Amstecdamscfie J&eucs s* S* JCunst mi Wetenschap A OSmrsMAAGP/UF* JUMicaties pl.m. 2.16 m-*h ï.V.-overwicht minder en kwam H.R.C. en meer in den aanval. Het O.S.V.-doel eleeide veel angstige momenten, maar geen er partijen wist voor het einde het net der tegenpartij te vinden. Toen werd weer afgetrapt en de zenuw achtige spanning steeg tot het uiterste, tot dat plotseling als een bliksemstraal bij helderen hemel de beslissing viel ten gunste yan O.S.V., n.1. door een strafschop, welke ^usch benutte. Maar H.R.C. greep een stroo- ïlm, protesteerde en had nieuwe hoop op sdding. Het was echter voor korten tijd, obel en De Boer maakten er een eind aan K brachten O.S.V. definitief in veiligheid. S.V. won dus of het protest al dan niet wordt toegekend met 2—1. In Utrecht hebben U.V.V. en Vrienden schaar ook een extra-wedstrijd gespeeld om een plaatsje in de 2e klasse en de oude Stichtsche club U.V.V. won met 21 na verlenging. In het Zuiden won Juliana den lastige» uitwedstrijd van Tegelen met 2—1 en wist Middelburg De Baronie in Breda te klop pen met 4—2. De stand daar is: fuliana 4 3 1 0 7—4 7 Middelburg 4 2 11 98 5 Tegelen 4 2 0 2 108 4 De Baronie 4 0 0 4 1117 0 HET NEDERLANDSCH ELFTAL TEGEN „ROMA". De Keuzecommissie van den K. N. V. B. heeft het elftal, dat Zondag 17 Juni a.s. ter gelegenheid van den Olympischen Dag tegen „Roma" zal spelen, als volgt samengesteld: Halle (Go-Ahead) Weber Van Run (A.D.0. (PS.V.) Pellikaan Anderiessen Van Heel (L.O.N.G.A.) (Ajax) (Feijenoord) Wels Vente Bakhuys Smit v. Nellen '{Unit.) (Nept.) (Z.A.C.) (Haarl.) (D.H.C.) In geval Bakhuys voor zijn vereeni- ging dien dag een competitiewedstrijd moet spelen, zal voor hem W. Lagendaal (Xerxes) middenvoor spelen. Reserves: A. van Male (Feijenoord), J. A. van Diepenbeek (Ajax), A. Graaf land (H.B.S.), A. H. Schoemaker (Quick, Den Haag), H. L. W. Vrauwdeunt (Feij enoord). Medegedeeld wordt nog, dat de Zuide lijke tribune en de loges reeds zijn uit verkocht. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Italië en Tsjechoslovakije in den eindstrijd. Gisteren werden in Italië de halve eind wedstrijden gespeeld voor het voe-t- halwereldkampioenschap. De resultaten waren Rome: DuitschlandTsjecho Slovakije 1—3 (0—1) Milaan: Oostenrijk—Italië 0—1 (0—1) Door deze uitslagen spelen op Zondag 10 Juni a.s. te Rome Italië en Tsjecho slovakije tegen elkaar om den titel, ter wijl Duitschland en Oostenrijk op Don derdag 7 Juni a.s. te Florence om den derden prijs spelen. BEROEPSSPEL IN NEDERLAND. Tegen half September reeds de eerste wedstrijden! De Crt. bevat het volgende artikel, dat weergeeft, wat een der Haagsche correspon dente hoorde van den heer K. Hoogeveen aldaar: Krijgt Nederland dan toch in na volging van andere Europeesche landen zijn wedstrijden van be roepsvoetballers? „Ja" zegt de Heer K. Hooge veen, secretaris van den hier ter stede opgerichten Eerste Neder- landsche Beroeps Voetbalbond, „daar is ook in ons land wel dege lijk plaats voor naast het bestaan de amateurisme en zonder aan dit amateurisme afbreuk te doen. Hier ziet U een uittreksel van de zoo juist ontworpen statuten, waar van wij de goedkeuring wachtende zijn, der voor dit doel opgerichte N.V., die met een aandeelenkapitaal van 50.000.begin September haar werkzaamheden zal aanvan gen. Voor medio September is de eerste wedstrijd voor Nederlandsche be roepsspelers op het veld van de Rijkswijksche Wielerbaan vastge steld." 