Odol DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA. De tijd in Europa, beschérmf mond en fónden! WESTWOUD. BERKHOUT. URSEM. HEEMSKERK. WINKEL. DE RIJP. OUDE NIEDORP tenwisscher defect en b.even op den Purmer enderweg te Beemster waar de lustigf slagers met bovengenoemd fatsoenlijk vaar tje doortuften de funeste gevolgen niet uit. Bij het nemen van een bocht raakte de chauffeur Theo B. de macht over het stuur kwijt, de auto maakte een schuiver, waarbij een paal werd geramd, 'n boom afknapte als een rank rietje en het vehikel hals over kop in een wegsloot terecht kwam. De wagen was natuurlijk flink bescha digd, maar de slagersknechts hadden niet het minste letsel bekomen. Niettemin ont kwam de bestuurder niet aan de greep van den ambtenaar en stond hij heden terecht. Natuurlijk werd het roekelooze ventje streng berispt over zijn onverantwoordelijk spel met den dood, doch waar van dronkenschap niets kon worden geconstateerd, kwam hij er al zeer genadig af met 15 boete of 10 dagen. DE JOODSCHE BANNELING ALS CHAUFFEUR. De heer Eli R., een der joodsche emigran ten in den Wieringermeerpolder hospitaliteit verleend, heeft blijkbaar een betrekking aan vaard als vrachtauto-chauffeur, doch was in Holland niet gelukkig, aangezien hij op 13 April op het Ritsevoort te Alkmaar, te dicht reed achter een voorgaanden luxe-wagen -n met dezen auto, toen deze op den hoek va:i den Laat plots vaart verminderde, in aan rijding kwam. De Duitschers had nogal wat in zijn ge broken taaltje tegen te sputteren, doch drie getuigen, waaronder twee flinke jongens van Jan de Wit, Daalder en Gruijs, hadden het voorval goed waargenomen en nu werd de chauffeur, onder aanneming van verzachten de omstandigheden, veroordeeld tot 5 boete of 5 dagen, wat hem nogal aanneme'ijk leek, althans hij zeide beleefd: Danke schön. Maar misschien dacht hij wel bij zichzelf: Da bin ich schön angekommen! SLECHTE REMMEN-PATIENT. De tegelzetter F. van H. uit Amsterdam had leven en portemonnaie gewaagd op een motor met onvoldoend werkende remnen en was dientengevo'g, zooals de term iuidt te Alkmaar op den bon gezet. Inmidde's is hij van de trap gevallen en werd nu ver tegenwoordigd uoor een vriend. Do remmen zijn nu weer in orde en de tegelzetter kan zijn verschil met de justitie ook in orde ma ken door be aling van 3 gulden boete subs. 3 dagen. DOOR DE COURANT MISLEID -,F VERKEERD C ELEZEN? Een inwoner van Beverwijk, de heer P. J. de V., had in zijn lijfblad gelezen, dat het vischseizoen was geopend en zich gehaast er met hengel en pierenbak gewapend op d? vangst in het N.H. kanaal op uit te trekken. Tot zijn pijnlijke verbazing werd hij echkr door een rijksveldwachter in een roeibootje, vereerd met een bekeuring en stond hij he den terecht, zeer woordenrijk. Voorts had hij dé courant meegenomen als stuk van overtuiging, doch vermoedelijk had hij niet goed gelezen, want het misleidende coura - tenbericht sprak alleen van rivieren en niet van het N.H. kanaal, dat met den besten wil van de wereld niet tot een rivier kan worden gepromoveerd. Het feit echter, dat de wal- vischjager geheel te goeder trouw was ge weest, gold als verzachtende omstandigheid Hem werd geen straf opgelegd en de hengel teruggegeven. Hij zal dan ook wel een goe den indruk hebben gekregen van de cou lante bediening. AFSTAPPEN OP DEN RIJWEG. Een reiziger uit Groningen, de heer P. v VI., stak te Limmen op zijn rijwiel den hoofdweg over van het eene naar het fiets pad te anderer zijde. Het was hem niet be kend. dat ook dit niet is geoorloofd, doc'i zijn verkeerskennis werd heden uitgebreL'1 tegen den billijken prijs van 1 boete of 1 dag. SLACHTOFFER VAN DE SURROGAAT AUTOMAAT. Het lijkt er wel wat op, dat de sigaren winkelier C. A. B. te Bergen is voorbeschikt altijd de klappen van de winkelsluitingswet te incasseeren. Pas