond gegrepen en vrijwel op slag gedood. De politie stel een onderzoek in. UITBREIDING FABRIEK VAN MAGGI'S VOEDINGSMIDDELEN. Men deelt ons mede, dat het nieuwe fa brieksgebouw der firma Maggi aan den Haarlemmerweg te Amsterdam, Vrijdagmid dag, 8 dezer, officieel zal worden geopend. ONTPLOFFING OP TANKSCHIP. Schipper verbrand Tengevolge van een ontploffing is brand ontstaan op de Fransche tanklichter .Jtefal welke benzine laadde in het kanaal lerneu zenGent. Voor de omliggende schepen waaronder de groote Noorsche tankboot „Elsa", ontstond «rnstig gevaar. Na drie uur was men den brand meester en kon het schip worden uitgepompt. In het achteronder vond men het lijk van den 21-jarigen schipper E. Camermans. TRAGISCH GEVAL. Jongetje verdronken, Het vijf-jarig zoontje van de familie Wes- sendorp te Boskoop is in een onbewaakt oogenblik in een sloot voor de woning ge raakt en verdronken. Na urenlang dreg gen kon het lijkje worden opgehaald. DR. F. M. WIBAUT. De toestand van den bekenden oud-wethou der van Amsterdam, den heer dr. F. M. Wibaut, is wel éénigszins verbeterd, maar toch nog zéér precair. J>xoowciaat Tlieuws Ten nadeele van den manufacturier L. B. alhier is uit diens achter de woning gele' gen schuur een motorjekker ontvreemd. Onbevoegden hebben zich toegang ver schaft tot de werkplaats van den schoenma ker W., alhier. Er wordt een zilveren horloge en eenige vellen leer vermist. In de vergadering van de Langendijker Groentencentrale heeft men kunnen verne men, dat een exporteur tomaten verzond op een wijze, die de goede naam van het Hol landsche product zeer kan schaden, want al zou zoo iemand zichzelf daarmee een klein voordeel doen, de kooper van een op dergelijke wijze verpakt product, met de duurste tomaten bovenop en de goedkoopste onder in, zal zich den volgenden keer wel eens bedenken om Hollandsche tomaten ie koopen. Er zijn andere tomaten genoeg te krijgen, en al heeft het Hollandsche product bij velen de voorkeur, na ondervinding van zoo'n gauwigheidje zal de kooper zich wel bedenken. Het ergste is echter, dat men aan derge lijke practijken niets kan doen. De veiling althans niet, daar de tomaten in eigen kis ten worden verpakt, zoodat men geen recht heeft om deze wijze van verpakking te ver bieden. Op de veilingen „om de Zuid" schijnt dit volgens den afgevaardigde van De Koophandel weer te gebeuren. Dit moet tot gevolg hebben, dat de naam van het Hollandsche product een knak krijgt, als niet spoedig door de bevoegde instanties wordt ingegrepen. Dat reeds iets in deze richting gaande is, dat althans de behoefte aan een controle op tuinbouwproducten wordt gevoeld, is uitge komen op de laatste vergadering van het Uitvoer Controlebureau, waar de heer Val- star de verplichte uitvoercontrole op tuin bouwproducten ter sprake heeft gebracht, waarbij hij o.a. constateerde, dat het moment om tot verplichte ontrole te komen er nu is. De tijd, dat alles kan worden geëxporteerd, is voorbij. De toegestane contingenten mo gen niet worden gebruikt om minderwaardi ge producten uit te voeren, zooals het dit jaar met de sla is gegaan, waarvan is uitge voerd dat beter hier had kunnen blijven. Andere leden gevoelden ook veel voor de verplichte controle en wordt de absolute noodzakelijkheid er van gevoeld, omdac daardoor de export in de naaste toekomst can worden gaande gehouden. De Ned. Vereeniging van groenten- en ruit-exporteurs zal zoo spoedig mogelijk een vergadering beleggen om dit punt grondig te bespreken. De Neutrale Bond van Boeren, Land- en tuinbouwers, welke nu aangesloten is bij den Nederl. Tuindeisbond, heeft