'Het klinkt zéér positief, hetgeen de heer Hoogeveen ons verder vertelt, vooral na de vele beschouwingen die aan dit onderwerp door het rapport Kips gewijd zijn en waarbij de ideëele overwegingen tot nu toe in ons hoogste voetbalcollege de zege behaald heb ben op de commercieele. Doch niet alleen uit comtnercieele gronden heeft het drieman schap, de heeren Hoogeveen, Van Brink en Imhan zich op het moeilijke terrein van de be roepsvoetbalsport gewaagd. Daarvan getuigt het perscommuniqué, dat ons heden verstrekt, het navolgende mededeelt: „Begin April werd een Maatschappij ge vormd tot oprichting eener N. V. welke zich ten doel stelt de belangen der beroepsvoetbal sport in Nederland te bevorderen. Deze Maatschappij werd gevormd door de heeren: L. v. Brink, Joh. Imhan en K. Hoogeveen, al len te 's-Gravenhage, van wie laatstgenoem de als secretaris optreedt. Bijzonderheden. Door deze Maatschappij werden de Statuten der N.V. ontworpen, waarvan hier eenige bij zonderheden volgen: Naam: „Eerste Nederlandsche Beroeps Voetbalbond", gevestigd te Den Haag. Doel: Het bevorderen van de beroepsvoetbalsport in den meest volstrekten zin, het opleiden van voetbalspelers, alsmede het houden en doen houden van voetbalwedstrijden. De N.V. tracht haar doel te bereiken door het vormen van vereenigingen of onderbon den in de diverse plaatsen yan Nederland, welke in klassen worden verdeeld. Ook juniores en adspiranten kunnen als leden tot deze vereenigingen toetreden. Deze onderbonden zullen op de gewone wijze in competitie- en andere wedstrijden uitkomen. A-groepeering: Naast deze vereenigingen en onderbonden worden begaafde eerste en tweede klasse spelers, die tot den Bond geko men zijn, in een op zichzelf staande afdeeling gegroepeerd, welke A-groep genoemd wordt. Spelers met bijzonderen aanleg of geschikt heid in de onderbonden worden naar de A- groepeering overgeschreven,en nferuit wor den de bezoldigde spelers gerecruteerd. Alle bij den bond aangesloten spelers worden ge acht amateur te zijn, zoolang zij (behalve reis- en verblijfkosten) geen vergoeding voor hun spel of training ontvangen. Zoodra iemand echter eenige belooning, ongeacht de frootte daarvan, aanneemt, wordt hij geacht eroepsspeler te zijn, en als zoodanig door den bond geregistreerd. Iedere beroepsspeler kan op een daartoe strekkend verzoek aan den bond gericht, tot den amateurstaat terugkeeren, met inacht neming van het daaromtrent bepaalde, en na voldoening aan dé daarvoor geldende voor schriften. „Tot zoover het pers-communique dat in zijn eenvoud niet van naïveteit ont bloot is. Dat het in de toekomst wel tot moeilijk heden met den K.N.V.B. zal komen, ontveinst men zich overigens in het Bestuursmilieu van den nieuwen bond niet, doch zooals de heer Hoogeveen ons uitdrukkelijk verklaarde, stelt men zich niet ten doel het amateurisme af breuk te doen, doch daarnaast het beroeps voetbal te ontwikkelen in denzelfden geest zooals zulks reeds jaren in het buitenland mogelijk bleek te zijn. Bestaanmogelijkheid. De bestaansmogelijkheid van den nieuwen bond, waarvoor in groote steden als Am sterdam, Den Haag, Rotterdam en Haarlem, doch ook vanuit de provincie belangstelling bestaat, hangt natuurlijk ten nauwste samen met hetgeen de toekomstige „profs" zullen presteeren, m.a.w. of men er in zal slagen de publieke belangstelling voor de profwed strijden gaande te houden. Hiertoe beoogt men het opvoeren van het spelpeil van de A- groep, voor de training waarvan men de keuze heeft uit een groot aantal trainers van naam. En wat de animo der spelers betreft, deze blijkt vooral in Den Haag en Rotterdam zeer groot