heeft hij zich zoo'n beetje aangepast in den hatelijken toestand en tracht hij met behulp van 'n automaat de schade wat te ondervangen, of daar liet dit trouwelooze instrument hem ook al weer in den steek, ving wel 'n kwartje op, maar gaf niet het verlangde doosje terug. Wat kon de heer B. anders doen dan per soonlijk de dame, die sigaretten verlangde, tevreden te stellen? Maar zijn vriendelijk heid werd weer afgeloerd en verkeerd uitge legd, zoodat de heer B., na een lange rust pauze, weer eens bij den kantonrechter op audiëntie kwam. Gelukkig trof hij echter in mr. Boerrigter een welwillend magistraat, die zijn toelichting wi'de aanvaarden en slechts 2.50 boete of 2 dagen oplegde. De ambtenaar was waarlijk ook bereid afstand te doen en riep plagend tot afscheid: Nu niet meer doen, hoor! Daar kunt u op rekenen, repliceerde de veroordeelde met den breeden lach van iemand die 't meeviel. NIET MEER UITMELKEN DAN DE KOE GEVEN KAN. De héér Jan R., chauffeur en tweede- handsch autohandelaar te Oudorp, had ver schillende nachten op het Hofplein te Alk maar, een auto geparkeerd en ten slotte te véél gevergd van het geduld der gemeente politie, zoodat hij ten slotte een bekeuring opliep. Jan, die heden terecht stond, spraakzaam als altijd, kon niet begrijpen dat hij werd gegrepen, terwijl vele ander parkieten zich dezelfde vrijheid ongestraft konden veroor- looven. De ambtenaar, die geen twijfelaar is, was direct bereid het probleem op te lossen door het requireeren van 3 boete of 3 dagen, doch de kantonrechter wil zich eerst eens achter het oor krabben en zal a.s. week schriftelijk vonnis wijzen. 'T BLEEF TOCH NOG EEN DUUR GRAPJE. De ontstentenis van een reflector op een rijwiel of ander voertuig wordt niet bepaald als een peulenschilletje beschouwd en ae ge achte ambtenaar vorderde dan ook 3 boete of 3 dagen tegen den Alkmaarschen kan toorbedienden Jan. H., die voor een derge lijk delict terecht stond. Waar Jan echter met succes kon aantoonen zijn onbekendheid met het gemis, was de kantonrechter bereid wat water in 's ambtenaars wijn te plengen, doch goedkooper dan met 2 boete of 2 da gen kwam de geverbaliseerde er toch niet af DE FRAUDE AAN HET ABATTOIR TE ROTTERDAM. De acht keurmeesters veroordeeld tot zes maanden, ieder met aftrek van voorarrest. De rechtbank te Rotterdam heeft gister middag uitspraak gedaan in de zaak van de acht gewezen hulpkeurmeesters bij het ge meentelijk slachthuis aldaar, die terecht hen- ben gestaan wegens het aannemen van steek penningen voor het verrichten van diensten, die buiten hun bevoegdheid lagen. Zij ver oordeelde alle verdachten tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis, conform den eisch. Twee ver dachten hebben geen voorloopige hechtenis ondergaan. De rechtbank heeft in het vonnis overwo gen, dat de verdachten weliswaar als ontwik kelde ambtenaren een zekere verantwoorde lijkheid droegen, maar dat anderszijds sinds jaar en dag onder de opvolgende directies van het slachthuis een fooienstelsel in strijd met de door B. en W. vastgestelde instruc ties niet is tegengegaan, zelfs oogluikend is toegelaten. Zij acht alle verdachten geza menlijk aansprakelijk voor het ten laste ge legde, dat zij bewezen acht op grond van de verklaringen van verdachten, getuigen -»n deskundigen. JCerk ÓL Sxhool Tot kerkvoogd der Ned. hervormde kerk te de Rijp is gekozen de heer C. Sieswerda, thans notabel. GEMEENTEAVOND IN HET KERKGEBOUW TE OTERLEEK. Vrijdagavond; vond te Oterleek een ge meenteavond plaats in het kerkgebouw der N.H kerk. Een vrij groot aantal leden had aan de oproep van het bestuur gehoor ge geven. De president, de heer B. Gardenbroek, riep allen het welkom toe, en legde er den nadruk cp dat men elkander goed diende te begrijpen en verstaan. De secretaris, de heer J. de Wit, zette hier na uitvoerig