JCetk ÓL School !liidschciften Sport Wekelijksch Overzicht Sü PEMBROKE STEPHENS OVER DUITSCHE GRENS GEZET. Hij mocht geen afscheid nemen van zijn vrouw. Tien personen gedood. SKAGERRAK, DUITSCHE ZEGE? Het verslag van Jellicoe. RAS EN ONWETTIG KIND. Uit het Derde Rijk. HOTEL MET EEN EIGEN. VLIEGVELD. In Denemarken. OOK THUIS IS MEN NIET ALTIJD VEILIG. DE AL KM. ROEI- EN ZEILVEREENIGING. DE ALKMAARSCHE WATER RATTEN IN PESIE'S BAD. Geneeskundige brieven Besmettingsgevaar van tuber culose op school. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. OVERWINNING VAN HET PARAGEESCHE LEGER. ,Uit Asuncion wordt gemeld, dat het mi nisterie van Oorlog heeft bekend gemaakt, dat het leger van Paraguay een 15 mijlen lange verdedigingslinie van Bolivia heeft be- zet. De derde divisie van het Boliviaansche leger heeft zich moeten terugtrekken met achterlating van l5o dooden. DE GEPEOE GRIJPT IN 300 ambtenaren gearresteerd. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Gepeoe 300 ambtenaren bij de verschillende staatsbe drijven heeft gearresteerd, die volgens offi cieele mededeelingen den staat voor mil- lioenen roebels zouden hebben benadeeld. Het onderzoek in deze aangelegenheid is in vollen gang. Het proces tegen de nalatigen zal midden Juni te Leningrad aanvangen. GAS IN DE ONGELUKSMIJN. Vrees voor nieuwe ontploffing. Uit Paturage in België wordt gemeld, dat de mijnschacht van de Fief de Lambrechies thans tot aan de verdieping van 783 M. met rand en aarde is gevuld, zoodat de ingang van de ver dieping van 821 M,, waar de beide ontploffin gen hebben plaats gehad, door een stop ter hoogte van circa 40 M. is afgesloten. Men had aangenomen dat dit voldoende zou zijn om den onderaardschen brand in de ongeluksschacht te blusschen en de verdere ontwikkeling van mijngas te verhinderen. Men meende dan de exploitatie van de hooger gelegen verdiepingen vrijwel onmiddellijk te kunnen hervatten. Dit blijkt echter een misrekening te zijn. Daar men het niet aandurfde een man naar be neden te sturen, heeft men monsters van de lucht beneden in de mijnschacht naar boven ge haald. Enkele dagen was in deze lucht slechts 1 pet. mijngas, vanmorgen echter, toen er op nieuw monsters van de lucht werden genomen, bleek het ■percentage mijngas tot 10 pet. te zijn gestegen. Dit is een zeer explosief mengsel en men vreest dan ook dat er ieder oogenblik een nieuvpe ernstige ontploffing kan plaats hebben, die eventueel de geheele mijn zou kunnen ver woesten. Men heeft daarom besloten de verde re opvulling van de schacht te staken. De Berlijnsche correspondent van de „Daily Express", Pembroke Stephens, die wegens de publicatie van militaire geheimen met uitwijzing uit Duitschland werd gestraft, is gisteren over de grens gebracht. Twee beambten der geheime staatspolitie hebben hem tot de Duitsche grens bij Aken begeleid. Pembroke Stephens heeft ge o gelegenheid meer gehad voor zijn vertrek nog met zijn vrouw te spreken en afscheid te nemen. Men heeft hem uitsluitend toegestaan, een brief aan haar te sturen. Pembroke Ste phens heeft van Aken naar Luik begeven en is vandaar over Amsterdam naar Londen gereisd. MOORDENDE HITTEGOLF IN AMERIKA. Een derde gedeélte van de Amerikaansche bevolking zucht orider een weergalooze hitte golf, welke de oogsten mét volledige ver nietiging bedreigt. De weersverwachtingen ■geven geen hoop op spoedig afnemen van de kewllende hitte. Vooral de staten van het Midden- en Noordwesten worden geteisterd. De reeds eenigen tijd heerschende warmte en droogte werd gisteren zoo intens, dat de grens van het dragelijke vrijwel werd be reikt, mee het gevolg dat tallooze personen bezwijmen en op zijn minst 10 personen overleden. Het ligt voor de hand dat de reeds onder een zoo langdurige droogte lijdende oogsten thans volkomen dreigen onder te gaan. Gisteren alleen reeds daalde de geschatte opbrengst van de tarwe-oogst weer met 