indertijd een adres gezonden aan den minister van financiën, met verzoek om het kleine fruit van de omzetbelasting vrij te stellen, daar de aardbeien, waar het hoofdzakelijk om ging onder de omzetbelasting en onder de teeltbeperking vallen. De minister heeft er echter afwijzend op beschikt. De tuinders welke verleden jaar niet ge noeg plantgoed hebben ingeleverd moeten nu i Weinig ingeleverde ter be- hooti Voor vcle bollenkweekers tl k iZ6i ?ver'n£ verleden jaar groote of- \iee.en, Jfoora' ook door misoogst. De Neutrale Bond had daartoe een schrij ven aan de Bloembollenkweekers CentralIr gezonden met verzoek, degenen, die verle en jaar niet voldoende hadden ingeleverd en met hun leverbaar onder het gestelde ram zijn gebleven tengevolge van den mis oogst, van deze inlevering in 1934 vrij te 5' w?ar0P «hter geen definitief beves- antwoord is ingekomen. De Centrale ai dit punt bij de nieuwe oogst onder de gen zien. De verwachting is, dat de kwee kerscentrale deze zaak ernstig zal overwe gen en, al zal geen geheele kwijtschelding et gevolg zijn, dat men toch tot verminde- gaat V3n m *e 'everen kwantum over- ui'V0(Jr van aardappelen, waarvan een SjOo* gedeelte zal afhangen, of dit 1?Ü V00tr - Langendijker tuinders 'n ietsje Slfk? tf'lï n het voorgaande jaar, U wat betreft Duitschland geregeld. Men weet a thans, dat er gedurende de maanden Juni n Juli een kwantum van 750 spoorwagons u, en "'^gevoerd, wat gezien de ge- delde export van de laatste 5 jaren een zer klein kwantum is. Wij vernamen, dat dit gemiddelde ongeveer 3750 wagons was. Het zal niet veel meer, maar ook niet vee! minder zijn. Deze 750 spoorwagons mogen tot nader rder vrij worden uitgevoerd en zullen de ™denc hwantums van het contingent worden afgetrokken, totdat aanstonds, waar schijnlijk als er een beetje meer aanvoer aan de veilingen komt en de export kan beginnen andere maatregelen zullen worden getrof fen en prijzen worden vastgesteld, wat thans nog niet het geval is. De uitvoerconsenten, waarvoor 5 cent per 100 K.G. moet worden betaald worden door den heer C. Wagenaar Kzn. uitgege ven. Vanaf 1 Juni tot 1 Augustus zal op alle aardappelen, zoowel die voor binnen- als buitenland een heffing worden gelegd van 0.50 per 100 K.G. In verband met den koolplantennood, veroorzaakt door de aardbeienplaag, is een spoed-audiëntie aangevraagd bij den regee rings-commissie voor de tuinbouw of bij ver hindering van deze bij den directeur van de landbouw. Het bestuur van den neutralen bond van boeren-, land- en tuinbouwers, thans het district Noordholland van den Ned. tuinders- bond, heeft van den minister van finanieën een afwijzende beschikking gekregen op zijn verzoek van vrijstelling van de omzetbelas ting op klein fruit. De bloembollenkweekers-centrale heeft aan de betrokken organisatie bericht, het verzoek van hen, die verleden jaar niet vol doende plantgoed gesaneerd hadden, er met hun leverbaaronder het gestelde raam ge bleven waren, door gedeeltelijke misoogst, vrij te stellen van de verplichting, om dit jaar nog van 1933 te leveren, nog eens bij de a.s. nieuwe oogst, nader onder de oogen te zien. Ten behoeve van den weg door het Geestmerambacht wordt weer een woning gesloopt. De N.V. De Geruischlooze weg is met de beharding begonnen. De stoomwals heeft zijn eerste werkzaamheden aangevan gen. Opheffing fonds voor minimum prijzen In de jaarvergadering der R.K. Coöp. Tuindersvereen. Kennemerland waar o.a. is besloten de storting van 14 van den omzet in het fonds voor minimumprijzen stop te zetten. Door de leden is hiervoor in totaal gestort de som van 2467.85, welk