uiteen, waardoor de heer- schende misverstanden waren ontstaan. Spr. zou zich beperken tot het allernoodzake lijkste en verdeelde daarom de stof in de drie volgende punten: 1. De aard der kerk en het bestuur; 2. Middelen en fondsen der kerk; 3. De werkwijze van het bestuur. Als men zich de vraag stelt: „wat is de kerk", dan luidt het antwoord: ,dat zijn de leden met elkander". Het kerkbestuur voert uit de kerkelijke verordeningen en voorschriften. Zij zijn be heerders van de kerkelijke gemeenschap, geen heerschers, maar dienaren. Daarbij zijn ze gebonden aan allerlei voorschriften, die slechts weinig vrijheid van handelen over laten. De staat der middelen en schulden ligt ieder jaar 8 dagen voor de leden ter visie, zoodat iedereen daarvan kennis kan nemen. Dit is evenwel nog nooit gebeurd De voor naamste uitgaven zijn wel een bedrag van f 1750 per jaar voor de ringpredikanten, waarvoor ongeveer 25 kerkdiensten worden gehouden, dit beteekent dus f 70 per keer. Aan polder, hoogheemraad en grond lasten wordt per jaar betaald 783. Aflos sing schuld 800 rente 650, kerkgebouw 300, personeeluitgaven f 385 en onder houd gebouwen pl.m. f 500. met nog enkele kleinere posten tezamen f 5573,46. Daartegenover staat een tekort aan in komen. Zoo zit het kerkbestuur momenteel nog met 1800 aan achterstallige pacht, waarvan een groot deel niet binnen komt. De inkomsten en uitgaven moeten in even redigheid worden gebracht, maar hoe? De spaarbank Oterleek heeft een aanbod ge daan om een verplichte aflossing van 500 te laten vervallen onder hypothecair ver band. Dat zou lucht hebben gegeven, doch werd door Haarlem niet goedgekeurd, alzoo komt er ook van hoogerhand geen mede werking. In 1925 werd een hoofdelijke om slag ingevoerd, wat 800 per jaar op bracht. Door den terugloopenden tiid bracht deze omslag het laatste jaar f 130 op. Thans is de draagkracht der leden dermate gedaald, dat het practisch niets kan opbrengen. De werkwijze van het bestuur werd hier na uitvoerig belicht. Zoo ooit een college verkeerd beoordeeld werd, dan is het wel dit bestuur Door allerlei achterbaksche dorpsk'ets en per ingezonden stuk werd etn laster- en leugencampagne gevoerd. Men was het mikpunt van links en van rechts Daarom ook hebben alle notabelen en kerk voogden bedankt, zoodat thans alle functio narissen loco zijn. In een gecombineerde vergadering is voorgesteld in 't vervolg 1/3 van de tegenwoordige preekdiensten te doen houden. Dit zou een voordeel opleveren van pl m. 1000 per jaar. Er dient evenwel een nivuw bestuur te worden gekozen. Slaagt men hierin niet. dan is het zeer waarschijn lijk. dat Haarlem het beheer zal overnemer.. Gm alles sluitende te krijgen, zou dan mis schien worden overgegaan tot den verkoop van de waardevolle bouwakkers, zeer tot on gerief van de leden-gebruikers, en schade voor de geheele gemeente. Dit moet vooral goed in 't oog worden gehouden. Hierna werd de gelegenheid gegeven tot het steller van vragen, waarvan een dank baar gebruik werd gemaakt. Vast staat, dat allen ten zeerste doordrongen zijn van de ernst van het «ogenblik. Maar ook staat vast. dat er een ernstig streven bestaat, de moeilijkheden te overwinnen. Tenslotte werden als notabelen gekozen de heeren C. Kay. J. Zijp Sr., C. Kok en H. de Vries, waarna de voorzitter deze vrucht bare. bijeenkomst sloot. HET ONTSLAG AAN DE HUWENDE ONDERWIJZERES. De voorgestelde regeling geldt eveneens voor het bijzonder onder wijs. Met betrekking tot het wetsontwerp wijzi ging van de artikelen 38, 56 en 97 der lager onderwijswet (ontslag huwende onderwijze res) wordt er ter verduidelijking op gewezen dat de regeling, welke wordt voorgesteld voor de onderwijzeressen bij het openbaar ia ger onderwijs, ook wordt voorgesteld voor die bij het bijzonder lager onderwijs. Hiertoe dient het nieuw voorgestelde