1 Y millioen dollar. Deskundigen verwachten de kleinste tarweoogst sedert 1907. Het vee komt van dorst en honger om, de melkopbengst daalt zienderoogen, vele steden staan voor het gebrek aan water. De Federal Relief Administerator Hopkins heeft een bedrag van 5476000 dollar ter beschik king gesteld van 10 der door de hitte getrof fen staten ter bestrijding van de gevolgen. Dit bedrag zal voornamelijk worden besteed voor den aankoop van levensmiddelen voor farmersveevoer en zaad voor snelgroeiende veldvruchten. Tevens zal een bedrag warden uitgetrokken voor bevloeiïng. De plechtigheid, de redevoeringen, de para des waarmee dit jaar de slag bij Jutland op 31 Mei 1916 in Duitschland is herdacht, kunnen slechts tot gevolg hebben, dat het volk de op vatting, die hun met zooveel energie wordt in gescherpt, zonder critiek gaat aannemen, en den zeeslag bij Skagerrak beschouwt als een grootsche triomf van de Duitsche vloot „verge lijkbaar met Trafalgar", Men verliest uit het oog, dat ook de Engel- schen met evenveel recht van overwinning zouden kunnen spreken; de feitelijke toedracht van den strijd gaf aan beide partijen aanleiding zichzelf voor den overwinnaar te houden, daar zoowel de Engelschen als de Duitschers, niet bereid de geheele vloot, die erbij betrokken was, te wagen, zich na een hevig gevecht terug trokken. De Engelsche vloot had 14,de Duit sche 11 bodems verloren. Het is in dit verband merkwaardig het officieele verslag na te lezen van admiraal Sir John Jellicoe, opperbevelheb ber der Engelsche vloot. „De onwillige vijand", zoo lezen wij in zijn conclusie, „was op deze wijze gedwongen slag te leveren. Hij was in het midden van een net gevallen, dat otn hem heen was gelegdHet was een geslagen en gebroken vloot, die aan de val ontsnapte; niemand kan aanmerking maken op haar juiste inzicht, wanneer wij haar ten slotte zien wegtrekken naar haar havens, en aan de Britsche vloot nogmaals de onbetwiste heerschappij laten op de Noordzee. Want dit, in één woord gezegd, was de uitslag van den slag", In Engeland is de gedenkdag onopgemerkt voorbij gegaan. De bladen hebben niet gerea geerd op de resurpatie van de overwinnings door de nationaal-socialistische pers. Een buitenechtelijk kind wordt, wanneer het vaderschap niet kan worden vastgesteld, vol gens een besluit van den Duitschen minister van binnenlandsche zaken beschouwd als „arisch" (indien althans de moeder „arisch" is), tenzij het bewijs kan worden geleverd van het tegendeel. Te Skagen in Denemarken staat een hotel, dat een eigen vliegveld met hangar heeft laten bouwen. De directie is tot den bouw overge gaan, omdat in het afgeloopen seizoen tal van gasten met een eigen vliegtuig waren gearri veerd en dit gedurende hun verblijf in de open luch' moesten laten staan. In de hangar is ruimte voor vijf vliegtuigen. Te Verdun nabij Montreal heeft een merk waardig ongeluk plaats gehad, waarbij een man om het leven is gekomen, die rustig thuis een krant zat te lezen. Op ongeveer 400 meter af stand van zijn woning vloog een vliegwiel uit elkaar van een door een automotor aangedre ven zaagmachine. Een der brokstukken van het vliegwiel drong door een muurtje van een schuur, zonder verder eenig onheil te stichten, Een ander gedeelte, 25 pond zwaar, werd met groote kracht door de lucht geslingerd. Het drong door het dak van een huis, doorboorde het plafond en den vloer van de bovenste ver dieping en sloeg neer in de huiskamer van het slachtoffer, wiens schedel er door werd gesple ten. De ongelukkige was op slag dood. Het stuk metaal sloeg met zulk een kracht neer, dat men aanvankelijk aan een ontploffing dacht. Van alle kanten kwamen menschen toe gesneld om te zien wat er gebeurde. Het duur de langen tijd voor de politie had vastgesteld, hoe het ongeluk zich had toegedragen. De eigenaar van de zaagmachine was ongedeerd. NEDERLANDSCH LEGER DES HEILS. (Hekelsiraat 