bedrag niet is uitbetaald. De voordracht voor administrateur van den Keuringskring van Vee en Vleesch de Rijp e. o. luidt: 1. mej. Dil, 2. W. J. Klok en J. Roemer, allen alhier. Ingezetenen van de overige kringgemeen ten werden geheel uitgesloten door het dage- i ijksch bestuur van De Rijp. De aanbeveling voor gemeente-ontvanger uidt: 1. Jac. Dalenberg, secretaris alhier; 2. Q. Bax, secretaris-ontvanger van Graft. OUDE NIEDORP. Woensdag 30 Mei waren 14 werkloozen uit deze gemeente geplaatst bij de Rijkswerk- verschaffing in den Wieringermeerpolder. Wij vernemen, dat in de plaatselijke werkverschaffing niemand meer is tewerk ge- steld. De nog tewerkgestelden arbeiders zijn overgeplaatst naar de rijkswerkverschaffing in den Wieringermeerpolder. Qemeentecaden Donderdag vergaderde de Raad. Ingekomen was o.a. een verzoekschrift van den heer C. de Jong te Oost-Graftdijk en wed. Jac. Bas te Oost-Graftdijk om onthef fing van de hondenbelasting over 1933. Op voorstel van B. en W. werd door den raad besloten deze ontheffingen niet te ver eenen. Een schrijven van het comité van burge meesters en secretarissen in Noordholland, kanton Hoorn—Alkmaar, om een subsidie uit de gemeentekas van een halven cent per inwoners. Na een toelichting van den voor zitter werd besloten voor 1934 deze bijdrage toe te staan, omdat deze vereeniging een nut tige instelling is en samenwerking met ge meenten onderling bevorderd behoort te worden. Een adres van Jan Verdwaald te West- Graf tdijk om een vergoeding uit de gemeen tekas voor het bezoeken van zijn dochtertje Cornelia van de U.L.O.-school (Juliana- school te Alkmaar). Op voorstel van B. en W. werd hierop at wijzend beschikt. De heer S. Heinis bracht terzake in het midden, dat het verzoek waarschijnlijk ver keerd is samengesteld. Verdwaald had n.1 bedoeld dat de gemeente van Hem school geld zal betalen. Dr. J. Koppen meende, dat de gemeente daaraan niet kan beginnen. We hebben im mers een gemeenschappelijke regeling m»t Alkmaar. Daarna werd ter tafel gebracht een schrij ven van den commissaris der koningin in Noordholland, betreffend het eervol ontslag van D. C. Hendrikse als gemeenteveldwach ter van Graft ingaande op 1 Mei j 1 Na het voorlezen van deze circulaire werd d- her Hendrikse verzocht zich in de raads zaal te begeven. De voorzitter begon met den loopbaan die Hendrikse op 17-jarigen leeftijd is begonnen. Op dezen leeftijd is hii gaan varen en heeft derhalve de Oost en de West mogen bezoeken. Na een tijd bij de ma Tims te hebben gediend, koos Hendrikse een ambt aan den wal, n.1. het politievak. Ook hieraan heeft hij getoond dit ambt waardi* te zijn. en het poTitiediploma behaald. Hem VPP ifi 1 m een tijdvak van onge veer 16 jaren trouw gediend en de vSd vastgesteld voor het ÏÏH.^-"amenrdVXKa^'n Sprek? dat Hendrikse me? de' van z„„ pensioen als vetdwachfer maf g™ Weet&eddU. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Juni. Medegedeeld dooi het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772,7 mM. fe Aberdeen en Stormway. Laagste barometerstand 757,3 mM. te Jan Mayer. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Juni: Zwakke tot matige oostelijke tot noorde. lijke wind; licht tot half bewolkt; waar- schijnlijk droog weer; iets koeler. Weeroverzicht. De stijging van den druk in het westen ging regelmatig voort. De hoogste baronie, terstanden worden thans in Schotland og. vonden. De depressie bij IJsland bleef h0L in het noorden en doet zijn invloed gevoelj op het weer in Noord-Scandinaviê. het zuidwesten blijven de ondiepe onvfe«rs. depressies, die nog plaatselijk onweersregen gaven, in Frankrijk en geringe hoeveelheden tot over het zuiden van ons land. Het gebied van groote warmte verplaatste zich naar het oosten en ligt thans in Oost-Duitschland. In het westen veranderde de temperatuur weinig; op IJsland steeg zij tot zomer warmte in het binnenland. Behalve de onweersregens in Frankrijk viel nergens regen van beteekenis en is het weer overal zomersch warm en zonnig, Voorloopig zijn er nergens groote veranda ringen te wachten. