Het werk der Nederlandsche Jeugdherbergcentrale. Rondom de wereldkampioenschappen. VOOR DE TREKKERS! Onze jeugdherbergen worden jaarlijks bezocht door duizenden „trekkers'", maar het aantal kan en moet nog veel grooter worden. Ontdekt uw eigen landl WAT ER GISTEREN GESPEELD IS. O.S.V. leidt. WEDSTRIJDEN. SPORT EN Toerisme. land! En dezen zomer gebruik maken van de jeugdherbergen! Eenige tochten. Intusschen is gebleken, dat de laatste jaren door den zeer snellen groei van het werk vele duizenden jongeren in het jeugd- herbergwerk werden opgenomen, die niet in alle opzichten het goede begrip hadden van het maken van tochten. Het gebeurde nog al eens, dat men ging „jakkeren", dat men in den kortst mogelijken tijd zooveel mogelijk jeugdherbergen bezocht. Dat is nooit de be doeling geweest, kan ook nooit de bedoeling zijn. Om nu een en ander in betere banen te lei den, heeft de N.J.H.C. een aantal fiets-, wandel- en kanotochten samengesteld, waar bij de volledige medewerking werd verkregen van den A.N.W.B. en de Commissie ter be vordering van de Heemschutgedachte onder de jeugd Deze tochten bieden de trekkers gelegen heid, het geheele land te doorkruisen met verwijdering van de groote verkeersaders, en allerlei binnenwegen slingerende door vrijwel ongerept natuurschoon, worden opgezocht! De dagtrajecten zijn niet groot en zijn opgesteld volgens de gedachte: „Een goede weg krom, is niet om!' Maakt men zoo'n tocht, dan zal men de schoonheid van het land, de karaktereigen schappen der bevolking, de merkwaardighe den van tal van steden en dorpen, de diverse kleederdrachten beter leeren kennen en dan krijgen deze tochten een groote beteekenis Zij brengen den trekkers liefde voor hun land en de bevolking, zij scheppen „Heem- lkfde". Bij deze tochten is voor elk wat wils en in groote lijnen komt het schema op het vol gende neer: 1. „Door Nederland" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Amsterdam, Heems kerk, Castricum, Schoorl, Petten, Wieringen, Sneek, Hemrik (Fr.), Assen, Kampen, Zwol le, Deventer, Beek bij Didam, Arnhem, Doorn. 2. Speciale „Veluwe-Twentetocht" met over nachtingen in de jeugdherbergen te Amers foort, Rhenen, Lunteren, Oldebroek, Apel doorn, Arnhem, Nijmegen, Beek bij Didam, Winterswijk, Delden, fieemse (bij Harden- berg), Lochem, Emst-Epe. 3. „Noord Brabant en Zuid Limburg" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Sluipwijk (bij Gouda), Arkel (bij Gronin gen), Ginneken, Aalst (bij Eindhoven), Beeg den (bij Roermond), Vaals, Eysden, Klim men, Helenaveen, Hilvarenbeek, Geertruiden- berg, Rotterdam of Scheveningen of Sluip wijk. 4. „Zeeland" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Utrecht, Ginneken, Yerse- ke, Vlissingen, Zierikzee, Bergen op Zoom, Geertruidenberg en Utrecht. 5. „Langs de Noordzee" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Noordwijkerhout, Alkmaar, den Helder, Texel, Vlieland, Ter schelling, Harlingen, Wieringen en Castri cum. 6. „Noord Nederland" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Groningen, Appel scha, Berkum bij Zwolle, Heemse (bij Har denberg), Oosterhesselen, Emmen, Ter Apel, Assen en Eelde-Paterswolde. 7. „Rond het IJselmeer" met overnach tingen in de jeugdherbergen te Amsterdam, Enkhuizen, Wieringen, Harlingen, Sneek, Kampen en Amersfoort. 