te zijn. Vanuit het thans 5 eerste-klas- sers rijke Rotterdam, zijn niet minder dan 600 aanvragen binnengekomen en men stelt zich aldaar voor om tot oprichting eener vereeniging te kunnen overgaan. Hetzelfde geldt voor Den Haag, waar de oprichting van de eerste Nederlandsche beroepsvoet balclub binnenkort tegemoet gezien wordt. Men ziet hier dus het typische verschijnse', dat de vereenigingen uit den bond groeien in tegenstelling met den gewonen gang van zaken waarbij bestaande vereenigingen tot oprichting van een bond komen. De heer Hoogeveen deelde ons voorts nog mede, dat van tal van eerste klasse spelers van naam aanvragen zijn binnengekomen, en dat het voorts in de bedoeling ligt om zooveel mogelijk spelers van Nederlandsche nationaliteit in den nieuwen bond op te ne men. En wat de door den K.N.V.B. reeds geroyeerde spelers betreft, men zal ten aan zien van die spelers zeer critisch staan bij het eventueel opnemen in den nieuwen bond. Men heeft inmiddels de beschikking gekre gen over tal van personen die in technische, financieele en andere commissies zitting zul len nemen, terwijl de heer Hoogeveen ons tenslotte uitdrukkelijk verzekerde dat het financieele gedeelte geen zorgen baart. GEMEENTEAMBTENAREN VOETBALLEN, Dinsdagavond speelt de Alkm. Pol. een t- balwedstrijd tegen een elftal van gemeente ambtenaren. De laatsten komen met het vol gende elftal uit: Oudes (d.); Elte en Langhorst (a) (allen Alcmaria); Termaat, Lengers (Alcm.) en Groot (m.); Slinger, v. Zutphen, de Boer (Alkm. Boys), Knip en Koops (Alcm.) (v). OPENING SPORTTERREIN OTERLEEK. Te Oterleek werd gister hef sportterrein officieel geopend. Voordat de wedstrijd ge speeld werd, spraken de heeren Zwaan (voorz.) en D. Huyser van Reenen, burge meester, eenige woorden van waardeering en daarna deed laatstgenoemde den aftrap voor den wedstrijd Oterleek—Ursem II. Oterleek won na een aardigen en sportleven strijd. De prijsuitreiking vond plaats in het café van Ham, waarna een gezellig bal volgde Zwemmen. ZWEMWEDSTRIJDEN IN PESIE'S BAD, De Bergermeer stond gistermiddag wel in het middelpunt der zwemsport! Ondanks het gure en voor zwemmen zeer zeker te koude weer, waren eenige honderden bezoekers naar het zwembad ,,De Bergermeer" gegaan, waar een uitstekend programma op het punt stond, om afgewerkt te worden. De heer Pesie heeft de talrijke aanwezigen voor den aanvang der wedstrijden eerst harte lijk verwelkomd, heeft dank gebracht aan allen, die wilden medewerken aan deze wed strijden en daarna heeft de heer Middelhoff, voorzitter van D.A.W., de niet-leden opge wekt, om lid te worden van D.A.W. en om abonné te worden van Pesie's familiebad. Toen begonnen de wedstrijden, die een zeer vlot verloop hadden. Wel was het jammer, dat de temperatuur zoo laag was, wel was het jammer, dat het zonnetje schuilhoekje bleef spelen, doch ondanks alles werd er goede sport gedemonstreerd en werd er met veel animo gezwommen. De voornaamste uitslagen luiden: 50 M. vrije slag jongens en meisjes tot 16 jaar: Jongens: 1. W. Brouwer 52 sec., 2. W. de Haan 53 sec,, 3. Eriks 53 sec., 4. D. Imhulsen 53.4 sec. Meisjes: 1. C. Rus 55.6 sec., 2. J. Mets 56 sec., 3. M. v. Maarleveld 1 m. 4 sec. Jongens boven 16 jaar: 1. P. Cloeck 40.2 sec., 2. S. Bouma 45 sec., 3. W. Metz 44 sec., 4. K. Postma 45 sec. Meisjes boven 16 jaar; 1. Mej. J. Boulouois 40 sec., 2. mej. E. v. d. Berg 46 sec., 3. mej. T. v. Sluis 54 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. S. Scheffer (D.J.K.., A'dam) 1 min. 17 sec.,*2. A. v. d. Meer, Haar