Alkmaarsche Courant ^Buitenland Spoct Rechtszaken VOOR DE TREKKERS! No. 131 1934 Honderd Zes en Dertigste Jaargang. WOENSDAG 6 JUNI HET AMBTENAREN-PROCES TE KIEW. Zes doodvonnissen. Officieel wordt uit Kiew gemeld, dat gis teren vonnis is gewezen in het proces tegen de van bedrog beschuldigde ambtenaren. Zes hunner werden veroordeeld tot den dood door den kogel, acht beklaagden kregen 10 jaar gevangenisstraf, drie 5 jaar, drie 3 jaar en één 2 jaar gevangenisstraf, terwijl negen beklaagden veroordeeld werden tot een jaar dwangarbeid. DE ROODE TSAAR. Het einde van Stalin's vrouw De persoonlijkheid van Stalin, den „rooden tsaar" blijft altijd iets geheimzinnigs behou den. Er zijn zelfs onder de vooraanstaande Bolsjewisten slechts weinigen, die weten hoe hij zich in den familiekring gedraagt. Daarom verwekte het ook zooveel sensatie, toen onlangs bekend' werd, hoe de plotse linge dood van Stalins tweede vrouw Allilu- jewa zich had toegedragen. Slechts de naaste medewerkers van Stalin hadden geweten, dat de jonge onderwijzeres Allilujewa grooten invloed had op den rooden dictator, al trad zij naar buitena nooit op den voorgrond. Nu schijnt het, dat de jonge vrouw zichzelf heeft doodge schoten. Zij was met Stalin op zekeren avond bij den commissaris van oorlog Wo- rosjiloff, toen onder de bolsjewistische lei ders een meeningsverschil ontstond over de landbouwpolitiek, welke men in de toekomst dacht te voeren. Tijdens het bewogen debat gaf Stalin zijn vrouw een heftige terecht wijzing. Dadelijk stond zij geprikkeld op, nam afscheid en liet zich naar haar woning in het Kreml rijden. Daar hoorden de bedien den na korten tijd een schot vallen. Zij slaag den er echter niet in de deuren te openen. Stalin zelf was ten huize van Worosjiloff gebleven en eerst des morgens vroeg terug gekeerd naar zijn woning, die buiten het centrum van Moskou ligt. Eerst in den loop van den morgen hoorde hij van het tragische einde zijner vrouw. Toen de deur in het Kreml was openge broken, vond men haar in een grooten bloed plas liggen. Diep geschokt verzocht Stalin zijn vrienden, om zich dadelijk te verwijderen. Allilujewa stond bij de literaire kringen te Moskou in hoog aanzien, om-dat zij de auteurs welwillend behandelde en hen niet onderwierp aan de uiterste strengheid der partij-dogma's. Stalin zelf hield aan deze gedragslijn ook na den dood van zijn vrouw vast. Hij respecteerde zelfs haar wensch om bijgezet te worden op het kerkhof van het Novodewi tsji-klooster. Stalin, die zijn hveede vrouw had liefge- kregen, bezocht haar graf zeer dikwijls. Hier door verspreidde zich in Moskou zelfs de legende, dat hij daar had gebeden. Later zorgde de Gepoe (tegen den ui-tdrukkelijken wensch van Stalin in) voor, een strenge af zetting van het kerkhof. Wel schijnt Stalin, toen hij de geruchten vernam, zijn bezoeken aan het graf van Allilujewa te hebben ge staakt. De „roode tsaar" moet zich intusschen over het verlies hebben- heengezet, want hij is kort geleden hertrouwd met de zuster van zijn medewerker Kaganowitsj. Als deze hoopte, daarvan te profiteeren, heeft hij zich intusschen vergist. Ook Kaganowitsj schijnt reeds te behooren tot degenen, die in het Kreml hebben afgedaan. En de „roode tsaar" houdt zich niet op met familie-relaties. ONTPLOFFING OP HET STATION ZAGREB. Op het station te Zagreb (Agram in Zuid- Slavië) is gistermiddag in een wagon van een sneltrein een bom ontploft. Het rijtuig, dat in den trein ParijsSalsburgZagreb liep, werd gedeeltelijk vernield. Persoonlijke slachtoffers waren er niet, aangezien de pas sagiers reeds eenigen tijd den trein verlaten hadden. HELSCHE MACHINE ONTPLOFT. In Oostenrijk de dader? OPZIENBARENDE ONTDEKKING. Van Italiaanschen geleerde. De professor in de chemie, Fermi, heeft