8. „Plassen en Rivierengebied van Noord en Zuid-Holland" met overnachtingen in de jeugdherbergen te Blaricum, Vinkeveen, Abcoude, Noordwijkerhout, de Kaag, Oost- vrorne, Sluipwijk en Soest. De duur van deze fietstochten varieert van 7 tot 14 dagen. Twee wandeltochten zijn samengesteld; één over de Noord-Veluwe met overnachtin gen in de jeugdherbergen te Apeldoorn, Ol- denbroek, Kampen, Berkum bij Zwolle, Ernst Epe en één door de Noord-Hollandsche dui nen met overnachtingen in de jeugdherbergen te Santpoort, IJmuiden, Castricum, Schoorl, Petten, Alkmaar en Heemskerk. Tenslotte is een kanotocht samengesteld over de Plassen van Loosdrecht en Korten- hoef, Vinkeveen, Westeinder Plassen, de Kaag, enz., met overnachtingen in de jeugd herbergen te Amsterdam, Abcoude, Korten- hoef, Bunnik (Kromme Rijn), Vinkeveen, de Kaag en Amsterdam. Ook een sportief element. Aan deze tochten kunnen uitsluitend inge schrevenen deelnemen van de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale. De tochten zijn zoo samengesteld, dat behalve de individueele trekkers, ook schoolklassen, groepen, clubs gezinnen onder leiding van ouderen gemak kelijk in staat zijn aan enkele eenvoudige eischen te voldoen. Er is voorts een sportief element toegevoegd door het feit, dat indien men den tocht op de voorgeschreven wijze heeft volbracht, hetgeen door vaste controles in de jeugdherbergen e.d. kan worden nage gaan, men een stoffelijke herinnering ont vangt. Routecontroles bestaan er niet! Men mag er immers net zoo lang over doen als men wil. Men kan voorts oip elk willekeurig punt van de route beginnen, mits men er maar zorg voor draagt, dat men op het beginunt ook eindigt. En wanneer men deze tochten kan maken? In de eerste plaats zulle degenen die hun vacantie in de zomermaanden hebben er veel gebruik van maken, doch aan een be paald tijdstip is niemand gebonden. Men kan b.v. den Veluwetocht ook in de herfst ma- is te overnachten, zijn immers altijd open. is te overnachten zijn immers altijd open. De routeboekjes, waarin een volledige be schrijving voorkomt van den tocht, zijn tegen geringe vergoeding verkrijgbaar bij de Ne derlandsche Jeugdherberg Centrale, Planta ge Franschelaan 14 te Amserdam. Voetbal. f Is, of het toeval er mee speelt! Daar zullen wij juist beginnen te schrijven over jeugdherbergen en trektochten, over het werk der Nederlandsche Jeugdherberg Cen trale en de Avro laat een aantal Haagsche burgerscholieren trekkers- en kampeerliede- ren zingen, zoodat wij onze pen weer neer leggen en gaan luisteren naar den frisschen, vroolijken en enthousiasten zang der onzicht bare H.B.S.-ers. -En terzelfder tijd zien wij in gedachten een groepje jongeren voorbij trekken op de fiets. Zij zijn op weg naar een volgende jeugdherberg, passeeren de mooi ste gedeelten van ons land, hebben uitbun dig plezier, en ontdekken op een gemakkelijke en goedkoope wijze de schoonheden van hun eigen land, dat ze tot nog toe slechts kenden vanuit de verte! En dat alles hebben ze te danken aan het werk van de instelling, waarover wij thans iets zullen schrijven: de Nederlandsche Jeugdherberg Centrale, de N.J.H.C. Wij hebben nl. een paar dagen geleden aan de uitnoodiging der N.J.H.C. gevolg gegeven en een persconferentie bijgewoond, waarop de heer dr. Deelen, secretaris der N.J.H.C., het een en ander van het werk der N.J.H.C. heeft verteld. De stichting Nederl. Jeugdherberg Cen trale heeft wel een zeer belangrijke en vooral cultureele taak op zich genomen. Want niet alleen, dat zij zich bezig houdt met het oprichten van een net van jeugdherbergen in ons land, zij tracht ook de bezitters en de be zoekers van jeugdherbergen bij elkaar te brengen en zorgt er voor, dat alles in goede banen geleid wordt enin goede banen blijft. En die veel-omvattende taak wordt wel heel serieus opgevat! Sinds haar oprichting, nu vijf jaar gele den, heeft de N.J.H.C. kans gezien, een 70-tal uitstekende jeugdherbergen te stichten in alle deelen van ons land en dat deze in richtingen druk bezocht worden, moge blijken uit eenige cijfers. Bijna 150.000 over nachtingen werden er in het vorige seizoen geboekt, terwijl honderden jeugdorganisa ties, clubs, sportvereenigingen, scholen enz gebruik maakten van dit instituut, alsmede niet