DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. jBimteidand jBuitenland Het Stadionconcert. WERVERSHOOF. HOORN. BERGEN. uitvoe- Haar verblijf in de gevangenis. Een Tandarts DRIEMAAL RIJK, DRIEMAAL ARM. De onfortuinlijkste man van Europa. ARBEIDERS WINNEN DE STAKING. Zij het dan pas na veel strijd. GEEN CRISIS IN STAKINGEN. Kunt ge staken, staakt dan mee. ZWARTE SPINNEN IN DE V.S. uv, heer J©. gen: Kol Bij het gemeentebestuur te Wervershoof Is van den minister bericht ontvangen, dat <Je O. L. S. in deze gemeente niet zal worden opgeheven. Hier wordt den laatster ttjd nogal wat bot aangevoerd. Door een 13-tal vaartuigen werden aangebracht 479 pond bot, 661 pond aal en 22 pond zeelt De vermoedelijke oorzaak te met vuur spe lende kinderen. De jeugd heeft ook In ander opzicht baldadigheid getoond. Nu de Oosterweg ge asfalteerd is, hebben kwajongens de onhebbe lijkheid gehad spijkers met de punten omhoog In het asfalt te slaan, om rijwiel- en auto banden te beschadigen. De politie heeft de jeugdige dader opgespoord en proces-verbaal tegen hen opgemaakt. Zaterdagmiddag om 3 uur poogde een stilstaande paard en wagen aan de Eeuwige loon de Slotlaan in te rijden. Vermoedelijk heeft de koetsier geen teeken gegeven., een van Alkmaar komende motorrijder, de heer Berens, heeft dit althans niet bemerkt, met het gevolg, dat hij tegen den wagen opreed, de duo-rijdster verwondingen aan haar ge laat bekwam en de heer Berens een verwon ding aan een been. De machine werd zwaar beschadigd. Zaterdagmiddag werden alhier twee nieuwe winkelzaken geopend, die een bewijs kunnen worden genoemd van den vooruit gang van onze plaats. Op den hoek van de Dorpsstraat en de Raadhuisstraat zijn onder architectuur van den heer Cijffers twee win kelpanden verrezen, waarvoor den aannemer, de heer Vos uit Alkmaar, die 30 Januari met den bouw aanving, een woord van lof toe komt. In de aan den hoek gelegen zaak werd Ber ens manufacturenhandel van den heer A. kollmer gevestigd. Deze zaak was voorheen ondergebracht in het mooie pand, hoek Kerk straatRaadhuisstraat, waarin thans een groentenhal is gevestigd. In het nieuwe pand heeft de heer Kollmer voor zijn artikel zeker aan etalageruimte ge wonnen. Hij heeft thans de beschikking ge kregen over vier etalagekasten en hij mocht Zaterdagmiddag ervaren, dat zijn zaak in het teeken stond van de belangstelling van Bergens burgerij. Ook een groot aantal bloemstukken getuigden daarvan. De er naast gelegen zaak aan de Kerk straat, die eveneens onder architectuur van den heer Cijffers door den aannemer Vos tot stand kwam, is de schoenenzaak en reparatie- inrichting van den heer A. C. Seewald. De heer Seewald is in Bergen geen onbekende. Zijn zaak bestaat gelijktijdig 25 jaar en was voorheen in de Ruïnelaan gevestigd. Het aantal bloemstukken, dat <Fe heer See wald ter gelegenheid van de opening van zijn nieuwe zaak en het 25-jarig bestaan van zijn bedrijf in de gemeente, mocht ontvangen, was eeer groot. De keurige etalages trokken groote belangstelling en overal sprak men met voldoening over dit gemoderniseerde be drijf, dat evenals de zaak van den heer Kollmer aan de speciale eischen, die het vak stelt, voldoet. Door de totstandkoming van deze beide zaken is een mooi stukje van oud-Bergen ver loren gegaan. Velen zullen zich wel herin neren den mooien tuin met het oude dorps huis tegenover de pastorie vari de