lem 1 win. 18.8 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Mej. N. Sonff (A. u. Z., A'dam) 1 min. 36,2 sec., 2. Mej. L. Oortgij- sen, idem, 1 min. 42,2 sec. 5 maal 50 M. vrij slag estafette Heeren: 1. D. J. K. 2 min. 37 sec,, 2. Zaanstroom 2 min. 41,2 sec. Schoonspringen dames: 1. Mej. J. Waalberg, 34 punten, 2. Mej. Kersten, 33 p., 3. Mej. T. Husken, 27 p. (allen leden A. D. Z.) 100 M. vrije slag dames: 1. Mej. J. Selbach, 1 min. 16,6 sec., 2. Mej. D. Husken, 1 min. 25 sec., 3. Mej. L. Husken, 1 min. 32 sec,, (allen leden A. D. Z.) 100 M. schoolslag heeren: 1. F. ten Pas, (D. A. W., Alkmaar) 1 min. 34,8 sec., 2. C. A. Kref- fer (D. J. K., A'dam) 1 min. 36,6 sec., A. D. Im hulsen (D. J. K.) 1 min. 37 sec. 100 M. schoolslag dames: 1. Mej. J. Waal- berg, 1 min. 41 sec., 2. Mej. G. v. Elk 1 min. 46,5 sec., Mej. D. Husken 1 min. 55 sec. Polowedstrijd D, J. K.Zaanstreek 12. Watersport. DE WEDSTRIJDEN DER ALKM, ROEI- EN ZEIL VEREENIGING. Bij de gehouden zeilwedstrijden der A R. Z.V. op het Alkmaarder Meer werden de volgende prijzen behaald: Regenboogklasse: 1. J. Boersma, boot „t Hondbossche"; 2. van Zanen, boot „Peli kaan"; B.M.-klasse A: 1. H. Rijks, boot „Doo- laart"; 2. T. Sipman, boot „Pierke"; B.M.-klasse B: 1. C. Keijzer, boot 2. A. J. van der Laan, boot „De Onrust". Door eenige welwillende sportliefhebbers waren extra-prijzen uitgeloofd, hetgeen zeer werd gewaardeerd. Viss c h e n. HENOELWEDSTRIJD TE UITGEEST. Gisteren werd te Uitgeest een hengel- wedstrijd gehouden. In totaal werden er 12 baarsen gevangen. Eerste werd K. Starre- veld (4 baarsen), tweede G. Schenk (3 baar sen) en de derde J. Schuddeboom (1 baars). Wielrennen. RENNERSCLUB ALCMARIA. De rennersclub Alcmaria hield gisteren ver schillende trainingsritten, waarvan de uitslagen aldus luiden: A KI., 30 K.M.: 1. G. Oukes, 2. R. de Beurs, 3. J. Snel, 4. J. A. Serpentie, 5. Jb. Homan. B KL, 20 K.M.: 1. F. Roobeek, 2. H. Stroom- bergen, 3. H. Smith, 4. H. Raat, 5. B. Martin. C KL, 10 K.M.: 1. W. Wouters, 2.. Chr. Eg- bergen, 3. Van der Veer, 4. J. Hollenbeek, 5. Bood. Junioren, 10 K.M.: 1. J, Ravenstein, 2. J. Stroet. Nieuwelingen, 10 K.M.: 1. van Engelsman, 2. J, Arnold, 3. Sluis, 4. Butter. WEDSTRIJDEN „DE KAMPIOEN". De wielerclub „De kampioen" hield gister een wedstrijd over 10 K.M. De uitslagen zijn: Amateurs: 1. H. Pranger; 2. W. Cor- trie; 3. B. Teunisse. A-klasse: 1. W. Muurlink; 2. P. Korver; 3. P. Piersma. Nieuwelingen: 1: P. Pranger; 2. Klomp; 3. Donkenvorst. Junioren: 1. J. Neef; 2. W. Doorenbos; 3. Stoop. Tennis. DE ALKMAARSCHE TENNISCLUB IN ACTIE. Onze Alkmaarsche tennisclubs hebben gisteren weer hun competitiewedstrijden gespeeld. Alkmaar-Heiloo won al weer met 80 en is dus ongeslagen kampioen geworden met zeldzaam fraaie cijfers. Immers, alle wedstrijden werden met 80 gewonnen, wel een bewijs, dat deze club te sterk is geweest voor haar af deeling. Be Quick ontving Ted III en won met 53. Merkwaardig genoeg heeft Be Quick al haar thuiswedstrijden gewon nen en al haar uitwedstrijden verloren! Terreinvoordeel heeft hier dus een hartig woordje meegesproken. De uitslagen zijn: Alkmaar-HeilooZaandam II 80 heeren enkelspel: P. Schut sl. Spacht holz 60, 6—0; A. Offers sl. v. d. Meulen o7, 63, 63; dames enkelspel: mevr. M. Wynne sl. mej. G. Schipper 63, 6—1; mej. A. Stroink sl. mej. de Vries 6—2, 3—6, 6—3 heeren dubbel: P. Schut en A. Offers sl. Spachtholz en v. d. Meulen 6—0, 6—2; dames dubbel: mevr. M. Schut en mej. A. Stroink sl. dames Schipper en de Vries 6—2, 