minder dan 30.000 individueele trek kers. Uit dit laatste blijkt wel duidelijk, dat de belangstelling voor het werk der stichting buitengewoon groot is, maar het laat zich thans aanzien, da. die belangstelling in het komende seizoen nog veel grooter zal wor den. Dat heeft de stichting te danken aan de manier, waarop zij werkt en aan de pro paganda, die de gebruikers der herbergen maken in hun eigen kring. Doch de groei zou niet zoo enorm groot gewee^j zijn, wan neer niet de N.J.H.C. op streng neutrale leest geschoeid was geweest. Daar mag in de herbergen niemand gekwetst worden in zijn godsdienstige gevoelens, daar mag over politiek nimmer gepraat worden en daar door is het mogelijk geweest, dat jeugdorga nisaties van alle richtingen gebruik konden maken van de jeugdherbergen. Daardoor is ook bereikt, dat alle richtingen in ons land sympathiek staan tegenover dit bij uitstek nationale werk. Zoo mag de N.J.H.C. zich dan ook ver heugen in de grootst mogelijke medewerking, ook van regeerings- en gemeentezijde, Wat beteekent nu eigenlijk zoo'n jeugdher berg? In het kort kunnen wij die instelling als volgt definieeren: een jeugdherberg is slechts een rustpunt voor de trekkers. Deze laatsten gaan op reis, met welk doel doet er niet toe, en zij vinden op hun tocht door het land de jeugdherbergen, waar men elkaar helpt, waar men samen het gebouw schoon houdt, waar men zijn eten kan koopen of zelf klaar kan maken, waar men kan over nachten en waar vandaan men den volgen den dag weer verder trekt. Een jeugdherberg is dus geen pension, geen hotel, maar uit sluitend^ een rustpunt voor den avond en den nacht, een rustpunt, waar alles heel eenvoudig, maar degelijk en correct is, waar de hygiëne hoogtij viert, waar het des avonds heel gezellig kau zijn, maar waar iedere trekker zich volkomen moet onderwer pen aan de regels van het huis, waar men zijn corvée-diensten moet doen en waar men zijn rustplaats vindt naast andere trekkers. En al die jeugdherbergen staan open voor iedereen, voor de groep en voor den enkeling, mits men voorzien is van een kaart der N. J. H. C. en mits men zich correct gedraagt. Een woord tot onze onderwijzers. Wij zeiden het reeds, dat zeer velen ge bruik maken van deze instelling. Maar nog altijd kan dat gebruik veel grooter worden. En dan denken wij in de allereerste plaats aan onze scholen! Het is sinds jaar en dag de gewoonte, dat onze schoolkinderen met hun onderwijzers uitstapjes maken. Wij kunnen dat ook in Alkmaar best zien, want in de weken voor de groote vacantics komen tal van school- groepen onze stad en omgeving bezoeken. De kinderen zijn een dagje uit, gaan een paar uur naar zee, wandelen een uurtje door onze bosschen, krijgen in de een of andere inrich ting hun eten en drinken en 's avonds keert men naar huis terug. Ofmen maakt er een twee- of driedaagsch tochtje van, als de financiën dat tenminste toestaan. Maar zouden diezelfde schoolgroepen thans eens geen ander programma kunnen samenstellen? Iedere jongen en meisje fietst tegenwoordig. Welnu wat is er nu mooier en goedkooper, dan het maken van een fietstocht! De onderwijzer gaat mee als lei der, een plan is vooraf -opgemaakt, het geld, dat men anders besteedt voor trein, bus, etc., enz. heeft de leider bij zich en dan gaat men op reis j>er fiets, in clubverband dus. Onder weg zingt men de trekkerliedjes, die op school geleerd zijn, onderweg ziet men de rijke natuur, geniet men van de landelijke rust. Men doet het heel kalm aan, pauzeert eens ergens op een mooi plekje, bezoekt een stad enlogeert des nachts in een jeugd herberg. Dan geniet men zeker minstens evenveel als vroeger op de eendaagsche rei zen, wellicht echter dubbel zooveel en boven dien komt en nu nog een tweede dag, nadat de avond in en bij de jeugdherberg