R.K. kerk, welke tuin voor eenige jaren door de bewoon ster, wijlen mevrouw Aghina, aan de kerk werd geschonken. De Bergenaren hadden hoop, dat dit stukje Bergen daardoor be waard zou blijven. De tijdsomstandigheden noopten het kerkbestuur evenwel tot verkoop, omdat het niet mogelijk bleek, een bezit van een 50.000 renteloos in stand te houden. Hoewel wij dit betreuren, kunnen wij ons er toch over verheugen, dat de bebouwing op een wijze geschiedde, die niet al te zeer af breuk doet aan het dorpskarakter. Uit een verkeersoogpunt is zelfs een belangrijke ver- betering> verkregen, aangezien de Kerkstraat breeder is geworden en de hoek zoodanig is bebouw, dat daar een beter uitzicht tot stand kwam. Aan den anderen hoek van den tuin, Dorpsstraat hoek Fransche steeg, verrees een bierbottelarij van den heer Scholten. Dit pand is een schepping van de architecten, gebr. Luinge. Ofschoon velen daar liever een woonhuis hadden zien verrijzen, dient toch te worden verklaard, dat de architecten, die het pand in lijn eenvoudig hebben gehouden, en m kleur pretentieloos, erin geslaagd zijn, architectonisch iets goeds tot stand te bren gen. Het is zeker een verdienste, dat door hun bouwwijze de mooie oude Fransche steeg behouden is gebleven. Zangwedstrijd. Op den tweeden en laatsten dag van aen zangwedstrijd door den Noord-Hollandschen Bond in de Rustende Jager, gister gehouden, begon men even als op den eersten (jl. Zon dag) met de derde afdeeling A (Gemengde koren). Verplicht koor: Mijn Droomerke van Gerard H. Boedijn. 1. Niedorp's Gemengd koor, Nieuwe Nie- dorp, dir. Jb. I. Hovenier, zingt de eenvou dige compositie zonder mooidoenerij: na tuuriijk. Vrij nummer: Meiregen van J. Wijnand Balke, slaagde eveneens. Eerste prijs, 303 punten. 2. „Oostwoud", dir. G. Groen. Heel goed gezongen. Het vrije nummer „Droomekind" van J. P. J. Wierts verkreeg ook een zeer te waardeeren uitvoering. Tweede prijs, 295 K punten. 3. Tot ons plezier, Bobeldijk, dir. P. Kist. Dit koor is tot nog toe voor no. 1 en 2 geen ernstige concurrent. In 't vrije nummer „Lof zang'' van Frieso Moolenaar was het koor niet talrijk genoeg (21 leden) om het nummer ten volle te geven, wat het hebben moet. Tweede prijs, 272 punten. 4. Kunst na Arbeid, Schagerbrug. dir. P. Grin. Ook niet bijzonder in de vertolking van no. 1. Aardig, los en vrij zong men „Dansje" van Wierts, het vrije nummer. Eerste prijs, 304 54 punten. 5 Zanglust, St. Pancras, dir. H. J. Zaal Goede en minder geslaagde gedeelten hoort in Droomerke; het vrij nummer „Als de dir. P ziele luistert" van Wierts stond als ring hooger, dat was goed. Eerste prijs, 301 54 punten. Derde afaeeling B (Dameskoor). 1. Kunst na Arbeid, Schagerbrug, Grin. (Zingt twee koren naar keuze). 1. Ster renwacht van A. M. Storch. Dit Dameskoor is wèl zoo goed als 't gemengde van dezelfde vereeniging. 2. Sledevaart van tekstbe werking van M. C. v. d. Roovaart. Tweede prijs, 291 punten. Tweede afdeeling Gemengde koren. Ver licht nummer „Het onuitgezongen lied van "ierts. 1. Zang en Vriendschap, Wieringen. dir. Jb. I. Hovenier. Een koor, dat ambitieus zingt, maar dat oppassen moet niet te,veel te geven. In het vrije nummer „Jonge Liefde van P. v. d. Roovaart kwamen ook in de pianogedeelten goed geslaagde momenten voor. Twee prijs. 288 punten. Eerste afaeeling gemengde koren. Ver plicht nummer Psalm 42 van Palestrina (be werking van M. C. v. d. Roovaart). 