9c.) Openbare samenkomsten'. Zaterdagavond 2 Juni opening van 't bloemenfeest. Zondagmorgen 10 uur dankofferdienst; Zondagmiddag 4 tot 5 uur opentuchtsamen- komst bij de Frieschebrug; Zondagavond 8 uur openbare samenkomst. Deze dag wordt geleid door broeder H. v. Doorn, van Alkmaar. Maandagavond 8 tot 10 uur verkoop van bloemen, enz. Dinsdagavond 8 tot 10 uur voortzetting van verdervericoop. DE ONDERWIJSKRACTEN AAN DE U. L. O. SCHOOL. In verband met het besluit van den ge meenteraad van Noord-Scharwoude om een kweekeling met akte aan de gemeenschappe lijke U.L.O. school aan te stellen, wat ook voor Zuid-Scharwoude meerdere kosten mee brengt, welke gemeente de begrooting zelfs niet sluiten heeft kunnen maken door hef fing van maximum-belasting, zal in de wel dra te houden zitting van den gemeenteraad worden besproken de wenschelijkheid, aan den minister te verzoeken, dit besluit niet goed te keuren. Beier dan kinine stikken Is hel muggen dood te tikken. Nova is deze maand met een strandnum mer verschenen, dat gezientnag worden. Een aardige bijdrage is o m. „Arie de Badman" door Guus Betlem, terwijl „Avontuur in Deauville" door J- P. Baljé een overwachte verrassing tot aan het slot bewaart. Minca Verster—Bosch Reitz stond een lange, zeer goed geschreven en wonderlijke fantastische vertelling af „Over den drem pel" en Len Verschoor een gevoelig schetsje „Kinderleven". Van de vertalingen vermelden wij een kos telijke Wodehouse „Archie doet zijn best" en het aardige „Nachtelijk bezoek in Holly wood" van Frank Condon. In het filmsupplement trof ons o.m. een bijdrage over „De vier Marx Brothers". Tusschen den tekst als steeds mooie foto's, waarbij ditmaal van Genevieve Tobin, Glen- da Farrel en Dorit Kreysler. Moeder: En wil Je nu nog wel even een boodschap voor me doen? Erg Jeugdige padvinder, verontwaardigd: En ee hadden me gezegd, dat Ik maar één goede daad per dag moest doen* JSflW® Mag.). Voetbal. EEN AARDIGE WEDSTRIJD IN ALKMAAR. Zondagmorgen om half elf heeft op het terrein van Verberne aan den Wes'terweg een wedstrijd plaats tusschen de Mercurius- elftallen van Amsterdam en Alkmaar. 't Kan een aardige wedsrijd worden, voor al ook, daar beide ploegen vrij sterk zijn. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. ItaliëSpanje 10. De overgespeelde wedstrijd ItaliëSpanje, welke voor 25.000 toeschouwers te Florence plaats vond, werd door Italië met 10 ge wonnen. Deze stand was reeds met rust be reikt. Door dit resultaat komt Italië Zondag a s. te Milaan uit voor de halve finale tegen Oostenrijk. Deze wedstrijd is verre van sportief ge weest en de Tel., waarvan wij het volgende ontleenen, spreekt zelfs, dat het tournooi een sportief fiasco is geworden door het drama dat een veldslag werd. Tien minuten was het spel aan den gang Italië was vrijwel voortdurend in den aanval geweest toen de Maria uit een hoekschop doelpuntte; 1—0. Men kent de opeenhooping van spelers op zoo'n oogen blik. Plotseling bleek een tweetal slaags te zijn geraakt. Anderen kwamen er bij, déden ook een duit in het zakje en in een minimum van tijd was er een finaal oproer op het veld. Trainers en soigneurs schoten toe,' de scheidsrechter kwam er bij, Quincoces, de fe nomenale links back der Spanjaarden, trok demonstratief zijn shirt op om te laten zien hoe ernstig hij in de lendenen gewond was, enfin, het leek meer op een veldslag dan op een voetbalfestijn. Ook op de middenlinie was men het niet met elkaar eens. Nadat er was afgetrapt werd er weer gevochten. Ter wijl trainers en enkele bezadigde spelers bemiddelend optraden, confereerde scheids rechter Mercet met zijn grensrechters, wat hem te doen stond. Deze bewaarde gelukkig hun kalmte en nadat de vechtpartij tot rust was gebracht werd het spel hervat. De arbi ter trad natuurlijk zeer streng op. Vijf minuten lang bleef het rustig, doch toen zorgde de Spaansche middenvoor, de lastige heer