vier de lid van artikel 97, krachtens hetwelk op de vergoeding aan de schoolbesturen in min dering wordt gebracht de jaarwedde of wed de van de gehuwde vrouw, voor zoover niet in het genot van wachtgeld, die benoemd wordt tot onderwijzeres, tenzij de minister wegens gewichtige redenen beslist, dat die vermindering niet zal plaats vinden; en de jaarwedde of wedde van de onderwijzeres, die in het huwelijk treedt en aan wie niet met ingang van den dag van het huwelijk ont slag is verleend. De regeling voor het bij zonder onderwijs is getroffen in een ander artikel en in een anderen vorm dan die voor het openbaar onderwijs, doordat deze soor ten onderwijs in positie onderling verschil len. Echter is de strekking van de voorgestel de bepalingen voor openbaar en voor bijzon der onderwijs gelijk. Nederlandsch Fabrikaat Prijs per flacon f 1.25 Jlcovutciaal Tlieuws Tot secretaris-penningmeester van de banne And-ijk is benoemd de heer J- van Diepen. In de vergadering van den gemeenteraad is de rekening van het Algemeen Armbe stuur, dienst 1933, goedgekeurd. De ont vangsten bedroegen 9658,70; de uitgaven 10485,67; alzoo een nadeelig saldo van f 826,97. Dank zij de ijverige pogingen van de heeren L. Kroon, C. Schaap en J. A. Dol is totstandkoming eener begrafenis-vereeniging in deze gemeente verzekerd. Ruim 170 leden zijn toegetreden en tot bestuursleden zijn bovengenoemde heeren gekozen. De heer C. Schaap is voorzitter, de heer L. Kroon secre taris en de heer J. A. Dol penningmeester. Deze laatste is tevens aangesteld tot aan spreker. De naam die de vereeniging gekozen heeft is „St. Barbara". Voor enkele weken hebben wij melding gemaakt dat de stand van diverse bloem- bollengewassen over 't algemeen best was. Hierin is de laatste dagen een verandering gekomen, De droogte en de warme dagen hebben verbazend hun invloed op de plan ten laten gelden. De tulpen vervallen snel op de zand gronden en van de crocussen en narcissen kan hetzelfde gezegd worden. Op enkele ak kers waarvan de oogst niet best was, is reeds een begin gemaakt met het rooien. Tot leden van het bestuur der fruit- en groenten vereeniging „Winkel" zijn benoemd tot bestuursleden de heeren Jn. Dekker en F. Krap. De afslagmarkt zal aanvangen 18 Juni a.s en drie maal per week worden gehouden. Hvt marktgeld blijft bepaald op 5 pet., doch ter versterking der geldmiddelen werd bepaald, voorloopig voor één jaar, bijwijze van noodmaatregel de huur voor de kleine Dushels met 1 cent te verhoogen en verwacht wordt, dat de koopers dit ook als een nood maatregel zullen oeschouwen. De omzet heeft in 1933 bedragen 19563 tegen f 15534 in 1932. Het marktgeld bracht in 1933 op 962 tegen 841 in 1932. De winst op de manden bedroeg in 1933 998 tegen 520 in 1932. De netto-winst bedroeg in 1933 1879 tegen f 1322 in 1932. Benoemd werden tot boekhouder de heer J. Bijhouwer, tot afslager-keurmeester de beer P. Honingh, tot schrijver de heer R. Laan, tot manden-controleur de heer P. Zwagerman, tot hulpboekhoudster mej. W. Dekker. In verband met de regeeringsvoorschriften zal voortaan ieder zelf moeten veilen. Koopen voor anderen is toegestaan, mits die anderen niet zelf op de veiling aanwezig zijn. Het bestuur zal zich verder belasten met de zorg, dat ie leden zich vóór 15 Juni heb ben verklaard over welke markt zij zullen veilen en voorts datgene te doen, wat het marktwezen kan bevorderen. Mej. Chr. Wijkstra alhier is geslaagd voor het staatsexamen ziekenverpleging. De heer Jac. Dalenberg, gemeente secretaris van de Rijp is benoemd tot ge meente-ontvanger, terwijl de heer W J Klak is benoemd tot administrateur bij den vleescbkeuringsdienst. Tevens wtrd in deze raadsvergadering besloten, het ambt van gemeente-veldwachter te vereenigen met die betrekking in de gemeente Graft. Het aantal werkloozen uit deze gemeen