1. Harmonie, Heiloo, dir. Jac. N. Al. Zoo als te verwachten was, komt Harmonie met dit nummer goed voor den dag Vrij nummer Flieflodderke van Wierts. Heel mooi uitge voerd, muzikaal. Eerste prijs, 300 punten. 2. Crescendo, Noord-Scharwoude, dir. W. Hespe. Ook Hespe stelt met de Psalm vertolking niet te leur. Eerlijk gezegd was het geen verrassing, want H.'s werk staat als uitmuntend bekend. Zijn vrije nummer „Waar de hei te bloeien staat van Wierts was al van bizondere bekoring. Eerste prijs, 357 punten. 3. Gemengd koor, Zuid-Scharwoude, dir. P. Pranger. Bij zijn voorganger vergeleken Is ook Prasger's vertolking van de Psalm te prijzen. Ook van z'n verplichte nummer zie no. 2 is de opvatting gezond en wèl overdacht. Eerste prijs, 351H punten. Eerste afdeeling dameskoren. Verplicht nummer: „Sint Jans Vier" van J. P. J Wierts. 1. Crescendo, Noord-Scharwoude, dir. W. Hespe. Voortreffelijk. Vrij nummer „Herfst liedje van Is. J. Olman. Eveneens een te loven weergave. Eerste prijs, 329 punten. Afdeeling uitmuntendheid, gemengde ko ren. Verplicht nummer „De wilgen'' van Wierts. 1. St. Caecilia, Noord-Scharwoude, dir. ac. N. Al. Een koor, dat zeer veel succes eeft met de Wilgen en dat succes met het vrije nummer „Guido Gezelle" van Wierts op z'n minst weet te behouden. Eerste prijs, 321 punten. 2. Koorvereeniging „Bergen", dir. Joh. Brand. Zooals B. het verplichte werk geeft, is het door het publiek enthousiast ontvangen. Vrij nummer „Flieflodderke van Wierts. Goed uitgevoerd. Eerste prijs, 356)4 punten. Alvorens deze prijzen bekend werden ge maakt, dankte de voorzitter der jury hen, die zich zeer hadden ingespannen om deze dagen te doen slagen, wat dan ook volkomen ge lukt is en filiciteerde den bond met het nut tige werk, dat in deze 10 jaar tot stand is ge bracht. De prijs voor de beste opvatting van het verplichte werk in de 3e afd. gem. koren ver wierf Zang en Vriendschap te Eenigenburg met 49)4 punten en die voor de beste uit spraak afd. Uitmuntendheid en le afd. ge mengde koren Crescendo uit Noord-Schar woude, welke vereeniging tevens het hoogst aantal punten van den geheelen wedstrijd verwierf. Om 7 uur ving de eerewedstrijd aan voor hen, die 's middag een eersten prijs behaald ladden: 1. Niedorp's Gemengd koor, 126 punten; 2. Kunst na Arbeid, Schagerbrug, 131 pun ten; 3. Zanglust, St. Pancras, 167 punten; 4. Harmonie, Heiloo, 159 punten; 5. Crescendo, Noord-Scharwoude, 171 punten; 6. Gemengd koor, Zuid-Scharwoude, 173 punten; 7. Dameskoor Crescendo, eerste eere rijs, 172 punten; 8. St. Caecilia, Noord- charwoude, tweede eereprijs, 18654 punten; 9. Koorvereeniging Bergen, eerste eereprijs, 192 punten. Van de koren, die verleden Zondag in de eerewedstrijd zongen, verkreeg Vox Hu mana uit Santpoört een derden eereprijs. Namens de jury bracht de heer Wierts een woord van hulde aan Bergen's autoriteiten voor de ondervonden belangstelling en mede werking, die men lang niet overal vindt, en sprak de bondsvoorzitter woorden van dank tot de velen, die tot het voorbereiden van deze dagen het hunne hebben gedaan. De toren, die minder goed gezongen hebben, zij hebben kunnen leeren van hen die beter wa ren en zij die nu bovenaan staan mogen niet vergeten, dat het hoogst aantal bereikbare punten, n.m. 420, nog niet is bereikt. Zoo is er ook voor hen nog steeds te leeren. Aldus sprak den bondsvoorzitter en