in de koninklijke academie van Lincei in tegen woordigheid van het koninklijke paar een nieuwe experiment voor atoomsplitsing ge demonstreerd, waardoor hij een nieuwe radio actief element heeft verkregen door atoom splitsing. De uitvinding van den professor is in zoo verre iets nieuws, dat hij door solitsing van uraan een nieuw element heeft verkregen, waarvan een gram een energie zou hebben van 60.000 K.W.U. Deze energie staat gelijk met een warmtebron van ongeveer 52 mil- lioen calorieën. Aangezien de omzetting van een gram waterstof in helium ongeveer 200.000 K.W. zou opleveren, terwijl reeds 50 K G. waterstof voldoende zijn om de 10 mil- liard K.W.U. electrische energie te verschaf fen, welke Italië per jaar noodig heeft, zal de practische waarde van de nieuw ontdekte stof. welke door professor Fermi „elemr t 03 is genoemd nader moeten blijken. NOODLOTTIGE BRAND. Geheel gezin omgekomen ,in,denc aJgelooPen nacht is te Eichenhal- den bij Schrammbeck brand ontstaan op het landgoed van den grootgrondbezitter Karl Lambrecht waarbij de geheele familie, be staande uit 9 personen, vader, moeder en 7 nlüv.eren van,? tot 14 l'aar in de vlammen omkwamen. Het blusschingswerk werd be moeilijkt door gebrek aan water. De brand werd pas zeer laat ontdekt, daar een zware mist het uitzicht belemmerde. De ouders trachtten nog de kinderen te redden, maar zijn door den rook verstikt. Hedenmorgen heeft men de lijken van de moeder en 4 kin deren uit de overblijfselen geborgen. DE AANVARING VAN DE „OLYMPIC". Regeering eischt schadevergoeding. De .regeering der Vereenigde Staten heeft een eisch tot schadevergoeding ingediend tegen den gezagvoerder van de White Star- liner Olympic, welk schip in aanvaring is geweest met het Nantucket-lichtschip, dat daa™j toen is gezonken. In de aanklacht wordt verklaard, dat de aanvaring het gevolg is van naltigheid. Er wordt een schadever goeding geëischt van i/2 millioen dollar. MUITERIJ IN TUCHTHUIS. Te Nashville (Tennissee) hebben drie ge detineerden eenige bewakers ontwapend en zich in een vleugel van het tuchthuis ver schanst. Daar hielden zij ongeveer zeven uur lang stand tegen 100 bewakers en poli tiebeambten. Pas toen de vleugel zou worden bestormd, gaven de misdadigers zich over. Een hunner is door een schot gewond. HULPMAATREGELEN TEGEN DE DROOGTE. Roosevelt brengt redding. President Roosevelt heeft de leider van het Congres een program inhoudende noodmaat regelen ten behoeve van de bondsstaten, die van de buitengewone droogte de meeste scha de hebben ondervonden, toegezonden. Het program voorziet in steunverleening tot een bedrag van 525 millioen dollar, waarvan 100 millioen voor een veevoederfonds. Het pro gram zal nog in deze zittingsperiode van het congres worden behandeld. Een boodschap over deze aangelegenheid zal spoedig tot het congres worden gericht. GEEN CRISIS IN OORLOGS- F ABRIEKEN. Personeel versterkt. LOCh-NESS-MONSTER VANDAAG JARIG. Een jaar geleden werd het Looh-Ness- monster ontdekt. Sindsdien ging er geen week voorbij, of nieuwe ontdekkingen wer den gedaan op zeeslangengebied. Bijgeloovigheid verdwijnt heel langzaam uit de wereld, ook aan spoken en heksen is het geloof niet meer zóó vast als vroeger Toen dan ook een jaar geleden, in Mei, een visscher vertelde, dat hij in het Ness-meer was geweest en een zeeslang had gezien, lachte men hem uit en vermoedde men, dat hij niet geheel nuchter was geweest. Maar toen kwamen verschillende andere visschers hetzelfde vertellen, voorbijgangers, o.a. een student en zelfs een dierkundige.Inverness werd beroemd. Uit alle deelen der wereld kwamen nieuwsgierigen. Twee nieuwe hotels werden gebouwd. Alle kamers waren bezet en dat in deze jammerlijke tijden. Oorzaak: een zeeslang. Niet