uit het geheele veld, wiens for- sche spel voortdurende de gemoederen der Italianen in de achterhoede verhitte, weer voor een afwisseling door het aan den stok te krijgen met Monzeglio. Iemand uit het veld sturen deed de scheidsrechter niet en dat is misschien een fout geweest. De Spaansche linksbuiten Bosch was onmiddel lijk na den aanvang door zijn knie gegaan en na eerst een half uur niet aanwezig te zijn geweest, hinkte hij maar wat mee, zoodat Spanje pracisch gesproken met tien man speelde. Gelukkig is het daarna vrij rustig gebleven. Intusschen had Spanje zich uit de eerste insluiting weten los te werken en al zou het dwaasheid zijn te beweren dat Italië niet de sterkste ploeg was, vooral dank zij de be tere aanvalsspelers toch is het tot het laatste toe een vrij gelijk opgaanden strijd gebleven. Ondanks den soms slechten vorm der Italianen, had men toch nooit het gevoel dat Spanje nog zou kunnen inhalen want dat de stand 10 bleef en niet verhoogd werd danken de Spanjaarden in de eerste plaats aan het fenomenale verdedigingsspel, dat zij gisteren weer ontplooiden, doch dat tegelijk ten koste van den aanval ging. De Spaansche aanval bestond practisch gesproken uit twee man. de linksbuiten was uitgeschakeld, terwijl de links-binr.en zich wel zeer scherp had teruggetrokken. In de tweede helft was het spel bijna vrij wel gelijk aan dat van de eerste helft. Ook nu weer was er een fraai open spel met klein werk in het middenveld, waarin de Italianen beter waren, al werden de Spanjaarden tegen het einde veel sterker. Hun aanval beschikte echter, evenals gisteren, over te weinig con structieve kwaliteiten, om op regelmatige wijze de Italiaansche achterhoede te ver schalken. De strijd bleef forsch en het aantal vrije schoppen, dat moest worden uitge deeld en het aantal malen, dat wegers kwet suren van den een of anderen speler de wed strijd moest worden onderbroken, was legio. De wedstrijd ging echter zonder noemens waardige incidenten verder en het einde 'kwam onveranderd met een 10-zege der Italianen. In totaal hebben de 22 spelers dus kans gezien in 14 kwartier voetbal één doelpunt te scoren. Dat is aan den eenen kant een pluimpje voor de achterhoede, aan den an deren kant pleit het niet voor de kracht der beide aanvallen. De Spaansche achterhoede, waarin van daag Zamorra wegens een fractuur was ver vangen door Nogues, die hem op waardige wijze verving (en dat wi lwat zeggen), draagt echter, ondanks haar verlies, den eerepalm uit den strijd weg. Het werk dat zij heeft verzet, grenst aan het onmogelijke. Wii hopen binnenkort een achterspeler te ontmoeten, die beter speelt dan Quincoces tot zoolang was die voor ons de meest spectaculaire back van Europa wil hij de beste back worden, dan zal hij zijn plaatsen nog wat moeten verbeteren. Merkwaardig was het echter, hoe bride elf tallen een lang spel speelden. Spanje mis schien nog meer dan Italië. Het succes was echter slechts matig, omdat het geheele doel gebied der Spanjaarden steeds door minstens zes Spanjaarden werd bezet, zoodat er voor de Italianen geen doorkomen aan was, ter wijl de Spaansche aanval gebroken werd door onvoldoenden steun der middenlinie en het ontbreken van hun linksbuiten. Watersport Men deelt ons mede, da. het bericht over verplaatsing van het clubhuis der Alkm. R. en Z. naar het terrein der oude zwemschool onj'uist is. Zij blijft haar oude omgeving trouw en zal daar zelfs eer. tweede groote kanoloods bij bouwen. De A. R. en Z houdt, zooals e'ders ge publiceerd wordt, morgen onderlinge zeilwedstrijden. Automobilisme. DE K.N.A.C. VEILIGHEIDSLAAN TE ZWOLLE. De veiligheidslaan der K.N.A.C. te Zwolle behoort weer tot het verleden. Met de aldaar verkregen resultaten kan de K.N.A.C. bijzon der ingenomen zijn, meer dan de Zwoische automobilisten, die op minder gunstige resul taten kunnen bogen. Gebleken is n.1., dat van de wagens, die de laan