6—0; gemengd dubbel: hr. en mevr. Schut sl. Spachtholz en mej. Schippers 6—3, 6—1; hr A. Offers en mej. A. Stroink sl. v .d. Meulen en mej. de Vries 64, 63 Be Quick—Ted III 5—3. heeren enkelspel: J. J. Haasbroek sl. J. ten Broeke 6—1, 6—1; G. Kusters sl. J. Max 6—3, 61; dames enkelspel: L. T. Wessels verl. van W. Duif 3—6, 4—6; A. Apeldoorn verl. van J. v. Gelder 35 (opgegeven door mej. Apeldoorn). gemengd dubbelspel: Mej. A. Apel doorn en J. ,T. Haasbroek sl. Mej. W. Duif en J. ten Broeke 75, 61; Mej J. M. Asjes en G. Kusters sl. Mej. A. ten Broeke en J. Max 6—3, 6—4; heeren dubbelspel: J. J. Haasbroek en G. Kusters sl. J. ten Broeke en J. Max 6-1, 6-2 dames dubbelspel: A. Apeldoorn en J. M. Asjes verliezen van S. ten Broeke en J. v. Gelder 3—6, 2—6. VERBLEFAADVFNDO 3—5. Heeren enkelspel: Werners verl. van mr. Schuurman 06, 16; Oosthuizen verl. van C. Asjes 46, 57. Dames-enkelspel: Mevr. Draayer verl- van mej. M. Hartkamp 4—3—6; mevr. Werner sl. mej. J. Kallantsee 6—2, 6-0. Heeren dubbel: Draayer en Oosthuizen verl. van mr. Schuurman en v. Dijk 1—6 06. Dames dubbel: Mevr. Draayer en mej. M. Hijman sl. mej. Kallantsee en mej. Hartkamp 6-3, 6-2. Gemengd dubbel: Mej. Seizener en Wer ners verl- van mej. Hartkamp en mr. Schuur man 0—6, 1—6; mevr. Werners en Draayer sla mej. Kallantsee en v. Dijk 75, 6—2. PRINSES jULIANA SCHENKT EEN WISSELBEKER. Voor het clubkampioenschap der dames-athleten. Vreugde in de K. N. A. U. Wij vernemen, dat de voorzitter der Kon. Ned. Atheletiek Unie, de heer A. J. G. Strengholt, mededeeling heeft ontvangen van 'baron Baud, particulier secretaris van H. K. H. Prinses Juliana, dat door de Prin ses een fraaie zilveren beker ter beschikking van de K. N. A. U. is gesteld. Deze „Prinses Juliana"-beker zal als per manente wisselbeker dienen voor de dit jaar voor het eerst plaatsvindende wedstrijden om het Nederlandsche clubkampioenschap voor dames afhletiekvereenigingen. Deze wedstrijden zullen, naar verwacht mag worden, een even groote poulariteit verkrij gen als de traditioneele kampen om den „Prins Hendrik"-beker, die gelden voor het clubkampioenschap voor de heeren-athleten. In de K. N. A. U. van welke organisatie H. M. de koningin als beschermvrouwe op treedt, is groote waardeering voor dit nieuwe blijk van belangstelling onzer ko ninklijke familie in de athletiek: de Prins Hendrik- en de Prinses Julianabeker-wed- srijden zullen stellig hoogtepunten worden in het a.s. athletiekseizoen. Dit jaar zal de Prinses Juliana-wissel- prijs voor het eerst verwerkt worden op Zon dag 15 Juli a.s. te Leiden. De organisatie is door de K. N. A. U. opgedragen aan de voortvarende Leidsche vereeniging „Brun hilde". ■N AVONTUUR VAN JAN FABRICIUS. Lastige gevolgen van de orde van den „Witte Oliiant". Wij lezen in de „Sunday Dispatch", dat de bekende Hollandsche tooneelschrijver Jan Fabricius, de auteur van verschillende be kende tooneelstukken, o.a. „Dolle Hans", van den koning van Siam de orde van den „Wit te Olifant" heeft ontvangen, een orde die hem 't recht verleent er twintig vrouwen op na te houden. Het geval heeft zich als volgt afgespeeld Fabricius hield in den tuin van zijn huis in Siam een til met witte duiven, welke hij uit Europa had meegebracht. De koning van Siam is een vogelliefhebber en hij gaf den wensch te kennen, de duiven van den auteur te zien. De diertjes vielen zóó in den smaak, Voor slechte spijsver tering en verstopping zijn Foster's Maagptl- len het middel bl) uit nemendheid. Zij por- geeren niet heftig, doch werken zacht en zonder