heel ge zellig, het eten zeldzaam lekker en de nacht verkwikkend is geweest! Daarom zouden wij onze onderwijzers willen vragen: denkt eens na over het werk der N.J.H.C. en maakt met de klas eens een tocht per fiets door een deel van ons land. En wij bedoelen hier niet alleen de lagere scholen, maar ook de middelbare, wij bedoe len hier alle onderwijsinrichtingen! En wij zeggen: dezen zomer op de fiets door ons (Door een bijzonderen medewerker). TURIJN, Donderdag. De Zwitsers, die vier dagen geleden zoo dapper gewonnen hadden van onze Oranjeploeg, hebben we vanmiddag in het grootsche Mussolini-stadion te Turijn hun kwart9indstrijd tegen de Tsjechen zien spelen. Een heel groot stadion is het daar, met 70.000 plaatsen rondom een kaal (gedeeltelijk grasloos) voetbalveld en een prachtige sintelbaan, maar voor dezen wedstrijd was het veel en veel te groot: meer dan 15.000 toeschouwers, waarbij nog een vijf hondertal Hollan ders, waren ei zeker niet op dezen Don derdag, die na een regenachtigen morgen een „Hollandsche" middagtemperatuur bij bedekte lucht bood. De Hollandsche supporters hadden zich voorgenomen om de Zwitsers aan te moedigen als belooning van hun spel van Zondag maar hun zwaaien met rood witblauwe vlaggetjes werd door de Tsjechen, die zonder 'n enkelen suppor ter waren vermoedelijk evenzeer geap precieerd als door de Zwitsers, want Tsjecho Slowakije heeft blauw-wit-rood als landskieuren. Maar dergelijke mis verstanden komen meer voor bij de Hol landsche supporters, we troffen er iemand die vertelde dat hij een Italiaan- sche bioscoop was binnengeloopen waar een Amerikaansche film van Stan Laur- el en Oliver Hardy (in Italië heet dat tweetal Crue en Crac!) en een Duit-'Che film met Liane Haid draaide zonder dat hij wist dat alle buitenland, che films in Italië nagesynchroniseerd worden in de Italiaansche taal. Tot zijn stomme ver bazing hoorde hij Stan Laurel, Oliver Hardy, Liane Haid en wie er verder nog op het doek verschenen, vlit Italiaansch spreken met de geleende stemmen van Italiaansche acteurs en actrices, die op deze manier nog een financieel voor deeltje aan hun doodelijke concurrent de film hebben. We vermoeden echter dat Liane Haid, als ze zich zelf eens had kunnen hooren, nog veel verbaasder zou zijn geweest dan onze landgenoot, die gen stom woord om maar te zwijgen van de gesproken woorden verstond van al dat Italiaansch. Niet alle buitenlandsche producten in Italië worde uechter veritaliaanscht: in het programma der wereldkampioen schappen is de eerste advertentie van Philips Radio en de tweede van Ben dorp! Zuiver Italiaansch daarentegen zijn de sigaretten, waarvan de goed koopste 454 cent per stuk kost; de bui tenlandsche sigarettenmerken worden door de Italiaansche regie dusdanig op prijs gehouden, in overeenstemming met de Italiaansche prijzen, dat b v. een doosje Turmac (van een kwartje) in Italië 91 cent kost. Maar om op den wedstrijd Zwitserland -Tsjecho Slowakije terug te komen, ie geestdriftige aanmoedigingen van Hol landsche en Zwitsersche supporters heb ben niet kunnen voorkomen dat Zwitser land met dezelfde cijfers verloor als waarmee het tevoren Nederland had ge slagen. Ook deze 32 was verdiend voor de winnende ploeg; de Zwitsers speelden beter dan tegen Nederland en toch waren ze de zwaksten, waaruit we konden lee ren dat wij 't ook niet tegen de Tsjechen hadden kunnen bolwerken. „Hup Suisse" galmde het uit de rijen der Hollandsche supporters, die begre pen dat „hup Zwitserland" niet ver staan zou worden door de menschen uit het Alpenland. Bij Joeggi's gelijkmaker elf minuten voor het einde danste en jubelde de Oranjekolonie alsof het Ne- derlandsch elftal een doelpunt had ge maakt, maar drie minuten later besliste Nejedly, de Tsjechische linksbinnen, den