men neme het ter harte. a K. ARLETTE STAVISKY. De knappe vrouw van Alexander Stavisky, den aartszwendelaar, die bijna een revolutie in Frankrijk veroorzaakte, bevindt zich nog steeds in gevangenschap. Vijf maanden geleden werd zij nog benijd door de vrouwen van Frankrijk's rijkst mannen om haar juweelen en haar auto's, welke men op straat bleef nakijken. Toen kwamen de oplichterijen van haar echtge noot aan het licht, die zich van kant maakte op zijn vlucht naar het buitenland, waarna zij met haar beide kinderen achterbleef. Zij trachtte zich verborgen te houden en slaag de daar tot op zekere hoogte ook in, totdat een journaliste toevallig in haar flat terecht kwam. Deze vertrouwde zij toe, dat zij zon der vrienden en bijna zonder geld was. De menschen van hooge positie die haar om ringd hadden, toen Stavisky nog rijk en machtig was, toonden zich gelegenheids vrienden:- Na haar arrestatie, op grond van het ach terhouden van belangrijke documenten voor het onderzoek, hoorde men weinig meer van haar en men vroeg zich af, wat er met haar zou gebeuren in de gevangenis. De waarheid is, dat deze buitengewoon mooie vrouw, die een goede echtgenoote en moeder was, nog steeds ontkent ook maar op eenigerlei wijze de hand te hebben in de malversaties van haar echtgenoot. Zij leeft uitsluitend op het gewone gevangenis-eten, omdat zij geen mid delen bezit om eten van buitenaf te laten ko men. Het geld, dat bij haar arrestatie op haar gevonden werd ongeveer 400 pond sterling zal worden gebruikt voor de op voeding van de kinderen, die vermoedelijk zullen worden toevertrouwd aan de zorgen van de armenwet-autoriteiten. Arlette Stavisky was altijd een geliefd on derwerp voor een foto, maar in den laatsten tijd wil zij van pers-fotografen niets meer weten. De drie maanden in arrest doorge bracht, hebben haar tien jaar ouder ge maakt. uit een groote provincie-hoofdstad verklaarde, dat hem na proefneming gebleken is, dat IVOROL inderdaad zeer fijn van consistentie en aangenaam van smaak is, en dat hij daar om deze Nederlandsche tandpasta onvoorwaar delijk aan zijn patiënten kan en zal aanraden. Neem van dit advies goede nota en begin nog heden met: IVOROL, De Nederlandsche Tandpasta. Een Weensch koopman, genaamd Leo- pold, wordt beschouwd als de ongelukkigste man in Europa. Zijn vader heeft namelijk zijn fortuin in het Oostenrijksche Oorlogs fonds gestoken en alles verloren. Hijzelf be gon opnieuw en verwierf zich na den oorlog een fortuin met den handel in levensmidde len, dat hij in Marken belegde en toen de in flatie kwam, was hij net in staat een paar schoenen te koopen van wat hem overbleef. Toen verdiende hij door den paardenhan del met de Sovjet een vermogen. Er ont stonden echter moeilijkheden en het geval kwam ter arbitrage. De Sovjet moest het geld betalen, deea dat ook, maarnu is de advocaat ermee verdwenen. NOODWEER TE MARSEILLE. Voor millioenen schade. De geheele omgeving van Marseille werd in den nacht van Zaterdag door een cycloon geteisterd. De schade wordt op eenige mil lioenen franken geschat. Wolkbreuken heb ben de spoorlijnen vernield en in de buurt van Valréas (dept-Vaucluse) eeuwenoude bruggen weggeslagen, die reeds de ergste overstroomingen hadden doorstaan. ANTI-F ASCISTENCONORES VERBODEN. Te Athene. De Grieksche regeering heeft de bijeen komst der anti-fascisten te Athenen verboden Politie en brandweer zijn