krampen. Houdt steeds een Bacon bij de hand. Alom verkrijgbaar dfO.65 p. flacon. dat Fabricius den koning een koppel ten ge. schenke gaf, waartegenover de koning <ie bovengenoemde orde stelde. De heer Fabri. cius was zeer in zijn schik met deze onder scheiding, maar kwam enkele dagen daarna tot de ontdekking, dat zijn huis belegerd werd door jonge vrouwen. Zij liepen buiten heen en weer, keken door de ramen en lach. ten hem, wanneer hij uitging, bekoorlijk toe Toen pas ontdekte hij, in welke netelige pol sitie des konings vriendelijkheid hem ge- bracht had. Dus zond hij een bediende naar buiten met de mededeeling voor de vrouwen dat de heer des huizes reeds een vrouw had' en geen andere meer wenschte. De belege. raarsters wilden dit echter niet gelooven en bleven hardnekkig volhouden, totdat Fabrf. cius eindelijk een anderen üitweg moest zoe. ken en ijlings naar Londen uitweek. Aan een verslaggevers van de „Sundap Dispatch" zou onze landgenoot medegedeeld hebben, dat het voor hem en zijn vrouw een opluchting was in Londen te kunnen ziju( ta geen cadeaux, die hij van de trouwlustig» jongedames met naam en adres ontving, te moeten terugsturen. VISSCHERIJWET. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat ter ge meente-secretarie, des voormid lags van 9—2 uur, verkrijgbaar zijn formulieren voor verzoekschriften, ter verkrijging van vischakten. De prijzen der akten bedragen: groote 7.50, kleine 1 en hengelakten 0.50. Bij inlevering der aanvraagformulieren moeten de verschuldigde kosten tegelijk worden voldaan. Met het oog op den aanvang van het vischjaar 1934-'35 op i Juli a.6. behooren de aanvragen zooveel mogelijk vóór 16 Juni a.s. te worden gedaan. Alkmaar, 4 Juni 1934. De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. van Maandag 4 Jupni 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDEET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: -1 1931 1934 1915 1930 STAATSLEEN1NGEN. 4 4 0/0 5 Ned.-indië 5K Duitschland BANK-1NSTELLINGEN. Amsterd, Bank Handel Mpij. Cert. v. 1000 Kolouiale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford ex. 40 afst. Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting t Anaconda, Bethleh. Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Koa Petr. Perlak Continental Oil Sbell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Koa Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli t Senembab AMER SPOORWEGEN. Atchisou lopeka Southern Railw. Cert, Union Pacific §Noteering per 50, •Exdividend. tExclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 101% 1011/8 1007, 361/, 351/,-f 1008/, 351/, 34'h 102* 448/, 508/, 567, 74 448/, 102 51 56 737, 367, 151/s 387, 381/, 378/,-8 3Si/,-i 207»/, 213 72 2011/, 203-27, 7U/, 199-201 707,-1 198J-9J 199-200 708/,-1 231/g Ö6/g 19% U/s 23% 4% 8è-% U/s 23 h*lk 8% 19i-% 18-91/ie !723/, 88 677, 22 13.40 1747,-4 172-7, 172 - 1253/, 6 177 129 6 1687, 167-8 165-6 133 1537, 928/, 11% 5Vs 1528/,.2 5% 4 151-7, 10%-i 5Vw 27, 107-61/, 64 1067,4 1067, 106i-V< 4 35'/8 1391/s 337, 1278/, 136 1388/, 1241/, 136 341/s 14% 72% PROLONGATIE Vorige koers* 1 pCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM New.York I™* OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs ««iM Weeoen p. Scb. 100 r WVM' Kopenhagen I I i I Vorige koers 1 477/8 7 49$ 57 ö5 9 731/, 34.48V; 48 00 00.00 33 47'/j 38 65 37 67»/, 13.627, Koers op heden 2 uur 1.477/s 7.488/, 57.60 9 138/, 34.49 48 05 00.00 33 55 38 75 37 75 12,80

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8