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Dat. Hoogwater. v.m. nam, 3 8.15 8.48 4.39 5.05 4 9.18 9.52 5.33 6.01 5 10.25 6.30 7.06 6 11.32 7.36 8.19 7 0.03 0.35 8.41 9.26 8 1.06 1.39 9.45 10.24 9 205 2.33 10.40 11.17 10 2.53 3.20 11.29 - HOOG- EN LAAG WATER TE EG MOND AAN ZEE. (In Zomertijd). J u n i. Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 3 8 12 8.45 4.27 4.53 4 9.16 9.49 5.21 5.49 5 10.22 10.57 6.18 6.53 6 11.29 7.24 8.07 7 0.01 0.32 8.29 9.14 8 1.03 1.36 9.33 10.12 9 2.02 230 10.28 11.05 10 2.50 3 17 11.17 11.53 De heer D. C. Hendrikse dankte daana den voorzitter en den Raad voor het groot vertrouwen hem geschonken. Hij heeft steeds getracht dit vertrouwen waardig te zijn. Ook bracht spreker dank aan den brigade commandant van den rijksveldwacht te Alk maar voor de prettige samenwerking, als mede aan den heer dr. J. Koppen, die steeds getoond heeft een vriend van den politieman te zijn. Bij nacht en ontij was bij laatstge noemde steeds een welkom thuis. Ter tafel werd nog gebracht een verzoek van de afd. Graft om subsidie uit de gemeen tekas van 500 voor bestrijding kosten t.b.c.-patiënten, n.1. kinderen van ae familie Schrama te N.E. van Graft. Deze kinderen zijn opgenomen in sanatorium Berg en Bosch en eischen van de vereeniging een zwaar offer. Dr. J. Koppen gaf daarna een uiteenzetting van de verpleegkosten en de werkzaamheden van het Witte Kruis te Graft. Indien onze vereeniging niet alle moeite zou gedaan hebben om de gemeente zooveel mogelijk te ontlasten zou een nog zwaarder offer van de gemeente Graft ge* vraagd worden. Verschillende instellingen hebben dan ook een toelage aan het Witte Kruis toegezegd. Met algemeene stemmen werd daarna be sloten de gevraagde subsidie toe te kennen met een woord van dank van het Witte Kruis van Graft. Onbewoonbaar werden verklaard twee woonhuizen, n.1. een te West-Graf tdijk en een te Oost-Graftdijk. Met algemeene stemmen werd goedg®- ceurd de concept wijziging begrooting 1933 Daarna werd ter tafel gebracht een con cept-verordening regelende de a.s benoe ming en bezoldiging van den gemeente-vel®- wachter alhier. Na eenig overleg in het college van B w. heeft ae voorzitter zich gewend tot 0® commissaris der koningin. Combinatie 51 Graft en de Rijp heeft spreker naar if1 gebracht. Wanneer een en ander tot s'f, zou kunnen komen zal dit een aanmefW bezuiniging geven voor beide genie»^; Zooals uit deze verordening blijkt zal ör® oetalen 900 aan de wedde en totaal f L aan verdere emolumenten, terwijl de alsdan zou moeten betalen een beloo®1^ P'us f emolumenten.Jl* 2000 plus 200 emolumenten. Graft daardoor een voordeel van 813.45. £e heer S. Heinis merkte op, dat het .{fg ƒ,813.45 voordeel is, omdat door het m1" uitbetalen aan den veldwachter de uitk^ ingevolge de wet op de financieele ver ding tusschen rijk en gemeenten voor O minder zal worden. ,.rf De voorzitter gaf dit toe, doch de uitk* ring aan werkloozen lasten zullen een en a' der wel aanvullen. h-j «Jr y°°rz'tier zeide, dat de raad slee - omtrent de bezoldiging een beslissing

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 4