opreden om te worden gekeurd, slechts 28,88 dadelijk voldeed aan de gestelde eischen. Intuschen blijft het opvallend hoe preven tief de werking van deze K.N.A.C. tournée wel is. Na de eerste keuring werden 426 wa gens afgekeurd, omdat er iets aan haperde. Van deze wagens kwamen er 345 terug, waarvan geconstateerde gebreken waren her steld, zoodat op het einde der week het per centage geweldig was gestegen. Van de ge keurde wagens was toen 86,31 in orde. In totaal (herkeuringen medegerekend) vonden 944 keuringen plaats. De K.N.A.C. richt thans te Hengelo haar Veiligheidslaan in. Deze zal van 4 tot en met 7 Juni a.s. iederen dag van 8.30 tot 12.30 en Van 1.30 tot 6 uur worden opengesteld in de Mr. P. J. Troelstrastraat. Gezien het feit, dat deze Hengelosche Vei ligheidslaan juist valt in de week, dat het verbond van vereenigingen voor Veilig Ver keer in vele plaatsen, ook in Hengelo, een veiligheidsweek organiseert, wordt hier op zer groote belangstelling gerekend. De laan wordt hier dan ook één dag langer dan an ders het geval zou zijn opengehouden. Zwemmen. De Alkm. Waterratten, kortweg genoemd D. Aj W„ die de laatste twee jaren weinig van zich lieten hooren, hebben gisteren een alge- meene ledenvergadering gehouden, waarbij de club den heer v. d. Linden, Botërstraat 7, tof secretaris koos. Als zeer belangrijk punt van de agenda werd besproken de vraag, in welk bad D. A. W. in het vervolg zou zwemmen en wedstrijden orga- niseeren. De voorzitter, de heer Middelhoff, stelde voor, om naar Pesie's familiebad te gaan, mede ook omdat een zeer groot aantal leden van D. A. W. reeds lid was van dit bad. Bij stemming over de keuze: Victoriebad of Pesie's bad, bleek dat de overgroote meerderheid voor 't familiebad was, zoodat de D. A. W. voortaan in de Bergermeer hun tehuis zullen hebben. Sinds de invoering van den leerplicht zijn de kinderen behoudens de slechts voor zeer weinigen weggelegde mogelijkheid van huis onderwijs verplicht gedurende een zeker aantal jaren regelmatig de school te bcz°e'"^ Ouders of voogden zijn voor d.t schoolbezoek verantwoordelijk en worden bij onwettig schoolverzuim achtervolgd en gestratt. De onverbiddelijke consequentie van dezen plicht tot het bezoeken der school brengt me zich mede, dat alle redelijke maatregelen be- hooren te worden gevonden om te waken tegen het optreden van nadeel ten gevolge van i schoolbezoek. Het lesrooster moet met zorg worden opgemaakt; het tempo van het onder wijs mag niet te zeer worden versneld; voor geestelijke overlading moet worden opgepast en aan sport behoort tevens redelijke aandacht te worden geschonken. Daarnaast nemen die maatregelen een voor name plaats in, welke ten doel hebben er voor te zorgen, dat een kind dat gezond op school komt, ook weder even gezond de school ver laat. Zoo zie ik dan ook de invoering van het instituut van schoolartsen als een logisch en noodzakelijk uitvloeisel van den leerplicht en betreur ik het, dat deze gevolgtrekking niet overal aanvaard en algemeen ingevoerd is. Het platteland vooral komt hierdoor achteraan. Door een samenloop van omstandigheden is in de laatste jaren speciaal de aandacht geves tigd op het gevaar voor het schoolkind om in de school besmet te worden door tuberkel bacillen en zoodoende lijdende te worden aan tuberculose. Een dergelijke besmetting zal ze ker ook vroeger meer dan eens zijn voorgeko- me,n al is toen het oorzakelijk verband niet of minder duidelijk voor den dag getreden. Dit hangt weer ten deele samen met de verbetering en verdieping van medisch inzicht. In de eerste helft van de vorige eeuw be schouwde men de tuberculose bij voorkeur als een erfelijke ziekte en noemde men vrijwel al leen bepaalde uitgebreide en ernstige vormen van deze ziekte met den naam van tering of tuberculose. Men zag deze ziekte zoo vaak overgaan van ouders op kinderen; men zag maar al te vaak deze ziekte rondgaan bij