te op 9 Juni 1934 geplaatst bij de rijkswerk- verschaffing in den Wieringermeerpolder bedroeg 15. itwmland BRAND IN EEN BIOSCOOP TE ROTTERDAM. Gisteravond omstreeks negen uur ontstond door het vlam vatten van de film brand in de cabine van de „Corso"-bioscoop aan den Coolsingel te Rotterdam. De brandweer kon niet verhinderen dat de cabine geheel uit brandde. Ook de film „Ein Lied, ein Kuss, ein Madel" werd vernield. Het publiek verliet rustig de zaal. Per soonlijke ongelukken hadden niet plaats. BOOTTREIN JOHAN DE WITT. De speciale boottrein met passagiers en post in aansluiting op het stoomschip Johan de Witt zal Donderdagmorgen om 10.15 uur van Genua vertrekken. Aankomst Vrijdag morgen 15 Juni om 7.18 uur te Zevenaar en om 9.47 uur te Amsterdam W.P. en 10.02 Amsterdam C.S.. HET PAKET DIAMANTEN TER WAARDE VAN 100.000. Krakowski wordt uitgeleverd aan de Oostenrijksche justitie. De Antwerpsche diamanthandelaar Kra kowski, uit Polen afkomstig, die ervan wordt verdacht een onjuiste aangifte te hebben ge- aan van het vermissen van een pak diaman ten ter waarde van ruim 100.000, zal thans worden uitgeleverd aan de Oostenrijk sche justitie. De man had begin Februari van het hoofdpostkantoor te Amsterdam een paket verzonden post-restante Weenen, dat voor ruim 100.000 aan diamanten zou inhouden volgens zijn verklaring. Het paket kwam echter niet te Weenen aan en Krakowski deed bij de politie aan gifte van de vermissing. Uit het onderzoek bleek, dat het bewuste paket slechts waar delooze papieren had bevat. Eind Maart besloot de Amsterdamsche justitie hem in vrijheid te stellen, doch intui- schen was het bericht binnengekomen, dal de Oostenrijksche regeering zijn uitlevering had verzocht. Hij werd dan ook in arrest ge houden. HET NIEUWE TARIEF. Eenige nadere punten. Zooals gemeld, zal de nieuwe tariefwet, welke op 1 Juli in werking zal treden (zij het nog niet goedgekeurd in de Staten-Gene- raal), tot grondslag hebben een algemeene verhooging van het tarief van invoer van 10 tot 12 pCt. en dat voorts eenige speciaie regelingen zullen worden voorgesteld. „De Telegraaf" geeft een. nader résumé van de bepalingen in het wetsontwerp, dat aan eenige organisaties voor advies is toe gezonden. Behalve afgewerkte producten zullen ook andere goederen aan invoerrecht worden on derworpen. De nieuwe wet maakt hiertoe onderscheid tusschen grondstoffen (vrijge steld), halffabrikaten (heffing 3 tot 6 pn>- cent), en bedrijfshu'.pmiddelen (heffing 6 procent). De verhoogde invoertarieven beteekenen niet een verzwaring van den totalen belas- ingdruk, omdat tegenover deze verhooging (gelijk onze lezers weten) staat het vervallen van de tijdelijke opcenten, n.1. 30 opcenten op het invoerrecht voor goederen, welke hier te lande niet worden vervaardigd, 15 opcen ten op het specifieke invoerrecht voor bier, 20 opcenten op den suikeraccijns, en 15 op centen op den bieraccijns. De regeering acht het onvermijdelijk het tarief tot 12 procent op te voeren, wil de op brengst het bedrag bereiken, dat in verband met den toestand van 's Rijks schatkist ver- eischt is. De hoogere baten uit de invoerrechten, welke ten gevolge van de aangebrachte wij' AMSTERDAMSCHi WWTIRTUO WlSMUROPflSCHi X WTNTTR-TUQ In verband met het dezer dagen ïngedien- de wetsontwerp tot invoering van den Green- wichtijd in ons land, zal menigeen zich er voor interesseeren, hoe de tijd in Europa ge regeld is. Bovendien maakt het naderende reisseizoen dit onderwerp weer actueel, al dus schrijft ons de A.N.W.B.-toeristenbond voor Nederland. 