minder dan 300 menschen hebben het monster gezien. Bergen papier zijn er over volgeschreven en kortgeleden publiceerde de „Daily Mail" een foto van de zeeslang. Wel iswaar meent dr. Heek uit Berlijn, dat de kop van het geheimzinnige wezen de staart van een zwaardvisch is, maar niemand, die zich daar aan stoort en over de heele wereld bekijkt men de sensationeele foto. Misschien zou men het Loch-Ness-mon- ster reeds lang vergeten zijn, wanneer niet plotseling uit alle deelen van de wereld be richten over soortgelijke beesten waren opge doken. Langs de kust bij Cherbourg dreef het cadaver van een dier met een even lan gen hals als de zeeslang. Bij Syracuse werd een dergelijk beest gezien, half op het strand liefst! Bij Alexandrië konden Egyptische visschers een zeeslang bij haar ochtendwan deling bespieden. Griekenland bleef niet achter. Maar Loch-Ness overtrof alle con currentie twee monsters waren er nu ge zien. En weer doken berichten op. Zeelieden van de „Mauretania", schippers in de Golf van Bengalen, in de Golf van Georgia, enz. enz. Allen hadden zeeslangen gezien. Twijfel en geloof. De vaklui lachten en hoonden. Men grin nikte, toen een dierkundige voorstelde een wet bij het parlement in te dienen ter be scherming van zeeslangen. Maar ook ernstige menschen, als luite nants ter zee, namen de berichten van zee slangen serieus op en haalden tot bewijs hun oude zeejournalen te voorschijn, waar een enkelen keer aanteekeningen in voorkwamen betreffende zulke monsters. Hoe is de houding van de wetenschap? Zij twijfelt voorloopig. Want wat zij zelf niet ziet, wat zij zelf niet kan onderzoeken, bestaat niet voor haar, of is op zijn minst twijfelachtig. Er bestaan buitengewoon groote haaien en ook dolfijnen kunnen reus achtige afmetingen bereiken. Lintvisschen bereiken een lengte van zes meter. En dan de inktvisschen niet te vergeten! Dat de Nederlandsche dierkundige, dr. Oudemans, reeds in 1892 een werk publi ceerde, waarin hij 189 observaties van zee slangen had verzameld, wordt als geen bewijs aangenomen. Toch kan men maar niet bot weg ontkennen, dat op onze aarde dieren leven, die wij nog niet hebben gezien. Daar voor behoeven wij ons alleen de ontdekking van de Okapi in 1901 te herinneren, en die van zooveel andere groote en kleine dieren waarvan het bestaan steeds ontkend was Minder sceptisch is de houding van ver schillende diepzee-onderzoekers Vooral dr. Beebe, die binnenkort zal trachten met zijn duikerkogel een diepte van 1000 meter te be reiken, is van het bestaan van het Loch- Ness-monster vast overtuigd. Zelf heeft hij in de diepten van de zee reusachtige scha duwen ontwaard, die angstvallig vermeden in de nabijheid van zijn met een sterken schijnwerper voorzienen kogel, te komen. Het kunnen volgens Beebe zeemonsters zijn; waarom zouden zij niet hun toevlucht zoeken in onbekende zeeën en ook eens bij uitzon dering boven komen? Hoe. zulk een beest naar het Loch-Ness verdwaald zou zijn, is een raadsel, dat hoogstwaarschijnlijk ook niet door de 600 wetenschappelijke onderzoekers, die binnen kort naar Loch Ness vertrekken, opgelost zal worden. Mochten deze 600 menschen werkelijk het monster zien, dan kan het niet anders, of de zaken rondom het Schotsche meer zullen steeds beter gaan; mochten zij het niet ont dekken, dan zou de belangstelling wel eens kunnen verdwijnen. DE TONNEN VAN DE K, N. M, V. Elke bezoeker kans op een gratis motorrijwiel. Voetbal. PER FIETS HEEN EN TERUG NAAR MILAAN. De heeren Chr. Hartman en G. Hoogen- doorn, die per rijwiel van Schoonhoven naar Italië geweest zijn ter gelegenheid van het voetbaltornooi, zijn gisteravond in hun woonplaats terug gekeerd. Om ruim 11 uur kwamen zij in Schoonhoven aan, opgewacht door enkele honderden enthousiasten. Een 