gerequireerd. Niet temin hebben de communisten, zij het ver geefs, geprobeerd het congres te openen. Bij een botsing met de politie zijn vier personen door schoten gewond. Er zijn 300 personen gearresteerd. WIE DILLÏNGER PAKT, KRIJGT 25.000 dollar. Wetsvoorstel van den Senaat der Ver. Staten. De Amerikaansche Senaat heeft een wets voorstel aangenomen, waarbij een belooning van 25.000 dollar wordt uitgeloofd voor het vatten van gemeenschaps-vijanden, zooals Dillinger. Het wetsvoorstel is thans ter teeke- ning voorgelegd aan president Roosevelt. De fakkeloptocht te Toledo, welke was ge organiseerd als teeken van den aanvang der alg^meene staking, kon op het laatste oogen- blik nog doorgang vinden als uiting van vreugde-betoon, over een overwinning der arbeiders. De werkgevers stemden er n.1. te elfder ure in toe, de loonen te verhoogen met 5 pet. en alle stakers zonder repressaille-maatregelen weer in dienst te nemen. De desbetreffende overeenkomst zal heden worden onderteekend door werkgevers en vak- vereenigingsleiders. Hiermede hebben de werk gevers de vakvereenigingen erkend. De regionale „Labour Board" heeft meege deeld, dat sedert October j.1. op een gebied, dat alleen New-York en een gedeelte van den staat New-York omvat, 676 stakingen zijn uit gevochten, waarbij 300.000 arbeiders waren be trokken. Ook een klein gedeelte van Connec- ticut viel onder het in deze statistiek opgeno men gebied. Zuid-Oregon en West Idaho (Amerika) worden geteisterd door vergiftige zwarte spinnen. Eén van de personen, die gebeten werd, is tien dagen bewusteloos gebleven Het is gebleken, dat alleen de vrouwelijke spinnen giftig zijn. HELSCH COMPLOT IN CALIFORNIE. „Monsters zonder waarde." De politie van Sacramento in Californië heeft een helsch complot ontdekt, om een ge heele wijk der stad te vergiftigen. In de brievenbussen van verscheiden naast elkaar gelegen huizen werd een enveloppe ge vonden, waarop vermeld stond „Monster zonder Waarde" en waarin pijpjes vergiftig de kouwgom zaten. Ieder pijpje, dat zorg vuldig met fijne suiker was bestrooid, bevatte voldoende cyaanzout, om den dood van twaalf personen ten gevolge te hebben. REGEN BRENGT VERLOSSING. Mischien tóch te Iaat. Gedurende het weekend is regen gevallen, welke in de door de droogte getroffen gebie den vooral het jonge graan ten goede is geko men. Wanneer het nog eenigen tijd blijft regelen, zal de in deze streken aangerichte schade voor een zeer groot gedeelte weer kun nen worden goedgemaakt. In enkele streken van de Zuidelijke prairie-provincies bestaat echter geen hoop meer op redding van den oogst. BRAND IN DE BAT'A-FABRIEKEN. Voorloopig 2000 man werkloos. Gisteravond is brand ontstaan in de op slagplaats voor grondstoffen van de wereld- bekende-schoenfabrieken van Bat'a in Otro- kowitz bij Zlin in Oostenrijk. Het blus- schingswerk bleek zeer moeilijk te zijn, daar in de geweldige opslagruimten alle licht brandbare grondstoffen van de nevenbedrij- ven der onderneming, waarbij zich veel olie en benzine bevond, lagen opgeslagen. Her haaldelijk weerklonken luide ontploffingen Het geheele magazijn is een prooi der vlam men geworden. Het gebouwen-complex is vol komen door het vuur vernield; de materieele schade bedraagt minstens 10 millioen Tsje chische Kronen. De neven-bedrijven lijden door dit verlies groote schade, daar zij voor loopig niet zullen kunnen doorwerken, waar