alle leden van een gezin en kon zich dat slechts door erfelijke factoren verklaren, al gingen er ook toen reeds stemmen op, welke verkondig den dat de tuberculose een besmettelijke ziekte moest zijn. De juistheid van dit laatste stand punt werd bewezen door Robert Koch, die als oorzaak van de tuberculose een bepaalde le vende ziektekiem vond; de tuberkelbacil. Daar voor heeft Kocht vele moeilijkheden moeten overwinnen en met taaie volharding heeft hij vele maanden lang deze ontdekking van alle kanten nader bestudeerd en gecontroleerd vóór hij tot publicatie ervan overging. Met het vinden van de tuberkelbacillen zijn natuurlijk niet alle moeilijkheden opgelost. Al is dus het vraagstuk niet zoo eenvoudig en al spelen er nog verschillende andere factoren een rol bij, welke met elkaar het al of niet ziek worden beheerschen, toch staat het wel onom- stootelijk vast, dat niemand tuberculose kan krijgen wanneer geen besmetting met tuberba- cillen heeft plaats gevonden. Deze kans op be smetting is zoo groot, dat op goede gronden mag worden aangenomen, dat het overgroote deel der volwassenen op een of ander tijdstip na de geboorte inderdaad besmet is geworden. Het grootste deel dezer besmettingen wordt door het gezonde kind al of niet onder be paalde ziekteverschijnselen overwonnen Srnk zij een reeks van omstandigheden, welke wij samen kunnen vatten onder de begrippen: afweerreactie en weerstand. Daar waar de weerstand onvoldoende is, dreigt het optreden van de ziekte. Vandaar dat in den strijd tegen de tuberculose de verhoo ging van den natuurlijken weerstand zulk een belangrijke plaats inneemt, zoowel ter voorko ming als in de behandeling van tuberculose. Zonneschijn, goede lucht, goede voeding, goede woning en arbeid in een hygiënische omgeving zijn op dit terrein onze krachtigste bondgenoo- ten. Meestal komt de besmetting tot stand door tuberculoselijders, die levende ziektekiemen uitscheiden. Het meest aangetaste orgaan bij tuberculose is de long en de grootste kans van besmetting bestaat daarom, wanneer een lijder aan longtuberculose door het hoesten fluimen (sputum) opbrengt waarin levende t.b.c. bacil len aanwezig zijn. Dit feit is al bij herhaling aldus vastgesteld. Personen die deze bacillen uitscheiden noemt men lijders aan open tuberculose. Behalve langs de longen kunnen tuberkelbacillen ook FONDSEN.- 1000 '31 1000 34 1000 17 1000 '3011 1000 '34 '30 4 obl. Nederl. 4 idem 5 O -Ind. 4J4 idem 4 idem 5J4 Duitschland Amsterd. Bank Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. 1000 Rotterd. Bank Alg. Kunstzijde Unie v, Berkel's Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford Ned. Kabelfabr Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab, Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie *Ex-dividend. 26 Mei 23 Mei 101} 101} 161»/M 10 100} 1007/16 IÜCI/16 100 994 99>/i6 3 >8} 101 10-.} 52 51} 574 57} 44} 44} 36J 35» 15} 15} 51 52} 209} 209 319} 19} 22 222 75J 756/16 8% 9Vl6 2 »/i6 20 U li 24% 258/16 4} 4% 21} 21} 174} 173} 8b 88 128} 127* 165 165 133 155} 154} 57/l6 5% 107% 107} 51 50 25} 26 36} 37 38 141 141} 130 129 35 35 133 135} 13} 131 72} 74} 1 1 23 Mei 29 Mei 30 Mei 31 Mei 1 Juni lOU/w lOU/w lOu} 100 991/16 38J 106 511 564 44: 744 36} m 52i 2084 319} 222} 75Vl« 20 li 256/IS 4i 21* 1734 87 127 J 171 154% 54 1066/16 494 254 37} 38} 141} 128 35 137} 14Vii 1 1 H 101} 100} 9915/16 99} 39} 104} 51} 55} 44} 36} 15} 52 209 320 219} 75 8f 20} li 25716 22} 173} 88 127} 169 154} 5} 106} 50 25} 37 38 138} 128 136 74 1 1017/-6 101% 101} 101} 100} 100} 99 99} 99} 098/ie 37% 36} 104} 102* 51} 50} 56} 56} 44} 44} 74 36} 36} 15} 15 52} 209} 207} 318 320 216| 213 74} 72 8% 8} 20Vi6 19% li li 24} 23% 4} 4} 22} 22 173} 172} 88 88 129 129| 170 167} 133 153} 153} 58/16 5} 107} 107} 52 52} 25} 24} 37 35% 138 37} 127} 127} 136 33} 136} 13} 1 1

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9