60 wielrijders hadden zich een eindweegs buiten de gemeentegrens oip den Lopikerweg opgesteld om het sportieve tweetal met luid belgerinkel op het laatste gedeelte van hun tocht te vergezellen. Bij de Steenen Brug begroetten burgemeester A. M. Nieuwen- huizen en zijn echtgenoote de beide mannen. De burgemeester hield een hartelijke toe spraak, waarin hij deze prestatie een eer voor Schoonhoven noemde. De fietsers waren zeer tevreden over hun tocht. De ontvangst in de verschillende lan den was uitmate vriendelijk. Zeer voldaan was men ook over de hartelijke ontvangst door den K.N.V.B. in Milaan. Over de heenreis hebben de fietsers 11 dagen gedaan, In Milaan zijn zij vijf dagen gebleven, de terugreis duurde 8 dagen. Den laatsten dag hadden zij 191 K.M. afgelegd. De verkoop van kaarten, waardoor de tocht gefinansierd moest worden was zeer goed gegaan. VRONE I—OUDORP I 3—1. Dinsdagavond werd te St. Pancras een bekerwedstrijd gespeeld tusschen Vrone en Oudorp. Met de rust leidde Vrone met 1—0, welke voorsprong na de rust verhoogd werd tot 30. Daarna gelukte het Oudorp een tegenunt te. maken. De wedstrijd werd in de beste verstand- houdinggespeeld. KOFA VOETBALT! Wandelen. WANDELTOCHT DOOR KENNEMERLAND. Paarden. KORTEBAANDRAVERIJEN TE OPMEER. Sir Axworthy K, wint den eersten prijs. Hengelen. DE HENGELSPORT TE NIEUWE NIEDORP. De hengelsportclub Vios te Nieuwew Nie- dorp heeft gisteravond vergaderd. Tot be stuursleden werden gekozen de heeren G. Peetom, B. Zandstra, J. Gilder, H. Boer en J. Hart. Laatstgenoemde werd voorzitter. De ontvangsten over 1933 bedroeg 35.50, de uitgaven 23.65. Er is dus een saldo van 11.85. Het wedstrijdprogramma werd daarna vastgesteld. Op 10 Juni, 15 Juli, 19 Aug., 16 Sept. en 14 Oct. zullen wedstrijden ge houden worden. SPORT IN BEELD. REVUE DER SPORTEN. DE OFFICIEREN VAN „DE ZEVEN PROVINCIËN". Het verhoor der beklaagden. Van de berechting van de officieren van de „De Zeven Provinciën" door het Hoog Militair Gerechtshof te Batavia, seint Aneta aan het Hbld. De luitenant ter zee der eerste klasse Fels, die als eerste beklaagde werd gehoord, be toogde, dat de eerste melding omtrent het wegvaren van de Zeven Provinciën zoodanig werd overgebracht dat misverstand moge lijk bleef. Hij gaf toe, dat de mogelijkheid bestaat dat de luitenant ter zee der tweede klasse Hornsveld hem waarschuwde om als officier van dienst niet van boord te gaan, doch beriep zich op zijn abnormale geestes gesteldheid. Beklaagde merkte met nadruk op in de lijn van de autoriteiten te hebben gehandeld door alles met een zoet lijntje in orde te maken. Hij stond persoonlijk tegen over moeilijkheden met het personeel altijd machteloos. Verschillende leden van het Hoog Militair Gerechtshof assisteerden den president bij het stellen van detailvragen, waarop ten slotte de heer Fels mededeelde dat hij zich niet realiseerde dat er muiterij plaats vond. Hierop verklaarde de luitenant ter zee der tweede klasse Hornsveld als tweede be klaagde, zich noch met de overwegingen van den Zeekrijgsraad, noch met de strafmaat te kunnen vereenigen, speciaal waar hem ge brek aan kordaatheid wordt verweten. Hij beriep zich op de moeilijkheden bij het ope nen van de patronenblikjes en zei van plan te zijn geweest om krachtdadig op te treden. Hij vergat van de radio gebruik te maken. Hierna verzocht de verdediger, de officier van administratie der tweede klasse, de heer v. 