door ongeveer 2000 arbeiders eenigen tijd werkloos zullen worden. CHINEESCH DAGBLAD VERBODEN Ook daar al perscensuur. Het dagblad Hoeapei Jih Fao, het be langrijkste te Peking verschijnende blad, is verboden, omdat het een bericht uit Nan king heeft gepubliceerd, waarin zekere eischen van Japan aan China o.m. de af scheiding van Amey (provincie Foekien) wer den vermeld. Een groot succes Zaterdagavond zijn dan de zomerfeesten 1934 te Amsterdam en voor een groot deel der wereld door den aether hoorbaar ingeluid met een grootsche muzikale mani festatie, die niet alleen voor Nederland, maar ook voor Europa een noviteit beteekent. Het Stadionconcert, uniek, niet slechts, omdat het hier een eerste openluchtconcert van een dergelijke allure betreft, doch ook door het hooge peil, waarop dit muziekfeest is ge bracht. De zon zond haar laatste stralen over de arena, als om tien minuten over acht prin ses Juliana eenvoudig gekleed in een langen, zwarten mantel, zwart hoedje en bontcol, met haar hofdame op de eere-tribune plaats nam, tevens in gezelschap van haar kamer heer, baron Baud. Een hartelijk applaus be groette de prinses. Vijf minuten later besteeg dr. Willem Men gelberg „zijn gestoelte". Staande werd het Preludium over het oude Wilhelmus aan gehoord. In de pauze werd H. K. H. een fraaie tuil bloemen aangeboden. Bij de uitvoering van de „Negende" kwa men de voor- en nadeelen van ten openlucht uitvoering scherp naar voren. Het „alle Menschen werden Brüder" steeg recht tegen den nachtdonkeren hemel en liet niet na een diepen indruk te maken. Het koor klonk volmaakt in de wijde ruimte. De pianissimo-passages gingen ech ter voor de ver af zittenden totaal verloren. Een duizendvoudige handgeklap, dat ten slotte aanzwol tot een ovatie, klonk na het einde. Het eerste Stadion-concert is een succes geworden. Receptie en souper in het Carlton Hotel. Het late uur ten spijt het was bijna kwart voor één toen prof. Mengelberg met zijn echtgenoote in het Carlton Hotel aan- kwam waren zeer velen, o.w. minister Marchant, gebleven om in het blauwe zaal- tje de ontvangst van den meester en van dr Peter van Anrooy mede te maken. Er waren' daar verschillende kransen opgesteld. De voorzitter van het Initiatief Comité Amsterdam, dr. M. de Hartogh, heeft als eerste spreker dr. van Anrooy, zijn orkest, de koren en solisten dank gezegd voor hun prestaties en vervolgens dr. Mengelberg n,i.n hii de lievelinc van het Nederlana^.L? sephus Jitta eerde spr. vervolgens het be. stuurslid van het I.C.A., dat heel Amster- dam en heel Nederland aan zich heeft wr. plicht. Spr. bracht tenslotte den heer José- phus Jitta, alsook dr. Mengelberg en dr, van Anrooy, de bijzondere waardeering over van prinses Juliana. De heer G. H. de Marez Oyens bood na. mens het Concertgebouwbestuur aan den heer Josephus Jitta de bronzen medaille van het Concertgebouw aan, hem prijzend voor het optimisme, dat hij steeds aan den dag heeft gelegd. Spr. wees daarbij op de prachtige resultaten van het concert bijna 27.000 bezoekers tegen 6000 op het eerste indertijd te New York gehouden openlucht, concert. Dr Peter van Anrooy uitte zijn vreugde over de broederlijke samenwerking bij dit eerste Stadionconcert tusschen Concert, gebouw- en Residentie-orkest. Prof. dr. Willem Mengelberg, hierna sprekende, sloot zich bij deze woorden aaj, Samenwerking is in ons kleine land h«l veel