strijd met 32 in het voordeel der Tsjechen, die hun verticaal gestreepte shirts ditmaal vervangen hadden door witte hemden en roode broeken. Fel en forsch was de strijd, vooral in de tweede helft, toen er geen pardon ge vraagd of gegeven werd. Telkens weer lag een speler machteloos op den grond of er liep er een te hinken na een woeste scrimmage, op het gebied van forsch jn bij tijden zelfs ruw spel gaven de beide elftallen elkaar niets toe; daardoor te meer viel het onsportieve gedrag der Zwitsersche supporters op, die voortdu rend floten als een Zwitser o" er den grond gewerkt werd of als de Tsjechi sche keeper Planicka treuzelde bij uit trappen om tijd te winnen. Ze vergaten te fluiten als een Zwitser zich misdroeg en ze vergaten ook dat hun eigen elftal tegen Nederland heel wat meer aan treu zelen had gedaan! Bepaald ergerlijk was hun gedrag na het eindsignaal, toen de winnende Tsjechische ploeg hun saluut aan de tribunes bracht; de Zwit sers floten de Tsjechen uit. Op dat punt hadden de Hollandsche toeschouwers Zondag j.1. hun nederlaag heel wat spor tiever opgevat; die waren tenminste net eere geslagen evenals de spelers. De helden in dezen fanatieken en goed gespeelden wedstrijd waren voor he., publiek de beide keepers Planicka en Sèchehaye, die er beiden een aantrek- kelijken stijl voor het publiek op na hou den met hun gewaagd bravourspel, dat zeoiets heel anders is dan het rustige werk van bv. een v. d. Meulen. Vooral de Tsjech, keeper-captain weerde zich ge; ucht; hij duikelde en dook door zijn goal als een voortreffel ijken acrobatisch doelman. Misschien minder opvallend maar veeal solider was feitelijk iet werk van den Zwitserschen rechtsback; in de voorhoede, waarin sinds Zondag j 1. Pasello en Bossie hun plaatsen hadden moeten afstaan van Jaeggi IV en Jaeck, was Trello Abegglen lang niet zoo op dreef als tegen Nederland, de gerouti neerde Tsjechen hadde nzijn opitellenals vierde halfback (om de uittrappen van zijn keeper op te vangen en door tei ge ven) direct in de gaten en maakten hem onschadelijk door een solide bewaking. De Tsjechen speelden het bekende voet der Centraal Europeesche landen: volmaakte baltechniek, keurig positie spel der Centraal Europeesche landen: geen schot. Een schitterende demonstra tie van machinaal voetbal! Te memoreeren valt nog dat de leiding van deze kwartfinale berustte bij den lang niet onfeilbaren Oostenrijker Berg- nek, die bij Nederland—Zwitserland grensrechter was geweest. Als linesmen had hij de hulp van den Belg Baert en van den Egyptenaar Mohamed TJoussouf waarvan laatstgenoemde „onsterfelijk" is geworden door zijn scheidsrechter schap bij DuitschlandUruguay, winnaar op de Olympische spelen te Amsterdam, zóó onsterfelijk zelfs dat een half jaar later het publiek bij een voetbalwedstrijd in Duitschland als scheldwoord „Mohamed, Mohamed' 'riep, toen een scheidsrechter erg slecht leidde. Mogen we tenslotte de aandacht van onze athletieklievende lezers nog even vestigen op het feit dat naast dit stadion een afzoiderlk athletiekstadion met dertienduizend plaatsen is gebouwd en daarnaast twee terreinen voor het op korfbal gelkend basketball en een zwemstadion, allemaal bekostigd door de stad Turijn! We kennen wel landen waar dergelijke athletiekstadions een onvervulbaar ideaal is Het programma van gisteren was klein, maarbelangrijk. Allereerst moeten wij1 in onze 2e klasse A een nieuwe club het wel kom toeroepen, n.1. O.S.V., dat in den beslis singswedstrijd H.R.C. klopte. Over dezen wedstrijd, gespeeld op het Hollandia-terrein schrijft het Volksblad het volgende: Zelden zal er op het Hollandia-terrein een wedstrijd gespeeld zijn, met een sensationeel slot, als de Zondag gespeelde beslissings wedstrijd tusschen H.R.C. en O.S.V. om een plaats in de tweede klasse. Toen na den of- ficieelen speeltijd de stand nog gelijk was beide ploegen hadden eenmaal gedoelpunt moest reglementair verlengd worden. Toen de eerste verlenging vijf minuten oud was, werd de middenvoor van O.S.V. binnen het strafschopgebied ongeoorloofd aange vallen en aanvoerder Busch benutte den toe- gestanen strafschop, zoodat O.S.V. won en tweede klasser werd. De opgetogen O S.V.