't Hof, eenige getuigen nader te hooren. Hierover zal het Hof nader beslissen. Beklaagde de luitenant ter zee der tweede klasse De Kroon, had drie redenen voor hooger beroep. In de eerste plaats meende hij gehandeld te hebben in den geest van wat hem altijd is voorgehouden, ten tweede wenschte hij niet te berusten in het ontslag wegens ongeschiktheid en ten derde wilde hij de smet uitgewischt hebben, als zou zijn optreden hem door zucht naar lijfsbehoud zijn ingegeven. De president vroeg waarom hij niet iets deed, toen de leiding van luitenant ter zee Van Boven niet krach lig bleek. Beklaagde antwoordde, dat zulks een conflict zou heb ben veroorzaakt met zijn chef, hetwelk hij belangrijker achtte dan de muiterij. De president vroeg: Wat hebt gij nu eigenlijk tijdens de geheele muiterij ge daan? Beklaagde antwoordde: Dat hij de water dichte deuren bewaakte. De president concludeerde, dat beklaagde na het uitbreken van de muiterij drie uur lang stil zat. Beklaagde antwoordde, dat hij op zijn post stond en beriep zich op het feit, dat ar tikel 143 hem nimmer is bekend gemaakt. De president achtte het 100 procent zeker, dat geweld succes zou hebben gehad, het welk beklaagde ontkende, waarop de presi dent repliceerde, dat dit tenslotte niet terza ke doet, aangezien ook zonder zekerheid van slagen geweld dient te worden aangewend De verdediger, de luitenant ter zee eerste klasse Hoffmann, voerde aan, dat beklaagde een der eerste officieren is geweest, die nadat de bom op het schip terecht gekomen was, vooruit stormde. w w Naar de „Vreme" uit Agram meldt, is aldaar gisteren in den directen trein Parijs—Straatsburg—München—Agram een helsche machine ontploft. Door de ontploffing werd het voorste gedeelte van de getroffen wagon vernield, terwijl in het achterste gedeelte de ruiten wer den verwoest. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Een commissie, wel ke onmiddellijk een onderzoek instelde, constateerde, dat de helsche machine reeds in het buitenland in den trein was gesmokkeld. De „Vreme" geeft uiting aan het vermoeden, dat de aanslag in Oostenrijk is voorbereid. De sedert het voorjaar van 1932 geslo ten fabriek van pantserplaten der Lu- kens Steal Cy. te Coatesville (Am.) heeft zijn bedrijf weer geopend en het vroe gere personeel nog versterkt met 130 man. Nog drie pantserplatenfabrieken en 10 hoogovens van dezelfde maat schappij zijn reeds sedert eenigen tijd op volle kracht aan het werk. NOG OVERAL ZEESLAGEN. Nu de Asser T. T. races, die Zaterdag 23 Juni a.s. worden verreden, meer dan ooit in het middelpunt van de belangstel ling staan, vooral omdat het ditmaal gaat om den Grooten Prijs van Europa er het vooruitzicht^ op een werkelijk spannenden, sensationeelen" strijd nog nooit zoo groot is geweest als dit jaar, heeft de Kon. Ned. Motorwielrijders Ver- eeniging gemeend aan dit evenement op sportgebied een attractieve propaganda te moeten verbinden. Gebaseerd op de alles overheerschende vraag „Wie zal er winnen?" heeft de K N.W.V. een plan uitgewerkt, dat in 't kort hierop neerkomt dat bij het betre den van het circuit en zijn onmiddellijke omgeving hij den ingang der parkeer plaatsen formulieren zullen worden uit gedeeld, waarop elke bezoeker wordt uitgenoodigd zijn voorspelling te doen omtrent den uitslag van de middagrace. Iedere deelnemer aan deze K.N.M.V. prijsvraag kan zijn ingevuld biljet „posten" in een der op vele punten van het circuit opgestelde specaal kenbare tonnen, tot een bepaald uur. De binnen gekomen biljetten het zullen er dui zenden zijn worden na afloop verza meld en naar Den Haag gezonden, al waar ze onder K.N.M.V. leiding zullen worden gecontroleerd. Een motorrijwiel is als prijs beschikbaar voor den geluk kige, die als winnaar uit de „ton" komt. Gisteravond speelde Kofa baar eersten zomeravondwedstrijd tegen „Stabilitas" uit Heiloo. Kofa won met 4—2 na een aardigen en prettigen strijd, geleid door scheidsrechter de Nijs. De Kennemer wandelclub organiseert Zondag 24 Juni in samenwerking met de V V.V.'s te Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk een 30 K