waard, zeide hij. Laten wij elkander zoo goed en zooveel mogelijk helpen, opdat resultaten worde® bereikt, waarop geheel Nederland trotsch kan zijn. Tegenover den heer Josephus Jitta getuigde spr. van zijn bijzondere erkentelijk- heid en waardeering voor het vele werk, dat hij zich voor het welslagen van dit concert getroost heeft. Vroolijke en ernstige woorden aan het souper. Na afloop van de receptie heeft met prof. Mengelberg en echtgenoote en met dr. Peter van Anrooy een blij gestemd gezelschap aangezeten aan een souper. Tot de eere- gasten behoorde mede minister Marchant De heer R. L. Boissevain bood tijdens dit souper namens vrienden en bewonderaars van dr. Mengelberg dezen den portretbuste aan, vervaardigd door G. J. v. d. Veen. Prof. Mengelberg aanvaardde de buste met groote erkentelijkheid Hij verkladde zich dankbaar en enthousiast over de mede werking van het Residentie-orkest en van de koren en hij had woorden van grooten lof voor de solisten. Zich tot alle aanwezigen richtende nep spr. uit: Blijft ons helpen en zorgt vooral, dat de jongeren belangstelling hebben voor ons muziekleven Zijne Excellentie mr. H. P. Marchant had zich tijdens de uitvoering niet kunnen ont trekken aan den indruk, dat, men als men muziek wil hooren, niet in een stadion moet zijn, al wilde hij toegeven, dat de Negende veel heeft goedgemaakt. Acoustisch heeft zi de manifestatie veel te wenschen overge laten. Spr. had getracht, onze voetballers erop te wijzen, dat zij zich moreel en intellectueel tot een hooger niveau zouden kunnen opwerken, indien zij hun plicht zouden zien om een ander deel van spr.'s staatstaak te begun stigen. Zij hebben dat niet gedaan; zij heb ben zich blijkbaar op het lagere niveau be- hagelij'k gevoeld. Dat zij er op blijven, zei spr. DE TOESTAND VAN DR. F. M. WIBAUT. Naar wij vernemen is de gezondheidstoe stand van dr. F. M. Wibaut, welke eenige dagen reden tot pessimisme heeft gegeven, thans vooruitgaande. Een volledig herstel wordt zeer wel mogelijk geacht KATHOLIEK DEMOCRATISCHE ARBEIDERS PARTIJ. Fusie met de Kath. Dem. Partif. Zaterdag en Zondag hebben resp. te Bre da en Arnhem congressen plaats gehad van de Katholiek Democratische Arbeiders Par tij en de Katholiek Democratische Partij.^ Beide partijen hebben besloten tot fusie. VECHTPARTIJ. Gisteravond had op den Alsterweg t« Eindhoven een ernstige vechtpartij plaats tusschen den 24-jarigen arbeider F. v. O. urt Oss en ter L. uit de Pioenstraat te Eindho* ven. Van O. werd met een mes in het linker dijbeen gestoken en moest naar het St. Jo- seph-ziekenhuis worden overgebracht, ter wijl tei L. een snijwond aan den linkerpol» opliep. De politie dreef de vechtenden uit een en maakte proces-verbaal op. 285. Zeg, wie ben je nou? vroeg Piet toen ze samen door een smal gangetje liepen, en waar gaan we naar toe? Waar we naartoe gaan wil ik je wel zeggen: naar Rio de los Happos, het appelenland en vandaar naar Rotterdam, maar (en hij pakte Piet bij zijn neus en draaide die bijna een halve slag om) 286. Als jij, zoodra je aan wal bent, het hart in je lijf hebt om te vertellen dat je mij hier aan boord hebt gezien, zal ik je Wat de kok in dat geval zou doen, kwam Piet nooit te weten, want er kwam iemand aanloopen en hij maakte maar een flinke wipneus, om hem weer in fatsoen te brengen. Wat had dio kerel hem geknepen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6