-aanhang bestormde het terrein en droeg de spelers in triomph naar de kleedkamers. Het Hollandia-terrein was in een kermisterrein herschapen en aan de uitbundige vreugde kwam geen einde. Plotseling verschenen echter eenige agenten van politie, die het terrein op kalme wijze ontruimden en beide ploegen stelden zich opnieuw op! H.R.C. n.1. had tegen den haars inziens ongemotiveerden strafschop geprotesteerd en de scheidsrechter kon niet anders dan laten doorspelen. Immers, indien dit protest zou worden toegewezen, was de stand wederom gelijk, zoodat opnieuw voor het beslissende doelpunt gezwoegd moest worden. In de volgende 7% minuut gleed Gobel door de H.R.C.-achterhoede heen en plaatste den bal naar De Boer die slechts voor het in trappen had. Wordt het H.R.C. protest dus nog behan deld en toegewezen, dan heeft niet aanvoer der Busch, maar de middenvoor De Boer het voor O.S.V. beslisende doelpunt ge scoord. De belangsteling was zeer groot en zelfs was een extra-trein noodig om de vele O. S. V.-supporters naar Hoorn te brengen. H, R. C. werd slehts door weinig getrouwen vergezeld op haar zware reis, die, voorloo- pig althans, haar laatste als tweede klasser is geworden. Reeds dadelijk na den aftrap bleek, dat beide ploegen zih tot het uiterste zouden geven. H.R.C. was in tehnisch opzicht de meerdere, maar moest het afleggen tegen het prettig aandoend enthousiasme, waar mede de Blauw Zwarten streden. Ondanks het feit, dat de Oostzaners tegen den wind in sjjeelden, waren zij geenszins in de minderheid en bestookten de H.R.C.-veste geducht, waarbij echter bleek over welk een solide achterhoede de Helder- sche Racing beschikte. Toch waren de aan vallen van H. R. C. talrijker, maar de stoere achterhoede van O. S. V., waarin vooral Pronk uitblonk, wist van geen wijken. Moeilijk werk kreeg doelman Beek niet, het geen hoofdzakelijk te wijten was aan den H. R. C.-aanval, die steeds talmde met schieten, waardoor O. S. V. gelegenheid kreeg in te grijpen. Vooral Beneker bezon digde zich daaraan en deze goalgetter was ditmaal geen oogenblik gevaarlijk. Na een periode van H. R. C.-overwicht kwam O. S. V. er beter in en toen na 13 mi nuten spelen Keyzer een fraaien pass aan De Boer gaf schoot deze onhoudbaar voor Prins in (01). H.R.C. bleef sterker en een vrije schop op het O.S.V.-doel, had bijna suc ces opgeleverd, maar Steffens miste jam merlijk. Het spel werd steeds forscher, maar scheidsrechter Kotte leidde met strenge hand en hield het spel binnen de perken. Nog maals scoorde O.S.V., maar dit doelpunt werd wegens buitenspel geannuleerd. Tien minuten voor de rust maakte H.R.C. fraai gelijk, toen Beneker zich door de O S. V.-verdediging heenwerkte en Steffens een kans gaf, die deze niet liet glippen. Met rusi was de stand daardoor 11. Gedurende het eerste half uur na de her vatting was O.S.V., door den wind re- steund, steeds in den aanval en moest H.R C. zich tot snelle uitvallen bepalen, dij echt t geen succes opleverden. Weer bleek over welk een uitstekende achterhoede H.R.C. be schikte en vooral aanvoerder Siersma blonk uit, terwijl Roobol doorloopend den rechter vleugel van O.S.V. in bedwang hield Een kwartier voor het eind werd het IN DE ONDERSTREEPTE PLAATSEN WORDT OVERNACHT. Een tocht door Noord-llolland en over onze eilanden. Een Veluwe-lVente rit.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7