M. wan deltocht door Kennemerland. De start zal plaats hebben om 10 uur te Bever wijk, terwijl de route loop,, o.a. langs de Van Gelder's Papierfabrieken, de Hoog ovens, de Spoorbrug, Zeesluien, naar Wijk aan Zee, de jeugdherberg Assum- burg, enz. Zij, die den tocht binnen 6% uur vol brengen, krijgen een herinneringskruis Twee fietstochten, w.o. een zes-provinciëntocht. je, terwijl vereenigingsprijzen eveneens zijn beschikbaar gesteld. Behalve dat worden de deelnemers nog verrast op aardbeien! Gistermiddag werden te Opmeer kortebaan- draverijen gehouden, waarvan 22 paarden wer den ingeschreven. De belangstelling van de zijde van het pu bliek was niet groot, wat jammer was, want er werd op de baan zeer goede sport gedemon streerd. Tijdens een der ritten sloeg „Gloria Bond" van stal Hoorn, berijder P. Davidson, op hol en ko.i pas in het dorp weer worden opgevangen. Gelukkig had het paard geen enkel ongeluk veroorzaakt. De uitslagen luiden: 1. Sir Axworthy K. (eig. en berijder L. Combes te Nieuwer-Amstel) 300.j 2. Quita (eig. en berijder J. v. Leeuwen te Wijk aan Duin) 150. 3. Grettchen H. (eig. N. J. Silver te Oudesluis, berijder Nottelman) 75. De vierde prijs werd gedeeld door de eige naars van miss Zelda Peter, Sister Pattrick en Trotteur (elk 10. Handicapper was de heer P. Oly te Den Haag, starter de heer Jb. de Veer te Schagen. Bij de prijsuitreiking werden door den heer G. Stapel, burgemeester van Sijbekarspel, eenige woorden gesproken tot bestuur en deel nemers, waarbij gememoreerd werd wat er al zoo in de 25 jaren van het bestaan der vereen, was voorgevallen. Men had al dien tijd, zeide spr., de deelnemers heelhuids weer afgeleverd, en gelukkig is ook het ongeval van hedenmid dag zonder beenenbreken afgeloopen. Spr. dankte in het bijzonder de heeren P. de Boer, Melchior en Rempt voor de verleende mede werking, welke op hoogen prijs werd gesteld Burgemeester Commandeur voerde nog het woord en bracht het tentoonstellingscomité hartelijk dank voor het gebodene. Er werd door hen aanschouwelijk onderwijs gegeven, wat zeer te waardeeren valt. Een aardig moment was het toen burgemees ter G. Stapel namens het tentoonstellingscomité den heer Klaver, die steeds zijn terrein ter be- scnikking stelt en de allergrootste medewer king verleent, hartelijk toesprak en een prach tige bloemenmand bij het 25-jarig jubileum werd aangeboden, waarop de heer Klaver zich steeds weer bereid verklaarde tot steun der vereeniging. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Op de kermis was in het begin van den avond weinig belangstelling. „Sport in Beeld" geeft deze week zeer uitvoerig weer, wat er rondom de we reldkampioenschappen in Italië ie ge beurd. Tusschen den tekst zijn nog ver schillende foto's geplaatst van elftallen en spelmomenten. Verder is een verslag opgenomen van den korfbalwedstrijd NederlandBelgië, welk verslag ook al rijk geïllustreerd is. Daarnaast noemen wij de wekelijksche rubrieken (o.a. het Dagboek, het Wekelijksch sportpraatje) en tenslotte zijn er tal van kieken, zoo als van wielrennen, watersport, ruiter sport, cricket, tennis, motorraces, enz. enz. De „Revue der Sporten" behandelt al lereerst een artikel over het beroeps- voetbal in Nederland; vervolgens wordt de aandacht gevraagd voor het Ned. elftal na de nederlaag in Milaan en een evenzeer belangrijk artikel in het inter view met Koolhaas van Ajax over het spelpeil in ons voetbal. Groothoff geeft een verslag over de kwart-finales van het wereldkampioenschap, elders vinden wij een verslag van den korfbal wedstrijd NederlandBelgië en tenslotte zijn er verslagjes van golfwedstrijden, cricket, en., enz. Alles is rijkelijk geïllustreerd met actueele kiekjes.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 1