12.00 Amsterdamsche zomertijd 11.00 Amsterdamsche wintertijd 11-40 West Europeesche zomertijd 10.40 West Euro- pcesche wintertijd (Greenwichtijd) 11.40 Midden Europeesche tijd 12.40 Oost Europeesche tijd 5.40 in New-York 17.50 in Batavia 19.40 in Japan. Amsterdamsche zomertijd des zomers alléén in Nederland. Amsterdamsche wintertijd des winters alléén in Nederland. West-Europeesche wintertijd (Greenwich tijd) het geheele jaar in Spanje en Portu- gal. West-Europeesche wintertijd (Greenwich tijd) des winters óók in België, Engeland, Frankrijk, Luxemburg en Monaco. West-Europeesche zomertijd des zo mers in België, Engeland, Frankrijk, Luxem burg en Monaco. Midden-Europeesche tijd het gehee'e jaar in Danzig, Denemarken, Duitschland, Hongarije, Italië, Joego-SIavië, Liechtenstein, Lithauen, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Roemenië, Saargebied, San Marino, Tsjecho- Slowakije, Vaticaanstad, Zweden en Zwit serland. Oost-Europeesche tijd het geheele jaar in Bulgarije, Estland, Finland, Griekenland, Letland, Sovjet-Rusland (Europeesch deel) en Europeesch Turkije. zigingen zullen worden verkregen, worden geraamd op 14 millioen. Voorts zal een verhooging van het bijzonder invoerrecht op benzine van zes tot acht gulden 7 millioen opleveren. De totaal-baten van 21 millioen betee kent echter zooals gezegd geen vermeerde-i ring van inkomsten voor de schatkist. Bij de vaststelling van het nieuwe tarief is de regeering er van uitgegaan, dat het fiscaal karakter principieel niet mocht wor den aangetast. Verder is de nomenclatuur van het oude tarief gehandhaafd. Het tegenwoordige tarief belast zooals men weet in hoofdzaak alleen afgewerkte artikelen, welke als zoodanig door den par ticulier worden aangeschaft. Bij de in het nieuwe tarief gemaakte onderscheiding, is vastgehouden aan het beginsel, overeen komstig vroegere tariefwetten, om algemeene levensbéhoeften niet te belasten. Behalve de eigenlijke grondstoffen, zijn verder ook fabrikaten in den ruwen vorm, welke overwegend het karakter van grond stof hebben, van invoerecht vrijgesteld, zoo als b.v. katoen, wol, huiden, metalen in de uit de ertsen verkregen vorm. Bovendien zijn, in sommige gevallen, daar waar het in dustrieel belang zulks vorderde en voor zoo ver het fiscaal belang zulks nog toeliet, ma terialen welke als halffabrikaten hadden moeten worden belast, niettemin van de hei- fing van invoerrecht vrijgesteld, bijv. plaat- en profielijzer, industriegarens, droge verf. Voor een reeks thans niet belaste bedrijfs- hulpmiddelen of onderdeden daarvan, wel ke wegens slijtage herhaaldelijk moeten wor den vervangen, is een heffing van 3 procent vastgesteld. Eveneens is dit geschied voor eenige automobiel- en motoronderdeelen. Met de uitbreiding van het aantal te be lasten goederensoorten gaat samen met ver ruiming van de bestaande mogelijkheid van vrijdom of restitutie van invoerrecht in ge val van export. In art. 17 van de nieuwe wet wordt aan de Kroon de bevoegdheid gegeven bij alge- meenen maatregel van bestuur bepalingen vast te stellen, volgens welke vrijdom kan worden verleend voor materialen, voorwer pen en stoffen te gebruiken of gebruikt voor het vervaardigen van goederen hier te lande, welke worden uitgevoerd. De bedoeling van deze regeling is onze voor export werkende industrie zoo weinig mogelijk te bemoeilijken. 299. Het riet kraakte, stemmen werden steeds duidelijker, een man liep voorop met een lantaarn en daarachter herkende hij zijn vader. Vlug liet hij zich uit de boom zakken en bleef toen staan... Daar zat een geducht standje voor hem op... zóó lang weg te blijven 300. Maar zijn vader liep al naar hem toe en pakte hem bij zijn schouders, en schudde hem van vreugde heen en weer. Ge lukkig! We hebben hem! Hij is het! Gauw naar huis, moeder zit in doodsangstEn hij duwde hem voor zich uit. Zoo verliet I letje Durf zijn geheime plekje in het riet, waar hij zoo graag voor Robinson Crusoë speelde en zulke wonderlijke avc«turen, we niet in werkelijkheid, maar dan toch in zijn droom beleefd had.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6